Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: TEST Renault Clio R.S.18 – Inspirováno ve Formuli 1

Renault Clio 4. generace stárne. A platí to také o jeho ostré verzi R.S. 200. Zpomalit tento neodvratný proces mohou pouze dílčí inovace nebo příchod speciální edice. A právě tou je testovaný model R.S.18. Čím se liší od R.S. 200?
Zpět na článek
20. 7. 2018 15:50
Clio vs Megane
Tady už skutečne nevidím duvod si nepriplatit za o kategorii vetsi a neporovnatelne lepsi a vyuzitelnejsi Megane R.S. - a to bych ho urcite kupoval s automatem, nebudu tu plivat na chybející manual, i kdyz chapu, ze poza petrolheada se bez toho neobejde. Ze segmentu B mi vzdy prisel nejrozumnejsi Swift Sport s atmo 1.6, ale toho stáhli a nahrada neexistuje. takže tak
18. 7. 2018 10:51
Re: Ve Stuttgartu končí 2019 všechny germánský TDI DÍZLMLDKY
Stuttgart - hlavní město spolkové země Bádensko-Württembersko na jihozápadě Německa SE"r"E NA MAMAMERKL = TA PUDE VOE TA PUDE a oznámilo, že ZAKAZUJE VJEZD od 1. ledna 2019 do města všem dízlpopelnicím [odkaz] BEZ DPF včetně normy Euro 2004 !!!!!!!!!! [odkaz] [odkaz] [odkaz] [odkaz] [odkaz]
>:D
>:D >:D
>:D >:D >:D
>:D >:D >:D >:D
>:D >:D >:D >:D >:D
>:D >:D >:D >:D >:D >:D
>:D >:D >:D >:D >:D >:D >:D
>:D >:D >:D >:D >:D >:D >:D >:D :yes:
Avatar - white label
17. 7. 2018 23:41
Re: Ve Stuttgartu končí 2019 všechny germánský TDI DÍZLMLDKY
Chtěl vytěžit tohle (viz tvůj druhý odkaz), ale dopadlo to (bohužel) spíš takto:
[odkaz]
A to ta fotka juka je velmi milosrdná, naživo je to mnohem horší.
Avatar - lamal
17. 7. 2018 19:24
Re: neni 18 jako 18
je to Nissan serie MR, vyraba sa v japonsku... neoturbene verzie su aj 1.8 a 2.0 pre mimo eu trhy... z 1.8 je postavena nova 1,8TCe
Avatar - speedfred
17. 7. 2018 19:20
Re: tiež nechápem
tiež som vyznávač “starej” jazdy ale manuál asi do nejakého výkonu,potom už je vcelku fajn aj ten automat. Sám som nedávno prešiel z A/T na M/T , ale proti automatom nemám ništ a ideál je možnosť voľby ktorá je viac a viac očesaná.
PS : dve identické autá , man vs aut (8st ZF) tak man má stále lepsie reakcie na plyn.
Avatar - speedfred
17. 7. 2018 19:14
Re: Ve Stuttgartu končí 2019 všechny germánský TDI DÍZLMLDKY
ten biely tiež vypadá k svetu,ale vcelku mi nevadi ani testovaný čierno-čierny kúsok.
Avatar - speedfred
17. 7. 2018 19:12
Re: Ve Stuttgartu končí 2019 všechny germánský TDI DÍZLMLDKY
to áno,ale už tam není ten šmrnc 3dv :-(
Avatar - Emel
17. 7. 2018 15:50
Re: Ve Stuttgartu končí 2019 všechny germánský TDI DÍZLMLDKY
Ale je tam schovaná klika ;-)

Což o to, tady je to fajn... u kombíku to působí trošku zvláštně.
Avatar - speedfred
17. 7. 2018 14:54
Re: Ve Stuttgartu končí 2019 všechny germánský TDI DÍZLMLDKY
To by šlo,len tam je furt jeden pár dverí naviac.
Avatar - Emel
17. 7. 2018 09:50
Re: neni 18 jako 18
Nejsem si úplně jistý. Jako první byl v Juku a snad je to převážně japonský vývoj, ale vyrábí se asi i tady, ne?
Avatar - Emel
17. 7. 2018 09:45
Re: Zvláštní kombinace
Jo,vím, to je taková JPN úchylka, něco jako když si dáš na Jaga zelenou :-)
Avatar - kari.laz
17. 7. 2018 09:23
Re: Bez manuálu je to auto o ničem
S tím manuálem mi mluvíš z duše. Snad do žádného jiného auta se manuál nehodí více, než právě do HH. Pro mě je představa "tupě" sedět a mačkat plyn...tím to končí, víc tam toho není (kromě brzdy)...nepřijatelná.
Avatar - kari.laz
17. 7. 2018 09:17
Re: tiež nechápem
Samozřejmě, proto je možnost si vybrat. Bohužel nám, vyznavačům "staré" jízdy celkem ubývá výběru. Chápu držet volant a znuděně šlapat na plyn v nějakém městském autě a ať si řadí jak chce, ale malé zábavné auto pro mě musí nabídnout něco více a to je, že si užiji zábavu při 100% ovládání a kontrolou s manuálem. Ten pocit při soustředění, co zařadit, kdy řadit, práce se spojkou. Pro mě nepostradatelný faktor zábavy. Ale vím, že pro jiného stačí "zábava" i s automatem.
17. 7. 2018 00:06
Bez manuálu je to auto o ničem
Koupit si hot-hatch jen se dvěma pedály a samočinnou převodovkou je pro mě zcela absurdní záležitost, ale jako alternativa, proč ne. Že ovšem současné Clio R.S. manuální převodovku vůbec nenabízí, to je absolutně neodpustitelný hřích a přímo plivnutí do obličeje všem pravověrným petrolheadům! Renault si takto zcela zbytečně odehnal řadu potenciálních kupců, kteří tak jsou nuceni přejít např. k Peugeotu 208 GTi, nebo VW Polu GTI (nová generace ovšem manuál nabídne až letos na podzim), popř. k nové Fiestě (i když s tím tříválcem?). Jinak současná generace Clia sice zvenku vypadá pořád dobře, ale s interiérem je to horší - například jsem nikdy nepochopil, proč na místě toho nesmyslně velkého palivoměru není pořádný ručičkový rychloměr! 8-s Taky nabídka prostoru už na novější konkurenty nestačí (což ovšem u sportovní verze samozřejmě není zásadní problém). Jsem zvědavý, jestli nové Clio (které už je prý na dohled) tyto nedostatky odstraní... Kéž by! :-O
Avatar - white label
16. 7. 2018 23:52
Re: Zvláštní kombinace
Ta šedá metla se dá v pohodě tolerovat podobně jako zmíněná stříbrná.
Bílá/bílá za ně rozhodně NE (a bílá kola vůbec), ale to už jsme tu řešili. ;-)
Avatar - Emel
16. 7. 2018 22:15
Re: Nestárne
Jen říkám, že nad torzkou můžeš ronit slzy o třídu výš, tady ji mají snad všichni.

Pro mě je kompaktní hatch kompromisní kategorie, auto pro zábavu si stejně představuju jinak a radši bych sedlal BRZ než třeba i30N - jako víkendovku. Béčkový hatch nevím, tam jsem teoretik... ale asi bych i tam respektoval tu univerzálnost.

Automat povinně je mrzutý, to je fakt, to by mi vadilo.

Beru nářky petrolheadů, z druhé strany, mně se minulé Clio nelíbilo ani zvenku ani zevnitř, takže se mi zase tak nestýská.
16. 7. 2018 20:58
Re: Nestárne
A ty máš čísla? Zajímalo by mě to. Btw kdyby si měl na vyběr - starý nebo nový?
16. 7. 2018 20:02
Re: Nestárne
Že se dobře neprodává??? "To se současným Cliem R.S. byl v roce 2013 problém přesně opačný. Chtělo jej tolik lidí, že Renault neměl kde ta auta brát. Méně sportovnosti otevřelo cestu širší klientele, která by o předchůdci patrně vůbec neuvažovala."

A co vím já, v Dieppe jsou spokojení.
16. 7. 2018 19:43
Re: Nestárne
Jo jasně, ale srovnávej to s předchůdcem. Proti němu je “nový” model ústup z pozic... a jak zní v článku, moc dobře se tohle RS neprodává...

Chtělo by to najít někde čísla, bylo by to zajímavé ;-)
Avatar - Emel
16. 7. 2018 19:30
Re: Nestárne
Z druhé strany, který béčkový HH nemá nebo neměl vzadu torzku?
16. 7. 2018 19:29
Re: Nestárne
Tak v té černé potřebuje vše změnit, černá mu prostě nesluší. Automat je průser jako brno, jen marketing je asi happy. Vzadu torzka také nepotěší... Majitelé předchozí generace o tenhle kousek ani nezavadí, raději si nechají starý kousek. Prostě zklamání na více frontách...
Avatar - fOE
16. 7. 2018 19:22
Re: Ve Stuttgartu končí 2019 všechny germánský TDI DÍZLMLDKY
Jop, presne takhle.
Me gusta :-)
Avatar - lamal
16. 7. 2018 18:58
Re: Ve Stuttgartu končí 2019 všechny germánský TDI DÍZLMLDKY
cierne plechy su do pohody, aj v matnej >:D
Avatar - lamal
16. 7. 2018 18:56
Re: neni 18 jako 18
je osvedceny tak ako si myslel, o ziadnych trabloch sa nevie... lepsie vyhliadky ako 1,6EB
Avatar - lordlord
16. 7. 2018 18:25
.
černá kola moc nevyniknou, chce to jinou barvu na límec
Avatar - Jenik3
16. 7. 2018 17:48
Re: neni 18 jako 18
Ok, nissan ho dava dal do xtrailu a qq. Mam za to, ze tento motor delaji japonci.
Avatar - Emel
16. 7. 2018 17:39
Re: neni 18 jako 18
Hm... osvědčil se tak, že končí? :-)
PS: nic proti tomu motoru, spíš mě zarazila ta implikace dělá se dlouho->osvědčil se
Avatar - Jenik3
16. 7. 2018 17:29
neni 18 jako 18
Nechal jsem se pri cteni testu unest a mel jsem za to, ze se jedna o "novy" motor 1.8. Tech 18 tam bylo nejak moc.
A pritom se jedna o dnes jiz klasicky nissan-renault motor 1620ccm :-), kteryzto delaji uz roky, cili usuzuji, ze se osvedcil. SW lze doladit i tento motor, jak je videt z testu.
16. 7. 2018 17:20
Re: tiež nechápem
No jasně,názor ti neberu.Pro mě zase automat zajímavý je.
Avatar - kari.laz
16. 7. 2018 16:55
Re: tiež nechápem
To ale nic nemění na tom, že s automatem je pro mě nezajímavé.
Avatar - Emel
16. 7. 2018 16:28
Re: Zvláštní kombinace
Bílou / bílou celkem můžu, třeba okořenit troškou červené v JDM stylu [odkaz] [odkaz]

Šedá není moje barva, ale třeba k faceliftové Octavii mi sedí... a pak bych se nebránil ani kombinaci šedá / šedá (zde ještě v hezčí původní variantě). Ale možná je ten kontrast se stříbrnou lepší... [odkaz]
Avatar - Emel
16. 7. 2018 16:13
Re: Ve Stuttgartu končí 2019 všechny germánský TDI DÍZLMLDKY
No, ono bílá taky není bůhvíjaký odvaz ;-)

Za mě Clio RS - červená, žlutá...

Modrá nevím jestli vůbec je, snad jsem ještě modré RS neviděl a google vrací poměrně málo odkazů [odkaz]

Renault chtěl evidentně "vytěžit" tohle, ale dobrý nápad to nebyl
[odkaz]

PS: kdybych si mohl vybrat, tak teda modrou... Alpinu :-)
Avatar - iudex
16. 7. 2018 15:53
Re: Ve Stuttgartu končí 2019 všechny germánský TDI DÍZLMLDKY
Aj za mňa tá druhá verzia.
Avatar - Emel
16. 7. 2018 15:26
Re: Ve Stuttgartu končí 2019 všechny germánský TDI DÍZLMLDKY
Nějak takhle? [odkaz]

No, za mě stejně radši takhle [odkaz]
Avatar - white label
16. 7. 2018 15:24
Re: Zvláštní kombinace
Kombinace černý lak + černá kola je smrt (viz iudex - smrrrť).
Ono, s výjimkou stříbrné, vypadají kola v barvě karoserie vždycky divně/blbě.
U černých je disků kol je špatně, když jsou absolutně/komplet černé a ještě o level horší bývají v matném provedení, tady jsou aspoň v lesku.
Avatar - lordlord
16. 7. 2018 15:23
.
v teto barevne kombinaci byla i předchozí verze a byla zábavnější
Avatar - 3_diamanty
16. 7. 2018 15:21
Re: Ve Stuttgartu končí 2019 všechny germánský TDI DÍZLMLDKY
obecne malym autam neslusia tmave farby... a cierna uz vobec ( cierna za mna minimalne od golfa ceedu a vyssie ) .... k tomu este cierne kola ( toto sa mi doslova hnusi suhlas ) .. a mas hotove cudo .. uz horsie toto RS-ko vizualne snad ani vyzerat nemohlo ( totalna antikombinacia )... pritom sucasne clio sa mi z ponuky renaultu vazne paci vizualne ( pre mna vlastne najkrajsi renault stale a nadalej ) .... a clio ako take aj v uplne beznej verzii vie posobit fakt pekne vyzyvavo a napadito a sviezo ... len to chce preboha nahodit tam nieco normalne ( farba plus kola ) a bude to uplne v pohode pekne auto ... :yes:

toto je za mna podstatne krajsia kombinacia RS-ka ( kasna plus kola ) ako ta cierna tma vsade kam oko dovidi [odkaz] :yes: ( PS. mne sa ani ta jeho klasicka zlta s ciernymi kolami totiz nepaci ) ... tu by som volil nieco svetlo modre ako ma GT ... a u RS bielu potom
Avatar - fOE
16. 7. 2018 14:49
Re: Zvláštní kombinace
A jako obvykle musim prispechat s nazorovou oponenturou na cerne disky, abychom to tu meli jak se na dnesni dobu slusi a patri hlavne hezky nazorove vyvazene. :-)
Cerna kola mohou byt super, tady tomu tak neni. Byt to clio žluťásek, pak by mu sli super. ;-)
16. 7. 2018 14:41
Re: tiež nechápem
Na YT je video asi z Rumunska,jak se nahání Clio R.S s Lancerem..mrkni ;-)
Avatar - Charger
16. 7. 2018 14:41
Hydraulické dorazy
Jen technická - hydraulické dorazy tlumičů mělo tohle Clio RS vždy. :-)
Avatar - miromen
16. 7. 2018 14:38
Nestárne
Když pominu barvnou kombinaci tak Clio dodnes vypada velice dobře a potřebovalo by maximalně jen nějake retuše např. předni světla. Bohužel interier je pravy opak a už od začatku se mi vubec nelibi a když narychlo zapatram v paměti tak huř jsou na tom snad jen japonci, Jazz a Yaris. Zde by pořebovalo Clio velkou změnu. Jinak velka škoda, že se ostra varianta nabizi pouze s automatem, naopak by to bylo mnohem lepši.
Avatar - kari.laz
16. 7. 2018 14:25
Re: tiež nechápem
S manuální převodovkou by mi tam chybělo taky. Vzhledem k tomu, že to má jen automat, asi dokážu žít s pocitem, že v garáži není. Škoda, manuál by tomu seděl jak pr.... na hrnec
16. 7. 2018 14:16
Re: tiež nechápem
Mě zase chybí to auto v garáži..:-\
Avatar - iudex
16. 7. 2018 14:15
Re: Zvláštní kombinace
Súhlas, čierna s krikľavými žltými doplnkami pôsobí trochu tuzersky a celkovo tá farebná špecifikácia autu skôr ubližuje než pomáha. Ak už, tak by som zvolil opačnú kombináciu, žltý lak a kontrastné čierne doplnky (každopádne ako píšeš nie čierne disky, čierne disky sú smrrrrť >:D ).
16. 7. 2018 13:45
tiež nechápem
žltá vonku, červená vnútri je blbosť. Mne chýba niečo žlté aj zozadu
Avatar - Emel
16. 7. 2018 13:14
Zvláštní kombinace
Barevná kombinace s černými koly i všemi nápisy a znaky se mi po pravdě moc nelíbí, černá Cliu nesluší a černá kola nesluší nikdy ničemu. Ale když už, tak měli aspoň použít žlutou i v interiéru místo červené.