Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Takhle vypadá nové BMW X5 v základní výbavě. Kolik stojí ve srovnání s konkurenty?

Již čtvrtá generace BMW X5 vstupuje na trh se třemi motory, jedním benzinovým a dvěma dieselovými. Jak si na trhu stojí ve srovnání s konkurencí?
Zpět na článek
20. 11. 2020 21:46
BMW X5
Já mám také BMW X5. Koupil jsem si rok výroby 2005, takže nestál ani 100 tis, a to už je v pohodě :-) . Je sice pravda, že jsem postupně do auta musel dát další peníze, ale to bych musel do každého ojetého. Co jsem ale nemusel, tak nechat si přehrát ovládací systém do češtiny u https://www.autacesky.cz/ . Je to ale mnohem pohodlnější, když víte, co po vás auto chce :-D .
21. 8. 2018 08:43
bmw
pro normálního člověka nemožné našetřit
Avatar - white label
4. 8. 2018 23:28
Re: Nejlepší SUV třídy
Design třetí g. Touaregu mě naživo docela zklamal. Je vidět, že je to design primárně pro čínský trh.
Avatar - Martin911Turbo
4. 8. 2018 22:27
Re: Nejlepší SUV třídy
Zapomněl jsi na Jeep Geand Cherokee, motorizace 250 až 707 koní, asistentů habaděj, stejně místa, moderní konektivita a v terénu strčí BMW do kapsy a cena dobrá. Design je hlavně poslední generace je pecka, BMW krom 6, 8, i8 hodně v designu pokulhává
3. 8. 2018 23:38
suv
No tak BMW snad ani neumí dělat ošklivá auta. Jen škoda, že na takové si nikdy nevydělám :-|
Avatar - praděda7
3. 8. 2018 22:31
Re: Nejlepší SUV třídy
Pravda. Touareg se moc povedl. I Hofmaisterova křivka mu moc sluší.... ;-)
Avatar - praděda7
3. 8. 2018 22:27
Re: look
Měl jsem napsat, že G05 nabízí 20" kola s M paketem v základu, ale nelíbí se mě.... ;-) Doma měnil kola? A proboha proč? :-O
Nejlepší SUV třídy
Nový Touareg je nejlepším vozem ve své třídě. Cena, design a výkon je nejlepší. XC90 nemá 6válec, D3 zbytečně drahá, Lexus je možná zajímavá volba. Je podle mne zbytečné si připlácet za značku 300 tisíc a sousedi vás aspoň nesežerou.
3. 8. 2018 16:33
Re: No,
Kabaň tomu akorát přefikne světla. >:-[]
Avatar - praděda7
3. 8. 2018 15:42
Re: look
Nová X3 je pro mě velké a zároveň i zklamání. Rozměrově překonalo i první X5, což je u mě špatně a k G05 se nebezpečně přiblížilo. Boční prosklení je další věc. Ne tak výška jako tvar zadního okna, který alespoň pro mě byl hodně nepovedený na předešlé X3 a na nové X3 je to jen o chlup lepší, ale stále nic moc....spíš nic než moc.... ;-)
Avatar - iudex
3. 8. 2018 15:40
Re: look
Veď píšem, že aspoň 20ky. Na druhej strane by som bol zvedavý, ako by si doma menil tie 22" obludy. >:D
Avatar - praděda7
3. 8. 2018 15:34
Re: look
Já měl F15 2 roky a velkého prosklení jsem si vážil. Výhled z vozu byl proto ve všech směrech vynikající a pocitově pomáhal i atmosféře ve voze. Jo, měl jsem i střešní okno....to pomůže taky..... ;-)
Avatar - praděda7
3. 8. 2018 15:28
Re: look
20" kola s M paketem v základu nic moc. F15 měla s M paketem 19" kola, a také nic moc. Za to 20" byly již v normě. Tady u této nové G05, pro pohlednější kola je třeba jít do 21". Ale ani tento design nemusí být každého šálek čaje. Bi colour 22" jsou parádní. Měl bych ale s nimi trochu obavy s "drncání".... :-! To by snad vyřešilo nově nabízené adaptivní vzduchové odpružení.... :-!
Avatar - iudex
3. 8. 2018 15:10
Re: look
M paket potrebuje asi každý bavorák, od jednotky po X5.
No a samozrejme kolesá, tie disky na obrázku vyzerajú ako nejaké 16ky, zúfalo maličké, na 18" by som to vôbec netipoval, holt veľké auto, kde sa kolesá stratia a chce to aspoň 20".
Avatar - Well-being
3. 8. 2018 14:56
No,
snad to bude v reálu o něco lepší, než ta čínská malůvka na fotkách ... ;-)
Je nejvyšší čas, aby zaúřadoval Kabaň ... :yes:
Avatar - _Karel_
3. 8. 2018 14:29
Re: look
To ti věřím, že auto je výborný, stejně jako vše okolo.
Interiéry (ve správné specifikaci) umí BMW taky na jedničku - i X2 umí uvnitř vypadat parádně. Jen - jak píšu - to boční prosklení u X3 i 5.
3. 8. 2018 14:22
Re: No to je hnus vašnosti.
Na Volvo nebo LR se nechytá z hlediska designu nikdo z D3.
3. 8. 2018 14:21
Re: look
Vysoké, ale zase velké prosklení. Po necelých dvou letech jsem celkem spokojen a zatím nejlepší úroveň servisu, co jsem kdy zažil.
3. 8. 2018 14:20
Re: No to je hnus vašnosti.
no hnus je trochu silné slovo, ale je to takové hodně tuctové a obyčejné a když se to tu tuctovost někde snaží zachránit třeba prolisem nad zadními koly nebo odulými ledvinkami, tak to vypadá hodně divně. Celkově bych řekl nejhorší desing v prémii, na Volvo nebo LR se to zoufale nechytá. Na druhou stranu bych odhadl, že v technice to bude přesně naopak.
Avatar - _Karel_
3. 8. 2018 14:05
Re: look
Jediný co na X-kách vadí mě, je strašně vysoký boční prosklení.
3. 8. 2018 13:38
Re: look
Poslední X5, která nutně nepotřebovala M-Paket byla druhá generace. Třetí i čtvrtá to musí mít jak prase drbání.
Nicméně ceny vypadají slušně a i teď vyjde o řádný kus levněji než porovnatelně vybavený RRS nebo i menší F-Pace.

Nástupce vidím celkem zřetelně, M-Paket, bez chromů a 21" kola.
Avatar - 3_diamanty
3. 8. 2018 13:24
look
na moj vkus predne svetla su akesi velke a bez uchopitelneho tvaru ... a ladviny uz rovno pre zmenu obrovske a az absurdne posobiace ... celkovo elegancia za mna kdesi na urovni :-( mrazu.... zlata XC90 [odkaz] alebo RR sport [odkaz] ci Q7 [odkaz] ... :*)

pacili sa mi starsie bmw ale tieto nove to su uz to neskutocne divne kusky ... ziadna elegancia.. charizma nic. .. len plechmi naroubovana sila :-(