Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Škoda nechala nahlédnout do interiéru Kodiaqu RS. Rychlé SUV zaujme sedačkami

Odhalování vrcholné verze Kodiaqu pokračuje. Naposledy mladoboleslavská automobilka nechala nahlédnout do jeho interiéru.
Zpět na článek
Avatar - white label
26. 9. 2018 14:44
Re: Laufy...
Mám v garáži benzín i naftu (obě turba s přímým vstřikem ze stejné doby) a mám to úplně stejně jako Karel, na dieselu výfuk (zevnitř!) čistý jako alabastr a na koncovce benzínu (zevnitř a na dolním okraji) saze.
26. 9. 2018 14:36
Re: Laufy...
Tak pokud ti DPF vydrželo 260 000km tak ti gratuluju. Většině moderních aut tolik km rozhodně nevydrží a bohužel v ČR je spousta aut co to vůbec neřeší a nebo výměnu řeší vykucháním jak píšeš...
Mě nafta nesmí do baráku, takže já problém s kucháním DPF nemám...
Avatar - _Karel_
26. 9. 2018 12:31
Re: Laufy...
Tam odkud pochazim maji auta uz par let povinne DPF. Takze i me tdi z 2012 s najetymi 260tkm ma vyfuky stale ciste. U vas je zrejme kuchate?
26. 9. 2018 12:20
Vážně?
Vážně? to už není jak vychválit škodovku, tak se začne psát o opěrkách na sedadlech? Mě to už přijde opravdu k smíchu, co Vám? O tom, že se za x let nikam neposunuli se nepíše nikde, zajímalo by mě proč? Vás ne?
26. 9. 2018 12:12
Re: Laufy...
A na to jsi prosím pěkně přišel kde? Tam odkud pocházíš nafta nekouří? Takže výfukové plyny nafty ty koncovky podle tebe asi leští... 8-s
Avatar - praděda7
26. 9. 2018 11:02
Re: Tož ano,
Souhlas. Nejvíc mě zaujala pasáž, kde píšeš o dnešních rodičích. Četl jsem na toto téma hezký článek, kde autor dobře vystihl dilema dnešních rodičů, z kterých se stali "otroci" svých dětí. Je to dáno tím, že dětí je málo a rodiče s jedním nebo dvěma dětmi se o ně přehnaně strachují. Je fakt, že rodiny dnes mají běžně 2-3 auta a je nutno podotknout, že dnes jezdí auty i ženy a navíc se jim to líbí. A tak není problém naložit ráno děcka a frknout s nimi do školy. Samozřejmě si neuvědomují, že tím nepomáhají dětem, které by se měli učit samostatnosti a ani sobě, protože ze sebe udělají mamataxi.[odkaz]
26. 9. 2018 09:54
Re: Tož ano,
to je na samostatný článok. Ja som ako decko behal všade a rodičia ani nevedeli, ale zas vtedy išlo cez dedinu auto raz za rok a za socíku tu bolo fakt bezpečne, každý mal za zadkom poliša. Dnes je to napr. v ba chaos panika autá jazdia šialene a rýchlo a sú všade, okrem toho plno úchylákov, doslova zlodejov detí, narkošov a čo ja viem čoho, je tu nebezpečí pre decko kopec. Je aj pravda, že dnešní rodičia sú iní a monitorujú decká na každom kroku a často to preháňajú, takže pravda bude niekde v strede. Niektorí to preháňajú a vozia zbytočne, niektorí správne vyhodnotia reálie a iní to majú jednoducho po ceste. A hrajú v tom rolu aj decká, niektoré sú lenivé, niektoré sa chcú pochváliť pred spolužiakmi, že majú nové suv, a niektoré zas naopak. Ale aby som to zhrnul do záveru, je to najmä tým, že dnes má každý auto, dve či tri a jazdí sa stonásobne viac ako voľakedy, furt sme niekde autom, tak nie je divné, že sú v tom aute aj deti, je to obraz doby. Ale som si zafilozoval.
26. 9. 2018 08:36
Je to pekné ale....
Cenovka medzi Tiguanom allspace / Touaregom. Kto nechce 7miest. si asi priplatí Touareg v základe 50000Eur., predsa je to auto niekde inde. A manželkám so 4 deťmi postačí aj obyčajný Kodiaq :-) :-) cca 38000 eur + Zľavy na VW budú asi väčšie.
Avatar - Dinar
26. 9. 2018 07:43
Re: Sedačky jak do Lamba
No, ten jsem taky neviděl. >:D
Avatar - praděda7
25. 9. 2018 22:48
Re: Tož ano,
A čeho se bojí? Uprchlíků? Jednoho "uprchlíka" máme za premiéra, tak kde je problém?
25. 9. 2018 22:34
Re: Alcantra
Hlavně, že ta kůže je opravdová, z krávy :-)
Než tu koženku, tak alcantara all the way.
25. 9. 2018 22:32
Re: Laufy...
To si někdo dobastlil nejspíš na 1.6JTDm - silnější motorizace Giulietty mají z výroby duplex a obě koncovky jsou funkční :-)
Sice je to veterán, ale přesto/proto se na tom autě v zásadě nešetřilo.
Avatar - Emel
25. 9. 2018 22:30
Re: titulok je správny
:-)
Supersport určitě ne, ani klasické sportovní auto to není.

Za mě má být RS v první řadě Fabia a Octavia, v druhé Superb a Citigo a až pak případně Karoq a Kodiaq... ale že bych s tím měl nepřekonatelný problém, to nemám.
Avatar - Ozzman
25. 9. 2018 20:34
Re: titulok je správny
Ok, dobře, Octa RS v benzínu je víc hot, byl jsem uargumentován... nezbývá než souhlasit. Já jen chtěl vyvrátit zdejší výkřiky, jako by někdo z jakékoliv Škodovky chtěl dělat supersport :-)
Avatar - white label
25. 9. 2018 20:26
Re: Tož ano,
Třeba se ani nemá o koho bát...
Avatar - Hubini
25. 9. 2018 20:25
Re: titulok je správny
V podstatě tak to bylo myšleno a s rodinou souhlas. Přesně tohle je cílovka této krabice.
Avatar - white label
25. 9. 2018 20:24
Re: Tož ano,
Právě proto, že "všetci majú slobodu" a možnost cestovat po světě, se bojí pustit děti (nejen) na ulici...
25. 9. 2018 19:07
Re: Tož ano,
Môže za to dnešná super doba, keď všetci majú slobodu, obchody plné tovaru a možnosť cestovať po svete, ale boja sa deti pustiť na ulicu.
25. 9. 2018 18:30
To je tyjátr...
Tolik povyku pro nic, Kodiaq srovnal krok s Tiguanem. Dostal motor, co už je dávno na trhu u bratříčka, velká kola, jinou barvu a sedačky a jistě dostane o to vyšší cenu... Tj je to jen vyšší výbava a dofouknutý motor... Nic světoborného :-|
Avatar - Emel
25. 9. 2018 18:16
Re: titulok je správny
Větší brzdy jsou u silnějších verzí spíš výjimečně. Například takové Mondeo ST druhé generace má brzdy shodné s běžnou verzí. Octa RS TSI má ty brzdy jako jediná, i RS TDI má menší... a všechny ostatní verze (1.8TSI, Scout) taky.

Cupra je trošku vyšší liga, s 300k a tak... ale v principu je to totéž. GGTI je přesně totéž.
Avatar - praděda7
25. 9. 2018 17:15
Re: Tož ano,
Pochybuju, protože vidím v autech i menší děcka, když se vrací od školy. Jsou to housewives...některé i znám...
Avatar - iudex
25. 9. 2018 16:44
Re: Tož ano,
Tipujem že 90% rodičov preto, že idú autom do práce, tak zvezú cestou aj deti, nie preto, že by ich cielene chránili pred pohybom.
Avatar - 3_diamanty
25. 9. 2018 16:25
kodiaq
je krasny.... a ako RS-ko bude urcite este krajsi aj ked zmysel mi tu uz moc nedava ( klasicke 2.0tsi je stejne ideal ) ...ono nebdue to uz ani do terenu taketo RS u a ani realne sportove ale inak chapem ok ... ( ved nepochybne aj maly UP gti bude tu daleko rychlejsi na okruhu kedze aj stare male lupo gti ma vyrazne!!! lepsie casy na ringu ako kodiaq RS ) ... kazdopadne klasicky kodiaq sa vydaril... a nadalej krajsi za mna ako tigi allspace alebo tarraco :yes:
Avatar - _Karel_
25. 9. 2018 15:42
Re: Sedačky jak do Lamba
On je ten interiér až na barvu nití a loga identickej se Sportline, takže už běžně jezdí. ;-)
Avatar - _Karel_
25. 9. 2018 15:42
Re: Sedačky jak do Lamba
Možná vypadají zu viel, ale jsou to celkem normální sedadla. Jen hlavová opěrka je dost vzadu, ale to asi u všeho, co ji nemá podélně polohovatelnou. Jsou docela pohodlný a nijak sportovní (naštěstí).
Avatar - _Karel_
25. 9. 2018 15:38
Re: Laufy...
Jestli jsi to přehlídl, tak RS je jen naftové. Takže černé laufy se nekonají. Ty má jen benzín.
Avatar - _Karel_
25. 9. 2018 15:38
Re: titulok je správny
Já tam teda proti stávajícím verzím nevidím jiný rozdíl, než motor a lakovaný brzdový třmeny. Jsem vedle?
Ne že by mě to trápilo, pořád to je Škoda, tj. rodinné auto, RS v tomto případě znamená dostatečně silný motor a pěknou výbavu.
Avatar - white label
25. 9. 2018 15:02
Re: Alcantra
O.K., tmavší je praktičtější, ideálně rovnou černá, nebo antracit... ;-)

P.S. Ale tak hlavně, že "vánoční baňka" byla "jak vyšitá"... >:-[]
Avatar - Ozzman
25. 9. 2018 14:52
Re: titulok je správny
Myslím, že Golf R je o dost odlišnější, než Golf 1.0 TSI, ale nevím, jen názor.
25. 9. 2018 14:52
Re: Tož ano,
dochádzame x km do hlavného mesta, on do školy, my do práce. Školu máme po ceste. Zvládol by to aj sám, ale nepôjde tú istú cestu vlakom, len aby išiel sám. Nie som ten typ rodiča, ktorý vozí decko aj na záchod.
Avatar - fOE
25. 9. 2018 14:43
Re: Alcantra
Dovolim si nesouhlasit, opet. :-)
Avatar - praděda7
25. 9. 2018 14:33
Re: Tož ano,
No právě. Naše je také malé městečko, tak nechápu proč se děcka neprojdou....?
Avatar - white label
25. 9. 2018 14:30
Re: Alcantra
Alcantara je "zlatá", bez ohledu na barvu, v tom je taky její kouzlo. ;-)
Avatar - speedfred
25. 9. 2018 14:28
Re: Tož ano,
No stalo sa to aj mne pár krát že som ich odviezol,ale iba z dôvodu že som v tom čase niekam išiel autom tak som to zobral za horšieho počasia aj okolo školy. I nak nie,to sme ale malé mestečko kde je všade blízko.
Avatar - praděda7
25. 9. 2018 14:14
Re: Tož ano,
No, mě by opravdu zajímalo proč teď rodiče vozí do školy děti auty?
25. 9. 2018 14:07
Re: titulok je správny
Pokud budu přemýšlet jako ty, tak není na tom ten Golf R, nebo Cupra vlastně stejně jako Octávka? Ty jsou taky vlastně jen standartní verze s jiným motorem, "uzpůsobenými brzdami a podvozkem", trochu jiným vzhledem,..
Avatar - Magister
25. 9. 2018 13:52
Re: Tož ano,
Je to pěkné, to se škodovce povedlo. Není to německy chladné. Jen by to chtělo i pěkný motor pod kapotu...a odpovídající. Takže 6 válec. A to už se ale nerozšoupnou..
Avatar - speedfred
25. 9. 2018 13:48
Re: Sedačky jak do Lamba
súhlas,pri prvom pohľade som myslel že to je z nejakej Audi RS.
Avatar - Hubini
25. 9. 2018 13:48
Re: Alcantra
Záleží jak moc chceš dopřát komfort svému "body-kitu" :-) Alcantara je určitě fajn. V létě nepálí, v zimě zahřeje. Pokud kůži tak rozhodně s klimatizovanou a vyhřívanou funkcí předních sedaček. ANO, je potřeba se o ni starat, zakoupit si profi sadu na čištění (1x 3měsíce kůži vyčistit, naimpregnovat), ale podle mého názoru to za ten komfort stojí. Zejména, když jsou teď takové dlouhé letní pařáky není na klimatizovaná sedadla.
Avatar - speedfred
25. 9. 2018 13:45
Re: Tož ano,
Do školy som chodil peši ja,tak musia aj moje deti a basta !
Avatar - Hubini
25. 9. 2018 13:41
Re: titulok je správny
Tak je to klasický obchodní model, jak přilákat další kupující, kteří chtějí mít něco "extra" a né tuctovou výbavovou linii. To je v pořádku a rozdíly ve výbavě jsou skutečně zásadnějšího charakteru odpovídající RS.

Nicméně "krabicoidní Kožak" v mé preferenci designu mě nikdy nezaujal, ale to už je zase na jinou debatu...
Avatar - Dinar
25. 9. 2018 13:06
Re: Sedačky jak do Lamba
Jak to čtu, každý už interier kodaqu rs viděl pětkrát, já ne, musím říct, že se mi líbí, jednak designový styl palubky, ty sedačky i volba materiálů. A dokonce to má i výplně dveří potažené alcantarou, na škodovku gut. :-) :yes:
Avatar - Dinar
25. 9. 2018 13:04
Re: Laufy...
To je bohužel běžná věc, včera jsem na křižovatce čučel na zadek giulietty, pěkné dva laufy, bohužel jedna koncovka černá jak bota, druhá se leskla jako nová.
25. 9. 2018 12:54
Sedačky jak do Lamba
Nádhera. Jen mi přijdou trošku “zu viel” do dychavicneho SUV. Možná mohli přidat ještě ctyrbodove pasy:)
Avatar - Ozzman
25. 9. 2018 12:21
Re: Alcantra
Zlatá Alcantara? To musí vypadat fakt hnusně a ještě být nepraktické >:-[]
Avatar - praděda7
25. 9. 2018 12:20
Re: Tož ano,
To určitě. Podej k tomu podnět řediteli školy. Pomůžete tím spoustě "tučňáků"....
Btw, proč vozíš do školy svého tngr?
25. 9. 2018 12:19
Re: Rozdiel
Kůže ala karbon mi strašně vadí na R-linech. Tady je to, když už nic, na menší ploše, tak to nejde tolik vidět >:D
25. 9. 2018 12:18
Re: Alcantra
Ja by som tiez alcantara za kozu v aute nevymenil. Pride mi prijemnejsia nieje na nej zima ani teplo(ano viem ze kozene sedacky maju vyhrev aj vetranie) a nelietam v nich ako by som lietal v kozenych.
25. 9. 2018 12:17
Re: Alcantra
V týhle cenový je Alcantara rozhodně lepší volbou než kůže...
Avatar - white label
25. 9. 2018 12:15
Re: Alcantra
Zlatá Alcantara, zvlášť ve srovnání s "kůží", která se obvykle dává do mainstreamu...
25. 9. 2018 12:04
Re: Tož ano,
asi aj záleží, kde. V ba zakopneš o gls, glk, g na každom rohu.
25. 9. 2018 12:01
Re: Tož ano,
vozím do školy svojho tngr každé ráno a teraz som si uvedomil, že v tej škole nie je snáď ani jeden tučko/tučka, to by stálo za štúdiu
Avatar - Ozzman
25. 9. 2018 11:54
Re: titulok je správny
Že se silnějším motorem se zvětší brzdy a přizpůsobí podvozek, tak to by měla asi dělat každá slušnější automobilka. Možná teď hodně teoretizuji, ale nemá jiné brzdy a podvozek i 1.0 TSI než třeba 2.0 Tdi ?

Chápu kam tím míříš, benzinová ORS je ostřejší, než klasická Oktávka, ale nevnímám to jako HH na úrovni Golfa R, Cupry a tak..jako zdejší stěžovači.

Ale já RS TDI vůbec nekritizuji, naopak pro mne je to nejideálnější verze Oktávie >:D Ale není to sportovní auto... o to jde :-) Což mne neva, já velmi vážně pokukoval i po Fokusu ST TDCi ... a chvíli po tom co jsem koupil, ho Ford Kačmáček zlevnil >:D
25. 9. 2018 11:51
Re: Tož ano,
Je to tak, když vidím některé kamarády našich děcek, nebo to co se objevuje před školou, tak těm by chůze pěšky jen prospěla.
Avatar - Tomas_2002
25. 9. 2018 11:47
Re: Alcantra
Tak je to věc vkusu. Já mám Alcantaru raději. Sice vím, že je to umělina, ale i po letech ty sedačky vypadají dobře, je to stálobarevný, odolný chemii...

Celokožený sedačky vypadají krásně jen ve chvíli, kdy se o ně někdo pravidelně stará. A takových lidí moc neznám...
Avatar - Emel
25. 9. 2018 11:40
Re: titulok je správny
Co myslíš výkřikem "Brzdy a podvozek - přizpůsobení motoru"? :-)

Octa RS má jiný motor, jiné brzdy, jiný podvozek... to je základ každé sportovní mutace.

Interiér - a co jiného by to mělo být :-)? Prostě výbavový stupeň RS má hliníkové pedály, sportovní sedačky (i když o hodně civilnější než třeba FoFoSt), sportovní volant, černý strop, zvláštní dekory, jiné budíky, upravenou grafiku MaxiDot vč. dodatečných funkcí (stopky apod.).

RS TDI do toho netahejme, to je pro mě jiné auto... ačkoli mi přijde zvláštní, že to kritizuješ zrovna ty :-)
25. 9. 2018 11:37
Alcantra
Ta Alcantra je teda spíše zklamání. To je pouze umělá náhražka kůže. Proč nenabídnou celokožené sedačky, když to bude nejdražší verze?
Avatar - Ozzman
25. 9. 2018 11:33
Re: titulok je správny
Být hatch >:D

Brzdy a podvozek - přizpůsobení motoru
Inteiér - to je prvek výbavy, nebo ne? :-) Active má taky jiný interiér, než Style

Samosvor beru, ale obecně když je většina ORS v naftě, tak to moc hoth hatch není..
Avatar - praděda7
25. 9. 2018 11:25
Re: Tož ano,
Soudě dle toho jak mnohá děcka dnes vypadají, tak by jim moooooc prospělo, kdyby chodily do školy pěšky. [odkaz]
25. 9. 2018 11:21
Laufy...
A bude to mít zase jednu koncovku výfuku jenom jako a tu druhou černou od sazí? :-! >:D :no:
Avatar - Emel
25. 9. 2018 11:16
Re: titulok je správny
Jako... RS u Octavie má kromě silného motoru a bodykitu:
- lepší podvozek, snížený, vždy víceprvek (ten mají i jiné verze), jiné tlumiče
- větší brzdy než jakákoli jiná verze
- vlastní interiér (černý strop, jiné sedačky, volant)
- upravené progresivní řízení... ale nejsem si jistý, jestli tohle nešlo koupit i mimo RS
- RS230 a 245 měla samosvor

Když to tak vidím... co jiného by vlastně ještě mohl HotHatch mít jinak :-)?
Avatar - iudex
25. 9. 2018 10:45
Re: Tož ano,
Ja zase poznám pani s GLS, ktorej deti povedali, aby parkovala o ulicu ďalej, nie rovno pred školou. Ale skôr platí to, čo píšeš, dnes býva na parkoviskách pred školou malý autosalón, hlavne SUV.
25. 9. 2018 10:36
Re: titulok je správny
ale máš pravdu, len keď to zbadám, tak občas nevydržím
Avatar - Ozzman
25. 9. 2018 10:16
Re: titulok je správny
Proč je to tu pořád dokola? Lidi chtějí SUV a chtějí, aby vypadalo dravě a mělo silný motor, ničím jiným RS není, není ničím jiným ani u Oktávie a nikdy nebylo ani u Fabie... jen stupeň výbavy a motorizace. Asi by bylo pro kupce výhodnější mít možnost jakéhosi RS paketu i ke slabším motorům, ale to by Škodovce zas tolik neneslo.

Má to skoro každý, jak prémie (Mpakety, AMG, Sline), tak i třeba Renault a jeho GTline, Ford a ST line (ti to dovolí dát i na slabší auta) a podobně..

Mne se třeba Kodiaq Sportline líbí víc, než klasický a když už, tak bych si zvolil něco takového, pokud RS bude mít ještě lepší motor, pak super.

RS neznamená, že je auto závodní... proberte se... všichni.
25. 9. 2018 10:11
Re: Tož ano,
jasné, pred školu sa dnes vyberajú káry jak pred hrad. Známa chvíľu vozila dcéru starou feldou, ale parkovali o dve ulice pred školou, aby ich nikto nevidel. rs suv môžeš zaparkovať aj priamo pred zborovňou >:D
25. 9. 2018 10:07
titulok je správny
zaujme sedačkami a tam to končí. Záber na sedačky jak z astonu a k tomu vysoká ťažkopádna užovka. RS jak sviňa. Tak ako som kritizoval kabrio S (chcem kabrio, ale nesmie mi ofúknuť prehadzovačku), tak je suv rs symbolom nezmyselnosti. Ale samozrejme dodám obligátne, proti gustu žádná a hurá objednávať, čakačka možno rok a to sa opla.
Avatar - Ozzman
25. 9. 2018 10:02
Re: Rozdiel
Nebo kůže jako plast... buď rád ,že to není obráceně
Avatar - praděda7
25. 9. 2018 09:59
Tož ano,
na vození děcek do školky ok.... :-)
Avatar - iudex
25. 9. 2018 09:23
Re: Rozdiel
Tak áno, to PR okolo jednej verzie dávno známeho modelu aj mne príde trošku prehnané, vrátane "rekordu na Ringu", trošku to už ide Vošického smerom >:-[] (ale nie, tam je ešte hodne ďaleko).
Avatar - kaa
25. 9. 2018 09:23
Re: Rozdiel
Jo, úplně mi z těch změn padá brada. >:D >:D >:D
Avatar - dewill
25. 9. 2018 09:21
Re: Rozdiel
Ne, pravá napodobenina umělé kůže >:D
Avatar - _Karel_
25. 9. 2018 09:18
Re: Rozdiel
Myslim, ze mathew spis narazi na to, ze z toho delaji novinku, viz "zaujme sedadly", a ona to novinka neni ( interier). Mmch, kuze ala karbon, to je hrozna chujovina. Co bude priste- kuze ala drevo?
Avatar - iudex
25. 9. 2018 09:10
Re: Rozdiel
Ja nevidím žiadny problém. Sportline je len línia, teda výbava a výzor, RS má aj výkonný motor (plus podvozok, brzdy, kolesá atp.).
A osobne sa mi RS páči, predsalen trochu zušľachťuje inak účelový základ.
25. 9. 2018 09:07
Rozdiel
Neskutocny rozdiel oproti verzii Sportline. Neviem kde zacat. Skoda zase robi halo pre nic. Ze im to uz nieje trapne.