Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Nová generace Mazdy 3 se představila v Los Angeles. Na trhu od příštího roku!

Na autosalonu v LA Mazda právě představuje čtvrtou generaci kompaktní trojky. Na výběr budou i nadále dvě karoserie, pětidveřový hatchback a čtyřdveřový sedan.
Zpět na článek
30. 11. 2018 22:15
Re: A ještě víc posunutá kabina vzad
Od zamilovaného golfistu ani iné neočakávam.
30. 11. 2018 22:09
Re: Pán Dusil, PLS...
Tak, už som si to našiel pán Dusil. Je to ultravysokopevnostná oceľ!
Avatar - Emel
30. 11. 2018 10:14
Re: No....nějak mi vyschlo v krku
Jo... no a kdyby, tak má prostě velkej zadek, no... :-)
Avatar - woody-alien
30. 11. 2018 06:07
Re: No....nějak mi vyschlo v krku
Já hlavně teď už nechám řečí a počkám si, jak to vypadá naživo. Může být, že to nebude tak zlý.
Avatar - woody-alien
30. 11. 2018 05:57
Re: No....nějak mi vyschlo v krku
>:-[] Jj, speciální edice, taky možnost.
Prodloužení prosklené plochy by určitě pomohlo, takhle je ten zadek ukončenej moc "na sílu".
29. 11. 2018 21:53
Re: popelka
Vzpomeň si, že nejhloupější mentoři v diskuzích vydávají svůj soukromý vkus za obecná usnesení.
29. 11. 2018 13:31
Re: Krása,
Pružnosť to je čo? Nejaká barlička pre chudákov, čo nevedia radiť?
29. 11. 2018 09:02
Re: No....nějak mi vyschlo v krku
Ta torzka ma tiez trochu rozladila, holt "katovanie kostov" dorazilo uz aj do Hiroshimy. Multilink sice nie je ziaden "svaty gral" v podvozkoch, ale priemerny multilink strci do vrecka aj tu najlepsie spravenu torzku. Navyse s multilinkom sa da pohrat ovela viac. Je tam skratka viac moznosti ladit kinematiku napravy. Nezavisle zavesenie kolies je jednoducho lepsie...

Podobne nemilo som bol prekvapeny, ked pred casom Mazda v 6-tke vymenila vpredu lichobeznik za McPherson. To je tiez dost vyrazny rozdiel. Sestka je stale asi sofersky najzabavnejsie auto v "beznej" strednej triede, ale tiez to uz nie je co byvalo...
Avatar - Emel
29. 11. 2018 08:30
Re: No....nějak mi vyschlo v krku
To přeháníš... ten zadek se mi taky nelíbí, ale jako celek to jde.
Avatar - KANKUNEN
29. 11. 2018 08:27
Re: No....nějak mi vyschlo v krku
AWD torzku mít nebude, takže jediný argument je šetření a ten C sloupek je neomluvitelný. Asi by pomohla černá nálepka, která by opticky prodloužila prosklenou plochu. Nebo možná napřed ukázali Kardashian edition. >:D
Avatar - Dinar
29. 11. 2018 08:01
Re: popelka
Pamatuj si, že nejsměšnější v diskusích jsou vždy obhájci vlastní garáže.

Pokud jde o design novinky, Jaguar nebo Audi bych do toho vůbec netahal, nová mazda 3 bude mít designově problém konkurovat čemukoliv z mainstreamu nižší střední, aktuální modely konkurence jsou tvarově povedené, takže čistě na své tvary trojka rozhodně zákazníky nenaláká.
Avatar - Dinar
29. 11. 2018 07:54
Re: No....nějak mi vyschlo v krku
Asi tak. :yes:
Avatar - Dinar
29. 11. 2018 07:53
Re: Bravo Mazda
Čti, na co reaguju, u modelu, který se technicky spíše vrací o krok zpět, viz. torzka, se Speed rozplývá nad tím, jaká nám ta malá automobilka přináší zajímavá technická řešení. Ptám se tedy, co má nová trojka (z tech. řešení) lepšího než konkurence, potažmo lepšího než trojka předchozí generace?
29. 11. 2018 06:54
Re: No....nějak mi vyschlo v krku
A je po lásce...favoritka si nechala odoperovat prsa, bere hormony na růst vousů a v gatích má přimontovaného pindíka ;-)
29. 11. 2018 06:53
Re: Ja by som s nákupom Škodoviek tých pár mesiacov...
Že by se zlepšila konfigurovatelnost japonských modelů a dealeři by nevyužili možnost zvednutí marže? ;-)
Avatar - woody-alien
29. 11. 2018 05:56
No....nějak mi vyschlo v krku
Když mi v úterý večer dorazila od Mazdy.cz do mailu anonce na live přenos z představení nové trojky, bylo to po delší době poprvé, co jsem vážně přemýšlel, že se opravdu budu dívat. Většinou se nepřenesu přes ty chvastouské řeči, chvalozpěvy a poplácávání se po ramenou než vůbec dojde k odhalení auta, ale má zvědavost byla veliká. Nakonec jsem dal přednost spánku....a zřejmě to byla lepší investice. Minimálně jsem si oddálil hodně rozporuplné pocity, které věru do zklamání nemají daleko.

Když jsem pak poprvé viděl fotku té šedivé trojky v pohybu, docela jsem se vyděsil a následná fotogalerie mě zase tak moc neuklidnila. Hatchback se mi zkrátka svým provedením zadní části hrubě nelíbí, nemůžu si pomoct. Oproti tomu sedan se povedl, řekl bych, že je i elegantnější než ten aktuální.

No a nakonec to největší překvapení. Pro mě je tedy nasazení torzky bleskem z čistého nebe. Sám dobře odladěnou torzku občas hájím. A to z prostého důvodu, že multilink sám o sobě není zárukou dobře jezdícího auta. Nicméně pokud byl před pár dny sekýrován Focus za náhradu multilinku torzkou ve slabších motorizacích hatchbacku, není jediný důvod, proč by měla být Mazda vyjímkou. Říká se, že na ty, co máme nejvíc rádi, máme být nejnáročnější. Skuteční příznivci značky (nejen konkrétně Mazdy) to vědí. Fanatici a bambulové začnou možná zase něco o koncernu a Scale.....ale ti mě nezajímají.
Avatar - kosmonaut
29. 11. 2018 02:32
Re: no nevím
A to jsem původně myslel Alfu GTV ( [odkaz] ), ale to bych si už z principu ten wtf pohled věnoval sám :-) Někdy očím neporučíš, vždyť já bych tady přiznal i líznutí Borou ( [odkaz] ), nebo Murcielagem před FL ( [odkaz] ). Co už no, budu mlčet >:D
Avatar - Pekelná Micinka
29. 11. 2018 01:16
Re: no nevím
Na toho Leona jsem si také vzpomněl, ale ten krásně hranatý Alfasud, ten v tom nevidím ani když si dám připínáček do boty.
Avatar - twistedTSD
28. 11. 2018 22:57
Re: Ví někdo?
Větší část je zaslepená.
Avatar - Floyd
28. 11. 2018 21:50
Re: A ještě víc posunutá kabina vzad
A zkusil sis CX-3 nebo CX-5? Pokud ne, doporučuji, pokud ano, protiřečíš si.
Avatar - Floyd
28. 11. 2018 21:48
Re: Pán Dusil, PLS...
On to neví, takže ti neodpoví :-)
Avatar - Floyd
28. 11. 2018 21:46
Re: Tak to tedy...
Tak o to se vůbec neboj, celý rok teď budou prodávat CX-3 jako housky na krámě, protože autor článku Dusil si neumí zjistit ani tak elementární informaci, jako kdy se začne prodávat trojka v Česku. Na podzim 2019, pane Dusile! A do té doby budou dealeři zákazníkům místo nové trojky nabízet velmi povedený produkt CX-3, protože stávající trojka je vyprodaná.

Dusile, Dusile!!!

A co na to Machala? Jako vždycky nic.
28. 11. 2018 21:45
Re: Krása,
Krutak 200Nm pri 4000ot, pružnosť za 1,5 turbo logicky výrazne zaostáva.
28. 11. 2018 21:42
Re: Krása,
Vyber si prst z nosa a čítaj čo píšem ;-)
Avatar - Floyd
28. 11. 2018 21:42
Re: 980 MPa?
To až si zase přečte @kalousek, ten to Dusilovi nandá, co se do něj vejde :-) A oprávněně. A že by ty chyby Machala zkontroloval a opravil? Proč taky...
Avatar - Floyd
28. 11. 2018 21:40
Re: Ajaj
Tak já to vidím trochu jinak - HB se mi líbí a FB dokonce ještě víc, a to nejsem a bnikdy nebudu příznivec šikmého H.
Avatar - Floyd
28. 11. 2018 21:37
Re: Krása,
Přesně, proto se taky na trhu ojetin Mazdí nafťáky tak obtížně prodávají a jen blázen by šel do motoru přes 80000 km.
Avatar - Floyd
28. 11. 2018 21:36
Re: Krása,
Ale Brouku, poctivá atmosféra v Mazdě že je líná?!? Měrný výkon u dvoulitru je lepší než jsem měl u passatu - to auto je svižné až moc!
Avatar - Floyd
28. 11. 2018 21:32
Re: Krása,
Kecko, nové generace už nijak dramaticky rychle nereznou, rozhodně ne rychleji než třeba VW koncern. V Amsterodamu už jim podvozky voskují pořádně.
28. 11. 2018 21:26
Re: Krása,
Prave teraz to je pravda.

"Vozy s velmi nízkou ochranou proti korozi:
Mazda 3, Mazda 5, Mazda 6, Mazda Tribute"

"Potíže ale mají i novější stroje, o korozi modelů 3 a 6 existují celá fóra a problémy údajně nejsou zcela vyřešené ani u modelových let 2015 a 2016."

googluj: Auta s nejhorší a nejlepší ochranou proti korozi. Reznutí stále není minulostí
28. 11. 2018 21:24
Re: Krása,
Vieš podľa čoho sa pozná blbeček?
Do akejkoľvek debaty o autách zatiahne VW a svoju obsedantno kompulzívnu zášť >:D
28. 11. 2018 21:19
Re: Krása,
Motory TSI sú výborné. Ty asi myslíš prvú generáciu ktorá sa už 6 rokov nerobí.
Všeobecne majú japonské autá problém s koróziou, väčší ako európske.

Keď ťa krčmové reči nezaujímajú, tak ich neveď. Také že, ja som hrdzavú Mazdu nevidel, no akurát k pivu. Tu máš fakty.... [odkaz]
A choď si do čoho len chceš :-)

edit: neviem preco to * ten odkaz. Je to *..... Auta s nejhorší a nejlepší ochranou proti korozi. Reznutí stále není minulostí
edit2: tak uz viem. Slovo auto***forum tu je zakazane :-)
28. 11. 2018 19:45
Re: I mistr tesař...
Mě se ten interiér také nelíbí. Zejména ta, jakoby tlustá plastová deska plácnutá shora na palubní desku ("... Jejda, kudy dostaneme ven tu navigaci? ... Tak to nějak vyřízneme.").
28. 11. 2018 19:16
Re: popelka
Na většinu Evropský produkce se kouká jen těžko. Vyjma Jaguáru a Renaultu. Zbytek jsou buď ropuchy obrovské - BMW Xx, Audi a další, nebo balvany vrásčité - VW, Škoda, Citroen....prostě designová makulatura.
28. 11. 2018 19:05
Re: Bravo Mazda
4 kola už taky někdo dřív.. Nedokážu si představit auto, který by mělo inovovaný úplně všechno a konstruktér nesměl použít nic jednoduchýho a osvědčenýho.
28. 11. 2018 18:20
Re: Trochu sklamanie
Taky se mi záď hatchbacku nelíbí. Ještě aby tomu dali slogan jako Renault u hatch megane 2 generace - tehdy zněl nějak takto - auto, kterému se budete chtít podobat. :-) :-) :-) Takovou * by asi nikdo nechtěl.
28. 11. 2018 17:42
Ja by som s nákupom Škodoviek tých pár mesiacov...
počkal.
Od januára ide dole clo na vozidla z Japonska a tým pádom bude aj nižšia DPH.
Citujem: "Z popisu dohody, který na svém webu vyvěsila Evropská komise (zde), vyplývá, že Evropská unie se chystá zrušit desetiprocentní (a vyšší) cla na japonské automobily, na jejich náhradní díly i na japonskou elektroniku."
[odkaz]
28. 11. 2018 17:35
Za tri guľaté ciferníky pochvala
Na doterajšej mi ten dizajn akosi vadil.
Avatar - _Karel_
28. 11. 2018 17:26
Re: Krása,
Proč mi píšeš takový blbosti? Popsal jsem svoji zkušenost s Mazdou. Měl jsem jich šest. Poslední- skyactive- jsem před rokem prodal, a ještě jednou - po třech letech výfuk na odpis, podvozek komplet rezavý, ale neprorezavělý. Tak mi nepodsouvej nějaký Scaly.
Avatar - 3_diamanty
28. 11. 2018 17:18
Re: A ještě víc posunutá kabina vzad
pritom kabina malicka jak v malom aute .. . dan za dizajn... sedel som v sucasnej mensej 2ke a ta ma tiez kapotu jak letisko ale co z toho ked kabina jak v i10 .. uzka a klaustrofobicka... k comu potom aj ten megarazvor... ach jo... ;-\

mazde fandim ale priznavam ze jej kusky ma zase az tak v reale neberu ako som si myslel ... neviem... mozno tak 6tka este ocari.. ael zbytok portfolia ma v podstate nechva chladnym.. to aj ten 5 rocny sucasny golfik ma laka viac jak 3ka :*) .. ale pssst.. nikomu ani muk
Avatar - kosmonaut
28. 11. 2018 17:16
Re: no nevím
Však jasně, nepíšu že je to stejné, jen mi to tento styl evokuje.
28. 11. 2018 17:16
Re: Krása,
Videl som uz tolko hrdzavych passatov a golfov ze som to uz prestal pocitat :-) ale vidim ze toto miestnych diskutujucich nikdy neomrzi. Esteze si kazdy moze kupit co chce. Predpokladam ze Scala bude lepsia volba >:D
Avatar - 3_diamanty
28. 11. 2018 17:14
Re: Nakopnutá hyena...
hold aj mazda uz zvejka tvary a dosiahla uz svoj dizajnovy strop... a toto uz fakt nie je vizualne lepsie ako predchodca... ale rovnaky problem vidim aj pri kii renaulte a par dalsich znackach... proste ich najnovsie modely su za mna akoby krokom dozadu po stranke dizajnu voci predchodcom ... alebo mozno len ja uz mam iny pohlad na auta dnes ako pred 5-6 rokmi neviem... kazdopadne minimalne aspon nova corolla je fakt krok dopredu ( a nielen dizajnom )v danom segmente ... tu je to evidentne :yes:

ked auto v tomto segmente tak dnes uz za mna toyota corolla :yes:
28. 11. 2018 17:13
Ví někdo?
Ví někdo, co dělá Mazda a Mercedes s tím velikým možstvím vzduchu, který se dostává do motorového prostoru ohromnou svislou "tlamou" v masce vozu? Zvláště při vysokých rychlotech - i kdyby se zavírala žaluziemi. Děkuji.

Navíc je horní ostrá hrana této "tlamy" velmi nebezpečná při srážce s chodcem !
Avatar - praděda7
28. 11. 2018 17:07
Re: Krása,
Už dávno není pravda. Mazdy rezaví stejně pomalu jako ostatní značky.
Avatar - 3_diamanty
28. 11. 2018 16:56
Re: Hatchback se mi nelíbí ani trochu,
kusok akoby pocmulany ze jo ( az mi to pripomina tie hladke bananove medvede ako CLA a pod ) .. proste az moc uhladeny kabat :*) .. predchodca mal aj nejake tie ostrejsie krivky na kasni a nejake linky a take spravde kodo tvary .. ach jo... toto akoby preslo uz nejakou bruskou a stratilo to tie povodne zaujimave krivky ;-\ ... osobne nemusim taketo hladke zaoblene hole tvary bez kriviek ... ale mam rad kusok aj nejake hranatejsie prvky a linky na kasni hoc nemusi byt vyslovene hranata v pohode ... a podobne ocucane a hladko na mna posobi dodnes aj P208 ci predosly ten vajcoidny leon ... proste nie su to skarede vozy su ok a fajn ale akesi kasnou za mna az moc ulizane a bez nejakych uchopitalnych kriviek ... s tymto bojujem vlastne aj pri novej C3 ( predosla bola daleko krajsia a tvarovo vyraznejsia ) nech sa snazim ako chcem ;-\

jo sedan je krajsi...to je hned vidno :yes:
Avatar - _Karel_
28. 11. 2018 16:56
Re: Krása,
Precizní argumentace.
Mazda měla skvělou ochranu proti korozi, a kupodivu ji nepoužila jen na šestku. A pak ses vyzvracel. Pepo pepo..... ;-\
28. 11. 2018 16:29
Re: tak ti nevím....
to je na tom auto to najkrajšie
28. 11. 2018 16:27
Re: no nevím
V JPN predávali 4x4 vždy. Aj súčasnú generáciu, aj predošlú. Akurát v EU to nemá zmysel, lebo by to aj tak nikto nekúpil. Za tie prachy si radšej kúpi CX3 s AWD.
28. 11. 2018 16:26
Re: Krása,
prenádherné,
mazda 3 súčasnej gen. je najpredávanejší typ mazdy, myslím, že toto bude pokračovať,
super auto
28. 11. 2018 16:24
Re: Krása,
pred 10 rokmi mala mazda 6 nejaký problém, tak to VW mani budú stále dookola opakovať,
najhoršia kúpa je VW a škoda, teda škoda sa nekupuje, škoda sa fasuje
28. 11. 2018 16:22
Re: Tak to tedy...
O to by som sa nebál. Myslím, že rovnako ako doteraz, to pôjde jak teplé rožky.
28. 11. 2018 16:22
Re: Krása,
veru máš pravdu, mazda je jedna z najlepších značiek v súčasnosti,
atmo motory to len podtrhujú,
ja som teraz kúpil 1,6l benzín atmo ale na plyn, ináč ho nemontujú kvôli emisiám, no nádhera
ale nie mazdu
28. 11. 2018 16:19
Re: lakťovka
Veď práveže PET-ku nepotrebujem dať nikde, ale zato plechovku, či pohár dať kde nemám. Možno sa tá opierka dá nejako otvoriť a tam dať poháre, len mi to príde ako blbosť. Doteraz to mali lepšie.
28. 11. 2018 16:19
Re: Krása,
ja mám dodávku, hlavu už nevytočím, cúvam len cez zrkadlé, problém je pri šikmých križovatkách, tam sa proste musím vykloniť alebo postaviť tak autom aby som videl, všetko sa dá
auto úžasné, Mazda má skoro najkrajší design, možno ešte alfa
28. 11. 2018 16:09
Co je to "rozvod náprav"?
Možná autor myslí na Plekyho, nevím...
Avatar - _Karel_
28. 11. 2018 15:52
Re: Krása,
Buď konkrétnější. Jediné, s čím má mazda problémy, jsou diesely. Jinak spolehlivost JE vysoká.
Avatar - karoque
28. 11. 2018 15:52
Re: Hatchback se mi nelíbí ani trochu,
Podle mých zkušeností torzka sama o sobě tolik nevadí, jak si všichni myslíte. Ale musí se umět a to každý neumí nebo nechce umět. Octavia 3 je kapitola sama pro sebe (njn podvozky pan Hrdlička ml). Ale u Mazdy se tolik nebojím.
Avatar - _Karel_
28. 11. 2018 15:50
Re: Krása,
Mazda má určitě spolehlivější motory než koncern, ale nevím kde jsi došel na to, že VW rezaví. Problémy mazdy s korozí nejsou žádné hospodské řeči. Jak je na tom poslední generace těžko říct. Není jich zas tak moc a je to krátká doba. Moje trojka za tři roky - podvozek barvy lišky, ale zdravej. Výfuk na brzkou výměnu. Rok výroby 2013- skyactiv.
Avatar - karoque
28. 11. 2018 15:48
Re: popelka
Jízdní vlastnosti by mohly být super. Dokonce se na to dá i koukat. Pokud Asii, tak Mazda-Toyota-Honda :yes: Nissan jen youngtimery ;-) zbytek asie je na nic ;-\
28. 11. 2018 15:46
Re: no nevím
Spíš bych tomu vyčítal ten tlustý C-sloupek - blbý výhled šikmo vzad. A tady zase víme, že Mazda dbá na náraz zezadu i šikmo zezadu. A tak se jí tam u hatchbacku okénko za druhými dveřmi nevejde - viz kostra na jednom z obrázků. Což právě ten náraz šikmo zezadu může přivodit. Co je tedy důležitější? Nejdůležitější je mít obojí - aspoň ňáké.
28. 11. 2018 15:30
Re: Krása,
Aj auta Vw group chyta hrdza a maju aj naprd motory TSi. Ja som hrdzavu mazdu uz davno nevidel. A vybrat si auto v tejto triede tak idem do nej. Tieto krčmove keci ma nezaujimaju.
Avatar - fOE
28. 11. 2018 15:28
Re: no nevím
Zajimave to bude pokud sve zivotniprostredi-setrici technologie osadi nejakym zivotniprostredi-drasajicim turbem a poslou to nejen do sveta, ale i k nam do evropy.
28. 11. 2018 15:26
Re: Zadek.....
Spíš bych tomu vyčítal ten tlustý C-sloupek - blbý výhled šikmo vzad. A tady zase víme, že Mazda dbá na náraz zezadu i šikmo zezadu. A tak se jí tam u hatchbacku okénko za druhými dveřmi nevejde - viz kostra na jednom z obrázků. Což právě ten náraz šikmo zezadu může přivodit. Co je tedy důležitější? Nejdležitější je mít obojí - aspoň ňáké.
Avatar - fOE
28. 11. 2018 15:25
Re: Ajaj
Mazdu mam rad, ale padni komu padni. Tady mi to proste nesedlo. Uvidime co nazivo, treba se to trosicku utrese. ;-)
S kolegou nize ale nesouhlasim. I30 mi nevadi kdyz je HB, to ji dokonce povazuji za takoveho normalniho zastupce co nenadchne ani neurazi presne v duchu golfu a focusu. Fastback ale, no, pokud to mela byt konkurence oktavie tak minimalne po designove strance se to moc nevyvedlo. Oktavie je sice poFL pocertech hnusna zepredu, ale i30 fastback ji statecne konkuruje prave svou "krajsou ***kou". :-)
Avatar - Emel
28. 11. 2018 15:04
Re: no nevím
A k tomu Leonu a Alfasudu... u těch ten zadek zdaleka není tak mohutný Leon [odkaz] mi spíš připomíná třeba druhou Deltu, mimo jiné nemá tak prudce stoupající spodní linku oken. A ten Alfasud vůbec, ten je prosklený komplet až dozadu.
Avatar - Emel
28. 11. 2018 14:56
Re: no nevím
Počkej počkej... u jakého AWD? Trojka měla AWD naposledy... vlastně asi nikdy, 323 GT-R ještě nebyla 3.
28. 11. 2018 14:55
Re: Krása,
Spolehlivost neni vysoka problemy s motory skyactive jsou zname.
Poctiva atmosfera je lina.
Dizajn prepisknuty, tlama jak na Peugeotech z nejhorsich let, zadni okenka moc mala....
Avatar - Emel
28. 11. 2018 14:51
Re: Interiér pěkný
Osobně se mi i u současné sedan líbil víc. I současný HB už má náznakem tu mohutnou záď danou stoupajícím pontonem. Jenže u současné tam prostě není toho plechu tolik...
[odkaz]
[odkaz]

Po hezkém fl 6 je tohle zklamání :-(
28. 11. 2018 14:30
Hatchback se mi nelíbí ani trochu,
vypadá to, jako by nejprve navrhli sedan a pak se pokusili na dlouhém podvozku postavit hatchback. Kdyby zkusili liftback, mohlo to dopadnout lépe...

Torzní příčka vzadu - fakt nechápu, od Mazdy bych to čekal jako poslední v řadě... Možná měli zkusit projet současnou Octavii nebo minulého Civica...
28. 11. 2018 14:06
Re: Krása,
ja sa pri vychádzaní z domu pripájam v kopci na hlavnú šikmo doľava. Potrebujem sa obzrieť výrazne vpravo dozadu, lebo mám výhľad len na pár metrov (je tam kopec a zákruta) a nejaký nadupaný šamster mi tam môže vyletieť (ja stojím alebo pomaly idem v kopci, na ktorom je ešte priechod a musím pozerať na všetky strany. Keď už vchádzam na hlavnú, vždy sa pre istotu ešte obzriem šikmo vzad a párkrát sa mi to vyplatilo.
Avatar - iudex
28. 11. 2018 14:01
Re: Interiér pěkný
Priam by som povedal najkrajší kompaktný sedan, elegantný, štíhly, vyvážený: [odkaz] Aký rozdiel oproti ***atému disproporčnému hatchbacku.
Avatar - kosmonaut
28. 11. 2018 13:39
no nevím
Mě se takové vyznění hb zádi vždycky líbilo, ať už u Alfasudu Sprint ( [odkaz] ), nebo třeba prvního Leonu ( [odkaz] ). Zadek sám o sobě je hodně alfáckej, předek zase mazdí, nevím, mě se to líbí. Stejně tak interiér, ale tam už je Mazda delší dobu na špičce. Co mě ale posadilo na zem je ta informace o torzce, to beru u značky, pověstné špičkovou kvalitou jízdy která se zvyšováním rychlosti dále zlepšuje, jako mega fail. U AWD sice torzku nepředpokládám, ale to určitě bude jako u M6SW pouze v kombinaci s dieselem a hlavně takřka zbytečné. Takže jsem designově uspokojen a technicky rozčarován, ale raději bych asi byl, kdyby to bylo naopak. ;-\
Avatar - 3_diamanty
28. 11. 2018 13:23
Re: Nová Corolla...
aj ja to mam takto... corolla je aj u mna vizualne top.. az potom dalsi hraci v segmente....

PS: ten interier mazdy je inak fakt pekny.. takyto elegantny minimalisticky rovny nizky styl palubovky je urcite praktickejsi krajsi aj sa na to lepsie pozera ako na nejake plastove hory patvarov a la predosly focus a pod... ved tato kabina by sedela aj novej MX-5ke :yes:
Avatar - Cuba66
28. 11. 2018 13:21
Nová Corolla...
...se mi líbí víc i když v HB připomíná zezadu starou Mazdu 3. Přesto má p*del hezčí než tenhle HB. Interiér v Mazdě je ale asi hezčí, má určitě lépe zasazený displej, i když stejně nesmyslně, ale už je taková móda :-(
Avatar - 3_diamanty
28. 11. 2018 13:09
Re: Konečně
sedan je tu krajsi ako hatch... aj ja vravim... :-)

ale aj nova corolla ma uz konecne krasny sedan... akoby tieto nove japonske sedany uz boli krajsie ako ich hatche... sranda ..
Avatar - 3_diamanty
28. 11. 2018 13:02
Re: M 3
je tam vizualne akoby nejaky hrb zboku [odkaz] ( nejak mi toto krasne uz nepride ) .... to minimalisticke presklenie som kritizoval uz na jej spy fotkach... proste toto mozno vyzera ok na zaoblenom zdvihnutom crosse ako C-HR ( ale stejne to ani tam nevyzera dobre ) ale nie na sportovom nizkom hathi... ten bocny profil je za mna na sucasnej mazde 3 lepsie zvladnuty [odkaz] ale tu u novej uz to az tak neladi a je to aj cele vizualne kasnou akesi moc az "ocucane" a vyhoblovane ( bez nejakych zaujimavych stylistickych tu a tam ostro rezanych liniek na kasni ako u predchodcu ) aj ked samozrejme ako celok je to paradne bomba auto a uspech je tu vopred jasny :yes:

mazda je proste mazda... ocakavam dalsi megauspech... ale za ma nova otrejsie strihnuta corolla je nadalej v danom segmente vizualna topka .. a aj v sedane je za mna krajsia ako nova 3ka sedan ale v tomto je to uz samozrejme kusisko subjektivne tvrdenie ok ... :yes:
Avatar - twistedTSD
28. 11. 2018 12:59
M 3
Interiér originální, žádný megatablet, až na pár detailů ok. Na exteriéru hlavně v přední části oceňuji tu čistotu designu. Žádné trapné průduchy a imitace ani přehršel zbytečných prolisů, ale klidně i velké plochy. Akorát u hatche si ale myslím, že boční prosklení končí příliš brzy. Ve výsledku je to takové klíště, skoro vypadá jak nějaký crossover.

Celkově jsem od hatche čekal větší šmrnc, ale nevadí, hlavně jsem zvědavý na Sky-X.
Avatar - 3_diamanty
28. 11. 2018 12:58
pekne
ale sucasna mazda 3 mi pride v podstate nakoniec krajsia a celkovo tvarovo vyvazenejsia... aj jej bocny profil aj C stlpik ... navyse to mam teraz akoby uz obratene ... kym u sucasnej 3-ky sa mi viac pacil hatch... tu u novej akoby uz lepsie vyzeral zrazu sedan ( mozno aj kvoli tomu hatchovskemu hrabtemu C stlpiku ) ... ale tak lepsie asi pockat nazivo a potom sa uvidi :-)

PS: mam citak akoby sucasny dizajnersky styl mazdy uz nabral amlitudu u sinusovky a pomaly uz zacina klesat .. lebo minimalne zboku a na predok je stale sucasna 3ka za mna o chlp lepsia ako tato nova .... ale je to len moj detalisticky pohlad... ono ani novy ceed mi uz krajsi nepride ako predchodca takze ja to mam proste kusok uz s tymto problem ... akoby nove auta sa mi pacili ( vacina z nich ) uz menej ( a nielen v tejto triede ) ako ich predchodcovia ( aj predosly megane sa mi pacil viacej aj civic ci i30) .. cest vynimkam ( jedine snad nova corolla ta mi pride uz krajsia ako jej predchodca )
Avatar - cascadia2
28. 11. 2018 12:55
popelka
Male Mazdy mi pripominaji pohadku o Popelce. Na prvni pohled se za ni sice bohati neotaceli, presto byla vlastne nejlepsi.U aut rekneme v te lepsi tretine :yes:
Avatar - KANKUNEN
28. 11. 2018 12:50
Re: Zadek.....
Ten hrb tam prostě je a snad to je zdůrazněné tím, že je ta fotka od koulí a ne z výšky hlavy.
Avatar - Blue Sun
28. 11. 2018 12:44
Re: Krása,
Couvání přes zpětná zrcátka není problém nebo nedostatečnost řidiče. Já jsem takhle naučený z náklaďáku, taky se neotáčím dozadu a všechno odcouvám přes zrcátka, maximálně lehkým pohledem šikmo. Ale abych se točil k zadnímu oknu? Proč?
28. 11. 2018 12:43
Re: tak ti nevím....
Veru veru, hatchback vyzera ako dievca s peknou tvarou ale velkou * - na prvy pohlad zaujme, ale ked ides nizsie caka ta nemile prekvapenie >:D Sedan kupodivu vyzera lepsie, co pri tejto velkosti nebyva zvykom, k ladnym tvarom 6ky mu objektivne este chybaju centimetre, ale na tu velkost dobry vytvor.
Avatar - chetoos
28. 11. 2018 12:41
Re: Krása,
Nové Mazdy jsou nádherné a každá nová generace posouvá hranice desingu na další level. Auto ve mě budí emoce a sportovní charakter. Navíc motory poctivého charakteru Atmosféra a ne jak u nás 1.0 Tsi s třemi válci a jimi podobné. Spolehlivost Mazdy je vysoká a cena ojetých modelů klesá velmi pomalu. Prostě Jimba Ittai
Avatar - chetoos
28. 11. 2018 12:41
Re: Krása,
Nové Mazdy jsou nádherné a každá nová generace posouvá hranice desingu na další level. Auto ve mě budí emoce a sportovní charakter. Navíc motory poctivého charakteru Atmosféra a ne jak u nás 1.0 Tsi s třemi válci a jimi podobné. Spolehlivost Mazdy je vysoká a cena ojetých modelů klesá velmi pomalu. Prostě Jimba Ittai
Avatar - Londonbridge
28. 11. 2018 12:40
Re: Ajaj
Hyundai 30 Fastback ma ovela krajsiu ***ku...
Avatar - praděda7
28. 11. 2018 12:33
Re: Zadek.....
Ale jo, avšak ne všechno aerodynamické působí líbivě na oko..... ;-)
[odkaz]
[odkaz]
Avatar - xxc
28. 11. 2018 12:27
Re: Krása,
Presne tak, aj ja som sa stretol s vyjazdom na cestu, na ktoru som nevidel a ani vidiet nemohol. Uplna parada :-)
28. 11. 2018 12:23
Re: Zadek.....
Je aerodynamicky řešený dobře.
Avatar - praděda7
28. 11. 2018 12:20
Zadek.....
....právě z tohoto úhlu je dost "nešťastný"........

[odkaz]

[odkaz]
28. 11. 2018 12:17
A ještě víc posunutá kabina vzad
- a tím nutnost prodloužení rozvoru, aby se vzadu vytvořilo aspoň slušné podélné místo. A tím se musela už prodloužit i celková délka vozu. V rámci délkové třídy (4,25-4,35 m) hatchbacků nižší sřední třídy Mazda 3 nikdy nebyla, vždycky byla delší a tentokrát se od ní vzdálila ještě víc a atakuje třídu střední. I když víme, že to je primárně kvůli výfukovým kolenům motoru napříč, může to přinést i lepší jízdní vlastnosti z titulu vyrovnanějšího rozložení vah na nápravy - nakonec Alfy Romeo s motory napříč typu 147 a Giulietta to měly a mají také proto (byť jsou kratší).
28. 11. 2018 12:11
Re: Paráda
práve ten dvojliter SkyG mám v sedane 3 a nevymenil by som za nič (no 2,5 možno, ale ten bude len pre US asi). Nech ten X najprv poriadne odskúšajú, ale bude asi aj tak vo vyšších verziách iba.
Avatar - Dinar
28. 11. 2018 12:06
Re: Bravo Mazda
Torzku dozadu už korporát na trh přinesl. ;-)
Avatar - Dinar
28. 11. 2018 12:04
Re: Interiér pěkný
Ano, sedan je povedený.
Avatar - iudex
28. 11. 2018 11:59
Re: Ajaj
Až tak kritický by som zas nebol, je ale pravda, že ten zadok hatchbacku nezvládli (nejde ani tak o klaustrofobické pocity vzadu, proste je to nepekné) a ústup od multilinku je dosť nepochopiteľný. Áno, robia to aj iní, ale Mazda sa práve hrdila tým, že si veci robí inak a nenasleduje trendy (v tomto prípade nešťastný trend šetrenia a šidenia techniky). Ale informácie sú zatiaľ neúplné, je možné, že vo vyšších verziách bude multilink. Ale dizajn sa nezmení.
Avatar - Pekelná Micinka
28. 11. 2018 11:58
Re: Nakopnutá hyena...
Souhlasím s tím hb, ale počkám na živý dojem. Mně zas u sedanu nesedí umístění klik zadních dveří, není to první auto kde to takhle je. U hb to tedy taky není ideální.
28. 11. 2018 11:53
za mňa super
áno ten zadok hb je odvážny, ale dynamický a hlavne nie je to generikum. Interiér je úžasný, na mňa pôsobí prémiovo a elegantne čisto. Niektorí spomínajú klaustrofóbiu detí, ale dnešné deti vzadu čumia do mobilov a tabletov, je im to jedno a na prevoz psov v kufri sa kupujú iné autá. Jediné, čo ma sklamalo, je torzka, ale počkám na konečné info o eu verzii.
Avatar - iudex
28. 11. 2018 11:53
Re: tak ti nevím....
Aj som sa divil, že nikomu nevadí ten guľatý až obtlstlý zadok, to trošku dizajnéri nezvládli, naviac ťažký veľký zadok pôsobí proti štíhlemu ľahkému predku nevyvážene. Proste u mňa auto dvoch tvárí: zpredu nádhera, zozadu bieda.
28. 11. 2018 11:52
Re: lakťovka
Tak si hoď tvoju PET-pollitrovku do kapsy na dverách a je po starosti ;-)
Avatar - iudex
28. 11. 2018 11:51
Re: Krása,
To nie je argument. Jednak kamerou sprostredkovaný obraz nie je to čo skutočný (otázka vernosti, rozlíšenia kamery a skreslenia objektívu), jednak to znamená potrebu príplatku, keďže kamera a v sérii určite nebude.
28. 11. 2018 11:48
Re: Krása,
Keď vidím, koľko vodičov má asi zrasty na krku a chrbtici (pri cúvaní všetko len cez späťáky), ďalší čierne fólie vzadu, tak ten C-stlpik by som neriešil. ;-)
28. 11. 2018 11:48
Re: Paráda
Osobne by som bral radsej ten novy motor Skyactive-X. Vyzera to velmi zaujimavo, a zda sa ze to ma fakt potencial. Rozhodne sa mi to viac paci, ako vseobecny trend smerom k trojvalcom a downsizing. Tu je clanok cloveka ktory sa v mazde s tymto motorom uz zviezol:
[odkaz]

A je tam aj dost podrobny clanok o tom, ako vlastne Skyactive-X funguje, a aky to ma prinos:
[odkaz]

Ak toto neziska ocenenie motor roka, tak potom uz fakt neviem co by malo...
28. 11. 2018 11:45
Pán Dusil, PLS...
čo to je to za plech - modulu pružnosti v tahu 980 MPa?
28. 11. 2018 11:42
Re: tak ti nevím....
No, keď sa pozriem na tú dizajnovú zlátaninu Ford Focus a vulgárnu lopatu - hatchback Civic, tak toto je brilantné. Mazda :yes: :yes: :yes:
28. 11. 2018 11:42
Re: Krása,
zas irelevantná nie, možno menej dôležitá, ale výhľad šikmo vzad je stále potrebný, keď sa šikmo pripájaš na hlavnú cestu, pohľad šikmo vzad ti nič nenahradí. Ja napríklad na novom svišťovi vďaka efektnej zadnej kľučke občas vidím prt a niekedy je to problém a cúvacia kamera a senzory nepovedia nič.
28. 11. 2018 11:34
Re: 980 MPa?
Taky mě to zarazilo. Autor evidentně netuší která bije a jedinou jeho kvalifikací bude řidičský průkaz. Evidentně smíchal dvě věci dohromady. Youngův modul pružnosti a mez kluzu v tahu.
28. 11. 2018 11:31
Re: I mistr tesař...
Tak nám napíš, ktorý interiér ti šmakuje? Žeby fiaťácke, ktoré vyzerajú ako FischePrice hračky na rozvíjanie motoriky? Alebo Leon s výduchmi na palubovke, ktoré vyzerajú ako vzduchotechnika v jedálni? ;-)
28. 11. 2018 11:27
Nakopnutá hyena...
...zadek mi připadá podobně a začínám si myslet, že k Mazdě přišel designér poslední Suzuki Ignis, kde snad musel brát inspiraci.
Sedan je mnohem povedenější a navazuje na nestárnoucí aktuální 6tku.
Vnitřek je uklizený, jen zdvihající se plast před obrazovkou infotainmentu na mě působí příliš mohutně.
Avatar - miromen
28. 11. 2018 11:27
Snad
Předek mi trochu připomina nove Ačko od MB.
No jsem zvědavy na žive setkani, podle těchle prvotnich foto HB dost zklamani. Interier zrovna nemusim ani u součastne 3 a tenhle no to je ještě větši bida, jedine pozitivum vidim v budicich, kde to vypada na klasiku rychloměr+otačkoměr. A snad se nepotvrdni, že nova M3 přijde uplně o viceprvek.
Avatar - Ham.
28. 11. 2018 11:25
Re: Interiér pěkný
Sedan vypadá mnohem lépe a přirozeněji právě díky tomu, že od B sloupku je jiný a opticky lehký podobně jako předek. Skoro to vypadá, že si dva roky hráli s návrhem sedanu, který se jim povedl a pak na noční šichtě nechali stážistu sfouknout HB a tak jak v této třídě většinou vypadají divně "odvozené" sedany, tak tady vypadá divně "odvozený" HB.
Avatar - praděda7
28. 11. 2018 11:16
Re: ojojojoj toto se fakt nepovedlo
Souhlas. Já to vidím na změnu za každou cenu. Proto museli něco někde obětovat. Ona totiž ta aktuální trojka je na líbivost téměř dokonalá..... :-!
Avatar - JirkaV8
28. 11. 2018 11:14
Re: Krása,
Jo krasa, dneska se dari. Asi ze streda je treba neco co. Sama hezka auta, Porsche, Tatra a ted Mazda. Oproti osklivemu vcerejsku uplne rozdil :yes:
28. 11. 2018 11:11
Konečně
jsem se dočkal a hned jak bude sedan se Skyactiv-X motorem, objednávám :-!
Avatar - praděda7
28. 11. 2018 11:05
Re: Krása,
Re C sloupek....předběhl jsi mě. Přesně to jsem chtěl "napadnout".... ;-)
28. 11. 2018 11:04
Hatchback nic moc
Tak sedan se opravdu povedl, ale zadek hatchbacku nikoliv - prostě moc plechu kolem C sloupku, vypadá to těžkopádně, o výhledu šikmo dozadu nemluvě. Za přínos považuju návrat k normálnímu přístrojovému štítu se dvěma "budíky". Taky se mi zdá, že boční okna jsou už příliš malá. Celkově vzato se mi minimálně hatchback líbí mnohem víc v současné generaci... :-O :-O :-O
28. 11. 2018 11:02
Tak to tedy...
...opravdu “závidím” dealerům, toto prodat bude velké umění
Avatar - Dinar
28. 11. 2018 11:01
Re: Interiér pěkný
S exterierem souhlas, zadek neladí s předkem, který je opticky lehký a dynamický, zadek naopak těžký, řešení c-sloupku je nešťastné, z boku auto připomíná kadícího pejska. Interier hezký a moderní, trochu mi vadí řešení výdechů klimatizace, ten pravý řidičův mu bude ofukovat max. ruku na volantu, druhý je u kolene spolujezdce, trochu daň za design.
28. 11. 2018 10:59
Bravo Mazda
Mazda opět boduje designem, ale především technikou. Je úžasné vidět, jak automobilka nepatřící do žádného velkého korporátu umí na trh přinést zajímavá technická řešení. :yes:
28. 11. 2018 10:42
980 MPa?
"...3 procenta hmotnosti plechů o modulu pružnosti v tahu 980 MPa..."

By ma zaujimalo, z coho su tie plechy vyrobene. Asi daky polyetylen alebo podobny plast. Pretoze bezna ocel ma modul pruznosti v tahu zhruba 210 GPa. A len v jednotke tam chyba nebude, lebo 980 GPa nemoze mat nic zalozene na oceli. To su uz hodnoty modulu pruznosti pre grafen, diamant, a uhlikove nano-trubice...

Inak chvalim Mazdu za 4-kolku! Sice nic o tom v clanku nie je, ale kazdopadne zaujimave. Snad aspon ta bude mat vzadu multilink...
Avatar - fOE
28. 11. 2018 10:32
Ajaj
Nejdriv proletet fotky inetrieru a za sebe musim rict, ze tady vse v poradku, hezky uklizene a uhlazene a co ma byt i je na ocich. Parada. Od toho bodu dal ale vsechno spatne. Zad je jednoduse zla. Nevim proc se v tom japonci tak vyzivaji, ale tohle muzou propagovat sloganem "Netrpi vase deti, nebo v kufru vozeny pes, klaustrofobii? Nevadi. Kupte si novou mazdu 3 a budou!". Pak se clovek docte o torzce a za sve berou i ideje o "vzhled na nic, ale aspon technika podrzi". Ajaj, takhle z obrazku a z textu to pro mazdu moc dobre nedopada. Sam tak nejak doufam, ze evropska verze bude precijen trosku jina, ze ta torzka bude jen v absolutnim zakladu, a ze clovek bude potkavat casteji lepe vypadajici sedan nez HB. Inu, doufat muzu :-|
Avatar - KANKUNEN
28. 11. 2018 10:30
Re: Interiér pěkný
Úplně jsem se polekal , když jsem viděl fotky č.7 a 8. Jsou to fotky ale jako by je fotil ze své výšky nějaký pudl. Očekávání byly na obrovské, asi od žádné jiné automobilky se nečeká designový skvost. Co je na Mazdu zklamání je pro ostatní bomba.
28. 11. 2018 10:25
Paráda
mne sa páči, sedan môže byť, s dvojlitrom SkyG, ten je skvelý už teraz :yes:
Avatar - Blue Sun
28. 11. 2018 10:23
No,
exteriér je takový rozporuplný. První půlka fajn, záď hatbacku se mi fakt nelíbí. Sedan vypadá tradičně krásně, na druhou stranu.
Interiér v tmavé barvě nic moc, ale stačí to něčím oživit (červená či bílá) a je to paráda.
Avatar - Blue Sun
28. 11. 2018 10:21
Re: Krása,
Kamery a asistenti nejsou všemocná zařízení. V tomhle ohledu tedy sedan působí líp.
Tady navíc bude docela klaustrofobní prostředí na zadních sedadlech.
Avatar - Ham.
28. 11. 2018 10:02
Interiér pěkný
předek hezký, ale ten zadek k chlubení moc není, jakoby ke zbytku auta vůbec nepatřil (opticky i technicky).
[odkaz]
[odkaz]
28. 11. 2018 09:59
Trochu sklamanie
Po velkych ocakavaniach prislo trochu sklamanie. Krivky pri hatchi mi pridu trochu disproporcne, hlavne v zadnej casti. Ta jednoliata plocha nad zadnym kolesom posobi dost masivne. Zato sedan sa podaril naramne, a co sa tyka vzhladu, tak z tejto dvojice je u mna jasny vitaz.
Avatar - Uživatel_5340709
28. 11. 2018 09:57
Re: Krása,
To bych neřešil, špatný výhled vzad a šikmo vzad má dnes kdejaký kompakt.
28. 11. 2018 09:46
lakťovka
Exteriér sa mi páči, hlavne sedan.
Ale v interiéri mi vadí, že na úkor lakťovej opierky padly držiaky na nápoje. Tiež nechápem, prečo kameru dali dole ku značke, kde bude nonstop špinavá. Prečo to nedokážu dať do znaku, ako ostatní?
Hlavne nech už dajú do predaja aj Sky-X a nech je s automatom. Myslím, že kvôli tomu motoru im všetko ostatné zabudnem.
28. 11. 2018 09:45
ojojojoj toto se fakt nepovedlo
Tak tady se mistr tesař hodně utnul.

Ta záď je neskutečně těžká, navíc jakoby narolovaná nahoru. Zadní dveře skoro nemají okna. Auto působí jako neohrabané a nepovedené kupé a ne jako svižný hatchback. Interiér OK, ale ten už to nezachrání.

No alespoň se jim dobře vyprodají aktuální 3.
28. 11. 2018 09:44
I mistr tesař...
Tak tohle se nepovedlo. Výhled šikmo vzad nulový. Na druhou stranu, sedan úplně zle nevypadá. Ale interiér vypadá otřesně. Škoda. Mazdy se mi vždycky líbily.
28. 11. 2018 09:44
Překročit svůj stín
Bude to chtít více fotek. Ten boční profil je od B sloupku poněkud zvláštní, nemluvě o tom, že kolmý zadní pohled je trošku revival 20 leté 156ky :-)
Aktuálně generace mi přijde vyváženější...
Avatar - Loptos
28. 11. 2018 09:44
Zadna naprava
Za mna sklamanie za torzku :-( Sedan vyzera velmi pekne.
Avatar - Verny_2013
28. 11. 2018 09:43
Re: Krása,
Tak mě se pro změnu velmi líbí. Ale chápu že je opravdu velmi těžké navázat na designově skvělou současnou generaci. Co naopak nepotěšilo je torzka vzadu. Asi je dohnaly náklady. Ještě poznámka k článku - autor vytýká nové M3 příliš široký C sloupek. No myslím že v dnešní době zpětných kamer a asistentů mrtvého úhlu je tato výtka poněkud irelevantní.
Avatar - kari.laz
28. 11. 2018 09:35
tak ti nevím....
Ale současná generace mi přijde hezčí. Nastavili laťku hodně vysoko a těžko se to překonává. Ten zadek u HB je tak trochu jak ocucaný bonbon a interier na fotce taky na mě úplně zvlášť nedýchl.
Bude to chtít živé setkání
28. 11. 2018 09:30
Re: Krása,
No mně se moc nelíbí, ale potěšilo mě AWD :-)
Avatar - Uživatel_5340709
28. 11. 2018 09:27
Krása,
jen trochu škoda, že se přední část dost unifikuje. Ale tohle je povedené auto. :yes: