Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Renault Mégane R.S. Trophy vstupuje na český trh. Připlatíte si za něj tučných sto tisíc

Posílená verze ostrého Méganu nabízí 300 koní. Pořídíte ji s manuálem i dvouspojkovou převodovkou.
Zpět na článek
6. 2. 2019 17:52
Re: Krásné
Presne tak a RS v porovnani s inymi HH v zrychleni nejak po tych 150 km/h straca dych...
Avatar - praděda7
6. 2. 2019 17:30
Re: Ucelená nabídka, až na...
Tož je to další mechanická věc, takže další věc co se může porouchat...... ;-\ Spolehlivost se ukáže časem.... :-!
6. 2. 2019 15:13
Re: Krásné
ja mam obe auta Fiestu aj Focusa s automatom , na manual by som si uz nezvykol .. samozrejme padla pod volantom by to chcelo.. :-)
Avatar - iudex
6. 2. 2019 14:46
Re: Krásné
Dočkáš sa, spy shots nového F ST ukazujú aj verziu s automatom (a.k.a. kolečkom zo sporáku): [odkaz]
Ja by som osobne automat do HH nedal (možno tak do tých hyperhatchov typu RS3 so 400 koňmi).
6. 2. 2019 14:18
Re: Krásné
volba manual vs automat by mala byt aj medzi hot hatchmi.. co ma stve napr. u fordu ze ST verzie s automatom nie su..
Avatar - white label
6. 2. 2019 13:40
Re: Krásné
Vůbec hodnotit zrychlení u aut s výkonem kolem 300PS a víc jen na základě hodnoty 0-100 je naprosto nedostatečné. Chleba se láme u hodnot 0-160 a 0-200, kde už to obvykle nebývá jen o jedné desetince.
Avatar - CHerokee
6. 2. 2019 11:33
Re: Ucelená nabídka, až na...
No a druhá věc bude, jak to bude spolehlivé a jak drahý bude na to servis. Páč jak to zavedlo Porsche u GT3, tak to vvelká část jejich servisů vůbec neuměla opravovat...z Česka se vozily do Polska například.
Avatar - CHerokee
6. 2. 2019 11:29
Re: Krásné
Tak tak, těch měřítek je více. Někdo chce univerzálnější auto, někdo nejvíce koní, jiný zas rozevlátější a zábavnější, to je zas deviza toho Focusu ST. Uvidíme co přinesou nové generace. Jen je škoda, že tak brzy utli Focusy RS, ale zas budou vzácné jako minulé generace.
Avatar - iudex
6. 2. 2019 10:21
Re: Krásné
Jasné, desatinka nie je rozdiel, ide o to, či je Trophy v otáčkach trochu ostrejšie ako základ, ktorý sa mi javil, že pri tých 6000 už stratil paru.
6. 2. 2019 10:19
Re: Krásné
Idealne riesenie je moznost si vybrat.
Mne sa sice cierny strop paci, ale bez panoramatickeho okna je to vzadu ako v jaskyni so sucasnou modou malych okien.
Avatar - praděda7
6. 2. 2019 10:02
Re: Ucelená nabídka, až na...
Svezl jsem se kdysi Hondou Prelude s natáčecími zadními koly, ale neměl jsem z toho žádné negativní pocity. Chtělo by to porovnat..... ;-) Jo, pamatuju, že na otáčení v ulici to bylo perfekt.... ;-)
Avatar - praděda7
6. 2. 2019 08:53
Re: Sto tisíc za
Měl jsem kdysi (bylo mě něco málo přes 20) Cooper S a tvrdý se mě nezdál. Kámoš měl Cortinu a říkal, že by ten Cooper z něj vytřepal dušu..... ;-) A to kámošovi bylo tenkrát jen 39.... ;-) Dnes už vím, že měl pravdu...... ;-)
Avatar - iudex
6. 2. 2019 08:47
Re: Ucelená nabídka, až na...
Súhlas, je super, že RS má na výber až tri verzie, základ za dobrú cenu ako univerzálny HH, podvozkovo ostrejší Cup a túto ultimátnejšiu verziu Trophy. Tiež veľmi oceňujem možnosť voľby manuálu a automatu (a to pre všetky verzie; pozerám na teba Golf R). A rovnako súhlasím, že by som sa zaobišiel bez natáčacej nápravy, chce to hodne zvyku, mohli to nechať ako príplatok (presne ako Cupový podvozok).
Avatar - iudex
6. 2. 2019 08:44
Re: Sto tisíc za
Tak sú tu ľudia, ktorí používali Lotus ako daily car a robili s ním 1000 km po Európe, ale predpokladám, že Trophy už bude o hodne tvrdšie ako základný RS a teda pre väčšinu ľudí už moc tvrdý a nevhodný na daily driving.
Avatar - iudex
6. 2. 2019 08:42
Re: Krásné
Ja VW nevlastním a ani po žiadnom aktuálnom VW netúžim, takže s touto Tvojou "logikou" na mňa nechoď. Naviac ak by som dnes kupoval hotheč, RS by bol horúci favorit. Ale odpisovať GTI len pre papierový deficit pár kilowattov je taký pubertálny prístup. Keď si napr. porovnáš časy Focusu ST a nominálne slabšieho Golfa GTI na okruhoch, tak GTI je takmer všade rýchlejšie. Ako je to možné, keď má menší výkon? Proste si dať dole klapky z očí a vnímať aj iné veci než len papierové údaje. GTI je proste konkurentom iných základných hothečov, charakterom, výkonom, dynamikou (proste univerzál na cesty i sporadicky na okruh), tak, ako sú to základné verzie ostatných HH (i30N či práve Megane RS). A potom sú tu ostrejšie, okruhovejšie zamerané verzie, ako je RS Trophy a GTI TCR. Tam budú opäť rozdiely malé, kľudne sa môže stať, že Trophy napriek vyššiemu výkonu bude na okruhu pomalšie, ako GTI TCR.
Avatar - praděda7
6. 2. 2019 08:40
Re: Krásné
Takové věci, i horší, přichází hochu s věkem... ;-) Jestli se 70tky dožiješ, tak pochopíš... ;-)
Avatar - Dany
6. 2. 2019 07:50
Re: Krásné
Na číslach to nevyzerá na žiadny závratný rozdiel v zrýchlení. Otázne je, ako to posadili do priebehu výkonu. Posilnenie na špičke by sa k základnému naladeniu hodilo.
6. 2. 2019 07:07
Re: Krásné
Porovnavat v Excelu? Aha, tak jo, ja zapomnej, ze Golf GTI je vlastne VW, a pro nekoho to znamena naprosty vrchol vseho.
6. 2. 2019 00:48
Re: Sto tisíc za
100k vidím jako standard za takové příplatky, srovnejte si to s konkurencí především s mechanickým samosvorem. Jinak si myslím, že základní verze je spíš ceníkově docela levná, ve srovnání s konkurencí je ta cena Trophy podle mě dost dobrá. Ale zase Renault většinou nedává moc velké slevy (nevím jak teď na RS), takže ono ve výsledku těžko říct :-)
Avatar - woody-alien
6. 2. 2019 00:07
Re: Krásné
A přitom si měl tolik času čučet do stropu, když jste Yarískem vyrazili do Práglu. Dva dny v autě a ty si nevšimneš. >:-[] ;-)
6. 2. 2019 00:01
Ucelená nabídka, až na...
Tak a nabídka současného Megoše RS se nám pěkně zkompletovala. Na běžné ježdění "standardní" verze, pro skutečné hot-hatchové šílence a hlavně pro časté blbnutí na okruhu Trophy. Ta možnost manuální převodovky je obou verzí k nezaplacení, zvláště když u Leonu Cupra jí trestuhodně zařízli! 8-s :no:
P.S. Jediné, co ještě v nabídce současného Meganu RS postrádám, je verze s klasickou zadní nápravou (bez aktivního přiřizování). Měl jsem tu čest si to auto vyzkoušet a při opravdu ostré jízdě se dost těžko odhaduje, jak ten zadek v různých zatáčkách zareaguje, což mi nebylo dvakrát příjemné... Navíc by u verze s neřiditelnou zadní nápravou mohla klesnout i cena.
5. 2. 2019 23:55
Re: Krásné
Mně se naopak celočerný interiér (vč. krytů A sloupků a stropnice) zdá být až poněkud ponurý, bílý strop by mi fakt nevadil... ;-)
Avatar - praděda7
5. 2. 2019 22:48
Re: Sto tisíc za
Trophy není na denní ježdění? No, uvidíme co na to řeknou testy...třeba tě překvapí... ;-)
Avatar - praděda7
5. 2. 2019 22:43
Re: Krásné
Abych pravdu řekl, tak já ani nevím, jaké barvy je strop v mojí 1er a ani v Yarise. Ale v 1er mám střešní okno, to vím..... ;-)
Avatar - white label
5. 2. 2019 21:09
Re: Krásné
Pro někoho je to jen detail, pro někoho naopak ne,je to šetření na velmi nevhodném místě a dalo by se to ušetřit na spustě jiných věcech, které nejsou zdaleka tolik vidět a nekazí celkový dojem z interiéru. Přitom konfigurátor se tváří, že strop tmavý je.
Jako obvykle jsou ta designově nejhezčí a nejlehčí kola zároveň ta nejdražší.
Avatar - iudex
5. 2. 2019 20:27
Re: Krásné
Jj, ten strop mohli dať čierny, ale to je detail, cez ktorý sa viem preniesť. Mne sa napr. páči, že si vieš dať aj základné sedačky do alcantary, bez toho, aby si musel priplácať za škrupiny, čo si dal v odkaze.
Avatar - iudex
5. 2. 2019 20:24
Re: Krásné
Tak GTI Performance úplne kľudne konkuruje základnému RS a GTI TCR priamo konkuruje RS Trophy. Nesmieš všetko porovnávať v exceli, to, že RS je o niečo výkonnejšie, ako GTI (resp. RS Trophy výkonnejšie, ako GTI TCR) z neho nerobí inú ligu. Koncernový 2,0TSI je notoricky známy tým, že v reále má vyšší výkon, ako na papieri, plus je tu fakt, že RS má menší objem motora, čo je v praxi trochu cítiť (ako som písal, ten motor nemá taký záťah a výbušnosť ako konkurenčné dvojlitre, napr. i30N napriek menšiemu výkonu pôsobí citeľne silnejším dojmom).
Avatar - iudex
5. 2. 2019 20:15
Re: Sto tisíc za
Tak Trophy rozhodne nie je auto na denné jazdenie, to je naopak pre tých, ktorí chodia často na okruhy. Univerzálnym HH na denné jazdenie bude práve základný MRS (ktoré je mimochodom prekvapivo pohodlné aj na 19kach).
No a cenový rozdiel je síce nie malý, ale treba si uvedomiť, čo všetko má v sérii oproti základnému RS. A napokon si porovnaj obdobné hotheče s +/- 300 koňmi: GTI TCR, Leon Cupra, Civic type R... všetky sú drahšie ako RS Trophy.
Avatar - CHerokee
5. 2. 2019 20:15
Re: Krásné
Někde jsem četl, že opět budou 2 verze 265 + 290 koní, ale uvidíme.
Avatar - white label
5. 2. 2019 20:12
Re: Krásné
Třeba ty sedačky jsou fakt parádní, ale co ten světle šedý strop (včetně zpětného zrcátka a krytu na čelním skle) k nim a vůbec k celému tmavému interiéru ostrého hh?
[odkaz]
Avatar - white label
5. 2. 2019 20:10
Re: Krásné
Základní GGTI asi ne, ale snad budou i u G8 GTI verze typu Clubsport(S)/TCR.
Avatar - CHerokee
5. 2. 2019 19:51
Re: Sto tisíc za
Tež myslím, "slabší" verze se samosvorem vyjde o dost lépe. Navíc u auta na denní ježdění bych teda preferoval 18" kola proti 19"...stejné jako u ostrých škodovek.
Avatar - CHerokee
5. 2. 2019 19:49
Re: Krásné
Já myslím, že jo. Jeto stejná velikost, kategorie hot hatche, plus minus stejná cena, stejný pohon na přední kola a podobný výkon...samo budoucí GTI bude mít vyšší než to minulé. GTI vytvořilo tuto třídu a prodejně mu zatím konkurují slušně jen ostré Focusy.
5. 2. 2019 18:26
Re: Sto tisíc za
Me naopak prijde, ze to za tech 100k nestoji. Rozhodne ne, pokud je pravda to, co je zmineno v clanku.
5. 2. 2019 17:57
Re: Krásné
Nemyslím, že by Golf GTI byl konkurentem Meganu RS, natož verze Trophy...
Avatar - praděda7
5. 2. 2019 17:16
Re: Krásné
Jj pěkné. Výkon motoru, je obdivuhodný. Když pomyslím, že před 10 léty 260k/380Nm z 2.3 l motoru v MPS, bez nějakých emisních omezení, byla pecka. A teď je tady 1.8 l motor "uškrcený" emisemi, a dává 300k/400/420Nm tak to je paráda. Škoda, že nemohli použít ten 2.0 l motor.
Jen ten podvozek asi bude (a to i s těmi hydraulickými dorazy) poněkud přitvrzený.... ;-) Uvidíme, co budou komentovat po svezení novináři.... :-!
Avatar - CHerokee
5. 2. 2019 16:23
Re: Krásné
Jj, vypadá to, že by budoucí VW GTI a Focus ST mohli mít i konkurenta. Ale uvidíme, nepředbíhejme.
5. 2. 2019 16:19
Sto tisíc za
Trophy se mi nezdá tučných. Není to žádná rádoby ostrá verze jako u spousty jiných aut, kde hrají "sportovní" roli nášivky, nálepky a křidýlka.
Avatar - iudex
5. 2. 2019 16:13
Re: Krásné
Jj, vizuálne jeden z najkrajších hothečov, najmä v tej výraznej farbe. A Trophy so silnejším motorom by mala odstrániť aj občasné drobné výhrady voči motoru základnej verzie (ktorý sa aj mne nezdal až taký výbušný, ako konkurenčné dvojlitre). K tomu manuál (čo už prestáva byť pravidlo, viď koncernová konkurencia). No proste vedel by som si to predstaviť v garáži. :-)