Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Citroën Ami One je maličký elektrovůz, který lze řídit bez řidičáku. Uvidíme ho v Ženevě

Koncept pro ženevský autosalon je pouze 2,5 metrů dlouhý dvousedadlový vůz, který má fungovat jako alternativa k městské hromadné dopravě.
Zpět na článek
Avatar - xxc
19. 2. 2019 19:19
Re: Výstavný exemplár
Čo mám ja s tupostou? Veď to je celoeurópsky ideál jazdiť pomaly :-) Ja určite nie som fanúšik nízkej rýchlosti. Ale deti by sa s tým na ulici mohli pohrať.
19. 2. 2019 19:01
Re: Citroen
Ja by som tiež skôr čakal nejakú novú bohyňu.
19. 2. 2019 18:59
Re: Výstavný exemplár
Nepotvrdzuj mi opakovane svoju bezbrehú tuposť, už si ju zdôraznil dosť. :-!
Avatar - del42sa
19. 2. 2019 16:54
Citroen
ke 100 letému výročí automobilky se mohli vytasit s lepším výtvorem než tohle, snad ten druhý koncept bude stát za to... ;-\
Avatar - xxc
19. 2. 2019 16:42
Re: Výstavný exemplár
Načo rýchlejšie auto, keď ideálom bezpečnosti je nízka rýchlosť :-) A v meste je aj tak povolená väčšinou 50ka.
19. 2. 2019 15:33
Re: Výstavný exemplár
Ten šrotík z odkazu je detto niečo ako Citroen z článku. Elektrická rakva na kolieskach.
19. 2. 2019 15:32
Re: Výstavný exemplár
A jak to dopadne, keď ten pubertiak vylezie s touto maketou na výpadovku z mesta, kde je 80, každý druhý valí stovkou a on sa potrepe štyridsiatkou. A ísť tade musí, lietať nevie.
Avatar - 3_diamanty
19. 2. 2019 15:28
Re: Výstavný exemplár
presne.. toto uz je v pohode.. aj F500.... ved aj up ma dnes uz 3,6m... polo z 90 rokov malo 3,7m dokonca UP ma este vacsi razvor ako to stare polo ... cize v pohode.. ale uz auto pod 3m by som dnes nechcel... predsa len je to na cestach uz ine ako pred 50 rokmi ... ale v F500 by som sa iste nebal ... ja som aj UP pozeral a pacil sa mi ( v miniautach aj 3 valce akceptujem ) ... ale nakoniec predsa len som zvazil ze male auto v defakto len o ksuok vysej cene je pre mna lepsie ako akekolvek miniauto... ale inak mam male a malicke a malinkate vozy vsetky moc rad.... su sikovne a sympaticke.. ale ase odtial potial samozrejme... do nejakej makety auta pre nastrocnych by som si proste nesadol nikdy...
19. 2. 2019 15:28
Re: Výstavný exemplár
Nie že by si nemal pravdu, ale koľko ľudí to tak vidí? Je to autíčko len na to jediné použitie, autá veľkosti Corsa, Fabia alebo Clio už celkom vpohode použiješ aj na dlhšie trasy alebo rodinné cestovanie. Up! tak trochu vyčnieva z radu, vedľa kolínskych trojčiat vyzerá ako o triedu väčšie auto, ale tiež mu už zvoní hrana. Skrátka autíčka hlbšie pod 4 metre už nie sú na dnešnú dobu dosť univerzálne.
19. 2. 2019 14:58
Re: Výstavný exemplár
Up je pro mestsky/primestsky provoz pro 1-2 cestujici naprosto v pohode.
Avatar - 3_diamanty
19. 2. 2019 13:57
Re: Výstavný exemplár
zrejme je to ( aj ) kvoli tomu ze ak v tom aute.. pardon makete auta zlyha ludsky faktor .. tak aby mal sancu prezit ...lebo keby to slo aspon 80 a nastrocny pubertiak by v takomto niecom podlahol euforii a vlastnym "superschopnostiam" ( nezabudajme ze stale nema dotycny ziaden vodicak ) tak by to mohlo dopadnut potom pre neho velmi zle

osobne nie som za tieto makety... ked tak normalne uz s vodicakom a v normalnom aute pustit cloveka do premavky... tiez predsa nechodim s autom az dnu do nakupneho centra ked tam sa chodi pesi... a rovnako taketo makety by som tiez preto nepustal tam kde to pre nich nie moc vhodne .. teda v tomto pripade do realnej premavky
19. 2. 2019 13:54
Re: Výstavný exemplár
Problémom je cena za výuku - nebezpečný a zraniteľný element v cestnej premávke. Ten skútrik alebo malá motorka aspoň tých 60 km/h a niekedy aj viac zvládnu a môžu, prečo tu platí ten nezmysel max. 45 km/h to neviem.
Avatar - 3_diamanty
19. 2. 2019 13:21
Re: Výstavný exemplár
obecne problem je dnes vobec uz vyrobit auto do 4m aby sa to vobec vyplatilo .. ( PS ja som uz cital aj take nieco ze vw casom skonci aj s malymi vozmi ) ... docela smutne.. pritom kedysi sme mali 3m male rovery mini a ono sa to vyplatilo a cele desatrocia vyrabalo ( rovnako ako aj povedzme vw brouk ) .... ono ak to takto pojde dalej tak ostatnu uz ako najmensie vozy kusky velkosti golfu ... no a mesta budu zase prepchatejsie... pokrok skratka nezastavime >:D :-(

ja s tolenranciou na cestach nemam problem... povazujem sa za slusneho a zodpovedneho sofera... ale ked vidim ako sa na cestach ( a to nielen u nas ) jazdi ( doba je uz proste rychla a sialena a kazdy sa niekam bohvie kde plasi ako o zavod ) ... a kedze kazdy druhy sofer je zaroven aj nesmrtelny nadclovek a majster volantu v jednom alebo pre zmenu zase nejaky frustrovany nervak alebo inak "trafeny" tak to nejakej 2,5m makety auta by som svoje dieta ak by som mal nikdy v realnej premavke neposadil... ani za milion... proste nemyslitelne ... sialene

PS: inak ani do tohto by som uz dnes nesadol [odkaz] .. videl som to male zlte cinske elektro-cudo uz nazivo a ide z toho doslova strach ... neviem si predsatvit s tym jazdit bezne po rusnom meste a aj na obchvatoch a mat na zadku propritom nalepeneho nedockaveho az "nasraneho" range rovera alebo kludne co i len fabiu .. to musia byt soky na hlavu
Avatar - Bubáq
19. 2. 2019 13:15
Re: Výstavný exemplár
Mám jiný názor: tyto vozy mají značný smysl. Učí mladé ohleduplnosti za volantem. Při pomalé jízdě musí věnovat hodně pozornosti provozu za sebou a okolo sebe, mnohem více, něž jak to dělají "opravdoví" řidiči s ještě mokrým řidičákem.
Problémem je především jejich vysoká cena. Za cenu, za jakou se prodává Aixam (250 - 370 tis. Kč) na toto vozítko dosáhne jen velmi omezený počet mladých. Mnohem přístupnější jsou pro ně motocykly do 50 ccm, jež nejenže nejsou bezpečnější, než čtyřkolky, ale díky své obratnosti "povzbuzují" mladé k riskantním manévrům.
Jako v úplně všech případech v automobilovém provozu nepředstavuje "velikost" těchto autíček problém; problémem je vždy chybějící tolerance, předvídatelnost chování a ohled na ostatní lidi za volantem, za řídítky i na chodce...
Avatar - 3_diamanty
19. 2. 2019 13:05
Re: Výstavný exemplár
uz davnejsie som pisal ze tieto vozy pre "nastrocnych" su najvacsia vtakovina aku autopriemysel vobec vymyslel a do akej vraza prachy cas aj energiu .... mohli sme pritom byt uz uplne inde keby sa prave taketo vtakoviny nevymyslali a zaroven by sa aj setrili prirodne zdroje ....

suhlas.... ako minimum je uz uplne v pohode pouzitrelne aspon nieco ako F500 alebo twingo ... proste normalne miniauto ... inak aj tie su dnes uz docela "velke" ved si len zoberme ake male bolo daewoo tico alebo "maluch" ... ci nejak ten starucky rover mini .. ono by so proste chcelo este taku tu skutocnu minitriedu okolo 3m ... ale tak ak to takto pojde dalej tak o 10 rokov miniatuo bude mat velkost golfu 3 ci nejakej feldy .... sila :*) .. ale to inak aj tak nehrozi lebo miniauta uz stejne o par rokov podla mna uplne zaniknu... kedze biznis ma uz dnes daleko vacsiu moc ako skutocne potreby a zdravy rozum....
19. 2. 2019 11:57
Výstavný exemplár
Výstavný exemplár, nič viac.
Vozítko s dĺžkou 2,5 metra tak na vyhradené cestičky - v premávke ho zvalcuje kde kto, sedieť by som v tom vtedy nechcel, a už vôbec by som do toho neposadil 16-ročného syna. Čelný náraz by v tom dopadol asi strašne, podobne zozadu.

Teória o jazdení bez vodičáku, a "bezpečnej" rýchlosti do 45 km/h je hlúpa a nebezpečná zároveň. V okolí občas vídam asi dva maličké Aixamy, nedosahuje to ani mestskú päťdesiatku a kam to príde, tam to len zavadzia. Horšie ako traktor, lebo ten je aspoň vidieť, tuná koľkokrát fakt nevidíš, čo vlastne tú premávku tak zaštuplovalo... A ak tam naviac bude sedieť teenager alebo babka bez vodičáku...pánboh s nami. Je fuk, či bude takýto vozík benzínový alebo elektrický, ale za takýchto podmienok mu povoliť jazdu v bežnej premávke je kravina.

V dnešnej dobe vidím ako minimum do mesta autíčko do štyroch metrov, čiže niečo ako Fiat 500 a podobne, Up! alebo kolínske trojčatá sú už pod mieru - a vidieť to asi aj na predajoch a následnom záujme o výrobu. [odkaz]