Auto.cz

Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu
neregistrovaný "DSA"
18. 2. 2006 00:19
1,4 HDi...
tak sa trochu pripajam... Ford Fusion 1,4 TDCi (HDi), prvu zimu pohoda, druhu zimu pod -15 start na viac krat, druhu zimu opakovanie situacii.. pod -13 a viac nie vzdy start na prvy raz, moj rekord pri -22 na 11. krat (stastie za mam silnu baterku...) ked konecne nakopnem, uz to frci a neskape... jediny problem je s prvym rannym startom... palivovy filter vymeneny... stanovisko Fordu: motor je OK... zrejme nafta?? tankujem vyhradne Shell naftu + lejem poctivo aditiva...moze byt?
neregistrovaný "David C31"
17. 2. 2006 19:30
Re: Nesouhlas se zamítnutím reklamace číslo 777586
jinam moje C3 1.4 Hdi je taky 10/2003 a ten stejny problem !!!!!!!!!!
neregistrovaný "Tom4F"
16. 2. 2006 20:31
Nesouhlas se zamítnutím reklamace číslo 777586
Zdravim,

pokud Vás zajímá historie mojí závady u auta PEUGEOT 206SW 1.4HDi a stanovisko Peugeot ČR, mrknete na :

[odkaz]

Diky za názor,

Tomas
neregistrovaný "Tom4F"
6. 2. 2006 13:34
Bez nadpisu
Doporucuju si prehrat reportaz o aroganci PEUGEOT v CR:

[odkaz]

Tomas
neregistrovaný "otik1"
5. 2. 2006 16:06
Bez nadpisu
ak si zo Slovenska tak bude na predaj niekedy na jar,lebo otec rozimsla o kupe Hondy kvoli servisu
neregistrovaný "Petr Zahora"
2. 2. 2006 11:29
Re: Re:
to Otik: Pak dej vedet, protoze uvazuju koupit pro zenusi prave tohle auto. :roll:
neregistrovaný "otik1"
30. 1. 2006 22:35
Bez nadpisu
mno mam najazdenych cca 68 000km a auto bolo kupovane ojazdene po 55 000km...inak auto je svizne a zatial nic vazne nebolo co by vzniklo samovolne,len v zime sa mi podarilo znicit rameno(smyk do obruvnika) inak nic zle zatial....uvidime po 80 000km lebo som pocul ze potom treba vymenit prednu napravu...
neregistrovaný "Petr Zahora"
30. 1. 2006 17:44
Re: 1.4 Hdi
to Otik:

5 -6 l/100km, to odpovida.

Spis me zajima, jak trpi predni naprava?

Prece jen je to litinovy motor a pro P206 poradna vaha.

Jak se s tim autem jezdi ?
neregistrovaný "otik1"
30. 1. 2006 16:48
Re: 1.4 Hdi
ta spotreba neni 7l!!!!!!!ale len 6 a to len v zime....v lete je okolo 5-5,5l...ale uz som si na to zvykol....
neregistrovaný "ICASK"
28. 1. 2006 22:47
OMV
Dostalo sa mi do usi, vraj najviac vyjazdov maju odtahovaci k autam ktore tankuju naftu na OMV. Tak teraz som z toho jelen. Kde do pr.... v zime tankovat ?
neregistrovaný "marlin"
28. 1. 2006 13:38
Re: 1.4 Hdi
uplne to same, a dokonce i stejna pumpa... ale potom co jsem to rozmrazil, tak uz to problemy nedela
neregistrovaný "David C31"
28. 1. 2006 13:24
1.4 Hdi
dnes rano -16,5 plna OMW nafta + aditiva.. v poho nastartuji.. auto jede 2 min a samo zhasne.. po 15 min zas nastartuji a auto zas jede 2 min a zase samo znasne a tak asi 3x.. pak sem to vzdal.. vzal si doma Fabii Tdi a v poho.. tak jak se vratim z prace tak snad to dojede aspon do garaze a nevim jak to bude řešit a docela me to se*e..
neregistrovaný "guard1"
27. 1. 2006 13:24
2.0Hdi
Ja mam picasso 2.0 Hdi priem. spotreba 7,3 l mesto dialnica 50 na 50 . So štartami som problem nemal ani pri -18 auto stoji cele noci vonku. Tankujem naftu Shell. Ale moze byt pravda s tym malym mnozstvom nafty v nadrzi lebo ked som tam mal asi 8 litrov tak to pri teplote -17 chytilo asi na piaty krat.
neregistrovaný "Petr Zahora"
27. 1. 2006 12:32
Re: 1.4 Hdi
Auto mam celorocne venku a jeste za 4 roky jsem nemel v zime problem.

Jinak prumerna spotreba mi ted v zime vyhazi 6 l/100km . Vetsinu casu jezdim s autem po meste.

Mimo mesto cca 5,5 l/100km .

:shock: U 206 mi spotreba 7 l/100km, pripada nenormalni. Bud je chyba v motoru nebo v pilotovi.
neregistrovaný "David C31"
25. 1. 2006 19:45
1.4 Hdi
Ciroen C3 24.ledna venku -17 v 6 vecer sem nastartoval auto jelo 20sec a pak zdechlo... volam seris citroen a ze jsem dnes šesty a že to mam odtahnout do teple garaze.. Po 3 hodinach v teple garazi ktera nebyla daleko sem v 9 vecer v poho nastartoval.. naposledy sem cerpal na benzine.. ale stat se mi to nekde v rakousku tak nemam radost :-(
neregistrovaný "Meky1"
25. 1. 2006 19:12
Bez nadpisu
to s tou zamrznutou naftou je divné. Ale pokiaľ viem, tak pri kontrole SOI vyšlo najavo, že veľké množstvo púmp palivá pančuje... Takže, ak zamrzla nafta, treba reklamovať. Ale problém môže byť aj v tom, že nie je plná nádrž a vo voľnom mieste kondenzuje voda, ktorá potom zmrzne... A treba dať pozor aj na baterku, keď nemôžete naštartovať kvôli nafte, štartér musí točiť normálne, t.j. ak netočí, nie je problém v nafte. Práve dnes sa mi jedna ťapa sťažovala, že im vo fábke zmrzla nafta a keď som sa bol na to pozrieť, vyšlo najavo. že majú baterku v kýbli..
neregistrovaný "otik1"
25. 1. 2006 16:54
Bez nadpisu
ja na mojom 2,0HDi v peugeote 206 mam naftu od metra+zmes proti zmrzaniu(kupena v hypermarkete nejake stop ci nieco take) auto cez noc v garazi a ziadny problem. A to som ho v nedelu nechal vonku cca 3hodiny mozno viac a bolo okolo -12°C a vse v poriadku...jazdim bez poruchy...
neregistrovaný "marlin"
24. 1. 2006 22:10
Bez nadpisu
ja prave jenom tankuji na OMW, a stejne to nepomohlo... nafta zamrzla tak jako tak, a to mi jeste vcera ukazoval certifikat, ze maji naftu do -29... takze sem dneska lil do auta silene mnozstvi aditiva, abych mohl zitra jet (stalo cely den v teple garazi, aby to rozmrzlo), ale asi to bude tim, ze tu mame pres noc -30 a min....
neregistrovaný "ICASK"
24. 1. 2006 22:00
nafta
Našťastie mne nie. Tesne pred prvými drsními mrazmi som išiel dotankovať na OMV a oplatilo sa. Vyzerá to tak, že konečne majú dobrú naftičku. Stretol som tiež kopu neschopných benzíňakov. Staré baterky zlihali a ostali vysieť. :D
neregistrovaný "marlin"
24. 1. 2006 20:10
Bez nadpisu
zamrzla vam ted nekomu nafta?? v pezotu mi rikaly, ze posledni dva dny neresi nic jineho >:D
neregistrovaný "David C31"
22. 1. 2006 14:28
1.4 Hdi
mam C3 konec roku 2003 ted najeto 90 tis km a maximalni spokojenost.. ted v zime spotreba pul na pul okrsky a město 5,3 L" a v lete 4,2 L tak nevim jak stim nekdo jezdi za 6,9 !!!!!!
neregistrovaný "Meky1"
19. 1. 2006 08:29
to je čudné.
sedliacky rozum mi hovorí, že keď to má nejaký odber, malo by to potrebovať aj nejakú energiu, ale na druhej strane, alternátor beží v každom prípade. Teda, keď ten prihrievač zvyšuje spotrebu, asi to znamená, že je slabý alternátor, ktorý potrebuje na výrobu el. viac energie z motora, potom sa zvýši spotreba. :shock: :shock: :shock:

skrátka, celý prihrievač ja asi riadna pakovina. Keď chcem mať auto rýchlo zohriate, kúpim bufík a svätý pokoj.
neregistrovaný "ICASK"
19. 1. 2006 07:25
prihrievace
Mne predajca forda hovoril, ze sa k prihrievacu da dokupit riadiaca elektronika a stane sa z toho nezavisle kurenie. Taketo nieco som videl v telke kde preberali skodovky, ta ma vraj bufik. To moje som nejak neskumal tak naozaj neviem ci je elektricke, zatial verim predajcovy :)
18. 1. 2006 19:35
Re: ešte jedna otázka,
elektricke prihrievace, pomahaju vyhriat chl.kvapalinu aby mal motor rychlejsie prevadzkovu teplotu. Mozu mat odber az 1000w, co ale podla mna nieje dovod na zvysenie spotreby, pretoze v zime nejde klima, ktora ma vacsi odber.
neregistrovaný "Meky1"
18. 1. 2006 19:27
ešte jedna otázka,
čo je to ten prihrievač? Načo je to dobré?
neregistrovaný "Meky1"
18. 1. 2006 19:26
Re: Re:
hehe, píšem len názor. Nič viac. Skrátka si myslím, že na diesel je 7lirov veľa. A máš pravdu, mal som TDi vlastné 81kw (to TDI PD bolo firemné) a predal som ho preto, lebo žralo okolo 5,5litra, čo sa mi zdalo veľa. A okrem toho, ten golfík sa mi zdal hrozne neohrabaný a hlučný :roll:

A pretože teraz jazdím na novšom, menšom a hlavne žabožrútskom Renaulte Clio DCi, URČITE nie som fanatickým obdivovateľom VW. Myslím, že TDi boli špičkou pred 5rokmi, ale terajšie systémy 2.generácie CR im dali na frak a TDI PD sú jednoducho črepy!

Môj súčasný DCi žerie v priemere 4,5l, jazdím do práce asi 5km ráno a poobede + cez víkend po okreskách 200km, takže sa mi to páči rozhodne viac. A tiež sa mi páči, že rozvody sa menia po 120tkm, olej po 30tkm (ja budem skôr - studené štarty :-(

Takže sa idem odpratať k Renaultom, aby som vás nedráždil tvrdením, že HDi veľa žerie ;-)

Good luck, boys!
18. 1. 2006 19:23
Re: Re:
to picasso, ktore som spominal ma pbox a nameranych 87.5kw. Picasso ma vajickovy tvar - je velmi aerodynamicke. V meste kde sa chodi 60-70 a viac sa stoji, tvar auta nema vplyv.

k to je predvadzacie auto tak ho urcite ma. Zvacsa tieto auta maju rozne vychytavky len ich predajca nespomenie. Tot moje skusenosti z konca tohto roka ked som si vyberal auticko

napriek tomu ta spotreba bola velmi priazniva
neregistrovaný "ICASK"
18. 1. 2006 18:58
Bez nadpisu
Picasso ma len 66 kW aje aj dost vysoke. To mu prida na spotrebe. Prave nove Oktavky maju ten prihrievac, ale neviem ci v kazdej verzii. Ak to je predvadzacie auto tak ho urcite ma. Zvacsa tieto auta maju rozne vychytavky len ich predajca nespomenie. Tot moje skusenosti z konca tohto roka ked som si vyberal auticko.
18. 1. 2006 18:47
Re: Re:
ja som isiel vcera skusobnu jazdu s oktaviou II tdi 77kw, troska po meste, troska po obchvate (130km/h) a naspat. Auto sa startovalo studene, za 5-6min uz dost pekne kurilo. Neviem ci je tam prihrievac.

Pred jazdou som nuloval palubak, na konci jazdy ukazal 5.9

Isli sme stym dvaja, obaja sme isli normalne, tak ako jazdime.

Pre porovnanie, picasso 2.0hdi ma pri takejto jazde spotrebu okolo 7, C5 3.0V6 okolo 11, a toyota corolla verso 1.8vvti 9.2l
neregistrovaný "ICASK"
18. 1. 2006 18:39
Re: Re:
Tak poprve sa prosim vyjadrujte slusne.

Podruhe sa tu bavyme o tom, ze sa niekomu zda velka spotreba u 2,0 HDi. Ak mas cim prispiet tak to sem napis Meky. Preco porovnavas dva motory ked si na jednom z nich nejazdil? Aspon to nepises. Prezrad mi kolko papa tvoje super TDi v meste a v zime. Pravdepodobne s nim ani v meste nejazdis. Ved diesel do mesta nepatri. Sadni si do 1,4 TDi a potom radsej pojdes pesi, fakt sa nepodaril. Porovnaj si 206-ku a Fusiona a zistis ze ten Ford je fakt vacsi. Ty mi pripominas koncernovych zazrancov, ktory vsetko ostatne co nie je od VW povazuju za sunt.

Hovori sa, ze najnizsiu spotrebu ma TDi. Len nezabudajte ze TDi sa pomalsie zahrieva a do roku 2006 NEMA prihrievac. Zacali ho tam davat az teraz aspon do OII, o Passatoch neviem. Ked tam bude tento prihrievac fungovat, tak i spotreba sa trosku zvisi. Clovek to nezbada pokial po natankovani nastartuje a motor stopne az na dalsie tankovanie.
neregistrovaný "Meky1"
18. 1. 2006 18:36
Re: Re:
Preto hovorím, že je to môj názor, bavili sme sa o spotrebe kolegu nižšie, čo mu žerie 2,0hdi priemer 7litrov. Ja som sa vozil na všeličom, ale konkrétne na HDi nie, takže je to len čisto subjektívny názor. Ale je pravda, že moderné motory - všetky typy - sú veľmi citlivé na kvalitu nafty a oleja, čo predtým nebolo. Môj posledný klasický TD bol 1,9 v Lancii a tam som nemal nikdy žiaden problém ani s naftou ani s elektrikou ani so vstrekovačmi. Zato, keď som jazdil na TDI PD, tak to už na nič iné ako Shell ani pomaly chodiť nemohlo, hneď strácalo výkon a to nehovorím o cenách oleja :'-(

A k tej spotrebe: D v 405 aj TDs v Delte mi žrali sdo 6litrov. Tdi 81kw asi 5,5l a TDI PD okolo 6l.

Takže, keď už tu máme tú novú techniku, čakal by som, že spotreba pôjde dole... Videl si spotreby nových 2,0TDI? Katastrofa! Samozrejme, že veľa urobí aj váha, ale za tie prachy, čo vraj pchajú do vývoja by som rád videl progres aj v spotrebe...
Avatar - CtvrtSardel
18. 1. 2006 17:50
Re: Re:
Spotreba rovnaka? to bych chtel videt...ale jestli mas tu zkusenost, nehadam se...Ja mam opacnou, od toho je forum, abysme si je vymenili:) Stejne je podle me ale hloupost davat TD a HDI na stejnou uroven:)

Mas pravdu v tom, ze na 2.0HDI 90k jsem slysel hlavne to spatny.

Ten jediny bych asi menil za 1.9TD 90k,ktery je, kdyz dobre slouzi, vyborny motor, jine HDI ale ne.
Avatar - CtvrtSardel
18. 1. 2006 17:44
Bez nadpisu
Jo jeste neco...HDI(to nase HDI) je, asi jako snad kazdy TD citlive na kvalitu nafty...v lete do toho byla koupena nafta z pochybne benzinky a proste to nejelo...lepereceno jelo to, kdyz sem pridal,nekdy to chciplo, hlavne pri rozjezdech, starrt studeneho motoru klidne na 5x...pak nafta OMV a tichouckej(v ramci moznosti) a tahavej vic nez kdy jindy...Vyhnete se benzince u Suchdola u Kutne Hory(jmeno myslim Benz, takova fialova, prodavaj tam Yamahy myslim), zkusenost otresna, jsem rad ze to neodnes vstrikovaci system nebo neco jinyho...
neregistrovaný "Meky1"
18. 1. 2006 17:41
Re: Re:
takže, "pitomosti" sú len uhol pohľadu. Ja ti môžem tiež napísať, že to čo si napísal sú *, lebo mám iný názor. Tak sa správaj ako normálny človek.

Čo sa mňa týka, jazdil som na D, TD, TDs, TDI + červené i.

Keď si kupujem diesel, tak najdôležitejšie kritéria pre mňa sú spotreba nafty, krútiaci moment a náročnosť údržby. Takže, keď má HDi spotrebu takmer 7litrov v aute veľkosti 206tky, nie je to podľa mňa dobrý motor. Keď má niekto ako hlavné kritérium kultúru chodu, možno má iný dojem, to nikomu neberiem. Ale ja si nekupujem ropákov kvôli kultúra chodu, ale kvôli nízkej spotrebe a krútiacemu momentu.

Na porovnanie si vezmite 2,1TD z PSA... Aký je tam rozdiel oproti kvázi moderným HDI 1.generácia? Spotreba rovnaká, výkon rovnaký, kruťák rovnaký, len prevádzokvé náklady sú vyššie...

Skús upresniť v čom sú HDI lepšie na údržbu???
Avatar - CtvrtSardel
18. 1. 2006 17:40
Bez nadpisu
O malych kubaturach nevim, mam zkusenosti s temi okolo 2litru...Ta HDI je rok 98, cili to zhruba odpovida 1.9 TDI(110k) v O1, ktera je co do spotreby, klidne o litr niz...Soucasne HDI a TDI je diskutabilni, pac TDI neni CR ale PD, vec nazoru, osobne nemam zkusenost...

Vsechny motory, "pokial sa podaria su +- spolahlive rovnako":)

Slovenstina je krasnej jazyk, skoda ze ho neumim fakt dokonale...
neregistrovaný "ICASK"
18. 1. 2006 17:11
Bez nadpisu
Mam Ford Fusion, ten je väcsi a hlavne vyssi co sa prejavy aj na spotrebe. 2000 km naozaj nieje zabehnuty diesel, svoje spravy prihrievac ktory TDi motory dostali az teraz. Aj tam sa prejavy na spotrebe. Pisal som ze je to spotreba cisto v meste s mnoztvom kratkych jazd, to znamena start a plus prihrievac. Takze ma ta spotreba nejak neprekvapila. Za takychto podmienok som s motorom 1,6 benzin od VW mal spotrebu okolo 9 l. Talkze mi to aj tak usetrilo peniazky.

Na margo TDi a HDi som mal moznost vyskusat oba a to hdi v malej kubature 1,4 je omnoho lepsie. Pokial sa podaria oba motory tak su spolahlive rovnako. Tak neviem preco sa tu ludia hadaju ktory je lepsi.
Avatar - CtvrtSardel
18. 1. 2006 17:00
Bez nadpisu
Jak si prisel na takovou pitomost???

HDI oproti starym TD jsou uplne nekde jinde...a nemyslim to co Ty, ze v lese...Jediny co se stalo, ze PSA byla prekonana konkurenci, HDI oproti TDI,... jsou zravejsi atd. , ale vazne jen oproti CR! Ne oproti starym TD...asi si nikdy nemel moznost primeho srovnani ze?Ja jo...306 1.9TD(90k) x 406 2.0HDI(110k) nebavim se o vykonu, ty auta jsou vahou jinde, ale zvukova stranka, spotrebni, udrzbova jsou v pripade HDI na lepsi urovni nez TD!
neregistrovaný "Meky1"
18. 1. 2006 16:02
fíha,
takmer sedem litrov na skutočne hodne veľa. Tiež som rozmýšľal, že si miesto Clia kúpim Fiestu s 1,4hdi, ale neboli žiadne rozumné ponuky. Teraz som celkom rád, ak to naozaj toľko žerie, tak to za veľa nestojí.

Už som počul dosť veľa názorov na to, že kedysi excelentné td motory z PSA zmenou na hdi išli s kvalitami veľmi dole...
neregistrovaný "ICASK"
18. 1. 2006 15:05
Re: PEUGEOT 206 1,4HDi
Mam ten motor vo Forde. Pokial jazdis hlavne mesto, k tomu vela startov, tak sa necuduj. V zime bezi este aj prihrievac aj ten nieco spapa. 1,4 HDi je celkom fajn, len necakaj dravca. Kludny motor, na dialnici 130 ide v pohode. Vyssie je dost lenivy. Pri mojich momentalne odjazdenych 2000 km mi v meste (len) zozral 6,9 l. Hroza, dufam, ze v teplom obdoby a po dobrom zabehu sa to zlepsi. Sak zacina sezona dlhych ciest. Ked som ho vencil na dlhej trase tak sa spotreba zlepsovala. Neviem presne ako, lebo nemam palubny pocitac. Ukazuje mi to iba dojazd a ten sa predlzoval az dovtedy kym som nechytil snehovu kalamitu.
neregistrovaný "ICASK"
18. 1. 2006 15:03
Bez nadpisu
Mam ten motor vo Forde. Pokial jazdis hlavne mesto, k tomu vela startov, tak sa necuduj. V zime bezi este aj prihrievac aj ten nieco spapa. 1,4 HDi je celkom fajn, len necakaj dravca. Kludny motor, na dialnici 130 ide v pohode. Vyssie je dost lenivy. Pri mojich momentalne odjazdenych 2000 km mi v meste (len) zozral 6,9 l. Hroza, dufam, ze v teplom obdoby a po dobrom zabehu sa to zlepsi. Sak zacina sezona dlhych ciest. Ked som ho vencil na dlhej trase tak sa spotreba zlepsovala. Neviem presne ako, lebo nemam palubny pocitac. Ukazuje mi to iba dojazd a ten sa predlzoval az dovtedy kym som nechytil snehovu kalamitu.
neregistrovaný "Meky1"
18. 1. 2006 14:42
to je teda
dosť, toľko som robil s mojou Lanciou po 200000km, 7majiteľoch a 10rokoch >:D

1,4HDI nepoznám, ale práve skúšam 1,5DCi v renaulte a prvý priemer je 4,5litra pri bežnej jazde - 1/2mesto - 1/2 okresky cca 100kmh.
neregistrovaný "otik1"
18. 1. 2006 10:15
Re: PEUGEOT 206 1,4HDi
okolo 6l na 100km....papierovo by to malo byt 5l :(
neregistrovaný "Meky1"
17. 1. 2006 17:06
Re: PEUGEOT 206 1,4HDi
koľko ti to žerie?
neregistrovaný "otik1"
17. 1. 2006 16:11
PEUGEOT 206 1,4HDi
Cawte,ma niekto skusenosti s tymto peugeotom?Lebo mam ten isty ale s 2,0Hdi a velmi to zere najmne teraz v zime tak rozmyslam o vymene. Inak som spokojny. Za odpovede vopred dakujem.