Auto.cz

Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu
Avatar - Arnold Hackel
26. 2. 2007 10:08
Re: BMW 523i ANO či NE??
Podle toho o jakém modelu uvažujete, soudím že by jste vybíral z motorové palety ještě před faceliftem v roce 2000. 523i je rozhodně dostačující, dokonce v německém AMS 6/1996 jej označují za optimální volbu. Rozdíl mezi základním 520i a touto 523i je zejména v mnohem větší pružnosti, dokonce takové že se velmi blíží modelu 528i.

60-100 na IV: 12,2 (520i), 9,6 (523i), 9,1 (528i)

80-120 na V : 16,4 (520i), 13,0 (523i), 12,2 (528i)

Jak je tedy vidět, pružnost je téměř stejná jako u většího 528i. Co se týká spotřeby a vnitřní hlučnosti, pak všechny tři výše uvedené motory jsou na tom prakticky stejně. Vždy kolem 10 až 11 litrů. Charakteristika motoru je spíše taková, že výrazný nárůst výkonu zaznamenáte až přibližně od 3500ot nahoru, do té doby jsou spíše kultivované než výkonné. Větší nabídka ojetin bude asi u typu 528i který spadá do vyšší sazby pov. ruč, z čehož by se možná dalo vytěžit nižší pořizovací cenu. Velice bych doporučoval aby vůz byl vybaven standartním rozměrem ráfků (205/65/R15) kdy je nejvíce komfortní a současně i méně rozbouchává podvozek. Škoda jen, že většina majitelů si z důvodu většího efektu namontovala větší ráfky, což je na komfortu pérování opravdu znatelné- kdo to neporovnal- neuvěří... Podvozek i se standartním pneu má velkorysé limity, takže o nějakém argumentu o lepších jízdních vlastnostech nemůže být ani řeči. Rozhodně je BMW 5 dobrá volba, dokonce bych se zde nebál ani automatické převodovky. Pozor: 90% vozů má stočený tachometr a velké množství jsou i opravované bouračky, takže obezřetnost je na místě a nevěřte všemu co prodejce říká. U BMW to platí dvojnásob...
neregistrovaný "Rene Valnoha"
26. 2. 2007 09:41
Bez nadpisu
doporucim 530i jedinej minus pro ni je ze te to bude stat o par korun rocne vic na povinnym. jinak spotreba srovnatelna s nizsima objemama a vykonnostne je to nekde jinde.
neregistrovaný "avin"
25. 2. 2007 20:48
Bez nadpisu
Jinak motorizace je myslim dostacujici, nekdo by rekl ze 528, ale myslim ze i 523 staci. Jediny a to opravdu obrovsky plus byla u tohodle auta spotreba. Budu mluvit o tom co ukazoval palubni pocitac, nikdy jsem to nepremeroval,ale.......kdyz jsem jezdil na dalku pomerne slusne (tj. tak 100-130kmh) tak se dalo uplne v pohode jet za 7.0-7.3 kdyz v tom bylo podrazovani predjizdeni, zkratka ostrejsi jizda kolem 150-160kmh tak 8.0-8.5, dlouhodobou kombinovanou jsem mel 9.2, nejhorsi byly kratky popojizdecky po meste, nejlepe v zime to sla spotreba az nekam ke 12-13 litrum.
neregistrovaný "avin"
25. 2. 2007 20:37
Bez nadpisu
No ja jsem nedavno jednu 523 prodal a jsem hodne stastnej ze uz je to z baraku, to auto bylo utrpeni, jedna velka porucha. Nerikam ze jsou vsechny BMW spatny asi jsem mel smulu na kus, ale pro me osobne to byla takova lekce ze se rozhodne budu par let bat na BMW jen podivat. Zavady vseho druhu, ochutnal jsem od kazdyho neco >:D Dokonce jsem i zavzpominal na kamarada,kterej mi vypravel ze se svoji Skodou 120 jak prisly mrazy jezdil tim zpusobem, ze drzel levou rukou dvere ptze nesly zabouchnout, to me se nikdy s moji byvalou 120-kou nastesti nestalo...........ale zato z 523 jsem si toho uzil celou lonskou ukrutne dlouhou zimu >:D >:D >:D .......jinak kdybych vypisoval co vsechno se posr... a kolik jsem do toho za ten rok vrazil, tak bych tady popsal 2 stranky.
neregistrovaný "hlobilp1"
25. 2. 2007 18:40
Re: BMW 523i ANO či NE??
No dle meho, 525 minimalne... ale zalezi na tom jaky model ci rok vyroby myslis. Mam 160HP a 1400kg auto a akcelerace tak tak.... Snesl bych podstatne silnejsi auto.
neregistrovaný "JohnnyxB"
15. 2. 2007 14:43
BMW 523i ANO či NE??
Dobrej den mockrát děkuji že jste sem přišli. Chci kupovat auto určitě to bude BMW ale nevím jakou motorizaci diesel nechci!!! Pokud někdo má skušenosti s 523i prosím napište jak je natom se spolehlivostí,výkonem zda na 5 stačí a spotřebou. Klidně napište i jiné motorizace ale né osmiválce to by mě sežralo fandím šeštiválcům.Předem díky za rady :D