Auto.cz

Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu
neregistrovaný "TU"
1. 6. 2001 15:49
Re: Zamykani pedalu
A kdeze se daji sehnat ty rybarsky hacky :-) To je dobry napad. Ale pak bych sel fakt sedet. Jinak dik za rady a postrehy. Asi si to zamykani stejne koupim, at to ti parchanti maji tezsi. Ale porad si nedovedu predstavit, jak jsi tu paku z volantu sundal, aniz by jsi to auto poskodil.
neregistrovaný "Con"
1. 6. 2001 08:59
Re: Zamykani pedalu
No ja bych chtel jenom podotknout ze dnes pokud vam nekdo bude chtit ukrast auto a da si zalezet neda mu to moc prace, kdyz trebas zacnu u paky na volant mel jsem ji a stratil klice trvalo mi 3 minuty nez jsem ji sundal jak nebudu popisovat, jde to, zamek na zpatecku je asi jenom na psYchologicky efekt staci jen malo a je vyrazen a uz mi jedno ukradi i tak ze ho jednoduse odtahli od te doby zbytecne neutracim za tyto veci. Dnes je to dobre snad akorat proti tem amaterum kteri se chteji projet, to potom auto najdete ve vedlejsim meste akorat vnitrek poniceny bez benzinu a snad i bez kol
neregistrovaný "PeKa"
1. 6. 2001 08:37
Re: Zamykani pedalu
Pravda je, že ta Praha je dost blbá. A když si na sedadlo řidiče vysypeš rybářský háčky, auto řádně zavřeš, zloděj se chytí, pak Ti ještě napařej ublížení na zdraví. Prostě tendle stát má řadu věcí úplně, ale zcela úplně naruby. Fakt nevím co bych poradil.
neregistrovaný "TU"
31. 5. 2001 17:15
Re: Zamykani pedalu
Je to Peugeot 405, uz sice stary auto, ale prijit o nej nechci. Bohuzel v lokalite, kde parkuju se asi pred dema tydny ztratili 2 Peugeoti, me zatim stacili akorat ukrast zamek z kufru, nechal jsem pak okamzite vymenit i zamek od zapalovani, od dveri to nemelo cenu, protoze jsou totalne zarezly a nejdou odemknout. Me nevadi, ze budu muset odemykat spostu serepeticek, protoze to auto stoji cely tyden na parkovisti a kdyz ho mam doma na vysocine, tak ho nejak zvlast nezabezpecuju. Ale tady v Praze mam strach. Neni nic horsiho nez kdyz clovek setri na nejakou vec, kterou ma pak i rad a pak ho o ni nejakej * pripravi :-(
neregistrovaný "PeKa"
31. 5. 2001 17:01
Re: Zamykani pedalu
Myslím, že dost záleží na typu auta. Já tam mám jen imobilizér od výrobce. A jinak nic. Pravda je, že subaru se moc nekrade. Jen pojišťovačku v České Kooperativě mohla klepnout pepka, když jsem po leasingu chtěl pokračovat u nich v pojištění a ona zjistila, že 3 roky jezdím JEN s imobilizérem. A hned mi napařila asi o 15000 Kč větší pojištění. Tak jsem se na ně vybodl. Mě by ale asi všechny ty blokující "pitominy" při každém vstupu a výstupu z auta drobet sraly. Když si na Tvé auto někdo zasedne, tak to abys to zalil do půlky kol do betonu. Jinak nepomůže asi nic. A nebo že by změna značky ...
neregistrovaný "TU"
31. 5. 2001 12:18
Zamykani pedalu
Nemate s tim nekdo zkusenosti, jak to moc pomuze? Jinak mam na aute uz jenom imobilizer s alarmem a paku na volant, takze nic moc a do zamykani zpatecky se mi taky nechce moc investovat (to auto ma tak hodnotu 70000 Kc)
neregistrovaný "herodes"
22. 5. 2001 08:17
Re: obešli mi auto klíčem
Hm tak to jsme dva, minuly tyden se obdobny trotl podepsal na nasi Felce ;-( (obyc modra, kazda rada dobra)
neregistrovaný "tompetr"
19. 5. 2001 13:18
obešli mi auto klíčem
sháním případnou radu někoho, kdo má zkušenost jak napravit dlouhou rýhu v laku od nějakého *, který mi obešel auto - metalický lak na Octavii - stříbrná.
neregistrovaný "Luhy"
12. 5. 2001 00:00
Chytit ho při činu, tak...
Já osobně nějákýho takovýho panáčka chytit, jak mi dělá něco s mým děťátkem, tak ho asi zabiju, a nebo mu udělam takovej mazec, že by na to jen tak hned nezapomněl. Jenže bohužel, tomu komu se někoho takovýho podaří při činu přistihnout a vyrušit ho, tak může mluvit o štěstí.
neregistrovaný "zadek5241"
27. 4. 2001 14:35
Nevykradli - bohužel
Asi před rokem si nějaci lapkové zasedli na moje BMW524TD r.v.'89 v plný náloži včetně dvojitý klimatizace. Nespokojili se bohužel s rádiem nebo vymáznutým oknem, ukradli mi to celý!!! Z krásnýho auta mi zbyly jen oči pro pláč.
neregistrovaný "02"
20. 4. 2001 19:01
Re: Re:
Tak s tím se dá jen souhlasit!!!!!Pavel
19. 4. 2001 16:17
Re: Re:
Ať si tvůj otec koupí psa. Já mám Šarplanince a kdo to ví ten na zahradu nevleze a kdo to neví, ten jede na šití. Je to lepší než mít doma pistoli, protože ji stejně nemužeš použít a ten pes se na tom zloději vyřádí za tebe.
neregistrovaný "02"
19. 4. 2001 08:59
Re: Ochrana autorádia
Proč nůš?Takhle se vyžít na tom parchantu rukama...Fakt,Dr.Mengele by byl slabý čajíček,ale ty konce...Ať žije zákon který tady vládne!Chrání lumpy a poškozený si to hoť!Pavel
neregistrovaný "mfilip"
13. 4. 2001 09:51
Re: Ochrana autorádia
nebo, ze ten cigan sam spadl na nuz 7 x :-)))
neregistrovaný "PROF"
12. 4. 2001 20:17
Re: Ochrana autorádia
krang: musel by ti pak nějakej psychouš potvdit, že to bylo v afektu.
neregistrovaný "krang"
12. 4. 2001 19:22
Re: Ochrana autorádia
To máš (bohužel) pravdu, ale když člověk bydlí ve čtvrti se zvýšeným výskytem tzv. rómů a třeba takhle ráno přijde ke svému autu a má rozflákaný okýnko, auto prohrabaný a zcela nic neukradený (protože po mnoha předchozích romských akcích už v autě FAKT NIC nenechává), tak začíná na ten náš dementní zákon o nutné obraně pomalu ale jistě zapomínat. Já takovýho šmejda dostat do ruky, tak bych se na něm tak vyžil ... nádherná představa ...
neregistrovaný "syncro4motion"
11. 4. 2001 13:18
Bez nadpisu
Podle nekterych pry k odstraneny zamku trojuhelnikovych vetracek (alespon u "BA3" jsou jen nalepene)staci obycejna cigareta..... Podle mych zkusenosti na tom muze byt neco pravdy. Kdyz nam vykradli Ladu, byl ten zamek proste sundanej ze skla - bez poskozeni obojiho. V druhem pripade bylo vypacene sklo z jeho ramecku. Prostrcit tou vetrackou ruku a pak si otevrit uz neni problem...

Pokud si spravne vzpominam, to same plati o Volze.
neregistrovaný "Fucida"
11. 4. 2001 13:12
Re: Re:
V Brne na Krpoli je pred jednim parkovistem znacka s dodatkovou tabulkou. Na ty je nakresleny auto, a v nem kurf a jeste nejaky dve veci. Ty tri predmety jsou cervene preskrtnuty a pod ti je napis "Vase auto neni trezor". Asi se tam moc prochazej chudaci diskriminovany spoluobcane.
neregistrovaný "Alex1"
11. 4. 2001 09:28
Re: Re:
Ty trojuhelnikovy okynka u starsich aut jsou naprd, tatovi takhle ukradli radio z Fiata 125p kteryho mel na dvore. Bylo to pred nejakymi skoro dvaceti lety ale jako bych to videl dneska, ti zlodeji me totiz vzbudili ale jak jsem byl mimo tak jsem nevnimal zda je den ci noc takze jsem zase usnul.... Az pak rano mi to doslo... No, radio uz se samozrejme nenaslo, srajtofle kterou taky slohli jo, pochopitelne prazdna.
neregistrovaný "02"
10. 4. 2001 09:11
Re: Ochrana autorádia
Jo,tak to souhlasím že kdyš potřebuješ jejich pomoc (policie) ,tak většinou se pomoci nedovoláš.A ktomu "alarmu 9mm"- ten je sice nejúčinnější,ale má jednu "malou" chybičku.Podle §13,14,15 trestního zákona bych to nedělal,nestojí to zato.Postřelíš nebo v lepším případě odpráskneš parchanta, a jdeš bručet...Nic ,moc.Pavel
neregistrovaný "krang"
6. 4. 2001 21:54
Ochrana autorádia
Známej se zmiňoval, že má ve Fronteře takovou zabezpečovací páku na ruční brzdu+řadicí páku, která končí před rádiem, takže se to rádio nedá vytáhnout.

Nevíte někdo, jestli neexistuje podobná páka pasující do Felicie?

Mě totiž od té doby, co jsem se přestěhoval na Smíchov ukradli rómští spoluobčané už tři rádia (jeden šuplík z podsedačky a dvě bez předního panelu). No a když mě napadlo zaparkovat přes noc na chodníku před barákem, nechat v autě rádio (puštěný, aby bylo pěkně vidět) a číhat za oknem s Astrou 75 v ráži 9mm Luger tak přijeli policajti a začali mi dávat botičku. To je asi jediná věc, na co jsou ty ***i dbrý.
neregistrovaný "Cabadaj"
6. 4. 2001 21:40
Tfuj
Šéfíku, nauč se psát, nebo dokonce mluvit česky, ale chápu, že chtít po majiteli OCTAVIE COMBI takové dovednosti by asi bylo mnoho...:(
neregistrovaný "02"
5. 4. 2001 18:49
Re: Re:
Mne naštěstí neukradli auto,"jen" několikrát neboštíka šemíka vykradli.Jednou vyali radio,pak mi vzali dioptr.slun.brýle potom kompresorek+gola sadu nářadí.A v zimě tomu dali korunu,když mi ukradli kola a šemíka položili na břicho.Naštěstí byl pod autem sních a mrzlo takže si sedlo do sněhu...Prostě paráda!Šlak je tref parchanty .Teď mám oktafšn kombi a čekám ,že v nejbližší době "nějaký dobrodinec" vykrade nebo "aspoň" obejde kličem...Pavel
neregistrovaný "syncro4motion"
5. 4. 2001 14:23
Bez nadpisu
Podle poslednich prispevku to vypada, ze se u nas kradou jen kola... :-))) Nam (rodicum, ja svoje auto jaksi nevlastnim) ukradli uz dve auta.... V tomhle smeru nedelaji rozdilu. Jedno z nich byl VAZ 21011 stary dvacet tri let, druhy dvouletej Golf III Variant ( peknej tunning - origos dily od VW motorsport, ale jen optickej ), takze stary auto moc klidu asi neprinese... I kdyz je pravda, ze Lada se nasla. Bylo to vubec nestastny auto, protoze byla dvakrat vykradena - vzali lekarnicku, hasicak, zarovky, jadnou akumulator...

U lady to pry diky tem malym trojuhelnikovym vetrackam pry neni problem.
neregistrovaný "02"
30. 3. 2001 12:58
Re: nejlepsi je mit
Napiš ve kterém servise ať tam jezdí "víc" lidí...:-)))
neregistrovaný "HAROUS"
30. 3. 2001 12:34
Re: nejlepsi je mit
Kazdopadne to v tom servisu pos.... Tvrdili, ze jim ho tam ani nedal (mel to bouchly na cumak), a pritom mu sundavali predni kola...asi to delali zubama. :-)))
neregistrovaný "02"
30. 3. 2001 12:21
Re: nejlepsi je mit
Ja jsem nemyslel ,že bude dotahovat kola momenťakem,vono stači utahnout vo fous vic.Těch 120kN je pro ty co to dotahují vzduchem...Ja to taky nedotahuji podle momen.,ale mam teleskopický kovaný klíč.Jo ,jinak maš pravdu.
neregistrovaný "HAROUS"
30. 3. 2001 11:11
Re: nejlepsi je mit
Taky bude zalezet na tvaru kola. Jestli se tam pude dostat, nebo ne... Jak je mel dotazeny nevim, ale urcite ne podle momentaku...
neregistrovaný "02"
30. 3. 2001 10:06
Re: nejlepsi je mit
Tak to je docela "dobrá" skušenost... Hasakem?!To je nemněl pořadně dotažené,správně by se mněly dotáhnout na 120kN !Tak že se hasak nechytá. Pavel
neregistrovaný "HAROUS"
30. 3. 2001 08:27
Re: nejlepsi je mit
Bezpecnosti srouby sly v pohode sundat i hasakem...(zkusenost bratranka - v servisu mu ztratili klic k tem sroubum...:-)))
neregistrovaný "02"
30. 3. 2001 07:35
Re: nejlepsi je mit
Jo,abych nezapomněl,hlava šroubu musí mít jen drášku tvarovanou do určitého tvaru asi o tloušťce 2-3 mm.Né ,že je vybrána jako u imbusu jen s tím rozdílem ,že imbus je šestihran a to je nejaky tisisihran.Nato pozor!Toto mi řekli v autorizovaném servise se kterým mám dobré skušenosti.Pavel
neregistrovaný "02"
30. 3. 2001 06:43
Re: nejlepsi je mit
Bohuzel jo,loni kdyz jsem mnel jeste Feldu,tak mi v zime ukradli zimni kola-prdni naprava a polozili na bricho...Tak jsem investoval do sroubu cca.1300,- .Ta sada o ktere pises (300),je lechce prekonatelna.Pry ti parchanti pouzivaji nejake otiskove klice ci co-obsahuji hafo jehlicek ,ktere se nastavi podle potreby...

Pavel
neregistrovaný "r.o.m.i"
30. 3. 2001 02:47
Re: nejlepsi je mit
I tu mi za jeden rok 3 krát vykradli. At je jim to k užitku!!
neregistrovaný "JoeD"
25. 11. 1999 13:56
Re: nejlepsi je mit
Bezpečnostní šrouby existují, ale už i na ně jsou zloději vybavení, jinak by nemohli krást litý kola, kde jsou myslím seriově.
neregistrovaný "1"
24. 11. 1999 16:06
Re: nejlepsi je mit
Apropo kradeze kola. Mne ted ukradli uz druhy, tentokrat skoro uplne novy, z normalne zamykane ale tentokrat odemcene (pokud to neodemceli zlodeji) kocarkarny v dome. Sel jsem to zkusit na pojistovnu, jestli jako v ramci pojisteni bytu (spadaji tam i spolecne prostory v dome) by mi neco nevratili. Cekal jsem ze reknou, ze kocarkarna nebyla zamcena, zamek nebyl porusenej a podobny vytacky. K memu uzasu mi pani u prepazky bez problemu a okamzite vydala sek, kterej mne v bance o 100 metru dal proplatili a ja mel prachy za pul hodiny zase doma. Neuveritelne, lec pravdive ! Stalo se pred 14 dny v Rakousku.
neregistrovaný "login"
24. 11. 1999 15:18
Re: nejlepsi je mit
Jak to mysleli Ti policajti - jako min prace? Kdyz Ti rozbili okynko, tak je to kradez vloupanim, i kdyby Ti sebrali poloprazdnou krabicku cigaret.


Tj. - zadny prestupek, ale trestny cin.
neregistrovaný "residents"
24. 11. 1999 14:49
Re: nejlepsi je mit
Pager jsem měl, ale nepomohl mi, protože jak na svini jsem ho tu noc neměl zapnutý. Rozbili boční okno od kufru kombíka Sierry, protože je zlákal starý kufr, který jsem měl na nářadí. Nebylo v něm nic cenného, tak nic nešlohli. Když přijeli policajti, tak byli celkem ochotní, ale jedinou jejich starostí bylo, aby škoda byla do 2 tis., protože pak s tím mají asi míň práce (žádnou), protože je to pak jen přestupek. Jinak ten pager (Jablotron) má dosah víc jak 2 km i ve městě.
neregistrovaný "wendoul"
24. 11. 1999 12:14
Re: nejlepsi je mit
Proti kradezi kol existuji jakesi bezpecnostni srouby, ne? Jeste jsem to nevidel, ale sada stoji nejak 300. Ma s tim nekdo zkusenost?
neregistrovaný "bee"
24. 11. 1999 09:06
nejlepsi je mit
starou 120acku, rezavou, bez radia a je klid. kura, ale ted se nejak rozmohlo kradeni kol, *... proti tomu se neda nijak branit.
neregistrovaný "travexr"
24. 11. 1999 08:25
Re: Zloději
Sam pozoruju podobny ukaz - mym na mysli mizeni aut po skonceni leasingu, a nejenom tak uz jsem zpozoroval i mizeni aut jeden den az tyden po STK... co vy na to?
neregistrovaný "wendoul"
23. 11. 1999 09:06
Re: zabezpečení proti ukradení
Mam rovnez jednu zkusenost. Pred tremi tydny mi nasilne otevreli Feldu bez alarmu (s novou maskou, se zesilenymi zamky podle vyrobce). Vypacili zamky na obou??? prednich dverich najednou. Promacknuty plech kolem, metaliza, nutnost prestrikat oboji cele dvere, oprava ve znack. servise 4100 (jinde ovsem i za 11000). Ukradli mi jen antenu za 200, kterou si iniciativne davam dovnitr. Nic jineho tam ani ukrast nemohli. Sousedce totez na nove Felde bez alarmu. Te ovsem antenu na strese nechali!! Dalsi nove Feldy vedle si ani nevsimli, mela skodovacky alarm. Felicii se starsimi typy zamku (ne tak vystrcenymi ven) si taky nevsimli.

Sve nadobi po vyruseni nechali na miste. Jedna se o zubarske hacky. Jinak krome klasickych zabezpeceni (radici paka, volant, vlastni hebla...) mam na cudlicich zavirani bocni krytky (po 25,-) a podle rady, ktera tu kdysi probehla, jsem vymontovanim jiste hridelky ze zamku zrusil moznost otevreni 5. dveri zvenci. A ted chci koupit alarm s pagerem, ne ze bych mel na rozhazovani, ale je to nutnost. Muze mi nekdo poradit (do 10000,-)?
neregistrovaný "Našrot1"
22. 11. 1999 20:14
Re: zabezpečení proti ukradení
Teď při nových testech neukradnutelných aut vyhrál Lexus IS200 (100bodů ze 100). Jak to bylo dál nevím, ale psali, že se to od loňska dost proházelo.
neregistrovaný "HonzaP"
22. 11. 1999 03:14
Re: zabezpečení proti ukradení
A jeste jedno.

Me zene kdysi zkusili ukrast Favorita,dostat se dovnitr neni jaksi zadny kumst,vsimla si toho,az kdyz nebyl kam zasunout klicek.Jen saltrpaka ohnuta az k zemi napovedela,jak by to dopadlo.Parkuje zadkem proti zdi a zamcenou paku v poloze zpetneho chodu.Profik s odtahovkou by si poradil,tento nastesti do teto skupiny nepatril.
neregistrovaný "HonzaP"
19. 11. 1999 14:06
Re: zabezpečení proti ukradení
Jeste jednu uvahu.Pokud mi chce nekdo ukrast vytypovane auto,nic mu v tom nezabrani.Redaktori z Britskeho Auto Tipu "kradli" auta pomoci klice,a krabicky k blokaci imobilizeru.Se vsema autama odjeli do tri minut,az na Nissan Primera a Ford Focus.Neptejte se mne,jak to delali.

Uz nekolik let pravidelne cvicim pri zaparkovani.Zamknout radici paku,radio s sebou(ted uz jsem rezignoval a beru jen cely panel radia),na volant bytelnou paku s kodem,ktera pri pohnuti volantem rozjeci cely auto.Jeden immobiliser od vyrobce,druhy napojen na zamykani saltrpaky.

Je to hrozne,ale uz jsem si zvykl a ani u toho neztratim tolik casu.Vzhledem k tomu,ze vetsinu aut krade skupina lidi,kteri auto nasilne otevrou,vezmou si co chteji a bud se jim podari odjet,nebo to zkusi vedle.Pokud je uz zvenku patrne,ze to auto je jisteny,jdou ve vetsine pripadu o vuz dal.
neregistrovaný "HonzaP"
19. 11. 1999 13:47
Re: zamykání řadící páky
No toz to bych chtel takoveho kopajiciho machra videt.Jedine co by mu po tom kopnuti slo,kvedlat s tou michackou sem a tam. Alespon lankovy razeni takto u Octavky vyradit nelze,je nastaveno na protazeni a vyskoceni,taky si tak v servisech pomahaji pri demontazi.Kdo by chtel stelovat lanka v miste,kde temer neni pristup by musel mit tak ruku petiletyho ditete.

Vazne,ono to tak snadno nejde,u vyrobce si muze kazdy zkusit,jak to drzi - a maji tam dost zajimavou cenu,pokud to dokaze.
neregistrovaný "JoeD"
19. 11. 1999 10:49
Zloději
Zaznamenal jsem zajímavý přírodní úkaz. Již 3. známému do půl roku po zkončení leasingu ukradli auto. Že by ... Abych i já přispěl. Feldu mi zloději navštívili 2x. Poprvé vylomili zámek zadních dveří, udělali si klíč a ten zalomili ve spínací skříňce. Tím zlomeným klíčem mi pak objeli dveře, abych byl příště vstřícnější. No a pak mi heverem zozevřeli zadní dveře a ukradli rezervu. Za měsíc se pokusili o totéž, ale to už byla zamčená. Mydlil bych ty parchanty do hlavy od rána do večera.
neregistrovaný "Volvista"
18. 11. 1999 20:35
Toledo
Kdysi velice dávno jsem na noc parkoval Toledo před svým domem. Ránu příjdu k auto, odemču si, auto "kvíkne", sednu do auta a jedu. Pak si chci pustit rádio a ono tam není. Zámek, kolem oken, atd., nic nebylo poškozené. Docela machr ten zloděj, proč za sebou zamykal, to ovšem netuším. V noci jsem alarm neslyšel, jinak normálně by mě to probudilo (vilová čtvrť v Praze). Jiná příhoda mého otce: šel na parkoviště ke svojí Felicii a to auto se mu zdálky zdálo nějaké divné, je 50m od něj, nic podivného ale nevidí, 20m od něj, nic podivného nevidí, a pak mu to došlo, TOMU AUTU CHYBĚJÍ ZADNÍ KOLA! Pojistné šrouby nepomohly, zajel na policii a tam mu s klidem oznámili, že je dneska asi tak už šestej, ať počká, že nějaká parta vybrala celé sídliště. Jinak na autech přes 1M se mi paradoxně nikdy neztratilo nic (Volvo, Audi, MB), všechna měla atypické rádio, nic v interiéru ponecháno zbytečně, Lo-jack, dokonce mi to (což se MOC divím) nikdy žádnej blbec nepoškrábal. Myslem jsem si taky, že značky typu 11-11, 25-25 či 96-69 bude lidi spíše svádět k vandalismu, ale opak je pravdou. Že by konec závisti v Čechách??
neregistrovaný "JS11"
18. 11. 1999 19:18
zamykání řadící páky
tak to mám taky i když proti vykradení moc nepomůže, ale hlavně potom co mi ukázali v servisu co se s tím dá udělat si myslím, že i to jsou vyhozený peníze (normální construkt asi tak za 7 do octavie - stačilo šikovné kopnutí do ř. páky a bylo povšem)
neregistrovaný "Našrot1"
18. 11. 1999 19:00
zabezpečení proti ukradení
Asi nejúčinnější by bylo to auto nějak přidělat k zemi, aby ho třeba neodtáhli, když už neodjedou :o). Jinak docela dobrý se mi zdá zamknutí převodovky (Mul-T-Lock, DefendLock a kdoví co ještě).
neregistrovaný "aleš.o"
18. 11. 1999 01:12
kdo to vůbec dělá
co já vím, tak kradou 10-15 ti letí hajzlíci na objednávky ještě větších * v klidu sedících v hospodě nebo dokonce spících doma. Znám lidi co takhle docela dobře zásobují vlastní servis. A naše policie? - ta je tak dobrá na nasazování botiček a proměřování rychlosti. P.S. Nevěřili byste, ale znám maníka na invalidním vozíku (ochrnuté nohy) co krade rádia. - to je vrchol všeho!!!
neregistrovaný "JS11"
17. 11. 1999 20:32
jo
v autě nic nenechávat je fakt dobrá rada. (krade se všechno, od rezervy počínaje) takhle bych si mohl koupit starou volhu a nemusel bych ani přemýšlet jestli to někde vodřu nebo ne.
neregistrovaný "JS11"
17. 11. 1999 20:29
jo
spíš by bylo zajímavější se zeptat jestli někomu auto nevykradli (nebo se o to alespoň nepokusili), takových lidí já tedy moc neznám, vlastně kromě dědy, kterej měl shnilou 100. jinak pager je dobrá věc, myslím, že ten od jablotronu funguje (sám jsem ho měl kdysi na favoritu a tenkrát fakt fungoval), ale jakékoliv zkušenosti uvítám. ideální by bylo mít kombinovaný ovladač alarmu a pageru aby člověk nemusel být ověšený jak vánoční stromeček.
neregistrovaný "Phoenix1"
17. 11. 1999 11:20
Už vám taky ukradli auto?
Mě ano, nebo se o to spíše pokusili. Minulej pátek zmizel můj Rapid, ale naštěstí se jim to ani po 2km rozhánění nepovedlo nastarotvat, tak toho nechali, ale alespon ukradli golu. Několik zabezpečovacích fíglů tedy zabralo, ale mělo to na mále. Kutili na tom dost dlouho, rozebrali kde co. Dám tam alarm a pager. Dost mě potěšilo když jsem auto večer našel. Takže kromě ztracenýho dne (ráno i večer na policii), ukradený goly a rozmláceného řízení OK. Několik postřehů: tyč na volantě je k ničenu, mě jí ohnuli (jinak přestříhnou volant),

standardní zámek řízení (u starých škodovek) je též k ničenu, hravě ukopnou a jedou třeba na dvoukorunu, vyndavat palec z rozdělovače je ztráta času, mají svuj. Mě pomohlo několik nestandardních fíglů, ketré nebudu jmenovat. Myslím, že každý kdo o svém autě něco ví si může něco vymyslet. Takže boji proti zlodějskejm grázlum zdar !
neregistrovaný "TomaszPlzne"
16. 11. 1999 18:06
Re: jo
Až najdeš pager, který funguje dál, než na vzdálenost, na kterou auto vidíš a alarm slyšíš, dej mi vědět. Já jsem zkoušel zatím 2 (27 MHz a 300 MHz) a připadám si jako blbec, který vyhodil 3 tisíce.
neregistrovaný "german"
16. 11. 1999 17:02
Re: něco horšího
Ruce je málo je bych tomu co mi to auto prodal usek nějaký důležitější orgán,nejhorší je,že naše policie,která celou záležitost vyřizuje ještě nezačala vůbec nic dělat a mají to na stole 2 měsíce,prý mají moc práce,tak nevím jestli se člověk u nás může dovolat práva.Jeden člověk přijde o půl milionu a druhý si klidně běhá po svobodě u užívá si vašich pěnez,a policie nemá čas,je to k zoufání.
neregistrovaný "King Of The Road"
16. 11. 1999 11:50
Re: něco horšího
a nechali ti tam ještě omluvný dopis, ne? Mě vypáčili cca před 2ma měsici zamek 5. dveří u feldy, odnesl isi nářad ía sporovní tašku s obečením za cca 6000. Asi taky gentleman. Kufr způsobně zabouchl, rozlomený zámek odnesl a ještě mi tam nechal v díře pružinku. 500 za zámek mě nebolí, ale ty hadry, já bych ruce sekal, jako ve středověku.
neregistrovaný "Bestias"
16. 11. 1999 11:10
Re: něco horšího
K těm zmrzačenejm zámkům - příjde mi, že dřív byli i ty zloději slušnější. Dřív se vám mohlo stát, že jste měl auto na špalkách. Sousedovi minulek tejden ukradli kolo z Escorta. Prostě ho sundali a nechali auto zbuchnout diskem na silnici... Nebo když vám dneska chce vzít rádio, tak prohodí oknem cihlu a pajzrem rozláme půl palubky. Nám když v 89´ vykradli Fáčko, tak si nejdřív polepil zadní trojúhleníček izolepou, potom ho lehce bez bordelu a střepů vymáčknul. Otevřel si auto, rádio odborně vymontoval, rozpojil konektory, rozšrouboval čokoládu, vzádu precizně vymontoval reproduktory, vybral si z kasliku pouze kvalitní kazety a potom auto zase zamknul a větračku uložil pod sedačku. Jó, tenkrát byli ještě fachmani... V tvém případě by těch 7,50 Kč byla vcelku rozumná investice, i když takový * by měli stínat přiostřeným prknem...
neregistrovaný "td"
16. 11. 1999 08:01
Re: něco horšího
a jak to nakonec dopadlo?
neregistrovaný "german"
15. 11. 1999 23:46
Re: něco horšího
Taky už vám němčouři sebrali v něměcku auto,s tím že je kradené?To vás na dálnici zastaví,seberou vám auto,můžete si s něho vzít vlastní věci a nashledanou,vysadí vás před policejní stanici a člověče starej se sám o sebe.Pak se díváte na cizího němčoura v uniformě,jak sedá do vašeho vozu a odjíždí s ním neznámo kam.Vcelku hodně nepříjemný zážitek,nikomu bych ho nepřál.Kdyby mi to auto raději někdo 5 x vykradnul než tohle.
neregistrovaný "Našrot1"
15. 11. 1999 21:31
Re: jo
vidíš, my už máme za posledních 9 let druhou toyotu a to bylo první vykradení. Asi nemůžem mít v autě Pioneera, ale napevno zabudovaný rádio. Jinak, co kdybys v tom autě nic nenechával a nechal ho odemčený - aspoň by ti nezničili zámek :-))
neregistrovaný "JS11"
15. 11. 1999 19:54
jo
kolegu taky (před týdnem) tím samým způsobem a rovnou před barákem. já nechápu že ty lidi nemaj strach. já u sebe nosim zbraň a fakt nevím jestli by se mi nezatmělo před očima....
neregistrovaný "JS11"
15. 11. 1999 19:50
jo
a zrovna dneska, to mě pěkně vytočilo. člověk si jednou neschová auto a hned ho vykradou (mě už potřetí na pátym autě během 7 let) vzali si chudáci jen prořízlou rezervu, ale zničili mi zámek (novinka u octavie, stačí ho jednoduše vylomit a je to) z důvěryhodných zdrojů místní policie vím, že rezervy z octávií se teď kradou o stošest. asi budu vztávat ve tři ráno a až nějakýho chytnu tak mu ustřelím pazoury (těch 7,50 za magnum 357 do něj ještě investuju - myslíte, že mi šibe? jo asi už to tak bude.....) jo a musím si taky pořídit alarm s pagerem, jinak už to nejde......
neregistrovaný "Našrot1"
15. 11. 1999 19:48
jo
Jo. V Bratislavě před "Okresným sůdom" nám nějakej maník, co ho asi zrovna pustili z lochu (tak aby neztratil cvik), rozmlátil pravý přední vokýnko a sbalil čelní panel od Pioneeru. Pojišťovna nám dala velký kulový, prže vokno stálo 3litry a panel 5litrů a to je dohromady 8litrů, tedy je to míň než 10táců, takže to nejni pojistná událost...