Auto.cz

Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu
neregistrovaný "griff"
22. 7. 2001 16:50
Re: Rejpanec :-)
[odkaz]
neregistrovaný "ogre"
10. 7. 2001 19:46
Alfa
Ja myslel v Alfa Romeo 3.0 V6 24v
neregistrovaný "Keyser_Soze"
10. 7. 2001 11:03
Re: 3.0 V6 24v
u scorpia mesto 11.8 - 15.5 (hodne hodne nesetrne) u alfy nevim
neregistrovaný "ogre"
9. 7. 2001 21:33
3.0 V6 24v
S jaku spotrebou se da pocitat u tohohle motoru, setrne i nesetrne??
neregistrovaný "JB"
29. 6. 2001 11:35
Re: Rejpanec :-)
tak to bych si taky rad prohlid, tak kdyby jsi to jeste nekde objevil, mohl bys event nekde sem uvest adresu anebo mi to poslat na mail buchelt@altavista.de. Dekuji predem
neregistrovaný "ogre"
28. 6. 2001 19:24
2.0 misto 3.0
Nevite jak je to se zmenou motoru, mam moznost mit AR 164 3.0 v pefektnim stavu. Kolik by stal 2.0 TS motor s prevodovkou?? Lidi co by to udelali mam.
neregistrovaný "griff"
23. 6. 2001 22:36
Re: Rejpanec :-)
BTW: nekde jsem videl 166 kombi (nevim jestli to byl fake nebo studie), docela slusny vagon :)
neregistrovaný "griff"
23. 6. 2001 22:33
Re: Rejpanec :-)
to ze neni 164 a 155 v combi je neodpustitelne. nechapu jak to mohli udelat (neudelat). ted abych cekal az budu mit na 156SW :(((
neregistrovaný "JB"
22. 6. 2001 10:12
Re: Rejpanec :-)
podle me super kara - ac se povazuju za alfistu. Je skoda ze Alfa ma jen 33 Sportwagon anebo 156 ktera je pro me zatim nedostupna.

Tak zatim se kocham tou 33-kou, snad na podzim kdyby se povedlo dobre vycestovat. Zda se ze MAGIC tomu docela hovi, tak bych se ho pak snazil zneuzit, ac doufam ze by nebylo treba.

Chtel bych SW QW 16V. Sakra proc neni 164, nebo alespon 155 v kombvi?
6. 6. 2001 21:14
Bez nadpisu
No já bych ho taky nenechal shnít...tedajá o auta dokážu pečovat...A teď přijde ten rýpanec...otázka je jestli by to pomohlo...Ne sorry to je mimo...Ale mám dobrou náladu...
neregistrovaný "PROF"
5. 6. 2001 15:50
Re: Rejpanec :-)
Sorry, ale kdybyste mi někdo tohle auto chtěl mermomocí vnutit, nebudu se bránit a klidně si ho na tu zahradu nechám postavit. Shnít ho tam ale nenechám.
neregistrovaný "PTD"
5. 6. 2001 09:00
Re: Re:
Jasně....
4. 6. 2001 10:51
Bez nadpisu
no já měl snahu, já jen přmýšlel k čemu by to auto bylo dobrý....
neregistrovaný "PTD"
4. 6. 2001 09:44
Na zahradu?
Na zahradu je lepší americký Pick Up (Ford F350, Dodge RAM a pod) . Nemusíš to do auta strkat, ale jako člověk to prostě položíš na korbu. Ale to jsme už někde jinde. PTD
neregistrovaný "Rob2"
3. 6. 2001 21:57
Bez nadpisu
Ach jo......
2. 6. 2001 16:24
Bez nadpisu
No rozhodně bych to nechtěl živit. Ale kdybych měl velkou zahradu a převážel bych kádě se švestkama, tak bych to uto bral...
neregistrovaný "griff"
1. 6. 2001 19:20
Re: Rejpanec :-)
tohle bych doma teda nechtel :)
neregistrovaný "PTD"
1. 6. 2001 14:59
Rejpanec :-)
Scorpio Turnier r.v. 1997 šestiválec. :-)
1. 6. 2001 12:30
Bez nadpisu
hmmmchicht, jo něco na tom je.Ale raději dám svoje peníze Italům, Francouzům, Japoncům, než Němcům....
neregistrovaný "PROF"
31. 5. 2001 17:06
Re: 164 kontra Scorpio
magic: To jsou pěkný ceny. O jízdních vlastnostech se tady nikdo snad nepře. Lézt do * skopčákům, nebo taliánům, vono je to prašť, jako uhoď. Z obojího pro nás plyne velký *. Akorát na ten šrot je to k taliánům kapánek dál, i když, co by pak měli říkat majitelé japonskejch aut, že?:-)
neregistrovaný "magic1"
31. 5. 2001 13:39
Re: 164 kontra Scorpio
Zhruba stejne. Ale za cca 800 umim sehnat kompletni starter - novej. Pro informaci: rameno predni (vcetne cepu a silentbl.) cca 2500, svetlo predni 2.500, spojkovy valecek (komplet vcetne tesneni a odvzd.) 800, kotouc predni 1300, kotouc zadni 700, silentbloky na podvozek - kolem 600-800 kus, lozisko predni 1800, predni tlumic (McPherson) 3500, haubna 6000, blatnik 2300, vodni pumpa 1500, atd. Neni to nijak drazsi, nez na Scorpio (tlumice ano, pumpa je zase levnejsi) a v tom ten rozdil nevidim. Pokud se ogre chce svezt, neni problem (reznicek@magicseven.cz). Ale nejsem od Pardubic, ale od Prahy. Samozrejme, ze jizdni dynamika je u AR o 1000% lepsi, jako i jizdni vlastnosti a dalsi veci. A dostavame se k opet k tomu, ze Italsky auta nejvic hani ten, kdo je nejmene zna!!! A prave praxe a jedine praxe muze prekonat nesmyslne predsudky o spatnosti Italskych a Francouzkych aut. Je to Germanska neschopnost temto autum konkurovat a povalecny pokus prinutit Germany kupovat jen germansky auta. Proc to ale papouskuji nejvic prave Cesi, ktery maj z hospodarskyho profitu BRD houbelec, to fakt nechapu. Ale to je asi dano nasi narodni povahou - porad budeme holt lizt nekomu do prde.., a to i za cenu ztraty vlastniho profitu. Patri nam to. Kazdy sam vlastniho stesti strujcem jest....
neregistrovaný "PROF"
31. 5. 2001 00:00
Re: 164 kontra Scorpio
ogre, nechci už tady ty Alfaře dráždit, ale taky mě docela příjemně překvapilo, když jsem zkusil DOHC pěkně podržet na dvojku a pak tři a zase to samý, a na normální svižnou jízdu, přitom s velmi rozumnou spotřebou, naprosto dostačující. Ale nesmíš bejt měkkej a musíš to podržet skutečně tak dlouho, dokud se ručka nedotkne červenýho pole. Pokud tam nechce dolízt, tak není něco v pořádku. Jinak jen tak průběžný informace, co tak za pochodu eviduju: Nová volnoběžka starteru 2.0 DOHC = 565,- Kč vč. DPH. Co stojí taková věc na Alfu 164, nevím. Nevíte to někdo?
neregistrovaný "ogre"
30. 5. 2001 22:43
164 kontra Scorpio
Jo jeste jedna vec, Scorpii tady jezdi cim dal vic, ale jezdej s nima spis podnikatele, pohodari atd., jo jinak kdyz jsem cejtil ve scorpiu akceleraci z 80 na 140 km/h tak to nebylo k zahozeni, jenze to nebyla "obycejna" 2.0i DOHC, byla lehce po tuningu motoru a podvozku, jinak standard. V Alfe jsem jeste nejel, akorat slyssim jak je to dobry ale sam jsem nezkusil, a o tom co jsem nezkusil moc nemluvim, protoze nevim. Nevite o nejkaym 164 TS 2.0 v okoli Pardubek. Diky
neregistrovaný "ogre"
30. 5. 2001 10:11
Felicie
Felicii mame, 1.9 D, na diesel to jde, ale mohlo by to mit turbo, protoze pri predjizdeni to neni zrovna bezpecny. Ja sam jsem spokojenenjsi s fackem 1.3 50 kw, sice to neni takovy svezeni, clovek musi obcas i podrazovat ale nevadi mi to, aspon to neni jak s felinou, tam to rozjedete na 50, cejtite se jak v traktoru a nechat za pet az do maximalky (nejakejch 165, kde se to zasekne na 5 ti tisicich a dal uz nic). ted tady v Pce pokukuju po Scorpiu, jednom stribrnym a dost vychytanym, ale stoji v bazaru uz dyl, takze na tom perfektnim vzhledu neco bude. Ten clovek, co to mel to asi fakt cancal, ale pak prisli provozni naklady - servis, motor jsem nevidel.
29. 5. 2001 12:04
Bez nadpisu
Takže je furt lepší drbat ty naše miláčky, ne?
neregistrovaný "PROF"
28. 5. 2001 20:35
Re: Re:
wolff: Taky jsm na jakýmsi babským serveru našel anketní otázku: Jaké je vaše nejoblíbenější nastavení rozlišení monitoru? Je fakt, že to tam nebylo moc duchaplný, ale tohle mně natvrdo vyřídilo.:-)))
28. 5. 2001 20:10
Bez nadpisu
To je asi pravda, že kdyby jsme tady drželi huby, tak by půlka národa nemusela jezdit ve Škodovkách. To by potvrovalo, že jsme národ volů. Doufám, že se to někoho nedotklo, ale předpokládám, že každý by měl mít svůj rozum k tomu, aby neskončil na škodovce. A ogre jistě svůj rozum má!!!!A pokecat o autech není špatná věc. Buď o autech, nebo o babách. Jiný téma mě připadá úchylný...viz mobilní telefony a p.
neregistrovaný "PROF"
28. 5. 2001 15:06
Re: Re:
No co si má chudák vybrat, když mu každej radí něco jinýho:-) Dost často to takhle končí.
28. 5. 2001 10:46
Bez nadpisu
Tak s felicií seš zase úplně někde jinde, ne?

To už vážně raději to Scorpio.
neregistrovaný "PROF"
28. 5. 2001 07:16
Re: Re:
Už to nechte bejt. Scorpio je mrtvola a my ho nevzkřísíme. jen by mně zajímalo, co ten ogre nakonec koupí? Typoval bch to na slušnou felicii:-)
neregistrovaný "Keyser_Soze"
27. 5. 2001 21:45
Re: Re:
mozna te prekvapim ale mam rad uplne jiny auto nez ford scorpio, to jsem si koupil protoze splnilo vsechny kompromisy ktery jsem na nej kladl.


ale mas pravdu, o tom proc se "doopravdy"prestalo vyrabet vime prd, ja jen ze ty jsi prvni prisel s tim ze to bylo pro nezajem.
Avatar - pallas
27. 5. 2001 20:24
Re: pravda je nekde uprostred
magic tie tvoje menovane ferrari, porsche atd maju jednu velku nevyhodu, co sa tyka bezpecnosti prevadzky. Po par 100 km trebars rychlostou 150 km/h na dialnici si v tom aute tak dolamany, ze tvoja pozornost a koncentracia na soferovanie vyrazne klesa... oproti trebars vodicovi Scorpia, ktore islo celu cestu za tebou, nehovoriac o tom, ze ten ma naviac ovela lepsi vyhlad, nez ty vo Ferrari, ke sedis takmer na ceste. takze co je potom aktivne a pasivne bezpecnejsie?
27. 5. 2001 17:48
Bez nadpisu
Nechci Vám kazit radost, protože je mi víc než jasný, že to auto máte rádi. Budiž. Ale dovedete si představit, že by vedení jakékoliv firmy přiznalo, že jejich výrobek je špatný, případně neprodejný. To auto prostě byl propadák. Jaké byly důvody je jiná věc. Vy o těch důvodech víte prd. Já ostatně taky, ale obecně jsme četl a ostatně já s tímto názorem souhlasím taky, že Evropský zákazník za 1000000 korun chce víc, než jen nejisté jízdní vlastnosti a velký prostor.

Proč s těmi auty jezdí Britská vláda nevím (ostatně o britech a Anglosasích obecně si myslím svoje). Ale argument to není. Pokud by naše vláda jezdila v těch prodloužených Octáviích, taky bych si nemyslel, že jsou to nejlepší auta. Tady jsou důvody asi jiné. A pokud vidím záběry z Británie, tak Scorpií tam moc nevidím, ale spíš jaguary.
neregistrovaný "Keyser_Soze"
26. 5. 2001 19:03
Re: Scorpio
1998 model year changes:

-FORD logo has been put in the mid of the grill (previoulsy it was on the

chrome frame)


-chrome frame from outside the grill has been removed and displaced with

bodycolor frame.


-2 air intakes were integrated into the front bumper (next to the fog

lights)


-the front bumper was slightly modified

-rear lights were also redesigned - more continetal look instead of

"american" one (puvodni dle mne byli lepsi)
neregistrovaný "PROF"
26. 5. 2001 17:34
Re: Scorpio
Kdosi od Fordu taky prohlásil, že Scorpio stahují z výrobního programu, jelikož je tohoto auta pro Evropu škoda. Řekl bych, že měl částečně pravdu. Prostě se jim nevyplatil risk s tím odvážným vzhledem přední partie vozu, zatímco zadek u limuzíny nemá chybu. Zkuste u konkurence najít auto, který v současný době Scorpio nahrazuje. Mercedes, Audi, Omega, Lexus, Legend,... ne, nic mě nenapadá. Scorpio byla kategorie sama pro sebe. Prosím, nechtějte na mně, abych hledal i mezi Francouzema a Italama. Pro zajímavost, dodnes vláda v Anglii nejezdí v ničem jiným, což dokazuje, jak široký použití to auto mělo. Se spoustou lidí se však shodnu v názoru, že kdyby se začalo vyrábět znova nový, tak neváhám ani vteřinu a jsem první, kdo si ho koupí. Ne však Scorpio, ale Granadu! To auto zatím nic nepřekonalo a jak se zdá už nikdy nepřekoná. Ale to už patří do jiný rubriky, která je kdesi v archivu MC.
neregistrovaný "Keyser_Soze"
26. 5. 2001 15:50
Re: Scorpio
v anglicky psanych materialech je uvadeno ze scorpio bylo stazeno z duvodu zmeny politiky fordu, proste nevyhazovat penize a neatakovat tuhle tridu aut, model scorpia mel v evrope nahradit Lincoln LS coz se pak zas ukazalo pro evropana "nestravitelne auto" (dle myho nazoru blbost, to auto je "hezky neutralni jako treba Lexus LS400") Netusim proc v Autosalonu 97 psali tohle kdyz ford napodzim 97 predstavil drobne faceliftovany model (trochu jina maska bez tolika chromu co nevypadala tolik "vyzyvave" + odstranenej nejakej chrom ze zbytku auta a lehce upraveny predni svetla) takhle se to auto prodavalo celej 98rok, kdy teprv byl konec.
neregistrovaný "Rob2"
26. 5. 2001 14:30
Scorpio
wolff: Pokud mám správné informace, tak nové Scorpio bylo ztaženo z výroby pro svůj design. Někomu se velmi líbilo, někomu velmi hnusilo. Těch druhých bylo zřejmě podstatně víc. O tomto problému bylo psáno, tuším, v Autosalonu 1997. Pokoušel jsem se ho najít, bohužel marně. Osobně mě však více zajímá interiér - materiály, ergonometrie, zda po 5-ti stech km ujetých "v tahu" z auta vystoupím jako "člověk",...
neregistrovaný "PROF"
26. 5. 2001 14:08
Re: Re:
wolff: No to už bylo lepší. Na závěr bych chtěl na adresu Scorpia jen připomenout, že to je jediný auto z tý doby, u kterýho i po zkrácení o 3/4 metru o kamenou zeď jdou všechny dveře nejen otevřít, ale i zavřít, střecha je bez jakejchkoliv varhan a přední okno zůstává většinou celý, pokud ho nepřipoutaná osádka nerozbije svýma makovicma. Co jinýho je dneska na silnici důležitějšího? Navíc za ty peníze...
26. 5. 2001 10:49
Bez nadpisu
No klidně bych to slovo použil "neschopnost". Prostě propadák, kdyby to tak nebylo, tak by se asi vyrábělo dál. A 13 let pro 2 modelové řady je standardní doba. Úspěšné modely se v této třídě mohou vyrábět daleko déle.

A fakt je ten, že Scorpio 3 roky nástupce nemá. Proč asi? Však vy si nějak odpovíte. Ale aby jste si nemysleli, že Vám křivdím, totéž potkalo Cromu a defacto i XM-ku.

Ale neštěstí u Cromy se s nástupcem již počíta (takže se jednalo o pauzu 1 modelového ročníku). Uvidíme jak to dopadne se Scorpiem...

Ale jinak říkám, asi nějaké klady Scorpio má, ale nemluvil bych právě o těch co tady zmiňujete. To je vše. (kvalita zpracování, výdrž, antikorozní ochrana a p.) Největší předností Scorpia je dle mého názoru jeho velikost a přijatelná cena (a to platilo i o novém modelu)....
neregistrovaný "ogre"
25. 5. 2001 18:43
Magic: Jasne
Jde o technickej stav, td bych nekoupil ani nahodou, chci benzin, td bych vzal jedine v tranzitu nebo nejakym G. Ja jsem v tom td koukal na vybavu, protoze to bylo dost chudy a taky vdocela spatnym stavu, misty koroze a odstavajici plasty. Ted tomu davam trochu cas, jezdim obcas po bazarech a kokam na vsechno mozny (treba Primera 2.0 GT, C XM 2.0 atd) nejspis koupim to na cem se mi bude pacit tech stav. a ne z bazaru ale od nekoho kdo narovinu rekne co do toho jeste vrazim abych neumrel hlady az budu platit fakturu v servisu. Co se tyce mista, tak nespis vychodni cechy, je toho tady docela dost. Dalsi moznost co mam je nechat si to dovizt z holandu nebo svicarska od pribuznejch co se zivej dovozem aut, pribuzny me snad neoberou. I kdyz cemu se da dneska verit.
neregistrovaný "magic1"
25. 5. 2001 15:03
Re: to ogre
Proboha, hlavne nekupuj AR v nafte!!! V nafte byli treba u Audi (VW) na pocatku devadesatych let nejmin o deset let vpredu proti Spagetakum. 164 nafta je nestesti, pruser, hnus, proste hruza. Je to motor Detroit - Chrysler. AR 90 2.4 TD s kazdou hlavou na kazdy valec zvlast je snad jeste horsi, nez stary naftovy Bavory. Zadarmo drahy!!! Trilitr je nutno pohlidat, pokud je v dobrym stavu, tak proc ne. Je ale provozne mnohem drazsi, nez TS, ovsem zase se s nim da solidne predjizdet i mezi Podebradama a HK. Urcite je ale u staryho auta rozhodujici technicky stav, a to myslim vic, nez znacka. Pokud jsem koukal do Annonce, byly tam 164 do 100.000 celkem dost, jen je potreba trochu jezdit po republice a vybirat. Ale to se vyplati. Me osobni zkusenosti s nakupem ojetiny v CR jsou ty, ze doporucuji moravu, zejmena pak Zlinsko. Vzdycky jsem tam ja i mi kamosi koupili dobre.
neregistrovaný "PROF"
25. 5. 2001 14:26
Re: Re:
Wolff: To v tý závorce je diskutabilní a trochu demagogický. Nechci vypadat jako zfanatizovanej Fordfan, ale kdybych si měl představit to auto jen podle toho, co se tady o Scorpiu negativního napsalo, tak bych si snad myslel, že ten Trábek bude asi lepší. Mám jinej názor, proč Ford to auto stáhl z výroby, a řekl bych, že bude k pravdě blíž.
neregistrovaný "Keyser_Soze"
25. 5. 2001 12:38
Re: Re:
hm naprostou neschopnost ? to znamena vyroba od 85 do 98 ? :))))
25. 5. 2001 10:35
Bez nadpisu
Matus a pokud jde o Xedosa, tak je to vcelku fajn auto, ale piš si, že v krizové situaci by tě nechal ve štychu, jako každé jiné (NEALAFA) auto. Ten podvozek je ten z lepších ve třídě, ale tváří líp, než ve skutečnosti umí (ostatně to dělají všechny mazdy a u Xedosu to platí 2x - a to jak u 6, tak i 9).
25. 5. 2001 10:33
Bez nadpisu
No tak z toho Robe nedělejme frašku. Trabant nemůže vyhovovat nikomu!!!!! Tvrdit to může, ale vyhovat mu nikdy nebude.

Říkám, kdo chce Scorpio, ať si koupí Scorpio (tady bych teda upozornil na jeden fakt - Ford od tohoto výrobku pro naprostou neschopnost vyrobit konkurence schopné auto upustil od výroby...)

I to o něčem svědčí....
neregistrovaný "Rob2"
24. 5. 2001 18:57
Postřeh
Dle mého soudu je každý automobil výrobcem tvořen pro určitou cílovou skupinu lidí. Jiné auto si koupí "kloboukový dědek", jiné mladý kluk, který chce imponovat svému (většinou ženskému) okolí. Každý máme jiné nároky na výkon motoru, chování auta,... On i ten Trabant má něco do sebe - jednoduchá konstrukce, vzduchem chlazený motor, zvenku vypadá pořád stejně (a to i po kroupách), pouze snad ta jízda v něm není to pravé ořechové :-) Ale jak se říká: Každá liška si chválí.... Nic ve zlém - nikomu nestraním a nikoho nechci urazit.
neregistrovaný "PROF"
24. 5. 2001 15:14
Re: To prof.
magic: Ty snad ty příspěvky vůbec nečteš! Jen uvidíš napsáno Scorpio a už koukáš, abys tady předved, o co je horší než Alfa, která tě očividně uchvátila čímsi, co normální člověk nepotřebuje. Já myslel, že ogre chtěl jezdit a ne překonávat nějaký rekordy...:-)Takze pianko, vratme se zpet na zem.
neregistrovaný "magic1"
24. 5. 2001 12:36
Re: To prof.
Ted jsi se teda naprosto shodil. AR 75 (uz rada Giulietta, Alfetta GTV, 90, atd.) je jednim z mala aut na teto planete, ktera prinesla hned nekolik zajimavych konstrukcnich reseni. At jiz se jedna o predni lichobezniky na torzkach, zadni DeDion v rozvidlenem provedeni, nebo zmineneho vynikajiciho rozlozeni hmotnosti na napravy. Nejen, ze jejich usporadani se naopak ukazalo natolik stastne, ze soucasna 156 jeste zdaleka neni schopna nabidnout obdobne jizdni vlastnosti (o jinych autech ani nemluve), ale rad bych te upozornil, za hovoris o automobilu, ktery prekonal celkem 18 svetovych rekordu, v letech 1978 az 1984 nenasel premozitele v divizi II cestovnich aut, vyhral jedine mistrovstvi sveta cestaku, ktere se kdy jelo, zvitezil nekolikrat v DTM, atd. Jizdni vlastnosti tohohle auta jsou excelentni, a treba Ford proti nemu nemuze nasadit vubec nic! Takze pianko, vratme se zpet na zem. Nechci tvrdit, ze tato rada jsou nejlepsi auta pod sluncem, ale tva hlaska byla fakt uderem uplne vedle. To sorry. A jestli mam jmenovat vsechny prusery na Scorpiich, tak budu jen hodinu psat seznam. Zacnem kroutivosti kastle a jejim vsudypritomnym rezem, pres predni napravu, rizeni, zadni napravu, az po elektroinstalaci. Jenomze na rozdil od te Alfy - to Scorpio neni v nicem dobre, a to vidim jako dulezitejsi faktor.
neregistrovaný "ogre"
24. 5. 2001 11:40
Zdarek
Tak zas pod louhy dobe, schanel jsem AR po vychodnich cechach, prvni vec, mezi skorpiem a alfou za 1tKc muzu mit alfu z 90 nebo skorpio z92-93, obe teda v pefektnim stavu ale to scorpio v lepsim. Lepsi se mi zda ALFA, nechapu kde muze hnit, ale jedine skryte pod plastama, koukal jsem ze jsou plastem kryty podbehy, blatniky, prahy a nekde i lemy a dvere, takze pokud uz nekde hnije tak se to stejne nepozna, jedine ze by to upadlo, zatim sjem videl jenom dve AR, jedna v Mikulovocich ale TD a jednu v Pce ale 3.0 V6, jasny je ze ten trilitrmel lepsi vybavu vevnitr: sedacky, koberce, kuze atd. Kuzi v aute moc nemusism, naproti tomu zase na vypadovce na kolin stoji v bazaru scorpio v super stavu, 93, 2.0, stribrny, opravdy vypada dost hust, najetejch do 150 tkm, prohlizel jsem ho fakt dukladne, bouchly nebylo, vsechno az na blatniky(mozna) originalni, vsechny skviry sedej a jsou tam kde maj bejt. Nevim nevim ,sice jsem tak trochu zavodnik, ale tohle je dobrej kauf. Jest epocka c o sezenu jinde a vezmu to, nechci auto z bazaru ale spis od nekoho, kdo mi na rovinu rekne co do toho budu muset v neblizsi dobe dat, protoze za nejaky ty opravy jeste penize dam, ale pokud bude motor vyumelkovanej ttak ze vydrzi 1000 km a pak lehne, tak budu akorat tak nasranej. Tzn. Nejsem pevne rozhhodlej, momentalne na to neni ani ca, mam zkouskovy, ale pak budu lov na dobrej kus. Mejte se
neregistrovaný "PROF"
23. 5. 2001 21:11
Re: Re:
Laguma: magic potvrdil můj dojem o tom, že taliáni sice myslej na venkovní design a sportovnější charakter vozu, ale s tou estetikou pod kapotou a logikou při konstrukci s ohledem na přístup to zas nebude tak horký. A v tom je Ford - a nejen on - podstatně přijatelnější. Souhlasím s tím, že se nemusí to auto nechat zrovna jednoduše rozebírat, ale to se potom nesmí na tom autě nic sypat! Jak píše magic, výměna žárovky už by zasloužila malinko úvahy při konstrukci tělesa svítilny. A to nemluvím o dalších věcech, jako jsou "spotřební" věci, ať už svíčky, filtry, brzdy, řemeny, výfuk a pod. Samozřejmě uživatele takový věci nemusí zajímat, ale jeho obsah peněženky tomu musí odpovídat, jinak je z něj uživatel-nešťastník. Nicméně při pohledu na jednu Alfu ze spodu jsem dlouho přemýšlel, jakou logiku mělo dávat převodovku jinam, než bylo obvyklé, v době, kdy již bylo několik desítek let jasné, že toto řešení není zrovna to pravé. Sorry, pokud to bylo z ústy k tradici, ale pak je mi divný, že se ta tradice jednou dodržuje, podruhý zas porušuje. I když, kdo zná taliány, tak už se vůbec ničemu nediví:-) magic: Tak pro tebe by bylo optimální auto Mr. Beana, který má místo pružin gumový špalíky. Tomu nějaký propérování fakt nehrozí:-)A jestli jsi se ve všech jmenovaných autech povozil, potom ti upřímně závidím. To myslím vážně.
23. 5. 2001 21:06
Re: 2matus:
wawrik> skoda ze som ti nikdy nepozical xedos9. bol by si velice prekvapeny, ze to auto malo dost podobne jazdne vlastnosti, ako sportova alfa, ale podvozok bol neporovnatelne komfortnejsi.
neregistrovaný "Rob2"
23. 5. 2001 20:37
Re: Re:
Laguma: Nefandím ani Fordu (a to mám Sierru), ani Alfě. Měl jsem 5-ku BMW, a to mi fakt "sedělo". Píšu jenom na Tvoji poznámku o plechovém víku ventilů. Viděl jsi někdy DOHC od Fordu? Tam rozhodně plech na víku ventilů použit není a z mého pohledu ten motor je docela pěkný. Pouze strašně utopené svíčky jsou špatně přístupné. A znovu upozorňuji, že Ford není moje oblíbená značka.
neregistrovaný "magic1"
23. 5. 2001 17:36
pravda je nekde uprostred
Souhlasim s profou, ze hlavni je otazka priorit. Pro premisteni osob a zavazadel z bodu A do bodu B staci i Trabant. ALE: snad nikdo neni tak dokonaly ridic, aby v zivote neudelal chybu; snad nikdo obcas nenajel do zatacky rychleji, nez mel a nebo nevyvolal nejakou krizovou situaci. A v novinach byvaji casto tyto situace popisovany jako "ridic nezvladl vozidlo...". Preci nejsme takovi idioti, abychom verili tomu, ze ridic tim volantem nezatocil? Spis jde asi o to, ze to auto na ridicovy povely jaksi prestalo reagovat, nebo jeho jizdni vlastnosti nebyly takove, aby ridici vcas indikovaly krajni situaci. A o tom je muj vyber automobilu. Scorpio je ponorka, ktera posadku krasne oprosti od faktu, ze je premistovana z bodu A do bodu B. JENOMZE ridic je tez izolovan od silnice! A to MUZE, ale take NEMUSI byt problem. Pro dokonaleho ridice to asi nepredstavuje zadne nebezpeci, pro mne ano. Je dulezite si uvedomit, ze KAZDE ZHOUPNUTI AUTA ZNAMENA SNIZENI ADHEZNICH SIL NA KOLECH A TEDY VYRAZNE OMEZENI STABILITY!!! Proto radeji volim auto, ktere mi jako ridici zprostredkovava dobry kontakt se silnici. A proto mam rad Alfy a Lancie, Ferrari, Maserati, ale taky Porsche, Mitsubishi, Subaru, Hondy, MG, atd. Netvrdim, ze jsou to nejlepsi auta pod sluncem, ale mym narokum vyhovuji, nebot jsou bezpecne. Nejen z hlediska pasivni bezpecnosti, ale zejmena z hledisky te aktivni. Je fajn, kdyz je auto robustni a pri havarii zbyde posadce dostatek prostoru pro preziti, ale stejne si myslim, ze je mnohem lepsi, kdyz k zadne nehode nedojde. Ale to je mozna tim, ze tem Spagetakum fandim a jsem zaujaty. Mozna, ze casem tento pohled prehodnotim, zatim jej ale budu hajit. A k te logicnosti u AR 164, o niz pise Laguma: ja mam taky nejradeji pohled pod kapotu nebo jeste radeji zespoda, ale prijde ti logicke, ze musis odsroubovat dva (plastove) srouby a krytku jenom proto, ze chces vymenit zarovku ve svetle? A ten uchyt prostr. toho plisku - no to je hnus! A u 155 V6 vymena rozvodaku, nedej boze totez u Delty/Dedry Integrale...k dokonalosti jeste maji daleko!
neregistrovaný "Laguma"
23. 5. 2001 11:15
Re: Re:
prof:V podstate s Tebou ted souhlasim - ale mel jsem rozebrano uz dost motoru - vcetne zmineneho 2.0i od Fordu i 2.0iTS od Alfy- a musim Ti oponovat, Italove at jsou jakykoli smejdi - tak jejich motory v Alfach jsou skutecne dobre zkonstruovany;co se oprav tyka, pak rozhodne.Uz jen to odporne plechove viko ventilu na Fordu, nebo podivne udelane nerozebiratelne servo rizeni...to je dle tebe konstrukce dobre vyreseno? Neopravitelne bez rozbrusovacky...Snad Te to zase moc nenastve... ;-)
neregistrovaný "PROF"
23. 5. 2001 10:59
Re: Re:
wolff: To otočení se za kde čím je již taková osobní deformace. Já se otočím dokonce i za super udržovaným Moskvičem, ale ne ze stejnýho důvodu, jako když potkám Diablo. To všechno mezi tím je jenom taková šeď, některá jasnější a některá temnější. V žádným případě však už hodně dlouho auta nehodnotím podle vzhledu, protože vím, jak je to šálivý. Samozřejmě, že ideální je, když je auto hezký, spolehlivý, konstrukčně chytře udělaný a ještě ke všemu dobře jezdí. Ale takový auto je teoretickej ideál, navíc každej ho máme jinej.:-)
neregistrovaný "wawrik"
23. 5. 2001 08:15
Re: 2matus:
Nemas. Ja ich kostujem od zaciatku devatdesiatych rokov, a - podla mna - ***it to zacala az 166-ka. Ale stale je to po stranke jazdnych vlastnosti nadpriemerne auto. Detto 147. A taka 156-ka je aj celkom spolahliva. To, ze mam nejake vyhrady voci trom-styrom Alfam neznamena, ze ich musim hodit vsetky do jedneho vreca a vyhlasit en bloc za crepy. Specialne s niektorymi starsimi Alfami si uzijes viac, ako s dnesnymi autami so "sportovym" image.
23. 5. 2001 03:30
Re: Re:
wawrik> sam si v poslednom case okostoval niekolko alf, tak vies ze mam pravdu.
22. 5. 2001 23:30
Bez nadpisu
hmmm. No fakt je ten, že koupit nový auto jsou nejhůř investovaný peníze. S vyjímkou Ferrari a Maseratti ap.

No, ale pohled na pěkný auto musí potěšit každýho chlapa, nezlob se na mě. Tuhle sem viděl veterána jaguára. Moc to s tím nesouvisí, ale trošku přece. bylo to nádherný auto, ale mělo jednu chybu. m2lo typickou Britskou zelenou barvu. Jim se to líbilo(Myslím tím britům), ale pro našince to musí působit hrozně. tím chci říct, že dle mého názoru pohled na Alfu (a to téměř jakoukoliv) musí i přsto, že je to sériové auto potěšit každého a to i odpůrce. Ty auta jsou motoricky super, designově jsou to proti konkurenci skvosty. Z produkce Fordu se tohle dá říct je o Ka a líbí se mi 3-dveřoví Focus. To jsou auta, která mají šmrnc. Promiň, ale Scorpio ne. Dle mého názoru ani vámi uváděné klady Scorpií by mě nemohly přsvědčit, abych si to auto koupil. Podívej se, já mám 323, blikačku. Já o tom utě říkám, že je to jediný 5d auto vypadající sportovně. To auto je starý 10 let a furt vypadá dobře. Sem tam si ho i někdo prohlídne, otočí. O 10 let starým Scorpiu tohle říct nemůžeš. O 164 s pěknýma 16 palc kolama, na to vem jed.

Tak a otázk zní. Důvod - Proč bych měl kupovat Scorpio. Důvod proč Alfu. Důvod proč MB. Důvod proč 5. Odpovězte.
neregistrovaný "PROF"
22. 5. 2001 21:12
Re: Re:
wolff: Vo tom to celý je: Z místa A do místa B. Dřív jsem taky prosazoval názor, že je lepší mít radost, když otevřu dveře od garáže, než abych se z toho poblil. Časem jsem ale zjistol, že tu radost máš tak zhruba 14 dní. Pak už ti to zas už tak nic moc neříká. Přeju vám všem tady v tom fóru, abyste se do tohoto stádia nikdy nemuseli dostat. Člověk se pak bezhlavě začne pachtit stále za něčím lepším a nakonec stejně musí kapitulovat. Dost často se v tý garáži pak objeví nějakej model, kterej tam už někdy stával a zaujal něčím svýho majitele natolik, že se mu dostalo tý pocty tam stát až do jeho smrti. A je jedno, jestli je to Alfa, nebo Ford. To auto už vyjadřuje osobnost toho majitele, kterej buďto z toho auta udělá muzejní exponát, nebo ho vyrychtuje úplně nadoraz. No a pak, až umře, tak přijdou nějaký zájemci za dědicem a jsou šťastný, jakýho mají pěknýho veterána. A to se do nekonečna opakuje.
22. 5. 2001 19:45
Bez nadpisu
No jenže problem je v tom, že podle mého názoru všichni chtějí od auta 2 základní věci.

Tou první je, aby Vás vůz odvezl spolehlivě z místa A do místa B a nenechal Vás někde uprostřed cesty. Na tomto faktoru se u nás podílí mnoho faktrů....Kvalita silnic (německý auta jsou dělaný jak na polňačku v tomhle mají výhodu - ovšem nemyslím si, že by tozrovna platilo o Fordu, který má své kořeny spíše co se techniky týká v Americe než v Německu), kvalita servisu (tak různá od regionů), kvalita jízdy (neméně podtsatná věc)....

Tím druhým faktorem je to, aby auto bylo dostatečně bezpečné. A nezlobte se na mě např. Scorpio s jakým koliv dieselovým motorem a nebo s motrem 2,0 OHV (nebo snad OHC) není u mě bezpečné auto ani pro usedlého řidiče. Předjíždět musí i usedlý řidič. A předjíždění s takovými auty je nebezpečné téměř vždy. Tohle u většiny Italských aut (jo byly třeba Ritmo 1,7 D a pod což byly nešťastný auta), ale většina je jich nadmíru živá. Běmci co se tohohle týká jsou vůbec Einsteini. Starej motor 1,6 D v Passatu byl ještě větší horor, než zmíněný motor v Ritmu, nebo Regatě.

No a pak se dá bavit o tom, jestli se jedná o usedlé auto, nebo o špatné auto. Já se kloním k té druhé variantě....
neregistrovaný "PROF"
22. 5. 2001 11:20
Re: 2matus:
magic č.111: To je velmi odvážné. Já bych tu větu napsal asi takto: "Nerozvážní a nevybouření strojaři, kteří preferují hodnoty, pro běžný život nepodstatné, tíhnou spíš k Alfám, rozvážní a reálně uvažující strojaři, uvědomující si, k jakému účelu má sloužit automobil této kategorie, se stotožňují s filozofií Fordu. Laici nemají vlastní názor a nezbývá jim, než buď si uvědomit, co chtějí, a nebo se stát odborníky, aby zvolili kategorii, která jim bude bližší." Chceme li však zacházet do takovéhoto detailního výčtu všech možných předností obou vozů totiž zjišťujeme, že jsou natolik odlišné, že je vlastně je ani mezi sebou srovnávat nelze.Laguma: Docela dobře jsem se zasmál: "vse se da logicky rozbrat,jasne slozit zase zpet,jak ze strojnich tabulek." No to je potom otázka spíš filozofická, co je podle koho logický. K tý Sieře jsi nám toho moc neřekl, z čehož soudím, že to zas tak špatný auto nebylo. O tom, že je Escort 1,8D neštěstí, není pochyb, stejně jako o italským přístupu k výrobě aut. Pokud jsi chtěl s někým závodit, tak Scorpio zrovna není auto k tomu účelu vymyšlený (spíš, jestli jsi ho nezpoměl trošku sešlápnout). Konec konců, jak sám říkáš, jsi strojař, kterej se domnívá, že tomu rozumí. Takže to nebyla ani tak chyba těch aut, ale spíš tvýho nezvládnutýho výběru na základě vlastních znalostí a zkušeností. Bohužel, toto je spíš otázka praxe, kteru ti do hlavy na žádný fakultě nenalejou. Pokus se mrknout znovu do skript, jestli sis náhodou ten parní stroj s něčím nespletl, až se ti bude zdát, žes ho pod nějakou kapotou zahlíd. Připoměl jsi mi Pepu Dvořáka, kterej ve filmu Jáchyme, hoď ho do stroje, spravoval Mustanga. aky si otevřel víko na jiný straně auta.:-)))
neregistrovaný "cokes"
21. 5. 2001 19:57
Re: 2matus:
Laguma: To je pěkně řečeno, s tím parním strojem a podivnými krabicemi od Fordu, jsem taky strojař a i když jsem z italů upgradoval už dávno (měl jsem Lancii Dedru td a pak Fiata Tempru 1.8 i.e.), pořád se mi líbí a jejich motory mají něco do sebe.
neregistrovaný "Rob2"
21. 5. 2001 18:26
Re: Re:
Inu, někdo má rád holky, jiný zase .... Ať si každý koupí, co mu vyhovuje, ne? Zdravím.
neregistrovaný "wawrik"
21. 5. 2001 13:52
Re: Re:
2matus: ano, z toho jedneho auta, co si okostoval, asi mozes robit vseobecne zavery ... Je to rovnako scestny nazor, ako ze alfy su predrazene fiaty, ci co si to splietal... Povodne som ten nazor pripisoval tomu, ze si prepracovany a fyzicky bezvladny, ale zda sa, ze si to myslel vazne :-))))
21. 5. 2001 13:40
Re: Re:
alfa je dizajnersky skvost, celkom v pohode drzi na ceste, ale to je tak vsetko.
neregistrovaný "magic1"
21. 5. 2001 13:33
Re: Re:
Je videt, ze strojari a autari tahnou k Italum, lajci k Fordu. Kazdemu dle jeho gusta.
neregistrovaný "Laguma"
21. 5. 2001 10:59
Re: Re:
Ano, Alfa je skvost.Kdo ji nema, nepozna. Jezdil jsem se Sierou 2.0DOHC, Escortem 1.8D (tenhle agregat by se spise hodil na vzrobu elektrinz ney do auta),scorpiem 2.0i (linejsi potvoru neznam, nez je auto s timto motorem), obecne je fakt,ze remeslne zpracovani je mnohem lepsi nez u Alfy.Ale motory jsou linejsi,pod kapotou to vypada jak parni stroj (divne krabice,takove ruzne podivnosti)-protoze jsem strojni inzenyr,srdce mi zaplesa,kdyz otevru kapotu Alfy - naprosto klasicka presna strojarina, jak nas to ucili ve skole;vse se da logicky rozbrat,jasne slozit zase zpet,jak ze strojnich tabulek.Ted se vozim AR 156 2.5JTD,neni to spatne auto,ale s laskou vzpominam na AR75,ktere vyjma modelu 1.6i,1.8i a 2.0TD jezdily jak prase (obzvlast 3.0V6-mam ji dodnes). Dvousvickova dvoulitrova 164 take neni k zahozeni-ve srovnani se Scorpiem ve stejnem obsahu je mnohem dynamictejsi, pohodlnejsi a neokoukanejsi.
neregistrovaný "PROF"
21. 5. 2001 10:52
Re: Result
Jsem jen zvědavej, co ten ogre nakonec koupí, jestli ovšem něco koupí.
neregistrovaný "PTD"
21. 5. 2001 09:43
Result
Takže po x diskusích jsme se stejně nikam nedohrabali. Někdo by vzal Alfu, jiný Forda. A o tom to je. Osobně si můžu myslet že bych vzal Forda, ale stějně tak může někdo preferovat Alfu.

Je to jak s těma babama. PTD
19. 5. 2001 22:49
Bez nadpisu
Občas je sice svéhlavá, ale je prostě jedinečná...není to VW.......
19. 5. 2001 22:48
Bez nadpisu
Jo jen proto, že týpek má za partnerku super modelku ještě nemusí být mochnička. Stejně tak týpek, který má doma putničku, ještě nemusí být beránek, ale rád by při první příležitosti zahl právě s tou super koc...jenže třeba na to nemá!!!

Nemyslím penězi, ale právě tou svojí bojácnou povahou....

Alfa je skvost!!!
neregistrovaný "Laguma"
18. 5. 2001 10:11
Re: ARxF
To tyty>rekl jsi to dobre "s vozy typu AR" Porad je lepsi normalni kluk v Alfe, nez * se stetkou v Golfu, Fieste, Escortu, pripadne "vytunene" S120. Tuti magori by si Alfu nikdy nekoupili, protoze ohromuji prave zminenymi uniforminimi vozy (nejlepe s jasne zelenumi steraci). Take chapu tebe,protoze mas fordy asi rad, tim padem nemuzes pochopit,co lidi na tech alfach vidi.Je to jako s babama - nekdo ma rad blodnyny,brunety,tluste tenke...nemusi tedy majitele alf nazyvat machnickami.
neregistrovaný "tyty"
17. 5. 2001 10:39
Re: ARxF
Ano soulasim s Alforem.Ford je auto pro lidi s chladnou hlavou. Je to nutne. Na dnesnich silnicich je dost machnicek s vozy typu AR, kteri ohrozuji nebezpecnou a riskantni jizdou normalni motoristy, kteri chteji dozit prave s chladnou hlavou dalsiho dne. S pranim klidne ho dne TYTY
neregistrovaný "Alfor"
15. 5. 2001 10:34
ARxF
Kupte si Alfu, ta ma srdce a dusi, i kdyz je delana italskym zpusobem se v sim, co k tomu patri. Ford je chladne auto bez vlastniho "nazoru", delane s nemeckou peclivosti.Ma ho ale kazdy mamlas, co chce ohromit velkym autem.
neregistrovaný "ogre"
11. 5. 2001 16:47
Prodej
Zajimalo by me proc to auto prodava?? Dvoulitr je levnej na provoz a tenhel vypada slusne.
neregistrovaný "ogre"
11. 5. 2001 16:46
scopek
Tedka je jeden scopek na www.tipcars.cz, tmave modrej za 85t Kc se 150 t najetech v perfektnim stavu, dost dobra cena a na fotkach to vypada taky sot dobre jeste to videt v realu. Mrknete na to
neregistrovaný "ogre"
11. 5. 2001 16:34
1.8
O 1.8 teda vubec nevim, to je stan mondeo neobo sierra, jo 2.4 je prej v pomeru spotraba a jizda o dost horsi nez 2.0 DOHC. Kamos z Fordu, s nimz jsem doumlouval obchod - koupe Scorpio uz ma dost, ted jich meli trosku vic a prej to jsou super sracky, takze scorpio asi ani ja nekoupim, pujdu do alfy, scorpio hnije v prahach a v blatakach vzadu vic nez skodovky, a kdyz jeste ve vyrobni lince poserou anikorz ochranu tak to prej zespoda vypada ja zahradka vzhuru nohama. Ale zase motoricky jodu to drzaky. Tyhle zavady se ale tykaj kazdyho auta, u povestnejc volkswagenu Passat a Audi 80,100,200. Proste to chce padnout na dobrej kus, my sme pred 4 rokama padli na dobrej a auto bylo dost husty (dobry). Jdi do Alfy, je hezci (podle zenskech) a dynamictejsi pri stjenech nakladech. Proste Alfa, prej jak jednou ozkusis, staci ti jedna na celej zivot, nemyslim tim jedno auto ale jednu znacku.
neregistrovaný "Keyser_Soze"
9. 5. 2001 16:02
Re: Jak na Scorpio ?
2.4 nezere stejne jako 2.0, 1.8ky jsou vzacny jak safran a vubec nejedou.
neregistrovaný "Honzín"
9. 5. 2001 13:19
Jak na Scorpio ?
Chtěl bych koupit Scorpio a všichni mě to rozmlouvaj, že prej se to s..., protože Evropskej Ford stojí za kulový. Já si myslim, že je to hodně velký auto za dost malý peníze. Slyšel jsem, že se prej dávala do Scorpií i 1.8 je to pravda ? Mám si teda koupit Scorpíka? Žere 2,4 stejně jako 2,0 ? Díky Honza.
neregistrovaný "tyty"
9. 5. 2001 13:01
Re: rizeni
Odbocil bych panove od temat vykonu motoru a zastaralosti.Chtel bych se zeptat ma-li nekdo nejake zkusenosti u Scorpia s problemy vedenim vozidla, stability rizeni v zavislosti na stavu opotrebeni dvojiteho silentbloku rameno-stabilizator u pr. napravy.Rada majitelu si stezuje napr. na horsi ovladani vozidla na vozovce kde jsou vyjete koleje, popr. jizda na komunikacich II.tridy atd. Jake jsou Vas zkusenosti??
9. 5. 2001 11:25
Bez nadpisu
Obecněmi sierry připadají jako starší auto(mám z toho takový pocit). A pak mě nesedí cosworth k autu vzadu s kufrem (totéž platí o Scorpiu) Prostě Escort je Escort...ale jak říkám proti gustu žádný dišputát...
neregistrovaný "Keyser_Soze"
7. 5. 2001 12:06
Re: Re:
nevim teda proc by siery cosworth mely bejt vydechly kdyz escort cosworth je z nekterejch ohledu jen zmensena siera cosworth (treba podvozek je sierackej :-) je to velmi povedeny auto.


a co se tyce rarity scorpia, no v CR jich moc neni, ale po svete celkem dost, proste tam byla od 91 roku alternativa bud normalni 2.9ku nebo sportovneni ladenejsi vuz. Ja ho vlastne ani nechtel ale je tam sympaticky ze se daval v maximalni mozne vybave (za priplatek pouze stresni okno) coz jsem chtel a ten cosworthi motor je jen pro mne takova tresinka vykoupena tvrdsim podvozkem.
7. 5. 2001 10:41
Bez nadpisu
Jojo, možný to je věřím. V poho.

Mě to cosworth stejně víc sedí k tomu escortu. Co znám sierry tak už jsou dost vydechlý, a jak je na tom to Scorpio nevím, ale podlo toho co jsi napsal to může fakt vypadat a jezdit dobře.

Ale pravdou zůstává, že je to spíš asi rarita, či unikát...
neregistrovaný "Keyser_Soze"
6. 5. 2001 22:25
Re: Re:
ne opravu to neni nalepka :)) to bych se tim "nechlubil" :))) je tam 24ventilova 2.9ka V6ka, v zakladu cca 260kobyl ale je omezena z duvodu trakce a celeho auta na 143kW (195kobyl) a 275Nm. pozdeji v posledni serii zvednuto na 152kW (207kobyl) po pridani protiprokluzu a predelani podvozku, jinak podvozek je az na par detailu totozny se sierrou cosworth


vyhoda je ze diky omezeni ten motor nejde uhnat a taky ze svy koncepce lze velice snadno doplnit chargerem a dostat z nej 280 a mnohem mnohem vic kobyl. (coz mne teda nijak nelaka)


ze to neni nalepka se muzes mrknout treba tady: [odkaz] nebo jestli si z prahy ci okoli tak ti to ukazu.

jinak co mne informovali z dilny cosworthu ten motor byl primarne urcen pro uplne jine auto ktere se ale nikdy nedostalo do vyroby.
neregistrovaný "Rob2"
6. 5. 2001 20:29
Cosworth
wolff: Cosworth montovaný do Ford Sierra měl zdvihový objem 2 litry a dával 220 HP. Sierra s ním jela až 240. Předpokládám, že tentýž motor Ford montoval i do Scorpia, což je pouze větší "bratr" Sierry. Parametry budou tedy asi podobné. Pro upřesnění: 2,9 litr dával 145 HP.
6. 5. 2001 09:55
Bez nadpisu
Keyser...Scorpio se dělalo ve verzi cosworth? No nevím, jestli to není jenom nálepka.. Nevím co by tam dávali za motor, no leda ten 2,9 V6, ale i s tím by měl do cosworthu daleko...

Jo Escorty to bylo jinčí kafé....
neregistrovaný "Keyser_Soze"
5. 5. 2001 22:45
Re: Zpet k tematu
cokes>checht procpak ? :)
neregistrovaný "cokes"
4. 5. 2001 18:04
Re: Zpet k tematu
Checht, ...do kategorie řidičů, co si berou do auta polštářek? ;-)
neregistrovaný "Keyser_Soze"
4. 5. 2001 14:32
Re: Zpet k tematu
tyty: do jaky kategorie patrim s mym scorpiem cosworth ? :)
neregistrovaný "tyty"
4. 5. 2001 10:35
Re: Zpet k tematu
Vazeni pratele!Dovolte abych take prispel zanedbatelnymi poznatky: Ohledne vozu AR:Rozhodne auto koncipovana sportovne, motoricky takrka dokonala.Vyvazeny tocivy moment v rozsahu otacek,atd atd.Rozhodne je nadhera vychutnat jakost techto motoru na akceleratoru.Spolu s dobrym podvozkem je jizda opravdu radosti.Jenze-pro cloveka zvykleho na pohodli zacina byt horko. Italove opravdu nedokazi udelat pekny interier,rozmistit libive ovladaci prvky vsech zarizeni ktere clovek potrebuje za jizdy hlavne ergonomicky ovladat.Nemluve o demontazi jednotlivych interierovych podcelku:z el.hlediska je dilenske zpracovani opravdu silene.Napr.umisteni relatek a zemeni v motorovem prostoru mi pripomina cesky zpusob bastleni bez ucelene koncepce.Zpracovani elektriky od Forda je podle mne velmi promyslene a ucelne.Zasadne nesouhlasim ze Scorpio je pro duchodce.Jde jen o to,jak mlady clovek pojme jizdu v motorovem vozidle,co od toho ocekava.Pro sportovni jizdu,nadhernou akceleraci,perfektni jizdni vlastnosti rozhodne AR.Ale pro klidne vychutnani maximalniho promysleneho komfortu a cestovniho pohodli,velikosti interieru a celkoveho zpracovani jedine Scorpio.Nikdo neposouva Scorpio do roviny oplosportovnich ci sportovnich vozidel.Pekne a hlavne inteligentne ospojlerovane s elektrony nemusi v nikom budit pohorseni.Ma velmi pohledny celkovy zjev, ktery dycha klidem a eleganci.Zasadne si neklade naroky na drave vozidlo do ktereho sednete,natocite a za 10 vterin mate 180 na jakem koliv povrchu a vozidlo se ani nehne pri bocnim vetru 20m/s.Scorpio je zkratka pro omezenou uzavrenou skupinu osob kteri vychutnavaji neco jineho nez ostatni.V zadnem pripade nesnizuji jine nazory, popr.chut a dravost nekterych mladiku-popr.zkrachovylch stariku v bilem golfiku se "zrcadly" v oknech,18"elektrony(:-)) cepickou dozadu,kteri machruji ve mestech.Proc ne, je to jejich filozofie.Doufam ze muj prispevek vysel jako neutralni nazor k resenemu problemu.S pozdravem TyTy
2. 5. 2001 16:48
Re: shrnuti
Mám známeho, který by s tebou nesouhlasil. Ma mondeo (tusim 1993) najeto pres 330tis. km. A to auto jede super (najezdil jsem s ním několik tis. km). Jediný co na tom mimo běžné údržby dělal, byla lambda sonda. Myslím, že hodně záleží na údržbě.
neregistrovaný "magic1"
2. 5. 2001 16:24
Re: shrnuti
A to mas, Harousi, asi nejpovedenejsiho osobniho Forda za poslednich 20 let! Mel jsem vzdycky Sierry rad (hlavne v letech 1984-1990) a Mondeo byla - alespon pro mne - hodne studena sprcha. A co se tyka tech km - nevidim podstatny rozdil. Auto z Nemecka (nemyslim vyrobou) je ale celkove problem - oni nejsou schopni dat tomu ani ten zakladni predprodejni servis, kdyz je to novy, nejsou absolutne schopni namichat barvu a neco slicovat, kdyz se tomu neco prihodi. Naprostou vetsinu aut, ktery jsem v Nemecku videl vyjit ze servisu, bych tam okamzite vratil na reklamaci. Oni ne. Rozdil je hlavne v tom, ze v Italii je povinny havarijny pojisteni, takze kazdy sebemensi skrabnuti auta plati pojistovna a to vis, ze se nesetri. Proto maji na severu Italie (vlastne je to mozna spis v zone Rakousko-Svycarsko-Nemecko-Italskych Alp) auta v nejlepsim stavu z cele Evropy. Alespon co jsem ja videl. Ale jsou hodne drahy.
neregistrovaný "HAROUS"
2. 5. 2001 08:56
Re: shrnuti
No dovolim si neco namitnout. Sam mam Sierru 2.0i DOHC, takze vlastne mensi segru Scorpia... U nas je problem ten, ze drtiva vetsina Sierr a Scorpii sou puvodem z Nemecka, kde dost casto jezdili jako sluzebni auta... Z toho pak vyplyva, ze ty Fordi muzou mit najeto dvakrat vic jak Alfy...Alfa je opravdu "Cuore Sportivo" a muj nazor je ten, ze vetsinou bude mit stejne stara Alfa najeto o dost min, nez ty Fordi... Forda mam, takze zkusenosti sou. Sem s nim vcelku spokojenej, ale priste bych volil jinak. (ted asi Lancia Dedra, nebo Alfa 155 - jeste uvidime, ale kazdopadne ital :-)
neregistrovaný "Kamil*"
1. 5. 2001 23:01
shrnuti
Takze Nase nazory znas je jen na Tobe pro co se rozhodnes.Jestli jsi spis domaci kutil a bavi Te lezet casto pod autem,stale neco vymenovat a spravovat.Nerozciluje-li Te otresne dilenske zpracovani a typicka italska odflaknutost auta jako celku,tak si kup Alfu..lepe zataci,lepe sedi,lepe brzdi...ovsem otazka je jak dlouho.

Chces-li spis vice jezdit,kochat se kvalitou a komfortem,ktery nemecky vuz poskytuje,chces-li spolehliveho drzaka,ktery ovsem hur sedi,hur zataci a hur brzdi,nez Alfa,jdi do Scorpia..tolik me rady
neregistrovaný "magic1"
30. 4. 2001 16:13
Re: Dovoz
Dovezt ano, doklady ani nahodou. A jeste k tomu nakupu: AR ma prave nejvetsi nevyhodu (proti Scorpiu) v tom, ze je zde mnoho atypickych veci. Kazdy auto ma svy, ale filozofie stavby auta u Fordu a Alfy je diametralne rozdilna. Zatimco u Forda mne vzdy napada "no, hlavne ze to jezdi", Alfa je "srdcovka" Zatacky a dynamika jsou jeji nejsilnejsi a zaroven nejslabsi strankou. Pozor je treba dat hlavne na: predni napravu, dobijeni, vacky, podelna ramena zadni napravy, tlumice (jsou drahe - cca 3.500 Kc/kus), ovladani klimatizace (odejde-li ten zkurvenej Boschackej motorek, funguje jenom rychlost vetraku, ne smerovani proudu vzduchu ani teplota), slepy svetla a potom klasicky na to, jestli to auto neni krivy. Ona totiz to zataceci manie casto nekomu nevyjde a s Alfama se obecne boura vic a z vetsich rychlosti, nez je tomu u Scorpia. Osobne (ale je to jen muj nazor) si myslim, ze v konstrukcni otazce je AR nejmin o dve generace pred Scorpiem a spolehlivost je u stejne vybaveveho auta v obdobnem tech. stavu zhruba obdobna. Mene vybavene Scorpio (tedy vetsina produkce) bude ale logicky spolehlivejsi, protoze cim je system slozitejsi, tim je nachylnejsi na poruchy. I T.S. ale existuje obcas bez klimatizace, cimz usetris cca 8.500 Kc za ten zkurvenej motorek + cely den hnusny prace, spocivajici v jeho vymene, protoze musus rozebrat celou pristrojovku. A protoze to ceka KAZDOU 164 s klimou, je nejlepsi koupit takovou, ktera ma ten motorek uz vymeneny za novy. Nebo bez klimacky. Ale nechci te moc odradit, sam mam 164 T.S., motor ma nejeto cca 350.000 km a predevcirem jsem pozavodil s vytunenym Kadetem GSi na jizni spojce. Byl v zatackach proste pomalej...
neregistrovaný "McStinger"
27. 4. 2001 15:50
Dovoz
BTW, neviete o niekom, čo by vedel doviezť Alfu zvonku na Slovensko a aj ju dať na značky?
neregistrovaný "McStinger"
27. 4. 2001 15:48
164
Ja mám bohužial so 164 zlé skúsenosti, ale dopredu musím povedať, že som na vine sám. Kúpil som pred rokom 164 3.0 V6 1992 a pred pár dňami som ju predal s pokazeným motorom. Napriek tomu neľutujem, že som to auto kúpil a rozmýšľam kúpiť zase. Hlavne treba dodržať bežné zásady, ktoré vlastne platia všeobecne. Zobrať si so sebou niekoho, kto keď sa nevyzná konkrétne v Alfách, tak aspoň v autách všeobecne. Vyskúšať v aute všetko, čo sa len dá, od spínačov, cez klímu (nielen či fúka, ale aj či fúka to čo má a kam má), brzdy, ABS, tlmiče ... Počúvať kadejaké pazvuky, dať autu trochu zabrať a najazdiť viac km. Niektore chyby sa na mojej prejavili až po zahriatí motora a po dlhšej dobe jazdy. Dôležité je skontrolovať si, či niektoré kontrolky nie sú vypálené, alebo vybraté :-) Odmerať dobíjanie. Pozrieť na modrý dym z výfuku (žerie olej). _Nedať sa obalamutiť rečami, že to tak má byť, že to stačí dotiahnuť šróbovákom, že to opraví za hodinku každý automechanik.!_ Ja som sa bohužial trochu nechal dobehnúť, chytil ma totiž taký divný ošial radosti z "nového auta". Presadol som totiž do 164 z Ibizy a zrazu to bol pre mňa iný svet. Nemal som so sebou nikoho nestranného, čo by mi trochu bol vyhádzal karpiny z očí. To auto jazdilo jak hovado, pohodlný interiér, ... Človek si povie, toto nevadí, hento nevadí a potom ľutuje. Bacha na to! Ináč to auto som si zamiloval, radosť jazdiť, ale ak ju kúpim znovu, tak si dám lepší pozor. Tie veci, čo sa mi na začiatku zdali ako drobotiny nakoniec viedli pri väčšom zaťažení k poškodeniu motora a horko-ťažko som ju predal s citeľnou stratou. Ináč je to nenormálne auto, čo sa týka pohodovej jazdy. Priestranný interiér, pohodlný. Po celodennej jazde z Talianska cez Alpy (Cortina - silno odporúčam) do Bratislavy (cca 900km) som z auta vystúpil čerstvučký, nepolámaný. Z Ibizy som celý polámaný po 200 km. Čo sa týka spotreby, dlhodobý priemer som mal 10,5 (mesto:mimomesto cca 1:1), na dovolenke (cca 2000km) som dokonca urobil 9 litrov. Málokedy som jazdieval viac než 160, skôr - keďže mám rád okresky - som využíval výkon motora pri predbiehaní. Je radosť predbehnúť kolónu kamiónov s plne naloženým autom tam, kde ostatní ich predbiehajú ledva ledva po jednom. Neviem, ako je to s T.S., nikdy som v ňom nesedel. Takže aspoň moje skúsenosti s 3.0. Prajem šťastnú ruku pri kúpe. Ináč na [odkaz] je aj nejaký bazar, možno tam niečo objavíš.
neregistrovaný "magic1"
27. 4. 2001 15:20
Re: Turbo
Na ty se vyprdni, nic nemaj. Zkus Malecka, hned u zeleznicniho viaduktu na Prazsky naproti autobusaku Koruna, tel. 049/553 22 55. Jinak o jedny 164 TS bych vedel ve Svycarech asi za 35.000 Kc + doklady
neregistrovaný "cokes"
27. 4. 2001 09:59
Re: Turbo
Hned za nadjezdem směrem z centra na Jičín.
neregistrovaný "ogre"
26. 4. 2001 23:26
Turbo
To byl jenom dotaz bokem, jenom jsem to nasel na jedny polsky strance o 164, je to fakt bombovy auto, takze podle love a nabidky mam temer rozhodnuto, fakt zalezi co sezenu, kdyz se podari vyspekulovat ve fordu dobry scorpio, poskladat z vice kousku, tak uvidim (psal jsem ze tam kamos dela a ten by mel mit jeste zamestnaneckou slevu) a nebo nejakou kvalitni alfu, a jelikoz mam dost znamych automechaniku a jeste vic autoklempiru, tak musim sehnat mikrobus a objedem nejaky ty kousky. Jo kde v Hradci sidli dealer Fiatu, co dela ty Alfy????
26. 4. 2001 19:47
Bez nadpisu
Vždyť sem ti říkal, že je to bomba....
neregistrovaný "magic1"
26. 4. 2001 14:26
Re: 164
Neni to fama. Turbomotory byly v benzinu pro 164 dva. Od roku 1987 to byl 2.0 R4 "Lancia" - ctyrvalec 8V 1995 ccm, 82x90 s dvojici protibeznych vyvazovaku a litinovym blokem. Vykonove byl ponekud utopeny na cca 170-180 koni (obdobne jako v Dedre) Od konce roku 1989 se zacal soubezne montovat (od 1990 uz vyhradne) celohlinikovy 2.0 V6 Turbo 12V, s vykonem 207 koni, pozdeji 210 a jeste pozdeji 202. Tentyz motor s vykonem 205 koni je i ve 166 a Spideru/GTV. Nema zdaleka tak brutalni nabeh a prubeh tociveho momentu, jako ten Lanciacky a charakteristice vozu odpovida mnohem lepe. Min chlasta. Po urcitych upravach je zamenitelny za ostatni V6 (shodny blok a ulozeni). Hlavninm tezistem prodeje byla Italie, Francie a Spanelsko, Nemecko a Rakousko je myslim nenabizelo vubec, Svycari davali prednost 3.0 V6. Je pravda, ze turbomotory jsou obecne nachylnejsi na poruchy a narocnejsi na servis, coz je v Germanskych zemich a u nas Aischyllesova pata techto vozu.
neregistrovaný "ogre"
26. 4. 2001 10:06
164
Tak jsem v Pce videl konecne 164, cervenou triltra, no prohlid jsem ho dukladne, takze lidi v baraku pred kterym stalo si mozna mysleli ze to chci ukrast. Bombovy auto, nemuzu si pomoct. Jo ted jsem se dozvedel o tom ze tam davali i jakousi 2.0 V6 Turbo???? Je to fama a nebo skutecnost????
25. 4. 2001 09:26
Bez nadpisu
Lancie je stejné konstrukce...a nemusí být horší než ta ALfa. Myslím, že tady spíš záleží na tom, kdo s ní jezdil a jak se k tomu autu choval, víc než kdy jindy...

Každopádně designově je 164 špička (a to i v porovnání s Themou)
25. 4. 2001 08:25
Re: Zpet k tematu
Ja měl Lancii Deltu a už bych si ji nikdy nekoupil. Jel jsem Fiatem Cromou a to je to samé. Snad je na tom Alfa líp.
neregistrovaný "cokes"
24. 4. 2001 22:44
Re: Zpet k tematu
Pěkný popis, jen ta Thema mi připadne o něco starší konstrukce. A zkušenosti s vlastnictvím a přístupem p. Znamenáčka ze Strašnic mi říkají, že jsem byl tenkrát rád, že jsem ji dobře prodal. Kdybych měl tenkrát na Alfu, koupím Alfu.
neregistrovaný "magic1"
24. 4. 2001 10:21
Zpet k tematu
Alfa Romeo 164 2.0 TS - vnitrni prostor vetsi, anatomicky lepe tvarovana sedadla z lepsich, ale mene odolnych materialu, zdarila, prostorove nenarocna a solidni pristrojovlka s velkou odkladaci schrankou, spatne navrzena madla nade dvermi (praskne perko a mlatis se o ne do hlavy), malo prehledne ovladani klimatizace s velkou poruchovosti (dusledek Nemecke "preciznosti" - na motorcich Bosch odchazeji silonova pouzdra, Lancia ma mnohem slozitejsi a lepsi klimacku Magneti-Marelli a ta vydrzi vecne), nesklopna zadni sedadla, pouze pruchod do kufr. Karoserie celkem tuha, nerezati (zinkovana), zadni nakladaci hrana dost vysoka. Motor 2.0 TS ma vyborny prubeh momentu, malou spotrebu, nachylny na kvalitni oleje - jinak odchazi na vackach. Zivotnost kolem 300-350 tis. km pri odpovidajicim zachazeni. Prevodovka ma mirne poddimenzovane synchrony na 2 a hlavne 3 kvaltu, zalezi na zpusobu jizdy, obecne jde dost tezko, problemy se zpateckou. Predni naprava s ocelovymi rameny, na cca 100.000 km dopor. vynena za cca 5.000 Kc. Vzadu dopor. vymenu silentbloku podelnych ramen. Derobne elektricke nesvary (alternator a starter Bosch), u I. generace nedopor. verzi 1987 az 1990, spise 1990-1992. Vyborne jizdni vlastnosti, drazsi tlumice (McPhersny vpredu i vzadu). Slepnouci svetlomety. II. generace 1992-1997 ma prepracovanou predni napravu se silnejsimi rameny, klimatizaci s dvojici velkoplosnych displeju a odstranenim vetsiny chyb. Scorpio je mnohem linejsi, ziznivejsi, ma na vjezdu do zatacky nedotacivou na vyjezdu zase vyrazne pretacivou charalteristiku, problemy s motory (rozvody, rozdelovac, krouzky), zivotnost kolem 200-250 tis. km, horsi vybava = vyssi relativni spolehlivost (kde nic neni....), vice mista vzadu na nohy, zato mene v oblasti loktu a hlavy, lepsi topeni, lepsi nakladani zavazadel do kufru, horsi antikorozni ochrana, kastle se vic krouti, zadni naprava pri negativech ma zivotnost max 100.000 km, problemy s ulozenim kardanu. Lepsi materialy v interieru. Lip se na Scorpio shani pouzite dily, nove zase naopak hur. Zatimco Alfice je pro mlade a temperamentni lidi, Scorpio bych pak doporucil usedlejsimu duchodci. Proti AR 164 TS bych jeste zvazoval Themu 2.0 16V, ktera ma mene elektrickych poruch, leosi vykon pri obdobnem podvozku ale je z Ruskeho plechu = rezati. Dale bych bral do uvahy treba Mitsubishi Galanta, ktery je ze vsech nejspolehlivejsi, ma slusne chovani a vybavu, slusne materialy, ale nebrzdi, rezne a vibruje. Obtizne se nej cokoliv shani. BMW rady 5 ma mizerne motory, rezati, nezataci, zato ale oplyva velmi kvalitnim interierem, dobrymi brzdami, nizkou hlucnosti a robustni karoserii. Trochu rezne. Nahradni dily jsou neumerne drahe, spotreba vysoka a vykony prumerne. Obdobna uroven bezpecnosti jako u 164. Vybrat si ale musis sam, zkus se povozit a uvidis. Dotazy na AR klidne uved do rubriky Alfa Romeo, na Themu klidne do Lancie Integrale. Cau a preju stastnou ruku.
neregistrovaný "cokes"
24. 4. 2001 00:00
Re: Natrhnout
ogre: Pěknou Alfu 164 2.5 TD (poslední model) má jeden chlapík v Chrasti.
neregistrovaný "ogre"
23. 4. 2001 15:24
Naraz
Ten naraz byl zazrak, slysel jsem ze nejaky typci to nabrali s mondeem do strmu ve 160km/h, a ridic, mladej devatenactiletej typek dopad nejhur kdyz si pro nej dosel na policajty jeho tata, ten clovek v tom aute prezil bez ujmy na zdravi, niz polamanyho, jen lehoulinky narazeniny, jo dalsi zazrak byl kamos, co se proletel s toledem ve 130 garazi, stotricitkou myslim rychlost kterou se odlepil od zeme v zatacce, pak tam byl spad, v nem garaz a v garazi skodarna, garaz v *, skocna v *, na aute skoda za 340 tisic, jo auto bylo rok stary, pak bylo pul roku v servisu a tedzase jezdi, i cajti se smali tomu typkovi ze je letec, ja ho ted ani jinak nepozdravim, kazdopdane auto bylo pojisteny tak se vyplatilo opravit. To je sice mimo tema, ale zazraky jsou zazraky. Co se tyce Svicarska, moje sestrenice si vzala kolika a ten ma v koline firmu na dovoz aut, prave ze svicarska a nizozemi, kdyz jsme se jich na to minuly leto ptal, tak je to spis o tom vydelat na jinejch lidech. Zkusim se snima dohodnout na ceste do tehlech koncin aomrknu tyhle auta. Sam jsem ted zvedavej u ceho skoncim, love je, ale alfinu jsem v bazaru jeste nevidel a scorpia jsou jenom z 1989 a do toho se mi moc nechce
23. 4. 2001 11:00
Bez nadpisu
Ogre...Dobrá rada!!!Sežeň někoho, kdo tahá auta ze Švýcarska. Tam se jich prodalo hodně. V Německu se prodalo jen pár kusů. Kdo tahá auta z Německa tak Alfu 164 nikdy nedotáhne, protože tam nejsou. Takže sežeň někoho kdo auta tahá ze Švýcarska a nemůžeš koupit blbě. No pokud jde o to dílenské zpracování...tak sorry, ale nikdo mi tady nevykládejte, že 8 let stara 164 vrže ve vnitř víc než 8 let starý Scorpio. A pokud jde o precizní dílenské zparcování Scorpia...tak ehm abych se zasmál....To je celá Americká koncepce, kdy Scorpio je auto střední třídy a podle toho vypadá zpracování... POdobné je to s Probe. Katastrofa co se spolehlivosti týká...

A co se týká ty 120 km rychlosti a nárazu...Buď nejeli 120 a nebo se stal zázrak!!
neregistrovaný "ogre"
22. 4. 2001 23:34
Natrhnout
Nechci natrhavat * scopkum, ale jenom nechci to co je okoukany, v pce je odts granad , sier a scorpii, chce to trochu ozivit, alfa: veni, vidi, vici. Jo co se tyce toho ctyrmelounovyho medoura, neni lepsi, kdyz jsme v tyhle cenovy kategorii, Toyota LC100 nebo F 355 nebo F 360 (Spider). Jo tech medouru uz je tady s nastupem Grandu taky moc, samy ecko nebo esko, obri hlinikace, tmavy skla, bezva hudba, bezva zvuk ale ridici techto automobilu si na ne tezko vydelali praci. Jde taky o tenhle pocit. Jo abych se priznal, zatim schanim vsude mozne kolem pardubic Alfu aspon na prohlidnuti a nikde nic.
neregistrovaný "PROF"
21. 4. 2001 22:25
Re: Re:
wollf: Alfa pro mě neexistuje a Scorpia jsem měl (cca 6ks) a mít už nebudu. To je prostě vývoj a vlastní zkušenost. Nic víc, nic míň. Vždyť jsem ogremu doporučil, ať si tu Alfu koupí. Potřebuje auto s jinýma vlastnostma, než má Scorpio. Kdyby řekl rovnou, že nechce okoukaný auto a že chce kámošům, co si koupili Scorpia, "natrhnout *", tak opravdu Ford není pro něj. Má pravdu, že v Pardubicích je těch Scorpií nějak hodně. Hned jsem si na něj vzpoměl, když jsem tamtudy jel a hned mě tam udělali přes plnou nějaký týpci v modrý kufrovce s křídlem. A pokud jde o cikány, tak ty musej mít vždycky to, co je levný, pohodlný a neuvěřitelně odolný. Kromě toho znám taky roma, kterej jezdí ve funglovce eskovým kupé AMG za "pouhý" 4 melouny. Ne fakt ne dík...
neregistrovaný "Kamil*"
21. 4. 2001 20:52
Srovnani
Scorpio a Alfa jsou dva naprosto rozdilne vozy.Sam jsem Scorpio 2,0i dva roky vlastnil a muzu potvrdit, ze toto auto v zadnem pripade neni na zavodeni.Atmosfericky dvoulitr s dvouventilovou technikou zastarale koncepce proste na tak tezke auto nestaci a o nejake dynamice nemuze byt ani rec,ba prave naopak.Podvozek je velmi nestabilni,pri silnem vetru auto vyrazne plave uz od 120 km/h a pri rychlejsim prujezdu zatackou je silne pretacive.Na nekvalitnich vozovkach se taky chovalo podivne nekonfortne.

Druha strana mince je vsak velmi kvalitni a luxusni interier,mala poruchovost,povestna nemecka preciznost,obrovsky prostor vpredu i vzadu.Je to vsak auto pro povahove klidneho starsiho,rozvazneho cloveka,ktery nikam nespecha a rad se pri jizde kocha luxusem,kterym je obklopen.

Alfa Romeo je naopak velmi sportovne pojate vozitko.Tvrde sedaky,velmi dobry podvozek na rychlou jizdu jako stvoreny,motor lehce nadprumerny.Mezi jeji nevyhody patri vysoka poruchovost,velmi nekvalitni dilenske zpracovani,nizka zivotnost dilu.Bajecny pozitek z jizdy kazi velka hlucnost,nepresne razeni,vrzani a skripeni snad vseho.Osobne bych nesel ani do jednoho z dotazovanych aut.Pokud chces lacine image auto na sportovni jizdu kup si starsiho Acorda, nebo Golfa VR6.Tolik muj nazor.Kamil*
21. 4. 2001 16:54
Re: to wolff
hm, opravovat auto po 120km/h naraze...to musi byt krive na prvy pohlad.
neregistrovaný "cokes"
21. 4. 2001 14:39
Re: Re:
Sakra co máš pořád s tím natrháváním *? Jsi snad jinej, nebo co?
neregistrovaný "ogre"
21. 4. 2001 14:32
to wolff
S tema romama mas pravdu, tady v pardubkach jezdej jeste omegama, medourma a obcas scorpio, scorpia tady ma plno mladejch typku, proste uz to jezdi okolo moc casto, alfu tady ma tolik lidi, ze bych nepotreboval ani jednu ruku, takze alfa ma v tomhle plus, jo byla tady taky zminkla o bezpecnosti, znami to naprali skopkem do stromu, celne rychlost neco kolem 120 km/h, bud meli stesti ale prezily bez jakykoli ujmy na zdravy, az na malou na psychyce, auto slo do servisu a jezdi doted nekde v usti nad orlici. Nevim nevim, v bezpecnosti na tom budou obe auta stejne, ale co se tyce dynamicnosti tak alfa vede (mysleno netuningovany dvoulitry, je tam holt rozdil v technologii, stari atd taky obycejna strikacka proti neobycjnymu T.S., prje alfa lip jede, pohodlnejc a k tomu jeste min zere, a hlavne neni tolik okoukana), uvidim co mi bude nabidnuto, stavim se v HK u Fiata a zeptam se na ty vykupovany auta.
21. 4. 2001 10:35
Bez nadpisu
A s tím ABS, co to tady pořád meleš? Ty myslíš, že Alfa třeba 89 ten ABS nemá? To sou argumenty jak malé vrany. I 75 ho měla, možná ne sériově u nejslabších motorů...
21. 4. 2001 10:33
Bez nadpisu
A co se týká výkonů motorů...jedinej rozumnej je tam ta 2,9...no, ale o té se tady nejedná....A živit bych ji nechtěl...
21. 4. 2001 10:32
Bez nadpisu
mezi životní radovánky patří hlavně auta. A pokud chceš srovnávat 75-ku se Scorpiem, tak co se týká jízdních vlastností, tak ta 75 by Scorpiu natrhla * i se zavázaným volantem. To se můžeš zeptat magica, ten má s něma větší zkušenosti. Pokud jde o Scorpio, tak sem v něm jel jen jao s taxíkem a stačilo mě to. V Alfě bylo 100 x lepší svezení. A co se týká spolehlivosti Scorpia, tak si nedělám velký iluze...jak říkám, je výhoda, že seš za jistých okolností schopen to opravit i kladivem a šroubovákem (no opravit...spíš rozpohybovat). Alfa je po technické stránce náročnější to je pravda a případná oprava je jistě náročnější, ale já se s nějakou větší opravou u 164 nikdy nesetkla. Znám 3 majitele, a nikdo nemá velké problémy. Ty problémy, který se vyskytují...ty jsem uvedl a myslím, že se jim dá preventivně předejít...viz Autohit.

Mimo jiné i ten článek v Autohitu moc skvostně pro Scorpio nevyzněl... Teď popravdě...mezi nama, já nejsem rasista, pro mě člověk, jako člověk..., ale tak nějak to Scorpio si srovnávám s cikánama, jak chudák Scorpio klečí a nemůže ani jet...právě oni vyměnili starý meďoury za Scorpia...Ne fakt ne dík...
neregistrovaný "PROF"
20. 4. 2001 21:33
Re: 2prof
wawrik: Já vím, jak ta Alfa, kterou jsem označil za 75 vypadá. Jestli je to skutečně 75, nevím. Jak již jsem uvedl, Alfa pro mě přestala existovat s poslední Giulietou ze 70. let. Proto výtvory téhle automobilky nesleduji nijak podrobně, pouze tak, jak se s nimi v praxi setkávám. Možná je to moje chyba, ale už na to neskočím. Italové jsou dobrý na zmrzlinu, špagety, víno a vůbec všechny životní radovánky.
20. 4. 2001 14:38
Re: 2prof
stale cakam, ze sa ozve mcstinger, ktory kupil 164 ojazdenu....ale co s nim je? snad stale pod nou nelezi? ;-)
neregistrovaný "wawrik"
20. 4. 2001 08:59
Re: 2prof
Ocenujem jemnu ironiu :-) ale mas tam nejaku tu fakticku chybu. Sice sa snazis naznacit, ze 75-tiek vela nebeha, opak je pravdou, beha ich dost. A ze to nebolo slusne auto? Jazdil si niekedy na tom, prepanakrala? Ze to je niekde inde, ako Scorpio, je fakt, ale to potom nechapem, preco ju tahas do debaty. Rec je o Scorpio vs. 164, a nie 75. A som celkom rad, ze vsetci tu maju take ultimativne skusenosti, ze vedia jednoznacne doporucit A alebo B.
neregistrovaný "PROF"
20. 4. 2001 06:10
Re: Re:
wolff: Je vidět, žes Scorpio nikdy neměl, a nebo jsi musel mít opravdu nějakej volítanej kýbl 1,8. Jen ať si ogre kupí Alfu. Komu není rady, tomu není pomoci. Ogre, fakt, kup si Alfu, je skvělá ! Scorpio se vedle ní nemůže ani postavit. Vždyť ten Ford je jen vůz roku 1984 a v tý době měl už sérově ABS. Tehdy byla u Alfy vlajkovou lodí nějaká 75ka. Podívej se kolem, co jich ještě jezdí a jak jsou s nima lidi nadšený. Až budeš něco potřebovat, což u Alfy určitě nebudeš :-))), tak wolff ti pak píchne, kdyby náhodou měli taliáni dovolenou, nebo byli na horách. Ty díly jsou fakt za babku a hned, všude, kam se podíváš. Ale, co to plácám, vždyť Alfa žádný nepotřebuje! :-).
neregistrovaný "Keyser_Soze"
19. 4. 2001 15:23
Re: Re:
to sem zrovna nemyslel, maximalku na dalnici, 200 jede i fabia v dyzlu, ale dynamiku a tak ;), tam uz to je horsi, musis tocit ty 4valcovy dvoulitry do nesmyslnejch otacek ....
19. 4. 2001 10:49
Bez nadpisu
Takhle - ta Alfa 200 jede, Scorpio ani náhodou....
neregistrovaný "Keyser_Soze"
19. 4. 2001 10:38
Bez nadpisu
na rychlou jizdu neni ani jedno ze dvou jmenovanych, drzime-li se tech dvoulitru, ty jsou na pohodovou jizdu, u dvoutunovejch aut to je hozeny jinam.


a nebo mame oba jinej nazor na "rychlou jizdu" :)
18. 4. 2001 19:27
Bez nadpisu
No říkám s těma náhradníma dílama je to prašt jak uhoď. Ostatní sem psal níže...

Pokud miluješ rychlou a bezpečnou jízdu, pak je Alfa ideál! Scorpio se může max. rychle tvářit!
neregistrovaný "Alfa33"
18. 4. 2001 07:52
Re: Svatecni den
na ty popojížďky si nech škodovku.Až budeš mít prachy a garáž tak si kup 164 a můžeš dělat machra.PS: 6vály dělaj lepší randál a víc vydrží.
neregistrovaný "ogre"
17. 4. 2001 22:33
Svatecni den
Jo auto nechci jen svatecne, proto taky 2 litr.
neregistrovaný "ogre"
17. 4. 2001 22:31
Den
Auto uzivam prakticky denne, jezdim hlavne po meste, jenze konecne studúju v miste bydliste, do skoly to mam 10 minut na kole a 4 minuty autem, skoda jezdit autem, ted jezdim fackem, no a alfu nebo scorpio chci hlavne kvuli tomu ze se mi libej velky, jsem blazen do rychlosti a taky tech 164 tady v cechach tolik neni. Jo v Pardubicich se zacina sirit nemoc "Scorpio", uz je tady prohanej znamy, vono je to frajerina, to ja mam zas radsi takovou tu skrytou silu, ne vospojlerovany scorpio na hlinikacich, ale ladny krivky s minimem spojleru (taky na hlinikacich), cerny skla (ne zracadla a pokud mozno cerna barva (ne metaliza). Prave k tomu se nejlip hodi 164, scorpio je zas dobrje drzak, motor ma vydrz i 600000 km, alfu jsem s tolika nevidel. Scorpio s 600 tkm jezdi (pokud se dela pravidelnej servis) hodne pohodove. Jo kolik stojej treba spinace na svetla do alfy, nebo predni lampa, motorek do steracu, postrani okna, zrcatka. To jenom takovy veci ktery znenadani odjedou, "krom tech skel a zrcatek" uz 2* si mi podal iauto vozraly vandalove a dopadlo to: antena pryc, zpetny zrctka pod autem, poskrabanej lak. Jde jenom o to jak je bilance do budoucna (na facko to sezenu v mototechne jeste tyz den, na alfu nevim kde bych takovy veci vubec schanel????)
17. 4. 2001 21:21
Re: Re:
alfa je na sviatocne jazdenie. hovorim o modeli 166
neregistrovaný "PROF"
17. 4. 2001 20:01
Re: Re:
No jak říkáš, pro chudýho študáka ideální kára. Měl jsem něco přes deset škorpionů, ale ani jeden mě nikde nenechal. Alfu 164 řadím do stejný kategorie, jako Citroen CX, vzhledem k důvěře k jejím výrobcům. Je to na základě vlastní zkušenosti, možná jsem trefil na nějaký popelnice. Nicméně na denní používání bych si Alfu nikdy nekoupil. Doufám, že nám ogre napíše svoje zkušenosti. Otázka je, jestli náhodou nekoupí nějakou mrchu, ať už to bude Alfa, nebo Škopek.
17. 4. 2001 09:38
Bez nadpisu
Hlavně ať se někdo neuráží, samozřejmě budou i lidi, kterým Scorpio vyhovuje...Snad technická jednoduchost v americkým stylu (opravu někdy zvládneš i kladivem, sám sem to viděl), jistá robustnost a někdo se chytne, že je to Ford. Jak říkám, já jel se Scorpiem jen s Taxíkem, ale po audi 80 to byl nejhorší taxík. Odpružení vozu jako na houpačce, prostoru hodně...no, ale tady bych asi s pozitivama zkončil.

S alfou sem je pravda jezdil jen se 164 TB, která i teď těžko hledá konkurenta. To auto, když se nastartovalo (klsicky klíčkem nezvykle v protisměru) ozval se takový zvuk...no prostě paráda. Žádný takový jako když na Felicii uřežeš výfuk. Prostě nádhernej silnej zvuk, něco jako když spustíš na plný koule bassy, skla na ulici se začnou chvět...no prostě zosobnění síly. A na dálnici? Zatracenej drak!! Když tomu autu šlápneš do slabin, zamáčkne tě do sedadel, obrovská síla, nepopsatelný. Necelých sériových 170 kW dokáže své...
17. 4. 2001 09:31
Bez nadpisu
Jo pokud jde o to jestli jsem měl někdy Scorpio? Neměl, nikdy bych nechtěl tak škaredý, fádní a hlavně líný auto. A 2,9 bych nechtěl krmit. Naftový motory starý jako sama Amerika, koroze jak u Omegy(zhnilý zadní lemy)...No zkrátka nejhorší Ford (no taky se na něm asi podepsal americký původ).

Alfa není bez chyby, ale Scorpio jich má rozhodně víc...
17. 4. 2001 09:29
Bez nadpisu
Pokud jde o tu Alfu, tak se nabízí ještě jedna možnost. Fiat teď zavádí něco podobného jako teď rozjelo VW (Autoplus). No jedná se o prodej ojetých vozů, avšak po kontrole a seřízení ve značkovém servise a tudíž i se zárukou. Cena by byla asi o trochu vyšší, ale určitě ne o moc, takže by se to dalo zkusit. Myslím, že v takovým případě by to auto muselo sloužit absolutně bezproblémů. Další věc na co bacha, některý Alfy, i když jsou starý třeba jen 5 let mají nalítaných 300 t. km. Tak na to pak bacha, zvlášť kdy je to najetý po dálnici z Říma do Milána...
17. 4. 2001 09:07
Bez nadpisu
No 100 x krát to bylo myšleno jako hyperbola, ale každopádně s Alfou se ti nestane, že tě někde zůstane stát...
neregistrovaný "PROF"
15. 4. 2001 18:55
Re: Opravy atd.
ogre: Pak dej vědět cos koupil a jak se ti s tím jezdí. (Pokud to bude Alfa, tak tam radši moc nemej motor horkou vodou :-) )wolff: 100x ? Tos přehnal, ne? Kolik jsi měl "škorpionů"?
neregistrovaný "ogre"
15. 4. 2001 18:09
Opravy atd.
Jsem student VS, takze moji penezenkou tokazdopadne zamava, na auto finanace budou, na provoz taky, ale kdyby se objevila nejaka tezsi zavada, auto by stalo v servisu dyla nez tejden, tak nechci ani vedet jak bych dopad, proto tomu chci predejit uz pri koupi. Nevite o nejakym webu a alfach 164. Diky
15. 4. 2001 13:32
Bez nadpisu
Alfy prodávají v Hradci Králové u dealera Fiat. Nevidím důvod proč by si měl s Alfou plakat. Jízdní vlastnost mnohdy lepší než u nových aut. jedinej problém u aut do roku 94 byla elektrika ve smyslu horších pohoných řemenů (když je vyměníš hed cca 2000 Kč tak ti to odpadá), dále může být problém v elektroinsatalci (Bosch dokud prakticky Fiat tuto značku nezkoupil pod křídla Magnetti), a případně se vstřikování téhož výrobce. Scorpio má problémů 100 x víc. Co se týká motoru 2,0 TS, tak by problémy mít neměl a co se týká těch svíček tak to mohl být problém, ale nikoluv cenový, neboť výměna těchto svíček (alespoň u modelu 145 tomu tak bylo) je předepsána po 80000 km. A co se týká vrakáčů, tak tam náhradní díly seženeš i na 164, tím spíše, že hodně dílů je unifikovaných s Cromou, Themou a i SAABem 9000.
neregistrovaný "PROF"
15. 4. 2001 07:06
Re: AUTOHit
ogre: Vidíš, už to začíná. Sháníš někoho, kdo se zabývá Alfami. To ti sice neporadím, ale v Hradci Král. je maník, co dělá jenom Scorpia a Granady. Je to v ulici U náhonu. Někde jsem tu měl vizitku. Když jseš z Pardubic, tak si tam zajeď a pohovoř s ním. Kdo dělá Alfy, to opravdu nevím (a vědět nechci) Mojí poslední Alfou byla Giulieta a s tou pro mě tahle značka přestala existovat. Tvojí situaci ti nezávidím. Když koupíš Alfu, budeš za krátko litovat, že jsi nekoupil Scorpa a naopak. Zábava to bude, ale připrav si hlavně peněženku. Nejlepší zkušenosti jsou totiž ty vlastní, který, bohužel, musíš zacvakat ze svejch a na dřevo.
neregistrovaný "ogre"
14. 4. 2001 18:15
AUTOHit
Ted jsem si precetl ten claneck v autohitu o Scorpiu, docela slusny, ty nahradni dily jsou asi jenom novy originaly, to se bude dat nejspis sehnat ruzne po lidech z jinejch aut. Jeste bych potreboval nekde najit ten o alfe. Zatim se mi zda lepsi alfa, libej se mi hrany. U Scorpia mam zas lepsi dostupnost nahr dilu. Pockam co me bude nabidnuto (ford - vykup vozu a pak pres kamose koupit nejakej vykoupenej) a nebo alfa. Je ve vychodnich cechach nejak dealer alfy ? Bydlim v Pardubicich, tak nekde neco kolem?
13. 4. 2001 19:20
Bez nadpisu
Poznámečka: Mrkněte dubnový číslo autohitu 2001 a potom 9. číslo Autohitu 2000. myslím, že i dle těchto článků je výběr jasný. Alfa - výkonější modernější technika, lepší antikorozní ochrana, lepší jízdní vlastnosti, pravděpodobně spolehlivější motory(po kontrole rozvodového řemene). FORD - dostupnější a lepší servis (ale pochybuji o tom, že levnější)....
neregistrovaný "cokes"
13. 4. 2001 17:05
Jinak se zkusím poptat
přímo jednoho mechoše od Forda, aby se mi na to podíval (16V Scorpio I -> ano/ne)
neregistrovaný "cokes"
13. 4. 2001 17:03
Re: Re:
K těm změnám na 2.0 1993ccm, podobnost s s evolucí motoru VW 2.0 čistě náhodná... :-)


Jinak samozřejmě, Sierra 2.0 DOHC (1998ccm) jezdí pěkně a za relativně málo. Ještě tady mám nějaký DOHC 2000 ccm...
neregistrovaný "cokes"
13. 4. 2001 16:58
Re: Re:
Katalog řemenů Gates 2001 a katalog filtrů Fram 2001.

BTW nemluvím o faceliftu v roce 92, ale o změně masky + lakování nárazníků v roce 89.
neregistrovaný "Keyser_Soze"
13. 4. 2001 16:53
Re: Re:
cokesi cokesi, mas v tom naky bordela hodne divoky info


1.)2.0 DOHC motor ma objem 1998 ccm a patri mezi nejuspornejsi motory (o kterym mluvil prof), tri varianty tohoto motoru jsem popsal uz drive.


2.0 SOHC motor ma opravdu 1993 ccm a stejnej vyvrt a zdvih s taunusackym motorem (kde byl imho lepsi V6 dvoulitr) ale tim cela podobnost konci


zmen tam maj dost na to aby se to dalo povazovat za lepsi motor.


a uzranej NRA neni.

mohu se optat kde je "tady" napsano ?


pac: 1)facelift byl az od 92roku


2.) v mkIII nikdy 16v motor nebyl. tvy cisla (Datum) nesedi ani na uvedeni 16v motoru do sierry (cosworth rs500) ktera byla 6/86.
neregistrovaný "cokes"
13. 4. 2001 14:44
Re: Re:
1. Takže polopaticky, starej těžkej litinovej (mimo šestihrnků) je v tvojí hantýrce zřejmě 2.0 SOHC/DOHC (jedno, jestli s nebo bez karbecu/EFI/katalyzatorem), poznáš ho podle objemu 1993ccm, co se vyráběl už někdy od začátku sedmdesátých let a dával se do Granady, Taunusu, starýho Escortu RS 2000. Tak už se ti rozsvítilo?

2. Ať koukám, jak koukám, nezásobil jsem tě informací, "ze u alfy je dobrej motor 16v z roku 89".


3. Mám tady jasně napsáno, že se 07/89 (čili asi po změně masky) až 08/94 dával do Scorpia I motor o obsahu 1998ccm, DOHC, 16V, EFi, Kat a vypadá to, že se i montoval do Escorta RS 2000 (09/91).


Potom zřejmě ten samý, nebo modifikovaný pokračoval ve Scorpiu II jako N3A,1998ccm, DOHC, 16V, EFi, Kat. Pokud se nikdy nic takovýho nedělo, tak máš zřejmě lepší informace...
neregistrovaný "Keyser_Soze"
12. 4. 2001 15:50
cokesi ma chyba
vyber ze seznamu, na kodovani BR zapomen, to sem tam primichal omylem a patri jen 2.9kam.
neregistrovaný "Keyser_Soze"
12. 4. 2001 15:49
Re: No to by mne zajímalo
ano mas pravdu, byl to prvni solofordovksej vyrobenej ctyrventil a poprvy se objevil v novy serii mkIV (to zabi voko nebo jak se tomu prezdiva) ale jen od roku 94 do 96, z duvodu jak asi rikas precejen americkej puvod se tam nezapre a na naky pocty ventilu se nehraje


, to co mel cokes namysli je asi naky alfamotor, pac tam micha paty pres devaty a do toho dyzly a naky TL20 atd motory :))
neregistrovaný "Keyser_Soze"
12. 4. 2001 15:42
Bez nadpisu
cokesi tak aby jsme si rozumeli, ptam se znovu kterej motor je podletebe uzranej, rikas starej litinovej, podle zadani sme to zuzili na pet ja to podle dostupneho trhu zkratim na tri BRe,BRd,a BRc, tak a kterej z nich je uzranej ??? protoze u minimalne jednoho to neni pravda a zere stejne jak siera coz tady potvrdil nekdo jinej.
ty mne misto toho zasobis informacema ze u alfy je dobrej motor 16v z roku 89 a nutis mi naky informace o casovani ventilu a dyzlech ktery jsou mimo diskuzi + naky DL20 TL20 motory co to proboha je ?


znovu pro tebe, kterej benzin je uzranej, BRe, BRd, nebo BRe, jak uz sem rikal nebudem ty modely dal delit na presny motorovy oznaceni.


anebo jo, napisu ti k tomu vysvetlivky nebo mi zas budes delat romany o uplne nezajimavejch vecech :)


2.0 DOHC - N8B - karburator vyradime jo ?


2.0 DOHC - N9B - 92kW/174Nm


2.0 DOHC - N9D - katalyzator 88kW/171Nm


2.0 SOHC - NEL - karburator taky vyradime jo ?


2.0 SOHC EFi - NRA - 85kW/160Nm.

tady mas pet moznejch variant fordovskejch 2litru do scorpia (16ti ventil z mkIV samozrejmne vynechavam, to je zalezitost roku 94-98).


takze kterej je ten zrout a z ktery registrace ? vzhledem k letum specifikace ti dam na vyber BRd a BRe.


prosim prosim o strucnou odpoved, hrozne zere ten a ten. a ne nejake rozbory motoru alfy a dyzlu :)
neregistrovaný "PROF"
12. 4. 2001 15:27
Re: No to by mne zajímalo
Mužete mě něco bližšího říct o motoru 2.0 DOHC 16V. Nikdy jsem takovej motor ve Scorpiu neviděl a podle mých info v něm byl první 2.0 16V Zetec z Mondea v tý poslední řadě od r. 1995,(kterej nahradil DOHC, ale byl tak slabej, že tam ten 8ventil zase vrátili až do okamžiku, než přišel úplně novej 2,3litr)
neregistrovaný "campagnolo"
12. 4. 2001 14:49
Alfa
Ja mel Alfu 75 2.0 TS r.v. 89 a bylo to auto ktery me dalo radost z jizdy a dodnes ho povazuji za auto ktery rozjasa srdce. Zasadni problemy jsem s nim nikdy nemel. Fakt je ten, ze v roce 94 sehnat v Cechach orig. svicky Golden Lodge byl nadlidskej ukol.(8x)

Ted ale zase funguje ofic. zastoupeni a kdyz jsou money sezenes vsechno.

PS: Slo za plynem jako prase!!!!
neregistrovaný "cokes"
12. 4. 2001 11:37
Re: No to by mne zajímalo
Kayser: Jo a jinak bych skutečně neřekl, protože by sis' na to musel vzít stoličku ;-)...
neregistrovaný "cokes"
12. 4. 2001 11:31
Re: No to by mne zajímalo
OK. Není problém.


2.0 (TL20) 1993ccm, 2.0i 2000ccm, 2.0i DOHC 8V (DL20) 2000ccm, 2.0i DOHC 8V 1998ccm, 2.0i DOHC 16V 1998ccm.


Ještě něco?
neregistrovaný "cokes"
12. 4. 2001 11:22
Re: No to by mne zajímalo
Kayser: BTW jediný motor, co stojí za něco je DOHC 16V, který se začal montovat někdy koncem roku 1989. S DOHC 8V to jede, jako když to nejede. 1.8, 2.0 karburátor asi jmenovat nemusím, ani 2.0 EFI, který má větší spotřebu než stejná verze s karburátorem. Dál 2.8/2.9 V6 se 110 kW a 2.4 s 97 kW. O 2.5 D/TD snad ani nemá cenu mluvit.


Nabízí se srovnání se zmíněnou Alfou (1987) - 3.0 V6 - 142 kW, 2.0 T.B - 129 kW, 2.0 T.S. - 109 kW, 2.0 TD - 87 kW.

O variabilním časování ventilů (T.S.), celém motoru z hliníkové slitiny (V6) si Ford může v té době nechat jenom zdát. O hliníkové hlavě válců u diesela (2.5 TD) témeř dodnes.


"Žádná poznámka, Kamile?" (Cimrman)
neregistrovaný "Keyser_Soze"
12. 4. 2001 11:09
Re: ceny dilu,
nereknu te presne na 2.0 protoze to na co se ptas je na cosworthu uplne jiny, ale tam mne stoji desticky ze signalizaci cca 1500 (zadni min predni vic) kotouce cca 3500. tlumice nevim, musel bych se doma do papiru podivat
neregistrovaný "Keyser_Soze"
12. 4. 2001 11:07
Re: Tohle téma se mi líbilo a chvilku jsem čekal.
taky sem cekal a souhlasim plne s tebou, tvuj vycet bych doplnil o ty dve * jako senzory ABS a idlespeedcontrolvalve, ale to sou stokorunovy zalezitosti a bez obojiho se da zit.


jinak co se tyce zavodeni, v tom to asi nebude, takovi lide si nekupujou dvoulitry.
neregistrovaný "Keyser_Soze"
12. 4. 2001 11:04
Re: No to by mne zajímalo
cokesi nerek bys ? ja bych rek protoze podle annonce a jinejch serveru za 70 +/- (deset nahorudolu) koupis vymazlenou 86/87 v kuzi, automatu, ghie, automatickym levelem a tak. ale taky vylitanou 92GL.


proto se ptam znovu kterej motor nazyvas starym tezkym litinakem ? :-) jasne definovano dvoulitr tak mas na vyber 5modifikaci :)
neregistrovaný "cokes"
12. 4. 2001 10:41
Re: Spotreba a jinak
:-) Nepovídej? Taky mám známého v servisu Ford v Pardubicích :-). BTW na ty díly si zavolej třeba do Auto.Prima 040/6304531.
neregistrovaný "cokes"
12. 4. 2001 10:25
Re: No to by mne zajímalo
Kayser: :-)... neřekl bych. "Těžké litinové staré motory ve starém Scorpiu" jsou těžké litinové motory ve starém Scorpiu. Pojem staré Scorpio je myslím jasně definován prvním příspěvkem. Je to Scorpio s cenou kolem 70.000.


BTW proč se namáhat, stačí si přečíst: [odkaz]


[odkaz]
neregistrovaný "ogre"
11. 4. 2001 19:25
Spotreba a jinak
Tohle tema jsem vytvarel prave proto, abych se dozvedel co stoji odstranovani zavad, jde o to to koupit a pak udelat zakl servis - tlumice, brzdy, oleje- vsechno dat novy, trochu se bojim to neproverit. Jsem taky trosku blazen do rychly jizdy, ve Scopku jsem jezdil 2 roky, byl to 2.0 i DOHC, zajimavy bylo, ze jsem jel 180 na ctyrku i na petku, vejs to proste neslo, pravda je ,ze to uto nepotebovalo zadej servis, ale taky stalo docela dost, oproti jinejm. Ta alfa se mi libi, ze jede svizne a rychle, ma zrat do osmi litru (2.0 TS), co se tyce nahr dilu, tak nevim kde je kloudne shanet, nasel jsem jednu adresu, ale nevim kolik stojej dily na forda. Teoreticky pro me bude lepsi ford, znamej dela c v servisu ford v Pardubicich, ma slevy na nahr. dily, a ted nekdy ma ford zacit vykupovat auta na protiucet, takze by se to dalo teoreticky dat do kupy treba z dvou kusu (podpultove). Uvidim, ford zatim vede, pockam si co mi bude nabidnuto a pak neco koupim. Kolik stojej novy tlumice, brzd desticky, kotouce na alfu a kolik na scorpio?
neregistrovaný "PROF"
11. 4. 2001 18:56
Tohle téma se mi líbilo a chvilku jsem čekal.
V prvý řadě bych si uvědomil, na co to auto budu mít. Pokud chceš pořádat závody mezi Alfama a Scorpiama a chceš vyhrávat, pak si kup Alfu. Jestli chceš jezdit za málo a levně, kup bez jakýhokoliv přemýšlení Scorp. 2.0 DOHC a řiď se Keyserovými radami. Tohle auto nemá totiž konkurenci v prostoru, spotřebě a hlavně v pořizovacích a provozních nákladech. Spotřeba tohoto auta je totiž na dálku při velmi svižný jízdě 7,5 litru na 100 km. S tímhle autem prostě není možný jet za 15 litrů i kdyby ses na hlavu stavěl. (Znám lidi, který jezdili Golfama kvůli spotřebě a když na tohle přišli, tak se chtěli oběsit) A pokud si někdo myslí, že DOHC nejede hrubě přes dvě kila, tak je na velkým omylu. Každý auto má svoje problémy, má je i SCORPIO, ale oproti Alfě má velkou výhodu: Sype se tam totiž stále jedno a to samý a není to často, což je určitě lepší, než kdybys nevěděl dne ani hodiny, co novýho tě zase překvapí. Jmenovitě jsou to u Scorpia gumy v předních ramenech, zatuhlý hřídelky mechanizmů ruční brzdy v zadních třmenech (pokud ji nepoužíváš) a ty lemy (jsou tam 4 plechy na sobě) To je všechno. Když si tohle uvědomíš, tak nemůžeš volit jinak. Šestiválcový modely jsou opravdu morálně zastaralý a hlavně ve městě žíznivější. Nicméně starší a lety prověřený je často lepší, než nový a přetechnizovaný. Pro příklad uvádím jen to, že šestiválec Ford je sice trochu vláčnej, ale má "jen" šest svíček. Čtyřválec Alfa TwinSpark je sice živější, zato svíček už má osm (?) a nepřeju ti je kupovat, pokud tam chceš mít ty správný. O cenách dílů tu nemá cenu nic psát. U Scorpia je prostě nebudeš potřebovat. Zato bych si zjistil, kolik stojí na Alfu takový díly na podvozek a co udělat s tím, když ti najednou nejdou nějaký dveře zamykat, nebo otevírat zevnitř, přestane jezdit okno a podobně.
neregistrovaný "Keyser_Soze"
11. 4. 2001 17:31
Re: No to by mne zajímalo
cokesi cokesi, tady si te dam, ktere stare motory jsou prezrane ? z deseti moznych variant ?


ja jen ze 2.0BRe zere stejne jako siera :)

k vozum "prazske urny" :-) neni to "prazska urna" nybrz prazska ROZa coz je neco jako URNA ale na krajske urovni, maj dva kombiky cosworthy bez jakychkoliv uprav. V jednom meli kluci ten nesmrtelnej zazracnej vzduchovej filtr ale to je jen psychicka zalezitost :)


ty kombiky jezdi nepatrne hur nez muj starsi cossie co ma o 12kobyl hur.

k tematu tady, jako majitel vsech modelu granady krom MkIV (posledni serie 94-98) ti k tomu muzu rict tohle


kdyz to budes kupovat tak skus koupit od roku 92 a vyse (faceliftovany model, jina palubka (jestli si kurak taklepsi), a jinej predek a zadni svetla.


hlavni rozdil je v tom ze tam je uz novej ABS system (Teves IV) misto staryho (Teves II, z roku 85), jestli chces mit to auto 100% jako ja tak te prestane bavit kazdej rok a pul sundavat kola a cistit senzory. (ja to vyresil koupi novejch, vydrzi tak pet let, pak se to zacne nak spinit.)


co se tyce dilu, cenova politika forda je regulovana tak v kazdym autorizovanym servisu zaplatis malo (kulovy cep 890,- atd ). Co se tyce brzd to nemuzu potvrdit. (precejen na tom 24ventilu mam 4 vobrovsky ventilovany kotouce,jinak je podvozek co se tyce hybnejch casti totoznej se sierrou cosworth).


co odchazi je ventil regulace volnobeznych otacek, (ala abs, bud cistit nebo investovat 2000 a mit na x let pokoj)


sumasumarum je to drzak ale neni uz moc moderni. elektricky ficurky jsou bezproblemu krom sklapeni zadnich sedacek,tam se po case ochodi doraz a sedadla zustanou zasekly v horni poloze. nemechanicky zrucny clovek to opravi za 10 minut


plecharina neni zla akorat tomu reznou zadni lemy, (to je snad fordovsky image nebo co)


kdyz do toho pujdes tak ti sezenu na CD komplet servisni manual od fordu, dam ti adresy na maillisty a jestli si trochu manualne zrucnej tak do servisu nebudes muset.
neregistrovaný "cokes"
11. 4. 2001 14:51
No to by mne zajímalo
v čem je Scorpio tak spolehlivé a o co méně rezne jak Alfa 164. :-)


BTW všechny Fordy, co znám (včetně Focusu) mají znatelně poddimenzované brzdy. Těžké litinové staré motory ve starém Scorpiu jsou užrané a vůbec nejedou (snad krom 24V).


A ať si každý uvědomí, v jakém roce bylo zkostruováno Scorpio a v jakém Alfa 164. Nevím jestli je vůbec možný srovnávat AR 2.0 T.S. s Ford 2.0i... to je jak nebe a dudy.
11. 4. 2001 13:13
Určitě Scorpio
Co se mně týče volil bych Scorpio. Levné ND, relativně snadná opravitelnost, spolehlivost. Italské auto a zvláště Alfu bych kupoval asi jen nové. Starší Alfy prý trpí dost poruchami elektriky a korozí.
neregistrovaný "PTD"
11. 4. 2001 11:43
Re: tri litr
Šel bych di Scorpia. 2,0i je spolehlivej osvědčenej motor. Díly na Scorpio jsou levnější jak na Feldu. Je to dáno tím, že např podvozkové komponenty jsou stejné pro Fiesta-Escort-Sierra-Scorpio. Zaváníto poddimenzí. je to ale tak, že Fiasta je předimenzovaná. proto ty díly jsou velmi levné. Motorů je všud ekolik chceš. Neváhal bych ani na vteřinu. PTD
neregistrovaný "cokes"
11. 4. 2001 11:39
Re: tri litr
Ten z EBM vypadá pěkně, záleží jak to pojede. 150.000 nebude mít určitě, ale na tom nezáleží, pořádně ji protáhni po kostkách a do zatáček a hned poznáš, na čem seš. Má pěkná kola.
neregistrovaný "cokes"
11. 4. 2001 11:33
Re: tri litr
3.0 V6 (180 PS) je moc dobrej motor, s ním to jede 230, počítej s průměrnou spotřebou kolem 12 litů. Všechny obvyklé náhradní díly seženeš v aftermarketu za obvyklé ceny (občas bývají i kvalitativně lepší, než originály). Raději bych ale koupil 2.0 Twinspark a co nejnovější...
neregistrovaný "ogre"
10. 4. 2001 22:22
tri litr
Jakej je ten trilitr, je na nej inzerat v EBM, za 70000 tisic, najetech 150000 km,rv 1989, metla, dovoz rakousko. Da se tomu za ty penize verit?
neregistrovaný "ogre"
10. 4. 2001 22:17
spotreba atd.
Co se tyce spotreby, pisou ze by to melo zrat kolem osmi, ford i alfa, scorpio jsme uz meli, jenze jsme za nej dali 170 000 Kc, melo servisni knizku a bylo OK, zralo 8 litru normal, pri slapani na ply i 16, tim slapanim mysli rychlost pres 200 km/h, ted do toho chci dat nejvejs 70 tisic, a nevim, jezdim fackem (skoda favorit), za 50000 tisic muzu koupit facko z 94, nebo alfu 91 scorpio 90, nevim do ceho jit. Nejspis to vyhraje facko, nahradni dily. Pojezdove na tom bude nejspis nejlip alfa, scrpio na tehlech silnicich misty dost plave, prece jenom je to auto na dalnice a klidnejsi jizdu (opakem je prazska URNA), jenze ty je maj v uprve. Za kolik se daj na alfu sehnat tlumice, pruziny, a dalsi nahradni dily (jenom nove)???? Vono jde taky o naklady, jsem student, fnatik do aut, na koupi penize budou ale neni tolik casu na tvorbu tzv. kasicky. Aby pak to auto nestalo jeste jednou tolik. Diky za odpoved
10. 4. 2001 12:22
Bez nadpisu
P.S. Jaký je tam rozdíl ve výkonu? 30 kW? No možná i víc...
10. 4. 2001 12:20
Bez nadpisu
No ona ta trvanlivost té přední nápravy u ALFY je dána právě tím výkonem a špatným stavem toho našeho tankodromu. Jinak si myslím, že ta otázka je špatně položená.

Pokud máš na provoz těchto velkých aut (spotřeba) tak neváhej a vol Cuore sportivo. Mimochodem v mnoha ohledech 164 ještě dnes nemá téměř konkurenci. (prostor - vzheledm k velikosti, jízdní vlastnosti, případně i výkony). Jo o 164 psali v jednom z čísel autohitu, ale z hlavy ti neřeknu, které číslo to bylo. Ale to není problém zjistit.
neregistrovaný "rado1"
10. 4. 2001 11:22
Re: Kterej
Tady je každá rada drahá. Osobně miluju zadopohonovky a tak škorpíka. Ale za tyhle peníze to bude pokladnička.
neregistrovaný "555"
10. 4. 2001 08:14
Re: Kterej
Ford je dobry len z hladiska suciastkoveho zazemia a mozes si byt isty, ze ho riadne vyuzijes! Rozmyslaj nad Alfou, do toho auta sa zamilujes, je to nieco ine!
neregistrovaný "cokes"
9. 4. 2001 16:48
Re: Kterej
Alfa má skvělý motor, slabší převodovku, přední nápravu, přední brzdy a elektriku. I když vzhledem k výkonu motoru by ten předek moc opotřebovaný být neměl (bývá to víc u 3.0 V6/V6 24V, 2.0 V6 turbo).


Scorpio má starý nevýkonný motor, velmi slabé brzdy, stará konstrukce.


Já bych bral Alfu a dal bych si pozor, jestli vše chodí jak má (elektrika), jak jsou sjeté kotouče, jestli nejsou v čudu poloosy a jestli to obstojně řadí a na volnoběg není slyšel ložisko spojky, nebo cokoliv z převodovky.
neregistrovaný "ogre"
8. 4. 2001 22:51
Kterej
V dohledny dobe +- 3 mesice bych chtel koupit jedno z techto aut, bazar tak kolem 70 tisic Kc. Prc vlastne pisu. Prosim o par rad na co si dat pozor pri koupi, co je lepsi, pojezdove i vyhledove do budpucnosti, co vic vydrzi. Diky