Auto.cz

Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu
neregistrovaný "Mirek Kopacka"
20. 3. 2004 17:48
Bez nadpisu
Jezdil jsem asi rok s holou GLX 1,6 55 kW, potom dva roky s Ambiente (taky GLX) 1,6 74 kW (sto koní). Žralo to oboje stejně, po městě 10 l na sto, venku 7 - 8. Ta stokoňová byla živější na rozjezd a roztočená jela bez řazení kopec - nekopec, ale ta slabší zase nádherně táhla vespodu, i když právě v táhlých kopcích jí docházel dech a muselo se na čtyřku. Pro nezávodníky (jako jsem já) to ale úplně stačilo (teď jezdím na 1,8T 110 kW).

Párkrát mně nechali sjet s naftovou Oktávkou SDI, opravdu, jak tu bylo řečeno, jede asi jako 1,6 beznínová 55 kW, ale jistě levnějc. Moc mi nebylo po chuti, že asi vlivem zpřevodování se furt dost točí a dole moc netáhne - každou chvíli jsem tam měl skoro 4 tisíce otáček po městě, a po dálnici ve 130 taky přes 3 tis. To mi u nafťáku moc příjemné nebylo.

Mirek
neregistrovaný "JakubJ"
12. 3. 2004 11:17
Bez nadpisu
Najezdil jsem s novejsi variantou (Ambiente 1.6 / 55 kW) zatim 90 000 km bez zavady se spotrebou tak asi 6.5 - 6.9. Jezdim dlouhy trasy v mezich zakona prevazne po dalnici. Papirova spotreba je u tohodle typu dost rozptylena. Spotrebu pri 120 km/h to melo nejlepsi ze vsech skodovek, ktery se tenkrat prodavaly, ale spotrebu ve meste skoro nejhorsi ze vsech, takze zalezi na zpusobu provozu. Pro me idealni. Papirove vysoka spotreba, ale skutecna nizka. Pri rizeni tohodle auta cloveka ani nenapadne s nekym zavodit, takze motorizace aktivne prispiva k bezpecnosti. :-)
neregistrovaný "Battes"
10. 3. 2004 11:03
Re: Octavia 1.6 GLX - spotřeba, zkušenosti
Najel jsem s touhle octavkou 180tis km. Spotreba k 8l spise. Pokud netahas lod, myslim, ze ti bude postacovat. Chce jen casteji radit a blby je ze na 5ku mas pri 140 km/h pres 4tis ot. Ted mam najeto 180tis km 1.6 75kw a zas tak markantni rozdil mi to neprijde. Snad jen spotreba je cca o pul litru mensi (rozumej pri normalni jizde).

Btts
neregistrovaný "zoroaster"
10. 3. 2004 08:59
Re: Octavia 1.6 GLX - spotřeba, zkušenosti
SDI je do Oktávky opravdu línej motor, ale jezdit se tim dalo, takže by to nemělo být s 1,6 horší. Výraznej rozdíl bude ale asi ve spotřebě - vidím to tak 5,5l nafty x 7,5-8l benzínu.
neregistrovaný "mfilip"
9. 3. 2004 08:36
Re: Octavia 1.6 GLX - spotřeba, zkušenosti
mno s 1.6 55 kW tu byl jeden, ktery s tim jezdil pres 200, zralo mu to 7 l a nikdy ho s tim zadne auto nepredjelo .... jmenoval se OCTAVIE ... Osobne jsem s 55 kW jel jen ve felicii a jako zadny zazrak mi to nepripadalo, myslim si, ze se ti rozhodne vyplati, kdyz se budes divat pro 1.6 74 kW - cena v ojetinach za tech 10 tKc v rozdilu asi bude za to stat. Pokud si jel v SDI, myslim ze nebude az tak rozdilna od 55 kW.
neregistrovaný "zoroaster"
9. 3. 2004 00:10
Octavia 1.6 GLX - spotřeba, zkušenosti
Uvažuji o koupi ojeté Octavie 1.6 GLX 55kW - napište prosím, kdo máte s tímto vozem jaké zkušenosti a jaké jste dosahovali spotřeby. Už jsem jezdil dvěma oktávkama (SDI a 1,8-20V), ty jsou ale se starou jednašestkou nesrovnatelné. Budu vděčný za jakoukoliv věcnou připomínku.