Auto.cz

Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu
neregistrovaný "zadek5241"
22. 6. 2004 11:57
Re: Frontera
Frenky, urcite to pujde, vsechno totiz jde.:-))
neregistrovaný "frenky"
21. 6. 2004 09:02
Frontera
Nazdar vsetci....potrebujem zistit ze ci nema niekto Fronteru s LPG a ci sa da prerobit na plyn.
neregistrovaný "zadek5241"
15. 6. 2004 08:09
Re: LPG asi zas tak neškodí
Koukám, že je to LPG montér s velkým ohlasem a začíná být velice známej...:-))
neregistrovaný "treznak"
11. 6. 2004 08:51
Re: LPG asi zas tak neškodí
zadek524: P. Rešutíka znám, dělal mi zatím jenom revize na LPG a nějaký seřízení volnoběhu na Formana. Teď jsem pořídil Fabii combi a chci to u něj dát předělat (cca 20000,-). Zdá se, že nějaké zkušenosti má, takže by to neměl být problém...
neregistrovaný "zadek5241"
7. 6. 2004 14:50
Re: LPG asi zas tak neškodí
To Tomazavr: Je to skutečně tak, zrovna dneska mi manželka pučila její auto a musím říci, že pětistovka na plyn umí docela svižně uhánět...:-))

Jestli chceš konktakt na člověka co mi to montoval, je to p. Rešutík z Brna: 608 727 524.

Montáž je nejspíš provedená dobře, protože tyhlety osmiválce, ve kterým to máme obvykle na LPG dělaj docela neplechu, ale musím zaklepat - náš kousek jezdí naprosto spolehlivě, levně a dlouhodobě.
neregistrovaný "paveli"
7. 6. 2004 14:21
To gangsta
Ahoj na Slovensko, tak jaké jsou zkušenosti s plynem? Doufám, že budu číst dobré zvěsti... :)
neregistrovaný "Fidell"
30. 5. 2004 14:13
2. generalka...
A auto už je po druhé generálce, ne? :D
neregistrovaný "tomazavr"
30. 5. 2004 14:09
Re: LPG asi zas tak neškodí
To jsem jedine rad >:D Ale ta cena za montaz:-(
neregistrovaný "Viados"
30. 5. 2004 14:02
LPG asi zas tak neškodí
Známej má Felici, 1.3MPI a má teď aktuálně najeto 570 tisíc km. LPG bylo namontováno při cca 130 tisících km. A to prosím bez výbrusu válců. Pravda, jezdil s tím spíš dlouhý štreky, Praha-Německo a zpět, několikrát týdně. To nevypadá, že by LPG škodilo motoru ...
neregistrovaný "tomazavr"
29. 5. 2004 15:56
Re: LPG vs. motory
ta jsou super stranky www.opelastra.cz ,tam je hodne veci.Slysel jsem,ze na ty svicky pro plyn to neni zadna slava!Pry to je kolikrat i negativni,ale proc?!
neregistrovaný "lal"
29. 5. 2004 15:54
Re: LPG vs. motory
Jo a ještě jsem zapomněl napsat, že se musí častěji seřizovat vůle ventilů!

A svíčky, no prodávají se speciální na LPG, ale nevím, že by to někdo používal a viděl v tom nějaký velký rozdíl, ale jsou taky víc namáhaný
neregistrovaný "Fidell"
29. 5. 2004 15:51
Hmmm
No, je to trošku složitější, ale řekněme, že hlavně výfukové. U novějších aut, které jezdí na 98+ benzín je už asi jedno jestli LPG, nebo benzín, ale u starších 95- ok. to může být pro motor docela smrt...

Na ventily potom pomáhá koupit nové... :o)
neregistrovaný "tomazavr"
29. 5. 2004 15:48
Re: LPG vs. motory
Na ty ventily,take neco pomaha?Jako treba prepnout na benzin,asi ne,ze?! Protoze kdyz se oteviraji a zaviraji vyfukove,tak jsou namahany ty cast,ktere jdou na sedla,ze?Nestiham moc rychle odpovidat jsem ted v krasne sobotni odpoledne v praci:-(
neregistrovaný "Fidell"
29. 5. 2004 15:44
Re: LPG vs. motory
Jo, první co se sere jsou ventily. Ty to prý nesou dost těžce, jen jsem si nemohl vzpomenout proč, bylo to na té stránce - Vysoké oktanové číslo a ti magoři to dali jako +....
neregistrovaný "tomazavr"
29. 5. 2004 15:42
Re: LPG vs. motory
Diky za info,rad se necham poucit:-) Ten dvoulitr tahne pekne od malych,ted jsem byl na Slovensku a spotreba 6,1 na benzin,coz je super oproti cliu 1,4 5hatchback,ktere melo asi8litru.-(Ted u Astry se meskl termostat a zavira se mi jen z casti,tak pujde na vymenu:-)Stoupla spotreba asi na 7,2litru:-(A to oktanove cislo je pravda,vyssi teplo a vyssi namahani :!:
neregistrovaný "Fidell"
29. 5. 2004 15:34
Re: LPG vs. motory
Uz vim, vysoké oktanové číslo.... Proto se kazí ty motory...

Astra je dobré auto...
neregistrovaný "lal"
29. 5. 2004 15:31
Re: LPG vs. motory
Plyn se spaluje při vyšších teplotách než benzín a to je jeden zásadní rozdíl o proti benzínu. U starších aut typu 1203 apod. to dělalo menší problémy.

Dál jednoduše řečeno, plyn je suchý a benzín obsahuje různé prvky, které plyn nemá, ale když člověk ujede zhruba 5km na benzín na asi 1000km tak by mělo být vše OK.

Rozdíl mezi plynem a benzínem - moje subjektivní dojmy jsou, že na plyn táhne auto od nižších otáček (o hodně lépe), tišší v nižších otáčkách.
neregistrovaný "tomazavr"
29. 5. 2004 15:29
Re: LPG vs. motory
ja jeste LPG nemam,ale najedu asi 25tis km rocne,tak asi v utery pujdu pro LPG,ale 25 000Kc se mi zda hodne,sice mam Opel Astru 2,0 16V s riz.kat.,ale stejne to je dost,ale tak za rok to bude zpet:-)Ono take benzin pujde asi na 30kc:-(Ale ta cena za montaz stejne hodne:-(Kdybyste nekdo vedel,jak levneji,tak dejte vedet :shock: Ten e-mail je pravy:-)
neregistrovaný "Fidell"
29. 5. 2004 15:23
Re: LPG vs. motory
No, viděl bych to asi takto. V zahraničí už s tím asi mají větší zkušenosti než my u nás... Nechci nikoho urazit, ale bezdůvodně tam ty značky určitě nejsou...
neregistrovaný "tomazavr"
29. 5. 2004 15:11
Re: LPG vs. motory
Jo to mas pravdu,ale proc?Vzdyt pri pozaru ci vybuchu by to melo byt to same,ne?!Jsem z Hlinska v ČECHÁCH
neregistrovaný "Fidell"
29. 5. 2004 15:06
Re: LPG vs. motory
Například na Carrfouru je značka zákaz vjezdu s LPG. Vím, že u nás na garážích je to samé, nevím odkud jsi, ale jesli z OV, tak asi víš co myslím...
neregistrovaný "tomazavr"
29. 5. 2004 14:59
Re: LPG vs. motory
?!vysvetli
neregistrovaný "Fidell"
29. 5. 2004 14:55
Re: LPG vs. motory
Hmmm, a proto nesmí tyhle auta do podzemních garáží, nebo vlastně do garáží obecně?
neregistrovaný "tomazavr"
29. 5. 2004 14:49
Re: LPG vs. motory
[odkaz]

>:D
neregistrovaný "Fidell"
29. 5. 2004 14:45
Re: LPG vs. motory
? vysvětli
neregistrovaný "tomazavr"
29. 5. 2004 14:41
Re: LPG vs. motory
spise by to melo vice setrit motor,nezli nicit:-)
neregistrovaný "Fidell"
29. 5. 2004 14:38
LPG vs. motory
Nevím, nemám s tím zkušenosti, ale neničí náhodou LPG motory? Přece jenom jsou stavěné na jinou spolovací směs...
neregistrovaný "zadek5241"
28. 5. 2004 08:05
Re: Re:
Lal: No ja jsem z Prahy, tady je ta cena vsude nejak 13,50 - 13,90. Ale zas tolik to nesleduju, ja mám auto na naftu, tohodle plynovýho provozuje manzelka. Je to Mercedes 500SEL, na plyn mi ho predelaval chlapik co se tim zivi v Brne.

Manzelka si velice casto stezuje na rozdilnou kvalitu LPG, jednou to auto ma tendenci chcipat a nekdy rika, ze to auto jede jak střela a zkouší furt jestli nemá přepnuto na benzín, na kterej to má samozřejmě vyšší výkon. Tankuje neustále u různejch pump, protože auto dost žere a nádrž máme celkem malou - toroidní v rezervě a jezdí hodně po celý ČR...

Jinak pro zajímavost, přestavba na LPG stála neofiko 13.000,- Takže po ujetí 70 tis km se to u tohodle žravce už několikrát vrátilo!!!:-)))
neregistrovaný "lal"
27. 5. 2004 23:03
Re:
Jihomoravský kraj - Brno a okolí,

nebyl by problém ani Plzeň a okolí (ve Vochově jsou snad prý dobří, znáš?)

S těmi značkami co píšeš to funguje bez problémů?

Netušíš jáká je cena? Otci nabýzely montáž za cca 30tis,- (tu jak jsem psal)
neregistrovaný "pigal"
27. 5. 2004 21:18
Re: LPG ve Fabii 1.4 / 74kw
Musiš nejdřiv napsat odkud jsi. Pokud jde o značku tak do tohodle auta asi jedině BRC nebo Landi Renzo a nejlépe sekvenční vstřik.
neregistrovaný "lal"
27. 5. 2004 16:41
Re: LPG ve Fabii 1.4 / 74kw
Se kterou firmou máš nebo máte nejlepší zkušenosti?!

Otec se již někde ptal a tam mu právě říkal, že je to dražší, složitější a můžou tam být problémy s elektronikou (ale to prý všude). Tak tam je jasný, že asi ne! Ale ...
neregistrovaný "lal"
27. 5. 2004 16:35
Re: Re:
10,90,- stál ještě před pár dny, kdy jsem tam tankoval u ONA v Plzni, jinak :arrow:

12,90,- stál na D1 u Velkého Meziříčí, 13,50,- u Agip a 13,90,- u Benziny(vše směr Praha);

D1 směr Brno Shell u Měřína 13,90,-;

D5 13,70,- Jet směr Praha;

Shell Brno Opuštěná 12,90,-

Benzina Brno Bystrc 12,90,-;

jinak cena v brně se pohybuje kolem 13,- i víc, což mě udivuje poněvadž v Brně byl vždy plyn jeden z nejlevnějších

A s kvalitou plynu je to rozdílné :-( :

podle posledních mích poznatků má asi nejkvalitnější plyn Shell >:D !

Nejhůře je na tom Benzina po které mi auto vynechávalo, :'-(

kupodivu je dobrý plyn i u ONA
neregistrovaný "zadek5241"
27. 5. 2004 15:52
Re: Re:
Coze? Litr plynu za 10,90? To by me teda velice zajimalo kde...

Bezne tankujem litru v prumeru ceny 13,50.

Jinak mohu rici, ze se nam montaz LPG velice brzy zaplatila. Spotreba kolem 15 litru benzinu nebo kolem 17-18 plynu je znacnej rozdil!
neregistrovaný "paveli"
27. 5. 2004 07:38
Bez nadpisu
Kam ? :)
neregistrovaný "ccc"
26. 5. 2004 14:42
Re: LPG ve Fabii 1.4 / 74kw
Dej to namontovat do pořádný firmy a bude to OK
neregistrovaný "mfilip"
26. 5. 2004 13:09
Re: LPG ve Fabii 1.4 / 74kw
presne kvuli takovym vecem jsem se pro LPG nerozhoupal. Muze to byt ale i spatne nainstalovane.
neregistrovaný "lal"
25. 5. 2004 22:43
LPG ve Fabii 1.4 / 74kw
Zdravím všechny,

s plynem už máme nějaký ty zkušenosti :arrow:

(žigul 1500) a nyní jezdím s novějším Formanem. Téměř bez problému a beru to jako výbornou věc (no jezdit za 10,90,- >:D ), i když se spotřebou dostat se pod deset litrů se podaří jen málo kdy! :'-(

Teď uvažuje otec namontovat ho do Fabie (najede toho docela dost), ale pár lidí mu říkalo, že to tam zlobí :!: Jsou tam prý problémy s elektronikou, tak ho tam zatím nemontoval. No ono to není za pár korun.

Otec jel v Octavii 1,6 a její majitel mu říkal, že to tam má docela v pohodě. Ale počítač mu ukazuje nesmysli a pořád mu svítí varovné červené světýlko řídící jednotky.

Byl bych rád za vaše názory, zkušenosti a nápady!

Díky
neregistrovaný "pigal"
19. 5. 2004 21:22
Re: To: pigal
Není, chodí v pohodě i na klasiku. Vstřik je samozřejmě lepší, ale taky dražší.
neregistrovaný "paveli"
19. 5. 2004 10:24
To: pigal
Ahoj, díky za názory, ta Marea je vícebodový vstřik, myslíš, že teda není nutný víceb. vstřik plynu? /...ale je to asi lepší, to je jasný/
neregistrovaný "gangsta"
18. 5. 2004 23:50
Re: To gangsta
2 paveli - zdravim. je to rok vyrovy 1994, motor 2,2i - priamy vstrek. vykon motora 100 kW, podla technicaku. Inak vsimol som si, ze vo vysokych otackach - nad 4000 to slabsie taha, ako na benzin. ale take otacky vyuzivam len velmi malo, takze sa nic nedeje.

a diky za pozdrav, dufam, ze nam aj vam ta EU donesie nieco pozitivneho... :D
neregistrovaný "pigal"
18. 5. 2004 20:31
Re: To: pigal
OBD II je systém diagnostiky, tvoje marea ho jeste nemá. Jde to předělat bez problému.
neregistrovaný "paveli"
18. 5. 2004 11:13
To: pigal
Ahoj, co je to OBD II ? Myslíte někdo, že by to mohlo být na Maree? :)
neregistrovaný "pigal"
17. 5. 2004 22:11
Re: To gangsta
Pokud auto nema dlouhy plastovy sani, systém OBD II nebo neni vyrobeny po r 2001 tak to muzes postavit jako klasiku za cca 24 t kc. Jinak sekvencni vstrik cca 39 t kc, funguje ale bez problemu
neregistrovaný "paveli"
17. 5. 2004 21:34
To gangsta
....díky a jaký je rok výroby ? Je to vstřik? Sorry, já se v těch japoncích moc nevyznám. Zdravím na Slovensko, majte sa tam dobre v tej našejspoločnej únii :-)
neregistrovaný "gangsta"
17. 5. 2004 18:53
Re: LPG v Toyote Camry 2,2
2 paveli - mam normalny starsi system bez priameho vstreku, stalo ma to 16 000 SKK, je to BRC.
neregistrovaný "nivico"
17. 5. 2004 18:09
LPG IGS
Já mám namontovaný systém IGS Landi Renzo tedy přímé vstřikování plynu v Octávce 1.6 75KW, a je fakt že není žádný rozdíl v jízdních vlastnostech, akorát v peněžence za palivo. LPG 13,50 natural 27,00 v PB.Stálo mne to 46 litrů ale myslím si, že se to vyplatí od 30.000 km za rok
neregistrovaný "paveli"
16. 5. 2004 16:59
Re: LPG v Toyote Camry 2,2
To gangsta: Jaký máš systém ??? A kolik stála přestavba?
neregistrovaný "paveli"
16. 5. 2004 16:58
Bez nadpisu
Tu Mareu už mám, jezdím dost po městě a od října do března mi to bralo tak kolem 11 litrů, LPG je asi lepší nainstalovat až u nás, zahraniční systémy mají s naším plynem potíže. Zajímalo by mě, má-li někdo namontovaný jednodušší systém bez vstřiku plynu a jak mu to jezdí. Díky všem za názory.
neregistrovaný "gangsta"
16. 5. 2004 10:03
LPG v Toyote Camry 2,2
uz to mam nainstalovane a zatial vsetko ok. motor ide OVELA tichsie, v akceleracii som ziadny citelny rozdiel nezbadal, pocitovo je na rovnakej urovni. Ked som chodil este na benzin, po meste to zralo pribl. 10 litrov, ale mimo mesta som sa dostal v poho aj na 6-7 litrov. Zatial neviem, aku to ma spotrebu na LPG, natankoval som za 500 Sk a este chodim :-!

2 paja : suhlasim s tebou, ja napr. najazdim rocne okolo 65 - 70 000 km, co nieje malo. cize investicia by sa mala vratit spolahlivo do roka.
neregistrovaný "paja111"
15. 5. 2004 15:43
Re: LPG ????????
paveli:

Tu Mareu uz mas nebo budes kupovat?

Kdybys ji mel kupovat a vybavit LPG, tak si spocitej, jestli neni lepsi koupit nejakou, ktera uz LPG ma (vetsinou dovoz).

(Jen je tam riziko, ze bude hodne jeta, kdyz uz si nekdo dava do auta LPG, asi vi proc.)
neregistrovaný "paja111"
15. 5. 2004 15:40
Re: Re:
Nemyslim si, ze ma LPG svuj zenit za sebou. Umoznuje treba jezdit s vykonnym benzinovym autem na rozumnou cenu, kdyz clovek ozeli omezeni zavazadloveho prostoru.

Problemem u LPG, o kterem se ale moc nemluvi, je to, ze cena je nizsi kvuli spotrebni dani. A tudiz kdyz nekomu v parlamentu rupne v bedne, tak vytasi novy zakon, kde bude vyssi dan na LPG a cena tak uz nebude treba 13,50 jako ted, ale klidne 23,50,-. No a kdyz bude pritom benzin treba za 28, tak uz se LPG nevyplati.

A vzhledem k tomu, kdo je u nas nyni u moci, tak se muze stat, ze kdyz clovek investuje 30 - 40 tKc do LPG, uz se mu to nevrati.

LPG at si urcite poridi clovek:

1. kteremu se investice vrati za 1 - 1,5 roku

2. ktery nema rad diesly

3. ktery chce auto, ktere se v dieslu nedela nebo dela, ale motory nestoji za nic
neregistrovaný "tdi1"
15. 5. 2004 14:50
Bez nadpisu
momentalne probiha diskuse na auto.idnes a jsou tam zajimave nazory pro i proti.Ja osobne si myslim ze ma LPG svuj zenit za sebou vyplati se to jen tomu kdo hodne jezdi asi jako turbo diesli
neregistrovaný "gangsta"
14. 5. 2004 15:09
LPG v Toyote Camry 2,2
akurat mi dnes robia LPG do toyoty, poobede idem pre to. dam potom vediet, ze co a ako. Ale vo vseobecnosti si to ludia chvalia, samozrejme pokial je to dobre nastavene a nainstalovane. Napr. nemusis tak casto menit olej, celkovo motor by mal vydrzat viac. A samozrejme, najpadnejsim argumentom je cena LPG oproti benzinu. U nas v Ziline je to 17,50 za LPG a 32,50 za benzin 95, co je dost velky rozdiel...
neregistrovaný "paveli"
13. 5. 2004 16:02
LPG ????????
Ahoj lidi, kdoví jak nás budou dusit na cenách benzinu...Tak jsem začal uvažovat o LPG. Mám Mareu 1,8 a ocením názory na použití LPG na tomto motoru. Vím o možnosti použití sekvenčního vstřikování /ale 40 000 /, dalo by se bez potíží použít i "do sání"? Díky.