Auto.cz

Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu
23. 3. 2009 09:13
23. 3. 2009 09:41
23. 3. 2009 09:13
Jaké vybrat
Ahojte všichni, chtěl bych trošku podebatovat. Známí by rádi koupili auto, a na mě se obrátili, zda bych jim pomohl s výběrem a já se obracím tady, na radu starších a zkušenějších.
Rozpočet je cca 300 000, většinou vychází základní motory (u koncernu radši 1.4), a s výbavou by uvítali klimu, dálkáč, 2/4 pytlíky, eletro okna a špígle. Zatím jsem vybrat tyhle kandidáty:
Ford Focus

Ford Fushion

Škoda Fabia/Roomster/Octavia Tour

Seat Ibiza

Kia C´eed/ Hyundai I30

Mitsubishi Colt 1.3

Je to takový pelmel, prověřená kvalita/neznámé auta. Kdoví jak na tom bude třeba i30 za 4 roky, když se taková Octáva drží už 12 let.:-D C´eed má hodně lákavou záruku, ale co se zkušeností týče, jeden povídá ano, druhý říká nikdy více.
Focus je fajn, ale za ty prachy holobyt, Octavia Toour s tím klimacentrál paketem by šla taky. Mají Fabii I a nadávají na nedostatek místa, takže Fabču II bych vyškrtnul. Roomster, no, jsou to lidi kolem padesátky, tak nevim, jestli by se to zamlouvalo po stránce designu. Mitsu je tam z důvodu mého srdce, já jsem na japonce.:-D Ale výbavou, cenou taky vychází sympaticky.

Ale hlavně se chci zeptat na vaše názory, vaše zkušenosti, vaše tipy. Děkuju.:-)
Rozbalit vlákno
3
Avatar - superkutil
23. 3. 2009 09:38
Re: Jaké vybrat
Pokud bych kupoval nové auto, tak bych šel do Fusionu 1.4 který je do 30.3.2009 za cenu 250tis. ve slušné výbavě a do 300tis. by byl v maximální výbavě. Jedinné co autu chybí je ESP, které by se u tak vysokého vozu hodilo. Fusion je kvalitní vysoký vůz s rozumným kufrem a hezkým interiérem. Jediné co by mi vadilo je malé zrychlení vozu.

Ostatní vozy také nejsou špatné, ale proti Fusion jsou ve stejné výbavě výrazně dražší. Ibiza je pěkná ale menší, KIA je sázka do loterie a do škody bych nešel z principu kvůli předražení. Pokud bych se rozhodoval mezi KIA a Ford, tak Ford vítězí.
23. 3. 2009 09:41
Re: Jaké vybrat
Určitě nové. Fushion je takový můj tajný tip, je to víceméně léty prověřené auto bez nějakých slabin.