Auto.cz

Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu
neregistrovaný "Škoda Auto Tým"
23. 2. 2011 10:32
Re: kontrolka kontroly tlaku v penumatikách
Dobrý den, hlavní roli zde hraje svítící kontrolka ABS. Ta signalizuje, že je v systému ABS porucha a že je vyřazen z provozu – vůz tedy nemá funkční ABS a tedy ani ASR. Ve skutečnosti se může jednat o méně závažnou závadu, např. špatný kontakt apod. V každém případě zajeďte do servisu (nejlépe Škoda) a nechte systém ABS zkontrolovat. Jakmile bude odstraněna závada na systému ABS, měla by zmizet i kontrolka ASR. Poté by se měla přestat rozsvěcet i kontrolka systému sledování tlaku v pneumatikách. Ten využívá právě snímačů otáček kol systému ABS, takže když od snímačů nepřicházejí požadované signály, systém sledování tlaku v pneumatikách to považuje za podhuštění některé z pneumatik a rozsvítí kontrolku na přístrojovém panelu.

Škoda Auto Tým
19. 2. 2011 14:18
Re: kontrolka kontroly tlaku v penumatikách
Já si jen tak tipnu. Co třeba snímač co snímá otáčení kola. Jestli je to úplně mimo mísu tak se mi moc nesmějte.
neregistrovaný "masinj"
7. 2. 2011 08:06
kontrolka kontroly tlaku v penumatikách
Dobrý den, po několika minutách jízdy (O2) se mi na displeji objevi kontrolka kontroly tlaku v penumatikách, společne s ABS a ASR. To se děje i po kontrole tlaku v pneumatikách a nastavení kontroly dle návodu. Po vypnutí a zapnutí motoru kontrolky zmizí. Nevíte, prosím, čím by to mohlo být? Díky za odpověď.