Auto.cz

Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu
Avatar - Jiri Domansky
25. 10. 2015 20:50
Re: Skoda octavi II rs
Zkus zjistit, jestli nemáš zadřený pístní kroužky :-)
Avatar - Luke42
13. 9. 2015 19:40
Skoda octavi II rs
Dobrý den. Mám menší problém, na mým dvojkovým RS (tfsi) mě mizí olej, zhruba po 1000kilometrech musím dolít asi půl litru oleje nevíte někdo čím to může bejt? Předem díky moc za rady.
15. 2. 2013 21:12
Škoda o1 2003 1,6 75kw
Dobry den mám takovej problém škrtnul jsem drátama + a - na rádiu o sebe a najednou mi nefunguje ručička rychlosti a počítání kilometru a spotřeba ručička paliva se furt hýbe nahoru dolu a rozsvítí se rezerva a zase zasne otacky v normálu a teplota taky nevíte co to muže být??
Avatar - Fisi
23. 1. 2013 00:51
Octavia
Ja byt tebou,pokusim se najit Octavii II,1,9TDi PD 77kW s manualni prevodovkou.Myslim,ze na Nemecke strane se nejaka zachovala najde (jukni na: www.mobile.de).Je jizdne jinde nez jednicka,motoricky je to pouze vyvojovy stupen 74kW verze starsiho motoru a prostorove,ergonomicky a bezpecnostne,je od starsiho modelu hodne vpredu.Poruchovost je stejna,zalezi hlavne jak s tim kdo zachazi.Dalsi vec je,ze je to koncern a tak bych se osobne poohlizel treba i po Golfu,ten je preci jen v programu VW vyse,cemuz odpovida vybava i zpracovani.Ma ale mensi kufr. :-)
29. 11. 2012 17:17
PD
Motory 74 a 96 kW sú už takisto Pumpa-dýza ako aj 77 kW v dvojke, v dvojke je to asi jediná rozumná motorozácia. K spotrebe starých rotačiek 66/81 kW sa ale nepriblíži...
Avatar - chetoos
26. 11. 2012 13:35
Rozhodně octavia I
Já osobně bych zvolil Octavii I řady. Má spolehlivější a motoricky propracovanější motory převzaté z VW passat. Je i spolehlivější co se týče motorů,elektroniky a všech ostatních části motoru (např podvozek). Dvojková Octavia je už dosti kazová. nejčastěji dochází k poruchám elektroniky a má i pár špatných motorů, které se spíše opravují, než aby jezdily 2.0 TDI 100Kw A další jimi podobně, tyhle motory bych určitě nebral. Na závěr jen tohle. Octavia II je modernější, nabitější moderními prvky, ale pokud hledáte spolehlivé a výborně jezdící auto, zvolte octavii I
Avatar - Bud
24. 11. 2012 21:13
Re: cus-edit
No o tyto auta jsem se zajímal už dávno, tak si toho už nepamatuji. Ale vím, že jsem byl určitě přesvědčen o tom, že je lepší Octávie I. A nebyl jsem v tomto názoru vůbec osamocen. Bohužel už nevím proč. :-)
neregistrovaný "latrina.x"
27. 2. 2011 11:21
Octavia I nebo Octavia II
Zdravím, ač jsem pročetl možné nebo možné, pořád řeším dilema. Přemýšlím nad koupí ojetého vozidla, buď Škoda Octavia I. generace(popř. Tour) s nájezdem do 100t km a naftovým motorem(1.9 tdi 81kw,96 kw,74kw u Tour) nebo Octavia II taktéž s dieselem(1.9 7tdi 77kw)a s nájezdem do 140t km. Je mi jasné, že co se týče jízdních vlastností je jasná Octavia II, ale cenový limit je 180 000,- Kč a nevím právě, zda se za tyto peníze dá Octavia II s tímto motorem slušně pořídit. Pokud je to nízký cenový limit, tak pak se mi nepodařilo rozhodnout, který z uvedených motorů pro Octavia I je nejvhodnější..Benzín v žádném případě nechci. Díky za rady..