Auto.cz

Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu
17. 7. 2001 13:55
neregistrovaný "pavelson"
20. 8. 2001 07:08
neregistrovaný "Zorb"
21. 8. 2001 14:04
neregistrovaný "sela"
10. 9. 2002 10:02
neregistrovaný "radek_1"
10. 9. 2002 10:08
neregistrovaný "Viados"
10. 9. 2002 10:23
neregistrovaný "radek_1"
11. 9. 2002 15:04
neregistrovaný "radek_1"
11. 9. 2002 15:25
neregistrovaný "campagnolo"
11. 9. 2002 17:02
neregistrovaný "H.A."
12. 9. 2002 09:12
neregistrovaný "radek_1"
10. 9. 2002 10:14
neregistrovaný "Viados"
12. 9. 2002 22:02
neregistrovaný "skdd1"
15. 11. 2002 23:28
neregistrovaný "Yarreg"
14. 11. 2002 11:29
neregistrovaný "Zorb"
15. 11. 2002 12:11
neregistrovaný "campagnolo"
6. 6. 2003 10:39
neregistrovaný "KaZaN1"
12. 11. 2020 11:24
neregistrovaný "pavelson"
17. 7. 2001 13:55
Zlatá Corsa
Vážení příznivci vozů opel Corsa. Zcela náhodou jsem se dostal na tyto stránky a zcela náhodou jsem založil tuto rubriku. Ale náhoda už nebude to , že se pokusím rozjet diskuzi kolem vozů Opel Corsa.

Já sám vlastním Corsu od roku 98 , kdy jsem zakoupil zcela nový pětidvéřový vůz s novým motorem 1l12V . Z finančních důvodů byl zbytek v základním vybavení , ale pro mé potřeby mi stačil doma naistalovaný alarm*PEAGER a centrální zamykání.Časem jsem přikoupil mlhové světla , průvan-plexi na přední okna , a dle vzoru vozů vyšší kategorie vyrobil opěrku pod pravou ruku.Samozřejmě , že Corsa nezůstala bez šrámu,na jedné dovolené v Chorvatsku jsem utrpěl promáčknutí pravého předního blatníku , kdy se mi nějaký dobrák v noci do toho opřel , a ještě jedno povedené kvítko , které mi objelo klíčem zadní dveře(chytil jsem ho a policie mu nic nedokázala). Ale co bych chtěl hlavně říci . Zlatá Corsa!! nejenom , že je to auto jak do města , tak na příjemné cesty s rodinnou ale byl jsem s ní i 4x v Chorvatsku ( 2 dospělí, 2děti ,a věci všude kam se vešli) .Doma mě vozí do práce po městě a spotřeba při svižné cestě nepřesáhne 5,5 litru . Když chci šetřit , nespěchám , nepřekračuji dlouhodobě 130km/hod tak jezdí za 4,9l. Jezdí velice svižně a ostatní řidiči jen kolikrát zůstanou koukat (včetně mě) a max. rychlost? V papírech 152km/hod a já už v ní jel (z kopce na dálnici )175km/hod, jinak normálně na dálnici se rozjede na 160km/hod. Díky za to firmě Opel a těším se i na vaše názory.
Rozbalit vlákno
0
neregistrovaný "Zorb"
20. 8. 2001 07:08
Prepinac dalkovych a tlumenych svetel.
Zlobi mi prepinac dalkovych a tlumenych svetel. Pri zapnuti nebo vypnuti blinkru se prepnou svetla na dalkova. Mam sice Tigru, ale prepinac je asi stejny s Corsou. Nevite nekdo o nejakem vrakovisti v severnich Cechach ? Nechce se mi kupovat novy. Dik.
Rozbalit vlákno
0
neregistrovaný "sela"
21. 8. 2001 14:04
Moc lehka?
Corsu B jsem mel [pred Astrou G a mohu ji vytknout jen par veci. 1. ma moc lehky zadek a pri brzdeni na nerovnostech ma zadek tendenci "tancovat". 2. po 30 KKm najezdenych po meste stali tlumice za "prd". Ale to je asi dan za mala 13" kola. Jinak slusne auto...
Rozbalit vlákno
0
neregistrovaný "radek_1"
10. 9. 2002 10:02
Nový motor 1.0 12V - spotřeba oleje, zajíždění????
Chci se zeptat všech majitelů auta Opel Corsa s motorem 1.0 12V, jakou mají zkušenost se spotřebou oleje (ale i benzínu) během zajíždění, nebo i po delším provozu. Mám měsíc starý Opel Agila se stejným motorem, a vzal mi už cca 0.4 litru oleje na 2500km, což se mi zdá staršně moc. V servisu mi tvrdí, že si to sedne, že je to problém záběhu, v manuálu píšou, že může být až 0,75l/l000km, s tím, že po zajetí se ustálí, žádné číslo o spotřebě oleje po ustálení tam není, jakou máte zkušenost Vy? Díky za každou odpověď Radek
Rozbalit vlákno
7
neregistrovaný "Viados"
10. 9. 2002 10:08
Re: Nový motor 1.0 12V - spotřeba oleje, zajíždění????
Preju ti hodne zkusenosti od ostatnich ctenaru MC, ale hlavne tech 0.4 litru na 2500 km tak neprozivej!!!
neregistrovaný "radek_1"
10. 9. 2002 10:23
Re: Nový motor 1.0 12V - spotřeba oleje, zajíždění????
Mně to docela hodně se.., protože vím, kolik mně bral Oltcit a příliš se to od toho nelišilo (snad to ale klesne) a vím taky, že třeba nový Suzuki Swift 1.0 nevezme ani kapku... Zdravím Radek
neregistrovaný "H.A."
11. 9. 2002 14:09
Re: Nový motor 1.0 12V - spotřeba oleje, zajíždění????
Meli jsme Corsu 1,0 12V Ecotec v praci jako sluzebni. Se spotrebou oleje Ti neporadim ale podle me byl ten motor strasnej - resp. priznavam ze si dodnes nemuzu na ten hrozny zvuk trivalce zvyknout. I kdyz spotreba byla v pohode. Je ale fakt ze to byl starsi typ 1,0 12V a ze ted Opel pár koniku pridal a motor vylepsil takze je to treba lepší. Já přemýšlím o autě pro manželku a děti - vybírám mezi Puntem, Fabii, Ibizou , Fiestou a Polem. Co by jste doporucili?

Hezky den
neregistrovaný "radek_1"
11. 9. 2002 15:04
Re: Nový motor 1.0 12V - spotřeba oleje, zajíždění????
Mně se ten motor nijak hrozný nezdá, nevím, jak kdo, ale já nepoznám, jestli má 3 nebo 4 válce, s hlukem nevidím problém, i když ho možná moc nevytáčím, není to můj styl jízdy, možná je opravdu při 5000 ot/min výrazně hlučnější než jiné motory, já jezdím většinou do 4000 ot/min. Můj odhad byl, že bude určitě lepší než ty motory 1.0, 1.2 i 1.4 8V, co dávají do škodovek, dle parametrů, vyzkoušených jízdních vlastností a spotřeby o tom nepochybuju, jedinou pochybnost mám s tím olejem. Nechci nikoho nějak manipulovat, ale Agila či Wagon je podle mně lepší a i levnější než výše uvedená auta, zvlášť, pokud to má být druhé auto v rodině. Zkuste se s tím někde projet, prohlídnout si to a uvidíte. Zdravím Radek
neregistrovaný "campagnolo"
11. 9. 2002 15:25
Re: Nový motor 1.0 12V - spotřeba oleje, zajíždění????
Mo je manzelka ma Peugeot 206 1.1 od roku 2000.

Plna spokojenost. Z toho co pises ty bych jednoznacne favorizoval Polo.
neregistrovaný "H.A."
11. 9. 2002 17:02
Re: polo vs.corsa / Agila
to :campagnolo. Proc by jsi preferoval Polo ? Kvalita zpracování ? Podvozek ? To asi jo - ale

co motory - podle me nic moc ..... Zajimalo by me tvoje obsahlejsi vysvetleni

to Radek - Agila - ja se bojim ze Aguila ani Wagon mi nenabidnou takovou uroven bezpecnosti jako potrebuji pro klid duse pro prepravu dva malych deti /hlavne aktivni - tuhost koroserie /deformacni zony pri narazu/ coz je dany tim ze jsou jeste mensi auta nez polo nebo corsa. No a taky ten kuft je moc malinkej a hlavne neskladnej pro kocarek a dalsi veci.... ale je fakt ze jsem slysel na Agilu a jeji jizdni vlastnosti docela chvalu.
neregistrovaný "radek_1"
12. 9. 2002 09:12
Re: polo vs.corsa / Agila
Co se Agily týče, o její bezpečnosti vim z reklamy jen to, že má nějakou vyztuženou karosérii, říkají tomu klec, která na mně působí docel masivním dojmem, možná, když je vyšší je i tužší; pedály, co se při nárazu samy uvolní a v základu 1 airbag, může se doobjednat airbag druhý a ABS, obojí po cca 10.000Kč. Crashtesty pokud vím dosud zveřejněny nebyly, ale nemyslím si, že není velký důvod, aby dopadly o moc hůř než u Yarise, Matize či podobných aut. Suzuki Wagon je prý nejprodávanější auto v Japonsku, co je na tom pravdy, nevím, ale pak by to asi velký * z hlediska bezpečnosti být neměl. Na šířku a na výšku je tam místa až až pro 4 osoby (vzadu jsou 2 pásy), sedadla mají vyšší sklon, takže ani s nohama by nikdo normálně vysoký a tlustý (mám 182cm a 80kg) neměl mít velký problém. Kočárek jsme měřili a do kufru se vejde (v prosinci to doufám otestujeme naostro :-)) ), po sklopení zadních sedaček je z toho pak malý stěhovák, zvášť pro vysoké věci, na délku už to může být horší. Suzuki Wagon udává myslím objem kufru 280, Opel Agila 240 litrů, ten kufr je ale u obou snad fyzicky stejný, kdoví, jak je to doopravdy, podle mně to bude někde uprostřed, menší než Fabia asi nebude.

A když se tam dá třeba na dovolenou box na střechu, odveze se tam všechno, co je potřeba. Možná vyprávím jako nějaký placený agent Opelu, ale mně se fakt to auto líbí, někomu může připadat ošklivé, podle mně velké rozdíly v téhle kategorii aut ohledně prostoru a bezpečnosti nenajdete (jen některá auta jsou vzadu nízká - Renault Thalia, apod.), jedná se jen o cenu, záruku a značku, co se komu líbí, komponenty jsou stejně z celé Evropy u všech značek ať tzv. japonských či německých, jak se liší motory je otázka, já doufám, že moc ne (Opel vs. Suzuki). Zdravím Radek
neregistrovaný "Viados"
10. 9. 2002 10:14
Corsa B
Jake motory se davaly do Corsy B? Byly to 8V i 16V (stejne jako ted v Corse C)? Jaka Corsa (v jakym stavu) se da koupit do cca 150 tis Kc?
Rozbalit vlákno
2
neregistrovaný "skdd1"
12. 9. 2002 22:02
Re: Corsa B
do corsy b sli aj 8v aj 16v, najvacsi bol 1.6 16V (GSI), 1.4 16V (90k) sa najviac predavali v edicii champion co bolo k nejakym majstrovstvam sveta vo futbale. Potom prisli 1.2 16V. Najcastejsi motor bude asi 1.2 8V a 1.4 8V spolu s 1.0 12V. Super jazdi 1.5TD, bohuzial to uz budu starsie kusy. Z dieselov sa mi zda, ze este bol 1.5D. Pokial pamat dovoli a na nieco si spomeniem tak napisem. Co sa tyka ceny neporadim, corsa nie je fakt moja parketa.
neregistrovaný "Yarreg"
15. 11. 2002 23:28
Re: Corsa B
15 D se delal , ale nebyl tak rozsiren jako benzinovky.Moje pritelkyne ji ma.Objektivne musim priznat je to trochu slabota je tam pouze 37KW, ale kdyz uz je velmi dobre zajeta tak ted po 70tkm.jezdi celkem fajn, potrebuje dobre prohrat motor a pak fici, auto je to spolehlive zatim bez problemu,ale ma dve vady na motor 15 D,ktery je dost tezky na tak male auto je strasne lehky zadek takze kdyz jedete po dalnici 140Km/h a potrebujete prudce zabrzdit tak to skace jak mala koza chce to zvyk.A druhy problém je motor 15D trpi obrovskýma vibracema ktere se prenaseji do kabiny.Nejsem si zcela jist do papiru jsem se nedival ale tusim ze to je trivalec a jde to poznat.Ale jinak auto je OK malo zere.Mesto dava kolem 6L
neregistrovaný "Zorb"
14. 11. 2002 11:29
Radio s CD
Dobry den. Mam v Tigre radio s MG (bohuzel si nepamatuju typ ). Chtel bych ho vymenit za radio s CD, ktere Opel dodaval za priplatek. Je s tim nejaky problem ? Pripadne nevite , kde sehnat starsi ? A jak se jmenuje , protoze cenik na Tigru uz nemam ? Diky.
Rozbalit vlákno
1
neregistrovaný "campagnolo"
15. 11. 2002 12:11
Re: Radio s CD
Pokud to je origos od Opelu tak tam mas CAR 300, nebo CAR 400. Tuner/CD dela Opel CDR 500 (na jedno CD) a pak jeste CCR 600 to je kazetak s Changerem extra a ovladanim z radia (Musi se objednat radio, propojovaci kabel a CD Changer.

Ta prvni varianta je asi za 14 papiru, ta druha asi za 40. da se sehnat pres inzerat, ale velmi obtizne. Muzes ale dokoupit univerzalni CD Changer s extra ovladacim panylkem a propojit se stavajicim radiem.
neregistrovaný "KaZaN1"
6. 6. 2003 10:39
Opel Corsa 1.6 16V GSI (1995)
Zdarec, jak už sem psal do GSI threadu, zajímalo by mne co si myslíte a co víte o týhle Kozičce... Nějaký tovární údaje, jak to jezdí, jak to žere, co se kazí a co nekazí.. atd... pište cokoliv, jsme v cukání si tohle šídlo koupit... díkyyyyyyyyyyyyyyyyy
Rozbalit vlákno
0
12. 11. 2020 11:24
Corsa 2007
Dobrý den, potřebuji radu. Koupil jsem Corsu 1,2 59 kw s nájezdem 159xxx r.v. 2007, nemohu pochopit, proč se mi po otevření vozu osvětlí budíky ale když zapnu světla, budíky i display se ztmaví, může mi to někdo vysvětlit?
Rozbalit vlákno
0