Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Ženevský autosalon 2019 živě: Facelift Mitsubishi ASX vypadá jako nové auto

Mitsubishi na ženevském autosalonu představuje další facelift populárního ASX. Ale nepoznali byste to, tedy dokud si nesednete dovnitř.
Zpět na článek
7. 3. 2019 19:58
Docela fešák
Za mě celkem pěkný facelift :yes:
7. 3. 2019 15:54
Re: Mitsubishi
OK beru. Tady jsou podobné zkušenosti popsané z jakéhosi auto webu [odkaz] . Lancer není moje první Mitsubishi ;-)
7. 3. 2019 13:14
no neviem
prvý pocit spredu bol vitara, potom som kukol zozadu a tam svetlá, ktoré vitara fejsliftom vylepšila (tá oranžovo červeno biela farebná divočina). Interiér zastaralý a k tomu pocit, že auto len prezliekli. Celok nevyzerá zle, ale či to bude stačiť nie som istý.
7. 3. 2019 11:16
Re: Mitsubishi
To ani nie je o prioritach, mas maly najazd a tolko zvladne aj pri tom veku takmer kazde jedno auto s minimalnymi nakladmi. Takze toto neberiem ako argument, resp ako hlavnu vyhodu ist do Mitsubishi.
7. 3. 2019 10:52
předek vs. zadní část
Na předku se odvázali ... ale ta zadní část zůstala poměrně konzervativní ... to mi asi vadí nejvíc.
7. 3. 2019 10:39
Re: Mitsubishi
To je podle priorit. Mitsubishi - v mém i v případě bratra H/K svweta jde o poslední Lancer je auto, které je velmi příjemné z hlediska dlouhodobého užívání díky minimálním nákladům na servis. U mého Lancera jsem mimo oleje a filtrů (za 10 let a 114 tisíc km), vyměnil 6 žárovek různých typů, jedny destičky přední a minulý rok komplet kotouče a destičky, což byla největší částka, protože komplet materiál stál 4 tisíce korun (práci jsem si dělal sám). Kompletní roční provozní servis stojí okolo 800 Kč v materiálu (olej, olejový filtr, vzduchový filtr a kabinový filtr) a vyměnit filtry a olej je práce na 15 minut. Pokud chce člověk "dělat dojem" nebo sportovat, pak je samozřejmě se potřeba podívat trochu jinam ;-) .
Avatar - praděda7
7. 3. 2019 08:11
Re: Zastaralý model, ale
U nového modelu bych přivítal nižší ponton....vyšší okna....
Avatar - praděda7
7. 3. 2019 08:09
Re: Tož za ten předek
Ano, v Austrálii jsou VANs velmi populární.........
Avatar - Verny_2013
7. 3. 2019 07:56
Re: Mitsu jak ho ještě nedávno člověk znal...
ale když se podíváš na jejich portfolio v Asii, kde jsou asi opravdu silnější, tak je to velká bída a technologické i designové zaostávání. Za posledních pár let padli na úroveň SsangYongu.
7. 3. 2019 07:37
Re: asx je stará šunka
Ja zase potvrdzujem co hovori. EVO IX je moja srdcovka rovnako s bmw E39. Ale to je uz len nostalgia v oboch pripadoch. Kazdopadne ked som auto vyberal ja, tak som tiez sadol do vsetkoho co mitsubishi ponukalo. Na autosalone suverenne najhorsi dojem. A predajne to upada - ono pravom, staci presadnut do takmer ktorejkolvek konkurencie a clovek nenajde dovod preco by si ho mal kupit.
Avatar - CountachSV
7. 3. 2019 07:03
Nekekee...
Ten volant je v roce 2019 peklo. Podobný dojem ve mě zanechává toto kormidlo z OB:

[odkaz]
Avatar - Jaros71
7. 3. 2019 01:10
Re: Zastaralý model, ale
Facelift se povedl...další úpravy asi nechají na zcela nové auto. :-)
Avatar - Jaros71
7. 3. 2019 01:07
Re: pekne
Morálně zastaralé auto , nyní však s docela pěkným designem a povedeným dalším faceliftem.
Pokud bude super cena , má šanci se prodávat..jinak lidi půjdou jinam. ;-)
6. 3. 2019 21:13
Re: Mitsu jak ho ještě nedávno člověk znal...
Mitshu má asi silnou pozici hlavně v Asii.
6. 3. 2019 20:53
Zastaralý model, ale
za povedený facelift předku zasluhuje palec nahoru. A hlavně za zachované klasické budíky a mechanickou ručku!:-) :yes: Ještě by měli zapracovat na naladění podvozku a trochu zpevnit karoserii (více vysokopevnostní oceli).
6. 3. 2019 20:52
Re: Tož za ten předek
A mě právě ten předek úplně irituje. Prostě je pro moje oko nesnesitelný.
Každý to máme jinak a tak to má být. Jinak by byla nuda :-)
6. 3. 2019 20:47
Re: Mitsu jak ho ještě nedávno člověk znal...
Naprostý souhlas. Dnes když někdo řekne misu, tak jako první v mysli mi vyskočí 3000Gt a hned za ním Galant. Galanta měl u nás na vsi v 90 letech místní předseda Jzd 2 generace po sobě. Úplně jsem z nich byl hotový :-) Tenkrát dělalo misu auta. Dnes jen ohavné kreatury.
Avatar - twistedTSD
6. 3. 2019 20:33
Re: Mitsu jak ho ještě nedávno člověk znal...
Nevím, jak je na tom s prodeji, ale modelová řada v EU i USA v posledních letech připomínala Fiat. Vyhnívající Lancer, 5x faceliftované ASX, pomalu stárnoucí Outlander a rozvojový Space Star.
6. 3. 2019 19:28
Re: Mitsu jak ho ještě nedávno člověk znal...
No jak to tak sleduju,tak mám pocit,že upadá hlavně Evropa.Asie..Čína, Korea.. samozřejmě dál i to Japonsko začíná mít technologický náskok,který narůstá.Uvidíme,ale mám o Evropu lehkou obavu.Snad se chytnem.Jinak Mitsubishi se po převzetí Renault/Nissan zvedl..o tom žádná.
Avatar - Beefcake
6. 3. 2019 19:04
Re: Haha, ze nove auto
Menej je niejedy viac. Hlavne takehoto nicim nepodlozeneho nadsenia :-)
Avatar - 3_diamanty
6. 3. 2019 17:30
Re: asx je stará šunka
a to si mal vlastne auto alebo pozicane nebodaj firemne? aj to vela zavazi v akom je stave... kazdopadne ale toto je uz nove ASX >:D ... ked ja ti neviem.. kolega v praci ho ma .. sedim v nom obcas aj ja a pride mi ako normalne auto.. nevidim v nom ziadny problem z pohladu bezneho uzivatela len mozno nie som moc narocny ja viem ... mi chudaci to mame lahke .. uspokojime sa aj s tym malom co mame >:D
Avatar - 3_diamanty
6. 3. 2019 17:28
Re: Mitsu jak ho ještě nedávno člověk znal...
neupada... naopak... uz sa dviha ;-) ... aj technologicky a predajmi na tom globalne nikdy nebolo mitsu lepsie ako dnes ... frcia ako nikdy predtym... len to chce este par novych kuskov ( casom pridu dalsie hybridne SUV ) ... ze uz nevyraba sportiaky a vytunene evo sedany ale povedzme viac SUV to este neznamena ze upada... len sa proste uz preorientovali na to co dava viac sanci k prezitiu do buducna... takze v tomto ich chapem a iste je to lepsie ako robit nadalej to co nefrci ako povedzme uzasna alfa kde stale ziju akoby mimo reality ale svet aut im pritom uteka pred ocami ... :yes:
6. 3. 2019 17:26
asx je stará šunka
Nabehal som niekolko desiatok km na asx s max výbavou a v nafte a je to neskutočný vergel.

Neviem si ani predstaviť, aky srot to musi byt v nejakej socka výbave so základným motorom
Avatar - twistedTSD
6. 3. 2019 17:24
Re: Tož za ten předek
No ale právě...moderní předek a vše ostatní je jak z devadesátek.
Avatar - twistedTSD
6. 3. 2019 17:23
Re: Mitsu jak ho ještě nedávno člověk znal...
To není o době, Mitsu upadá. Ještě, že teď mají aspoň Eclipse Cross.
Avatar - 3_diamanty
6. 3. 2019 17:17
Re: Mitsu jak ho ještě nedávno člověk znal...
doba sa meni .. a auta s nou... tak to chodi... ani mna niektore veci netesia ( kam to autami celkovo smerujeme ) ale asi to inak nejde a som s tym zmiereny :yes:

kazdopadne budme radi ze stale este auta maju volant a ovladame ich sami a vlastnym pricinenim :yes:
6. 3. 2019 17:13
Mitsu jak ho ještě nedávno člověk znal...
...pokroková Sigma, Lancer, 3000GT, Galant, Eclipse.

Dnes pár nevzhledných SUV, beznadějně zastaralé portfolio modelů nebo nevzhledný Mirage. Co k tomu dodat?
Avatar - 3_diamanty
6. 3. 2019 17:07
Re: To je jednoduché...
je tam novy vacsi displej v novej kaplicke a komplet novy infotainment .. aj materialy by mali byt nove na niektorych miestach ... :yes:

PS: vidim celkovo aj viac klavirneho laku v kabine .. hoc to na kvalite asi neprida to jo
Avatar - kaa
6. 3. 2019 17:05
Re: To je jednoduché...
Tak nějak. A to co potřebovalo facelift nejvíc (interier) zůstalo nedotčeno.
Avatar - 3_diamanty
6. 3. 2019 16:18
Re: To je jednoduché...
tusim uz stvrty facelift ( boze kto to ma vsetko pocitat >:D ) .. pritom to takto mohlo vyzerat uz davno ze jo .... ;-) .. ale lepsie neskoro ako nikdy ... to auto kazdopadne este asi nemalo sudene skoncit... este je totiz stale slusne predajne a defakto este viac prakticke ako mnohe geneticky o 10 rokov novsie kusky na podobnom podoryse s vypinanim valcov a s drnciacimi megatabletmi
Avatar - 3_diamanty
6. 3. 2019 16:17
Re: Haha, ze nove auto
pockaj ked engelberg studia pojde do seriovky ;-) ... vidim tu velke moznosti.. mitsu ma aj fajn hybridne technologie ( este aj baterky si robia do hybridov sami ) ... v tomto sa ani koncern so svojimi motorovymi technologiami na mitsu nechyta ... len to nejde vsetko hned... ale uz vidim pokroky... a vo vyvoji je uz par kuskov ... daj mitsu este 3 roky a uvidis ze tuto znacku razom nespoznas a zmenis na nu nazor ;-) ... podstatne je ze konecne ide uz dobrym smerom a vie co vyvijat a vyrabat a vie kde je cesta ( hybridy a SUV ) ... a hlavne je stale v zisku a zaraba na rozdiel od mnohych udajne "modernejsich" aj vyrobou vacsich konkurentov z europy .... tak este 3 roky vydrz ... viac nie .. a uvidis ze sa na nu zacnes pozerat uz kusok inak ( pevne v to verim ) :yes:

PS: v roku 2018 mitsu rastlo oproti roku 2017 globalnymi predajmi o 18 percent ( kto takto prudko rastol za jediny rok? hadam nikto ani skoda ) ... ide dobrym smerom ... takze nejake tie posmesky na mitsu ma fakt netankuju.. naopak su vtipne a vobec mi nevadia lebo kazdy vieme svoje ;-) :yes:
6. 3. 2019 16:12
To je jednoduché...
Toto je faceliftovaný facelift faceliftovaného faceliftu... :-)
Skrátka niečo ako bol Michael Jackson.
6. 3. 2019 16:06
Haha, ze nove auto
Ten interier uz teraz vyzera ako 10 rocny a nespoznat v tom stare asx sa da tak akurat pri kolmom pohlade spredu. Kazdopadne, stale vacsia snaha ako pri minulom facelifte, kde sa ani neunuvali spravit novy vylis predneho blatnika, a po prestahovani smerovky do zrkadla dieru po nej zalepili umelohmotnou nalepkou ako z Kauflandu >:D Ach kde su tie casy pokrokoveho mitsu...
Avatar - 3_diamanty
6. 3. 2019 15:54
Re: Tož za ten předek
jo mimo europy celkovo mitsu ma hodne dobre meno .. aj v amerike aj v rusku ci australii to len tu v eu sa "nikomu" nepaci ( tu sme uz moc neprakticki a kratkozraki ) .. ked tu kazdy radsej plavajuce displeje a i-cocpity ci motory s vypinanim valcov a ine "chutovky" :-)

PS: v zeneve je tusim aj "nova" L200... a aj ta vyzera paradne ( paci sa mi tento styl ) ... a cakam ze zrovna v australii ju budu milovat :yes:
Avatar - praděda7
6. 3. 2019 15:50
Re: Tož za ten předek
Měl sem v Austrálii před 2 lety na 2 týdny půjčené 2.0 l ASX s CVT a panovala velká spokojenost.... :yes: Never missed the beat........ :-)
Avatar - 3_diamanty
6. 3. 2019 15:31
Re: Tož za ten předek
az ma prekvapuje kolko chvaly je v texte na to auto.. cakal som ze ho zvozia pod zem a budu si z neho utahovat a ono sa im nakoniec aj pacilo a asi ich aj pozitivne prekvapilo.. ale aspon je vidiet ze je to poctive a dobre auto a este par rokov iste na trhu vydrzi... zrovna pre zakaznikov na akych mieri je podla mna stale fajn a ma im nadalej co ponuknut... mat tie prach ach jo... ale obavam sa ze uz ho nestihnem.. jedine zeby v tejto podobe vydrzalo aspon dalsich 6-7 rokov >:D co sice v pripade mitsu clovek nikdy nevie >:D ... tam je mozne vsetko ... nie ale vazne teraz ... som rad este za tuto sancu ktoru ASX dostalo ... nakoniec to mozno bude este super tah a za par babiek ... ved v usa alebo rusku ci australii dodnes pekne ASX frci a viem si predstavit ze s touto novou tvarou aj novym motorom to bude este lepsie nielen tam ale aj u nas v eu... :yes:

PS: mitsu potrebuje hlavne predavat... a nie nejake super neprakticke stylovky pre par extrovertov ... takze je fajn ze ASX nadalej este znacke pomoze k rastu a k zisku ... a asi aj preto este prezilo ;-)
Avatar - 3_diamanty
6. 3. 2019 15:13
pekne
paci sa mi ako s troskou snahy sa da aj z relativne vybehoveho kusku spravit docela este zaujimave az stylove auto.... chvalim aj vsadenie displeja a celkovo budiky aj ovladace ventilacie/klimy ... za mna tu ani nebolo co menit ( az prave na ten displej ktory razom kabinu pekne ozivil ) ... teda len prave motor to chcelo uz nejaky schopnejsi a naspat vratit pre europsku verziu 4kolku .. tak konecne ... inak presne ako sa pise v clanku .. niektore riesenia su uz menej typicke a nie mozno ultraamoderne ( za to vsak prakticke ) .. a vzhladom aj na to na aku klientelu ASX nadalej cieli su pochopitelne a davaju zmysel a funguju .... tu ozaj plavajuci displej netreba.. a aj rucna brzda bude vzdy fajn ... a mozem tiez potvrdit autora v clanku.. uz predosle ASX malo vyborne sedaky a celkovo sa v nom kralovky sedi aj vzadu... je tam vsade hodne vela miesta ( podla mna viac ako v pricupenej megadlhej octavii ) ... tento faceliftovany kusok ale uz aspon nie je seda myska ako predchodca ale konecne uz aj kusok "vyzera" .. to auto este u nas moze prekvapit a to paradoxne najviac teraz po 10 rokoch tym ako krasne dozrelo aj motoricky aj vizualne do zaujimaveho kusku ... a pritom netrebalo utracat miliony za novinku ktora bude o 2cm dlhsia ako sucasny model a ponukne nakoniec este menej miesta a menej praktickosti ... ved ASX ma dobry poctivy zaklad aj mechanicky aj podvozkovo .. ma aj idealne rozmery a z pohladu bezneho zakaznika aj velmi prakticky funkcny interier takze taketo auto moze fungovat s priebeznymimi modernizaciami aj dalsich 5 rokov este .... vid mala F500 .. tej vek tiez neskodi ale naopak... je podobne ako ASX cim dalej tym zaujimavejsia a zakaznici ju tiez chcu prave taku aka je :yes: