Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Premiéra nového Volkswagenu Golf se odsouvá. Můžou za to technické potíže

Osmá generace Volkswagenu Golf se měla začít prodávat ještě letos, nakonec se však prodeje spustí až v roce 2020. Posune se kvůli tomu i příchod sourozenců?
Zpět na článek
15. 3. 2019 08:56
Re: Dnešní auta
Ano, není nad to, když vidím auto ve kterém je multimediální systém za 100 klacků a týpek má telefon u ucha.
15. 3. 2019 08:55
Re: Dnešní auta
Přesně, byly minimálně 3 generace i tady v ČR, já měl tu 2. Motor byl dokonalý a dalo se jezdit mezi 8 a 9 litry. Navíc to bylo poměrně spolehlivé auto, jen ve 250.000 odešly synchrony mezi 2 a 3., což už bylo na velkou investici.
15. 3. 2019 08:48
Re: Dnešní auta
Tak zrovna Superb by si o přesnosti v zatáčkách mohl nechat zdát... a to i s DCC
15. 3. 2019 08:47
Re: Dnešní auta
Bohužel je to tak. A když se chceš bavit, něco to stojí
Avatar - Roland Von Wagen
15. 3. 2019 08:16
Tak určitě.
A nebo chtějí prvně uvést I.D., aby si jej koupilo pár zákazníků místo golfa. Protože u něj je neúspěch nepravděpodobný.
15. 3. 2019 04:56
Re: Dnešní auta
Nesmysl, Maxima se vyrábí od 1988, v Evropě se pak prodávala druhá generace od 1995.
14. 3. 2019 22:28
Re: popravde
Jo? Tak to já tedy na I.D. nejsem zvědavý vůbec. ;-\
14. 3. 2019 22:27
Re: Elektronika
Ještě pořád je tu naštěstí Fiat Tipo! ;-)
14. 3. 2019 22:26
Re: Dnešní auta
Takže Ford Capri? ;-) Nebo některá ze základních motorizací původní generace 75? :-)
14. 3. 2019 19:49
Re: Elektronika
Tiež uvažujem do budúcna o tom že kúpim Duster . Pre to som to napísal .
Avatar - 3_diamanty
14. 3. 2019 18:12
popravde
som dnes uz viac zvedavy na nove I.D. ako na golfik ktory bude zase kasnou "rovnaky" jak vzdy len tam narubu zase kopec nezmyslov do neho ktore predpokladam so samotnym jazdenim uz nebudu mat toho vela spolocneho ... no ale predsa treba dobehut medveda to jo... ukol znel jasne
Avatar - alf1963
14. 3. 2019 17:51
Re: Dnešní auta
Maxima se začala prodávat v roce 2000 a u nás se jich prodalo pár set kousků. Zato je hojně rozšířená a oblíbená v USA, kde zde se použtitý motor 3.0 opakovaně umísťoval na vrchních příčkách titulu motor roku (ve své kategorii). A to zcela oprávněně. Motor je totiž to nejlepší na celém autě. Tichounce předoucí 24ventilový šestiválec do V se dvěma vyvažovacími hřídeli o sobě při jízdě prakticky nedává vůbec vědět. Je slyšet pouze při akceleraci nebo při nejvyšších otáčkách. Vibrace v jakýchkoli otáčkách se rovnají nule
Avatar - twistedTSD
14. 3. 2019 17:25
Re: Dnešní auta
Držák v mřížce je nejlepší, resp. pro mě jediné přípustné řešení.
Avatar - Ozzman
14. 3. 2019 16:15
Re: Dnešní auta
Hele, toho chceš po mě nějak hodně >:D Já se podívam, až půjdu z práce, jo, kdyby si se ptal na Mondeo, tak tam vím vše.... >:D >:D
Avatar - white label
14. 3. 2019 16:09
Re: Dnešní auta
Četl jsem, že jen 13", ale co dál, šířka v mm/výška profilu v % z šířky?
Avatar - WinDiesel
14. 3. 2019 16:06
Re: Elektronika
Tak třeba na Duster byla velká chvála na zlepšení jízdního projevu na silnici, zatímco terén je stále ok. Nevšiml jsem si že by u Dustera někdo řešil konektivitu.
Takže bravo dacie.
Já mám v Merglu handsfree přes modrý zub a víc nepotřebuji.
Jakýkoli internet za pohybu vozidla rozptyluje.
Avatar - WinDiesel
14. 3. 2019 15:59
Re: Přísně tajné!
to je ale běžný systém, říká se tomu plachtit :-!
Avatar - Ozzman
14. 3. 2019 15:59
Re: Dnešní auta
....... no... 13"... no.... 8-s >:D
14. 3. 2019 15:41
Re: Dnešní auta
Ale ona se zlepšuje. Kromě asistentů jako ABS a ESP, o kterých asi není třeba moc pochybovat, je i ta konektivita fajn. Psal jsem to proto, že to jsou relativně easy money. Ale když mám čas koukat po autech, tak si říkám, jaký má smysl přidávat funkce, když doteď lidi drží telefon u ucha. Asi neumí využít ani handsfree, v čemkoliv od Škodovky po Mercedes. Ti hloupější rovnou prohlíží Facebook. Taky to chce vystoupit z bubliny, v materiálech to je kromě výdělku proto, že se na to nejvíc lidí ptá.
14. 3. 2019 15:17
Re: Dnešní auta
Kolik stála V40 s 2,0 a kolik stojí Cocta s vlečkou? Ale první generaci vyvinutou s Mitsu reálně neznám.
14. 3. 2019 14:15
Re: Dnešní auta
Tak si zkus např. V40 s 2.0 benzín - nejlépe na okresce.

Pak si přesedni např. do Octavia III s klikami.

... a pochopíš ...
Avatar - Missouri
14. 3. 2019 13:56
Re: Přísně tajné!
Nééé! Ten to má od začátku! A nedá se vypnout. Proto je tam ten kompresor se vzdušníkem, startuje to na stlačený vzduch. Jmenuje se to NESS. No Emission Starting Solution. Vypínání válců musí být aktivní při jízdě v koloně. Momentálně designéři řeší společně s dodavatelem airbagů umístění tlačných polštářů na zadní nárazník. Japonská auta pak budou mít zákonnou povinnost ta německá v koloně tlačit! :*)
Avatar - Ozzman
14. 3. 2019 13:47
Re: Přísně tajné!
Myslíš Start Stop? Ten občas vypne i 4 nebo 6 válců ;)
14. 3. 2019 13:46
octavia
Výroba nové Octavie je posunuta. To není úplná novinka. Jestli i představení, tak dávalo by to smysl.
Avatar - Ozzman
14. 3. 2019 13:46
Re: Dnešní auta
To je celkově spíš jen dojem, ta auta tenkrát přišla rychlá, silná, obratná, ale pak by zjistil, že i ten Superb se základní 1.6TDI bude v zatáčce přesnější a většina motorizací rychlejších. Je to odhlučněním, podvozkem, utlumením, kdy u starého auta všem příjde, že strašně jelo a nové ne. Jediné, co je asi fakt, že taková Maxima mohla lépe tlumit nerovnosti.

Takovým krásným příkladem je stará Oktávka TDI, která prostě působila jako raketa a dodnes umí zarazit do sedačky, ale reálně prostě tak dobře nejede a pojezdí ji i moderní soused z Nošovic.
14. 3. 2019 13:44
Re: Dnešní auta
Ještě pořád se dá! Bohužel automobilismus již není takovým fenoménem a podle toho to samozřejmě vypadá i s nabídkou.
Avatar - Missouri
14. 3. 2019 13:38
Re: Přísně tajné!
Získal jsem další podrobnosti, prý ty potíže spočívají v tom, že ten nový progresivní dvouválec musí mít systém vypínání dvou válců - nařízení Evropské komise. Přes to nejede vlak! :-!
Avatar - Ozzman
14. 3. 2019 13:37
Re: Přísně tajné!
Tam jsem radši už znovu nechodil, akorát si budu kazit den.
Avatar - Ozzman
14. 3. 2019 13:36
Re: Dnešní auta
Jo, to je pravda, já vůbec nerozporuji to, co si napsal, jsou tam 13tky, nepřipojíš bluetooth, motor řve jak vytočenej Auris a pasivní i aktivní bezpečnost je na bodu mrazu.

Stará auta mají dvě výhody, když už tedy půjdu po tom, jak se tu řeší spor nové X staré

Velikost - jsou menší z venku, ale větší uvnitř - na úkor bezpečnosti
Výhled - velká okna, tenké sloupky - na úkor bezpečnosti
14. 3. 2019 13:34
Re: Dnešní auta
Já neříkám, že v celku jsou dnešní auta horší, ale že na můj vkus se prostě vyvíjí v nedůležitých oblastech více, než v těch důležitých. Taky jsem spokojený, že auto umí skoro všechno samo a je bezpečné. Prostě mě hlavně překvapuje mizivý pokrok těch opravdu technických disciplín.
Primeru GT měl táta, bylo to boží a i s aktuálním Lexusem na ni rád vzpomíná... a říká to co já - auta mají spoustu výbavy, o které se nám ani nezdálo, ale řízení a samotná jízda šly prostě stranou.
14. 3. 2019 13:29
Re: Dnešní auta
To nemá, ale taky dlouhé zdvihy pérování, balonové pneu atd. ;-)
14. 3. 2019 13:28
Re: Dnešní auta
Maxima byla auto vyšší střední, tu neprémioví výrobci v zásadě vyklidili. Sice V6, ale přední pohon a nejsem si jistý, jestli by i průměrnému sedanu střední třídy dnes ujela nebo ho porazila v jízdních vlastnostech.
Měl jsem sám Primeru GT 1.generace, tenkrát fantazie, dnes bych se tím rád bavil, ale neměnil bych.
14. 3. 2019 13:25
Re: Dnešní auta
Ano, dnes se vydělává na tomto...nic proti, jen tím prostě trpí moje řidičské srdce, když se technika, kromě plnění emisních norem, uživatelsky nezlepšuje
Avatar - Ozzman
14. 3. 2019 13:24
Re: Dnešní auta
Budeme mu říkat pracovně bod G >:-[] Je někde mezi spojkovým válcem a motorem >:-[]

Ale jo, fakt pražskou dlažbu zvládá solidně a to ani nemá nízký těžiště >:-[]
14. 3. 2019 13:24
Re: Dnešní auta
Já ti nevím, nepamatuju se, že by Maxima QX z r. 98 na 16" kolech byla nějaký kompromis, když to třeba srovnám se superbem...výkon podobný, jízdní vlastnosti lepší a zrovna ta maxima se minimálně vyrovnala i prostorem. Větší kola ani nebyla potřeba, protože podvozek byl vyladěný a řiditelnost auta byla pořád skvělá...tohle prostě nechápu, když odmyslím elektroniku, tak pokrok prostě nevidím
Avatar - Hammunasakra
14. 3. 2019 13:19
Re: Přísně tajné!
Nojo ale já můžu = já to fakt myslim jako srandu :-)

S jednim dalšim zrovna bojEUju [odkaz] >:D
14. 3. 2019 13:09
Re: Dnešní auta
Stačí se podívat na ceny např. Mirror link, hlasového ovládání atp. Potřebný hardware je dávno v autě, stačí je aktivovat software. A třeba u VW je to dodatečně 10 tis. + práce technika. Na tom se dá jednoduše vydělat.
Avatar - Ozzman
14. 3. 2019 13:03
Re: Přísně tajné!
Ještě ty tu s tou EU provokuj >:D Akorát příjde soudruh Barik a další...
Avatar - Hammunasakra
14. 3. 2019 12:49
Re: Přísně tajné!
Tady je fotka novýho hybridního pohonu [odkaz] schválená EU >:-[]
Avatar - Ozzman
14. 3. 2019 12:44
Re: Dnešní auta
Já jednou ikonou z přelomu tisíciletí jezdím a řeknu ti, že je v Praze pohodlnější, než hodně o dvě dekády mladších aut.... je fakt, že bourat bych v té skořápce nechtěl >:-[]
Avatar - praděda7
14. 3. 2019 12:41
Re: Dnešní auta
Já si myslím, že borec spíš poukazuje na vozy a technologie, které jsou na trhu tak posledních 5 - 6 let..... ;-)
14. 3. 2019 11:46
Elektronika
Ten čo bude chcieť auto bez elektronických pomocníkov ,tomu ostanú základné výbavy s trojválcami a Dacie .
Avatar - Missouri
14. 3. 2019 11:29
Re: Dnešní auta
Tak to máš recht, což mi připomnělo, že vlastně mám mobil propojený s autem přes modrý zub, takže kecám, občas na mě auto mluví, i když je mobil v kufru. Ale existují čistá řešení, třeba kvůli navigaci Waze v mobilu, držák se jen nasune do větrací mřížky.
[odkaz]
14. 3. 2019 11:24
Re: Dnešní auta
Zkus si projet ikony z devadesátek nebo přelomu tisíciletí a zjistíš o kolik je běžná konfekce lepší.
Podívej kolik gumy ti tlumilo nerovnostzi a co musí zvládat aktuální podvozky na velkých kolech s nízkoprofilovými pneumatikami.
Porovnej výkony nyní a dříve.
14. 3. 2019 11:11
Re: Dnešní auta
Mně je taky přes 30 a tohle vidím podobně, mám rád chytrá řešení, doma, v mobilu, v notebooku apod...ale v domě jsem se zaměřoval nejdříve na kvalitní stavební materiál, pak na věci, které nelze jednoduše dodělat, jako stropní klimačky, rekuperace,cirkulace vody, topení apod. a až nakonec na to, aby mi to všechno řídila nějaká AI... Stejně přistupuju k autům. Pokud ale někdo kouká jenom na to, aby si připojil jablko a mohl ovládat vyhřívání zadních sedaček přes mobil, tak je něco špatně...ale těch lidí znám dost :-(
Ale taky mám spíše pocit, že to je snaha výrobců a rychlou obrátku boží, stejně jako u mobilů... technický vývoj už moc rychle nejde a auta se po motorové nebo podvozkové stránce mění spíše k horšímu, tak kladou důraz na tyhle blbosti. Jinak by mě celkem zajímalo, jak by se jezdilo s dnešním moderním autem bez jakýchkoliv elektronických pomocníků...pak by se teprve ukázalo, jak je to auto dobré. Poctivé řemeslo je v tomto nahrazeno technologickými berličkami
14. 3. 2019 11:09
Re: Dnešní auta
Nenávidím jakékoliv držáky na palubce, jsem rád, že tomuto už odzvonilo. Otřes z hlediska vizuality, nutnosti obvykle poničit palubní desku i bezpečnosti v případě havárie. Telefon odkládám do přihádky a basta.
Avatar - Missouri
14. 3. 2019 11:03
Re: Dnešní auta
To je fakt, taky mám v autě konektivitu, ovšem kompletně vypnutou. Nepotřebuji to. Ale vidím to u generace mých dětí, kterým je přes třicet. Nedají chytrolíny z ruky, pořád hledí do displejů. Ale zase auta řeší z pohledu užitkovosti, takže mají japonské ojetiny, Civic a MPV mazdu 5 ve dvoulitru 150 koní. Konektivitu v nich nemají, protože si prostě nová auta nemohou dovolit. Ale tu ojetou mazdu 5 vybírali s důrazem na motor. Fakt ale je, že si dali poradit. Konektivitu řeší výrobci, zákazníkům by stačil chytrý telefon do držáku na přístrojovce... :-)
14. 3. 2019 10:36
Dnešní auta
Konektivita, infotainment, kompatibilita, chytrá řešení atd.

Já vím, že ač relativně mladý, jsem asi oldschool, ale to, kam se auta nyní dostala a na co se klade důraz je pro mě osobně úpadek.
Podívejte se na stránky výrobce, tiskové zprávy apod. Co se dozvíte? Tuna informací o infotainmentu, jak spolupracuje s chytrým mobilem, že si ho můžete nastartovat i přes vibrační kroužek na péro apod...ale najdete tam třeba někde průběh výkonu a točivého momentu? Zjistíte, jaký typ podvozku byl použitý? Údaje zrychlení? Nic z toho se buď neuvádí, nebo musíte sakra dobře hledat... :-(
Zajímalo by mě, kolik lidí všechny tyhle specialitky fakt používá, spíš mi přijde, že už dnes ani lidi neví, co je to dobré auto a že opravdu dobré auto se velmi dobře řídí. I moje manželka, řidička spíše z donucení, je schopná vyprávět dlouze o tom, jak Mondeo IV se tak nějak dobře řídilo a v Superbu vlastně ani pořádně neví, co to auto dělá a radši jezdí s Cuprou...no nic, tak jsem si vylil srdce, ale asi se s tím nikdy nesmířím... :-( 8-s
Avatar - Missouri
14. 3. 2019 10:35
Přísně tajné!
Konektivita je jen výmluva. Ve skutečnosti se protahuje dokončení progresivní pohonné jednotky, vzduchem chlazeného benzínového dvouválce TSI s přímým vstřikováním paliva, dvěma turby doplněnými kompresorem, s možností spalování CNG, CSC, TBC a dřevoplynu… Ha!
>:D
Avatar - WinDiesel
14. 3. 2019 10:31
Hezká pohádka.
Takže v ID problémy s konektivitou nejsou? >:-[]
Nebo prostě chtěli prodávat béčkový produkt za áčkovou cenu a teď se lekli že by jim to zákazníci nemuseli sežrat?
Můj tip = ID bude "dosunut" do 2020.
Prodeje kolem Vánoc jsou slabé i pro elektromobily ne? >:-[] >:-[] >:-[]
Já bych s tím v zimě raději nevylézal aby se nějací šťourové novináři hned nepokoušeli testovat reálný dojezd v chladném počasí … >:D >:D >:D
Jaro, 20 stupňů je ideální. aby se nemusela pouštět klimoška :*)