Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Příští sportovní verze Opelu Corsa bude… Elektrická

Stávající ostrá Corsa OPC je možná poslední v řadě poháněná spalovacím motorem. V příští generaci jej nahradí elektromotor. Zda ale zůstane označení OPC, není jisté.
Zpět na článek
19. 3. 2019 09:15
Opel na cestě do záhuby
Předělat malý mrštný, hravý a lehký hot-hatch na těžký, drahý a nudný elektropohon bez řazení, to může napadnout jen naprostého bezmozka! 8-s
18. 3. 2019 23:53
Budoucnost Opelu
Co Opel vlastně čeká? Zatím to vypadá, že PSA jen chce chrlit jeden přebrandovaný model za druhým, kam to spěje?

Nejsem nějaký fanda Opelu, ač mám Astru J OPC, což je první a kromě nové Insignie GSi i poslední model co mě od Opelu vyloženě zaujal. Nicméně Astra K a nová Insignia jsou podle mě solidní auta a mrzí mě, že to zřejmě půjde pryč a všechny další modely budou jen auta PSA v konzervativním hávu...

U OPC to vyloženě zabolí. Chápu, že je tam přetlak když třeba i Hyundai dělá hothatche, ale tímhle se pasují jen do role montovny Peugotu. To z nich bude nakonec Dacia? Smutné.
Avatar - CHerokee
18. 3. 2019 20:22
Re: Smutne
2-3 válec ve třídě hot hatchů je všechno, jen ne normální. A to při vší úctě k fordu, předchozí Fiestou ST denně jezdím a neměnil bych. Navíc je hodně drahá.
Avatar - miromen
18. 3. 2019 19:37
Smutne
Od začatku je mi lito, že Opel šel pod PSA a tohle je jedna ze zprav, ktera zamrzi. Zřejmě i u nove 208 to bude stejne jako s OPC u corsy. Tak ještě, kdo vi jak to bude s novym cliem. Ford ještě naštěsti stihl přijit s "normalnim" ST, ktere se navic povedlo na vybornou.
[odkaz]
Avatar - wakantanka
18. 3. 2019 19:27
Re: oxymóron
Aha takže 100 kW teda cca 160 HP je akurát a 200 HP je už príliš veľa? To vážne? Nejakých 12-13 za základ je v pohode a 20 za raz taký silný top model je už veľa? Koľko myslíš že tie top modely stáli povedzme pred 20 rokmi? Tiež to v pomere k výplatam tej doby nebolo málo.
Avatar - CHerokee
18. 3. 2019 18:42
Re: Prečo nie
Elektrické a lacné? Takové neznám.
Avatar - CHerokee
18. 3. 2019 18:41
Re: oxymóron
Tak zrovna třeba s Fiestou ST (s 2,0 atmo nebo 1,6 ecoboost) byla a je docela legrace. Polo GTI mi taky celkem smysl dává. Navíc nyní s dvoulitrem to bude držák.
Avatar - xxc
18. 3. 2019 17:44
Prečo nie
Keď tam dajú 3 isofixy, bude to mať matrix led svetlá, a bude odhlučnené, mohlo by to byt dobré auto na cestovanie do práce. Len musí byť lacné.
Avatar - 3_diamanty
18. 3. 2019 15:54
Re: oxymóron
??? o com tocis?

ja predsa nemam nic proti malemu mrstnemu autu s nejakymi 100kw ... ale tie vytunene dnesne 200-220 konove hot male auta za 20 a viac tisic eur su uz fakt za mna nieco co mi v danom segmente chybat nikdy nebude
Avatar - wakantanka
18. 3. 2019 15:54
Re: oxymóron
Aha, takže prvé Corsy GSi boli čo? Leňochody? Malé mrštné ľahké a zábavné a relatívne cenovo dostupné. To o OPC sa už povedať nedá.
Avatar - 3_diamanty
18. 3. 2019 15:43
Re: oxymóron
v malom segmente to moc o sportovani stejne nie je ani nikdy nebolo ( to len dnesne ego nepusti a tak je pootrebne nahanat koniky vsade logike navzdory aj ked predaje takehoto kusku budu pod bodom mrazu ) ... takze aspon teda mne je uplne jedno ci bude elektricka na vodik alebo na stlacene pr.dy... skor ma stve kde sa opel celkovo nachadza ... lebo ako bokovku PSA ho uz ani po technickej ani po moralnej aj duchovnej stranke vobec nemusim

inak za mna uz nepotrava dlho a o nejakom "sportovani" ( a nahanani maximaliek ci zrychlenia a casov na ringu ) jazdenie uz vobec ale vobec nebude... a nejde len o corsu.... ale celkovo
Avatar - Magister
18. 3. 2019 13:28
oxymóron
Opel dělá vše jen ne sportovní auta. A OPC je minulost. A tento projekt to taky nevytrhne.