Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: TEST Kia Sorento vs. SsangYong Rexton – Stálice vs. velký návrat. SUV vs. klasika

SsangYong se na český trh vrací s portfoliem, na jehož vrcholu stojí až sedmimístný Rexton. Jak si vede ve srovnání se zavedenou konkurencí v podobě Kie Sorento?
Zpět na článek
Avatar - Jaros71
26. 3. 2019 23:38
Re: pekne porovnanie
:-) Ty REJPALE...

ano..mělo tam být to slovíčko skoro.
Kdo má 1.1-1.2 mega asi si klidně přihodí 100 nebo 200 tis na lepší značky než korejce.

A kdo kupuje korejce , nemá ten milion v kapse..proto jich tady moc jezdit nebude.
Narozdíl od Tucsonu a Sportage..ty jsou cenově pod Škodovkou a Seatem , a tam je jejich místo a mají smysl.
Avatar - Emel
25. 3. 2019 11:03
Re: Díky vašim políčkům na reklamě jsem si nainstalova
Jak to myslíš, 2 různý IP adresy? Ty píšeš všechny svoje příspěvky z jedné IP?
Avatar - Emel
25. 3. 2019 10:44
Re: pekne porovnanie
Sorento je spíš Grand SantaFe, ne? Nechce se mi hledat rozměry...
Avatar - Hammunasakra
23. 3. 2019 19:18
Re: Díky vašim políčkům na reklamě jsem si nainstalova
:yes: :yes: :yes:
Avatar - _Karel_
23. 3. 2019 09:27
Re: pekne porovnanie
A můžeš prosím objasnit, jaký srovnatelně velký model od BMW nebo MB s AT a 4x4 v srovnatelně bohaté výbavě pořídím ceníkovou cenu 1,1mil.?
Předem děkuji, prosím pokud možno rychlou odpověď, v sobotu zavírají dřív a za ty prachy si pro něj chci zajet ještě dnes.
Avatar - _Karel_
23. 3. 2019 09:20
Re: Díky vašim políčkům na reklamě jsem si nainstalova
Já spíš navrhuju to tu úplně bojkotovat, dokud nevrátí původní verzi, tak, jak to M.M. slíbil a dosud nesplnil. Jinou "zbraň" nemáme.
23. 3. 2019 07:54
KIA Sorento
Se stávajícím Sorentem (s 6AT) jsem najezdil necelých 60 tis. km a nenapadá mě velké rodinné auto za 1 mil Kč. (výbava Style, reálná prodejní cena, ne katalogová) 4x4 a AT , které by bylo tak velké, pohodlné, s tak rozsáhlou výbavou a tak bezpečné (ne NCAP, ale testy za Atlantikem)...
SS vypadá dobře, ale proč by si měl člověk, který stráví 99% času na silnici/dálnici řídit těžší, pomalejší a užranější auto s nulovým servisním zázemím?
Trochu off-topic...Momentálně jezdím ve VW Sharan 135kW 4motion v Highlinu s řadou doplňků, cena s fleetovou slevou před 20% finálně vyšší a výsledek? Z kladů vidím jen větší kufr a cca o 1 litr nižší spotřebu. Ostatní je katastrofa. Cena výrazně převýšila Sorento, výbava horší, jízdní komfort otřesný, odhlučnění kabiny horší než v Rapidu (MY 2018), sedačky naprosto neergonomické. Jako služební auto OK, ale kdo si tohle koupí dobrovolně za vlastní peníze, to vážně nechápu...
Avatar - Jaros71
22. 3. 2019 18:39
Re: pekne porovnanie
Obě auta nevypadají zle..ale na korejce jsou ceny šílené ... jak za BMW či Mercedes. :no:
Avatar - Jaros71
22. 3. 2019 18:38
Re: Díky vašim políčkům na reklamě jsem si nainstalova
Kylie...za pravdu se každý zlobí..ale je to asi celkem fuk , ne? :-)
Avatar - 3_diamanty
22. 3. 2019 15:15
Re: konecne SsangYoung test
tiez mi tu pasuje viac land cruiser ako pisem uplne hore ale na druhej strane obe auta s ukorejske a maju moznost mat treti rad sedadiel.. su aj podobne vykonne ... ani cenovo to nie je moc rozdielne akurat ze rexton je terenak a sorento babovka.... takze tu ide uz len o to co si vyberies :yes:
Avatar - emkejx
22. 3. 2019 13:41
konecne SsangYoung test
myslim ako predstavenie vozidla dobre, porovnanie dvoch ale odlisnych aut v podmienkach ktore hraju viac pre Sorento su znacne vidiet a vsak aj vysledok... Skor by som rad videl Rexton vs. Discovery priapdne vs Land Cruiser. Nakolko Sorento vedla vypadalo ako auto pre deti. A tie kolesa ma Rexton ake, ved boli sirsie aj vyssie. Interier je taka zmeska MB s korejskym nadychom = vseho chut. Nevravim ze je to zle... ale tie dvojfarebne sedadla ty vole tu bolo velba herba cajiku
22. 3. 2019 13:37
Re: Díky vašim políčkům na reklamě jsem si nainstalova
A nejsou tři frn.ďuly už moc?
Avatar - Hammunasakra
22. 3. 2019 13:27
Re: Díky vašim políčkům na reklamě jsem si nainstalova
A opět = totální kravina :yes: >:D
Avatar - KANKUNEN
22. 3. 2019 13:09
Re: Díky vašim políčkům na reklamě jsem si nainstalova
To se pozná hned, že spolu nemáte nic společného. Je to jen náhoda, stejné názory, stejný styl. Tuček - Šlajz.
Avatar - romgator
22. 3. 2019 12:57
test
test pro ssangyong dopadl dobre. navrat na cesky trh se muze podarit.
Avatar - WinDiesel
22. 3. 2019 12:22
Re: Rexton a ti druzí
No Rexton se tedy odlišuje ve více ohledech …
Vzhled exteriér - i negativní reklama je reklama.
A nezapoměň kdo přišel první s kategorií SUC - Sport Utility Coupe - Ssangyong se svým Actyonem.
Neuspěli, novináři a veřejnost exterier tohoto vozu strhala načež to začal prodávat bavorák a potom mercedes a dnes je podobných kupátek založených na SUV celá řada.
22. 3. 2019 11:43
Re: Díky vašim políčkům na reklamě jsem si nainstalova
Přihlášení jede, ale jinak nefunguje skoro nic. Ale má to výhodu, nechodím sem a ušetřím dost času. ;-)
Avatar - 3_diamanty
22. 3. 2019 11:38
Re: Rexton a ti druzí
pozeram ze aj tebe zmizlo foto ....
Avatar - 3_diamanty
22. 3. 2019 11:30
Re: Díky vašim políčkům na reklamě jsem si nainstalova
s niektorymi je to tu marne.... ale nechaj mu tu radost ;-)
Avatar - 3_diamanty
22. 3. 2019 11:29
Re: Díky vašim políčkům na reklamě jsem si nainstalova
to len ty spis tak nevies co vedia uz vsetci ...
Avatar - Hammunasakra
22. 3. 2019 11:24
Re: Díky vašim políčkům na reklamě jsem si nainstalova
Protože to sou 2 různý lidi = ty pako >:D

Dva různý účty 2 různý IP adresy = před časem ACZ sloučený

Není co odhalovat = no možná co se děje v tvý hlavě = to by mohlo bejt zajímavý = na chvilku >:-[]
Avatar - ZZ
22. 3. 2019 11:24
Re: Díky vašim políčkům na reklamě jsem si nainstalova
Galerie mi funguje. Strom diskuze je ale dost nepřehledný :no:
Avatar - ZZ
22. 3. 2019 11:21
Rexton a ti druzí
Rexton má, alespoň z fotek, velmi pěkný a luxusně zpracovaný interiér. Takový americký styl poslední dekády. Za mě :yes: Možná tvar volantu by chtěl dotáhnout, ale jinak opravdu milé překvapení. Jenže pak tu máme ALE. Design exteriéru. Dát mega za takovou nevzhlednou hromadu hnoje, to už je snad na diagnózu. A když pominu design, tak kupuješ auto, které nemá servisní síť, jméno, charisma, nic, prostě nic. Kia aspoň cílí na svou průměrnost a na nic si nehraje. Prostě produkt, kterých je na trhu mraky. Další bezpohlavní SUV pro "aktivní životní styl". V téhle cenovce je na trhu spousta stejných, ale i lepších, zajímavějších SUV. Kia umí dělat zajímavá auta s nápadem. Nový Proceed je toho důkazem. Takže snad v další generaci tuhle nudu změní... :-!
Avatar - KANKUNEN
22. 3. 2019 11:20
Re: Díky vašim políčkům na reklamě jsem si nainstalova
Systém odhalil Toppera, škoda že hamuna není zase Kylie.
Avatar - 3_diamanty
22. 3. 2019 11:04
Re: Díky vašim políčkům na reklamě jsem si nainstalova
mat tak tvoj optimizmus >:D ... ale tak co nam ine zostava :yes:

chcem naspat 3_diamanty
Avatar - rokyta.p
22. 3. 2019 11:00
Re: Za mne dobrý Ssang Yong Rexton !!!
No jo, Rexton je jak Patriot >:D Sorento pro ČR stačí, tady nejsi na Kavkaze. Navíc je to dost o gumách. Dokud má kdejaký Topol sjeté Scorpiony, nepomůže mu ani Lexus 470 >:D
Avatar - 3_diamanty
22. 3. 2019 10:47
Re: pekne porovnanie
nevidel... este na neho len cakam >:D ... a potom bude vsetko jasne :yes:
Avatar - 3_diamanty
22. 3. 2019 10:46
Re: Díky vašim políčkům na reklamě jsem si nainstalova
:yes: :-) :-) :-)
Avatar - speedfred
22. 3. 2019 10:40
Re: Díky vašim políčkům na reklamě jsem si nainstalova
:-) :-)
Avatar - donPedro
22. 3. 2019 10:32
Re: Díky vašim políčkům na reklamě jsem si nainstalova
Adblock / neAdblock, chová se to celý prapodivně. Galérka ráno šla, fčíl nende - ani fotky, ani náhledy. Asi se v tom někdo vrtá jak študák v dámském oném :-(
22. 3. 2019 10:31
Re: Díky vašim políčkům na reklamě jsem si nainstalova
Diskuze se upraví, ostatní se snad časem utřepe ;-)
Avatar - Ozzman
22. 3. 2019 10:30
Re: pekne porovnanie
Viděl ho zo sídliska... z balkónu :D
Avatar - Ozzman
22. 3. 2019 10:30
Re: Díky vašim políčkům na reklamě jsem si nainstalova
To máš za to, že jezdíš VW a v diskuzích obhajuješ každý měsíc jinou značku, až budeš věrný a konzistentní, tak ti redakce foto i přezdnívku vrátí ;-)
22. 3. 2019 10:30
Re: pekne porovnanie
Ty znáš reálné klienty SsangYongu?
Avatar - 3_diamanty
22. 3. 2019 10:27
Re: Díky vašim políčkům na reklamě jsem si nainstalova
mne samo od seba zmizlo foto ... rovnako nechapem preco mam nadalej stare meno ked sa prihlasujem pod novym... vobec preco to pustali vonku ked je to cele nedotazene
Avatar - Ozzman
22. 3. 2019 10:26
Re: Díky vašim políčkům na reklamě jsem si nainstalova
Mne tedy galerie funguje na mobilu (android + chrome) i na PC (win10+chrome) dobře, jen ty fotky by mohly být větší :D

Ale blbne mi diskuze, takže si to možná nepřečteš :D
Avatar - 3_diamanty
22. 3. 2019 10:22
Re: Za mne dobrý Ssang Yong Rexton !!!
suhlasim... novy rexton je aj za mna jasny vitaz... aj ked uprimne.. sorento uz dnes cieli inde ako rexton.... a skor na dialnice ako na nejaku tu robustnost aj mimo cestu .... takze vlastne oba vozy si praimo ani nekonkuruju.. to je ako porovnavat S-cross povedzme s Foresterom .. obe auta su proste odlisne a ciela na inu klientelu hoc navonok vyzeraju docela "podobne"
Avatar - Dinar
22. 3. 2019 10:20
Re: Díky vašim políčkům na reklamě jsem si nainstalova
Mně to se zapnutým adblockem nechtělo přihlásit. Sou to kucí vychytralí. >:D

A jdou vám normálně galerie? Já vidím náhledy, jakmile rozkliknu galerii, fotky se nezobrazují.

Z mého pohledu, jako zatím každá změna acz, k horšímu. Doufám, že jen zatím... :no:
Avatar - 3_diamanty
22. 3. 2019 10:19
Re: pekne porovnanie
mne sa dnes uz viac pozdava rexton....

PS chlapci z acz : preco mi zmizlo foto..... rovnako preco stale mam uvedeny stary nick ked sa prihlasujem uz pod novym... je sanca ze sa to napravi alebo je to uz v haji ;-\
Avatar - Ozzman
22. 3. 2019 10:16
Re: pekne porovnanie
:D :D

No, tak vzhledem k tomu, že Santa Fe a Sorento jsou příbuzní, tak by to byl docela vyrovnaný duel.

Jak na jiné klienty ? Jsou to levnější korejské alternativy k dospělým SUV, tak to bylo i před deseti lety. Já na rozdíl od tebe, ta auta před deseti lety projížděl a v dost kusech a výbavách. Zatímco dříve bylo Sorento pro mne jedno z nejhorších SUV s totáně gumovým řízením a řazením, tak do dnes udělala Kia obrovský skok dopředu a asi bych jí dal před SS přednost. Ten byl před deseti lety sice až odpudivě vypadající, ale jízdou, ovládáním a vůbec pocitem z bytelnosti auta se blížil k Japoncům, než ke Kie/Hyundai.
Avatar - KANKUNEN
22. 3. 2019 10:11
Díky vašim políčkům na reklamě jsem si nainstaloval Ad Block
Udělejte to všichni ať se to dá číst.
Avatar - WinDiesel
22. 3. 2019 10:01
Za mne dobrý Ssang Yong Rexton !!!
Kus auta proti zženštilému Sorentu
Víme jak dopadly produkty Kia/Hyundai když si je pořídili lesníci či celníci/policajti na práci mimo standardní silnice ……….. honem potom přejížděli k Toyotě pro Landcruisery
Tady má Rexton velkou šanci - poctivý offroad BRAVO
Avatar - rokyta.p
22. 3. 2019 09:41
Re: pekne porovnanie
Trochu moc textu, takhle po ránu. :-O Ani jeden, ale menší zlo je Kia :-|
Avatar - 3_diamanty
22. 3. 2019 09:10
pekne porovnanie
tak konecne to nie je len bawo vs medved alebo vw vs skoda a pod...

popravde viac sa mi paci dnes uz rexton nakolko sucasne sorento uz za mna nie je tak dobre mimo cestu ako jeho predchodca .. pritom rexton ani v luxuse iste nic na sorento nestraca ... takze suma sumarum pride mi rexton celkovo "vsestrannejsi" ako sorento ktore na mna uz miestami posobi len ako prerasteny kombik ... kym z rextona na mna nadalej vyzaruje aj kus solidneho terenaka :yes:

kto kusok rextona uz sledoval na nete videa testy alebo aj tu nedavno test na acz tak mi da za pravdu ze jeho navrat sa vydaril... auto sa vydarilo a tak pevne verim ze sa to prejavi aj na jeho tohtorocnych predajoch v eu, rusku a inde :yes:

PS: porovnanie sa mi paci a chvalim ho ale asi je treba priznat ze oba vozy uz mieria na kusok ine klientely ako tomu bolo pred 10 rokmi ... mozno k sorentu by viac pasovalo santa fe a k rextonu zase land cruiser ale inak skvele porovnanicko .... normalne som taketo nieco vazne necakal :yes: