Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Současnost a budoucnost technologie „by-wire“: Budeme jezdit „po drátě“?

Jak se zdá, elektrika a elektronika se bude uplatňovat v mnohem širším měřítku, když nahradí dnešní nezbytné mechanické či hydraulické komponenty vozidel.
Zpět na článek
13. 5. 2019 17:57
Zpětná vazba
Moc tomu nerozumím, "by wire" má smysl u obřích letadel, nebo lodí, kde tahat tyče a kabely od kontrolních prvků je výrazně dražší a komplikovanější, než natáhnout dráty. Pak se zpětná vazba zpětně přidává do řízení. U auta se mi to ale nějak nezdá, zpětnou vazbu nikdy plně nahradit nejde a přijde mi to jen jako snaha odstřihnout řidiče od řízení, aby si zvykl, že auto ví nejlépe, jak má jet a řidič by do toho neměl moc zasahovat. Zajímalo by mě, jak u aut "by wire" jde poznat některé abnormality, když se auto snaží je utajit a jet stejně.
9. 5. 2019 07:47
Re: Legrační představa
Infiniti*. Stalo za to psat uplne zbytecny prispevek kvuli jednomu ypsilon?
9. 5. 2019 07:28
Re: Legrační představa
Infinity urcite ne, protoze to neexistuje.
9. 5. 2019 07:02
Re: SBC
Taky si rikam, ze na brzdy po drate se v clanku jaksi zapomnelo
9. 5. 2019 07:01
Re: Legrační představa
Tak ony tam uz ty snimace a motory stejne jsou, kvuli posilovaci, jen se trubka nahradi elektromotorem zpetne vazby.

Hlavni vyhoda ale v clanku zminena nebyla - tim, ze se odstrani mechanicky prevod, je mozne aktivne a plynule menit prevodovy pomer mezi volantem a koly. Zaroven jsou mozne zasahy elektroniky do rizeni pro stabilizaci, aniz by to ridici vyrvalo volant z ruky. Nevim ale, jestli takove ficury infinity vyuziva.
Avatar - CICERO
8. 5. 2019 03:47
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.
Avatar - speedfred
8. 5. 2019 01:25
Re: SBC
článok som nečítal,ale Giulia má bzdy po dráte. Nie je to zlé,ale pedál je úplne mŕtvy aj pri ABS.No za mňa radšej klasiku po trubkách.
7. 5. 2019 14:24
SBC
Dobrý den, a co SBC od Mercedesu? To je oznočované za "brake-by-wire"
Avatar - CICERO
7. 5. 2019 12:30
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.
Avatar - 3_diamanty
7. 5. 2019 12:01
Re: Legrační představa
Infiniti by pritom vedelo rozpravat ze jo ake je to cele o houne ( stalo ich to majland vyvinut takuto vtakovinu a nakoniec houby z toho ... ale dobre im tak lebo komu niet rady tomu niet pomoci ) ... tadial proste cesta nejde to je jasne ale tak dnes je v mode robit aj bezne jednoduche veci co mozno najzlozitejsie a najkomplikovanejsie jak u debilov ( a nejde tu uz len o auta ) ... jendoduchost a praktickost sa dnes uz nenosi.... cest vynimkam
7. 5. 2019 11:53
Legrační představa
Snažím se představit jak v řízení může nahrazení pár ocelových tyček několika elektromotory s převodovkami, snímači elektronikou atd. přispět ke snížení počtu pohyblivých dílů a redukci servisních nákladů a nic mě nenapadá
Avatar - CICERO
7. 5. 2019 10:22
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.