Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: TEST Testovali jsme všechny nové motory pro Škodu Octavia. Jsou lepší než ty končící?

U octavie došlo k hromadnému motorovému střídání. Novinky jsme porovnali s předchůdci.
Zpět na článek
6. 1. 2021 14:02
Rozvor
Takový dotaz ohledně rozvoru OIII ... ono obecně se udává hodnota 2686mm, ale po pravdě mám už druhou OIII, nejdřív 2013 a teď FL 2018 a obě dvě mají ve velkém technickém průkazu uveden rozvor 2667mm a stejnou hodnotu udává i web Škoda-Auto ... https://www.skoda-auto.cz/…/octavia-rozmery

Celkem by mne zajímalo, proč se tyto údaje mixují ... předpokládám, že správný by měl být údaj ve velkém techničáku.
15. 11. 2019 10:48
Jen malá poznámka k EA
EA211 zážehový motor (včetně varianty CNG)
EA211evo zážehový motor
EA888 zážehový motor
EA888evo zážehový motor

EA288 vznětový motor
EA288evo vznětový motor
30. 6. 2019 11:42
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.
30. 6. 2019 11:42
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.
26. 6. 2019 21:30
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.
Avatar - Hammunasakra
5. 6. 2019 12:51
Re: Pokrok střemhlav zpět
Nemusíš posílat = vzdělaný lidi žijou i na Moravě ;-)
Toho kdo nevolí lidi jako Niedermayer = bych poslal studovat :-)

Já bych zas do ZŠ posílal lidi co baštěj populistický kecy https://www.idnes.cz/…12339_domaci_kop

Černej humor je = že to co jak řiká "Nedopustím" = zařídila ONA :yes: :-!

Takže podle reakcí soudim = že si přes ty čísla zatim nepřipouštíš = že KECAL je Venezuela https://domaci.ihned.cz/…reni-za-miliardy a domníváš se asi že to je spiknutí ekonomů a novinářů https://www.novinky.cz/…nomove.htmlproti:-)
Avatar - rohYpnol
4. 6. 2019 18:47
Re: Pokrok střemhlav zpět
To že Focus má vzadu tvrdý plast ve výplních dveří je blaf???

To, že Fordy hnijí je blaf???
Avatar - rohYpnol
4. 6. 2019 18:46
Re: Pokrok střemhlav zpět
Nebudu hodnotit podle volebních preferencí. Nebudu nikomu ubírat volební právo. I když toho kdo volí TOP 09 bych... poslal vystřízlivět z Prahy na Moravu :-!
4. 6. 2019 08:49
Re: 1.8 a 2.0
tak ja mam doma aj 1.5 tsi aj 1.8 tsi a obidva motory su fajn, ten, kto pise, ze 1.5 tsi je horsi motor ako 1.4 tsi, asi sa nebude bavit o kultivovanosti a prejave. Mal som doma 2 tyzdne aj 1.4 tsi v golfe a ten motor mi prisiel prejavom ako diesel (hluk). 1.8 tsi napriek rovnakemu krutiaku taka odspodu daleko lepsie ako 1.5, aj zvuk ma krajsi, hutnejsi. Spotreba je ale inde
Avatar - Hammunasakra
4. 6. 2019 08:06
Re: Pokrok střemhlav zpět
Scala v aktuálnim testu porazila i30, Ceed i Megane = jak je to objektiVWní fakt nevim

Ale odmítání fakt je rozšířený = většinou vidíme co chceme. Znám jednoho co věří že Venezuela Maláčová neni totálni žvanilka https://investice.finance.cz/…0-9-miliardy-kc/ a z ideologickejch důvodů radši pomluví slušnýho vzdělanýho člověka https://www.ceskenoviny.cz/…aranzova/1760669 jeden z těch 67 tisíc = je MŮJ :-!

A to radši nezmiňovat fakt extrém https://www.idnes.cz/…3_ekonomika_cern
Avatar - Hammunasakra
4. 6. 2019 07:59
Re: Pokrok střemhlav zpět
No tohle vyhodnocuješ trochu problematicky = zatimco 1.5 tsi krom přijatelnýho výkonu je charakterem a vůči konkurenci podprůměr tak 1.0 tsi si zas tak špatně nestojí = viz velkej test v TECHNICE = o motorech do hloubky :-!

Takže když už = s pistolí u hlavy MUSIM jeden z nich = povedenější je krabice od mlíka 1.0 tsi

Za to že jeden se vůči konkurenci poved víc a jeden míň = můžou věř nevěř motoráři VW. Ne desetiletí starý rozhodnutí o emisích https://www.auto.cz/…a-rok-2021-78081

Prostě si koupit třeba Hondu 1.5 https://www.autojournal.cz/…dinny-sportovec/ a nevymejšlet jak EU zařídila že Honda má lepší motor než VW

Nějakej Vaculík velmi chválí i 1.4 BoosterJet = 1.5 tsi co při představení VWýrobce sliboval až o litr menší spotřebu = ji má naopak vyšší. Všemocný je to naše společenství evropských států :-!
Avatar - Hammunasakra
4. 6. 2019 07:46
Re: Pokrok střemhlav zpět
Chceš to tak vidět = vidíš to tak

Toyota nabízí R4 1https://www.toyota.cz/…r-1-2-turbo.json víc válců i větší objem = no problem. To co si vykládáš jako EU = je ekonomika. A určitě i ty víš že boj s emisema probíhá = dýl než chodim po týhle planetě

A v Evropě ani nezačal = jen je na tom vzhledem k hustotě obyvatel a počtu měst = trochu hůř. Ne že by třeba v Austrálii neřešili emise = ale proti nám sou prostě v klídku :-)

Prostě někdy se nějakej motor povede víc někdy míň = že je 1.5 tsi spíš horší = je ze 100% práce motorářů VW. Že má Sup 1.5 tsi asi o 20% horší emise než podobná Camry 2.5 http://www.motorreviewer.com/engine.php?… s tim fakt nemá evropský spojení států = nic společnýho
Otázka leda je = proč si to myslíš a proč se to snažíš tvrdit i po upozornění jaká je to blbost. Když sám uznáváš že stejnej výrobce naopak lepšim nahradil taky nic moc povedenou 1.8 tsi

Naposled sem o absurdních limitech slyšel z PR Volkswagenu při Dieselgate = a spousta lidí jim to sežralo. Jak to je jen 2-3 roky poté asi víš https://www.idnes.cz/…109_automoto_fdv

A protože rozhoduje hlavně ekonomika = a už sem to tu psal víckrát = do budoucna se nůžky mezi dostupnejma autama a dražšíma výkonnějšíma = rozšíří. Dobu asi nejzajímavějšího boomu automobilismu kdy si každej moh koupit 6tiválec apod. sme díky komunistum neprožili rsp. zažili v postkomunistický chudobě = ale to je jinej příběh
Avatar - miromen
3. 6. 2019 23:13
Re: Pokrok střemhlav zpět
Ja neodmitam fakta jen ty pišeš zoufale blafy, ale vzhledem k tomu, že autum rozumiš jak koza petrželi tak se neni čemu divit.
Prostornost vykuchanych škodovek s podpruměrnymi materialy a zpracovanim mužeš stavět tak akorat na uroveň teměř dačii nebo takovy Pulsar by byl adekvatni, kdyby se ještě vyraběl.
Avatar - rohYpnol
3. 6. 2019 22:25
Re: Pokrok střemhlav zpět
Marně = ano, vzhledem k tomu, že odmítáš fakta.

Scala má lepší zpracování, mateariály i prostornost než Focus. Takže pokud označuješ Scalu za třídní dno, pak FOcus je podle tebe pravděpodobně nějaká třídní žumpa.
Avatar - miromen
3. 6. 2019 21:47
Re: Pokrok střemhlav zpět
Měrně se snažiš shazovat špičku třidy. A třidni dno scalu si nech pro debatu o nizkonakladovych produktech.
Avatar - rohYpnol
3. 6. 2019 21:35
Re: Pokrok střemhlav zpět
Běžný standard??? Který z konkurentů má plastové tvrdé zadní výplně???

Pro info - Scala má čalouněné výplně.

Focus je prostě laciný a jako celek sotva průměrný vůz své kategorie.
Avatar - miromen
3. 6. 2019 21:32
Re: Pokrok střemhlav zpět
To auto je špička segmentu a je uplně jedno co tu blaboliš. Jestli je někde zklamani tak to je jednoznačně u japoncu. To, že předchudce byl top co se poctivosti tyče a vezme za sve jsem osobně očekaval a tim se dostala MK4 na běžny standard nižši středni.
Avatar - rohYpnol
3. 6. 2019 21:13
Re: Pokrok střemhlav zpět
Podívej, možná tě to překvapí, ale věřím tomu, že 1,0 EB je lepší než 1,0 TSI. A to dokonce i když jsem s 1,0 EB nejel.

Navzdory tomu je třeba nový Focus jedno obrovské zklamání. Nejhorší novinka. Znovu - jízdně nebudu hodnotit. Ale jinak je to s bídou průměr co se kvality zpracování, prostornosti a materiálů týká. Třeba zadní výplně dveří.... otřesné. A tak bych mohl pokračovat. Proč třeba předchozí Focus měl zakryté rámy oken z vnitřní strany, a nový už opět jen plech...?!? Atd. Prostě nový Focus pokud jezdí skvěle, označím jako celek za sotva průměrné auto..
Avatar - miromen
3. 6. 2019 20:39
Re: Pokrok střemhlav zpět
Ne, ford děla i velmi dobra auta a takovych neni mnoho. Je totiž dost těch co dělaji akorat tak přepravniky. To je ale něco co ty nedokažeš rozpoznat. A podobně je to i s těmi motory.
Avatar - rohYpnol
3. 6. 2019 20:30
Re: Pokrok střemhlav zpět
jistě, ford je středobodem (tvého) automobilového vnímání. To ale neznamená, že by dělal dobrá auta, že ... (viz koroze)
Avatar - miromen
3. 6. 2019 20:10
Re: Pokrok střemhlav zpět
To, že koncern neumi udělat pořadny motor ještě neznamena, že to tak je i jinde.
Tva teorie včetně nějakych udaju se zeperfs, kteryma často nesmyslně haziš je dobra akorat tak do hospody k pivu.
Da se řict, že tve vycucane pořadi je přesně opačne. A jak je 1.5EB čtyřvalec velice dobra motorizace tak ta třivalcova je představ si ještě o chlup lepši motorizaci.
Avatar - rohYpnol
3. 6. 2019 19:19
Re: Pokrok střemhlav zpět
Ano. 1,5 TSI je ve své třídě spíše zklamání. 1,0 TSI je vesměs průměr v rámci své třidy.

A i přes to všecko je 1,5 TSI ve sronání s 1,0 TS lepší prakticky ve všem. I ten nepovedený 1,5 TSI bych neměl problém mít pod kapotou. Zatímco 1,0 TSI opravdu NE.
Avatar - rohYpnol
3. 6. 2019 19:12
Re: Pokrok střemhlav zpět
Absurdní (rozumě nedosažitelné za daného vývojového stupně technologií) emisní limity nutí automobilky do 3-válců, které reálně stojí za prd a jsou VŽDY horší než porovnatelné 4-válce. Za tohle jednoznačně může EU a nesmyslné emisní limity, ke kterým se zavázala.
3. 6. 2019 14:10
Všechny motory přeplňované...
takže SW řešení asi nebude až tak složité. Že se prostě splnit musí je jedna věc, druhá, kdo se s tím chce trápit, ať se trápí...
3. 6. 2019 11:23
Re: 1,5 TSI
Ja musel jit hledat jinam, protoze nebyl v nabidce 1,8TSI a novy 2,0TSI jen s DSG....prece nebudu priplacet za neco, co bych momentalne nechtel ani zdarma...maji v manualu proste jen prumernou 1,5TSI a pak az RS, GTI, Cupra atd, coz uz je zase drahe :no:
Takze musel prijit prechod z koncernu na Proceed GT a velka spokojenost ;-)
2. 6. 2019 20:27
1.5 tdi je shitovy motor
Uz od prvých testov všetkých aut s týmito motormi je jasne, ze 1.5 tdi je shitovy motor.

Slaba dynamika , vyššia spotreba, nižšia kultivovanosť. Otázna spolahlivost.

Zaujimave, ako dobry bol 1.4 tsi a ako velmi dojebali 1.5 tsi.

Skoda.
Avatar - Hammunasakra
2. 6. 2019 15:11
Re: Pokrok střemhlav zpět
Nojo high-tech je i 1.5 tsi = a taky nic moc

Lepší starý dobrý 1.8 Turbo a 1.4 tsi = než novější high-tech
Avatar - Emel
2. 6. 2019 14:28
Re: Pokrok střemhlav zpět
Náhodou 1.8TSI není žádná vykopávka, ale naopak to byl docela high-tech motor. Bylo to dvojče výborného 2.0TSI 162kW, s kombinací přímého a nepřímého vstřiku. V Passatu bylo 180k / 320Nm, v Polu pak něco kolem 200k. Jen Octa, Leon a Sup+Passat+Polo DSG měli omezení na 250Nm.
2. 6. 2019 13:59
1.5 TSI proste pohorel ...
Vie to aj výrobca a vedia to aj zákazníci, tak načo to divadielko, že do "inteligence Vehicle" Octavie "iV" budú montovať 1.4 TSi iba preto, že 1.5 TSI má inak vzduchový filter, t.j. by sa vraj vedľa elektromotora nezmestil...

Veď to je smiešne, takto robiť zo zákazníkov hlupákov.
2. 6. 2019 12:29
1,5 TSI :-(
Tohle absolutně potvrzuje mé zkušenosti. Když jsem dával svojí chudinku 1,2 TSI 63 kw s řetězovou verzí na prohlídku, dostal jsem náhradní 1,5 TSI octavii. A fakt jsem se musel podívat do techničáku za stínítko, co mi to dali. Takhle slabých 110 kw jsem nezažil. To auto absolutně nemá zátah, nejede, cuká. Když jsem to vracel, tak mi to bohužel potrvidili i oba přejímací technici ve škodovce, kteří je mají v karoqu, že je to pravda. Prostě ten výkon tam není, takhle přiškrcený auto už jsem dlouho nezažil, ta spotřeba to teda nevím, kde vzali, žralo to pomalu 9 litrů a to jsem jezdil fakt v klidu i start stop jsem nechal zapnutý.
Nejsmutnější je, že když jsem si sednul zpátky do svého, tak to jelo dole daleko lehčeji.
To 1,4 TSI to jelo fakt dobře. I 1,0 TSI v octavii bez GPF jela fakt pěkně. Máme doma 3 měsíce rapida 1,0 TSI 70 kw 2017 a musím říct, že tam mě ten zátah a jízdní vlastnosti mile překvapili. Tam jsem fakt viděl i posun vůči 1,2 TSI.

Ale 1,5 TSI vůči 1,4 TSI to je opravdu hodně velký rozdíl. 1,4 byla daleko lepší.
Avatar - Hammunasakra
2. 6. 2019 10:15
Re: Pokrok střemhlav zpět
Odkazy nefungujou

https://www.auto.cz/…-trivalec-125437?…

1.5 tsi je proti menšímu předchůdci zklamání mj. protože z většího objemu dává menší krouťák navíc v o hodně vyšších otáčkách = ani ne 2000 ot. a vyšší krouťák z menšího objemu vs menší točivý moment až v 3310 ot. z většího objemu 1.5 tsi. Navíc s bonusem horší spotřeby = to je fakt špatně

A obecně = za horší lepší povedenější nebo slabší generaci motorů nemůžou desítky let snah o omezování emisí = který sou celoplanetární to neni nějaká specialitka Evropy = ale prostě motoráři tý který automobilky. Že se to někdy povede víc a někdy míň = to je jiná. Platí to i pro prémiový automobilky a sakra drahý modely motory

To ideologický házení všeho na EU = včetně motoru = to mi přijde fakt hodně úchylný
Emise se snižujou už desítky let = nemám pocit že obecně sou motory furt horší, když tak naopak.
Zrovna sem čet o nový A6 2.0 TDI předokolka s novym motorem 150kW = prej se vyloženě poved a je jasně lepší než předcházející emisně horší generace = co se hodně nepovedlo to sou asistenční systémy nečekaně třeba při zrychlování při nájezdu na dálnici nečekaně dupající na brzdu, to je ale jinej příběh. Ani za to nemůže EU = ale odfláknutá práce :-)

Toyota 1.8 nový generace má reálně nižší spotřebu než starší verze = ne moc povedený 1,5 tsi má dokonce vyšší, i když ne o moc. Nová generace motorů http://moje.auto.cz/…sus/corolla.html#… má fakt zajímavou dynamiku a měření spotřeby a porovnávání se dobře věnoval Frei minulej týden v SM = de to. A viz ta Toyota = nemá to co dělat s Evropou
2. 6. 2019 09:29
Re: Pokrok střemhlav zpět
1.5 EB tříválec je horší než předchozí 1.5 EB čtyřválec a ten byl horší než předchůdce 1.6 EB. Reálná dynamika těch motorů je odměřená ve Focusu a není o čem diskutovat. 1.6 EB byl jeden z nejdynamičtějších motorů ve třídě, současný tříválec 1.5 EB nestíhá ani na ten mizerný 1.5 TSI.
http://www.zeperfs.com/…uel7756-6706.htm
http://www.zeperfs.com/…uel7756-7929.htm
2. 6. 2019 08:52
Re: Pokrok střemhlav zpět
pokrok je v emisich
to nevidis, ze rozdil v PM euro6b a euro6c je u benzinaku radove min PN??
Avatar - Hammunasakra
1. 6. 2019 22:57
Re: Pokrok střemhlav zpět
To už je totálně nesmyslná argumentace = BMW i mercedes i Jag nabízí benzíny Lex dokonce atmo. Že Audi má zpoždění a roky kvůli tomu vyhazuje rok co rok šéfy vývoje taky házíš na EU? To už je totálně ujetý
Avatar - Hammunasakra
1. 6. 2019 22:55
Re: Pokrok střemhlav zpět
To už je extrémně zaslepenej boj proti EU ;-)

Zatimco 1.5 je ve svý třídě spíš zklamání a konkurence je spíš dál = 1.0 skoro naopak. Běžnymu člověku je fuk jestli je to R3 1.0 tsi nebo třeba R4 1.2 od Toyoty

U 1.5 bych fakt radši konkurenci = podstata je nesmysl že jako důvod proč není nic moc = si napsal EU = což je viz konkurenční 1.5 = kravina

Za lepší navíc tříválec 1.5 ecoboost nahrazující starší R4 můžou motoráři, kterejm se fakt poved = s tim zlepšenim EU nějak souvisí? ;-)

Za horší 1.5 TSI stejnej počet válců navíc o trochu větší objem nahrazující charakterem možná lepší ale kdysi dost problematickej 1.4 TSI https://www.autoforum.cz/…nejvetsi-pozor-/ může EU = nebo motoráři VW?

HOWGH :-)
Avatar - rohYpnol
1. 6. 2019 22:43
Re: Pokrok střemhlav zpět
Ne. Kecáš.

1.5 TSI je horší jak 1,4 TSI.
1.0 TSI je horší jak 1.2 TSI.

1.5 EB možná lepší je, jenže předchozí byly nepodařené.

Ano, EU může za to, že výrobci jsou nuceni plnit nesmyslné normy. A je to tím nesmyslnější, že třeba do RS od Audi se dostávají naopak diesely atp. ... Což by za normálního stavu také nikdy nenastalo. Příkladů najdeš jistě desítky.
Avatar - rohYpnol
1. 6. 2019 22:39
Re: Pokrok střemhlav zpět
Za tím co jsem napsal si stojím. Golf negolf. V jiném autě může být mírná odlišnost, ale gumovost nelze v jiném autě potlačit.

Také hodně záleží na stylu jízdy. Pokud pojedu klidně, tak si toho člověk nemusí všimnout. Pokud tomu začne řidič trochu zatápět, tak je to jasné.
Avatar - rohYpnol
1. 6. 2019 22:36
Re: Pokrok střemhlav zpět
Nesmysl v obojím.

1.5 TSI ve srovnání s 1.0 TSI je lepší ve všem.
Avatar - Hammunasakra
1. 6. 2019 22:12
Re: Pokrok střemhlav zpět
Je to trochu smutný ale R3 1.0 je fakt asi lepší než R4 1.5 stejnýho výrobce = a jak vidno i tohle se dá hodit na EU :-!
Avatar - Hammunasakra
1. 6. 2019 22:10
Re: Pokrok střemhlav zpět
1. Ne nemaj, dokonce ani VW ne = jen se jim moc nepovedl tenhle 1 motor

2. Došlo ti že si ten 1 nepovedenej motor 1 výrobce = hodil na EU?

3. 3 válec 1.0 TSI je lepší než 4 válec 1.5 tsi

4. Třeba 1.5 ecoboost = je lepší než starší motory

5. 1.2 PureTech je taky asi lepší

6. Motory s objemem 1.5 od PSA nebo Hondy sou super = že ten od VW až tak ne = není chyba EU
To by mě fakt nenapadlo ;-)
Avatar - wikinko
1. 6. 2019 22:05
Re: Pokrok střemhlav zpět
Ahoj, manzelka ma 1,0tsi 81kw v golfe, ziadne tieto problemy som nespozoroval, medzi 2 a 3 vobec nie. Otacky v ziadnom pripade nepadaju pomaly.
Avatar - rohYpnol
1. 6. 2019 21:44
Re: Pokrok střemhlav zpět
Problémy mají všichni.

Neznám žádný 3válec který je lepší jak 4válec u daného výrobce.
Avatar - Hammunasakra
1. 6. 2019 21:28
Re: Pokrok střemhlav zpět
Absurdní je že ne moc povedenej motor VW házíš na EU :-!

Ford, Renault, PSA to zvládli = ne moc povedenej 1.8 zvlád i VW nahradit lepším = 1.4 holt horším

Absurdní co někdo dokáže hodit na EU
Avatar - rohYpnol
1. 6. 2019 20:36
Pokrok střemhlav zpět
Potvrzuje se, že pokud začne politika mluvit do něčeho, do čeho nemá, je to jen a jen špatně.

V podstatě jediný posun vpřed vidím u 1,8 TSI vs. 2,0 TSI. Jenže tady je to tím, že 1,8 TSI je už dost zastaralý a nijak se mu nevěnovali průběžnými úpravami.

Docela mne mrzí, že obdobné srovnání není u 1,2 TSI vs. 1,0 TSI.

S 1,5 TSI jsem taktéž zažil zklamání. Ne že by byl špatný. Ale ten motor je naprosto bezcharakterní. Polozdechlá koza, kterou musíte nakopnout do zadku aby pochopila, že se po ní něco chce... Přitom 1,4 TSI byla prostě suverén...

Stejně tak 1,0 TSI. Opět nebudu hovořit o papírových a tabulkových hodnotách, které jsou v zásadě ok. Ale reálný dojem je... Prostě na 3/4... Nejhorší je, že 1,0 TSI je gumový, pravděpodobně to bude vyvažovacím setrvačníkem... Motor se špatně srovnává s přeskoky mezi stupni, hlavně mezi 2 a 3 (možná i věcí zpřevodování), velmi pomalu padají otáčky a reakce na plyn jsou jak rozcvička v domově důchodců...

Absurdní, co nám EU byrokracie přináší...
Avatar - JohnST
1. 6. 2019 20:18
1,5TSI
Kamarat ma ten motor v Golfe a pri studenom motore ma auto tendenciu skoro skapat. Zle sa s tym jazdi motor nechce ist do otacok, clovek s tym autom skoro skace.
Vypinanie valcov je laboratorna zalezitost na usetrenie nejakych gramov CO2. Start-stop system je tiez system, ktory v reale iba pretazuje baterku. Ved zakaznik zaplat!! :-(
1. 6. 2019 16:47
A čo LPG?
Pred pár mesiacmi ktosi zo škodovky sľuboval, že sa v ich autách objaví aj LPG. Zatiaľ však nič...
Pre mňa je LPG jediná alternatíva - a potom už len elektromobil. Prípadne hybrid na LPG... :-)
1. 6. 2019 14:50
Re: test test test
Dobře, tak to zpřesním, při běžné jízdě je spojka většinu času sepnutá.
1. 6. 2019 11:38
Re: test test test
u 140kW chrochtavyho superbu je rozdil 0.65
u mensi, lehci a podstatne slabsi oktavky to bude min
navic na dalnici je zadni nahon odpojenej, takze jediny co mas navic je tech 100kg +.
ale kdyz jedes plynule, tech 100kg se projevi jen na vyssim valivym odporu, coz nic zasadnih nebude.
jestlize o suberbu prumerne navyseni je 0.65, na dalnici pochybuju, ze to bude vic jak 0.2, protoze hlavni zvyseni spotreby dela tech 100kg navic pri rozjezdech
Avatar - Beefcake
1. 6. 2019 11:04
Re: test test test
Haldex nie je nikdy uplne rozpojeny ? Ten bol fakt dobry.
1. 6. 2019 10:19
Well done
Dakujem za tento clanok. Skutocne velmi hodnotne informacie. :yes:
Avatar - wakantanka
1. 6. 2019 09:37
Re: test test test
A netreba zabúdať, že to aj niečo váži . To tiež niečo pridá. 😀
Avatar - wakantanka
1. 6. 2019 09:34
Re: Mohol
Takže zase opísané PR zakomponované do článku bez ďalšej pridanej hodnoty.
1. 6. 2019 06:18
Za sebe
Bych jen dodal že jestli jsou uvedené hodnoty spotřeby odectene z PP tak si pripoctete 0.5l protože kromě ukazatele spotreby lže i ukazatel ujetych km.
Opravdu jsem ještě nezažil tak ulhané auto jak Octavia lll.
Avatar - lamal
1. 6. 2019 02:00
Re: 1,5 TSI
Pocas vyvoja emisnych noriem EU sa prave aplikovalo casom viac klucovych parametrov ako len samotne CO2 a tie casto idu proti lepsej spotrebe... boj s pevnymi casticami detto ani pri nich to nie je o CO2...
Avatar - lamal
1. 6. 2019 01:54
Re: 1,5 TSI
tiez mi pride, ze lepsie reakcie uplne dolu a lepsi zaber aj chut zrychlovat spravi vela pocitovo, vacsina beznych jazd sa odohra do 3000ot

mam vyskusanu 1.4tsi 150k v O combi + 7dsg a dolu ma
sily dost, akurat reakcie na plyn 1500-2500 ot by som za ktovieake neoznacil, taka 1,5EB je omnoho lepsi pohon... uvidime co spolahlivost, 1.4tsi sa zatial dobre drzi, vypada to ze EA211 sa vydarila v tejto kubature... kazdopadne moc zazivny motor to nie je, zase len dobry pracant ;-)
Avatar - woody-alien
31. 5. 2019 23:51
Re: Co?
Do motorů se nesedá, paní Pěkná, možná právě v tom je váš problém. :-)
Avatar - woody-alien
31. 5. 2019 23:47
Re: 1.8 a 2.0
No, jak se to vezme. Ve svých dobách byla cenovka 1.8 možná "prémiová", loni touhle dobou to ale byl super kauf, cenově o pár drobných nad 1.4 TSI a s multilinkem místo torzky. A bez filtru.
Avatar - woody-alien
31. 5. 2019 23:43
Re: 1.8 a 2.0
No, ona ta 1.8 nakonec i při stejným krouťáku opravdu jede poznatelně líp než 1.4 TSI 110 kW. Jenže ta 1.4 je prostě povedená, pocitově i reálně příjemné (a jak píšeš - dynamicky dostatečné) svezení. A navíc to zvládá s citelně lepší spotřebou. Aktuální 1.5 TSI je proti ní zklamání. Kašlu na tabulky, pocitově je to chcíplej motor. A 2.0 TSI je jinej level i proti 1.8, natož proti 1.5.
Avatar - woody-alien
31. 5. 2019 23:34
Re: Kto to písal?
Nebuď naivní. V PR Škody nejsou žádný blbci a cíleně pohanit svůj vlastní motor pro ně není problém. Některou zatáčku holt musíš "prodat", abys v tý další byl o to rychlejší. >:D ;-)
Avatar - twistedTSD
31. 5. 2019 22:39
Re: 1,5 TSI
Naopak, SM o tom mluvil hodně. Na slabším 1.0 TSI se prý OPF podepsalo hodně, i na spotřebě. Silnější verze tak citelné rozdíly nemá (ve spotřebě skoro vůbec), ale výkonový deficit je prý při přímém přesednutí znát.
31. 5. 2019 22:20
Re: test test test
Já jezdím v 3.0i 200kw a ctyrkolka. Dlouhodobá spotřeba cca 10l. To co se zde popisuje je priblizovadlo pro masy. Auto bez duše a projevu. Nouzovka pro rozvedeny matky
31. 5. 2019 22:17
Co?
Proboha co to je za motory? Ostuda do toho jenom sednout.
Avatar - Jenik3
31. 5. 2019 21:32
Re: 1.8 a 2.0
1.8 vypada na první pohled zajimave, ale ten kroutak to shodil. Pro klidnejsiho řidiče není mezi 1.4 a 1.8 velký rozdil, ale cena 1.8 byla jistě premiova.
2.0 je už jiná třída.
31. 5. 2019 20:27
Re: test test test
Ta čtyřkolka přidá i na dálnici půl litru až litr spotřeby navíc. Spojka Haldex totiž není nikdy úplně rozpojená a kardan, zadní diferenciál i zadní hnací hřídele se neustále točí.
Avatar - Ham.
31. 5. 2019 19:18
Re: 1,5 TSI
Tak jsem našel to 1.0 TSI, testováno ve Fabii (Vaculík, SM speciál 3/2018), udávaný výkon podle výrobce 81kW, naměřeno bez OPF 91kW při 4975 ot., naměřeno s OPF 86 kW při 5070 ot. Ještě podstatnější pro běžnou jízdu je náběh momentu, u verze bez OPF nabíhá plný moment někde kolem 1700-1900 ot. u verze s OPF nabíhá někde mezi 1800-2100 ot. (tedy později a méně strmě a na nižší hodnotu, velice podobný graf s fázovým posunem náběhu momentu jako je uvedený zde pro 1.4 a 1.5 TSI). Rozdíl v pružném zrychlení 80-120 na šestku bez OPF 16,1 sec, s OPF 17,2 sec. Subjektivní pocity jezdce, motor bez OPF je živější.
31. 5. 2019 18:44
Re: G-Tec - CNG
Já se nechci přít. Jen přidávám svůj pohled na věc. Mám CNG od 2015, druhé auto(jedno nové, jedno ojeté). Primárně kvůli ekologii, protože na EM nedosáhnu. Ale už bych do CNG znovu nešla. Ekonomicky to z mého pohledu smysl nemá, nenajezdím zase tolik, spotřeba CNG není kdoví jak převratná, opravdu nedosahuji spotřeby pod 4kg v průměru, jako někteří, spíše kolem 5kg a se stejným autem s benzínovým motorem jedu za 6,5l a když si k tomu přičtu, že čtvrtinu km najedu v zahraničí, kde se na CNG vůbec nevyplatí jezdit, dále kratší servisní intervaly, dražší servisní prohlídky, potenciál závad (výměna jednoho elektromagnetického ventilu mě stála 6k Kč).... Dále CNG technologie váží 100kg, které se pořád vozí sebou a většina je soustředěná vzadu, z toho vyplývá citelně horší trakce v zimě a za deště. Co mě ani moc neobtěžuje je četnost tankování cca 250km - 300km, ale musí být kde tankovat, což jde vcelku u nás, v německu, rakousku, ale jinde je to naprostá bída.
Příště do CNG určitě nejdu, pokukuji spíše po hybridu.
Avatar - iudex
31. 5. 2019 17:33
Re: 1.8 a 2.0
1,8TSI nebol nijak exotický zjav, aj tu ju mali viacerí užívatelia, myslím, že aj na moje.auto sú recenzie. Ako píše Emel kritika naň nebola, vo väčšine ju ľudia odmietli skôr preto, že tu nebola citeľná dynamická pridaná hodnota voči podarenému 1,4TSI (s rovnakým krútiakom) a teda si povedali, že im postačí 1,4TSI (ktorá pre nižšiu strednú naozaj dynamicky postačovala).
2,0TSI som zatiaľ tiež nevidel (v Octavii ani iných kompaktoch), ale v iných autách má ten motor solídne hodnotenia, ako z hľadiska dynamiky, tak aj spotreby. Ostatne tento test to najlepšie potvrdzuje. Skôr sa obávam, že ho v Octavii a spol. moc ľudí kupovať nebude, lebo už je drahší, hotheč to z auta stále nespraví a kto chce hot verziu, kúpi rovno RS. A na bežné rodinné vozenie kupujúci uprednostnia oveľa lacnejší 1,5TSI.
Osobne mi je to ale motor veľmi sympatický a ak by som kupoval koncernové auto (najskôr Superb, Passat či Arteon), tak jednoznačne práve s týmto motorom.
Avatar - Emel
31. 5. 2019 15:53
Re: 1.8 a 2.0
1.8TSI jsem řídil v Leonu a v Passatu. V obou případech je to příjemná motorizace, která jede líp, než klasické 2.0TDI.
Avatar - Jenik3
31. 5. 2019 15:39
1.8 a 2.0
Kdo mel sanci otestovat tu 1.8 nebo novy 2.0?
Tento motor se do octavii moc nedostal, proto mne to zajima
Avatar - Jenik3
31. 5. 2019 15:36
Re: Olej 0W - 20
To je tak. Motorovy olej vzdy byl 5w30 nebo 5w40, ale emisni normy jsou emisni normy. Proto se tam dnes leje ta vodicka.Neradno take zapomominat na longlife pro vymenu po 30K (2 roky), To je vyhlaseny motorovy peklo, ale pro leasingovky asi dobry.
Avatar - iudex
31. 5. 2019 15:23
Re: 1,5 TSI
To súhlasím, žiaľ normy sa sústreďujú primárne na CO2 (ako aj emisné pokuty, v nadväznosti na to v západnej Európe poplatky a poistné atď).
31. 5. 2019 15:00
test test test
test super a potvrzeni, ze 1.4/1.5tsi umi jezdi hodne usporne a ze nema smysl kupovat naftaka, aspon ne v tehle kategorii. jen nechapu, proc jste u jedineho dyzlu zvolili jedinou ctyrkolku, takze prime porovnani dyzl vs. benzin neni. jako by to byl Vas zamer …
ale i tak, na dalnici, kde 4-kolka spotrebu moc nenavysuje, ma naftak 85kW 6.0 vs. benzinak 110kW 6.4, to znamena, ze naftak vypusti 161g CO2/km a benzinak 150g CO2/km, tedy naftak vypusti o 7% C02 vic nez benzinak, a ani ten dvoulitr se 7.2 l/100km a 168g CO2/ km na tom neni v porovnani s mnohem slabsim dyzlem nijak spatne. nebyt o 1/3 vyssiho zatizeni benzinu spotrebni dani proti nafte, naftak nema smysl ani pri velkych najezdech.
zajimavy je i porovnani v kopcich, kde spotreba ctyrkolovyho dyzlu 85kW je 10.9, kdezto dvoulitru benzinu 140kW 10.8 i pres to, ze benzinak byl vyrazne rychlejsi (66 vs 75 km/h)
co me zarazi, ze na "horske" silnici jste jeli se vsemi benzinaky vyrazne rychleji nez na silnici I. i II. tridy i pres to, ze jste tomu slapali na krk. asi mam jinou predstavu co je "horska"silnice.
31. 5. 2019 14:58
Spotřeba
Objektivní testování spotřeby paliva Octavia combi 3
https://youtu.be/uvfjm9RKy8s
Avatar - Well-being
31. 5. 2019 14:56
Kocourkov
Pokrok žádny, ale bude vyhověno ekoteroristickým normám ... ;-)
31. 5. 2019 14:34
Re: G-Tec - CNG
Od roku 2015 mám už druhého Golf 1.4 TGi DSG a dovolte mi rozporovat závěry testu:
Mínusy dle autora
a) místo 50litrové nádrže na benzin jen 9litrová - kdo jezdí s autem na CNG chce jezdit na CNG ... ale uznávám, že kdyby tam bylo alespoň tak 14l (200 km dojezd) tak by to nevadilo, osobně jsem 50litrovou nádrž využil jen dvakrát, zbytek času vozím jako zátěž benzin těsně na rezervou
b) Verze na CNG jen jako kombi s DSG - to že vypadl liftback není až takový problém, ale ten manuál zůstat mohl (pro mě je to jedno já mám DSG)
c) Horší komfort - tak ať si dají 16 kola a pneu 205/55 a je to v pohodě ... nebo, ale to jde jen u Golfa, mám zimáky 195/65 R15 no to je pohodlí, když potom přesednu na předváděčku se R17 tak citim každou nerovnost ... nechápu ty lidi co mají velká kola. Já nejezdím na design ale na pozadí :-)
Co se týká víceprvku, tak pokud Vám někdo zaváže oči a posadí do auta jako spolujezdce tak nepoznáte rozdíl (schválně si to zkuste ... já jsem to vyzkoušel na vlastní kůži) ... možná byl větší hluk od příčky, ale to více ovlivňují gumy
d) Vyšší cena ... dáno omezením verzí, ale pořád to má návratnost
e) Oproti běžným verzím menší kufr a absence rezervy ... tak určitě těch 100litrů co se "ztratilo" budu hledat každý den. rezervu jsem vozil u Octavky od roku 2002 do roku 2015 a kdybych ji pravidelně nekontroloval tlak, tak jsme se vůbec neviděli :-)

Co se týká ceny Kč/kg ... v Česku se na začátku roku 2020 zvýší cca o korunu ale zůstane takto fixovaná do konce roku 2025. v DE už je fixace spotřební daně na CNG fixovaná do roku 2026 (navíc je tam čím dál více BIOCNG a ty neplatí spotřební daň pokud je dodali místní zemědělci = bioplynky)
Já jsem šel do CNG čistě z důvodů ekonomických ... prostě se to vyplatí a dnes to platí také
31. 5. 2019 14:19
Re: G-Tec - CNG
Slovensko nema zmysel ani komentovat. Asi by to SPP neprinieslo do vrecak vela penazi tak sa oto velmi nezaujimaju. Tak ale comu sa cudovat. Co na SK dobre funguje? Jedine ak kradnutie zo statneho.
Avatar - Ozzman
31. 5. 2019 14:18
Re: 1,5 TSI
A právě do otáček se autu moc nechtělo. Neříkám, že je to špatný motor, ale dal bych přednost konkurenci v této objemové třídě.
31. 5. 2019 14:13
Re: Mohol
Třeba jinak tvarovaný kryt pod motorem. Změny bych hledal spíše vespodu.
31. 5. 2019 14:13
Re: Hmm
To, že je motor "líný" může být jen čistě SW záležitost, kdy je za účelem snížení spotřeby jednotka naprogramovaná tak, aby nereagovala ihned na každý drobný pohyb plynového pedálu.

V autě mám sériovou možnost přepínat několik SW nastavení. A když přepnu z Normal na Sport, tak rozdíl v rychlosti a razanci zátahu je patrný od první sekundy. A i zde mám trvale pocit, že je auto v režimu Normal líné, nevýrazné a reaguje jak "na gumě".
Avatar - Emel
31. 5. 2019 14:03
Re: Mohol
Předpokládám, že je to tovární údaj.
31. 5. 2019 13:56
Re: 1,5 TSI
Jistě uznáte, že ten výkon je udávaný v určitých otáčkách. Ten motor buď má nebo nemá. Potom záleží na jeho průběhu.
31. 5. 2019 13:51
Re: 1,5 TSI
Skutečně emise neznamenají jen CO2. ;-)
31. 5. 2019 13:51
Re: G-Tec - CNG
Zkuste ale jet do zemí, kde není CNG daňově zvýhodněno. Čerpacích stanic je tam nula nula nic a když, tak tam stojí CNG 33 Kč, což je stejně jako bude stát za chvíli u nás a CNG ztratí smysl. Každopádně už jenom na Slovensko se vyplatí natankovat plnou benzínu a CNG tam mimo Bratislavu moc nehledat.
31. 5. 2019 13:47
Re: Mohol
Postrehnout to urcite nejde. Musime holt verit udajum automobilky. V kazdem pripade vliv na aerodynamiku ma vse mozne, designem motoroveho prostoru pocinaje a dezenem pneumatiky konce.
31. 5. 2019 13:43
Re: Mohol
Tak predpokladam, ze redaktor na to neprisiel, budu to udaje poskytnute Skodou. Ono sa to inak ako experimentalne zistit neda a veterny tunel s technikou si asi neprenajali >:D

Zase je to rozdiel na urovni par %. A aerodynamicky odpor rastie s rychlstou, takze ak spotrebu nemerali stabilnou jazdou povedzme 220, tak vplyv bude takmer nulovy. V rychlostiach na okreske je vplyv takmer zanedbatelny (odhadom sa bavime o max 1% v tomto pripade).

Cize viac menej vsetko ide na vrub rozdielnym motorom
31. 5. 2019 13:38
G-Tec - CNG
Když čtu ty řeči o tom, jak výhodou 1,4 byl dojezd 1000km, tak se musím smát.
Ekonomicky zaměření jedinci rozhodně nebyli nadšeni, ale naopak. Každý kdo si pořídí auto na CNG nebo LPG se jízdě na benzin vyhýbá, protože jinak jde úspora do háje. A právě zbytečně velká nádrž na benzin a malá na CNG je největším problémem Octavie 1.4 G-Tec.
Dojet na dovolenou po evropě na CNG taky není žádný problem, CNG čerpaček je dost.
31. 5. 2019 13:33
Re: Olej 0W - 20
Ja jsem mel v TSI z vyroby 0W20 a autorizak pri prvnim servisu dal 5W30, ktery je taktez vyrobcem povolen. Ale nedekoval jsem :-)
Avatar - wakantanka
31. 5. 2019 13:32
Re: Mohol
Tabuľka (papier) znesie všetko. Mňa by zaujímalo, keď už to okrem tabuľky vyzdvihli aj v texte, prišiel redaktor na to, že rovnaké auto s iným motorom má inú (lepšiu/horšiu) aerodynamiku. Ak by to bol nejaký Greenline so sníženým podvozkom, zaslepenou maskou a pod. tak nepoviem ani fň. Ale jak pozerám, tak pozerám a vidím dve rovnaké Octavie po FL a o nejakých dodatočných úpravách nikde ani zmienky. V kontexte toho mi to tvrdenie pripadá len vycucané z prstu.
31. 5. 2019 13:31
Re: 1,5 TSI
Což může být z velké části kvůli:
- plochému průběhu točivého momentu
- automatické převodovce
- reakci na plyn (věc SW)

Všechny tyto faktory dokáží vyvolat popsaný subjektivní pocit a setkal jsme se s nimi osobně i u podstatně silnějších motorů, které působily mdle a nenápadně. Do prvního předjíždění, kde pak měl člověk mimo subjektivního pocitu u objektivní srovnání ...
31. 5. 2019 13:29
Re: 1,5 TSI
Problem je, ze ta pulsekunda horsiho zrychleni neni rozlozena rovnomerne, ale ze je koncentrovana do prvni sekundy po seslapnuti pedalu. A to uz pak pozna i bezny ridic bez stopek v ruce.
31. 5. 2019 13:26
Re: 1,5 TSI
Už podle výsledků měření je jasné, že 1,5 je horší, než 1,4. Vždyť točivý moment v nízkých otáčkách je cca. o 20% nižší a maximum začíná o 300 otáček výše - to je ten hlavní problém spotřeby a dynamiky.

Ty dva grafy mi připomínají grafy, které naměřili - tuším to bylo v Dánsku nebo Švédsku - u aut VW Group po úpravě kvůli emisím.

A spotřeba je srovnatelná s motorem bez vypínání válců, tudíž je vyšší. I to naměřili po úpravě.

To by pak vše mělo logiku.
Avatar - Emel
31. 5. 2019 13:20
Re: 1,5 TSI
Tady s tebou musím nesouhlasit... ty myslíš emise CO2, jenže aplikace GPF cílí na NOx a možná další věci (saze apod.). A tam jsem celkem přesvědčený, že to GPF řeší.
Avatar - iudex
31. 5. 2019 12:49
Re: Mohol
Zrejme mal na mysli, spôsob, akým sa to zlepšenie Cx dosiahlo.
Avatar - iudex
31. 5. 2019 12:47
Re: 1,5 TSI
Skôr si to nepochopil Ty. Emisie sú úzko prepojené so spotrebou, takže ak je reálna spotreba vyššia, vyššie sú aj emisie. Teda cieľ, že novšia 1,5TSI bude mať nižšie emisie, sa v reáli nepodarilo naplniť. A ak Ti skutočne ide o životné prostredie, tak snáď chápeš, že dôležité sú tie reálne emisie, nie tie na papieri.
31. 5. 2019 12:27
Re: 1,5 TSI
Přijde mi ze jsi to celé nepochopil.... jestli si myslis že nekdo zavedl tvrdší emisni pravidla proto aby motor jel lepe a za min, tak to cele chapes špatně. Za me si myslim, že se to vlasne povedlo, pritom co to musí splňovat... Žere to vpodstatě stejně. A cca pul sekundy rozdíl ve zrychlení není zase taková tragédie... pokud se svezes ostatnima novejma motorama zjistis ze se chovaji podobne (napr. Honda 1.5T, rencek 1.3T atd)
Avatar - Emel
31. 5. 2019 12:16
Re: Mohol
Je to v té tabulce... Koeficient odporu vzduchu cX: 1.5TSI 0,287, 1.4TSI 0,298
Avatar - Emel
31. 5. 2019 12:13
Re: 1,5 TSI
Že je DSG jiné je jasné, 1.8TSI měla ještě to suché s limitem 250Nm. U manuálu by měla být převodovka stejného typu a pokud se dá věřit mému oblíbenému srovnávači, tak i se stejnými převody:
https://www.autoweek.nl/carbase_data.php?id1=90459&id2=90496
Avatar - wakantanka
31. 5. 2019 12:04
Re: Mohol
citujem z textu : " Patnáctistovka zde těží z lepší aerodynamiky a v mírných klesáních dokáže i v této rychlosti jet na dva válce."
Takže pardón nie výrazne, ale lepšia aerodynamika, vypína valce a spotreba lepšia len na diaľnici dole kopcom. :) Ale ak sa vrátime na začiatok, ako je vylepšená aerodynamika sa nedozvieš. :)
Avatar - iudex
31. 5. 2019 11:59
Re: 1,5 TSI
Pri zrýchlení z pokoja to nemôže mať nijaký význam, tam sa predsa pohybuješ v otáčkach blízkych maximu výkonu. Môže to mať vplyv pri pružnom zrýchlení, ale tie rozdiely podľa grafu sú malé. Skôr by som to hľadal v sprevodovaní, nie som si totiž istý tým, že prevodovky sú rovnaké, ja by som tipoval práve že sú odlišné a nové verzie že majú ťažšie prevody. Určite to je tak pri dvojlitri, ktorý je síce výkonnejší a v priamke sa to prejavuje jednoznačne, ale pri pružnosti mierne stráca práve kvôli prevodovke.
Avatar - Emel
31. 5. 2019 11:55
Re: Mohol
Však v tabulce jsou ty hodnoty uvedené... takže to zřejmě není vycucané z prstu. O výrazném rozdílu se nepíše, dle tabulky jsou to necelá 4%. Nový motor má horší spotřebu "díky" instalaci filtru.
Avatar - wakantanka
31. 5. 2019 11:41
Re: Mohol
Zakrytovaný podvozok samozrejme zmysel má, ale len u áut ktoré pracujú s aktívnou aerodynamikou. U bežného produkčného modelu na presun z bodu A do bodu B je ti to naozaj na prd makový :)
Avatar - wakantanka
31. 5. 2019 11:39
Re: Mohol
Maličké detaily ale pocitovo za jazdy určite nepostrehneš, teda nie do takej miery aby si mohol napísať, že dané auto má lepšiu aerodynamiku. Toto tvrdenie bez doplnenia hoc aj tých čiastkových úprav, potom proste vyzerá ako vycucané z prstu, resp. od PR danej automobilky.
Avatar - wakantanka
31. 5. 2019 11:37
Re: Mohol
No ale ak by bol výrazný rozdiel v aerodynamike medzi touto 1,5 a 2,0 v RS to by som ešte chápal. A to medzi obyč. C a AMG je určite väčší rozdiel z tejto stránky. Ale ako prišiel redaktor k výraznému rozdielu medzi dvoma v podstate identickými autami? Pritom ako píše iudex vyššie aj napriek lepšej aerodynamike má nový motor horšiu spotrebu.
31. 5. 2019 11:28
Hmm
Jako nejlepší motor jasně vycházel motor 1,4TSI ... auto s ním je lehké. Síly má dost jak v nízkých, tak vysokých otáčkách, takže to auto jede kopec nekopec, prázdné či plné. Když se podíváte na srovnátí zde, tak na stejné trase má jen o tři deci větší spotřebu jak 1,6TDI. Aktuálně mam OIII ročník 2018 s 1,4TSI 7DSG a před ní jsem měl OIII ročník 2013 s 1,2TSI 105HP ... a překvapilo mne, že mám absolutně stejnou spotřebu ... ale motor je výkonem někde úplně jinde.
Nové motory jsou prostě divné a to především litrový tříválec, který se kultivovaností a projevem absolutně nečape na předchozí 1,2TSI a pak 1,5TSI, který je na papíře stejně výkonný jako předchozí 1,4ka, ale každý po prvním svezení okamžitě řekne, že je ten motor líný ... jako by slušná část těch koní někam utekla. A spotřeba přitom je lepší jen na papíře.
Avatar - Ham.
31. 5. 2019 10:59
Re: 1,5 TSI
Teď se mi to nechce hledat, ale 1.0 TSI také měřil a horší průběh výkonu tam také je a naměřená zrychlení také podobně horší jako u té 1.5. U benzínů není dost dobře fyzikálně možné, strčit dodatečný odpor proudění do výfuku a čekat stejné hodnoty jako předtím. U dieselů je zase spíše utlumení dané tím, že podle WLTP se motor měří na emise i pod zátěží (což dříve ne) a tudíž pod zátěží musí být utlumen aby se vešel do normy a také se snižuje předstih aby motory produkovaly méně NOx, obojí jde proti průběhu výkonu/momentu i proti maximální hodnotě výkonu a paradoxně i proti spotřebě a tudíž i proti emisím CO2.
Avatar - 3_diamanty
31. 5. 2019 10:54
Re: Mohol
no asi aj preto mi dali pri prehliadke uz nove... vraj sa aj nejaka norma zmenila a spravili to bezplatne v ramci celkovej prehliadky auta takze to bolo v pohode ... tak snad mam uz to sprave oko aj ked stejne nic netaham ani neplanujem nic tahat...
Avatar - xxc
31. 5. 2019 10:52
Re: Mohol
Ved uz ho vymenili. Nebolo vylepsene, len aspon nepraska.
Avatar - Ondore
31. 5. 2019 10:44
Re: Kto to písal?
Podľa mňa je v článku množstvo údajov a formulácií, ktoré nezískaš počas testu auta a nevidel som ich ani pri iných testoch.
Ale necháp to zle, ja by som články podobné rozsahom informácií uvítal pri každom novom modeli. Dokonca by som uvítal ešte hlbšie info a jednotlivé motorizácie testoval pri naloženom aute, dynamickej jazde a ďalších režimoch a súhrnom by bola sada odporúčaní typu "motor xx je ideálny pre šetrílkov, motor yy pre rodinné použitie" a pod.
Podľa mňa motor robí auto a testy bez tohoto porovnania nie sú úplné. Samozrejme chápem, že "môj" ideálny test by zabral niekoľkonásobne viac času a nie sú na to podmienky ani zo strany redakcie, ani zo strany automobiliek.
Avatar - Ozzman
31. 5. 2019 10:36
Re: 1,5 TSI
Potvrzuji, mdlé a výkon není moc poznat. Karoq 110kw DSG
Avatar - 3_diamanty
31. 5. 2019 10:35
Re: Mohol
tak uvidime ci sa mi ozvu ale zatial nic ( ak sa teda jedna aj o polo r v 2016 ) ... ale neplanujem nic tahat ani som nikdy dodnes nic netahal na ziadnom aute ( este aj predajca mi to vyslovene podotkol pri preberani auta ze nech nic netaham ak nemusim lebo spojka potom dost trpi ) ... ale ked pojdem zase v januari na dalsiu prehliadku ( lebo teraz uz mam hned po roku dalsiu prehliadku ) kde mi uz budu menit uz aj brzdovu kvapalinu a nejake dalsie drobnosti tak sa spytam... dik

a ktovie... mozno mam uz nejake to "spravne oko" ... :D ...
Avatar - xxc
31. 5. 2019 10:31
Re: Mohol
este k tomu novsiemu inak tvarovanemu oku :-D

Tažné oko dodané s výbavou vozidla může být vadné. Po namontování na vozidlo může během použití prasknout a tažné lano může zasáhnout osoby v okolí.

Svolávána jsou vozidla vyrobená v termínu 1. 10. 2015 – 29. 10. 2017.

Zdroj: Report 37/2018 A12/1319/18
Avatar - 3_diamanty
31. 5. 2019 10:29
Re: Mohol
tak ono v praxi nema... ale na papieri nejaka ta desatinka byt moze akoze uz len ciste proforma .. ciste len ako ofiko na papieri ... samozrejme v reale to neovplyvni nic to je jasne.. sam to pisem
Avatar - xxc
31. 5. 2019 10:27
Re: Mohol
Mne vysvetloval predajca, ze zakrytovanie podvozku nema vplyv na aerodynamiku. Ze keby to zlepsovalo odpor, tak by boli zakrytovane vsetky verzie. (V skratke, ze packet na zle cesty u skody mi je nanic.)
Avatar - KANKUNEN
31. 5. 2019 10:25
Re: Mohol
Topere , zlepšuješ se, dokážeš vysvetlovať, že kolo je kulaté na 100 riadkach.
Avatar - pradeda777
31. 5. 2019 10:21
Re: 1,5 TSI
Přesně. A mnozí nevěřili, že když strčíš něco navíc do výfuku, že to bude mít takový vliv. :-(
31. 5. 2019 10:00
Re: Mohol
Cx sa stanovuje experimentalne, takze to tak bude.
Vysvetleni je viac:
1) Motor ma lepsie tepelny management, takze ma mensi chladic alebo je viac zakrytovany, detto pre intercooler
2) Vzudch prudi aj cez motorovy priestor, takze motor moze mat inak ulozene prislusenstvo a proste to ma mensi odpor - to moze byt aj zamer
3) Zmeny na karoserii, napr. zakrytovanie motoru, olejovej vane - moze tam byt napr. chaldic oleja atd.

Ono je uplne bezne, ze taky Mercedes C sa chvalil myslim Cx 0,25 ci menej. Ale ak si clovek kupil C43 AMG tak realne Cx bolo v pohode 0,35 a ani to netusil, kedze silny motor a prevodovky (pripadne diferencialy) je nutne chaldit. Supersporty maju velmi zle Cx. Samozrejme maju ale malu celnu plochu.
Avatar - Emel
31. 5. 2019 09:56
Re: Kto to písal?
Myslíš, že by PR jednoznačně napsalo, že je 1.5TSI uživatelsky horší motor? Když už jsem našel naměřené hodnoty v galerii, tak se mi článek dost líbí - konečně nějaká čísla k tomu, co jsme vesměs všichni tušili. Navíc s povděkem kvituju, že fakt sehnali srovnatelné auto vč. kol a tak.
Avatar - Emel
31. 5. 2019 09:52
Re: 1,5 TSI
To je život... holt ten čistej vejfuk něco stojí.

Zajímavý je, že se o tom moc nemluví u těch litrů - že by 1.0TSI s GPF nějak výrazně zdechnul, nebo třeba 1.0EB...
Avatar - Emel
31. 5. 2019 09:43
Re: 1,5 TSI
Jak to že nemůže? Podle mě to je tím... co jiného by za tím ještě mělo být, pokud jsou převodovky stejné (?). Je fakt, že při 0-100 by se asi motor neměl pod 3500 podívat...
Avatar - Emel
31. 5. 2019 09:40
Re: Mohol
Nevím nevím... "Kvůli montáži filtru GPF nemůže mít 1.5 TSI kryt v zadní části vozu, jako měla čtrnáctistovka". https://www.auto.cz/…i-nez-ty-koncici?…

Ten rozdíl v Cx je cca. 3,7%, to tě úplně nevytrhne. A není to "prd z toho", je to "lepší emise z toho"... to zas celkem respektuju.
Avatar - 3_diamanty
31. 5. 2019 09:37
Re: Mohol
co ak je inak zakrytovany podvozok .. aj to moze pomoct... obtekanie vzduchu nie je len nad kasnou ale aj pod nou

napriklad lancer po poslednom facelifte ma celne sklo hore s asi centimetrovou gumovou izolaciou medzi samotnym sklom a strechou ( to aby bola chranena hrana strechy pred kamienkami ) ... nikde sa o tom tiez nepise a v reale si to nevsimnes pretoze taketo veci clovek nesleduje na ziadnom aute a nemas sancu taketo veci ani nikde na nete najst ... nedavno ale bracha menil celne sklo ( mal tam mensiu puklinku od kamena ) a zistil to az ked mu dali nove ze uz je "kusok" ine ako predosle .... rovnako si vsimni zakrytovanie podvozka 10 rocneho lancera a toho po najnovsom facelifte... aj tu zmeny tiez najdes :-) takze za mna urcite tie malicke zmeny v koeficiente spravili nejake "detaily" .. a niekedy staci ze je povedmze aj nejaka novsia inak tvarovana olejova vana alebo ine uchyty vyfuku .... a bla bla.. a uz na papieri nejaka ta desatinka v koeficiente sa zmeni hoc v reale je zmena fakt "nula" to je jasne .... vacsina aut sa vylepsuje totiz aj za chodu priebezne z roka na rok vo vyrobe ... takze niektore veci clovek ani nepostrehne ( ak to vyrobca vyslovene neda najavo alebo ich nespomenie pri nejakom tom facelifte.. ono aj tak vsetky vylepsene prkotiny spominat kazdy rok nejde ze jo ... ) ...

napriklad mne menili tazne oko na tahanie... ked som bol na prvej prehliadke v januari 2019 po dvoch rokoch tak mi povedali ze uz je novsie a inak tvarovane ( prislo do pola r v 2017 .. moje je este r v 2016 ) ... ( bolo to bezplatne tak som povedal ze ok ) ... takze to mas tak...kazdy rok su na autach proste nejake drobne ( vylepsenia ) a zmeny... male ale su... hoc ofiko facelift ziadny vyrobca neudava pretoze sa jedna skutocne uz len o akesi drobulinke priebezne "vylepsovaky za chodu" ktore tu budu vzdy...
31. 5. 2019 09:37
Re: 1,5 TSI
Tak ale pri tej 2.0TSi za 25t€(Ambotion) mas vo vybave take veci ako zadne okna v elektrike, dazdnik, schranku na okukiare, 16tky a dokonca aj 2 zonovu klimu. No nekup to.
Avatar - Ondore
31. 5. 2019 09:32
Re: Kto to písal?
Či to nebude tým, že článok má silný základ v textoch od PR oddelenia Škoda-auto ;-)
Avatar - Ham.
31. 5. 2019 09:29
Re: 1,5 TSI
Tak září loňského roku byl pro motory očistec, kdo nekoupil před už nekoupí. Diesely i benzíny si pohoršily v průběhu výkonu a často i v jeho maximální hodnotě. V příloze SM měřil Vaculík "před" a "po" několik motorů a všude naměřil zhoršení (nepočítám zlepšení 2,0 TSI vs 1.8 TSI, i když je to obchodně náhrada, tak technicky je dvoulitr někde jinde a v podladěné verzi nemůže mít problém sfouknout starou 1.8 notabene oříznutou díky převodovce). Nejhorší výsledky měl motor Mercedesu 400d, který, který ztratil v porovnání staré a nové verze cca 20 kW výkonu (stará verze měla 260kW, udušená nová verze 240kW, takže proti papírové hodnotě měl starý motor 10kW rezervu, nový motor na papírovou hodnotu 10kW ztrácí).
Avatar - 3_diamanty
31. 5. 2019 09:27
Re: 1,5 TSI
skoda ze aj to 1,5tsi ma aj nadalej to vypinanie dvoch valcov "jestli se nepletu" ... preto by som urcite aj takeho arteona radsej v 2.0tsi hoc aj ta 1,5tsi by na beznu jazdu urcite stacila... a aj preto za mna urcite radsej eclipse s 1,5 turbom ako karoq s 1,5tsi ... proste ten motor ako sa ukazuje je dobry len na papieri ale v reale to nejake zazracne turbo asi nebude... skoda... lebo inak 2.0tsi je vyborny... a chvalu citam aj na to litrove turbo hoc 3 valce nemusim ... a aj s predoslym 1,2tsi ( uz s remenom ) som osobne v mojom malom aute spokojny ... takze ak dnes chces seriozne bezku.vitkove benzinove 4 valcove turbo musis az k 2.0tsi a to uz su ine palky ... :-( ... cele to nedava zmysel ked dokonale posadenu motorizaciu pre bezneho zakaznika v este unosnych cenach takto "priskrtcuju" ( aj ked koncern je stale hlavne o firemnych predajoch to mi je jasne a tam vysoke ceny za auto az tak moc nebolia a ani zivotnost tam nikoho netrapi ) ... lebo clovek ktory nema na prave uz tu bezku.vitkovu silnejsiu motorizaciu proste tym padom pojde ku konkurencii bez ohladu na lojalnost zakaznika k danej znacke... lebo dnes uz sa na toto fakt nepozera.. clovek chce v prvom rade pre neho dokonalu motorizaciu a nie dokonaly "papierovy" vysledok.... ked 1,5 turbo tak v civicu alebo eclipse pripadne 1,4 boostejet v SX4ke ci vitare.... ale 1,5tsi mi fakt pride kusok "mimo terc"...
Avatar - iudex
31. 5. 2019 09:20
Re: 1,5 TSI
No práve. Ten o chlp lepší priebeh výkonu v nízkych otáčkach (keď v stredných sa to zrovná) nemôže stáť za výrazne lepšou dynamikou vo všetkých režimoch a rýchlostiach.
Avatar - iudex
31. 5. 2019 09:18
Re: Mohol
Ten nižší Cx je zvláštny, zvonka na pohľad identické modely, podľa rozmerov detto (teda ani svetlá výška nie je zmenšená), napadá mi len lepšie zakrytovanie podvozku.
Každopádne keď ani pri lepšej aerodynamike nemá 1,5ka nižšiu spotrebu, tak to nie je dobré vysvedčenie pre ten motor. Toľko úprav, zhoršená dynamika a prd z toho.
Avatar - KANKUNEN
31. 5. 2019 09:00
Re: Mohol
Je zaslepeno jedno žebro mřížky >:D
Avatar - Emel
31. 5. 2019 08:57
Re: 1,5 TSI
Je škoda, že tu není (nebo jsem ji přehlédl) tabulka s naměřenou dynamikou, to mě na tom článku zajímalo nejvíc.

Bonusem 1.5TSI a obecně přísnějších emisních norem nemá být primárně nižší spotřeba, ale čistší výfuk.

EDIT: už to vidím v galerii... no, nějaký rozdíl tam je, podle grafu má 1.4TSI trošku silnější ten spodek někam cca. do 3500o., pak už je to +- totéž.
Avatar - Emel
31. 5. 2019 08:56
Re: Mohol
Je to zvláštní... obě Octy jsou už po fl... ale v tabulce je Cx uvedené.
Avatar - iudex
31. 5. 2019 08:47
Re: 1,5 TSI
Tak táto porovnávačka len potvrdila, čo už všetci tušili. Každý, kto sa s novým 1,5TSI zviezol, cítil, že to akosi nie je ono, len bez priameho porovnania s 1,4TSI sa to nedalo stopercentne tvrdiť. No a tu to je čierne na bielom: 1,5TSI je nevydarený motor, ktorý napriek väčšiemu objemu ide horšie, ako menší motor, pritom ale emisné priškrtenie neprináša ani želanú nižšiu spotrebu, naopak.
Teda máme tu drahšiu motorizáciu, ktorá jazdí horšie a žerie viac. Tomu sa hovorí pokrok. >:-[] ;-\ :-(
Ale pre férovosť treba poukázať na 2,0TSI, ktorá pokrokom jednoznačne je, vyšší výkon i lepšia dynamika pri výrazne nižšej spotrebe. Radosť však skazí fakt, že dvojliter je len s automatom, ktorý každý nechce, nehovoriac o značnom zvýšení ceny (najlacnejšia Octavia 2,0TSI stojí takmer 25t eur).
Avatar - iudex
31. 5. 2019 08:40
Re: Mohol
A Ty nevieš, že aerodynamika auta závisí od motora pod kapotou? Musí to tak byť, inak by redaktor predsa neopomenul úpravy na karosérii, seriózne médium ako je SM by toto predsa nespravilo. >:-[]
Avatar - wakantanka
31. 5. 2019 08:28
Mohol
by mi niekto vysvetliť, ako môže mať 1,5 oproti 1,4 lepšiu aerodynamiku, keď motory sú v dvoch identických autách? Alebo s nasadením 1,5 TSI súvisia aj nejaké ďalšie úpravy, ktoré neboli spomenuté?
Avatar - iudex
31. 5. 2019 08:27
Kto to písal?
Taká technická otázka: kto je autorom testu? V rohu, kde býva uvedený autor, sa uvádza "test auto.cz", ale na fotke vidím týpka zo Sveta motorov. Tak kto to vlastne písal?
Avatar - KANKUNEN
31. 5. 2019 08:20
Olej 0W - 20
Naučil jsem Mazdu česky, po záruce jsem tam nalil 5W - 30 a motor mi česky poděkoval.
Avatar - KANKUNEN
31. 5. 2019 08:18
Re: 1,5 TSI
Přesně tak to je, jak jsem psal u Kie, tak lepší je si připlatit za diesel. Ten VW umí líp než benzíny.
Avatar - Hittman
31. 5. 2019 08:12
1,5 TSI
Měl jsem tuto motorizaci půjčenou ze servisu jako náhradní vozidlo a dost dlouho jsem přemýšlel, co mám vlastně pod kapotou, jestli tříválec nebo čtyřválec, protože to prostě a jednoduše naprosto nejede. Mrtvo.