Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Naděje na návrat: Jak by vypadal nový Fiat Punto, kdyby klapla spolupráce s Renaultem?

Ikonické italské auto do města se od loňského roku nevyrábí, spekulace z posledních dnů mu však dávají naději na velký návrat.
Zpět na článek
19. 8. 2019 10:06
Fiat Micra
Takie Punto wygląda tak jak aktualna Micra. A Micra dziś to porażka, nikt tym nie jeździ.
5. 6. 2019 09:48
Re: za mě dobrý
tu je pointa v tom, že nefunguje systém prehodíme logo, ale môže fungovať spoločná platforma a svojbytný model.
5. 6. 2019 09:45
Re: to by ani nemuseli skúšať
manažéra asi ano, maichione utiekol do usa a v rámci skupina išli talianske značky do úzadia. Podľa mňa najväčšia chyba bola, že živili dlho lanciu, alfu aj fiat a nemali na to, aby ich utiahli. Tam to chcelo v istom období buchnúť po stole, rozhodnúť, čo pôjde koša a čo bude fičať (ale fakt fičať) a to neurobili. ťahali 3 značky na pol plynu a to je cesta do pekla.
Avatar - Jaros71
4. 6. 2019 22:51
Re: No asi ne.
Taky se mi to moc nelíbí...něco víc ve stylu Grande Punta by mělo šanci..s moderní technikou.
4. 6. 2019 19:10
Re: za mě dobrý
Ale sú to len kraviny - proste nebolo z čoho uvariť, tak si vymysleli. Lacný tovar.
4. 6. 2019 17:40
Re: za mě dobrý
Jo, pokud by vypadalo jako tahle malůvka, bylo by hezčí nez originál ;-)
Avatar - pradeda777
4. 6. 2019 17:17
Re: to by ani nemuseli skúšať
Fiat doplatil na to, že vlastnictví společnosti je rozdrobené a postrádá silného a schopného manažéra.
4. 6. 2019 17:09
Re: to by ani nemuseli skúšať
fiat skapína, to je evidentné. V rámci skupiny previedli aktivity inam (usa). Neviem, či sa z toho vyhrabú, lebo konkurencia nespí a talianov v mejnstríme asi nahradila kórea. Zdá sa, že taliansko utrpelo ťažkú porážku (fiat, lancia, alfa). Ak automobilka ako fiat nevie urobiť nástupcu B, neni vo čem. Vo veku suv majú len stelvio a 500X, úplne im ušiel vlak.
Avatar - Verny_2013
4. 6. 2019 16:10
Re: za mě dobrý
Já tvé uvažování taky nechápu, takže se asi nikdy neschodnem. Jen namátkou tam kde to funguje : Golf-Leon, I30-Ceed, Grandland-3008, Crosland-2008 a mohl bych vyjmenovat další. Je to naprosto běžná praxe že v rámci koncernu se auto liší více-méně v detailech. Punto-Clio by byl naprosto stejný případ.
Avatar - Stejsn
4. 6. 2019 15:49
No asi ne.
Tohle je spíš Bravo než Punto, a hlavně spíš Clio než Bravo.
Avatar - 3_diamanty
4. 6. 2019 15:39
Re: to by ani nemuseli skúšať
ja sa obavam aby nakoniec aj fiat nedopadol ako lancia... cele mi to tam pride tym fungovanim akesi "prehnite" a "skostnatele" .. chyba mi tam akasi flexiblita vo vyrobe... schopnost pruzne reagovat a vyvijat podla aktualnych potrieb ... mozno teraz kusok "prestrelim" ale pride mi to tam akoby este stale zili kdesi v 90 rokoch ale casy a tempo vyvoja uz pokrocili na inu uroven predsa... ved punto bolo vzdy paradne... aj vzdy sa uzasne predavalo tak preco zrazu to co fungovalo uz nemame? dovod? ci to nebude prave ta "neschopnost" pruzne reagovat na poziadavky trhu a vyvijat tempom ake je uz dnes a nie pred 20 rokmi ... to co korejci alebo nemci spravia za 3 roky tu mi to pride akoby na to clovek musel cakat u fiata cele desatrocie... lenze takto sa fiat ozaj uz dlho neohreje na automobilovej mape... treba najst pricinu a odstranit ju.. inak sa obavam ze sa potvrdi to co si myslim.. ale radsej to nebudem privolavat ani to nejako konkretizovat na co konkretne myslim ale proste nepaci sa mi to ako to tam funguje ( aj samotne tempo predstavovania novych modelov je hodne vlazne ) .. kedy pride vlastne nova panda? alebo skor sa opytam... bude este vobec nova panda? rovnako co bude s 500L ... co bude aj s tipom... kedy pridu nejake dalsie modely ( povedzme nejaky novy cross alebo nejake vacsie SUV .. kedy povedzme zavedu hybridizaciu a pod... ) ... lenze zatial len same otazky... chyba mi akasi jasnejsia odpoved co dalej fiat planuje ako chce vstupit do dalsej automobilovej dekady.. lebo akosi az moc ticho je o nom vzhladom k tomu ze este len pred par rokmi mali v europe vozy ktore dokazali predajne porazat aj tych najlepsich od konkurencie
4. 6. 2019 15:24
Re: to by ani nemuseli skúšať
aj lancia z ich portfólia to skúšala s chryslerom a sklapla, oni vedia, že je to kravina.
Avatar - 3_diamanty
4. 6. 2019 15:08
Re: za mě dobrý
inak tvoju logiku ti neberiem .... len som napisal co si o tomto myslim ... uz nejak specialne "titulovat" ta nebudem ... kedze jednak ta nepoznam a jednak to ani nemam za potreby ...
Avatar - 3_diamanty
4. 6. 2019 15:07
Re: to by ani nemuseli skúšať
prekabatene kusky ( od konkurencie ) bez vlastnej charizmy aj vlastnej DNA je to posledne co by inak atraktivny a vzdy kasnami lubivy fiat potreboval k zachrane... jasne ze by to bolo bez sance... rovnako si zober jak dopadol seat exeo co by prekabatena nejaka ta A4-ka svojho casu... predaje na bode mrazu.... opat aj tu to bol tazky nezajem zo strany zakaznika o takehoto seata..

presne tak.. spolocna platforma a technika je dnes uz uplne pochopitelna a voci tomu nic nemam... ale dizajn a nejaka ta vizualna svojbytnost tam musi byt zachovana u kazdeho modelu inak to nebude fungovat... presne tak
4. 6. 2019 14:58
Re: to by ani nemuseli skúšať
dobré príklady si uviedol. Ak sú fakt podobné dvojičky, vždy jeden z tej dvojice živorí. Ľudia si proste vyberú toho lepšieho a druhého ignorujú. Popri cliu by punto klon nemal šancu, najmä nie s takouto výraznou podobnosťou. Použiť platformu a techniku kľudne, ale dizajn musí byť fakt svojbytný. Okrem to fiat už bojuje aj so stratou mena, tam by musela prísť pecka, priemer by nestačil.
Avatar - Verny_2013
4. 6. 2019 14:57
Re: za mě dobrý
Ty jsi ale tydýt. Pro mě ale žádné překvapení. Tvé příspěvky a reakce jsou pro mě spíš úsměvná tragikomedie, Takový folklór zdejšího webu.
Avatar - 3_diamanty
4. 6. 2019 14:52
Re: za mě dobrý
jo a nasledujuci megane moze byt na oplatku zase prekabatene tipo ze jo.... odlisme ho sedackami... dame inu kabinu... ako vobec niekto takto moze uvazovat... cele zle

auto ak chce velky uspech a byt aj samo sebou musi mat predsa svoju tvar a svoje DNA....
Avatar - 3_diamanty
4. 6. 2019 14:46
Re: to by ani nemuseli skúšať
presne tak.. videli sme jak dopadol prekabateny fullback ci freemont... koniec koncoc aj 124 spider ako prekabatena MX-5ka je voci originalu predajna mizeria... tadial cesta nevedie...

a byt fanda fiatu tak prekababetne clio ani zadarmo.... hruza uz len ta predstava ... aj ked fiat je dnes uz schopny cohokolvek aby nezmizol z automobilovej mapy .. a tak sikovna znacka to kedysi bola.. ;-\
Avatar - Verny_2013
4. 6. 2019 13:07
za mě dobrý
Kombinace líbivého kabátu Clia s agresivnější maskou Fiatu je zdařilá. Odlišit to od Clia lepšími sedadly, jiným interiérem, motory od Fiatu by to mohlo mít šanci.
4. 6. 2019 12:26
to by ani nemuseli skúšať
clio klon by punto nezachránil. Skôr by mohli na ich platforme urobiť B 500 dizajn.