Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: BMW 8 Gran Coupé oficiálně: Tohle je nejhezčí verze osmičky

Osmičkové kupé vypadá z některých úhlů poněkud baculatě, což se u kabria povedlo napravit. Stejně si ale myslíme, že nejhezčí verzí osmičky je právě představené Gran Coupé.
Zpět na článek
Avatar - xxc
21. 6. 2019 17:44
Re: Trošku mi v článku chýba
Dakujem za informacie. Kedysi myslim bola platforma 7 spolocna s niektorym rolls roycom + 5GT, zase na platforme 5 bolo aj 3GT, tak som nevedel, ako 8ku zaradit.
20. 6. 2019 15:21
Re: Trošku mi v článku chýba
Ano, samozřejmě, pětka a sedma jsou na stejné platfrormě a tudíž i tohle nebude jiné...
Avatar - white label
20. 6. 2019 13:33
Re: Trochu těsný ohřev temene
Do terénu může každé auto, akorát některé potom potřebuje navštívit servis... ;-)
Avatar - white label
20. 6. 2019 13:16
Re: Překrásná silueta...
Silueta, plasticita i ta modrošedá metla je OK, ale na té titulce mi přijde ten zadek (na kupé) nepřirozeně natažený, ruší tam ta spára mezi zadními/bočnímí dveřmi a zadním blatníkem, ...a i ta spára od víka kufru je hodně výrazná. Kupé má mít jeden pár dveří, jinak je to vždycky (více-méně) designový hybrid. A nemyslím si, že právě tohle zvládli lépe, než u 6er GC.
20. 6. 2019 10:40
Re: Trošku mi v článku chýba
Casy se meni, takze takhle uz to u BMW neni. BMW 7 je na v podstate stejnem podvozku jako 5ka, jen delsi rozvor. Dokonce mu presne toto vycitaji v porovnanich s Audi A8 a Mercedesem S, ze ten podvozek ma z techto tri nejslabsi napr pred tydnem zde "[u sedmicky] se nemuzete zbavit pocitu, ze ridite 'jen' prerostle BMW 5" https://www.youtube.com/watch?…

BMW 8 je na stejne platforme jako 5 a 7, pokud se nepletu.
20. 6. 2019 10:36
Re: Bude mit na AMG GT 4 door a Panameru?
O nicem nepochybuju, dobry to bude. Ale Panamera je top. AMG GT 4 door je jeste lepsi, coz necekal nikdo. Takze nevim nevim, jestli se bude BMW vubec chytat... uvidime
20. 6. 2019 09:01
Re: Trošku mi v článku chýba
Je to na podvozku Kia Stinger. To je vidět na první pohled:)
Jinak, kupé je kupé, existuje kupé, sedan, kombajn, gazyk, všechno ostatní jsou slepé ramena...
Avatar - Londonbridge
19. 6. 2019 19:43
Re: Což o to....
Mne bolo spatne ked som bral z predajne MB dlheho Sprintera bez kamier a pipatok , rychle som ho nadelil pracovnikovy za zasluhy nech sa stara o tu dlhu knedlu...ten Bavorsky bude mat kameru a pipaky tak to pomoze :-!
Avatar - xxc
19. 6. 2019 14:22
Trošku mi v článku chýba
informácia o platforme, je to skrátená a prekapotovana 7ka, alebo 5ka, alebo si na 8ku urobili nejakú inú a tú len natiahli?
Avatar - pradeda777
19. 6. 2019 12:40
Což o to....
.....Grand Coupé.....stroj je to krásný....ale z té délky (5082) mě naskakují pimples....... :-!
19. 6. 2019 11:51
Re: Překrásná silueta...
Jo, jo. Zdá se, že pan Kabaň začal úřadovat - asi jim do to aspoň kecal. :-).
19. 6. 2019 10:19
Re: Bude mit na AMG GT 4 door a Panameru?
O čem na motorech a podvozku pochybuješ?
19. 6. 2019 10:13
Re: Překrásná silueta...
Silueta je v naprostém pořádku a to víko kufru už mě bavilo za Bangela. Ale ten zadní nárazník je překombinovaný a hranaté koncovky vyvedené do velké "díry". To už je přehnané. Aspoň, že M8 má výfuky klasicky řešené. Tak proč to nešlo i tady?
19. 6. 2019 10:05
Bude mit na AMG GT 4 door a Panameru?
Tohle je jakoby asi prima konkurence AMG GT 4 door a Panamere, jetli do dobre chapu? To jsem zvedavej, jestli na ne bude mit i podvozkem a motorem ... tak trochu pochybuju.

S BMW 8 coupe mam doslova problem, to je podle me dost nepovedeny design, cely to vypada jeste vetsi, nez to je, zadek je celej nafouknutej, auto pusobi vysoke (ikdyz ve skutecnosti ani tak vysoke neni) ... coupe se mi proste moc nelibi. Kdyz se podivam na puvodni BMW 8, to je krasne auto do dnes.

No a v tomto 4 dverovem provedeni to naopak nejak cely zapada do se sebe. Pekny. Nerikam krasny, to zas ne, ale pekny, vyvazeny, v pohode. Proste takova evoluce BMW 6 grand coupe, ktere melo krasnou siluetu a me se libi do dnes ... jen ted te nove rikaji osmicka, tezko rict proc, asi aby nebyla nuda ... :-)

Ale ja jsem nikdy nemel pocit, ze by BMW 6 Grand coupe primo konkurovalo Panamere (ale mozna jo?), tak ted uplne nechapu, jestli tohle BMW 8 ji chce primo konkurovat nebo ani ne? Jak to teda je? A proc je AMG 4 door lepsi nez Panamera? Ach ja mam dneska tolik otazek ... :-)
19. 6. 2019 09:25
Re: Konečně!
Prostor na nohy? DB není žádný drobek a sám píše, že prostor na nohy je slušný. Tohle opravdu není limo.
19. 6. 2019 09:11
Re: Trochu těsný ohřev temene
Ach jo, tohle je za co? ;-) Taky do kufru se nevejde europaleta a ani do terénu nemůže...
19. 6. 2019 09:10
Re: Překrásná silueta...
Ta plasticita je nádherná, chápu, proč v kovově modré! :yes:
Avatar - KANKUNEN
19. 6. 2019 09:07
Re: Trochu těsný ohřev temene
Tu tak chybí hate list, diskutérů kteří rozumí autům a mají selský rozum znatelně ubývá. To by mě zajímalo, jak si ten Pavlíček představuje kupé, asi jako Berlingo.
Avatar - CountachSV
19. 6. 2019 09:05
Konečně!
Z kupé jsem velmi rozpačitý, tam se sladit celek úplně nepovedlo.

Tohle je ale naprosto jiné kafe a tady to auto dle mě konečně dává smysl i svojí konfigurací. Ten kachní zobák vzadu, trochu ála 911 nebo nová Supra je dokonalost. Jsou v tom vidět i roky práce s masou v řadě GT, která sice obecně moc úspěchu nesklízí, ale v modré a na pěkných (ne černých) kolech, je pro mě sexy habakuk.
Trochu mě jen zarazil prostor před koleny pro redaktora, ale zase na druhou stranu, tohle není Superb :D
Avatar - Dinar
19. 6. 2019 09:00
Re: Překrásná silueta...
Souhlas, designově je tohle jediné auto z modelů bmw představených za posl. rok dva, ke kterému nemám žádnou výhradu. :yes:
Avatar - Dinar
19. 6. 2019 08:59
Re: Trochu těsný ohřev temene
Jak jinak u "čtyřdveřového kupé" kterékoliv značky.
19. 6. 2019 08:58
Trochu těsný ohřev temene
Jak jinak u BMW, než z pohledu na zadní sedadla opět těsno okolo sebe i nad hlavou a k tomu zaručené přehřátí mozků pod střešním oknem.
Avatar - kari.laz
19. 6. 2019 07:45
Až na ten "výfuk"
Ty obří stříbrné rámy, nebo jak to nazvat, mě praštily do očí. To se moc nepovedlo na jinak krásném autě.
Avatar - KANKUNEN
19. 6. 2019 07:19
Re: ...
Co to meleš, dej odkaz na ten lepší interiér, to auto je krasavec a interiér úplně v pohodě.
19. 6. 2019 06:01
Překrásná silueta...
...s jednou poznámkou. Zalomení zadních dveří je spíš italskou (Maserati) než Hofmeisterovou křivkou. V8 a tradááá! :yes: