Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Nová Toyota Supra s motorem z BMW M3? „Nikdy neříkej nikdy," zní z BMW

Pokud by se Toyota dokázala domluvit s divizí BMW M, mohla by Supra získat motor o výkonu až 510 koní.
Zpět na článek
Avatar - Emel
16. 7. 2019 10:54
Re: Jiste...
Kde tady? Myslíš v diskusi? Já jsem si schválně dělal čárky pokaždé, když někdo napsal "kufr"... a mám zatím jednu :-)
Avatar - Beefcake
15. 7. 2019 13:48
Re: Jiste...
Nestaci. Ma to maly kufor a nizku svetlu vysku. A vela to zerie.
Avatar - Hammunasakra
15. 7. 2019 13:45
Re: Jiste...
Nojo taky bych preferoval verzi CONCEPT :-|

Ale důležitější že asi fakt tvrdě makali na sladění auta = jemný designový zlepšení může přijít časem s faceliftem. No s tim třeba i nějaká výkonnější verze = i když podle lidí co jezdili = těch skoro 400 reálnejch koní = bohatě stačí
Avatar - Emel
15. 7. 2019 13:39
Re: Jiste...
Ne, jestli naladí motor od BMW na trošku vyšší výkon neřeším a že jezdí dobře věřím... z designu. Tenhle přerod je bolestnej:
https://www.thesupercarblog.com/…FT-1-Concept.jpg
https://cnet1.cbsistatic.com/…ota-supra-27.jpg

Jo, Cupra se nezdá... :-[]
Avatar - Hammunasakra
15. 7. 2019 13:38
Re: Možná až příliš
:yes: :-)

Zrovna nedávno to dávali na AMC nebo takovym nějakym programu = to bude bavit asi navěky :-)
Avatar - Hammunasakra
15. 7. 2019 13:32
Re: Jiste...
Smíšený pocity = z čeho? Jak jezdí = to už dost lidí popsalo = moc rezerv nahoru = neni
Jak Cupra smetla BMW Z4 a že tohle je společnej projekt a asi proto = má Z4 lepší podvozek než i8 = už padlo taky víckrát

Vzhled tak nějak odpovídá době = podstatný je jak takovýhle auto jezdí = pár citací nebo spíš parafrázi z AutoTipu? Je *** ale fakt *** dobrý :-!
Avatar - Hammunasakra
15. 7. 2019 13:29
Re: Možná až příliš
Vtip? :D

Takže taky nepochopil? :-)

Napsal sem to = tak nejasně? ;-)
Viz já včera 18:28 "BYŤ ŠLO O DÁL UPRAVENÝ VERZE" a odkaz na TUNING
Viz já včera 21:22 kde to OPAKUJU = a nevim proč tenhle příspěvek "neni s pravidly diskuze" :D

Nepoučuj mě když si to sám poplet = a radši pořádně přečti co píšu = že to včera nepobral vožralej fostek nebo co protože byl fakt hodně mimo = to je jiná. Kašli na jeho včerejší nesmysly co psal = včetně toho že skládačka do W ve Veyronu je nejvýkonnější = no neni

A k tomu výkonu 1001 koní se běžně a to zdůrazňuju blížily dokonce i jen řadový šestiválce = a nerozpadaly se = jak z tý historie = VÍME :-)

Ale to sem zmínil jen jako zajímavost a zdůraznil = že ne v sériový verzi. Naopak sériový auta a na to sem dal taky odkaz = s výkonem vyššim než Veyron = taky byly = a nepotřebovaly na to W16 obří skládačku
Avatar - Hammunasakra
15. 7. 2019 13:28
Re: Možná až příliš
M2 je skvělý = problém je že to neni jednoznačnej krok nahoru = byť motorem a výkonem samozřejmě ano

Myslim že sem málo zdůraznil ten "zlatej poměr" rozvoru a rozchodu 1,55 stejně jako vyladění auta = a teď určitě někdo zešílí = který je u Supry lepší než u BMW = byť emkovýho

Jinak je léto a tohle plácání k němu patří = ale podvozek Supry na výkonnější motor = asi spíš má. Jestli o tom obě strany fakt uvažujou = to ví jen ony

Tys svym "presne tak" spíš napsal SVŮJ názor přání pohled, ne? ;-)
Avatar - iudex
15. 7. 2019 13:21
Re: Možná až příliš
Už Ti to fostek vysvetlil (svojím štýlom, sprosto, ale polopate, aby si to aj ty pochopil), ale zdá sa, že ani tak nechápeš.
Minulá generácia Supry končila na 3,0 V6T s 206 kW/239/243 kW (podľa trhu). Teda ani úplne najvýkonnejšia Supra nedosahovala ani len hodnotu súčasnej, to nehovorím o tom, že v základe mala Supra atmosféru so 164 kW.
Žiadne sériové (!) Supry nemali dvojnásobný výkon. Nepozeraj toľko Fast & furious a trošku si naštuduj históriu.
Avatar - iudex
15. 7. 2019 13:14
Re: Možná až příliš
Presne tak: BMW eMkový motor nepredáva a Toyota o neho ani nežiadala, Takže klasické varenie z vody alebo ak správu nemáme, tak si ju vymyslíme.
BMW ostatne celkovo v poslednej dobe je skeptické, resp. vyslovene popiera a odmieta viaceré novinárske sny, či už je to táto Supra s eMkovým motorom, klasický superšport á la M1, dokonca aktuálne aj výkonnejšiu 1er. Pritom pri tej 1er by sa to vyslovene pýtalo, keď teraz M135i fakticky klesla na úroveň konkurenčnej "druhej ligy" (S3, A35 AMG) a nemá konkurenta pre "prvú ligu" (RS3, A45AMG). Bavorskí ale jasne povedali, že majú iné priority a hyper-hatch to nie je. Kto chce proper M car, musí si priplatiť za M2.
Avatar - iudex
15. 7. 2019 13:08
Re: Možná až příliš
Nejak si neviem zaradiť tú lastovičku.
Avatar - Emel
15. 7. 2019 12:51
Re: Možná až příliš
Tak jasně, ono i tomu F-Type šestiválec výkonově "stačil"... v téhle třídě je to holt i o image a poměřování pindíků :-)
Avatar - Emel
15. 7. 2019 12:48
Re: Možná až příliš
Je to takové tvoření zpráv z ničeho - BMW s tím nepočítá a chce si nechat eMkové motory pro sebe, Toyota o to nestojí, ale nejde to do budoucna zcela vyloučit... tak to napíšeme tak, že za měsíc si všichni budou pamatovat jen to, že "se o tom uvažuje" :-)
Avatar - Emel
15. 7. 2019 12:39
Re: Jiste...
Doufat neznamená koupit... kdo měl na zdi starou Supru, tak by si tam dal novou :-) .

Jsem na Supru zvědavý, já z ní mám docela smíšené pocity... a částečně za to může ten koncept, který byl absolutní špička a nastavil laťku hodně vysoko. Sériovka má různé nefunkční výdechy a nádechy navíc... a pak je třeba na předních světlech vidět ten střet s realitou "normálních" rozměrů auta.
Avatar - Hammunasakra
15. 7. 2019 12:37
Re: Možná až příliš
Jestli časem dostane Supra silnější motor = neví najisto zatim asi ani lidi od BMW a Toyoty

Možná je to zkušební balónek = to se taky dělá

Zatim se prodává https://auto-mania.cz/…ridal-100-marzi/ :-)

Podle všeho na vyšší výkon = podvozek má
Avatar - Hammunasakra
15. 7. 2019 12:19
Re: Jiste...
Radši = budu dělat co se chce mě ;-)
Avatar - Hammunasakra
15. 7. 2019 12:18
Re: čLÁNEK VO H...Ě
Cituju fosteka = jestli ti to nedošlo :D
Avatar - Hammunasakra
15. 7. 2019 12:15
Re: Možná až příliš
Zajímavý že reaguješ na mý asi 2012 = a ne na Migovo zatim se furt používá :-!
15. 7. 2019 11:45
Re: Možná až příliš
než jsem bral 440ku tak jsem projel M3 a přišlo mi to zbytečně moc. ale tam bylo víc faktorů včetně prkenného podvozku co odskakoval...
Avatar - CICERO
15. 7. 2019 11:25
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.
Avatar - CICERO
15. 7. 2019 11:20
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.
Avatar - CICERO
15. 7. 2019 11:17
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.
Avatar - Emel
15. 7. 2019 11:01
Re: Možná až příliš
Zběsilý mi to přišlo dost... no ale tak holt na to nesmíš stoupnout jak na rejč :-)

Jinak teda... z toho rozhovoru vyplývá spíš to, že Supra ten motor nedostane. A základní výkon je 473k, 503 má až Competition.

PS pro iudexe: jestli to je european swallow nebo african swallow nevím ;-) - asi britský koně, jinde jsem viděl 510k.
Avatar - Beefcake
15. 7. 2019 10:50
Re: Jiste...
Neboj sa, tych rozmerov som si bol vedomy, ale vacsia blbost mi narychlo nenapadla.
Avatar - Hammunasakra
15. 7. 2019 09:45
Re: Možná až příliš
Atmosféra? Ta skončila někdy v roce 2012 nebo tak nějak prostě dávno..
15. 7. 2019 09:07
Re: Možná až příliš
No ale ta V8 je buď kompresorová nebo atmosférická, ne? To je trochu jiné, než zběsilý nástup turba...
Avatar - Hammunasakra
15. 7. 2019 08:59
Re: Možná až příliš
Viz odkaz starý Supry měly i skoro 2 násobek = a tenhle podvozek je i díky zlatýmu poměru 1,55 skoro absolutní = dle docela seriozních zdrojů je lepší než ten v i8

Viz Emel = fakt myslíš že to je podvozkově dost za F-Type? ;-)
Avatar - Emel
15. 7. 2019 08:53
Re: Možná až příliš
Hele, ta čísla víceméně odpovídají F-Type V6 a V8... a že bych s V8 nějak strádal říct nemůžu :-) .
15. 7. 2019 07:32
Možná až příliš
nejel jsem Supru, ale stejně si myslím, že 510 koní na zadek v tom autě už je prostě příliš, vypni všechnu elektroniku a ve druhé zatáčce budeš v poli...
14. 7. 2019 21:19
Re: Moc hezký
Vocasi, než začneš bublat z mrákot...přečti si znovu slovo "sériový" v mém příspěvku.
Pak se mrkni na upravený dvanácti a desetiválce, kolik maj koní.
Pak si dej par facek a praskej do tý postele!
Avatar - Hammunasakra
14. 7. 2019 21:07
Re: Moc hezký
Je to konstrukční splácanec = s tim holt nic nenaděláš

Ale sou silnější = motory. Tos nevěděl? Třeba i ten řadovej šestiválec ve starejch Suprách = umí skoro tisíc koní :-)

Ale souhlasim že stačí = dneska si fakt moc mimo ;-)
Avatar - Hammunasakra
14. 7. 2019 21:05
Re: Jiste...
Co sis dneska šlehnul? Jedeš = skoro jako Supra = to je velká pochvala ;-)
Avatar - Hammunasakra
14. 7. 2019 21:04
Re: čLÁNEK VO H...Ě
Velmi objektivní? Hlavně znalec? :-!
14. 7. 2019 21:03
Re: čLÁNEK VO H...Ě
Jak ty svoje výlevy chceš nazvat? :-!
14. 7. 2019 21:03
Re: čLÁNEK VO H...Ě
Jak ty svoje výlevy chceš nazvat? :-!
14. 7. 2019 21:02
Re: Jiste...
JJ stojí tam Kolman, Mára a Hamuna.
Chtěj zkušební jízdu.
14. 7. 2019 21:01
Re: Moc hezký
Jasně, když moc chceš, dopadne to takhle nebo obráceně.
Přifukování novinářských aut je běžná praxe.
Ale co, aspoň máš radost.
A je diskuse nad článkem vo absol. hovn---ě.
Stihl jsi označit nejsilnější sériový spalovák historie nesmyslným splácancem a myslím, že to pro dnešek stačí. Pěkně prášky a šupky dupky do postýlky :-!
14. 7. 2019 20:59
Re: Jiste...
Přemejšlels někdy vo tom. proč je to furt Supra....Kolman, Mára a ty?
TWL....
14. 7. 2019 20:57
Re: Jiste...
Ano asno, víme, tuneří, tisíce koní, Supra beats supercars. Delirium, záchvaty. Koupat se v saké. to všechno víme. Věříme ti. Jsi velmi objektivní a hlavně znalec. Děkujeme.
14. 7. 2019 20:56
čLÁNEK VO H...Ě
Mára nezklamal.
BMW nenabídlo, Kojota nežádala. Mára žvaní. Hamuna šílí.
14. 7. 2019 20:55
Re: Moc hezký
pOŘÁD STŘÍKÁŠ NAD TÍM, ŽE PŘIFOUKLI NĚJAKÝ AUTA?
Avatar - Hammunasakra
14. 7. 2019 18:28
Re: Jiste...
No tohle si netrefil. Ten nesmyslně splácanej motor z Veyronu by Supra musela tahat na přívěsnym vozíku :D ale výkonnější řadovej šestiválec = to je jiná. Ne že by těch reálnejch 400 koní současný Supry nestačilo = v kombinaci s Toyotou prosazenym zlatym poměrem rozvoru a rozchodu 1,55 je to superovladatelný auto s výkonem víc než dostatečným = a momentálně na rok dopředu vyprodáno.
Ale nějaká budoucí varianta ca 550 reálnejch koní = by se určitě prodala = i kdyby už takhle spíš vyšší cena výraznějš narostla

A dřívější Supry https://www.garaz.cz/…u-popkultury-718 bejvaly tak trochu synonymem fakt vysokejch výkonů = byť šlo o dál upravený verze http://www.maxxtuning.eu/customer-cars/tuning-maxxecu-v1/788whp-toyota-supra-mk4--andreas/ a
Avatar - Beefcake
14. 7. 2019 18:18
Jiste...
" I tak ale stále řada z nás doufá, že Toyota ještě přijde s výkonnějším provedením Supry, které by se mohlo svým výkonem pohybovat v teritoriu 500 koňských sil." jasne - uz vas vsetkych vidim, ako stojite v rade v autosalone s plnou penazenkou ... :)
To mozeme rovno napisat, ze tam chcem napr. motor z Veyronu :)
Avatar - Hammunasakra
14. 7. 2019 18:03
Moc hezký
Už těch skoro 400 koní místo 340 je velká paráda http://www.autoforum.cz/…ekanym-debaklem/ takovejch 550? místo 510 by byla do relativně malý Supry asi fakt atomová bomba :yes: :-)