Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: BMW nemá odpověď na Audi RS3 nebo AMG A45, výkonnější řada 1 není v plánu

Mnichovská automobilka je v segmentu ostrých hatchbacků zastoupena pouze modelem M135i, který už ale na své prémiové konkurenty nestačí. A vyššího výkonu se zřejmě také nedočká.
Zpět na článek
Avatar - white label
16. 7. 2019 16:35
Re: Rozumné...
Já sedím taky kolmo (na "pololeh" jsem alergický) a vyloženě natáhlé nohy nemám ani při sedačce vzadu nadoraz. Výška je jedna věc, druhá věc je poměr délky trupu a nohou, ten bývá různý.
V mém kupé je méně místa hlavně vzadu, ale délka dveří a B sloupek je bez problémů. Omezující je pouze výška prahu (ale zase to není Lotus apod.) a sezení jen malý kousek nad vozovkou.
Dnes si nasedání zkoušel woody.
Avatar - iudex
16. 7. 2019 16:03
Re: Rozumné...
Tak všimol som si, že mnohí podobne vysokí ľudia ako ja (Ty alebo Dinar) sedia strašne ďaleko vzadu v porovnaní so mnou. Ja sedím tak, aby som nemal v nijakej situácii natiahnuté ruky, teda dosť kolmo a za sebou mám stále prijateľne miesta aj v hetchbacku. Preto tiež nepociťujem Tebou stále spomínaný problém so zlým výhľadom nabok.
Osobne som zvedavý na Tvoje kupé, nakoľko je priestranné obzvlášť pri Tvojich vysokých nárokoch na priestor. Dúfam že sa konečne posadím.
Avatar - CICERO
16. 7. 2019 15:03
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.
Avatar - Londonbridge
16. 7. 2019 14:56
Re: Rozumné...
Na AMG motory je tazka odpoved a zvukovo su o mile dalej ako BMW M alebo Audi RS
Avatar - iudex
16. 7. 2019 13:54
Re: Awsome
Z môjho pohľadu je to jasné, mieria tam, kde boli predtým, teda do segmentu prémiových kompaktov, kde je fakticky len A3 a A-Klasse. A keď trh ukázal, že v pohode znesie prémiovú predokolku, prečo by vynakladalo BMW o 600 eur viac (to je údajne výrobný rozdiel RWD a FWD) ako musí, takto si tých 600 eur vezme do vrecka. Zákazník stratí, výrobca získa. A to ma na tom najviac štve, keby aspoň tú úsporu nákladov pri jednoduchšej technike premietli do ceny, ale nie.
Avatar - white label
16. 7. 2019 13:54
Re: Rozumné...
Já zase "nenávidím" při každém nastupování/vystupování obcházet B sloupek a čumět se do něj, když se podívám do strany. Nehledě na to, že v tak malých autech (o kterých píšeme) se za mně stejně nikdo normální slušně nevejde. Zrovna třeba pětidv. 1er má extrémně krátké dveře vpředu, ale zdaleka nejen ona.
Avatar - white label
16. 7. 2019 13:37
Re: Rozumné...
Obecně máš samozřejmě pravdu, ale já to píšu ze svého pohledu, teda jak to vidím já osobně. Pokud chce někdo hodně rychlý pětidveřový hh s R4/awd, má a bude mít dál dost možností, ale M2(C/CS) s R6/rwd je a bude vzácná výjimka, za kterou patří BMW velká poklona.
Podle mě za cenu M2C není a nebude na trhu řidičsky zdaleka lepší alternativa.
Avatar - Londonbridge
16. 7. 2019 13:36
Re: Rozumné...
Napriklad ja mam rad 4 dvere a velke auto nenavidim vystupovat koli nej zadnym pasazierom . Coupe je krajsie to ano ale ako druhe auto. M2 je vyborna ale ako druhe auto na hranie.
Avatar - xxc
16. 7. 2019 13:04
Re: Awsome
Plna vybava to urcite nie je, vsetko nepodstatne je nepriplatene. Ale rovnakym stylom bol konfiguovany aj Karoq. A je to predfacelift, ale ani po facelifte sa ceny nezvysovali.

Tam bola skor zodpovedana otazka, kam s novou jednotkou mieria.
Avatar - iudex
16. 7. 2019 12:25
Re: Awsome
Cenník už bol, neviem, prečo aktuálne zmizol zo stránky. Pokiaľ si pamätám rozdiely boli v desiatkach resp. stovkách eur, len pri M135i to bolo tuším o 1500 eur menej, ale so zohľadnením faktu, že to je 2,0 R6 oproti 3,0 R, to fakticky nie je zlacnenie.
To, že X1 bola v rovnakej výbave ako Karoq za cenu o 700 eur vyššiu Ti s dovolením neverím, určite to BMW nemalo plno drobností, ktoré ste ignorovali, ale za ktoré sa draho pripláca. Plus ako sám píšeš 4x4, to je samé osebe nejaké dve tisícky eur naviac. Takže ak by si presne dorovnal výbavy a pohon, možno by si zistil, že rozdiel je povedzme 4000 eur. Plus taký detail, X1 práve absolvovala facelift, teda ste kúpili predface verziu za zrejme výpredajovú cenu, to už pri facelifte nebude..
Avatar - xxc
16. 7. 2019 10:37
Re: Awsome
Ako firemne sme nedavno kupovali X1 a rozdiel od Karoqu pri rovnakej vybave bol 700 €. Karoq bol naviac 4x4 (lebo s dieselom a automatom je len 4x4), co nebolo pre firmu podstatne. Predpokladam, ze aj medzi porovnatelnymi modelmi bude rozdiel podobny, lebo slovensky cennik este nie je. Samozrejme, ze bmw sa da potom vybavit ovela drahsie.
Avatar - iudex
16. 7. 2019 09:59
Re: Awsome
Žiaľ tu sa hrubo mýliš. Nová 1er s FWD nie je lacnejšia ako minulá s RWD, pozri si cenník. Stále to je drahá prémiovka, ktorá nie je a nebude cenovým konkurentom bežného mainstreamu notabene toho lowcostového ako je Scala). Jedine že by si to bral tak, že vybavený a lepšie motorizovaný mainstream sa cenovo rovná holej základnej 1er.
Avatar - Hammunasakra
16. 7. 2019 09:11
Re: Rozumné...
Každej hraje svejma zbraněma = na A45AMG a trochu ani na A35AMG teď nikdo nemá. BMW proti tomu dává = to co umí a v čem zase nikdo nekonkuruje jim
Avatar - iudex
16. 7. 2019 08:54
Re: Rozumné...
Dať k silnému 5-dverovému hatchbacku 2-dverové kupé nie je úplne alternatíva. Určite vieš, že sú ľudia (a možno aj niektorých osobne poznáš ;-) ), pre ktorých je auto s jedným párom dverí vylúčené, teda nech je M2(C) akokoľvek špičková kára, proste hatchback nenahradí.
Preto je z môjho pohľadu veľkou chybou, že BMW rezignuje na "prvú ligu" hothečov (A45AMG, RS3) a uspokojí sa len s "druhou ligou" A35AMG, S3, Golf R). Tak necháva Audi a Mercedesu zbytočnú konkurenčnú výhodu. A možno prišlo o jedného potenciálneho zákazníka. ;-)
Avatar - xxc
16. 7. 2019 08:46
Re: Awsome
Presne tak, uz som videl par firemnych polepenych starych bmw 1 na plechovych diskoch :-)

S prednym nahonom a nizsou cenou budu dostupnejsie auta pre firmy. Inak ceny budu podobne, preto BMW bude vychadzat ako lepsia alternativa ku Skode.
Avatar - kari.laz
16. 7. 2019 08:28
Re: Awsome
Jako, že by si potencionální kupec šel pro Scalu a řekl si "místo dvou Scal si koupím jedno BMW? "
Avatar - white label
15. 7. 2019 22:47
Re: Rozumné...
Co furt máš s tím manuálem? R4 stačí, rwd být nemusí, hlavně když tam bude jakákoli kvedlačka, pak je to (podle tebe) teprve to pravé ořechové...?
M2C je i se svým "automatem" řidičsky násobně lepším autem, než A45 AMG, a to i kdyby A45 měla manuál.
Avatar - CICERO
15. 7. 2019 21:36
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.
15. 7. 2019 20:22
Re: Awsome
Ne. Ty hovada s Paulem Walkerem maj Civiky. :-!
Avatar - CICERO
15. 7. 2019 20:07
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.
Avatar - CICERO
15. 7. 2019 18:50
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.
Avatar - xxc
15. 7. 2019 18:39
Re: Awsome
Zeby mierili firemne auta namiesto Rapidov, Scal, Golfov a Octavii?
15. 7. 2019 18:34
Re: Rozumné...
Tak vono možná bude i medvědí kupátko, nebo ne? Jestli né, je to škoda. Zrovinka motor z 45AMG bych viděl v SLK. Mám smůlu. SLK skončilo, SUV ho byznisově rozjezdily.
Co furt všuchni máte s tím počtem válců?
Menší motor má své výhody ve hmotnosti a tak. Není všechno černobílé.
I AWD má svoje kouzlo a výhody. Stejně jako RWD.
Spíš mě točí vymírání manuálů. Tam je radost a umění pryč. I když moderní automat je rychlejší.
Avatar - white label
15. 7. 2019 18:16
Rozumné...
Řešení silnější verze formou M2C/M2CS je ideální! :yes:
Nedovedu si představit, že bych dal před M2C (kupé s R6 a rwd) přednost A45 AMG (5dv. hb s R4 a awd.)
Avatar - twistedTSD
15. 7. 2019 18:10
Awsome
Zajímalo by mě, na koho novou jedničkou míří. Městské paničky přesedly do X1 a zlaté mládeži se mezigenerační sterilizací vzdalují, jak mohou.