Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Mazda promluvila o sportovní trojce: Můžeme, ale nechceme

V poslední době se spekulovalo o tom, že by nová Mazda 3 mohla dorazit také coby hot hatch. Vyjádření značky tomu ovšem nenasvědčuje.
Zpět na článek
9. 10. 2019 15:58
Re: CTR
netuším čo si tým chcel "povedať".. ale v pohode
20. 7. 2019 00:18
Mazda zmenila image
Ako dlhorocny majitel mnohych aut tejto znacky som sklamany z toho, ze Mazda zahadzuje image a smrnc, ktory mala pred cca 10 rokmi. Auta, ktore byvali technologicky odlisne, lepsie, poctivejsie, stratili svoju vynimocnost zrejme kvoli setreniu nakladov. 6tka mavala dvojite lichobeznikove zavesenie vpredu. MPS byvali verzie, nad ktorymi slintali fanusikovia a uznavali ich ostatni. Teraz tu mame 6tku s podvozkom konstrukcne na urovni 3ky z r 2003. 3ku s jednoduchou zadnou napravou. Ano, je naladena naozaj dobre, ale predstavte si, co by ti isti inzinieri dokazali s viacprvkovou... premarnena prilezitost. Nerentabilnost vyvoja wankelu by som im odpustil, aj ked to malo negativny dopad na image znacky. Skyactiv X to sam nevytrhne. Hlavne, ze sa Mazda hra fajnovym interierom na polopremiu, skoda ze na premiovu uroven nedotiahli radsej moderne asistencne systemy. Zial, dovody, pre ktore som si Mazdy zvykol kupovat asi pominuli. Je mi z toho smutno.
Avatar - palix
18. 7. 2019 19:47
Re: Sky-X
Oproti wankelu je predsa len Sky-X úplne bežný motor pokiaľ si vezmeme princíp.
Na druhej strane - minule som tak trochu čítal o RX-8 a dosť ľudí na ňu nedá dopustiť. Samozrejme potrebuje trochu iný prístup ako iné autá, ale vraj nie je taká hrozná.

Každopádne "podozrievam" Mazdu, že v dnešnej dobe sa málokto venuje zdokonaľovaniu techniky tak, ako to robia oni.
18. 7. 2019 13:10
Re: Mazda se...
Nemas pravdu, asi 25% akcii Mazdy vlastnia 4 japonske banky a jeden ivesticny fond + Toyota. Zvysnych asi 75% akcii je volne obchdovatelnych na burze. Takze o Mazda rozhoduju akcionari = predstavenstvo+dozorna rada. Cize ako v ktorejkolvek inej automobilke.
17. 7. 2019 21:07
Re: Sky-X
Aj najďalej dotiahnutý Wankel mal ku každodennej použitelnosti ďaleko, tak dúfam, že v tomto prípade to bude nebude dotiahnuté najďalej, ale do konca.
17. 7. 2019 21:05
Re: Mazda se...
Ty už si odporuješ aj sám. Najprv tvrdíš, že pod Fordom by im bolo lepšie a teraz, že Ford mal problémy a škrtal kde sa dalo. Proste Ford by im nič viac nedovolil ak by sa neodkúpili, tak by Mazdu unifikoval.
Avatar - 3_diamanty
17. 7. 2019 21:01
Re: Volně přeloženo
este viac po lopate... ser.eme na to :yes:
Avatar - pradeda777
17. 7. 2019 20:34
Re: Mazda se...
Ale houno, Ford se potácel nad propastí a prodával co se dalo....Volvo, Jaguar a došlo i na podíl v Mazdě. Mazda sice využila této Fordovi slabosti, ale sama se zadlužila tak, že přišla o nezávislost rozhodovat o své budoucnosti.
Avatar - Beefcake
17. 7. 2019 18:34
Re: Informace uniklé přímo z hirošimské centrály
To si pleties s kadernikmi v MX-5 :)
Ale to auto by som bral.
Avatar - palix
17. 7. 2019 14:19
Re: chyba v článku
Možno dnes Mazda Hot hatch ani nepotrebuje. Jej autá dosť predáva aj dizajn a výrobné kapacity sú obmedzené. Predpokladám, že lepšie sa predá pekné, spoľahlivé a dobre jazdiace auto, ktoré si kúpi veľa zákazníkov, ako HH pre pár jedincov.
HH je v ponuke relatívne dosť, MX5 je len jedna a na tú by som sa radšej zameral.
Možno ešte by mohli začať predávať motor 2,5 aj v EU.
Avatar - palix
17. 7. 2019 14:13
Re: Sky-X
Tiež obdivujem odvahu "Wolfalack-a". Ja by som sa bál objednať si niečo s čím som ani nejazdil, ani nič podobné ešte nikto nevyrába... Ale kto iný by to zvládol lepšie, ako automobilka, ktorá dotiahla Wankel najďalej?
Držím palce, nech je motor perfektný a budúce auto robí len radosť.
Avatar - palix
17. 7. 2019 14:10
Re: Mazda se...
Práve včera som na ulici videl starú Mazdu 121 (tuším 2. generáciu) Bola to Fiesta s inou maskou... Odchod Mazdy od Forda bol skvelý krok. Myslím si, že dnes má Mazda pomerne silnú pozíciu medzi motoristami. Ak niečo nepokazia, tak budú bodovať ďalej. Samozrejme Mazda nepredá v EU toľko áut ako napr Škoda, ale myslím si, že v Rusku, USA aj EU má celkom silnú pozíciu.
17. 7. 2019 13:12
Re: Mazda se...
To bolo okolo roku 2000 keď automobilky nešetrili a na trhu bola rozmanitosť modelov. Potom prišla kríza. Je dosť možne, že Mazda sa vykúpila práve preto, že Ford chcel prve škrka mimo samotný Ford.
17. 7. 2019 12:28
chyba v článku
Nejvýkonnější Mazda 3 je s 2.5 SkyActive G. Jenže nejezdí u nás. Stejně tak pohon 4x4. Myslím, že na “hot hatch” by úplně stačil 2.5 Turbo, to Mazda už má a do trojky by se nejspíš vešel. Ale Mazda prostě nechce...
Avatar - iudex
17. 7. 2019 12:17
Re: Raději ať se Mazda stará o ty šestiválce než HH
Ako na ktorých cestách, naše (CZ/SK) cesty sú plné hothečov, Cuprami, i30kami či GTIčkami sa to tu len hemží, kdežto vidieť MX-5 je zriedkavé ako vidieť Ferrari.
MX-5 je parádny stroj a konkurenčná výhoda Mazdy (dnes už nikto malý dostupný roadster nerobí), ale z princípu je dvojmiestny roadster veľmi okrajová kategória, len na šepcifické trhy a ako tretie auto do rodiny. Kdežto predajné čísla tých HH sú niekde úplne inde, sú to v zásade univerzálne použiteľné autá, decká do školy, na nákup do mesta, na dovolenku i na okresky. Takže ak by Mazda vyrábala HH, predala by istotne väčšie počty HH ako roadsteru. A to nehovorím o výrobných nákladoch, kde HH je len mierne upravená verzia bežného existujúceho hatchu, kdežto roadster je od podlahy samostatné auto so všetkými s tým spojenými výdavkami na R&D.
Avatar - lamal
17. 7. 2019 11:23
Re: Mazda se...
uz len z principu kooperacie nemoze byt mazda viac mazdou pokial je spojena s fordom... alebo je snad malo prikladov z dneška ?
Avatar - pradeda777
17. 7. 2019 10:14
Re: Mazda se...
Mazda za Fordů pokračovala ve vývoji Wankel motoru. To snad o něčem svědčí?
Avatar - iudex
17. 7. 2019 08:46
Re: Volně přeloženo
Presne tak, takto to zodpovedá realite. Alebo úplne presne: dokázali by sme to tehnicky, ale finančne to neustojíme.
17. 7. 2019 07:57
Re: Mazda se...
Už pred odkopom sa technika Fordu a Mazdy stále viac zdieľala. Teraz je Ford sám v brinde. Neverím, že by nechal Mazdu robiť vlastný vývoj.
Avatar - KANKUNEN
17. 7. 2019 06:44
Raději ať se Mazda stará o ty šestiválce než HH
Má svoji unikátní Miatu, za to HH vyrábí spousta značek, ale na cestě vidět nejsou.
17. 7. 2019 04:25
Volně přeloženo
Chceme , ale nemůžeme ...
Avatar - pradeda777
16. 7. 2019 23:35
Re: Mazda se...
Opravdu nevíme co by bylo dnes. Třeba i nová 3 MPS...... ;-)
16. 7. 2019 22:11
Re: CTR
Áááááááááááááááááá tak ty jsi pěkný hovado! :-!
16. 7. 2019 21:44
Re: CTR
To je tvoj osobný vkus, napr. pre mňa je TypeR Fk2 aj Fk8 krásne auto.. a na živo je ešte desaťnásobne krajšie
16. 7. 2019 21:07
Re: Sky-X
Jste hustej, že jste objednal něco prakticky ještě neznámého.
Fandím, ať to vyjde. :yes:
Avatar - palix
16. 7. 2019 20:22
Re: CX-5
Robiť veci ináč sa niekedy môže vyplatiť. Presne to sa stalo Mazde :). Robia dizajnovo pekné autá, ktoré dobre jazdia a majú zaujímavú / alternatívnu techniku. Zákazníkov to priťahuje ako tak pozerám okolo seba.
Avatar - palix
16. 7. 2019 20:19
Re: Mazda se...
Možno je to dobre, že odkúpili podiel od Fordu. Ak by ostali v aliancii, zrejme by mali Mazdy dnes 1,0l ecoboosty. Takto nám tu ostalo niečo jedinečné - alternatíva - veľkoobjemové atmosféry.
A že sa Mazda nemýli nasvedčuje spolupráca s Toyotou...
16. 7. 2019 19:11
CX-5
Mazda je cool automobilka v porovnání cena/výkon. Dělají věci, do kterým se jiným nechce a mají úspěch. Kdo chce dnes pořádný motor bez turba, kam půjde? Dělají prostě věci jinak. Tohle jim nelze mít za zlé
Avatar - SKAY
16. 7. 2019 18:53
CTR
Můžeme ,ale nechceme udělat škaredší auto než CTR :-)
16. 7. 2019 18:51
Sky-X
Na vaše dojmy ze Sky-X motoru jsem hodně zvědavý. První novináři ze zahraničí už se svezli. Já na tu svoji Sky-X trojku musím počkat do cca 15.9 :-!
16. 7. 2019 18:43
JINAK VÝBORNĚ, nový level.
Každodenní jalový článek podle vzorce: Kolamn-Japonci-možná
byl nyní zválcován ještě otřesnějším schématem: Kolman-Japonci-nic nebude
16. 7. 2019 18:40
Informace uniklé přímo z hirošimské centrály
hovoří o tom, že si Mazda dělala tajný průzkum v náhodně zvolené zemi. Dílem kruté náhody byla vybrána ČR. Poté, co Mazda viděla na vlastní oči několik zákazníků Type-R, lekla se, že by to mohla být i její cílová skupina a projekt zařízla.
Ne vážn, je to škoda. Jistě by to byl cool HH a nemohl by být tak hnusnej, jako TR.
Avatar - CICERO
16. 7. 2019 18:29
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.
Avatar - pradeda777
16. 7. 2019 18:16
Mazda se...
...finančně vyčerpala, když v době finanční krize odkoupila podíl v Mazdě od Fordu a přešla pod kontrolu banky Sumitomo. Od té doby ji "bankéři" nedovolili se pustit do sportovních projektů. Škoda....měl jsem kdysi Mazdu 3 MPS a svezení s ní byla paráda.... :yes: