Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Mégane Trophy-R stanovil nový rekord ve Spa, Civic Type R překonal o 5 sekund

Renault Mégane R.S. Trophy-R si připsal další rekordní čas na evropském okruhu. Po slavném Ringu ovládl i neméně náročný okruh Spa.
Zpět na článek
Avatar - speedfred
26. 7. 2019 19:17
Re: Kde jsou ty časy...
ja radšej rwd, aj keď nepopieram že toto je hodne rýchle.
Tie peniaze by som za to nedal.
26. 7. 2019 15:33
Re: Kde jsou ty časy...
Otazka na telo: Dal by si za to auto, ktorych bude iba 30 na svete a urobilo ten rekord 70000 Eur?
Ja ano, ale iba vtedy, ak by som mal na ucte este 1mil. Eur a mal by som ozaj velku garaz, kde by som ho iba skladoval a cakal 20 rokov, ci jeho cena porastie...
Avatar - speedfred
26. 7. 2019 13:46
Re: Kde jsou ty časy...
Aspoň vidno aké je to schopné auto,za mňa je to seriovka aj keď kapánek limitovaná. Ľudia si dávajú na sériové autá aj extrémnejšie pneu a jazdia s tým po cestách.
Avatar - pradeda777
26. 7. 2019 10:47
Re: Kde jsou ty časy...
Mám Hondu rád...o to nic, ale nějaké "otazníčky" ohledně rekordu CTR na NA se také objevily.... :-!
Škoda, že nejsou ohledně těchto rekordů nastavena nějaká všeobecně uznávaná pravidla, kterými by se musely automobilky řídit... :-!
26. 7. 2019 10:47
Re: Kde jsou ty časy...
Iudex, uplne suhlasim.
Napr. absenciou 4controlu usetrili 38 kg. Ja toto auto za seriove nepovazujem, aj ked chapem, ze podla poctu vyrobenych kusov seriove je.
Navyse, v tej specke, co urobila rekord bude vyrobenych iba 30 kusov a budu stat odhadom cca 60-70 tis. Euro, co je podla mna uuuuplny ulet.
Avatar - iudex
26. 7. 2019 09:29
Re: Kde jsou ty časy...
Moja reč. Oholené auto fakticky nepoužiteľné do normálnej premávky, ktoré sa predáva v párkusovej sérii, len aby sa nepovedalo, že rekord nespravilo sériové auto, to nemá zmysel. Toto auto nemá s bežným MRS nič spoločné (a tým nemyslím len absenciu 4controlu).
Pamätám si jeden článok, keď nejaká audio firma upravovala Fabiu (showcar s brutálnym audiom a komplet vytlmením). Keď Fabiu plne odstrojila (teda všetky tapacírungy, izolácie dolu, sedačky von, proste oholené auto) a zviezli sa s ňou, boli fascinovaní, ako výrazne to auto dynamicky ožilo a aj s trápnym HTP zrazu letelo ako vietor. Proste hmotnosť bola a bude základ a jej výrazný rozdiel totálne zmení dynamiku auta.
Osobne čas Trophy R na okruhoch preto neberiem do úvahy a kráľom okruhov medzi FWD je pre mňa stále CtR.
Avatar - iudex
26. 7. 2019 09:23
Re: Kde jsou ty časy...
Hm, takže preto si tu napísal zatiaľ najdlhší príspevok? :-[]
Avatar - pradeda777
26. 7. 2019 09:15
Re: Kde jsou ty časy...
Předběhl jsi mě.... :-!
26. 7. 2019 07:34
Re: Vteřinky
Slušné :-) Ale jinak doporučuji, asi žádná zatáčka mě nikde nezaujala více, než tamní Pouhon (či Double Gauche, zdroje se liší)
26. 7. 2019 07:32
Re: Kde jsou ty časy...
Upřímně by to mělo smysl s opravdu sériovými auty. Všichni víme co udělají jen pneu a pár kilo dolů ;-)
26. 7. 2019 07:31
Re: Vteřinky
Ve Spa mám rekord 1:41,9...samozřejmě na PS :-!
26. 7. 2019 07:16
Vteřinky
Ve Spa jsem za nimi o 11 vteřinek, na NS o minutu...jak kdyby ten Ring byl nějaký složitější či co :D
Avatar - Hammunasakra
25. 7. 2019 20:23
Re: Kde jsou ty časy...
Divíš se? Znechucení z týhle platformy která je už při prvnim 2cifernym počtu příspěvků nepřehledná = takže Z PRINCIPU NEPOUŽITELNÁ platforma = je stejně velký jako celkově z úpadku ACZ. Někde to de nahoru = tady dolu

My sem kouknem spíš ze zvyku = pár lidí jako ty pokecat mimo tuhle platformu na Caterham = než že by tu byly brilantní články = spíš pozdějš uvedený a horší než jinde
Schopný autoři odešli = a lidi jako Mára přišli :-!

Nejsem si jistej jak to machi(avelli) dokázal, ale nějak to tu už nebaví
Avatar - white label
25. 7. 2019 20:10
Kde jsou ty časy...
... kdy tu bývaly nekonečné diskuse pod rekordy předokolek na NS? ;-)
Avatar - Hammunasakra
25. 7. 2019 18:52
Re: Zas a znova...
Chybovost ACZ je fakt největší jízda :D

A Mára je v tomhle směru = velmi schopným členem :-!
Avatar - white label
25. 7. 2019 18:33
Zas a znova...
- 130 kg + půl mega Kč a zase to ňák de...
A bude se to jmenovat MRSTABBOS?
Akrapovič (podle redakce Akrepovič), Brembo, Bridgestone, Ohlins & Sabelt