Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Potvrzeno: Příští generace BMW M3 a M4 nabídne i manuální řazení

Manuální převodovky pod kapotou výkonných sportovních automobilů se začínají stávat ohroženým druhem, pro divize BMW M jsou však prý stále velmi důležité.
Zpět na článek
Avatar - CICERO
13. 8. 2019 11:07
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.
28. 7. 2019 06:23
Re: M3 s čtyřkolkou dává smysl....
Dědo, trochu sebereflexe. Chvílemi má člověk pocit, že jakýkoliv komfortnější prvek je u tebe pro metrouše a jak píšeš teplý a najednou tu horuješ za awd?
Neříkej, že už ti úroda kvasí ve sklepě a ty chodíš ucucávat ;-)
28. 7. 2019 06:20
Re: M3 s čtyřkolkou dává smysl....
Těch lidí by bylo dost, jen se manuály z běžnějších verzí odstěhovaly. Nezpochybňuji, že je automat při většině situací rychlejší, MT je určitě na ovládání složitější, únavnější, ale mnohem řidičsky zábavnější a čistší. Jen jde o to to, jestli člověk chce nebo ne.
Je dobře za volbu ;-)
28. 7. 2019 06:16
Re: M3 s čtyřkolkou dává smysl....
AWD musí principiálně ovlivnit řízení, byť je fakt, že s elektrickými posilovači už to začíná být jedno. Ale jsou to kila navíc, tomu rozumíme ne? ;-)
28. 7. 2019 06:15
Re: A hlavně není to psina
Kvůli záruce? Vždyť to jde vypnout v menu! Přece jsi technik, tak víš, že vypnutím téhle fičurky neuškodíš.
Avatar - white label
27. 7. 2019 19:35
Re: M3 s čtyřkolkou dává smysl....
X2 a nová 1er už jsou přeci mimo tuhle hru, tam je rwd logicky pasé.
Avatar - pradeda777
27. 7. 2019 16:57
Re: M3 s čtyřkolkou dává smysl....
To jo, ale M5 se jako pure RWD už nedá objednat. Stejné to bude i s M3 a je to tak i s X2 M35i a stejně tak u nové M135i..... :-!
27. 7. 2019 16:42
Re: M3 s čtyřkolkou dává smysl....
Proč chlapík ze staré školy nevítá auto, které se musí řídit?
Avatar - white label
27. 7. 2019 16:04
Re: M3 s čtyřkolkou dává smysl....
M5 není M3 a ani v M5 není to vypínání awd pro nic za nic... ;-)
Avatar - pradeda777
27. 7. 2019 15:26
Re: M3 s čtyřkolkou dává smysl....
Dnes, když se řekne AWD, tak si pro většinu lidí "in"...... ;-) Jo, a o ovladatelnosti tu psal borec (Stealth?), který měl (už nemá) nějakou dobu aktuální M3 a to v A/T, že měl dojem, že ho chce auto za každou cenu zabít. Proto ho asi po roce také prodal. Ono BMW nedalo do M5 AWD pro nic za nic.... :-!
Avatar - pradeda777
27. 7. 2019 15:14
Re: A hlavně není to psina
Tak já dávám meziplyny automaticky a potom nevím který je automatický a který je můj.... ;-)
Ale vůbec mě to nevadí. Myslím, že jsme to vypnutí už řešili, ale pokud je vůz v záruce, tak bych to nechtěl riskovat. Ještě rok.... :-!
Avatar - white label
27. 7. 2019 14:54
Re: M3 s čtyřkolkou dává smysl....
Do GT4/GT3 ano, do M3 za mě ne... :-)
A možná právě ty patříš mezi ty vzácné výjimky. ;-)
Avatar - pradeda777
27. 7. 2019 14:45
Re: A hlavně není to psina
Automatické meziplyny na man. převodovku zavedly automobilky potom, co chtěly ušetřit na garančních opravách převodovek. Ale ani toto opatření nevedlo k požadovaným úsporám a proto manuální převodovky do většiny silnějších vozů přestaly nabízet.
A ano, jako důvod uvedly nedostatečnou poptávku po manuálech. Pokud ovšem byly stále v plusu i s náklady na garančky, tak to byla vůči "kvedlačům" jasná podpásovka. :-!
27. 7. 2019 14:40
Re: M3 s čtyřkolkou dává smysl....
Jak píšeš, rwd a manuál ;-)
27. 7. 2019 14:39
Re: A hlavně není to psina
Meziplyny vlastní nohou sice nejsou jeden jako druhý, ale pak si ty automatický rád vypneš ;-)
27. 7. 2019 14:37
Re: Děs a hrůza
Máš pravdu, kolega si koupil pro radost M4 MT, ne M3.
Avatar - speedfred
27. 7. 2019 14:31
Re: A hlavně není to psina
Je fajn keď je možnosť voľby,ale väčšina bude aj tak s AT.
27. 7. 2019 14:22
Re: A hlavně není to psina
Hlavně já chci vždycky to, co nikdo nemá. A to bude M3 s manuálem jak se zdá podle diskutujících:)
Avatar - white label
27. 7. 2019 14:20
Re: Děs a hrůza
Možnost, vybrat si, je ideální.
Jak už bylo "řečeno", to co "všichni" chtějí, ale "nikdo" to nekupuje, může mít v nabídce také své místo. ;-)
Avatar - speedfred
27. 7. 2019 14:15
Re: A hlavně není to psina
Taká M3 s MT je celkom prívetivá aj do mesta ale to moje moc nie,pretože to má strašne dlhé kvality.
Avatar - white label
27. 7. 2019 14:14
Re: M3 s čtyřkolkou dává smysl....
Co je na M3 awd přitažlivějšího, než na M3 rwd? Kromě trakce mě nenapadá vůbec nic, naopak.
I o té lepší ovladatelnosti by se dalo dlouze polemizovat.
Pro mě je optimem, u aut typu M3, rwd + rychlý "automat".
Při dnešních výkonech (M3 apod.), nechte řadit kvalitní automat (umí to líp, než drtivá/naprostá většina z nás) a soustřeďte se pořádně na samotné řízení (ideálně s rwd). Lidí, kteří umí podobně silné auto opravdu dobře řídit a ještě přitom kvalitně ovládat manuál, je na světě jako šafránu, a jejich největší problémem bývá, si to přiznat, samozřejmě, čest vzácným výjimkám...
Avatar - white label
27. 7. 2019 14:12
Re: A hlavně není to psina
Takže automatické meziplyny jsou u manuálu super, ale povedená dvouspojka (dkg, pdk) nikoli...
To nezní příliš konzistentně..
Manuál s automatickými meziplyny je v principu něco mezi klasickým manuálem a robotizovaným manuálem, jakým je v principu i dvouspojka.
27. 7. 2019 14:05
Re: Děs a hrůza
dva roky jsem jezdil s manuálem, teď dva roky s automatem, klidně bych se vrátil k manuálu, v ničem mi nevadí.
27. 7. 2019 14:03
Re: A hlavně není to psina
manuál s automatickými meziplyny je super. A manuál je super a nijak mě neomezuje ani v zácpách. v zácpách mě omezuje zácpa a automat na tom nic nemění... jestli šlapu na plyn a brzdu nebo pouštím spojku nahoru a dolů není zase tak velký rozdíl...
27. 7. 2019 13:59
Re: A hlavně není to psina
Přesně. Kdo nezná, nepochopí. Není to jak v uslintaný Miatě, kdy je jedno jakej kvalt tam dáš. A stejně to nemá cenu-nepojede to. :D
Avatar - speedfred
27. 7. 2019 13:49
Re: A hlavně není to psina
tak,tak nie je to celkom sranda pri 500PS aute s MT, ale keď sa ti to podarí tak máš aspoň dobrý pocit. Mne to seká medziplyny automaticky ;-\
Hlavne to celkom trpí v meste či v kolónach a sám som zvedavý koľko vydrží spojka. 8-s
Avatar - pradeda777
27. 7. 2019 13:38
M3 s čtyřkolkou dává smysl....
....i v manuálu. Testoval jsem aktuální M3 v manuálu a myslím, že jí čtyřkolka neublíží. Ba pravě naopak. Bude přitažlivější a ovladatelnější.
M5 je ve čtyřkolce delší dobu a ohlasy jsou na 1. Ano, tady se manuál nenabízí.
27. 7. 2019 13:29
A hlavně není to psina
jezdit s manuálem okolo 500PS. Znám to. Není to jak v kárách bykupců, který ve skutečnosti maj 100koní. Jsou tam fest komprese. Chce to meziplyny a tak. Aby to člověk nek..vil.
27. 7. 2019 13:26
Re: Děs a hrůza
Právě...že když máš čas a peníze na víc aut, není to M3 s manuálem, co si koupíš. Máš tedy naprostou pravdu. A ten, co si kupí jedno půjde do AWD+aut.
Nechme stranou co BY kdo udělal. Takhle to bude v realitě.
27. 7. 2019 13:24
Jak napsal donPedro
...a má pravdu. M3 je PROTOTYPEM sportovního auta PRO KAŽDÝ DEN. Jen málokdo si koupí M3 jako víkendovku. To už radši roadster nebo kupátko atd.
No a tudíž většina aut se prodá v automatu s čtyřkolou. Jak napsala trefně a dříve konkurence o této nové M3/4 s manuálem - "Bude i verze, kterou každý chce a nikdo nekupuje."
JJ, s bykupováním zadokolek s manuálem je to podobně zlý jako s bykupováním japonských a korejských vyšších středních.
Ale je to super, že to bue a za tuhle možnost fakt moc díky, BMW.
Hlavně u M4 se určitě kupci najdou. A kdyby udělali kabrio...
Avatar - donPedro
27. 7. 2019 11:39
Re: Děs a hrůza
Tož bať :yes: Avšak buďme realisté ;-) Jízda po městě, přískokem vpřed - automat vs. manuál 1:0, jízda po dálnici na tempomat + hopsanda v kolonách - automat vs. manuál 2:0, jízda po okreskách, když je zrovna zázrakem malý provoz - automat vs. manuál 2:1. Tedy skóre je jasné, daily car s automatem, pro zábavu a trochu toho sportování pak manuál, má-li ovšem někdo čas a peňauze na dva automobily. Tož tak.
26. 7. 2019 21:24
Děs a hrůza
a zároveň nádhera. Děs a hrůza proto, že tradiční hodnoty BMW zůstanou zachovány jen u nejvyšší konfigurace. A nádhera, že aspoň tady...