Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: TEST Hyundai Tucson 2.0 CRDi Hybrid – Těžko mu něco vyčítat

Populární jihokorejské SUV Hyudani Tucson, které se vyrábí i v českých Nošovicích, se minulý rok dočkalo faceliftu. Ten kromě jiného přinesl i mild-hybridní model.
Zpět na článek
21. 10. 2019 22:09
Re: nesmyslně vysoká spotřeba
Tady Vám mohu odpovědět za sebe. V létě jsem jel do Berlína, trasa dálnice Plzeň-Praha-Dresden-Berlin - cca 440 km. Po dálnici jsem jel mezi 130-150 km/h ( jednak jsem vezl dceru, jednak nemám vyšší rychlosti rád), výjimečně při předjíždění 160+ km/h ......... ještě jsme se tak 10km motali Berlínem - palubní počítač mi ukazoval spotřebu 8,2 l/100km. Jedná se o Tucsona, 1,6 TGDi, 4x4 v záběhu. :-) .... jionak dlouhodobá spotřeba mi nyní ukazuje 8,5-8,7 l/100 km, což nepokládám za špatné.
5. 8. 2019 09:39
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.
2. 8. 2019 12:40
Re: Hybrid na oklamanie papierovej spotreby?
Test Škoda Kodiaq Sportline 2.0 TDI 140 kW 4×4 DSG - "Při našem testování se spotřeba paliva nejčastěji pohybovala kolem 8 l/100." automania.cz

Tucson 2.0 136kw 4x4 a AT má průměr 7.7l/100km. Když se na dálnici hodně krotím, jezdím s ním i za 6.5l. při normální jízdě do 150km/h se 4 lidmi na palubě se přes 8 nedostanu. takže takhle.
Avatar - xxc
1. 8. 2019 07:20
Re: Velké změny?
Dnes som vytiahol Renault po 2 tyzdnoch z garaze. To je dost otazka na diskusiu, ktoru cestu si clovek uzije viac, ci rychle a bezchybne auto, alebo pomalsie a zabavnejsie. Potom do toho vstupuju aj vedlajsie faktory.
31. 7. 2019 14:29
Re: Velké změny?
To máš pravdu ,ale k tomu základu bys mohl přidat ještě to ,že si cestu užiješ.
31. 7. 2019 09:22
Re: nesmyslně vysoká spotřeba
S mnohem větším a silnějším SUV temp lehce přes 140 jezdím průměrně pod 8. Tady by to mělo být určitě snad o litr míň? ;-)
Avatar - xxc
31. 7. 2019 07:34
Re: Velké změny?
Ved to je zaklad, kludne prist do ciela. Ale maximalnou rychlostou v dostatocnom komforte :-)
30. 7. 2019 22:08
Re: Ojeb
Možná zítra chyrurg,ale dnes jsi za debi.ka :'-(
30. 7. 2019 21:26
Re: Velké změny?
Ã......brrrr všechno špatně. Ne to není auto to je šrot.Tam není řízení. Já to auto označují za nejhorší auto pro řidiče. Opravdu si nevymýšlím. Bohužel taky máme jedno v rodině :-O
Nebo jinak ....pro velmi klidného řidiče ,mamku do obchodu, školky,asi jo,ale jinak neeee.
Avatar - xxc
30. 7. 2019 21:09
Re: Velké změny?
Jazdim rad :-) Naposledy som v miernom dazdi siel Chorvatsku dialnicu okolo 160 km/h na C4 Picasse a dost som musel davat pozor. Teraz neviem, ci mam komunikativne riadenie, alebo nie. Ale na Citroene skor nie. Pneumatiky Michelin energy saver, tym tiez velmi neverim.
30. 7. 2019 20:55
Re: Velké změny?
No když to začne blikat může být pozdě.Ty asi moc rád nejezdis že?
Avatar - xxc
30. 7. 2019 20:33
Re: Velké změny?
A zmeni to co? Ci poznam z riadenia, alebo podla blikania elektroniky, riesenie je rovnake. Nehovorim, ze nekomunikativne riadenie je dobre, len to asi nebol az taky dobry priklad :-)
30. 7. 2019 18:52
Re: Velké změny?
A pan je znalec. Právě proto je fajn mít Auto s komunikativním řízením,abys poznal ,že mezi koly a vozovkou je něco navíc.Neco co tam mít nechceš.
30. 7. 2019 17:18
Hybrid na oklamanie papierovej spotreby?
Príde mi to v tomto prevedení celkom tragické, keďže za lepšie hodnoty dokáže reálne jazdiť väčší a rýchlejší 140kw naftový Kodiaq bez hybridu. :D Celkovo HK motory mám pocit, že v pomere výkon/spotreba sú dlhodobo na chvoste - možno 1.4T-GDI je celkom fajn (nie top ale priemer), ale inak je to bieda...
Avatar - xxc
30. 7. 2019 15:18
Re: Velké změny?
A ako sa da aquaplaning poznat? Jedine hysterickou stabilizaciou :-) Aj tak je to potom uz lepsie nechat na stabilizaciu, nech to stabilizuje.
Avatar - xxc
30. 7. 2019 15:15
Re: šedá zóna
V cenniku je 32 900 €, + 2000 € automaticka prevodovka (+ 590 pripadna metaliza). Vyzera, ze odclenili kozene calunenie (+1000 €). Na zlavy sme sa nepytali, iba zobrali papierovy cennik.
To uz je problem automobiliek, ze nekomunikuju realne ceny a tak prichadzaju o zakaznikov. A v podstate aj kupcov, ktori sa potom nevedia rozhodnut.
Avatar - Beefcake
30. 7. 2019 14:55
Re: Ojeb
"kdyz vidim jake blekoty se daji davat na verejnost." - tiez si myslim, ze si mal skor mlcat.
Avatar - xxc
30. 7. 2019 07:21
Re: nesmyslně vysoká spotřeba
Aka krabica na chudach? Auto ma svetlu vysku 172 mm :-) Co sa mi zda rozumne.
30. 7. 2019 03:20
Re: Velké změny?
Jasně...někde psali a ty ho zrovna nepotřebuješ? ;-)
30. 7. 2019 03:20
Re: Velké změny?
Tohle vše beru, ale chci vědět, jak se auto chová při nějaké krizové situaci. Navíc to není bezpečné řízení, aquaplaning by většina lidí poznala až podle hysterické stabilizace než varování volantem.
Všechno špatně...
Avatar - JirkaV8
29. 7. 2019 22:39
Re: 50 : 50
autor je celý pomýlený. Měl udělat srovnávací test s Ladou Kalina Cross a hned by to bylo vyrovnané. Takhle na plané vychvalování Hovňáků není nikdo zvědavej. Je to fuj :no: Hovnaj nebrat
Avatar - CHerokee
29. 7. 2019 22:33
Re: nesmyslně vysoká spotřeba
Není to fuk...litr sem, litr tam. Kdo chce menší, nekoupí krabici na chůdách... Toyota je o třídu jinde...kvalitou i technikou.
Avatar - CHerokee
29. 7. 2019 22:31
Re: Velké změny?
A to jsem taky napsal...

"Stejně nudné a bez nápadu jako 10,20,30 aktuálně populárních krabic podobného ražení od konkurence. Nevidím nic, co by mě oslovilo nebo zaujalo. Takových projede kolem vždy spousta. Unifikovaná šeď. Designově i technicky."
29. 7. 2019 22:24
Re: nesmyslně vysoká spotřeba
A to este neuviedli spotrebu na dialnici. S tou krabicovou karoseriou pri povolenych 130 bude asi aj viac ako 8/100. Ani "mild hybrid" tomu nepomoze. A to je este nafta! S benzinom by to zralo asi aj deti popri ceste...
Avatar - xxc
29. 7. 2019 21:54
Re: šedá zóna
Ja podla vzhladu velmi nehodnotim, ale uz ked ste nacali tu temu :-) To len na ilustraciu, ako niektori zakaznici uvazuju. Ale urcite dost ich kupi aj Hyundai. Zase plna vybava BMW je uz cenovo inde.
29. 7. 2019 21:21
Re: šedá zóna
Zaujimavy konstrukt, ze si zvazoval auto, ktore sa ti nepaci. K tej X1 by to malo nejaku vahu iba vtedy, keby si si vyberal auto sam a nie tvoj sef.
Avatar - xxc
29. 7. 2019 21:11
Re: šedá zóna
Mne sa vobec nepaci, je to podla mna este skaredsie ako X1 :-) Tiez som to zvazoval, zaradil do vyberu, ale 34 000 € za to nikto nechcel dat (zaujimave, ze za X1 uz ano).
29. 7. 2019 21:03
nesmyslně vysoká spotřeba
K již výše zminěným negativům je třeba přidat a zdůraznit nesmyslně vysokou spotřebu 7,5 litr, resp. 8 litru, auto je o třídu menší nez RAV4 (RAV4 4,6 m, Tucson 4,45 m), která ma na spritmonitor spotřebu cca 6,6 litru.
29. 7. 2019 20:31
Re: Velké změny?
SUV je marketing a povinný trend pro cool generaci, reálně nemá smysl.
29. 7. 2019 19:45
Re: Velké změny?
Lenze Tucson cieli prave na takych zakaznikov, ktori chcu SUV na pohodovu jazdu, a cakaju lahucke riadenie bez spatnej vazby. A povedzme si na rovinu, ze takych je vacsina. Preto sa aj tak dobre predava.

Pokial niekto chce SUV s ktorym sa moze trosku vyblaznit a sofersky si to uzit, tak musi hladat niekde inde (ak vobec take SUV existuje)...
29. 7. 2019 19:38
Re: 50 : 50
Ta blbost je pre tento web typicka, a je uplne zbytocne to tu vysvetlovat. Nezmysel s "pevnym rozdelenim krutiaceho momentu" sa tu opakuje so zeleznou pravidelnostou, u vsetkych redaktorov...
29. 7. 2019 19:23
Re: šedá zóna
Suhlas, mne sa velmi pacilo. Kolega ma ten 2litrovy dizel 4x4 s 6 st. manualom. Neviem ci aj ten hybrid to nahodou nie je a vybavovy stupen je dost vysoky. Interier bol na slusnej urovni (vyssia vybava), sedacky odvetravane fungovali fajn akurat bocne vedenie by som uvital lepsie. Kazdopadne siel som s tym polovicu casu po dialnici a spotreba ma trochu neprijemne prekvapila. Za celu cestu priemer 7,7l nafty (700km). To povazujem jednoducho za vela, chybala mu tam ta 7micka, ktoru automat ma a mozno by to slo kus dole. Vykon napriek papierovym udajom je citit, ze su to skor tie povestne korejske poniky, ale moze to byt aj vahou auta. Jednoducho necitil som sa pri predbiehani, ze tam je 136kW. Dalej ma auto dost siroke gumy a obcas pri nerovnostiach som mal dojem, ze sa natahujem s asistentom udrzania v pruhoch. Vtip bol ten, ze bol vypnuty a kolega mi potvrdil, ze je to gumami, ze to nerobila elektronika. Inak som mal z toho auta celkom dobry dojem, az na tu spotrebu a vykon.
Avatar - xxc
29. 7. 2019 18:39
Re: Velké změny?
Kto ma nejakych susedov, tak hluk pracky je dost podstatna vec :-)
Avatar - Ozzman
29. 7. 2019 18:35
Re: Velké změny?
No vidiš a koupil by sis pračku od jiné značky, která by byla dražší jen proto, že by na ní byl znáček třeba BMW a při praní by vydávala menší hluk, protože by měla lepší podvozek? :D Lidi na to prostě takto koukají, je to spotřební zboží.. konfekce.
Avatar - Ozzman
29. 7. 2019 18:35
Re: Velké změny?
No vidiš a koupil by sis pračku od jiné značky, která by byla dražší jen proto, že by na ní byl znáček třeba BMW a při praní by vydávala menší hluk, protože by měla lepší podvozek? :D Lidi na to prostě takto koukají, je to spotřební zboží.. konfekce.
Avatar - CHerokee
29. 7. 2019 18:12
Re: Velké změny?
Asi jako pračka od Whirlpoolu, kterou máme.
Avatar - CHerokee
29. 7. 2019 18:10
Re: šedá zóna
Napsal jsem pravdu. Taky většina lidí vnímá auta asi jako já pračku. To neznamená, že nemůžu napsat pravdu o Hyundai, kde jsem mimo jiné byl přímo ve fabrice. VW je na tom o něco lépe než Hyundai, ale taky moc nadšených řidičů neoslovuje. Alfy se mi líbí, teda asi až na Stelvio.
29. 7. 2019 16:54
mára ...
... co jste měl ze zeměpisu? nošovice jsou v české republice, ale leží na moravě ... !!!
Avatar - Ozzman
29. 7. 2019 16:44
Re: šedá zóna
To je úplně jedno, většina aut, co se prodává je spíše nudná krabice, než stylovka.... přemýšlej občas, než něco napíšeš.... stačí se podívat třeba k VW a podívej, jaké modely prodává nejvíce a vedle toho máš krásnou Alfu, Mazdu.... a nesahá jim po kotníky prodejem.
Avatar - Ozzman
29. 7. 2019 16:44
Re: šedá zóna
To je úplně jedno, většina aut, co se prodává je spíše nudná krabice, než stylovka.... přemýšlej občas, než něco napíšeš.... stačí se podívat třeba k VW a podívej, jaké modely prodává nejvíce a vedle toho máš krásnou Alfu, Mazdu.... a nesahá jim po kotníky prodejem.
Avatar - Ozzman
29. 7. 2019 16:43
Re: Velké změny?
Ale kdepak, Pája napsal zkušenost s autem, já s tímto nejel, ale jezdil jsem několik korejců a vesměs s tím nemám problém, ale stejně, jako u tuny koncernových aut, i u Hyundaie toto lidi neřeší a kupují, protože to solidně vypadá a není to žádná divočina... navíc je to dost dobře naceněno, takže to je lákavé.
Avatar - Ozzman
29. 7. 2019 16:41
Re: Průměr
Jenže tam je rozdíl od základního GDi, alespoň v ceníku, nemalých 80 tisíc. Na to narážím, ale když se podívám na akční ceník, tak za 530 trikolor 130kw TGDI není špatné, to beru zpět. U Nafty je nabídka horší.

Když jsem na to koukal někdy před rokem či rokem a půl, byl ještě větší skok mezi 1.6 GDI a 1.6TGDI
29. 7. 2019 16:09
Re: Velké změny?
jo, rizeni je na tom nejhur.. ale ve 4x4 slusne drzi... 4x2 zadna slava
29. 7. 2019 16:08
Re: Průměr
protoze ma 1,6T-GDI - 130kW - docela to jde.. rekl bych za tri - dobre
Avatar - KANKUNEN
29. 7. 2019 15:59
Re: Průměr
Korejci dělají v motorech zmatky. I40 úplně chybí dvoulitr crdi.
Avatar - CHerokee
29. 7. 2019 15:54
Re: šedá zóna
Jak se to prodává nevím, v Německu s tím jezdí leda Turci, co nemají na ojetou prémii. Hyundaie jsou spíše značkou pro východní trhy..v Evropě.
Avatar - CHerokee
29. 7. 2019 15:53
Re: Velké změny?
Pozor na to, za to budou palečky dolů. Abych citoval "se právě proto docela prodává a po celé Evropě je ho vidět, na rozdíl od těch nenudných aut..." :-)
Avatar - Emel
29. 7. 2019 14:32
Re: šedá zóna
Jako... designově mi to přijde hodně dobrý, v dané třídě v podstatě špička.
29. 7. 2019 14:31
Velké změny?
Tak když jsem krátce po spuštění prodejů s Mariachim Tucsona zkoušel, řízení lepilo, bylo blátivé, podvozek fungoval do doby než člověk lehce zatlačil nad pohodovou jízdu, pak se zmítal pod zásahy elektroniky. Nic co bych dal do kladů...
Avatar - Ozzman
29. 7. 2019 14:09
Průměr
Auto jsem si párkrát prolezl, ale nikdy nakonec neprojel. Neurazí, nenadchne, jak mi interiér v i30 příjde celkem slušný, Tucson hlavně v nižších výbavách mne zrovna neoslovil, masy tvrdého plastu zkrátka už nejsou zrovna "in". Největší slabinu vidím v motorizacích a cenách, kdy odspodu začíná naprosto impotenntí 1.6atmosféra, což už byla nedostatečná motorizace na IX35/Sportage v minulé generaci, 1.6 CRDi neznám, ale pokud jezdí obdobně, jako 1.7CRDi, tak jsou to taky vyhozené peníze a další motorizace jsou už v jiných cenových. Proč nemají korejská SUV této velikosti 1.4T?
Avatar - Ozzman
29. 7. 2019 14:04
Re: šedá zóna
Jenže taky se právě proto docela prodává a po celé Evropě je ho vidět, na rozdíl od těch nenudných aut...
Avatar - CHerokee
29. 7. 2019 13:58
šedá zóna
Stejně nudné a bez nápadu jako 10,20,30 aktuálně populárních krabic podobného ražení od konkurence. Nevidím nic, co by mě oslovilo nebo zaujalo. Takových projede kolem vždy spousta. Unifikovaná šeď. Designově i technicky.
29. 7. 2019 13:31
50 : 50
S tím rozdělováním momentu mezi nápravami se autor článku poněkud zapletl. Samozřejmě nemusí rozumět všemu, ale než si takhle vymýšlet to měl raději tu pasáž celou vynechat