Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Nejlevnější sedmimístná auta na českém trhu. MPV stále hrají prim

Kdo chce auto se sedmi místy, stále nejlevněji pochodí u MPV, případně osobních dodávek. Do půl milionu se jich vejde již hodně.
Zpět na článek
15. 8. 2019 01:19
Berlingo XL a Combo XL
jsou podle mě dnes nejpovedenější rodinná auta. Hlavně je neuvěřitelné, jak se designérům "natažení" povedlo zpracovat, auta vypadají nesrovnatelně líp než třeba Doblo a dokonce líp než krátké verze. K tomu možnost otevíracího zadního okna nebo dvoukřídlých zadních dveří. Snad trochu klesnou jejich ceny. Rifter je bohužel o ničem, ten zkriplený volant narvaný dolu to auto úplně zkazil.
Avatar - xxc
14. 8. 2019 13:57
Re: Divné teda...
Len čo s takým 5 ročným autom, čo bude mať 2 isofixy vzadu a zrazu bude treba 3 sedačky a tie budú dostupné len v isofix verzii? Treba trošku dopredu myslieť. Ja som už tak jedno 3 ročné predával len kvôli tomu a neprajem nikomu. Nemalo by sa odpúšťať málo isofixov.
14. 8. 2019 12:29
Re: carens
Nad Carensem netřeba plakat. Segment podle všeho stagnuje, ale na druhou stranu objednat si Berlingo, Riftera nebo Combo znamená mnohaměsiční čekačku. Nestíhají výrobu, takový je zájem.
Avatar - wakantanka
14. 8. 2019 12:19
Re: Divné teda...
A čo by s ňou malo byť? Prestanú sa bez isofixu vyrábať a predávať, obmenia sa aj medzi ľuďmi. Tie bez neho budú stále legálne a ostane to na danom rodičovi čo si zvolí. To máš rovnaké ako s autami, či máš pocit, že tie ktoré boli vyrobené pred 30 rokmi sú už nelegálne?
Avatar - xxc
14. 8. 2019 11:44
Re: Divné teda...
Ale už nie dlho, za chvíľu nebudú sedačky bez isofixu v predaji a ktovie ako to bude s legálnosťou.
14. 8. 2019 11:24
Re: Divné teda...
Nejde ani tak o isofix ako o predpoklad umiestnenia sedacky. Ak sa 3 fyzicky vedla seba vojdu, stale stredna konzola na upinanie pasu moze byt umiestnena tak nestastne, ze sa tam sedacka neda priputat. 3 isofixy su samozrejme lepsie, pretoze tam sa to uz da priputat aj pasom ak mas sedacku bez isofixu.
Avatar - xxc
14. 8. 2019 09:41
Re: Divné teda...
Lodgy ma myslím 3 isofixy vzadu. Bez isofixu už dnes nemá zmysel uvažovať o autosedačke. Carens ma len 2 isofix vzadu a už sa dlho nepredáva. Keď som kupoval scénic, tak Carens boli také drahé, že som ani neuvažoval :-)
14. 8. 2019 09:06
Re: Divné teda...
Suhlasim. Treba rozlisovat auta 5+2 a 7 miest. Za 7 miestne by sa mali vovazovat auta, ktore zvladnu dat pohodlie aj v 3-tom rade. Ja za ne povazujem Sharan/Alhambra, Gralaxy, Rifter/Berlingo/Zafira Life/ProAce City (len predlzena verzia). Na pomadzi je S-max, Espace, Grand Spacetourer (mozno aj to Caddy). Zvysok by som dal skor do 5+2. Zalezi vsak na preferenciach uzivatelov.

Co sa tyka pohodlia, tak to je vzdy otazka aj penazi. Urcite sa 7 ludi odvezie v 8-9 miestnom type auta ako 7 miestnom (Multivan, Traveller, Spacetourer, ...). Ale to uz je ina cenova liga.
14. 8. 2019 06:47
Re: Divné teda...
a samozřejmě jak velká je třetí řada. Většinou se u těchto aut nedá moc mluvit o 7 místech, protože třetí řada je max pro děti. Mělo by to být spíše 5+2děti.
To místo i v takové alhambře je pro dospělého tak akorát a už se opírá o strop a nohy nemá kam dát.
13. 8. 2019 22:48
Re: carens
Na českých stránkach ešte skladovky ponúkajú (a neprídu mi nijak cenovo atraktívne), na Slovensku už nie.
13. 8. 2019 22:19
Re: Divné teda...
Tak zase model 7 miestny byt moze, co uz ze si nedali namahu s fotkami. Kazdopadne ale horsie je, ze nie je 7 miest ako 7 miest.
1. Druha rada - Zafira, C-Max, Grandscenic, Doblo, 500L nemaju plnohodnotne 3 identicke s sedacky. Je to predpoklad na 3 autosedacky. Lodgy je vynimka s tou delenou lavicou, vyzera ze 3 vojdu. U Carens som si nie uplne isty, lebo miesta ma dost, ale 3 isofixy urcite nema.

2. Tretia rada - tiez dolezite, aby boli sedacky od seba nezavisle. U Caddy je toto absolutny minus. Iba cela lavica, ktoru musia realne vyberat dvaja ludia a zabera neuveritelne vela miesta. Je to nespratne.
13. 8. 2019 21:19
Divné teda...
Článok je o 7-miestnych autách, a galéria je plná 5-miestnych vozov... Tú galériu musel robiť nejaký drbo...
Avatar - 3_diamanty
13. 8. 2019 20:37
carens
uz skoncil... ale je mozne ze nejake tie nepredane skladovky este kupit pojde ( ved napr. lancer sa takto u nas predaval este hadam skoro dalsi rok a pol po skonceni vyroby a pajero ide kupit nadalej este aj dnes ) ... u nas uz carens nie je ani v ofiku cenniku kie snad aspon polroka co som si vsimol ... neviem ako v cz.... ale ak teda na nejakej predajni kie clovek natrafi este na nejaku tu rok staru skladovku carensu tak iste bude este za vyhodnejsiu cenu ako v tej tabulke v clanku ... a za mna nadalej moc slusna volba ... ale inak jeho koncu chapem... MPVecok uz proste casom ostane na trhu asi len par.. a ten zbytok zmizne uplne ...