Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: BMW 4 Concept je překvapení z IAA. Je to nové kupé střední třídy s obřími ledvinkami

Na letošním frankfurtském autosalonu se představuje jedno překvapení, koncept nové generace BMW řady 4.
Zpět na článek
12. 9. 2019 10:37
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.
Avatar - fOE
10. 9. 2019 16:57
Re: Alpina B3
Nemuzu si pomoct, na pohled pusobi kombo alcantara+kuze jiste lepe, ale z uzivatelskeho hlediska mi vic sedi kombinace kuze+obyc latka. Alcantaru furt beru jako neco sice hezci a na omak prijemnejsi, ale taky choulostivejsi, takze ten efekt "byt otrokem auta" tam nulovy taky neni. Jen skoda ze kombo kuze+obycejna latka vypada v premii (zvlast treba ve vyssi stredni) uz casto nepatricne. Vlastnostma by mi vyhovovala nejvic.
Avatar - iudex
10. 9. 2019 16:16
Re: Alpina B3
Jasné, sedan je elegantnejší, ale čaro Alpiny vidím práve v tom, že je auto s parametrami M3 aj v kombíku (čo priamo BMW neponúka).
Zelená je fajn v tom, že je neopozeraná, variánt modrej je veľa, ale samozrejme Alpina v parížskej modrej je tiež mňamka. Čo sa interiéru týka, ja neholdujem ani hnedej koži a ešte menej bielej. Odmietam byť otrokom auta a bledý (či priamo biely) interiér k tomu núti. Mne najviac vyhovuje kombo látka/alcantara, ktoré majú bavoráky s M paketom.
Avatar - CICERO
10. 9. 2019 15:41
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.
10. 9. 2019 15:40
Re: Spy pics...
Tady je to celé pod velkou vrstvou kamufláže. Bůh ví, jak tam ta registrační značka bude přidělaná. Tady to vypadá, že je "gril" rozdělený na dvě části nárazníkem, ale prý s ničím takovým nemáme počítat.
10. 9. 2019 15:39
Re: Alpina B3
Já si počkám na sedan. Buď M3 (jestli půjde ten předek vydýchat) nebo B3 sedan (když nepůjde). Tahle autosalonová varianta "zelený lak-hnědá kůže uvnitř" je na mne trochu moc divoká. Já to vidím na variantu "modrý lak-bílá kůže uvnitř". Ale když já mám chuť na M3. Snad to ve finále bude koukatelné. :)
Avatar - Beefcake
10. 9. 2019 15:19
Super
Tak toto fakt moze byt :yes:
Akurat spredu lepsie nevidiet :)
Avatar - iudex
10. 9. 2019 15:19
Re: Alpina B3
Že si spomenul Alpinu, mňa celkom zaujala nová B3, v kombíku je to taká chýbajúca M3 Touring. A v tej krásnej zelenej jej to sekne: https://cdn1.autoexpress.co.uk/sites/autoexpressuk/files/styles/gallery_adv/public/2019/09/img_20190910_115721_0.jpg?itok=buoH3pgA
Avatar - CICERO
10. 9. 2019 14:35
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.
10. 9. 2019 14:24
Re: 4er koncept
Uffff, i když si člověk přidá RZ, která ten děs rozdělí, tak je to jako další díl vyvraž'dovačky Vřískot!
10. 9. 2019 14:05
Re: 4er koncept
Vždycky to tak bylo. E90 M3 neměla příď z E90ky, ale z E92 (M3). Totéž F80ka. Ta taky neměla předek z F30, ale z F22, resp. z F82 (M4) a tady to nebude, podle všeho, jinak (jen v těch minulých generacích nebyl ten rozdíl tak obrovský). Testovací G80ky (M3) mají předek maskovaný, aby nebylo jasně vidět, že mají tenhle předek, ale mít ho budou, resp. to co se z něj nakonec vyklube do sériové produkce. Moc si neumím představit, kam se tam vejde registrační značka.
Avatar - Dinar
10. 9. 2019 13:56
Re: 4er koncept
Taky to moc nechápu, 3er myslím vypadá dostatečně moderně i s normálními ledvinkami, proč musí 4er dostat tuhle designovou manýru?! :-O

Jinak, jak říkáš, auto tvarově parádní, len ta trůba... či ledviny.
10. 9. 2019 13:34
Re: Jsem jedinej komu se to libi ?
Tej agresivity už bolo dosť, nie že treba viac... Autá už dávno prišli o krásu a eleganciu, dizajnéri už pomaly ani nevedia čo to je.
Avatar - elektrikar
10. 9. 2019 12:54
Re: Rovno popravit
Fake ledvinky jsou všechno možné, jen ne aerodynamické. Ano, variabilní klapky v ledvinkách mám ve svém BMW také, ale slouží k regulaci průtoku vzduchu saharou. Pokud by to nebylo kvůli regulaci, tak by tu nepotřebnou část zrovna napevno zaslepili. Nic to nemění na skutečnosti, že jakýkoliv výčnělek i když slepý je neaerodynamický. To by jedině ty ledvinky musely být nakreslené :-[] A o aerodynamice BMW bych moc nemluvil, protože takové pidiauto BMW i3 na pidikolech a celé z CFRP má větší spotřebu než sedan Tesla Model 3 i než Hyundai Kona Electric 8-s
Avatar - pradeda777
10. 9. 2019 12:29
Re: Jsem jedinej komu se to libi ?
Tak tak....čím větší ledvina...tím víc BMW...... ;-) :-!
Avatar - CICERO
10. 9. 2019 12:08
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.
10. 9. 2019 11:58
Re: 4er koncept
Počkej. Takže M3 sedan bude vypadat jinak než běžný trojkový sedan?
10. 9. 2019 11:17
4er koncept
Strašili, že to bude přesně takto vypadat a strašili nás oprávněně. Auto jako celek vypadá dobře, ale ten předek to totálně zabíjí. Samozřejmě sériová verze nebude tak pěkná celkově jako tento koncept (jako vždy), ale jestli ty sériové ledviny zůstanou, tak fakt nevím.

Bohužel nová M3 bude sdílet (jako vždy) předek se čtyřkou, resp. s trojkovým kupé (když bývalo) a to je ta špatná zpráva. Finální názor si nechám, až novou M3/M4 uvidím naživo, ale jestli to zprasí tímhle předkem, tak sáhnu místo M3 po Alpině B3, která má mít normální ledviny.
Avatar - fOE
10. 9. 2019 11:13
Re: Rovno popravit
Ledvinky jsou na okrasu nebo "okrasu" uz v dnesni generaci BMW, kde maji aktivni uzavirani prave kvuli aerodynamice. Takze neni treba se bat, inzenyrum v BMW je vse jasne, to jen designerum nedochazi kde konci odkaz na historii a kde zacina nevkus.
Avatar - honzaHK
10. 9. 2019 11:11
Re: Jsem jedinej komu se to libi ?
Souhlasím, samotná velikost ledvin je otázkou, ale nápad s jejích částečným rozštěpením přeneseným na kapotu, kde je zapuštěno i logo, je skvělý a pro mě jde o jakýsi příslib do budoucna - tento prvek by mohl přinést na čumák více agresivity a ledvinky by přitom nemusely být ani tak velké. Snad to u BMW zkusí. Jinak je koncept parádní.
Avatar - CountachSV
10. 9. 2019 11:02
4 errrrr!
Za mě naprosto bez výhrad, krásnej elegantní design, na rozdíl od otylé 8er.

Tady už i ty grily vypadají, že mají záměrně nasírat a odklízet z cesty a ne, že se někomu rozbil procesor s měřítkem velikosti.

Jednoznačně krasavice. :yes: :yes:
Avatar - wakantanka
10. 9. 2019 10:47
Silueta pekná
niečo na spôsob zmenšenej 8er. Predpokladám však, že riešenie megaľadvín do série nedorazí a teraz neviem či je to dobre alebo zle. Pretože takémuto kupé by to celkom seklo.
10. 9. 2019 10:28
Jsem jedinej komu se to libi ?
Myslim ze to vypada paradne :yes:

A vsechny modely s vestima ledvinkama jsou podle me lepsi. Hlavne kdyz se zacne porovnavat se starsima modelama.

Faceliftovana 7 je o hodne vic majestatnejsi a uz nevypada jak 5ka. Stara X6 vypada skromne nez nova X6, atd. :yes:
Avatar - elektrikar
10. 9. 2019 10:25
Re: Rovno popravit
Vypadá to, že v BMW nepochopili, že nové motory a elektromobily nepotřebují k chlazení vzduch z ledvin o rozměru metr čtvereční. Místo zaměření se na co nejlepší aerodynamické vlastnosti se zaměřili na čínské kýčuchtivé zákazníky.
10. 9. 2019 09:51
Rovno popravit
Sefdizajnera BMW za tie mastodontne,skarede ladviny dinosaura by mali nie len ze vyhodit z roboty,ale mali by ho rovno aj popravit nech nepacha dalsie dizajnove skody v inej automobilke :no: ;-\