Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: TEST Citroën Grand C4 SpaceTourer 2.0 BlueHDi EAT 8 – Proč je nikdo nemá rád?

Segment MPV umírá na úkor SUV a crossoverů nejrůznějších střihů. Je to velká škoda, protože pro početné rodiny je to stále nejlepší volba, jak potvrzuje i extravagantní Citroën Grand C4 SpaceTourer.
Zpět na článek
26. 9. 2019 10:59
Re: Pro tátu s početnou rodinou je kompromisní
Toto ale není kompaktní MPV, je řazené stejně jako Galaxy v kategorii minivan. A nejsou to dodávky (jako třeba Multivan).
Kompaktní MPV je třeba C-Max.
22. 9. 2019 14:52
Re: Pro tátu s početnou rodinou je kompromisní
Scenic je vajco? Ty máš asi vajco namiesto hlavy, kokso... Pozri sa na to auto...
22. 9. 2019 12:24
Re: Pro tátu s početnou rodinou je kompromisní
Jak už tady zaznělo, srovnáváš auta dvou různých tříd. Tenhle Citron se dá jako skladovka koupit do 0,5M. Galaxy je o třídu větší auto. Tohle je auto pro 5ti člennou rodinu, která občas potřebuje převést nějaké další dítě, nebo dospělého rodinného příslušníka.
Avatar - Ada je zase tady
21. 9. 2019 23:14
Re: Lepší než..
Důležité je shrnutí: neprodává se, protože to je velice ošklivé zpředu i uvnitř. A navíc tomu chybí ruční brzda a manuální převodovka! :no:
Avatar - _beta
21. 9. 2019 12:54
Re: MPV nie sú kchúl
Nene. Pasuje to.
Keďže Ti MPV pridalo len 5cm, zvyšok musíš dotlačiť. V SUV to už máš takpovediac out of box.
Avatar - speedfred
21. 9. 2019 06:50
Re: Pochvala
Písaný text asi moc nechápeš ty.
Avatar - 3_diamanty
21. 9. 2019 00:45
Re: MPV nie sú kchúl
:D.. to vis ze jo grcmane
Avatar - 3_diamanty
21. 9. 2019 00:33
Re: Pochvala
si trapny uz ... ja o voze ty o koze ... klasika...
Avatar - 3_diamanty
20. 9. 2019 23:11
Re: Pro tátu s početnou rodinou je kompromisní
je to presne tak.. a prave preto uz preziju casom podla mna len tie praktickejsie pracovne MPVecka... ako rifter doblo a pod.. ktore su aj dostupnejsie cenovo pre rodinu a aj daleko praktickejsie ako nejake scenicy a podobne vajcia hrajuce uz viac na styl ako na skutocnu praktickost
Avatar - 3_diamanty
20. 9. 2019 23:03
Re: MPV nie sú kchúl
tak hlavne si asi nepochopil co som pisal.. ale nie si sam ako pozeram :-[]
Avatar - 3_diamanty
20. 9. 2019 23:03
Re: MPV nie sú kchúl
tak hlavne si asi nepochopil co som pisal.. ale nie si sam ako pozeram :-[]
Avatar - 3_diamanty
20. 9. 2019 22:58
Re: MPV nie sú kchúl
si mimo.. opat .. klasika.. dalsi tatanka ktory ani nerozumie pisanemu textu
Avatar - 3_diamanty
20. 9. 2019 22:58
Re: MPV nie sú kchúl
v pohode... ziaden problem.. tej mam na rozdavanie :-[]
Avatar - 3_diamanty
20. 9. 2019 22:57
Re: MPV nie sú kchúl
ja sa bavim o vyske auta.... a tych 7cm je fakt viditelnych ;-)
Avatar - Ozzman
20. 9. 2019 20:35
Re: MPV nie sú kchúl
Tippee má energie, z by mohl nabíjet Tesly na D1 :D
20. 9. 2019 19:38
Re: MPV nie sú kchúl
Fascinuje me ta energie se kterou tady diskutujes. Klobouk dolu :-O :D
Avatar - xxc
20. 9. 2019 17:15
Re: Pro tátu s početnou rodinou je kompromisní
Lenže na to treba aj viac peňazí. Toto je kompaktné mpv, na naloženie 3 detí a príležitostne bratranca, alebo babky. S veľkou dodávkou by to asi nebolo to pravé na preplnenom sídlisku.
Avatar - _Karel_
20. 9. 2019 15:21
Re: Pochvala
Kašli na ně, ptačí pohled na auto je fajn. Já jsem ho chtěl, ale nejde bez všech bezpečnostních asistentů, a ty jsem nechtěl. Tak mám smolíka.
Avatar - _Karel_
20. 9. 2019 15:18
Re: Pochvala
Vidíš vše stejně, jen místo textu příspěvku je upozornění, že ho máš na HL.
Tedy, pokud to funguje. Mě má ACZ tak rádo, že mi výplody toho trotla pořád ukazuje, i když ho na HL mám..
Avatar - speedfred
20. 9. 2019 15:11
Re: MPV nie sú kchúl
Oko vycibrené z fotiek na nete. On pozná z foto aj jazdné vlastnosti nie len svetlú výšku.
Avatar - speedfred
20. 9. 2019 15:08
Re: Pochvala
Však že ty si v poriadnom MPV ešte ani nesedel a už vôbec nejazdil keď napíšeš toto. Najprv vyskúšaj a potom skús napísať niečo k téme.
Primárne vyvíjané MPV má úplne inak nastavený podvozok ako z dodávky spravené MPV, to cítiš hneď. A miesta tam je tak isto dostatok.
Avatar - Emel
20. 9. 2019 15:03
Re: Lepší než..
Pomůže, sundám ji o stupeň a fouká víc chladnýho vzduchu.
Je fakt, že jsem se s autoklimou víceméně odnaučil sahat na regulaci větráku a řeším to primárně kolečkem na teplotu...
Avatar - fOE
20. 9. 2019 14:47
Re: Lepší než..
A zmena teploty ti pomuze? Ja v takovem pripade na teplotu nesaham, ale nastavim si ofukovani spravnym smerem.
Avatar - xxc
20. 9. 2019 14:31
Re: Pochvala
A naviac, ked je ta asistencia "zadarmo" v cene poistky :-)
20. 9. 2019 14:20
Re: Pochvala
Jsou to pořád slušná čísla, na to jak padá celý segment. ;-)
20. 9. 2019 14:18
Re: Lepší než..
Kdo uvažuje o G21 320xd v kombíku, tak ho v životě nenapadne se dívat na Citroen. Ta auta jsou každé úplně jinde. 320xd alespoň trochu pojede. Tenhle Citroen, co mu trvá na stovku, 10 sekund, bude pro trpělivější klientelu.
20. 9. 2019 14:18
Re: MPV nie sú kchúl
Jsi fakt borec :yes: Umíš poznat rozdíl světlé výšky Karoq (176mm) vs Yeti (180mm). Takové oko jen tak někdo nemá ;-)
20. 9. 2019 13:56
Re: Lepší než..
Ak potrebujes kotvit isofixom, tak 5008 a Q7. Ak kotvit isofixom nepotrebujes, tak sa to rozsiruje a je to obmedzene len uchytenim konzoly na pas aby nebola za detskou sedackou.
Avatar - fOE
20. 9. 2019 13:40
Re: Pochvala
5 let stary juke ma kameru na kazde strane, tedy 4, nevim co je tak divneho na tom dnes podobne featury pozadovat. Kazdeho vec kolik pohodli si dopreje.
Avatar - fOE
20. 9. 2019 13:37
Re: Pochvala
S klidem na dusi napisu, ze podle situace bych klidne pri vymene kola volal asistencni sluzbu taky. Kdyz clovek vidi jak ohleduplne se dnes na cestach jezdi, jak si lidi davaj odstup a pozor, jaky je provoz, jak krasne siroke odstavne pruhy mame atd., tak ta vymena kola taky muze byt posledni vec co kdy udelam, a na to se mam moc rad. ;-)
20. 9. 2019 13:31
Pro tátu s početnou rodinou je kompromisní
Jsme si toto auto vypůjčili v zahraničí (jako 7-seater), a musím říct, že mě mile překvapila celkem pokročilá výbava, a nemile mě překvapil prostor. Jako MPV je to spíš malé. lidé ve 3 řadě musí být štíhlí a pod 160 cm. Protože jsme třetí řadu nesklápěli, tak nevím, jak je prostorné při sklopených sedadlech, ale odhadem to bude o půlku méně než Galaxy. Takže jako táta s normální rodinou (nechápu, proč MPV vždy prezentují jako nouzovku pro početnou rodinu) bych si toto asi nekoupil a podíval bych se o kousek výš.
20. 9. 2019 13:28
Re: Lepší než..
Najit SUV, ktere pojme pohodlne 3 deti nebo jeste horsi, tri autosedacky vedle sebe je nedlidsky ukol.
20. 9. 2019 13:17
Re: MPV nie sú kchúl
Sand naopak, ne? Já jsem trpaslík (175), a zpočátku mě fascinovalo, jak si můžu v MPV o 15 cm zvednout sedačku a vidět jako v SUV při zvednutí o 5 cm.
Avatar - Emel
20. 9. 2019 13:02
Re: Lepší než..
Kompenzuje možná vyšší zahřívání vzduchu, to je ale zanedbatelný. Důležitý je, že sluníčko přímo zahřívá mě... a to ta klima nepozná.
20. 9. 2019 12:52
Re: Pochvala
Ak dobre čítam, tu ide o rozdiel senzory vs. 360°kamera, nie senzory alebo bez nich.
Avatar - 3_diamanty
20. 9. 2019 12:26
Re: Pochvala
aj punto bolo superuspesne.. a malo skvele cisla ..a vieme ako skoncilo...

ono nechcem opat hrat mudreho ale nedivil by som sa kebu tomuto MPVecku uz kusok podtal nohy aj samotny bracek C5 aircross ( a mozno sa uz tak aj deje vid ten viditelny prepad MPV akurat prisiel po nabehnuci aircrossu ).. 8-s ...
Avatar - xxc
20. 9. 2019 12:18
Re: Lepší než..
Ved na to je automaticka, ze automaticky nastavuje teplotu a na slnecnu stranu posle viac studeneho vzduchu, aby kompenzovala vyssie zahrievanie. Naopak, mat dotykovo manualnu klimu, nadavali by sme spolu vsetci.
Avatar - xxc
20. 9. 2019 12:16
Re: Lepší než..
Ked je zima, zapinam vyhrievanie sedadla. Aj teraz rano, ked je este relativne teplo :-) To by ma viac stvalo cez obrazovku zapinat. Rovnako, ako ma stve zapinanie masaze kazdych 10 minut cez obrazovku v Renaulte. Ale na vyhrievane sedadiel maju obe auta gombiky.

Inak mne sa zda aj v BMW nie celkom stastna klima, ide dost radikalne a tam to sem tam aj ja zmenim. Resp. vzdy treba nastavovat. Ale o klimatizacii v Citroene a Renaulte ani neviem.
Avatar - 3_diamanty
20. 9. 2019 12:02
Re: Pochvala
tak asi je fajn ked sa auta kusok delia nech v tom uz nie je uplny gulas :D .. samozrejme kazdy si kupi co sa mu paci ... tak to bolo vzdy... lebo keby si kupoval kazdy len to co potrebuje tak to by si tie nase cesty mal potom vidiet :D... hned by tych SUVecok na cestach riadne ubudlo to sa vsadim
Avatar - _beta
20. 9. 2019 11:50
Re: MPV nie sú kchúl
Nevieš čítať?
Pojednávanie je o SUV vs MPV.
A zjavne som trafil, palčekami dole sa trpaslíci odkopali :-)
Avatar - Emel
20. 9. 2019 11:22
Re: Lepší než..
U navigace jsem překonal blbej pocit z toho že si povídám s autem a naučil jsem se používat hlasové ovládání... a musím říct, že už si neumím představit zadávání adresy "ručně". Fungovalo to velmi dobře u zabudované navigace ve Škodovce a funguje to ještě o něco líp u Google nebo Waze (protože je za tím search engine na serveru Google, který má přece jen jiné možnosti, zejména co se týče POI).

Teplota... já nevím, pro mě je rozdíl v tom, jestli sedím na slunečné straně nebo ve stínu, na sluníčku si potřebuju teplotu o kousek stáhnout... proto se ostatně dělá ta klima duální, pokud ti vyhovuje 22, tak by ti stačila jednozóna.
Avatar - 3_diamanty
20. 9. 2019 11:21
Re: MPV nie sú kchúl
lenze tie kdejake nove SUV su uz aj vcelku nizke ... prave to ma prekvapuje ze SUV sa z roka na rok akoby uz krcili coraz viac k zemi... ved napriklad skoda karoq je uz o 7cm nizsia ( to nie je preklep ) ako predchodca yetina ... otazne je preco to tak tlacia k zemi ... aby nakoniec z SUvecok opat nevznikli klasicke auta :D .. nechcem to zase zvalovat na sinusovku ale :D .... ok no

si zober ze uz drviva vacina novych SUV je voci svojim predchodcom bez ohladu na znacku podstatne uz nizsia ( kludne si to okukni a uvidis ) .. ale preco? lebo mne sa na SUV prave paci to ked je kasna pomerne vysoka vzhladom k dlzke sirke... ( ASX... eclipse cross... outlander a pod ) .. uz kaskaj mi pride relativne nizky a nepride mi to take pekne ... rovnako yetina sa mi daleko viacej pacila ako karoq... daleko viac.. :-(

eclipse cross je inak taky vysoky ako yetina ;-) ... uz vedla karoqu je eclipse vyskou fakt na pohlad inde .... ale prave to sa mi paci ze to nie je take skrcene https://img2.auto.cz/…ull/5318833_.jpg ale posobi to este ako SUV a nie ako nejaky zvyseny hatch .. a vsimni si aj pohlad na sedacky cez zadne okno... eclipse ich ma aj vyssie posadene .. kym v karoqu si podstatnie nizsie pri zemi... ale preco by toto mala byt vyhra mat SUV a byt s nim co najnizsie pri zemi aj kasnou aj posedom .. toto mi unika.... zmysel tych co mozno najnizsich SUVecok ... v com je ta ich vyhoda? ...... zlata yetina .. take paradne SUV uz skoda mat nebude ... ach jo

vlastne ani nepoznam nejake nove SUV ktore by bolo kasnou alebo aj podvozkom vyssie ako jeho predchodca... zeby jimny? neviem treba kuk ..
20. 9. 2019 11:18
Re: Lepší než..
U Mercedesů měníš stupně pořád, to je tak nedochozený systém, že by tě vzal čert. BMW mnohem lepší, Jag taky.
Avatar - xxc
20. 9. 2019 11:16
Re: MPV nie sú kchúl
Najlepsie sa aj tak nastupuje do mpv. Suv uz byvaju vysoke, ale zalezi na konkretnom aute.
Avatar - 3_diamanty
20. 9. 2019 11:15
Re: Pochvala
casom podla mna presne tieto dodavkovite MPVecka typu rifter a lebo doblo nahradia uz tie dnesne na imidz hrajuce vajickove MPVecka ktore su stejne uz menej praktickejsie akurat su uz tak predrazene ze bezna rodina ozaj nepotrebuje MPV za melon v ktorom ma dnes uz aj menej miesta ako v staruckej 806tke ... uvidis... tak bude jak vravim... tie pracovnejsie MPVecka nahradia uz tie predrazne stylovky... je to presne o tom ako ked dnesne 5 dverove hothatche alebo warmhatche nahradzaju uz kdejake sportove kupatka s rovnakou dynamikou ktore uz tiez nikto v reale nekupuje
Avatar - iudex
20. 9. 2019 11:14
Re: Pochvala
Celoeurópsky má Picasso dobré čísla, donedávna to bolo na úrovni 100t ročne, len minulý rok kleslo na 75t, aj to skôr súvisí so starnutím modelu a aktuálny facelift to zrejme zase zdvihne. Každopádne sú to pre Citroen super čísla v porovnaní napr. s kompaktom C4 Cactus a Picasso je predajne pre Citroen dôležitý model, tuším druhý najpredávanejší po malom C3, takže o jeho budúcnosť by som sa nebál.
Avatar - xxc
20. 9. 2019 11:12
Re: Pochvala
Len nechapem, naco take delenie na suv a mpv a pod. Kazdy si aj tak kupuje, co sa mu paci.
Avatar - kari.laz
20. 9. 2019 11:08
Re: Lepší než..
Tak já to měním celkem často. Hlavně, když je venku zima. Tak to vždycky zvýším, ohřeju se a pak to stáhnu.
Avatar - 3_diamanty
20. 9. 2019 11:00
Re: MPV nie sú kchúl
akoze skutocne sa nastupuje do SUV pohodlnejsie ako do klasickeho vozu.. vies jak luxusne sa nastupuje do pajera.. to sa len tak supnes rovno na sedacku.. tam ani hlavu nemusis zohynat ... nie to este krivit si chrbat ako v beznom aute... do ktoreho sa musis cely krcit.. na starsie kolena by som urcite SUV prijal... ale momentalne mi je samozrejme kusok k nicomu... aj ked ako vravim ja... vyssia svetlost sa zide vzdy bez ohladu na vek 8-s

nie kazdy si zase kupuje SUV len pre imidz ... aj ked bohuzial aj takych je dnes uz dost to je pravda.. a prave tito pozeri dost kazia inak kedysi dobre meno SUVecok... to ale nie je dovod teraz vsetky SUV odsudzovat... takouto logikou mozeme potom vsetky auta poslat k certu.. uplne vsetky
Avatar - xxc
20. 9. 2019 10:58
Re: Lepší než..
Kazdy to vidi ako chybu a ja raz nastavim na 22, v lete na 23, teraz som myslim prestavoval na 22 a dalej o klime neviem. Treba si to vyskusat, potom si to ludia precitaju a boja sa. Tiez som sa bal po tych poplasnych prispevkoch. Hlavne, ze navigacia sa nastavuje celkom blbo a pomaly reaguje displej, to uz nikoho netrapi :-)
Avatar - Ozzman
20. 9. 2019 10:57
Re: Lepší než..
Já mám ovládání klimy zdvojené a radši používám displej.... Možná to bude ale i blbou ergonomii tlačítek :D Na display je to takové přehlednější
Avatar - 3_diamanty
20. 9. 2019 10:54
Re: Pochvala
presne je to dnes uz o tom.. ludia majuci MPV ich uz vymienaju za SUV... vidim to aj v reale... ked sused starucku hondu FR-V vymenil dnes uz za nove CR-V .. proste je to tak.. co spravime .. SUVecka uz dnes pozeru aj MPVecka .. mnohi dnes zuz zrejme nepotrebuju 6 miest obsadzovat kazdy den a mozno ani kazdy vikend ... rovnako aj tych 5-6 a viac clennych rodin je z roka na rok v europe menej ... tym padom si coraz viac rodin uz vystaci aj s beznymi kombikmi alebo hatchmi a samozrejme akymikolvek SUVeckami :-)
Avatar - Ozzman
20. 9. 2019 10:53
Re: Pochvala
Toť je naprosto logické... Auta jsou větší, je z nich horší a horší výhled a bez asistentů to už dost dobře vždycky nejde. Macho řeči, s parkovacími senzory jezdí jen špatný řidič ať si nechají od cesty...
Avatar - Emel
20. 9. 2019 10:51
Re: Pochvala
Jo, je vidět, že různé Riftery a spol. okusují MPVčka z druhé strany...
Avatar - Emel
20. 9. 2019 10:50
Re: Lepší než..
Je to zvláštní... a to, že klimu musíš ovládat jen přes displej, vidím taky jako chybu.
Avatar - xxc
20. 9. 2019 10:48
Re: Pochvala
Male Picasso uz prestanu ponukat, kedze vyrabaju na rovnakej linke ako tie dodavky. A tie dodavky nestihaju vyrabat, asi to optimalizuju. Ale kto chce mpv, kupi si dlhsie. Len mne by uz nevoslo lahko do garaze :-)
20. 9. 2019 10:43
Re: Pochvala
Razim filozofiu jedneho auta v rodine - staci mi. Ak s nim ma jazdit moja polovicka, ktorej problem robi parkovanie a z dovodu velkej rodiny mam velke auto a nechcem poskodit svoj ci cudzi majetok, nevidim najmensi dovod sa obmedzovat v tom, co dostupna technologia vie v pohode vyriesit. Ale ak z toho dedukujes, ze si neviem vymenit koleso, budes nejaky mentalny atlet.
Avatar - Emel
20. 9. 2019 10:40
Re: Pochvala
Prodejní čísla u nás moc optimistická nejsou... velké i malé Picasso je letos na 351ks dohromady... což na druhou stranu v rámci Citroenu překonává cokoli velikostně nad C3 :-)
Avatar - 3_diamanty
20. 9. 2019 10:40
Re: Lepší než..
zalezi v com lepsi a ako sa na to pozerame vzhladom na potreby zakaznika... samorejme pre 5-6 clennu rodinu bude tento citreon asi "lepsia volba" ako nejaka v reale len 4 miestna corolla ... ale uz napriklad pre mna by bola lepsia a sikovnejsia corolla ako toto MPV v ktorom by som akurat tak prevazal kubiky vzduchu.. takisto aj cena... evoque vie stat aj dvojnasobok tohto MPV citroenu a tak to tazko nejako zrovnavat ....

podla mna dnes ludia hlavne uz SUVeckami si nahradzaju nejake tie MPVecka... vidim coraz viac kodiaqov outlanderov sorenta santa fe... alebo kdejake Q7 a uz aj nejake to tarraco ... proste vsetko SUV ktore vedia byt aj 6 miestne ak treba... lebo zase mnoho ludi nevyuziva dnes uz kazdodenne tu tretiu radu sedaciek ale potrebuje ju povedzme len raz za cas .... a tu uz postaci prave aj SUV na taketo obcasne 6 miestne pouzitie navyse mas aj vyssi podvozok uz a neraz aj 4kolku a par daslich benefitov voci MPV imidz nevynimajuc ... takze MPV ako take su sice fajn ale zrejme uz coraz menej zakaznikov oslovuje tento typ auta.... akurat mi je luto skutocne tych 5-6 clennych rodin ktore by chceli a potrebovalu nejake pekne dostupne MPV ale uz skoro ani nemaju na trhu z coho vyberat ( snad este lodgy ) ... oproti len nejakym 10 rokom dozadu je tych MPV na nasom trhu skutocne uz aspon o polovicu menej .. navyse mnohe aj riadne narastli a zdrazeli a hraju coraz viac na luxus ako na kazdodennu praktickot cim idu akurat sami proti sebe
Avatar - Hammunasakra
20. 9. 2019 10:31
Re: Pochvala
Jj tohle znám to sem taky zažil :D
20. 9. 2019 10:31
Re: Pochvala
Takže ty si presne ten typ moderného vodiča, ktorý na to, aby auto vedel ovládať, potrebuje elektronických asistentov a keby mal na ceste vymeniť koleso, tak volá asistenčnú službu.. ;-\.
Avatar - Hammunasakra
20. 9. 2019 10:30
Re: Pochvala
Nojo a pohled shora ;-)

To byla eště nedávno novinka u Infiniti = ty to měli myslim první a prémie = tady sme u tuctovýho levnýho mainstreamovýho za ty prachy docela velkýho auta. Posun technologií z nejdražších modelů dolu de teda docela rychle = tak třeba v příští generaci :-)

Ale psal si o nepřehlednosti a maželce co by to nedala = no tak nevidim důvod proč s výbavou senzory vpředu vzadu + kamera = kde je problém proč by měla mít problém
Avatar - xxc
20. 9. 2019 10:27
Re: Pochvala
Ja na Picasse nemám ani predné senzory a občas zabudnem, že ich nemám a čudujem sa, že prečo som na stene a nič nepípa. V ostatných autách predné senzory mám.
Avatar - Hammunasakra
20. 9. 2019 10:26
Re: Lepší než..
Nevim jak rohlík s jabkem = ale prostě 5* zesík a 5* streamer, když už ty hvězdičky chceš používat MUSÍ bejt maximum a 2,5* průměr atd. :-)

Tématu hodnocení sem se důkladně věnoval a probíral i s špikmama mýho oboru = ale to je všude stejný. Stejně jako :no: :yes: který sme teda chvíli zkusili ale záhy zrušili

Že ti když takhle hodnotíš vycházej nesmysly je daný z principu = německý Audio sem tu už zmiňoval ty se dostali do absurdit že dneska jim spousta věcí hraje na 140% apod :-!

V době kdy machi(avelli) jak sám přiznal bez posouzení bez kontroly odkývnul nasazení týhle inovace VE VŠEM K HORŠÍMU = nahrazení aktuálně nejdiskutovanějších článků nejčtenějšíma kde sou dodnes klidně měsíc starý se taky hodně nepovedlo, zajímavý že všechny změny byly vlastně na potlačení diskuzí zhoršení předevšim pro diskuze -tující = v doby kdy to odkývnul fakt asi NIC neporovnával a tahle zmršenina bez přehledu se bortí už s 2cifernym počtem příspěvků

FAkt bych docela rád věděl jestli to byla jen nekonečná amatérština nebo taky úmysl omezit diskuze

No a zacházení ACZ s hvězdičkama je takový jaký musí bejt možná eště horší = proto na tu absurditu občas poukážu. Když už je chci musim používat asi bych použil větší rozsah = pět je spíš málo a určitě je málo reál kdy je všechno za 4 a tu a tam posun o jednu dolu nebo nahoru :-)
Avatar - Emel
20. 9. 2019 10:21
Re: Pochvala
Nemyslím že je to jenom hierarchií v koncernu, spíš prostě stářím modelu... a pak relativně malou prioritou segmentu MPV, kdy PSA nijak nechvátá na to dostat do Picassa nové věci a radši se soustředí na módní segmenty.
20. 9. 2019 09:58
Re: Lepší než..
Tak pravda, on je 3* rohlík porovnáván běžně s 5* jablkem ;-)

Hodnocení beru ve vztahu k dané třídě. Jsem kritický stále, ale konstruktivně, ne za každou cenu. Neustále chybí přehkled vláken diskuze a mám obavu, že se nabastlí až týden před dalším mršícím faceliftem.
Avatar - Ozzman
20. 9. 2019 09:55
Re: Pochvala
Já si sám se sebou vystacim!:D
Avatar - Ozzman
20. 9. 2019 09:53
Re: Lepší než..
Neříkám, že je to vada, ale já bych se autu s takto řešenou kapličkou přístrojů vyhl, nelíbí se mi to a nevyhovuje mi to .
Avatar - xxc
20. 9. 2019 09:52
Re: Pochvala
Ved su to rovnake auta s malymi odlisnostami. A C4 Picasso bolo myslim prve na emp2, cize bolo novsie, ako vtedajsia 5008. To len na okraj :-)

Ale vseobecne su Citroeny na starsej technike (nova C3 a C3 Aircross a pod.)
Avatar - xxc
20. 9. 2019 09:50
Re: Pochvala
Celkom suhlasim, len mne sa tie centralne umiesnene pristroje celkom pacia. Je to ergonomickejsie, ako pod volantom. A k sportovym vlastnostiam, s kratkym sme presli cez Chorvatsko a Madarsko 160-180 km/h uplne bez problemov, neviem co viac si este priat. A to mame len kratke Picasso s 1.6 hdi.
20. 9. 2019 09:44
Re: Pochvala
Chcel by som 360stupnovy kamerovy pohlad, ktory 5008 ma a C4 nie. Zrozumitelnejsie to uz fakt napisat neviem. Senzory ma nezaujimaju vobec
Avatar - xxc
20. 9. 2019 09:44
Re: Lepší než..
To auto velmi nie je cim zhodit, je to pohdlne, aerodynamicky hluk nespomenul, lebo je vyrazne redukovany. Zatacky sa s tym daju rezat, len si treba zvyknut na odskakovanie zadku. Ma aj vela nevyhod, ale prave toto auto je take "rodinne". Pristroje v strede nie su vada, praveze sa na to pozera lepsie, ako keby boli skryte niekde pod volantom.
20. 9. 2019 09:42
Re: Pochvala
Ked som ho riesil mal este staru generaciu benzinovej 1.6, pezot mal uz novu, prevodovky detto - proste citroen je casovo niekolko mesiacov az rok pozadu. Zlavu dostanes aj u pezotu, ale skotucny rozdiel v cene je vyssi kvoli veciam, ktore v 5008 mam a ktore sa do C4 nedali ani objednat. Vyuzitelnost interieru je u C4 aj u 5008 uplne rovnaka, C4 ma vdaka nizsiemu podvozku viac l v kufri (ale zase nie nejako zasadne). Ale auto rozhodne nie je zle a ako vravis dobra volba, v zasade mu konkuruje iba 5008 s trochu odlisnym ponatim a touran, ktory pri rovnakej kunfiguracii bude ovela drahsi a priestoro najmensi z tejto trojice.
Avatar - Hammunasakra
20. 9. 2019 09:32
Re: Pochvala
Kamera vzadu senzory vzadu i vepředu = to je takový běžný = co bys chtěl jinak?
Avatar - iudex
20. 9. 2019 09:31
Re: Pochvala
Jasne, ten vek je tam cítiť a ten interiér (materiály, vypracovanie, celkové stvárnenie) je najväčšou slabinou, tam má Peugeot navrch. Ale nemyslím, že po f/l by nejak technologicky zaostával (akú ma Peugeot novšiu prevodovku než je 8° Aisin?). A hlavne Citroen zostáva čistým MPV, tam priestorovo a využiteľnosťou interiéru 5008 ako polo-SUV stráca. Plus cena je silný argument, nie 1000 eur, ale ako píšeš skutočný rozdiel je podstatne vyšší, aj kvôli zľave, ktorá je na C4 vyššia. Osobne by som si toto auto nikdy nekúpil, ale plne chápem ľudí, ktorí áno: proste ak hľadáš čo najviac priestoru za málo peňazí (a nechceš Daciu), tak Grand C4 nemá konkurenciu.
20. 9. 2019 09:30
Re: Pochvala
Ja hovorim o kamerach, nie o senzoroch.
Avatar - fOE
20. 9. 2019 09:26
Re: Pochvala
Jak to pak u tebe vypada kdyz se bavi nekdo kdo na hatelistu je s nekym kdo tam neni? To vidis treba 70 prispevku Ozzmana pod sebou jak si povida sam se sebou? :D
Avatar - Hammunasakra
20. 9. 2019 09:21
Re: Pochvala
Parkovací senzory? Koukám na ceník v tý lepší výbavě je předek i zadek v ceně
20. 9. 2019 09:16
Re: Pochvala
Ja som cielovka takehoto auta a zvazoval som ho. Lenze dal som nakoniec prednost koncernovemu SUV bratovi a to hned z niekolkych dovodov. Interier mi az tak nevadil a na stredovu konzolu by som si v pohode zvykol. Ocakaval som vecsie rusenie, ale bolo to v pohode. S cim je ale problem je prave ten kilometrovy priestor medzi volantom a koncom celneho skla. Posobi to na mna velmi neprirodzene a nemal som absolutne odhad o velkosti auta. Ked som si predstavil manzelku ako sa snazi parkovat, bolo prakticky zavrhnute. Dalej vdaka hierarchii PSA mu chyba aktualna technika - motory su rok pozadu, nema to LED iba xenony a za brutalny priplatok, ma len zadnu kameru a nedokaze 360st pohlad a este nejake drobnosti. Priestor aj zadne sedacky malo na vyssej urovni ako 5008, predne uz ale nie. Vyssi podvozok u SUV ocenujem vsak viac ako tych par litrov v kufri naviac. Pri porovnani s rovnakou vybavou bol lacnejsi o 1000€ pricom Pezot mal uz nove motory aj prevodovky. Skutocny rozdiel bol sice vyssi, ale to spravila vybava, ktoru C4 ani nema v moznostiach. Za mna je C4 fajn a je to dobra volba (pri nizsich narokoch ci rozpocte), ale citit, ze je uz o generaciu pozadu a chcelo by to uz novy model.
Avatar - iudex
20. 9. 2019 09:13
Re: Pochvala
Zbytočne reaguješ, mám ťa na hate liste, tak si šetri klávesnicu. ;-)
Avatar - Hammunasakra
20. 9. 2019 09:10
Re: Lepší než..
To je úplně ale úplně jedno = žejo ;-)

Jako že 5ti hvězdičkovej zesilovač je něco jinýho než stejně hodnocený bedny? :-)

Jak sem si tuhle všim a taky ti napsal v nedávnym 2 roky starym recyklovanym článku https://www.auto.cz/diskuse/54857/1?… si bejval k redakci o DOST kritičtější = než dneska = když se od tý doby ve všem včetně týhle zmršený podpůrměný diskuzní platformy ZHORŠILA
Avatar - Hammunasakra
20. 9. 2019 09:07
Re: Pochvala
Pěkný slovní dávení = abych tě citoval :-)
Avatar - _beta
20. 9. 2019 08:59
MPV nie sú kchúl
Trpaslíkovi SUV pridá minimálne 15cm sebavedomia, to také MPV len 5cm.
Ale samozrejme trpaslík bude kecať niečo o lepšom výhľade, lepšom nastupovaní, bezpečosti, blablbabla, ...
Avatar - iudex
20. 9. 2019 08:55
Re: Pochvala
tak to skúsim dokončiť:
Skúšal som tiež najsilnejší dízel, aje keď predfacfe mal o pár koní menej. Inak ale typický francúzsky dízel a tie oni vedia: dostatočne výkonný a pružný, veľmi kultivovaný a tichý (neviem či to bol samotný motor alebo utlmenie v kabíne, každopádne vôbec neruší). Veľké MPV samozrejme nie je hotheč, takže tá dynamika je len taká akurátna, ale na dané určenie v pohode stačí, do 150ky ťahá s vervou (viac sa k autu ani nehodí, na to nemá podvozok). Spotrebu má tiež solídnu, diaľničná jazda do 7, okresky pod 6, celkový priemer tak 6,2-6,4, čo je na veľké, neaerodynamické MPV s dvojlitrom a automatom veľmi slušná hodnota. Btw. ten automat bol pre F/L 6-stupňový Aisin, hladký, kultivovaný, aj keď nie zrovna rýchly, na manuálne pokyny reaguje neveľmi ochotne, dvojspojka to nie je, ale kultivovanosťou ju hravo prekoná (a o to pri rodinnom MPV ide viac).
Podľa predajcov ide na odbyt veľmi dobre, pomáha mu aj to, že konkurencia vypratáva pole, buď MPV vypúšťa, alebo ich mení na crossovery (viď Renault Scénic, ktorý už nie je tak priestranný, ako bol). A hlavne je za super cenu, asi nie je na trhu iné porovnateľné MPV (stredné, resp. veľké), ktoré sa s dvojlitrovou naftou, automatom a plnou výbavou dá kúpiť pod 30t eur. Grand C4 sa dá (teda aspoň predface sa dal). Takže ja myslím, že Citroen si klasické MPV ponechá, ten trh sa zmenšuje, ale dopyt tu stále je a kto chce maximálny priestor a praktickosť za dobrú cenu, toho trendové SUV (s menším priestorom a vyššou cenou) neuspokoja.
Avatar - iudex
20. 9. 2019 08:47
Re: Pochvala
Sakra orezalo mi to polovicu príspevku. Ďakujem redakcia. :-(
Avatar - iudex
20. 9. 2019 08:47
Re: Lepší než..
Ty reaguješ na Hamunu? To je rovnako zbytočné ako na Cicera, naviac v Hamunovi len vyvoláš zbytočné slovné dávenie.
20. 9. 2019 08:44
Re: Lepší než..
Které z nich je střední MPV?
Avatar - iudex
20. 9. 2019 08:43
Pochvala
Tentokrát musím autora testu pochváliť, hoci sám píše, že nie je cieľová skupina, veľmi presne sa trafil do hodnotenia typického cieľového zákazníka (teda typicky štyridsiatnika, otca rodiny s 2-3 deťmi, vedúceho pomerne aktívny život). Grand C4 poznám pomerne dobre a hodnotím ho presne ako redaktor. Proste emóciami nesrší, aj keď vonkajší aj vnútorný dizajn nie je nezaujímavý (a interiér vyslovene extravagantný), ale ponúka presne to, čo človek od MPV očakáva: maximálny priestor a praktickosť. Zvonka proti dizajnu nemám veľké výhrady, jasne dáva najavo, že ponúka hlavne veľký vnútorný priestor, ale s kontrastne lakovanými stĺpikmi a niektorými detailami nevyzerá zle. Zvnútra už s tým stotožnený nie som, som jednak odporca full digitálneho ovládania, jednak neznášam centrálne umiestnené prístroje. Potešia niektoré fičúrky interiéru ako je vysúvateľná opierka na lýtka (aj keď pre nižších ľudí ako som ja), človek vpredu si môže spraviť v podstate lôžkovú úpravu á la biznis trieda v lietadle a zdriemnuť si. Aj kvalita materiálov nie je úplne oslnivá. Ale to, čo má MPV robiť, robí Citroen dokonale. Ten vnútorný priestor na danom obostavanom priestore je fantastický, basketbalisti vlezú dopredu aj dozadu, aj keď vzadu (v 3. rade) im budú krátke operadlá. Klasicky empévéčkovská je variabilita sedadiel (posúvanie, sklápanie atp.). Tretia rada je ale samozrejme len pre deti, taká núdzovka. Veľmi príjemne pôsobí nadštandardne dlhé čelné sklo, ktoré siaha skoro nad hlavu a plne nahradí šíber, ten výhľad vpred (a nahor) je fantastický a návykový. Kufor je pri 5-miestnom usporiadaní obrovský, tam sa dá zbaliť kempingová výbava pre celú rodinu na týždeň, toto žiadne porovnateľne veľké SUV nemá šancu (najbližšie je tomu Kodiaq, ale ten je väčší).
Jazdné vlastnosti sú presne ako píše autor na pohodu, komfort, žiadne ambície športovať, S-max to nie je. Na MPV s veľkou čelnou plochou je to aj dosť tiché, motor je solídne utlmený, aj podvozok. Tiež som skúšal najsilnejší dízel (aj k
Avatar - Ozzman
20. 9. 2019 08:26
Re: Lepší než..
Tak zase buďme rádi, že redaktor neshodil auto za to, že se s ním nedají řezat zatáčky a na stovce není nejrychlejší...jak to tady bývá zvykem. Mne se po dlouhé době test docela líbí a vystihuje podstatu auta, jen pro mne má dvě vady, když opomenu to , že MPV nepotřebují : přístroje na prostredku a "hmyzí ksicht" , jak by řekl Áda. Pritom to PSA u DS umí hodně zajímavé...
Avatar - Hammunasakra
20. 9. 2019 08:14
Lepší než..
Lexus UX250h

Toyota Corolla 1.8 hybrid

Ford Mondeo 2.0 hybrid

BMW 320d xDrive = tam drtivě ;-)

Range Rover Evoque 2.0 183kW

atd.