Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Škoda přijíždí s prvním plug-in hybridem. Výroba Superbu iV si vyžádala zásadní změny. Jaké?

Výroba plug-in hybridu Superb iV trvá déle než produkce běžné varianty se spalovacím motorem. Proto v Kvasinách byla vybudována speciální Hala PHEV.
Zpět na článek
Avatar - Zetti
24. 9. 2019 17:52
Re: Paráda - 13kWh, použitelných 9kWh, to je na 50km.
Tuhle ficuru udelal vyrobce auta pro ty kteri nemaji potrebu tankovat. Da se s nim bez problemu najet i vic 3000 kilometru mesicne bez natankovani (35000 rocne). Me se to netyka, tankuju plnou min. kazde dva mesice. Auto eviduje spotrebu kazde jizdy, tankovani atd. Ta data se daji apkou z auta vytahnout https://phevwatchdog.net
Vsechny informace krom WD jsou z manualu auta, kdyz si to prectes tak to taky budes vedet
24. 9. 2019 17:20
Re: Paráda - 13kWh, použitelných 9kWh, to je na 50km.
Fakt je že jestli si 3 měsíce nepotřeboval spalovací motor, tak je možná lepší koupit si zrovna EV. Nestačilo by jen otevřít nádrž a znova zavřít? Jakým jiným způsobem může elektronika jinak hlídat kvalitu paliva? Mě by teda tahle featura nijak nelimitovala. Rozhodně bych během 3 měsíců musel tankovat. Na to najezdím dost kilometrů.
Avatar - Zetti
24. 9. 2019 13:45
Re: Paráda - 13kWh, použitelných 9kWh, to je na 50km.
Plug-in hybrid, aspon ten muj si hlida kvalitu paliva v souvislosti s bioprisadami a jeho pravidelnou obnovu. Jestli to bude delat i superb nevim, ale mel by. Palivo casem degraduje a mohlo by poskodit motor.
24. 9. 2019 13:32
Re: Paráda - 13kWh, použitelných 9kWh, to je na 50km.
Nějak nerozumím tomu, proč by ti měl hybrid hlásit chybu když nebudeš tankovat. Můžeš se o tom víc rozepsat?
24. 9. 2019 13:30
Re: Paráda - 13kWh, použitelných 9kWh, to je na 50km.
Jestli narážíš na riziko požáru, tak jsem se smířil s tím, že jezdím nebezpečnějším benzínovým autem než nafťák co jsem měl, takže jsem ochoten se smířit i s tím, že budu jezdit hybridem, kde je kombinace paliva a baterií od kterých hrozí v případě nehody nebezpečí zkratu a jiskry. Stejně je to zatím ještě cenově dost drahá technologie, takže jak jsem ti už psal. Za 10 let to bude možná aktuální téma i pro mě. Do té doby si ještě vystačím s benzínem.
Avatar - Hammunasakra
21. 9. 2019 14:55
Re: Paráda - 13kWh, použitelných 9kWh, to je na 50km.
To je slušná otočka od = životu nebezpečnejch křápů. Holt to začala dělat o desetiletí pozdějš i Škodovka = a to RAZANTNĚ mění pohled DOST lidí :-!

Ale i tak :yes: :-)
Avatar - Zetti
20. 9. 2019 17:47
Re: Paráda - 13kWh, použitelných 9kWh, to je na 50km.
Naivko. Hybrid bez benzinu / nafty ti bude hlasit chybu a u meho PHEV zvyraznuji

***pokud nenacerpam 15 litru kazde 3 mesice***

(proc asi???) tak bude prednostne pred elektrikou cerpat benzin. Na tom nic nezmenis. 10 litru benzinu paliva dava prodejce na odjezd ze salonu takze smolik.

Ja nevim, ze lidi co necemu nerozumi do vseho krafaji

A nakonec jeste jedna otazka, kdyz chces jezdit na elektriku, proc hybrid? Proc ne EV?
20. 9. 2019 17:07
Re: Paráda - 13kWh, použitelných 9kWh, to je na 50km.
Když do hybridu nebudu prvních 5 let nic čerpat, tak se mi nic nezkazí, a současně se mi to finančně vyrovná s nehybridem. Akorát budu tahat motor zbytečně navíc.
20. 9. 2019 16:50
Re: Paráda - 13kWh, použitelných 9kWh, to je na 50km.
Takže prvních 5 let budu jezdit s prázdnou zablombovanou nádrží, aby se to pak začalo finančně vyrovnávat = budu sebou tahat zybtečně spalovací motor. Nic moc kalkulace.
20. 9. 2019 15:54
Re: Paráda - 13kWh, použitelných 9kWh, to je na 50km.
Však ono se to cenově nějak během pár let znormalizuje. Taky by mi těch pár kilometrů denně stačilo. Jako s 50 bych nepočítal, ale i 20-25 by nebylo špatných. Příští generace Oktávky to už nabídne taky, takže ono se to za 5-10 let asi celkem rozšíří. Škodovka plánuje prodávat do 10 tisíc takových modelů ročně. On manažerský sedan každý nepoužívá na crcání po městě.
Avatar - Zetti
20. 9. 2019 15:12
Re: Paráda - 13kWh, použitelných 9kWh, to je na 50km.
Muzes mi rict kde je smysl takovyho auta s ohledem na kupni cenu?
Videl si jak vypada starim zkysla nafta?
Avatar - WinDiesel
20. 9. 2019 14:03
Re: Jako doplněk nabídky, proč ne?
VW konstatoval, že na 6 až 7 aut bude potřebovat prodat 1 elektro nebo PHEV.
To není o preferencích zákazníků, to je o flotilových emisích.
Něčím musí dostat průměrné emise z cca 120 g na 95 g, jinak už za rok 2020 budou platit obří penále. A protože nejsou žádní politici, kteří by se za automobilky postavili, v žádné zemi, tak Škoda holt narve nějaká Citigo a nějaké PHEV dealerům a ti je se ztrátou prodají aby měli klid a aby mohli nakupovat auta, na kterých vydělají.
Svého času nechtěl Peugeot dodávat auta, když začal propagovat i-on. Prodával auta v paketu - na určitý počet normálních aut musel být odebrán 1 ION. Tak se to dělá, chceš auta? Kup si PHEV, kup si Citigo. na 7 normálních aut 1 Citigo nebo PHEV. jak jednoduché !!!
Avatar - WinDiesel
20. 9. 2019 13:57
Re: Paráda - 13kWh, použitelných 9kWh, to je na 50km.
Mercedes dá 100 km s diesel PHEV. A na naftu jede dalších 1200 km.
Avatar - WinDiesel
20. 9. 2019 13:56
Re: Paráda - 13kWh, použitelných 9kWh, to je na 50km.
Zbytek samozřejmě diesel, na dlouhé cesty vždycky diesel, plácáš nesmysly.
nakonec nový 2,0 TDI je už mild hybrid.
20. 9. 2019 13:30
Jako doplněk nabídky, proč ne?
Pro státy, které nesmyslně daní auta podle CO2 je taková verzi asi potřebná, ale normální (restrikcemi neznásilnění) zákazníci si stejně koupí TDI. A to nové, se dvěma jednotkami na vstřikování močoviny, bude opravdu superčisté! :-)
Avatar - 3_diamanty
20. 9. 2019 12:20
Re: Paráda - 13kWh, použitelných 9kWh, to je na 50km.
ani outlander PHEV ciste na elektriku viac ako 50km neda... ale aj o tom su plugin hybridy.... uz kto chce ciste elektro kupi si ciste elektro...
20. 9. 2019 11:12
Paráda - 13kWh, použitelných 9kWh, to je na 50km.
Takže těch 13kWh dají brzy i do Octavie, Scaly, ... .

Pokud to budou dávat všude, tak by to nemuselo být ani drahé a na cestu kolem komína téměř vyhovující. Zbytek samozřejmě na benzín.

Vyměna baterek finančně únosná.

Za mě OK. Kolem komína na baterky, zbytek na benzín. Připlácí se 200 000.