Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Policie nakoupí nové teréňáky. Bude jich nejvýš padesát

Zakázku policejního prezidia na dodání až 50 aut do těžkého terénu vyhrála společnost Toyota Tsusho.
Zpět na článek
Avatar - JirkaV8
9. 10. 2019 12:54
Re: Zajímavé
Max vojenská policie při zahraničních misích. Pro běžnou hlídkovou činnost asi moc ne, ale třeba nález mrtvého houbaře ... před tím zas kupovali Amarok pick-up no co.
8. 10. 2019 22:17
Re: Zajímavé
No tak ale vieš, ASX to nie je... ;-)
Avatar - rokyta.p
8. 10. 2019 21:50
Re: Zajímavé
To bych se také divil, kdyby byla s x35 spokojenost :-[] Já jednou jeden potkal, tak jsem se jim postavil do zorného pole a začal jsem se okatě smát. Chlapi moc nechápali a koukali se po sobě jako co je. :D
Avatar - Ozzman
8. 10. 2019 21:49
Re: Zajímavé
Myslíš v Praze? Asi jo... umím si to představit
Avatar - rokyta.p
8. 10. 2019 21:33
Tsusho si úspěch zaslouží
Jsem strašně moc rád, že vyhrála Toyota Tsusho a nikoliv třeba Toyota Autobond. Protože rozdíl v kvalitě, vědomostech i přístupu k servisu je dle mých osobních zkušeností bohužel více než propastný, právě ve prospěch prvně jmenovaného !!! :yes: A sebelepší auto bez servisu nemůže fungovat dlouhodobě správně.

Nevím přesně na co Policie auta bude mít. Ono v zimě do Špindlu popřípadě na milence do vojenského prostoru je možná vhodnější lehčí SUV, pokud má aspoň přibržďování protáčejících se kol. Pohraniční kontrola už není, takže náhradu Uazu 69 netřeba, ale prosím. Jen doufám, že auta budou mít obutá. :-) Protože offík je na slickách dost bezzubý a znáček na kapotě to k velkému překvapení lidí nevytrhne. Tovární Dunlopy proto nedoporučuji. Trakce od mokré trávy nahoru na pikaču a za sezónu jsem kdysi sekl 2ks! Mimochodem teď se nám to nějak rozmnožilo, polská policie si totiž také před pár dny objednala větší várku J15 :yes: ps: chlapi na dálnici nebo rychlejší okresky (110+) to ale moc není, nejde o výkon ale stabilitu. Kdo bude na střeše tak ať se nevymlouvá, že jsem ho nevaroval. :D
Avatar - woody-alien
8. 10. 2019 20:46
Re: Zajímavé
Tak "kým sa jimny len rozbehne" vravíš ? :D
Aspoň někdy by sis mohl ty svoje výplody ověřit. Aniž bych se v této věci chtěl Jimnyho jakkoliv zastávat, tak má zrychlení na stovku o půl vteřiny lepší než LC. Mě by nicméně spíš zajímalo, jestli hodlá Policie opravdu tato auta provozovat v takovém terénu, kde nutně potřebuje LC.
Avatar - pradeda777
8. 10. 2019 20:29
Policie nenakoupí...
aby bylo jasno, to daňový poplatník nakoupí policii nové teréňáky a ani do toho nemůže kecat....fuj.... ....to je bordel.... :-[]
Edit. A tady to jednomu týpkovi nevadí....asi policajt...
Avatar - 3_diamanty
8. 10. 2019 18:13
Re: Většinou naše složky obhajuju...
neraz sa stava ze dotycny pachatel pri uniku to z klasickej cesty pri prvej moznej sanci stoci kdesi na polnacku alebo do lesa .... ci kdesi na menej kvalitny povrch a tak sa snazi utiect ... a tu prave LC mozu pomoct... a kolkorat je to prave terenak ktory by vedel vtedy pomoct a nie nejaka fabka v kombiku a podobne srandy...
Avatar - 3_diamanty
8. 10. 2019 18:06
Re: Zajímavé
kym sa jimny len rozbehne tak dotycny pachatel ti aj na kolobezke hned za rohom zdrhne ... navyse do jimnyho nalozis okrem seba este snad spolujazdca vedla a mozno tak psa este dozadu aj to nejakeho nevelkeho ... a to je vsetko... pachatel plus nejaka policajna vybavicka asi bude tahana v privese no jo :-) ...
8. 10. 2019 17:44
Většinou naše složky obhajuju...
Ale k čemu budou Land Cruisery policistům, pohybujícím se většinou na cestě, moc nechápu. Enduristy po lese stejně nechytnou. A jezdit po lese za účelem pořádku je vyhrazeno spíše lesní stráži...
Avatar - kari.laz
8. 10. 2019 14:13
Re: Zajímavé
Zajímalo by mě, zda je tu v diskuzi nějaký policista, který má s Hyundai zkušenosti. Moc infa k tomu nemám, ale co se ke mě jen doneslo, což musím brát s velkou rezervou, tak tam moc spokojenost není.
Avatar - Emel
8. 10. 2019 13:12
Re: Zajímavé
Na druhou stranu, Tucsony byly skoro zadarmo... sleva až 70% myslím. Rámcová smlouva byla na 800 aut, Policie odebrala necelou stovku a zřejmě jí to stačí... bude to ještě zajímavé.
https://zdopravy.cz/…e-vice-aut-3389/
8. 10. 2019 12:49
Re: Zajímavé
No, do Jimny bys posadil například čokla jen na místo spolujezdce (nebo řidiče ;-) ). Z kufru bys ho musel dlouho nafukovat. Na druhou stranu by mohla vzniknout nová soutěž "kolik migrantů se vejde do Jimny".
Avatar - kari.laz
8. 10. 2019 12:04
Zajímavé
Skoro by mě zajímalo, kdo všechno se do tendru přihlásil a jak byli podmínky výběrového řízení nastaveny.
Podle mě volba celkem dobrá, na druhou stranu si říkám, jestli je potřeba zrovna taková "obří" auta. Terénní schopnosti by dle mě v některých lokalitách lépe zastal malý a obratný Jimny například.
Každopádně výběr dobrý a lepší, než kdyby to vyhrál nějaký pseudoteréňák ala iX35.