Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Elektrické SUV inspirované Fordem Mustang začíná odhalovat parametry

Ford chystá v příštím roce premiéru svého nového elektrického SUV, jkteré by mělo být inspirováno populárním Mustangem. A i když do premiéry zbývá ještě spousta času, začíná automobilka pomalu odhalovat jeho parametry.
Zpět na článek
21. 10. 2019 13:00
Re: Volkswagen prodává vlastní nabíječku Ford
jj skvělá věta " Pro rychlejší nabíjení doma však Volkswagen nabízí i vlastní wallbox Ford Connected Charge Station, který by měl nabídnout možnost získat dojezd až 51 kilometrů po hodině nabíjení." :D :D :D :D :D
Avatar - Barrichello
21. 10. 2019 11:53
Re: Ford je řit*
jenže GM se poučilo a relativně se mu daří, navíc tím že nekrachlo vlastně všechno spatilo, protože kdyby ho krachnout nechali, tak vyplatili na soc. dávkách a vecech kolem víc než kolik stála záchrana.
21. 10. 2019 08:36
Re: Ford plácá bláboly
To samozřejmě jo, ale ty počty jim stejně nevycházejí. I kdybychom nepočítali se spotřebou 27 kWh/100 km ale třeba jen 20 (míň to nejspíš nebude), tak při 240 V těch ampérů bude 30. Furt docela hodně
21. 10. 2019 07:44
Re: Pro koho?
... a to je tak všechno, co proti tomu můžeš udělat. 😉😊😁
Nicméně ve vší vážnosti .... ta metafora pokulhává. Já osobně mám na fyzickou lásku jednu "osmiválcovou ženu", jako užitnou mulu ale používám elektrickou "ovečku" Konu.😁 ... Prostě jiné využití. Jinak bys tu svojí ženu v tom šílenym provozu utejral.
21. 10. 2019 05:43
Re: Elektrický Mustang
A pak je tu ještě třetí skupina co díky elektru jedou tam kde by běžný cyklista kolo nesl na zádech
Avatar - CICERO
21. 10. 2019 00:08
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.
Avatar - CICERO
21. 10. 2019 00:05
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.
Avatar - Barrichello
20. 10. 2019 23:50
Ford je řit*
prodeje mu padaj všude po světě a v USA ho drží jenom pikapy a suv, tak to zkusí s elektrem. Aby nedopadli jako Jaguar...
Avatar - Hammunasakra
20. 10. 2019 23:21
Re: Pro koho?
Nejsem extrémní fanda eaut ale JAK bys problémy s emisema a ne nekonečnejma zásobama ropy = kterou navíc dovážíme z jinýho kontinentu = řešil ty?
Avatar - CHerokee
20. 10. 2019 22:52
Re: Elektrický Mustang
A co takhle osedlat motorku ;-)
Avatar - CHerokee
20. 10. 2019 22:50
Re: Elektrický Mustang
Pro důchodce to chápu, pozéři ať raději sedí doma, aby si neudělali bebí...
Avatar - CHerokee
20. 10. 2019 22:47
Re: Pro koho?
Baterky mi vonět nikdy nebudou. Jak to říci...
* Mám pochopení pro chlapy, kteří se rozhodnou věnovat svou... fyzickou lásku... ovci.
* Když mne budou přesvědčovat, že ovce je lepší než krásná žena, budu s nimi intenzivně nesouhlasit.
* Když mi budou vykládat, že "láska s ovcí" je tak nějak pokrokovější a že pouze jí patří budoucnost, budu zavile až zarputile protestovat.
* No a když mi tu ovci namísto ženy budou (jistě přes nějaké pokrokové komitéty v rámci EU) vnucovat, budu proti tomu bojovat, dokud mi budou síly stačit.

A s elektromobilitou to vidím nämlich stejně!
Avatar - CHerokee
20. 10. 2019 22:44
Re: Pro koho?
Nedávno bylo zveřejněno, ze podíl EV na celkových prodejích osobních vozidel v EU za rok 2018 činil 1.6% ... takže jo, je to jakási malá podivná skupina, ale eko blázni se rozhodli, že nám ty nechtěné elektroplečky zkrátka vnutí.
Avatar - 3_diamanty
20. 10. 2019 22:33
Re: Elektrický Mustang
presne... kolkokrat rany na doraz aj od vidlice... ostre kamene trciace v lese zo zeme.. .. teren fakt narocny... a ono nic .. a potom 300m pred barakom ked uz pomaly zosadas z bajku pichnes kdesi na rovine v trave kolo ani nevies na com... to poznam...a aj to nas.ere este viac ako ked to pichnes v terene lebo tam sa tomu clovek ak sa to stane ani vobec necuduje
20. 10. 2019 22:24
Re: Elektrický Mustang
No a co? Je spousta lidí co nejezdi na kole proto aby se zbytečně potili, ale prostě že si vyjedou ven a jedou tiše a vadí jim že přijedou domu zpocený.
Nechápeš, že nejsi na světě sám a každý má jiný zájmy?
Je spousta lidí jako ty co sportují na kole a rádí na něm jezdi právě proto, že se zapotí a zamakají. Ale pak je tu spousta dalších lidí, co na kole jezdí z rozličných jiných dalších důvodů a jim se elektrokolo velmi hodí, protože se zbytečně nepotí (třeba při cestě do práce), nebo na výletě, dojedou dál než by dojeli bez motoru, vyjedou větší kopce.
atd. ...
20. 10. 2019 22:22
Re: Elektrický Mustang
Jo s těma defektama jsi to vystihl, mám to taky tak
A kolikrát letím po kamení rány jak prase a nic, a jindy jedu úplně pomaličku a najednou prázdné kolo ....
20. 10. 2019 22:17
Re: Ford plácá bláboly
Nabíjení a vybíjení jsou 2 rozdílné věci a každá má naprosto jiný průběh.
Vybíjení je závyslé na tom jak na to člověk "šlape".
Nabíjení zase na stavu, teplotě baterie, teplotě okolí, kapacitě samotné baterie a výkonu nabíječky.

https://cleantechnica.com/…ging-graph-0.png

Tady je graf nabíjení několika aut. Jako jedno z nejlepších nabíjení má Audi Etron, které nabíjí stabilně cca 130-150 kW do 75% kapacity baterie,pak prudce klesá.

Tesla Model 3 sice umí "až" 250 kW, ale jen prvních 10-15%, pak postupně klesá.
Do 50% kapacity bude mít Tesla navrh, pak zase už ne.

Ještě tam chybí nový Porsche Taycan, který by měl také umět 250 kW.
Avatar - 3_diamanty
20. 10. 2019 22:14
Re: Elektrický Mustang
ono je nakoniec asi jedno ci na 15 kilovom bicykli sedi 80 kilovy chlap alebo na 25 kilovom bicykli sedi 70 kilovy chlap .... tie defekty tu budu asi stale... navyse zalezi od terenu presne... :yes:

a sam zo skusenosti viem ( kedze som kedysi hodne bajkoval po lese ) ze su dni aj mesiace ked nechytis ziaden defekt az mas pocit ze tu malu sikovnu pumpu a nahradnu dusu nosis v batohu pre paradu ... ale potom pridu aj take dni ze sa napriklad vracias z cyklotury a dostanes 2 defekty hned par minut a par km po sebe na jednej ceste domov z vyletu ... takze v tomto si clovek fakt nevyberie...
20. 10. 2019 21:58
Re: Elektrický Mustang
Když si chci zacvičit na kole, sednu na 6kg žiletku. Elektrokolo mám na hezký výlet třeba na nějaký hrad kdesi v kopcích. Nechci tam přijet zpocený jak dobytek a nechci tam jet ani autem.
20. 10. 2019 21:52
Volkswagen prodává vlastní nabíječku Ford
Čtete ty bláboly po sobě? :no:
20. 10. 2019 21:51
Re: Elektrický Mustang
Defekty jsou, ale to souvisí s terénem kde jezdím. Kolo ale není zatížené jen vlastní hmotností, je to přece součet s jezdcem a jestli váží dohromady 100 kg nebo 110 kg nehraje podstatnou roli.

Zákazy samozřejmě můžou přijít. Zatím má elektrocyklistika obrovský boom, hlavně v zahraničí a zásadní problémy nejsou. Uvidíme, když tak si aspoň stihnu ještě užít než to omezí. Je to i o ohleduplnosti k ostatním, turistům apod.

PS. a za 2500 EUR dobré horské elektro určitě nekoupíš, to je ještě daleko dražší
Avatar - 3_diamanty
20. 10. 2019 21:34
Re: Elektrický Mustang
chapem...

tu som nieco nasiel http://www.biker.sk/…elektrobicyklov/ .. samozrejme cenu neber ako negativum... ked na to mas tak ok.. ale co tie defekty? je to fakt tak zle? mas uz skusenost?

PS: inak ked bude mat kazdy v lese uz elektrokolo tak sme na najlepsej ceste zakazat ich aj na mnohych cyklotrasach ... takze to mas tak.. z velkej vyhody moze byt potom razom "nepouzitelna" vecicka ... ono je to vsetko pekne to elektro kym to nema kazdy ... ale ak sa to rozmnozi po lesoch taketo elektrosialenstvo tak to bude paradoxne za mna znamenat rychly koniec elektrokola aj jeho akychkolvek vyhod ... a ja dam krk ze klasicke kolo ho prezije aj nadalej a nikomu nikde prekazat nebude....

PS: osobne za dane prachy elektrokola ( okol 2500 eur ) za mna radsej klasicke spickove karbonove celoodpruzene kolo... ale to je len moj pohlad... kedze este sa necitim na pomoc baterky :D
20. 10. 2019 21:26
Re: Elektrický Mustang
Enduro motorek mám několik, ale je čím dál větší problém s nimi jezdit
Elektrobajk je hodně podobný a problémy téměř nejsou
Avatar - 3_diamanty
20. 10. 2019 21:24
Re: Elektrický Mustang
proste ides az za limit bezneho bajku ... chapem... to potom asi rovno skusim enduro motorku ked budem mat raz aj ja takuto potrebu .. ale nie nie ok... mne postaci klasicky bajk... prave v tom je pre mna ta jeho pointa a krasa :yes:
20. 10. 2019 21:19
Re: Elektrický Mustang
Můžu jet o hodně těžší terén a to mě baví. S normálním bych to nedal

a na střechu kolo necpu, nakládám ho do auta
Avatar - 3_diamanty
20. 10. 2019 21:15
Re: Elektrický Mustang
a v com spociva vyhoda elektrokola ( inak nechcel by som taketo tazke hebedo davat na nosic na strechu auta )... lebo ja bajkujem vlastne aj preto aby som si aj fajne "zamakal" popri tom... bavi ma to ... a aj posilka ma bavi preto lebo si tam zamakam ... asi som divny ale mam rad aktivny pohyb aj sport..... a na vozenie sa mam zase auto ... aspon mne zmysel elektrokolo nedava... v dobrom :yes:
20. 10. 2019 21:00
Re: Elektrický Mustang
Já mám ještě těžší a stejně už jezdím jen na něm. Normální kola jsem dal pryč
20. 10. 2019 20:59
Re: Pro koho?
Až se tohle bude vyrábět (tak nejdřív za 2 - 3 roky), budeš na to nahlížet úplně jinak ;-)
Tady vyleze článek o elektromobilu a pro většinu je to jako mávání červenym hadrem před obličejem. Ať si koupí kdo chce co chce. OK, nesouhlasím s přímou dotací na koupi EV, ale jinak za mě použitelná alternativa na ježdění po městě.
20. 10. 2019 20:59
Re: Ford plácá bláboly
Předpokládám že se chlubí maximální možnou hodnotou, jinak by ten údaj neměl moc smysl
Avatar - Beefcake
20. 10. 2019 20:53
Re: Pro koho?
Kritika Fordu nebude, ako to byvalo kedysi ? Uz je cielom len nejaka vysnena skupina EV vodicov ?
20. 10. 2019 20:48
Re: Ford plácá bláboly
Také mi to "nesedí". Ono to nabíjení ale není po celou dobu konstantní. 150 kW bude maximální výkon.
Avatar - 3_diamanty
20. 10. 2019 20:31
Re: Elektrický Mustang
tie elektrobajky su moc tazke za mna ... 22 kg alebo aj viac to je proste moc... v tomto smere mam radsej klasicky bajk ( moj scott ma okolo 12 kg - horsky bajk ) ... s tym sa mi daleko lepsie manipuluje ... ale je pravda ze zase si tam odkazany len sam na seba ( co ale v pripade bicykla je za mna uplne ok .. lebo to je ta jeho pointa )
20. 10. 2019 20:26
Re: Elektrický Mustang
Tak zrovna el. bicikle bych asi nehanil. Jsou podle mě zatraceně fajn
Avatar - 3_diamanty
20. 10. 2019 20:23
Re: Elektrický Mustang
ta "zachrana" planety skrz elektricke SUVecka ... el. kolobezky.. el. bicykle.. el. vsetko...... je coraz tragikomickejsia... normalne mi je z toho do placu ..
20. 10. 2019 20:14
Elektrický Mustang
to je schíza v posledním stádiu.
Avatar - CHerokee
20. 10. 2019 19:37
Pro koho?
Pro elektropozéry, kteří moc neumí řídit, musí jít s dobou a tedy kupovat baterky (..co by tomu jinak sousedi a přátelé podobného ražení řekli a co teprv Gréta...) ale v soukromí onanují nad plakátem V8 mustanga, na kterého nemají koule.
20. 10. 2019 16:07
Ford plácá bláboly
Pokud při 150 kW nabíjení získají za deset minut dojezd 93 km, počítají se spotřebou cca 27 kWh/100 km
Aby při stejné spotřebě získali dojezd 35 km za hodinu nabíjení ze zásuvky 240 V, muselo by tam téct 40 ampérů.