Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Subaru Levorg: Designově povedený prototyp druhé generace pohání nový turbomotor

Prototyp druhé generace kompaktního kombi od Subaru láká na ostřejší vzhled a novou techniku v útrobách.
Zpět na článek
Avatar - Beefcake
24. 10. 2019 15:50
Re: Husty dizajn !
No ved to je ok. Prototyp je uz skoro seriova vyroba. Koncept je nieco ine.
Avatar - iudex
24. 10. 2019 09:20
Re: Prodeje
Ten nasávací otvor na kapote výrazne prispieval k dravému výrazu Levorgu. Keď ho pri facelifte dali preč, akoby vykastrovali býka a spravili z neho vola.
EDIT: vidím, že nie som sám s tým názorom na otvor v kapote, kolega Renoo vyššie to vidí rovnako.
Avatar - iudex
24. 10. 2019 09:18
Re: Levorg ožije?
Jo, to by bolo fajn. :yes: Uvidíme ale, či to vôbec príde do Európy.
Avatar - Emel
24. 10. 2019 08:29
Re: Husty dizajn !
V nadpisu je Subaru Levorg: Designově povedený prototyp druhé generace... tak nevím... ale vypadá to dost jako final.
24. 10. 2019 00:34
Prodeje
Prodejům by pomohlo, kdyby ho zvedli, a udělali z něj menšího (a levnějšího) sourozence Outbacku. Jinak je to jen další kombík ... A ten nasávací otvor na kapotě byl příšerný, jestli ho vrátí, tak to tím zase zabijou ...
Avatar - Beefcake
23. 10. 2019 22:58
Re: Husty dizajn !
Prave. ze toto uz koncept nie je a pritom si to zachovalo ten styl:
https://www.carmagazine.co.uk/car-news/first-official-pictures/subaru/subaru-viziv-tourer-concept-details-info-pictures-spec/
To, keby zacali robit v tom kovovom prevedeni, to by bol inaksi zjav na cestach.
Avatar - Emel
23. 10. 2019 21:23
Re: Husty dizajn !
Už je to tady... teda pořád jako koncept? Ale takhle by to šlo.
Avatar - 3_diamanty
23. 10. 2019 17:40
Re: Super 160 - 200 koní 10,9 na kilo
tak to je fakt... lebo ked japonca tak prave s cvt.. ci uz mitsu alebo subaru :yes:

zlate cvt https://www.youtube.com/watch?… ..s manualom by si na tu stovku aspon o sekundu zaostal
Avatar - Beefcake
23. 10. 2019 15:55
Re: Levorg ožije?
Uz par rokov stare info o 1.8T hovoria o 150kW.
Avatar - Beefcake
23. 10. 2019 15:52
Husty dizajn !
JAsny odkaz na koncept.
A spravy o chystanej 1.8T evidentne nekecali.
23. 10. 2019 15:13
Levorg
Levorga som mal objednaného, ale kvôli preťahom zo strany importéra to nakoniec skončilo u G31 540xi - veď kombík ako kombík :) Hlavným problémom Subaru ani nie sú autá (aj keď aktuálna paleta je taká skôr pre kľudnejších vodičov, čo ku image značky nie celkom sedí), ale neschopný a neochotný importér + biedna sieť servisov.
23. 10. 2019 13:31
Re: Super 160 - 200 koní 10,9 na kilo
Taaaak určiteee. Hlavne, že minulý Levorg mal s 1,6 T (170 k) 8,9 na kilo.
23. 10. 2019 13:07
Re: Levorg ožije?
Za mě taky :yes: :yes:
Zejména maska je dost podobná stávajícímu XV, jen ostřeji řezaná, takže bych věřil, že jí můžou zachovat. Zadní partie taky nevypadá, že by tam bylo jenom nějaké designové cvičení, takže proč do toho nějak zvlášť hrabat. Ale je pravda, že u Subaru jsou zabíjením konceptů proslulí. Inu, uvidíme.

Osmnáctistovka by byla fajn. Původní 1.6 je tak akorát pro normální svezení, nějaký koník navíc by se pod haupnu stopro vešel. Současnou atmosféru jsem naštěstí neměl možnost vyzkoušet.

Variátor by pro mě překážkou určitě nebyl. Ano, ubírá něco z pocitu dynamičnosti, ale řadí příjemně plynule, neškube, v případě Levorgu ani nekvílí v konstantních otáčkách. Prostě neobtěžuje a od toho by automat měl být. To, že by pro sportovnější svezení byl manuál lepší, nerozporuju, ale od toho tu tak docela není Levorg.
Avatar - KANKUNEN
23. 10. 2019 12:57
Super 160 - 200 koní 10,9 na kilo
CVT ti výběr auta ulehčí.
23. 10. 2019 12:52
Změna
Levorga jsem měl a čekal jsem facelift na nový motor s tím, že ho vyměním. K tomu nedošlo a Levorg už je pryč a prozatím jezdím v Passatovi. ta CVT převodovka u mě nikdy nebyla problém, ale změna na dvoulitr + ztráta díry na kapotě... no pohledově kus obyčejného auta s velmi průměrnou dynamikou. Pokud bude novinka s něčím výkonnějším než 1,6 DIT a udělá něco s tou nudou, kterou nahodilo po faceliftu, tak možná bude opět stát doma v garáži.
Avatar - Ozzman
23. 10. 2019 12:47
Re: Levorg ožije?
Počkej, ono ti to nadšení zabije Cé Vé Té :D
Avatar - iudex
23. 10. 2019 12:34
Levorg ožije?
Vyzerá to výborne, dynamický ostrý dizajn, to sa mi páči, také STi kombi. Uvidíme, čo z toho sa dostane do série, prototypy Subaru sú vždy zaujímavé, ale séria býva vymäknutejšia.
Zaujímavo vyzerá aj info o motore, po totálnom sklamaní s impotentnou atmosférou vyzerá fúkaná 1,8ka nádejne, to by mohlo byť blízke 200 koňom a to by bolo fajn. Ale s variátorovou prevodovkou žiaľ musíme rátať.