Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: TEST Suzuki Jimny – Velké emoce v malém balení

Může se zdát, že v dnešní emisemi a bezpečnostními normami sešněrované době už nemůže vzniknout zcela jednoduché, líbivé a přesto maximálně zábavné auto. Suzuki se však podařilo takřka nemožné.
Zpět na článek
Avatar - Katikakus
31. 10. 2019 16:04
Trefa...
...do cerneho. Tohle se Suzuki neuveritelne povedlo. Pristi rok me ceka vymena druheho auta v rodine, tak snad se do te doby zkrati cekacky. Tohle by byla super hracka na vikendy mimo zpevnene komunikace i prcek na popojizdeni kolem komina.
Avatar - 3_diamanty
30. 10. 2019 23:53
Re: auto na dříví
mne sa tiez paci ale ako 3 dverak ma za mna hodne obmedzene moznosti.... a dnes uz aj niva ma 5 dveri lebo je jasne ze su praktickejsie a taketo auto aj viac toho unesie... ci uz nakladu ale aj ludi.. a to je pre pracovny stroj proste plus ( rybari, polovnici, ochranari a pod ) ... u sportiaka by som 5 dveri samozrejme nechcel ale u pracovneho 4kolkoveho auta ma len 3 dverova kasna dost obmedzene moznosti... skoda

takze ked chce clovek zobrat rodinu na rybacku ( alebo na piknik do lesa ) aj so psom tak tu treba uz aspon 5 dverak nivu https://img2.auto.cz/…ull/3970873_.jpg ... ta je v praxi daleko pouzitelnejsia :yes:
30. 10. 2019 22:34
auto na dříví
Je to už pár měsíců, co jsem na obrázcích poprvé spatřil nového Jimnyho.
V té době se mi kradla na mysl otázka, zda právě nenadešel čas k výměně - dnes už jedenáctileté (slečny) - Grand Vitary.
Jimny se mi strašně líbil. A líbí se mi pořád - a naživo ještě mnohem víc!
Hlavně se mi líbí to, co dovede. Pro mne to znamená to, že to je auto, se kterým se dostanu pro dříví asi mnohem dál, než se zmiňovanou Grand Vitarou. A ještě ke všemu je krásný...

Nicméně - počkám.
Jimny je pravděpodobně jedno z nejlepších aut pro zloděje dřeva, jako jsem já.
Ale - Grand Vitara mě nikdy v mém monkey business nezradila. A navíc umí to, že mě odveze i dennodenně do práce, o víkendu na výlet nebo na benzínku pro cigára a třeba i pod Mont Blanc - vše vyzkoušeno. Umí to výborně.
Bojím se, že s tím Jimnym bych byl omezen jen na to dřevo a cesta k Mont Blancu by byla tak trochu tortura...

Takže počkám.
Dle slov Suzuki dealera je velmi pravděpodobné, že se kolem 2020 zjeví Grand Vitara nová.
Pak ještě chvíli počkám, až výrobce nalezne vakcínu na průvodní miminkovské nemoci a pak možná (možná!!!) svou stávající královnu vyměním za věž.
Možná...

Ale k tématu - Jimny je (když už jsem začal s těmi šachy) vážně střelec :yes:
Avatar - CICERO
30. 10. 2019 22:07
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.
Avatar - woody-alien
30. 10. 2019 21:29
Dodací doba
Cca před dvěma týdny jsem byl na výměně oleje se Sportem a Jimnyho si prolezl. Ten design je prostě trefa, přitom tak jednoduchý, nic světobornýho. Opravdu věřím, že na tohle se chytnou i ti, co o Jimnym nikdy neslyšeli a nevyužili by ani desetinu jeho schopností.

Pokud se týká dodací doby, obdržel jsem od dealera poněkud jinou...a vyloženě odstrašující informaci. Dvacet jedna měsíců. To si myslím, že bych zapomněl, že jsem si vůbec objednal nějaký auto. :D
Ale moc tomu nevěřím, to by snad nemělo ani smysl spouštět prodej.
Avatar - woody-alien
30. 10. 2019 21:21
Re: Hnuti pěti hvězd - Mára je nový Samurai
Velmi rozumná úvaha. Já bych ale Jimníkovi těch pět hvězd nechal, ve své hodně specifické kategorii je to opravdu unikum, podobně jako ta Miata ve své. A SSS by se podle mého měl v pohodě spokojit se čtyřmi.
30. 10. 2019 19:36
Re: Pětihvězdičkové auto
Aha. Neprošel všechno.
Avatar - Emel
30. 10. 2019 17:33
Re: Pětihvězdičkové auto
V galerii je oboje. Třeba fotky 5-7 jsou s manuálem. Zřejmě tam je smíchaných více aut.
30. 10. 2019 17:14
Re: Pětihvězdičkové auto
Tak znovu. Testér píše o manuální převodovce, foto v galerii ukazuje volič automatické převodovky. Předpokládám, že fotili testované auto. Nerozumím?
30. 10. 2019 15:45
Re: Ten zasa strašne kecá ...
500konove SUV má implementovanu emisní pokutu v cene jednoho Jimnyho. A má přeplňovaný motor
Avatar - CICERO
30. 10. 2019 15:26
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.
Avatar - _beta
30. 10. 2019 15:17
Ten zasa strašne kecá ...
Citujem:
Může se zdát, že v dnešní emisemi a bezpečnostními normami sešněrované době už ...

To sú také strašné kecy. Hlavne keď nie je problém kúpiť sedany, SUV s výkonom vyše 500 koní, keď autá majú vyššie výkony ako pred pár rokmi superšporty.
Testy za posledných pár týždňov sú toho dôkazom.

Kecy, kecy, kecy ...
Avatar - Martin911Turbo
30. 10. 2019 14:36
Re: Pětihvězdičkové auto
V konfigurátoru je klasicky manuál, ale je i automat což mě překvapilo
Sám ho vyzkouším a porovnám se svým René co Jimny zvládne, zatím všude jen chvála
Avatar - Emel
30. 10. 2019 13:57
Re: Hnuti pěti hvězd - Mára je nový Samurai
V poslední době tu bylo 2x 5er a 1xSQ8 s 5*

Jinak... když už chceme ctít nějaké okrajové zaměření auta, tak bych těch 5* viděl spíš u MX-5 než u Jimnyho. A asi by se dalo namítat, že i Swift Sport je ve své kategorii srovnatelně dobrý. Ale jsou to jen hvězdy a beru to spíš jako takový comming-out testera, že se mu auto fakt líbilo :-)
Avatar - WinDiesel
30. 10. 2019 13:56
Zmenšená kopie Mercedesu G-třídy
:D :-!
Vidím v tom i značně zmenšený Hummer.
Avatar - 3_diamanty
30. 10. 2019 13:19
Re: Hnuti pěti hvězd - Mára je nový Samurai
inak za posledne 3-4 mesiace je tu uz hadam aspon 5 aut s 5 hviezdami.. sranda.. najprv polroka suchoty a potom takyto nadupany druhy polrok :yes:
Avatar - 3_diamanty
30. 10. 2019 13:16
pecka
zeby prve auto od suzuki ktore tu ma 5 hviezd? pecka... a hlavne pochvala aj pre suzuki ze seriozne sikovne terenne auta este nadalej neopustili kvoli vidine nejakeho biznisu a kvantity .. suzuki je dnes za mna jedna z najsikovnejsich automobiliek :yes:

PS: ale aj tak sa stale modlim za 5 dverak... verim ze raz pride .. ved ani niva ho nemala hned.. ;-)
Avatar - CICERO
30. 10. 2019 13:06
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.
30. 10. 2019 13:05
Pětihvězdičkové auto
.. po dlouhé době :yes:
ale jsem trochu zmatený, na fotkách vidím volič automatické převodovky, v testu se píše o manuálu?