Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Aktualizováno: Škoda Octavia IV unikla ven včetně fotek interiéru. Takto vypadají oficiální skici

Čtvrtá generace Škody Octavia se světu představí už příští týden, ještě před oficiální premiérou se ale na internetu objevil další únik, jenž z profilu zachycuje karosářskou verzi kombi a interiér. Krátce poté jsme se dočkali oficiálního náčrtu kabiny.
Zpět na článek
8. 11. 2019 08:39
Škoda
Další zgarb od škodovky :D. Poruchové, předražené auto. Člověk je rád, že dojede z bodu A do bodu B. Nikdy víc Škodovku :no:
7. 11. 2019 15:17
:-D
aaaa tady někdo okopčil palubovku od bmw z4
Avatar - twistedTSD
7. 11. 2019 01:08
Re: minimum HW tlacitek
Wtf...ega? snad sám nejlíp vím, jaká teplota je mi příjemná. Kromě toho se rozhodně neřadím k těm, po kterých je zásadně nastaveno zvěrstvo typu low/high do zavřených ofuků a ventilace na max.
6. 11. 2019 22:28
Zase strašný obstrukce
Tohle to skodovkarsky honění si nad každým kouskem světýlka je hrozně trapný.
Avatar - _Karel_
6. 11. 2019 20:43
Re: minimum HW tlacitek
Bože do čeho jsi to vložil mozek...
Climatronic udržuje nastavenou teplotu. Toť vše. Rozhodně teplotu sám nijak neřídí dle potřeby řidiče nebo pasažérů.
Já v těchto dnech jezdím někdy ve svetru a někdy v tričku. Běžně za den mám 4 a více jízd. Někdy jsem z venku vymrzlý a chci se zahřát.
Je logické, že v těchto situacích několikrát denně měním nastavenou teplotu.
Tak nikomu nevykládej co si má uvědomovat a nestarej se o to, co s topením dělají jiní.

Pomíjím, že jsi buď netrefil komu odpovídáš, nebo je tvoje reakce naprosto nesouvisející s tím, co psal twisted.
6. 11. 2019 20:30
Re: minimum HW tlacitek
Měli byste si uvědomit, že Climatronic rozhodně umí řídit teplotu lépe než vy. Vzdát se svého ega a pochopit, že Climatronic je pro řízení teploty prostě lepší.
Avatar - _Karel_
6. 11. 2019 20:27
Re: Takto to bohuzial je
Mazdy mají své chyby stejně jako škodovky. Mají stejně tragické laky, Mazda navíc pořád rezne, diesely dlouhodobě nic extra ve spolehlivosti...
Škodovky jsou normální auta v něčem lepší a v něčem horší než konkurence. Už mě nebaví to pořád psát dokola.
6. 11. 2019 19:35
Re: Takto to bohuzial je
Kiez by si nemal pravdu a islo by o vyborne auto za dostupnu cenu. Bohuzial to tak nieje a myslim ze ani nasledujuca generacia natom nic nezmeni, ba naopak. Predpokladam ze cena pojde hore pretoze auto bude "vyspelejsie". To ze bude chaotickejsie na pouzivanie(klima, automat) vidiet uz teraz.
Mazdy su vyborne auta so skvelymi jazdnymi vlastnostami a nadhernym interierom(v testoch pouzivaju slovo premiovy). Tesly su EV auta s technologickou prevahou oproti konkurencii v radoch niekolkych rokov. Pri skodovke sa docitas ze na pouzitej platforme carovali s priestorom. Takze asi tak(vid scala na platforme pola). Nic viac. Takze asi tak.
Avatar - _Karel_
6. 11. 2019 17:42
Re: Takto to bohuzial je
Hele já chápu, že bys chtěl slyšet, že je to příšerná předražená plečka, kterou si kupují leda naprosti automobiloví analfabeti. Na rozdíl od Mazdy a Tesly. Tak jo, je to tak.
6. 11. 2019 17:34
Re: Takto to bohuzial je
Skoro kazda automobilka ma uz dnes predajnu v kazdom okrese takze so servisom by nemal byt problem. Lacnejsie diely? No otom by sa dalo polemizovat. Takze stoji viac a predas za viac. Aky bude rozdiel oproti inemu autu ktore kupim lacnejsie a predam o trochu lacnejsie ako octaviu?
Avatar - _Karel_
6. 11. 2019 17:18
Re: Takto to bohuzial je
Je to český auto. Dá se servisovat úplně všude, na každým rohu. Díly relativně za pár korun.
U nás stojí víc, ale výborně si drží cenu. Vzhledem k velikosti kufru ideální rodinné auto value/money. Zpracování, interiér a použité materiály jsou kraviny, které zajímají nás fandy aut, ne typického kupce.
6. 11. 2019 16:45
Takto to bohuzial je
Bez ohladu nato ake "dobre" bude to auto tak sa bude dobre predavat a budu vsade. To je podla mna dost smutne.
Asi som este neprisiel nato v com octavia okrem priestoru vynika.
Cena?
Pouzite materialy?
Spracovanie?
Spolahlivost?
Interier?
Exterier?
Avatar - twistedTSD
6. 11. 2019 15:50
Re: minimum HW tlacitek
Já zase nechápu lidi, kteří nechápou, že
a) ne vždy jezdí jedním autem výhradně jeden a ten samý člověk.
b) ne všichni mají na klimu stejné nároky. Já míval z klimy nepříjemné zdravotní problémy, proto se snažím teplotu aspoň trochu přizpůsobit té venkovní.
6. 11. 2019 15:10
Re: minimum HW tlacitek
Taky si to říkám, samozřejmě je fajn mít klasické ovládání klimatizace, minimálně teda teplotu, výhřev sedaček, případně vyhřívání oken. Jinak je mi to jedno a jak říkáš, nastavíš teplotu a jedeš.
6. 11. 2019 15:06
Re: v zivote jsem nevidel nic hnusnejsiho
Corolla I Mazda 3 mají dobrý interiér, Ceed taky, byť materiály nejsou nejlepší (na druhou stranu cena je dobrá). Ale i30? Vždyť má jeden z nejhorších interiérů ve své třídě, určitě je to posun oproti minulým generacím a už se na to dá koukat, ale jako příklad bych to vážně nedával.
Avatar - kaa
6. 11. 2019 10:06
Re: Na první kouknutí
Ovšem až na ten volant. Ten je strašný.
6. 11. 2019 09:27
si to koupim
Je to vsude kazdej den, si to koupim
6. 11. 2019 08:52
Dvouramenny volant
Ten volant je ale fakt úlet. To bylo naposledy ve Felicii.
6. 11. 2019 07:40
ale jo
pro imbecilni rozvazece letacku na susenky a damske vlozky jako fasunk dobry
6. 11. 2019 07:02
To akí šupáci v odratých kraťasoch
sú na sedadlách.
Žeby nový Škoda dress code? ;-)
5. 11. 2019 22:00
Re: Interiér
Fotky jsou z předprodukčních aut, ta sériová se ještě nevyrábí. Volant zůstane a postupně půjde do všech modelů. Bude ale ještě volitelný 3-ramenný sportovní.
5. 11. 2019 21:40
Mimo téma
Jako, že se vaše stránky a to hlavně fotky, se téměř nedají sledovat v mobilu, už jsem si zvykl, ale koukám, že i v chromu ve win10 je to nepoužitelný paskvil :D
Avatar - mrha
5. 11. 2019 21:39
Re: minimum HW tlacitek
Já mám naopak climatronic standardně vypnutý a používám ho jen občas. Nemám rád klimatizaci. Raději si otevřu střešní okno a zadní okno a vytvořím v autě příjemný proud vzduchu i bez climatronicu. Při letošním počasí od jara do podzimu.
5. 11. 2019 21:37
Re: v zivote jsem nevidel nic hnusnejsiho
Corolla, mazda 3, kia ceed, i30 myslim tiez. Skodovka sa snazi zjavne o nieco nove ale mam pocit ze im to velmi nejde.
Avatar - hugino
5. 11. 2019 21:30
O IV
Z profilu sa mi zdá od stlpika C to auto nenormalne velke.Octavia III je proporčne podla mna krajšia.Pristrojovku a volant má podla mna Golf VIII krajší.Ale aj tak sa im bude Octávia IV dobre predávať. ;-\
Avatar - CICERO
5. 11. 2019 21:25
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.
Avatar - CHerokee
5. 11. 2019 21:24
Fakt?
Není to snad úplně jedno? Vždyť jich brzy budou plné ulice....
Avatar - CICERO
5. 11. 2019 21:22
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.
Avatar - CICERO
5. 11. 2019 21:19
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.
5. 11. 2019 20:44
šaškárna
tywoe to je větší šaškárna než představování Favorita za komančů..... ještě famfáry, napatlaný modelky a upocený politiky se zlatejma nůžkama u stuhy a máme to kompletní.
Avatar - _Karel_
5. 11. 2019 20:23
Re: minimum HW tlacitek
Chápat to nemusíš, ber to jako fakt.
5. 11. 2019 20:06
Re: minimum HW tlacitek
Já zase nechápu lidi, co mají potřebu neustále něco nastavovat u Climatronicu. Prostě sednu a jedu. Výjimečně přidám, uberu teplotu. Ale stejně 99% roku jezdím na 22 stupňů a nepotřebuji nic ovládat. Od toho automatická klimatizace je.
Avatar - Agent  Bureš
5. 11. 2019 19:49
Už to asi nevydržím
Já už se tak těšííím! Nejlepší Škodovka všech dob už bude brzy venku. A bude to všech směrech nejlepší auto na trhu, to už je teď jasný. Ty "nechtěné" úniky mě tak nažhavily, že už to snad nevydržím! Hlavně doufám, že nebude mít vzadu víceprvek a bude mít řádně tuhý podvozek (jako tradičně), abychom si ty naše silnice pořádně užili!
Avatar - reign88
5. 11. 2019 19:29
Re: minimum HW tlacitek
Tiez nechapem tej novej mode tlacit vsetko na dotykove displeje. Poznam par ludi, ktory maju Peugeot 3008 a 5008 a jedine vytky od nich smeruju na nutnost pouzivat dotykovy displej na vela zakladnych veci.
Avatar - mrha
5. 11. 2019 18:56
minimum HW tlacitek
už nyní mě irituje, že musím klimatizaci - ventilaci vypinat pres menu, protoze díky nezávislému topení mám obsazené tlačítko OFF pro klimatizaci tlačíkem pro nezávislé topení, které vůbec tak často nepoužívám.

Zde koukám zcela absentují tlačítka kolem voliče řadíči páky a další.

Bojím....
5. 11. 2019 17:30
Re: v zivote jsem nevidel nic hnusnejsiho
Exteriér nehodnotím, neb jsem ho neviděl, interiér s velkým náskokem Mazda 3
5. 11. 2019 17:29
Re: Interiér
Zvenku to možná bude i pěkný auto, ale ten vnitřek je hroznej, ovládání ventilace dotykem, vyloženě hnusnej volant, No jsem zvědav na produkční verzi a hlavně jak bude vypadat v nějaké základní verzi.
Avatar - _Karel_
5. 11. 2019 17:26
Oktávka
Volant mi přijde, jako by mu někdo v dílně uřízl spodní rameno.
Interiér celkově - mám sice rád minimalismus, ale z těchto fotek je to až moc vykradenej sklep (copyright Dinar).
5. 11. 2019 17:08
Čumprkudlík
Co ten čumprkudlík jako volič převodovky?

To při nějakém náročnějším parkovacím manévru budu muset furt hledat čumprkudlík? Kousek dopředu, otočit volantem, čumprkudlík, kousek dozadu, otočit volantem, čumprkudlík, kousek dopředu, otočit volantem, čumprkudlík?

Co je špatného na klacku nebo aspoň joysticku?
5. 11. 2019 17:03
Re: Interiér
Volant je zvláštní, ale až tak mě neirituje. Do očí mě spíš bije (ne)přechod palubní desky na dveře, resp. vypadá to jak když každý díl dělal někdo jiný a potkali se až na výrobní lince.
Vytrčený roh ventilace vlevo: https://cnc.cdn.dopc.cz/…6nbMCwXRY2eyUYmw

Není to můj šálek čaje, nemám rád dotykové ovládání, ale na první pohled to vypadá velmi dobře.
5. 11. 2019 17:00
Re: v zivote jsem nevidel nic hnusnejsiho
A nejaky priklad krasneho interieru a exterieru v rovnakej cenovej triede?
Avatar - Emel
5. 11. 2019 16:32
Interiér
No... to není zrovna na jedničku
- Moc se mi nelíbí zakomponování tmavých mřížek ventilace do toho světlého interiéru, působí to trošku, jako kdyby nedostali béžové díly a dali tam černé z jiného auta.
- Volant už jsem se vyjadřoval, opticky to není ono, zbytečná originalita za každou cenu... ale tak na to si třeba člověk zvykne
- Ovládání ventilace jen přes dotyk je jasně krok zpět, navíc tady ani nevidím ta dedikovaná dotyková tlačítka +- na teplotu pod displejem (ale je to mizerná fotka, tak těžko říct).
- Volič automatu - vypadá to docela dobře, jak se s tím budou dělat takové ty manévry typu vycouvání z příčného stání a následná jízda vpřed... uvidíme, snad to půjde.

No... za mě za 3, a to mám škodovácké interiéry docela v oblibě... i když to je možná právě ten problém :-) . Může to taky bejt předprodukční auto.
5. 11. 2019 15:47
v zivote jsem nevidel nic hnusnejsiho
Interier i exterier jsou naprosto tragicky.
5. 11. 2019 15:43
Volant
:-O Mňa mrdne! :D oni tam dali volant z favorita.. akurát že naopak!
... ale teraz vážne.. čo ten spodok? vyzerá to jak odrezané..
na druhú stranu, sa aspon konečne zbavujú tých fofrklackov v automatoch :D
5. 11. 2019 15:38
Boží fotogalerie
Já bych si prosím přál více oranžových fotek. Třeba detail přední kliky u spolujezdce, zadní kliky vlevo a pak parkovací čidlo. Děkuji :D
Avatar - CICERO
5. 11. 2019 14:37
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.
Avatar - AntonioKekelli
5. 11. 2019 14:17
Octavia
Jsem zvědav jak to celé bude působit, skici co Škoda nedávno zveřejnila působily velmi dobře, ale tady hádám že příď může vypadat přinejmenším divně. Samosebou se mohu plést, je to přeci jen nevhodná fotka na takové soudy, jde jen o první dojem který zakládám na tom, jaký dojem na mne dělají reflektory s ostatními zřetelnými prvky na přídi.. No uvidíme.
Avatar - AntonioKekelli
5. 11. 2019 14:00
Re: únik? aneb...
Neřekl bych, že by se Octavia prodávala hlavně kvůli chatařům, to už byla cenově jinde i ta prozatím současná generace. Navíc, Octavie se obstojně prodává i jinde, v Německu, UK, atp, své kupce si to jistě najde.
Avatar - CICERO
5. 11. 2019 13:30
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.
5. 11. 2019 10:33
Re: únik liftbacku?
Myslím i ten původní konfigurator. Aneb namixovaná scala, Superb a vymyšlený světla...
5. 11. 2019 10:24
Inkontinencia
Škoda auto by už konečne mala niečo robiť s tými únikmi . :D
5. 11. 2019 10:17
Re: únik liftbacku?
@honza_f 1.) Pokud myslíte to modré RS tak to fake byl :yes: 2.) Ano je to poladěný záběr z videa. 3.) Auto.cz má za úkol pro Škodu stimulovat do pondělí každý den nějakým úlomkem českého člověka..zítra to budou ventilky :D
5. 11. 2019 09:48
únik liftbacku?
1. únik liftbacku byl fake a mrzí mě, že to pořád nejste schopni přiznat.

2. není tohle spíš přesvícenej záběr ze včerejšího videa?