Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: TEST Alfa Romeo Giulia 2.0 GME – Navždy krásná, navždy exkluzivní

Po naftové verzi a sportovních variantách QV byl pro nás benzinový dvoulitr poslední neznámou Giulie. Teď si jej můžeme odškrtnout.
Zpět na článek
Avatar - Emel
9. 11. 2019 21:51
Re: Jediny problem = MARKETING
Musíš mít všechno - hlavně musíš mít dobrej produkt, pak kolem něj můžeš začít dělat tu clonu.

Dobře že jsi zmínil Hyundai a Kiu v Evropě. A taky těch 20 let. Protože v tom je pointa - ono to prostě trvá. Hyundai tu dvacet let prodává auta, často pod cenou, dostává se do podvědomí lidí, kultivuje produkt, rozšiřuje nabídku... a dneska tam je - je vnímaný jako plnohodnotný hráč.

Nasypat těžké peníze do reklamy by asi šlo, jenže... ono se to tak rychle nezmění, musel bys bejt připravenej tam ty prachy sypat... no, možná ne 20 let, ale třeba aspoň 10. A po celou tu dobu taky sypat kvalitní produkty. Osobně si myslím, že na to FCA nemá prachy.
8. 11. 2019 14:26
Re: Jediny problem = MARKETING
s prvymi dvomi bodmi kludne budem suhlasit, Seat nejako zvlast nesledujem, beriem ho ako sportovu znacku z mainstream rady VW koncernu a mal som za to ze sa im dari a maju predaje..

S tretim bodom ale nesuhlasim. Mam to priamo od ludi co robia s talianmi, su to babraci, nevedia sa predat. na to aby si bol uspesny, potrebujes aj poriadny marketing a roky masirovania a ono to pride. Bez toho to ale v dnesnej dobe nepojde. Okolo svojho modelu musis vytvorit kult, dymovu clonu, nieco zvlastne, co bude ludi pritahovat. Zober si ako octavia v cechach. To je priam kult, sekta.. :) Ludia proste chcu octavku v kombiku a neriesia nic viac. Za cenu jazdenej o3 si kupis 3er ale ludia chcu octavku. To je excelentny marketing aky si skoda vytvorila v cechach aj na slovensku. Alfa to musi spravit celoeuropsky ale oi to nespravia, nevedia to. Vedia postavit super auto ale nevedia ho predat. Manazer co chce kupit auto na alfu ani nepomysli. A to nemyslim len guliu ale aj stelvio.. Preco to kia/hnujdaj vedia? Pred 20 rokmi korejske sroty, teraz sa v tom nehanbis vozit, su to plnohodnotne auta..

Som sa rozpisal ale vozil som sa na gulii QV a bol som z toho auta ohromeny. A je mi to proste len pluto lebo viem, ze oni to nedaju. Zachrana alfy moze byt jedine ak ju kupi niekto schopny, ako sa to stalo volvu ci jaguaru..
Avatar - Barrichello
7. 11. 2019 21:49
Výroba 4C ukončena
tak už nemaj ani tu stylovku, no s 3 modely, z toho jedním brutálně zastaralým jím to půde těžko....
Avatar - speedfred
7. 11. 2019 19:57
Re: Méně prostoru
Blbosť! Na Stevio okrem QV ide namontovať ťažné.
Áno, nástupný otvor je tak trochu menší ale o to sa lepšie nasadá dozadu :-[]
Avatar - Emel
7. 11. 2019 15:46
Re: Jediny problem = MARKETING
Vidím to trošku jinak
1) SEAT není nějak zvlášť sportovní značka, podle mě prodává většinu aut jako normální mainstream spotřebku a fakticky jenom Cupra je něco víc.
2) Tu spotřebku neprodává nijak zvlášť úspěšně. Jo, 2018 mají 500t+ a růst o 10%... kdysi se ale říkalo, že SEAT potřebuje k přežití alespoň 640t (to bylo poněkud kontroverzní prohlášení v době, kdy prodávali 320t... faktem ale je, že 500t pořád není žádný zázrak vzhledem k modelové ofenzivě a vzhledem k tomu, kolik prodávají koncernoví sourozenci).
3) Nejsem si jistý, že na to marketing stačí... a marketing taky něco stojí. Osobně si myslím, že si kupci cestu najdou, ale prostě to celé chce čas, aspoň třeba 2-3 modelové generace. Normálně bych řekl - pokračovat jako dosud, nové modely, rozšiřovat nabídku tak, aby bylo o Alfě pořád slyšet (a něco jiného, než že má problémy)... a ono to půjde. V dnešní divné době je ale otázka, co má ještě vůbec cenu zkoušet.
7. 11. 2019 15:46
Re: Méně prostoru
Nemůžu souhlasit. Vybírám sedan střední třídy a jako bývalý majitel Giulietty QV jsem zamířil rovněž pro testovačku Giulie, nejřív Super, pak Veloce. A sorry, ale prostě NE. Auto jede dobře, ale po usednutí za volant jsem si nemohl najít pozici, nikdy a nijak. I se sedačkou nejníž u země jsem si říkal, že bych ji potřeboval ještě níž a celkově jsem měl vepředu divně stísněný pocit (což mi normálně nevadí, ale ty áčkový sloupky jsou nějak divně blízko), vzadu mi naopak místa přišlo až zbytečně moc. A pak ty plasty, ach ty plasty, že bych měl z interiéru pocit kvality, tak to fakt ani náhodou, a když si vzpomenu, jaký zvuk vydává kufr při zavření, tak to už jsem v hodně nízký cenový hladině. Tady pro mě už ani ty jízdný vlastnosti nedokáží ta negativa vyvážit, a to mám Alfu rád. Na trhu jsou holt lepší sedany, promiň Alfo.
Avatar - Emel
7. 11. 2019 15:26
Re: Jen potvrzení...
Jo tak... já ty Topperovy texty občas nedočítám do konce. Ne, Optima je samozřejmě úplně jiná kategorie... a co se konkrétně GT týče, tak cenový optimismus dealerů je nepřímo úměrný tomu, kolik jich jezdí :-) . Ale Stinger V6 je jiná písnička.
Avatar - Emel
7. 11. 2019 15:15
Re: Jen potvrzení...
No že by mi třeba z testovaného kousku slevili půl mega trošku pochybuju... ale v principu beru a i to v PS naznačuju, Kia na slevy moc není a Alfa asi trošku cenového jemnocitu umí.
Avatar - Barrichello
7. 11. 2019 15:07
Re: Základní 2.0T 200PS verze....
Amíci se v F1 historicky neangažují, oni maj svoje závody. V evropě jezdí akorát LeMans a tam Corvetty jezdí slušně. Dříve i Vipery
Avatar - Barrichello
7. 11. 2019 15:03
Re: To je furt někoho obviňování, ale
Akorát interiér je hnusnější u XF 2016+ a v ofiko české nabídce je krom nafty jen benzínový čtyřválec.
Avatar - pradeda777
7. 11. 2019 14:29
Re: Základní 2.0T 200PS verze....
Pro budoucí prodejní úspěch AR neexistuje správné politicko-ekonomické klima a bude hůř. :-(
Avatar - pradeda777
7. 11. 2019 14:25
Re: To je furt někoho obviňování, ale
Tak tak....mládež dnes zajímá infotainment...radost z jízdy je už jen pro dědky.... ;-)
7. 11. 2019 14:22
Re: To je furt někoho obviňování, ale
Novější? XE a nové XF jsou jízdně jiná liga než předchozí modely.
7. 11. 2019 14:21
Re: Základní 2.0T 200PS verze....
JJ, za to Chevrolet tam fachá parádně, take it easy.
7. 11. 2019 14:20
Re: Jen potvrzení...
Nahoře je psaná Optima ;-)
7. 11. 2019 13:40
Re: Jen potvrzení...
.... hele žádná Giulie 2.0T nebude stát 1,4 míče.... Já jsem objednával verzi Super 2.0T doklikanou úplně na max a stála po slevě 1,1 a to bylo v prvním roce prodeje.... Dnes když přijdeš do Alfy a řekneš že máš 1,2 mio tak ti dají Veloce 280PS a výbavu jakou budeš chtít.... ;-)
Avatar - Barrichello
7. 11. 2019 11:13
Re: Základní 2.0T 200PS verze....
Kterej se u Alfy moc nekoná, protože se od půlky sezony plácaj na posledních dvou místech před Wiliamsem a bojují akorát s Haasem, kterému se letos auto vůbec nepovedlo. Za nimi už je akorát ten několik let tragický Wiliams.

Ani můj oblíbenec Kimi s tím nic neudělá, protože to auto prostě nemá rychlost, přítlak a nedokáže přinutit gumy aby pracovaly celý závod optimálně.
Avatar - Barrichello
7. 11. 2019 11:10
Re: To je furt někoho obviňování, ale
Tak se nestarej o moje. XE není nic nedostupného ale nějak nevidím důvod proč si to pořizovat. Vyniká to akorát podvozkem, design už oproti XF do 2015 není nic zajímavého a motory sou běžná tuctovka.
Já už až na XK všechny novější jaguary které sem chtěl vyzkoušet, tak sem měl :-) Žádný další už neplánuju.
Avatar - Barrichello
7. 11. 2019 11:07
Re: Standa
Je 3,0; 3,2 a 3,6. 3,2 je v Jeepu. Ovšem 3,0 V6 (234 HP) se používá jen v číně pro 300, Wrangler a Grandčíro (pro to i v rusku)
3,2 je v jeepu cherokee (275 hp)

3,6 má 289-309 HP.


Není problém na to narvat přímý vstřik nebo turba. To normální velký výrobce musí zvládnout.
Avatar - Barrichello
7. 11. 2019 11:06
Re: Méně prostoru
Bohužel tady jsou i od prvního nebo druhého majitele.... A jak jde zničit auto co jezdilo na servis do ofiko servisu a dodržovala nastavené intervaly výrobcem.
Maximálně můžeš oddělat turba, pokud si jantar a jezdíš s tím jak magor.
7. 11. 2019 10:23
Re: To je furt někoho obviňování, ale
On je s tým zapršaným oknom na ACZ už legendou.
Avatar - Emel
7. 11. 2019 10:09
Re: Jen potvrzení...
Nevím o jakých principiálně předokolkových Kiách mluvíš, v těhle vodách je principiálně zadokolkový Stinger, který mimochodem šestiválcem a výbavou stojí 1.4M, je tedy levnější, než čtyřválcová Giulia se srovnatelnou výbavou.

PS: ceníkově, o slevách na Stingera se v Kie moc bavit nechtěli a co mám info od známých pořád nechtějí, nedávno kupoval kamarád V6 se slevou v řádu 50t.
Avatar - Hammunasakra
7. 11. 2019 09:26
Re: To je furt někoho obviňování, ale
Neni o čem = viz http://www.autoforum.cz/…i-letnim-parnum/ rozdíl je docela SYTEJCH +26°C = bílá barva 45°C černý auto 71°C = fakt neni o čem

Jinak na špínu je blbá i ta bílá :*)

Na neviditelnost špíny je nejlepší stříbrná nebo světlejší šedá = ověřeno praxí :-!
Avatar - Ozzman
7. 11. 2019 09:17
Re: To je furt někoho obviňování, ale
Měli jsme několik let černá auta (2ks) a už nikdy více, horko v tom je a navíc je to pořád špinavé...
Avatar - Hammunasakra
7. 11. 2019 09:15
Re: Jediny problem = MARKETING
No to je právě TEN problém = 2násobně = je furt ZOUFALE málo = to náklady na vývoj takhle povedenýho auta nevrátí. Plán prodejů byl spíš 7-násobnej!

Prodejci doufali = a Giulia a Stelvio jim dali docela slušnou naději = teď jen vymejšlej JAK JE TO MOŽNÝ. No prostě VĚTŠINA lidí de do radši, klidně ve všem horšího auta, ale od VELKÝHO výrobce

Což se nakonec maličko povedlo u toho Seatu = konečně po dloooohejch letech část lidí začala vnímat značku TAK jak jim to management koncernu předhazuje vnucuje léta. Byť je to furt stejná nijak zázračná technika

Tak se robí marketing = když to lidem do hlav tlučeš desetiletí = nakonec tomu část z nich začne věřit :-!
7. 11. 2019 08:45
Jediny problem = MARKETING
Alfa postavila paradne auto, ma svoje muchy ale aj vynimocne vlastnosti. A nebyt zbabraneho manazmentu z FIATu tak to auto sa predava dvojnasobne. Detto Stelvio. Toto vam potvrdia aj predajcovia. Kazdy by sa uz na to vyprdol, ale je to ich srdcovka dotovana z predaja inych zaciek. Cely problem alfy je iba a iba v marketingu. Spageti kovboji to proste nevedia robit a ani nebudu vediet. Pozrime sa na koncern co dokazal z hnoja menom seat spravit. A pritom doteraz su to len koncernove skladacky ale fanusikovia zo seatu robia pomaly sportovu modlu. Tak sa robi marketing!!!
7. 11. 2019 08:40
Re: Jen potvrzení...
Dizajn sice predava, ale povest tiez. A alfa ju dobru nema a aj ked postavila solidne auto pyta za nu jednoducho privela v kontexte dalsich faktorov. Naviac sedany sa mne osobne velmi pacia, ale nechcel by som to domov ako jedine auto a ako druhe auto je na mna draha, pretoze zmysel ma jedine ako QV a tam ta cena je vysoka (na mna). Alebo idem motoricky nizsie, ale tam zase D3 asi ponukne viac pri +/- porovnatelnych parametroch ale s neporovnatelnou vybavou. Myslim ze je to uplne pochopitelne, ze je to tak ako hovoris.
Avatar - xxc
7. 11. 2019 07:49
Re: Méně prostoru
Presne tak, tiez som jednu C5 z bazaru kupil v plnej vybave za 11 200 € :-) Ale 49 000 € ako nove by som na to nemal, a mozno keby som mal, tak za to tolko nedam. Aj ked auto to bolo dobre.
7. 11. 2019 06:59
Re: Základní 2.0T 200PS verze....
Ano, včetně tebe. Jsi vlastně dokonalý vzorek nekupce AR ;-)
7. 11. 2019 06:59
Jen potvrzení...
...toho, že optikou diskuzí by se mělo jednat o jedno z nejprodávanějších aut v segmentu, ale reálný kupec řeší množství displejů a nechat se dovézt, ne řídit.
Pak lze pochopit zdejší adoraci principiálně předokolkových Kii, VW apod. Tito lidé nepotřebují parádně jezdící sedan, hledají reklamní plakát, který je odveze.

A druhým důvodem smrti prestižních neněmeckých sedanů je to, že narozdíl od doby před dvěma dekádami má dnes spousta zaměstnanců jako benefit auto. U silnějších firem pak prémiové, ale fleet AR ani Jag jednoduše neumí a umět nebude. Takový zaměstnanec pak již obvykle řeší pouze druhé auto v rodině, jinak používá company car.
7. 11. 2019 04:38
Re: To je furt někoho obviňování, ale
Já se tu o svém kontě nebavím, ty nezklameš. ;-)
7. 11. 2019 04:37
Re: Základní 2.0T 200PS verze....
Chápu, že optikou Moskvy to je nepochopitelné, ale americký HAAS měl hlavního sponzora z Austrálie.

Kopeš tu špatně chlapče. ;-) Sponzor platí vývoj...
7. 11. 2019 04:34
Re: To je furt někoho obviňování, ale
Optikou plakátu určitě, projet si oba i řidičský jantar, pak Arteon nemá moc šancí. Ale lidi nezkouší, lidi z obrázků poznají, viď ;-)
7. 11. 2019 04:32
Re: Méně prostoru
Ty stovky příběhů budou k jakémukoliv lidskému výrobku a nejvíc jich bude ode těch, co koupili z x-té ruky.
Jako ty. Meleš páté přes deváté, mícháš vše dohromady a dokážeš se s každým příspěvkem "vylepšit".

K Giulii něco máš? Jel jsi ji? Nebo jen plkáme?
Avatar - _beta
6. 11. 2019 22:18
Parádny test
Tak u už si niekto nejakú AR kúpte, keď ju tak pekne spropagovali...

EDIT:
Práve som si všimol, že toto BMW 330i stojí plus-mínus rovnako. Tak na to AR kašlite :)

https://www.auto.cz/…le-navrat-128945
Avatar - speedfred
6. 11. 2019 22:08
Re: To je furt někoho obviňování, ale
Skôr by som povedal obyčajný človek v športovom saku. Športovec z neho nikdy nebude a keď ti ide iba o zrýchlenie tak vitaj v "barík klube".
Avatar - 3_diamanty
6. 11. 2019 22:04
Re: To je furt někoho obviňování, ale
gratulujem.. ja snad niekedy v buducnosti prejdem od vw k japoncovi...
Avatar - 3_diamanty
6. 11. 2019 21:50
Re: To je furt někoho obviňování, ale
bracha ma cierne auto... a v pohode... a ak zrovna si nejdes v lete "uzivat s nejakou frajerkou na kapote" tak je to v interieri nadalej v pohode fakt bez ohladu na farbu kasne :D

inak ja som prekvapeny aka je ta biela co mam na aute celkom nakoniec fajn... v minulosti som bol k bielej hodne skepticky a prisla mi ako taka "farba z nudze ".... ale dnes ked mam byt uprimny tak biela mi aj celkom vyhovuje ... urcite viac ako strieborna alebo nejaka seda... a aj celkom napadne ( obcas az svieti ) a elegantne posobi ... ma nieco do seba .. na arteone mi sedi aj ta jeho "zlata" .. ale popravde co nam tu jeden cierny arteon jazdi tak to je masaker... len to chce klasicke strieborne kola nie cierne a mas paradneho sportovca dzentlemena v dokonalom saku :yes:
Avatar - Barrichello
6. 11. 2019 21:50
Re: Méně prostoru
Divný že na netu sou stohy příspěvků z čr i z ciziny o prosakujících dpf, zadřených motorech, hádajících se turbech, výměnách motorů, repasích, rady at se mění olej místo ve 30 tis v 10 a při velké zátěži v 6 :-)

Já s tím motorem neměl sebemenší problém, akorát já to prodával se 130 tis km. Jenom sem nechtěl čekat až ty problémy přijdou, podle toho co sem zjistil tak přichází mezi 150-200 tis km

Jak už sem tu 10x psal, já měnil jen dva nefunkční zámky, taky specialita JLR i když na nich bylo Mde in Germany. :-) zamkneš auto a kára zůstane odemčená - jedny nebo víc dveří. Sem nezažil ani na tom 20 let starým aleru za 5,50 :-)
Avatar - Barrichello
6. 11. 2019 21:46
Re: Standa
Motor, který ti vyvinul někdo jinde a cpeš ho do x modelových řad, kde nejlevněší auto s tímhle motorem stojí na us trhu cca 600 tis Kč v přepočtu tak bude strašně nákladnejch na výrobu. Ty zas dneska perlíš :-)
Avatar - Barrichello
6. 11. 2019 21:44
Re: Základní 2.0T 200PS verze....
No takže Alfa s tím krom sponzoringu a to že Ferrari jim dodává motory, (což už ale dodávalo dávno před sponzoringem) nemá nic společnýho vid :-)

A nejlepší je ten nápis na křídle - Schweiz /Suisse/Swizzera - to se na italský monopost krásně hodí, že jo. Jako kdyby tam Ferrai mělo nápis Denmark :-) :-) :-) :-)
https://cdn-1.motorsport.com/…a-romeo-raci.jpg
Avatar - Barrichello
6. 11. 2019 21:41
Re: To je furt někoho obviňování, ale
A tobě říkaj doma kontokorent? :-) :-)
Avatar - Barrichello
6. 11. 2019 21:38
Re: Méně prostoru
Alero sem měl na letních, fungl nové Barumky. Máš v tom hokej :-)
Avatar - speedfred
6. 11. 2019 21:37
Re: To je furt někoho obviňování, ale
Nemám pocit že by v sedanoch bol problémový výhľad cez zadné okno aj za dažďa.
Avatar - 3_diamanty
6. 11. 2019 21:34
Re: To je furt někoho obviňování, ale
ono dnes uz aj P508 je lift... a mozno prave keby giulia bola tiez uz ako lift ( ako je aj arteon aj superb ) a pripadne by spravili este aj kombik tak by mali daleko vacsie sance to auto predat ako ked ponuknu len jediny karosarsky variant a to zrovna prave v eu "megapopularny" sedan

v pezote asi vedeli preco je nova P508 uz prave ako lift a nadalej aj ako kombik.. len v alfe klasika...tam opat spia a nevidia ani nepocuju co sa okolo nich deje..
Avatar - xxc
6. 11. 2019 21:31
Re: To je furt někoho obviňování, ale
Arteon nie, to uz fakt radsej giuliu. A cierny naco? Aby bolo v aute v lete o 20 stupnov viac? :-)
Avatar - xxc
6. 11. 2019 21:29
Re: Základní 2.0T 200PS verze....
Problem je, ze silnejsi motor je vacsinou drahsi. Tam je pes zakopany.
Avatar - xxc
6. 11. 2019 21:26
Re: To je furt někoho obviňování, ale
Ja by som sedan nemohol, nerad pozeram cez zaprsane okno :-) Inak kto vie, preco na BMW stiera zadny stierac aj po odstaveni a zaparkovani auta na dvore (ale nezamknuti)?
Avatar - 3_diamanty
6. 11. 2019 21:25
Re: Základní 2.0T 200PS verze....
v casoch ked uz 9 z 10 zakaznikov riesia skor velkost displeja ako vykon motora je fakt asi na mieste povedat ze ten je pre giuliu kruty 8-s .. to je pravda... neskutocne kruty :yes:

lebo vsetko je to o ludoch a ich prioritach.. lebo ten automobilovy trh .. to su vlastne ludia.... realni ludia zakaznici ... ktori rovnako v reale uz dnes radsej vacsi displej ako nejaky super motor....
Avatar - speedfred
6. 11. 2019 21:20
Re: To je furt někoho obviňování, ale
To sú úplne dve rozdielne autá (Jul vs Art), sám vieš ako si dopadol pri konečnej kúpe.Ja napr nemám rád liftbacky, sedan za mńa lepší.
Avatar - speedfred
6. 11. 2019 21:17
Re: To je furt někoho obviňování, ale
Ja som od BMW prešiel k tej Alfe.
Avatar - 3_diamanty
6. 11. 2019 21:14
Re: To je furt někoho obviňování, ale
no v praxi to tak fakt vyzera vzhladom na predaje arteonu ze ludia asi idu viac po dizajne ako po podvozku dnes uz... a aj ja by som radsej arteona... bohate by mi stacil aj podvozkom aj technicky.. a paci sa mi daleko viac ako giulia... za dane peniaze arteon alebo optima by sa mi v praxi moc pacili...

PS: inak nova optima je uz za dverami.. tak uvidime ako dalej... snad bude este krajsia ako ta sucasna :yes:
Avatar - speedfred
6. 11. 2019 21:14
Re: Julče
Za 1.8-1.9 sa dala reálne kúpiť QV do výroby, samozrejme nie v plnke..
Avatar - Hammunasakra
6. 11. 2019 21:11
Re: Méně prostoru
Nojo objevil si Ameriku = to NIKDO jinej neví ;-)

Ale viz ty VĚTŠÍ problémy třeba toho BMW a Audi = vo tom to evidentně NEJNI

Prostě lidi kupujou z nějakýho důvodu hlavně od VELKÝCH = to je zajímá VÍC než povedenost vyladěnost nebo i reálná spolehlivost

Aneb klidně ve všem horší od masovýho výrobce = se prostě prodá VÍC
Avatar - Hammunasakra
6. 11. 2019 21:08
Re: To je furt někoho obviňování, ale
To je vono = spousta lidí radši nesrovnatelně horší podvozek atp. = arteon v sebe fakt NIC z technický sofistikovanosti Giulie nemá :-)
Avatar - 3_diamanty
6. 11. 2019 21:04
Re: To je furt někoho obviňování, ale
osobne za cenu nejakej beznej giulie si viem predstavit naslapaneho arteona s 2.0tsi ... a cierny je ako taky demon.. alebo fantom ... neskutocne paradny ... ma nieco v sebe ... :yes:
Avatar - xxc
6. 11. 2019 21:01
Re: To je furt někoho obviňování, ale
Ano, jazdi skvele, ale ked uz ma na to clovek peniaze, tak kupi radsej BMW :-)
6. 11. 2019 20:55
Re: Základní 2.0T 200PS verze....
Zase ty Sporožíro...AR je titulární sponzor Sauberu, který proto po dobu sponzoringu přejmenoval tým.
6. 11. 2019 20:52
Re: To je furt někoho obviňování, ale
Můžeme ti říkat sporožiro? ;-)
6. 11. 2019 20:52
Re: To je furt někoho obviňování, ale
Ano, to auto jezdí...a ty tu házíš hrách na zeď se srovnáváním designu. To auto skvěle jezdí...to je na něm nej.
6. 11. 2019 20:49
Re: Standa
Analytiku, ty se dokážeš vždy odkopat :-[] Ty výrobní hubičko :yes:
6. 11. 2019 20:48
Re: To je furt někoho obviňování, ale
.... jo jo, čekal na to deset let a dnes chodí celý den s rukou ve slipech a připadá si jako král.... :-!
6. 11. 2019 20:46
Re: Julče
V6 mají v Maserati ty mudrlante ;-)
Avatar - Ozzman
6. 11. 2019 20:46
Re: Méně prostoru
Já jednou slyšel pověst o sportovním Aleru na protektorech, které nahání oktávky na kruhači...
6. 11. 2019 20:46
Re: Méně prostoru
Celosvětově je F-Pace nad Stelviem. A XE se navíc prodává v Číně, tedy dtto. Jag i AR si jsou velmi podobné, jen anglán něco víc na prestiži.
Avatar - twistedTSD
6. 11. 2019 20:38
Re: Méně prostoru
Dobře vystiženo. Giulia zaujme aspoň proporcemi, Stelvio vůbec ničím.
6. 11. 2019 20:38
Re: Méně prostoru
Semaforový závodník promluvil, achjo to je tak omletá klasika Bariku ;-)
6. 11. 2019 20:37
Re: Základní 2.0T 200PS verze....
.... tak samozřejmě, jde o to že do toho Alfa/FCA sype relativně slušné sumy, přitom samotná Alfa si nevydělá ani na papír na prospekty....
6. 11. 2019 20:37
Re: Méně prostoru
Aaaa Barikova studna moudrosti, těch co měli nebo ještě mají JLR s V6d je tu dost. Nevím, že by měl někdo problém, jen americkoruský agent...

Nástupce XJ v příštím roce, jako EV, pak i jako hybrid. Zcela nový R6 Ingenium, V8 budou revidované BMW. R4 mají zánovní.
Avatar - 3_diamanty
6. 11. 2019 20:35
Re: To je furt někoho obviňování, ale
urcite je to aj o dizajne.. inak ktovie preco nevychadzali prave z tejto hranatejsej 159tky.... za mna nebolo potrebne z taketo krasneho auta spravit takuto dnes uz zabu .. ten face je hrozny... nefunguje... svetla nula bodov... a aj zboku je to skor bawo ako alfa ... kde sa podela ta typicka silueta 159tky... a co je na tej novej giulii vlastne tak nadherne? ved "smiesny" arteon https://img2.auto.cz/…ull/3959860_.jpg za mna ovela lepsie vyzera ... akoze v tomto mam jasno... osobne posledna pekna a alfacka alfa bola prave asi 159tka... a uz ani giulietta nema to caro 147cky zdaleka... proste mne tento dizajn novodobych alf vobec nepasuje... a aj astra dnes lepsie vyzera ako giulietta ( pritom taka 147 bola voci astre v tych casoch uplne inde aj vizazou ) .. takze ano.. dizajn predava.. a ked vidim tie predaje alfy ( ktorym sa ani nedivim ) tak vlastne presne to aj odpoveda tomu jak vyzeraju... :-(
6. 11. 2019 20:27
Re: Julče
Mluvím o Veloce Ti s 200 kW za 1,55 mio. Koukal jsem na to před rokem. Byla to plná výbava, vynechal jsem nejspíš jen karbonový paket a samosvorný diferenciál.

Teď jsem koukal na konfigurátor a s nějakou akční cenou vychází i teď na 1,55 mio, je to ale nějaká akční nabídka, normální cenu píšou 1,68 mio. Teď teda nevím jestli to je jen náhoda, nebo nějaká trvalá akce :D Každopádně i za tu vyšší částku platí, že motor je výkonnější.
Avatar - 3_diamanty
6. 11. 2019 20:27
Re: To je furt někoho obviňování, ale
skusim si zajtra kupit... mozno som fakt v tom .. ved clovek nikdy nevie .... dnes uz si nemozes byt nicim isty :-[] .... akoze sranda bokom... :yes:
Avatar - speedfred
6. 11. 2019 20:27
Re: To je furt někoho obviňování, ale
159 vypadá fakt aj po rokoch hodne dobre, len škoda že nejazdila tak dobre ako jazdí súčasná Julča (myslím v rámci konkurencie). Ako sa už písalo v minulých článkoch,ĺudí už asi nezaujíma ako to auto jazdí či už nemajú tú radosť z jazdy.
PS:Barík má konečne deň keď si môže poriadne zakopať v diskusii.
Avatar - Barrichello
6. 11. 2019 20:26
Re: Základní 2.0T 200PS verze....
ten tým provozuje pořád Sauber, jen sou na něm loga Alfy :-)
Avatar - Avanti
6. 11. 2019 20:18
Re: To je furt někoho obviňování, ale
Nevracal si? V lekárni dostať tehotenský test, je to jednoduché a pomerne spoľahlivé - určite viac ako Volkswagen.
Avatar - 3_diamanty
6. 11. 2019 20:02
Re: To je furt někoho obviňování, ale
mne sa daleko viac pacila od alfy v tejto triede predosla alfa 159 ... tie jej krivky mi pridu dodnes viac "alfacke" aj svetlomety.. aj cela akasi aura bola daleko viac "alfacka"... proste toto je za mna este skutocna alfa https://img2.auto.cz/…ull/4131526_.jpg ... z ktorej ja osobne aj citim akusi vlastnu alfacku auru a alfacku dusu ... a otvorene aj ked viem ze si to zliznem priznavam ( sice uz to nepisem prvy krat ale aj tak ) ze uz nova giulia sa mi dizajnom nepaci vobec a ani v reale co som ju asi 3 krat videl dost detailne proste nic... nic sa nedialo .. nijako ma to nezasiahlo... nijak ma neocarila dizajknom... to viac ma ocari cierny arteon dnes uz.. alebo bordova optima GT ... divne ale prisaham je to tak... ale je to len moj pohlad ... a rovnaky problem mam aj s citroenom.. kde ma uz dnes neocari skoro ziaden jeho novy kusok.. proste nic... akoze fajn auta ale uz to nie je to co od nich chcem vidiet.. pritom taka starsia xantia ci XM boli za mna famozne a pacia sa mi dodnes ...
6. 11. 2019 19:56
Základní 2.0T 200PS verze....
.... by si už test taky zasloužila, jezdí parádně..... :yes:

Jinak už bylo řečeno asi vše, trh je k Giulii až nebývale krutý.... :'-(

už jsem čekal že to tak nějak bude pomalu spět ke smrti značky (resp. k takovému tomu vyhnívání jak to Italové rádi dělají), protože šéf FCA už s Alfou moc trpělivost asi nemá.... Ale třeba se teď našel nový sponzor (PSA), který se zase zaláskuje a s bušícím srdíčkem si bude představovat, že tentokrát restart Alfy konečně vyjde a zas do ní naleje peníze.... :-)

No ale řekněte, která jiná značka je tak totálně v mínusu a zároveň má tým ve Formuli 1 :-)
Avatar - Barrichello
6. 11. 2019 19:53
Re: Standa
ne ono by stačilo tam dát těn 300 konový pentastar, když chcete levný V6 :-)
3,2 V6 je výrobně za hubičku
6. 11. 2019 19:51
Re: Julče
.... ještě bych připomněl řízení (a celkově úchop a pocit z volantu) - za mě velká pochvala i za toto....
Avatar - Barrichello
6. 11. 2019 19:51
Re: To je furt někoho obviňování, ale
XE? To sem nedávno viděl za 460, a jelikož mě tu vaši drazí soukmenovci častovali tímhle titulem, tak nic na co bych neměl. Ale proč bych si kupoval za půl mega 4válec když mužu mít V8 :-)
Avatar - Barrichello
6. 11. 2019 19:49
Re: Méně prostoru
Hele, že si objevil ameriku, pust si závody historických aut nebo dobové z 60. a 70. let a uvidíš tam jak mini cooper stíhá v zatáčkách jedničkovej mustang, kterej mu na rovinkách ujíždí.

Takže ano, může být sportovní sedan/kupé co je rychlé na rovinkách na okruhu v zatáčkách mu napráší něco méně výkonnho, taky poněkud lehčího a s lepším podvozkem.
Avatar - Emel
6. 11. 2019 19:36
Re: Julče
No takže mluvíš o čem, o Veloce Ti s 200kW za 1,5 nebo o Super s 200k za mega + příplatky (v dnešních cenách)?
Avatar - xxc
6. 11. 2019 19:15
Re: To je furt někoho obviňování, ale
Treba si uvedomit, ze povest sa nepokazila len tak, ale museli na to byt dobre a dlhodobe dovody. Aj ine automobilky mali aj zle modely, ale nemaju pokazenu povest. Mozno aj preto, ze ostatne modely boli dlhe roky dobre :-)
6. 11. 2019 18:33
Re: Julče
Já bych si třeba tu 330xd v mpaketu za 1,75 mio nekoupil. Hledal jsem auta s víceméně plnou výbavou, jak už jsem psal, a do 1,75 mio bych se s požadovanou výbavou vlezl maximálně s 320d v automatu.

Možná to v nějakém případě bude jinak, ale u mě to bylo tak, jak vidíš nahoře. Na druhou stranu v 330d určitě nebude diferenciál s omezenou svorností a karbonový paket, bez těch ušetříš nějakých 75 tisíc. :-)
6. 11. 2019 18:27
Re: Méně prostoru
Třeba tady, dobrá cena a stejně zájem nic moc..http://mgmotor.cz/…t-super/AV19065/
Avatar - KANKUNEN
6. 11. 2019 18:02
Re: To je furt někoho obviňování, ale
Jsou tam fakt kusy 2015 za 300 plus, to si asi jedno koupím na dobití do lesa. ;-)
Avatar - Dinar
6. 11. 2019 17:50
Re: Julče
Ano, proporce má výrazně lepší než předokolková 159, měl jsem nám mysli spíš dojem z designu, julča dělá dojem auta z doby 159ky.
6. 11. 2019 17:48
Re: To je furt někoho obviňování, ale
Všichni víme, že sis před dekádou koupil Alfu, rozbila se ti a budeš to plačky vyprávět ještě vnoučatům, ale teď jsi si docela naběhl, jelikož stejně staré BMW 3 se prodává pod 300, A4 nebo Céčko pod 350. Giulia si poměrně překvapivě drží hodnotu a jak by řekl jeden známý diskutér, bazaroví kovbojové na ní ještě nemají. (To samé XE)
Avatar - Dinar
6. 11. 2019 17:48
Re: Julče
Tak v článku čtu 1,75 mio, za to si složíš krásně vybavenou 330xd v mpaketu, auto se šestiválcem, dynamika srovnatelná, reálná spotřeba max dvoutřetinová. ;-)
Avatar - Dinar
6. 11. 2019 17:37
Re: Méně prostoru
To je tvůj boj, já se jen ptám. Sám píšeš, že ta alfa, podvozkem obyč konfekce, bude rychlejší v zátáčkách než to tvoje auto, jak doplňuješ, se spec tlumiči, brzdami a závodními pneu, které, jak opět sám říkaš, bude rychlejší na rovince. Proto se ptám, sportovní znamená rychlejší na rovinkách?
6. 11. 2019 17:15
Re: Julče
Teď si to nevybavuju přesně, je pravda že úplně všechno tam nešlo. Obecný záměr byl motor okolo těch dvou set koní, což v BMW, MB i Audi šlo nezávisle na vysoké výbavě.
Tím že jsem si Alfu nakonfiguroval v nižším výbavovém stupni, tak se cena dostala o několik set tisíc níž oproti konkurenci. Potom jsem ale začal konfigurovat 2.0 280k abych nejvyšší výbavy dosáhl a tuším že konečná cena byla cca 1,55-1,6 mio.
Podobné konfigurace u německé trojky vycházeli na nějakých 1,7 mio, ale s tím rozdílem, že těch koní tam bylo asi o 90 méně.
Samozřejmě to je ceníková cena, ale auto jsem nepoptával jako normální soukromá osoba, takže nevím jak by to vycházelo ve standartní situaci s cenami po slevě. Navíc jsem nakonec ani ceny na Alfu u dealera nepoptával.
Každopádně rozdíl byl určitě nějakých 150 tisíc a to s výkonnější motorizací. Kdybych se spokojil s nižší výbavou (která byla i tak dost vysoká) u 200k motoru, bylo by to pod 1,4 mio.
Avatar - KANKUNEN
6. 11. 2019 17:02
To je furt někoho obviňování, ale
Alfa si historicky pověst zkazila sama. Gulia 3 roky stará stojí po bazarech pod půl mega a stejně ji nikdo nechce. Chce to změnu majitele.
Avatar - Emel
6. 11. 2019 16:25
Re: Julče
200k s plnou výbavou ale fakticky kombinovat nejde, ne? Můžeš postnout nějaké detaily - jaká specifikace a za kolik?
6. 11. 2019 16:23
Re: Julče
Z mé zkušenosti byla cena Giulie oproti konkurenci v podobě C Class, 3er a A4 o nezanedbatelnou částku nižší. Díval jsem se sice po kombinacích benzínového 200k motoru s automatem a víceméně plnou výbavou, takže žádné šestiválce, ale cena Alfy byla o dost nižší.
Avatar - xxc
6. 11. 2019 15:48
Re: Černá bílá
mozno zauradoval importer a pozical im auto, ked svoj nazor na interier "opravia" :-)
6. 11. 2019 15:08
Černá bílá
Slušný "test" a víceméně souhlasí s mými zkušenostmi. :yes:
Jen si tu redakce nevidí do pusy. Minulý týden píšou o přichozím faceliftu Giulie (což mmj. nebyla pravda), o tom jak facelift nutně potřebuje a o tom jak má, cituji: "laciný interiér". No a nyní po pár dnech tu vystříhnete článek s až nečekaně kladným hodnocením zevnitř i zvenku. ... Tak se dohodněte. :no:
Avatar - Barrichello
6. 11. 2019 14:52
Re: Méně prostoru
můžu ti sem toho postnout víc, stejné chvalozpěvy sou na forech LandRover/RangerRover anebo na zahraničíních v angličtině. Jestli máš zájem, můžu poskytnout, můžeš si počíst :-)
Avatar - Barrichello
6. 11. 2019 14:50
Re: Méně prostoru
něco si o tom přečti - tady něco pro úvod od mechanika co jaguary dělá kde radí zájemci o XF - " no to už bych radši tu 2.2, kde nehrozí prasklá klika, sesunutí vložek, vypálení bloku, vymletý ojnice, prasklej blok, prasklá hlava... rozhádané turba, padlé EGR, nefunkční DPF.. na tom motoru není zcela nic, co by stálo za to, chtít to vlastnit. A to ještě najít někoho, kdo by to chtěl a hlavně uměl řešit.."

výměny longlife oleje a 4tá je s motorem :-D když na to přijde.....Proboha proč by to někdo chtěl testovat, zdali mu to vydrží nebo ne, při volbě ojetiny bych se tomu vyhnout kilometrovým obloukem - to si prostě normálně uvažující člověk koupit nemůže. A nejhorší na tom pak je to procitnutí, když se sečtou ceny oprav a cena pořízení auta, je to suma, za co by se ten ropnej povoz nikdy dobrovolně nekoupil, úspora nula, starostí neuvěřitelně, radost z auta nula, garance úspěchu opravy 50/50%. A ano máš pravdu, může se stát porucha i na benzínu, kde jsou ale ty vady obdobného kalibru v řádech jednotek kusů a né v řádu desítek procent padlých motorů jako u 2,7D. Přitom XF mělo 3,0V6 benzín což je oproti naftě etalon kvality léty prověřený a funkční i v ojetinách.


jedna zkušenost majitele: "Ja to resil u 3.0D, 202kW. Do repase jsem nakonec nesel, z neduverivosti k typkum, se kterymi jsem komunikoval (klasicky hovor bazarnika, fakt me to odradilo). Navic nejde o repasi tveho motoru, ale proste koupis za desitky az sto tisic nejaky "repasovany" motor (holy, bez nastrojeni, vetsinou) a doufas.... Ja dlouho hledal a nakonec jsem se domluvil u Dajbycha v Plzni a koupil novy polomotor (bez hlav a nastrojeni). Stal me cca 150.000,- vc. DPH. Ale komplet nastrojeny novy motor vysel na cca 360.000, takze tudy cesta nevede. Problem byl, ze se nejedna o "standardni" dil a i kdyz byl sliben a predem zaplacen, bylo me pote receno, ze musim cekat az bude, treba i mesice. Pristup byl naprosto tragicky. Ne od Dajbycha, ale z centraly v Rakousku, kam ČR spada. To uz jsem vytekl a
Avatar - Emel
6. 11. 2019 14:43
Re: Méně prostoru
A nebo proto, že to, co Giulia v designu dohání proporcema, holt Stelvio nemá čím dohánět.
A nebo proto, že jízdní vlastnosti jsou u SUV menší priorita, než u sedanu.

Otvor dveří bych ani neřekl, respektive nevidím v tom žádný problém. Spíš... 1740l zavazadelníku nezní špatně, ale jak konkrétně si tester představuje že tam dá tu televizi mi není úplně jasné.

PS: no dobře, ta první věta je asi zbytečně tvrdá, já celkem proti Giulii designově nic nemám, ale prostě její krása stojí na proporcích a ne na detailech... což je trošku problém pro Stelvio s proporcema brambory.
Avatar - Dzakobo
6. 11. 2019 14:42
Re: Standa
Ono by se toho moc vyvíjet nemuselo. Vím, že si to představuji trochu jako "Hurvínek válku", ale stačilo by softwarově snížit výkon současnému 2.9T, ideálně i zvýšit kompresní poměr a montovat trochu menší turba. No jo, ale pak ty homologace a koupilo by si to 5% kupců? Z už tak malého objemu prodejů... Chápu to...
Avatar - Hammunasakra
6. 11. 2019 14:12
Re: Julče
Jo to trochu asi jo + v menší Alfě ten 154kW naftovej R4 v poho stačí = reálný prodeje už v reálnym světě ne o moc rychlejšího V6 by byly asi nic moc

Prostě nadprůměrně POVEDENÝ SPOLEHLIVÝ auto = co se silně PODPRŮMĚRNĚ prodává

Odhady byly asi 6-7x vyšší = než sou reálný prodeje = to je VELKEJ rozdíl

A snad to jde pochopit u sedanu, který obecně ztrácej na atraktivitě = u SUV verze Giulie Stelvia = to fakt hlava nebere a hlavně to mrzí
Avatar - Ozzman
6. 11. 2019 14:09
Re: Julče
Otázka image a hierarchie? Maserati je prostě víc, než Alfa... :)
Avatar - Hammunasakra
6. 11. 2019 14:08
Re: Julče
No dyť to sem napsal = je to jen manažerský rozhodnutí

Že by nebyla šance na ekonomickou návratnost nějakýho benzínovýho podladěnýho V6 = to je jasný. Proč ne ta V6 nafta = to si nejsem jistej = ale podle toho jak jezdí silnější R4 nafta = víceméně to NENI potřeba
Avatar - Hammunasakra
6. 11. 2019 14:04
Re: Standa
Nemyslim že nadržuje = je to lepší platforma než má třeba BMW = možná asi nejlíp postavený auto třídy. A s tim místem má pravdu Ozzy = ne autor

Civilní V6 je prostě pryč = bez ohledu na značku tahle doba skončila před desetiletím. Novej slabej šestiválec nikdo LOGICKY nevyvíjí a vyvíjet nebude = lidi jen štěkaj, i o třídu výš si dneska většina evropanů koupí 4válcovou naftu. Náklady na vývoj novýho motoru sou obří = bez šance na návratnost
Avatar - Dzakobo
6. 11. 2019 14:02
Re: Julče
Do Giulie by se mohly montovat veškeré V6 jako jsou v Ghibli, ale z určitých důvodů se tak neděje.
Avatar - Hammunasakra
6. 11. 2019 14:01
Re: Méně prostoru
Tohle je kravina Bariku = na delší dobu to na vrchol poruchovosti motorů dotáhlo BMW a Audi = a na prodeje to mělo vliv nula celá nula prd

Ta stará V6 nafta Jagu je dneska líp fungující než poWLTP V6 Audi

Ty slabý prodeje maj jiný příčiny = obecně lidi dou skoro JEN za těma nejsilnějšíma největšíma = kvalita a spolehlivost maj jen okrajovej vliv

Prostě Kunín máslo může bejt o 90% lepší než to od Babiše = přesto si násobky lidí kupovali a kupujou = nějakou AGROFERT značku. Takhle nějak to funguju = bohužel i u aut

Ještě že to hifi je trochu výjímka ;-)
Avatar - Barrichello
6. 11. 2019 14:00
Re: Méně prostoru
Na 5x zaplacených linkách s interiérem z roku 2011, kde vymněili díky použití jiné převodovky středovej tunel) a dál už jen volant) se dá vyrábět dost levně no.
Avatar - Dzakobo
6. 11. 2019 13:59
Standa
Test napsal velmi dobře, naopak (Sakro) je zřejmé, že se Giulii možná až lehce nadržuje.

Chybí kombi a civilní V6. Když už bych šel pro Giulii, tak asi (nej)slabší benzín, protože AWD i díky lehkému motoru není téměř potřeba. S lehkou nohou by se dalo jezdit kolem 7,5l - na případně až 260k auto (po čipu) by to bylo v pohodě.
Avatar - Ozzman
6. 11. 2019 13:57
Re: Méně prostoru
Protože kupci bazarovek myslí jinak, než nových ..... C5tka jako ojetina stála hezké peníze.
Avatar - Barrichello
6. 11. 2019 13:55
Re: Méně prostoru
Jaguar nemá žádné motory. Dieslové V6, na které ony dekádu spoléhali sou katastrofa, ten krám od PSA má tak mizernou pověst, že je to směšný,dneska sem zrovna jel za jedním XF na odtahovce, copak mu asi bylo.....stará 2,7 je etalon kvality a 3,0 je to samé, jen o dva chlupy lepší.

2,2 dehert je dodávkovej motor, který navíc nekamrádí s 8st. ZF a řadí to jak splašený sem tam, benzíny zařízli krom 4válců a kupovat si XE nebo XF za ceny co za to chtěj se 4válcem :-) :-) :-)

XJ místo nové generace zařízli, výroba ukončená bez náhrady a čeká se že časem možná bude nové, v elektru, které nejsou schopni prodávat masově jak si mysleli.

XK taky zařízli.

F-type si všichni co chtěli už koupili...

A zbejvaj jim SUV

Bez motorů to nepůjde no, ale zas sme u toho, že když není na vývoj :-)
Avatar - Hammunasakra
6. 11. 2019 13:55
Re: Méně prostoru
Nojo to je ta absurdita z posledních let výroby C5 = zájem o ojetinu byl několikanásobně větší, než se prodalo nevejch :D
Avatar - Hammunasakra
6. 11. 2019 13:54
Re: Julče
Nesmysl = nafta V6 2987cm3 s 202kW se používá i v Maserati a je docela ok
6. 11. 2019 13:52
Re: Julče
Souhlasím, že Giulia by potřebovala omladit zevnějšek, hlavně trochu přiostřit vzhled předku. Ale jinak je to podle mě, pokud jde o vzhled, proporčně parádně vyvážený sedan (na rozdíl od 159).
Avatar - Ozzman
6. 11. 2019 13:51
Re: Méně prostoru
No to je musí někdo nejdřív koupit jako nové, aby tu bylo dost ojetin :D Ale souhlasím....
Avatar - Ozzman
6. 11. 2019 13:49
Re: Méně prostoru
To je pak těžký, když US auta se musí podbízet cenou jako lowend :D :D :D
Avatar - Barrichello
6. 11. 2019 13:49
Re: Julče
tak dieslovej V6 žádnej nemaj, to by tam museli hodit sazomet 3,0 V6 od prestižní firmy VM Motori :), co montují do Grandčíra a Ramky, to by ve sportovní alfě bylo asi dost trapný, navíc to nemá požadovaný výkon.

V6 benzín by měli, stačí upgradovat chrysleráký pentastar a vyždímat z něj místo 305 koní nějakých 350 nebo na něj narvat turbo a maj v pohodě 400+
Jenže když nejsou peníze na vývoj a ještě jsou neschopní, tak smůla :-)
Avatar - Emel
6. 11. 2019 13:49
Re: Julče
Ta stříbrná je strašlivá... asi nejhorší možnost pro Giu.

PS: šestiválce u konkurence v mezičase trošku prořídly, jediný dostupnější benzínový šestiválec je dneska C400. 2.0T 200kW je fajn, ale jak říkáš, za 1.7M už s otazníkem... mimochodem, oranžové pole otáčkoměru začíná 5500 a červené 6000... to taky nevypadá na nějakou pilu, i když v testu o tom není pořádně nic.
6. 11. 2019 13:46
Re: Méně prostoru
Bariku, podívej se na tvůj oblíbený Jaguar, jak se prodává XE a F-Pace. Hůř než Giulia a Stelvio. Realita je taková, že každý, kdo se pokusí vstoupit do prémie si svou pozici musí pracně vybudovat. Prodeje Giulie jsou slabé ale očekávatelné, navzdory tomu, že je to skvělé auto. Pokud se chce AR v prémii trvale uchytit, musí prostě dál pracovat a každá její generace musí být srovnatelná se špičkou třídy. A samozřejmě rozšiřovat nabídku.

Prodeje současné generace Giulie a Stelvia jdou prostě na vrub toho, že AR v podstatě začíná svou pozici budovat od znova.

Podívej se, jaké jsou v Evropě po letech na trhu v prémiové třídě prodeje Lexusu.
Avatar - Barrichello
6. 11. 2019 13:42
Re: Méně prostoru
A co je sedan nebo kupé s 717 HP, stavitelnými tlumiči, 6pístky Brembo, závodními pneu atd?
Gt kupé asi ne, manažerská limuzína taky ne, tak co to je za kategorii když to není sportovní.... Marně přemýšlím, určitě mi pomůžeš :D
Avatar - Barrichello
6. 11. 2019 13:39
Re: Méně prostoru
No Serjoža Makaron tvrdil že chtěl dobýt s Alfou a Fiatem americký trh. Realita, je, že tam prodaj měsíčně 3-4 tis kusů Alfy a Fiat 500 je tak úspěšný, že má největší skladové zásoby ze všech značek a fabrika kde se vyráběl se zavírá :-)

Jak to dělaj, že kam vstoupí neroste 100 let tráva :-) To chce fakt talent.

A brečet že se nekupují sedany , když žádný neumím sám vyrobit a musím bouchat prehistorické duo Charger/300, který mi musel vyvinout DaimlerChrysler a masivně facelifnout na druhou generaci Cerberus je vážně trapný.

GM těch sedanů neprodá miliony, ale stále je schopné je udržet v nabídce, modernizovat a stále maj svoje zákazníky.

Ano, Charger a 300 maj svoje zákazníky taky, ale hlavně ve fleetu díky ceně a fandů díky HEMI V8.

Ford neměl u sedanů ani jedno, takže ti dopadli ještě hůř.
6. 11. 2019 13:39
Re: Méně prostoru
Do písmene souhlas.
Na druhou stranu, jakmile se hezký ojetý kusy dostanou někam ke 400k + DPH, tak jich tu vyroste jak hub po dešti :)
Avatar - Dinar
6. 11. 2019 13:38
Re: Méně prostoru
Takže je správné považovat za sportovní auto něco, co na rovince nedá ničemu šanci? :-[]
Avatar - Hammunasakra
6. 11. 2019 13:36
Re: Méně prostoru
ad "postoval celý týden" = odkaz sem dal 2x slovy DVA KRÁT :-)

Ale jo to je část problému = ale jak správně píše Barik = absolutně se neprodává ani technicky identický Stelvio

Prostě asi nějak napříč planetou dostávaj lidi ve vodě nebo v čem = Ford a Alfu nekupovat! :D
A dělám si z toho srandu = ale fakt to tak je = a povedenost nepovedenost = na to zdá se až VŮBEC NEMÁ vliv
Avatar - Dinar
6. 11. 2019 13:35
Julče
prostě chybí šestiválec, to auto je tak odladěné, že si o V6 (jedno s jakým palivem) prostě říká, nízká prodejní čísla hlavně dražších verzí jdou na vrub faktu, že za stejný peníz je u konkurence šestiválec.

S čím nesouhlasím, je hodnocení exterierového designu, ano, velká kola a lišty TI verze trochu pomáhají, ale já bych řekl přesný opak toho co testér, tj. že design qiulie za ty čtyři roky zestárnul snad dvojnásobně. Je to takové kulaté a nijaké, facelift je nutný, trochu změnit nárazníky, modernější ztvárnění optiky, prostě aspoň něco, takto vypadá julča jako by byla stejný ročník se 159kou.

S čím souhlasím, je hodnocení interieru, design parádně italský, funkčnost a ergonomie slušná, materiály třídní standard, mě se interiér julče líbí velmi. ;-)
Avatar - Hammunasakra
6. 11. 2019 13:33
Re: Méně prostoru
No místo kombíku máš dneska SUV = to je celkem běžný

Vnímám to spíš o celejch značkách BEZ ohledu na povedenost modelu = Alfu a Ford NECHCI
Avatar - Barrichello
6. 11. 2019 13:33
Re: Méně prostoru
Nebo považují za sportovní auta něco jiného, kde za cenu 2,0 R4 dostanou V8 5,7 :-) A když trošku prohrábnou srajtofli směrem nahoru tak i 6,4 V8.
Za ceny vrcholné Giulie je Hellcat s 717 HP :-) Jasně, v zatáčce bude alfa lepší, ale na rovince nemá šanci :-)
Avatar - Ozzman
6. 11. 2019 13:33
Re: Méně prostoru
A Alfa nějak stabilně v USA prodávala hodně aut ? Jako běžné v amerických filmech vídám na každém rohu Alfy a Fiaty...
Avatar - Hammunasakra
6. 11. 2019 13:32
Re: Méně prostoru
Jj tady má Barik pravdu = prostě lidi nějak ve vodě napříč planetou dostali že Alfu nechtěj = a tyhle 2 technicky spřízněný modely na famózní platformě = sou HODNĚ NADprůměrný

Stejně jako nekupujou Ford = přitom třeba poslední generace FoFo je zdá se taky povedená

U toho Stelvia Giulie je to až absurdních rozměrů
6. 11. 2019 13:32
Re: Méně prostoru
Mozno preto, ze sa na neho neda namontovat tazne zariadenie! :-)

BTW Guilia ma este stale taky maly otvor dveri? Pamatam si ze v TGT to Jeremy Clarkson kritizoval. Aj ked na druhej strane, on ma trochu "korpulentnu" postavu...
Avatar - Barrichello
6. 11. 2019 13:30
Re: Méně prostoru
jenže von nikdo nekupuje ani Stelvio....a že SUV obecně frčí. A ani v USA, kde SUV frčí ještě víc to nikdo nekupuje...
Avatar - Ozzman
6. 11. 2019 13:26
Re: Méně prostoru
Nejsou... odpověď hledej v tom článku, co si postoval celý týden..... lidi nechtějí sedany... to je cleé :/
Avatar - Ozzman
6. 11. 2019 13:26
Re: Méně prostoru
Protože lidi nekupují dnes sportovně zaměřená auta, ale ingoty a SUV... ? Já bych tak řekl, že problém Alfy je, že se pohybuje v cenách prémie, ale tam kupuje velkou část aut firma, takže si radši vyberou něco klasického fleetového, nebo něco většího a praktičtějšího, než sedan.... . Já jsem měl tu čest a jako soukromé auto bych ji chtěl, ale na mne je drahá. Taky ji chybí kombik...
Avatar - Hammunasakra
6. 11. 2019 13:26
Re: Méně prostoru
Na to jak MOC je to nadprůměrný auto + teď už je hodnocený i jako nadprůměrně spolehlivý = sou ty prodeje fakt až nepochopitelně špatný
Avatar - Barrichello
6. 11. 2019 13:22
Re: Méně prostoru
od Alfy se neprodává nic a nikde, trošku divný ne :-) Ani v USA to nikdo nekupuje.

179 ks v ČR za 10 měsíců je dost smutný, když Dodge s 2 dealery + šedým dovozem má na kontě 68 ks + 56 ks umělě oddělené značky RAM (dřív byly pikapy ram součástí dodge). Takže vlastně když to beru postaru , tak 179 ks Alfa a 124 ks Dodge.

Tak co na to špagetka klub? Docela smutný, když takovou sportovní a řidičskou ikonu skoro dohání americký ignot s 2 ofiko dealery v republice a šedým dovozem :-)

Perlička pro Hamunu - za stejné období má na kontě 130 ks Lada, všechno šedý dovoz. Taky dobrý ne :) to o situaci Alfy vypovídá ještě mnohem víc :-)
Avatar - Hammunasakra
6. 11. 2019 13:10
Re: Méně prostoru
Neni to moc objektivní text = přesně tim na co upozorňuješ, takovejhlema drobnejma levárničkama = se zařizuje pohled na auto, no nejen auto :-)
Docela mě překvapilo nedávný hodnocení spolehlivosti od Vaculíka = velmi dobrý :yes:

Motory dokonce téměř vynikající = prostě jasnej NADprůměr

Škoda že se tak špatně prodává = vynikající auto :yes: :yes:
Avatar - Ozzman
6. 11. 2019 13:02
Méně prostoru
V interiéru mezi mínusy... no nevím, já mám 188cm a rozhodně nemám drobnou postavu a dokonce vzadu se mi sedělo dobře, až mne to překvapilo...