Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Škoda Octavia 1Z (2004-2013): Druhá moderní generace pokračovala v úspěšném konceptu

I když byla Octavia II zcela novým autem, tvarově šlo vlastně o evoluci té první. Během devítileté kariéry dostala spoustu technických novinek. A ne úplně povedený facelift...
Zpět na článek
Avatar - Hammunasakra
11. 11. 2019 14:56
Re: No, a s faceliftem prisel i dosud nejvetsi pru-ser
No klasika silný zakarbonování = tady opět díky nějakýmu speciálnímu umu konstruktérů jinak sám o sobě ne až tak dramatickej problém = se pak přenáší do částí motoru a dost destruktivně

Ale jak sem napsal pokud ste kontrolovali a bylo čisto = na 99 až 100% byla vana vyčištěná možná i vyměněná. A zase zakarbonovat do stavu aby se to přenášelo dál = to chvíli trvá. Ten kdo ti to dělal = bude určitě vědět. Prostě to např po 2 letech provozu zkontrolovat = zas tolik práce navíc to neni. Případná úspora může bejt i sakra velká

Na to jak to byla rozšířená až masová řada motorů = tak jí skoro nepochopitelně..
Do jistý míry to prej platí i o současnym 1.5 TSI = kupodivu tříválcová krabice od mlíka je prej jednoznačně lepší = spolehlivější bezproblémovější
11. 11. 2019 13:57
Re: No, a s faceliftem prisel i dosud nejvetsi pru-ser
Počkej a jakej problém se teda děl v tý vaně? Zasírání sacího koše a následný nemazání motoru? Auto jezdilo do autorizovanýho servisu, takže jestli není čištění vany v servisním plánu, tak silně pochybuju, že to někdo dělal. Já to vzal jen proto, že díky nefunkčnímu motoru bylo to auto silně pod cenou a i v případě nemilých překvapení co mě mohly v motoru potkat bych se vešel do ceny za kterou se prodávají tyhle auta v pojízdným stavu. Takhle aspoň vím co mě může překvapit. Motor je opravenej poctivě, kompresi má v pořádku, takže snad to kilčo ještě najede. Kupovat to ale za normální prachy a počítat s tím, že se motor nevysype bych si ale taky nelajznul. To leda ještě 2 kila přidat a koupit si výrazně novější kus, kde už byly tyhle mouchy vychytaný.
Avatar - Hammunasakra
11. 11. 2019 13:12
Re: No, a s faceliftem prisel i dosud nejvetsi pru-ser
Akorát sem napsal 2 příspěvky za sebou v jiný diskuzi a tenhle jako druhej a text odeslal = a NIC :no: ;-\

No tak stručně znova = jestli byl sací koš čistej = tak je vana na 99% po čištění ne-li po výměně. Když se nečistí může to vést k docela destrukčnim koncum = včetně opět zničenejch rozvodů a dokonce i turba

Je to trochu až nepochopitelný = ale tvoje 2 závěrečný věty to vystihujou + ta uklízečka z následnýho příspěvku :D

Já bych na základě těhle znalostí asi koupi nerisknul = i když zkušenej servisák může mít pravdu a po relativně rozsáhlý výměně může bejt klid. Ale ty věty o konstrukci a konstruktérech furt zůstanou platný = a to radši neriskovat
11. 11. 2019 11:05
Re: No, a s faceliftem prisel i dosud nejvetsi pru-ser
Jo zapomněl jsem zmínit odvětrání klikovky to vymejšlel taky totální deb-il, takže jak časem zestárnou v něm obsažený gumový komponenty, tak poustí olej do sání a o to víc se celý sání karbonuje. Tak zprasený řešení jsem u žádnýho auta ještě neviděl. To vymejšlela snad uklízečka a ne technik. Čili to je potřeba taky vyměnit za nový. Jinak chudák motor dostává přes odvětrání kliky přes ventily olej.
11. 11. 2019 11:01
Re: No, a s faceliftem prisel i dosud nejvetsi pru-ser
Vana byla dole jestli náhodou není zakarbonovanej i spodek motoru ale nic k vidění tam nebylo. Sací koš byl čistej. Žádný stopy po karbonu. Trpí na to čistě jen sání a ventily. Co by mělo být s vanou? Svíčky mají 20 tis a zatím jsem je neměl venku. Nevím ani na kolika se mají měnit. Možná by chtělo na ně ale kouknout. Že motor vydrží dalších 150 tis je sice moje přání, ale vycházím z toho, že vydržel 250 tis na dlouhejch intervalech výměny oleje, takže teď když je po takový malý GO a nevykazuje žádný mechanický opotřebení, tak by mohl fungovat. Aspoň mechanik co ho dělal to tak vidí. Mám právě tu první verzi kód motoru BZB. Pokud vím tak většina končila právě díky těm nešťastným rozvodům. Jsou fakt složitý jak cukrovar a napínák rozvodovýho řetězu je po konstrukční stránce na facku. To kdo vymejšlel, tak nemohl mít snad ani technický vzdělání.
Avatar - Hammunasakra
11. 11. 2019 10:15
Re: No, a s faceliftem prisel i dosud nejvetsi pru-ser
Pěkně shrnuto :yes:

Eště si zapomněl na olejovou vanu = v seznamu problémů je i nadprůměrný opotřebení zapalovacích svíček = stejně jako olej je vhodný často je měnit = teda častějš než je vhodný a stejně jako olej ROZHODNĚ ČASTĚJŠ než to vidí VWýrobce

Těch konstrukčních nedostatků je zrovna u tohohle motoru víc = i když ty největší si snad krom tý olejový vany kterou když necháš bejt může přinést až nečekanej rozsah souvislostí rsp. spíš katastrof. Ty zásadní = teda rozvody jak řetěz tak řemen a zakarbonovávání si zmínil a nutnej následnej přístup taky. I tak si myslim že očekávání že dalších 150.000 km budeš už jen jezdit a jezdit = je možná optimismus

Původní verze motoru před prvníma úprava ze strany výrobce dokonce často končily na 60t. km a další menší konstrukční nedostatky bohužel má
11. 11. 2019 09:25
Re: No, a s faceliftem prisel i dosud nejvetsi pru-ser
Hele tu zrovna mám :-) Problém byl v rozvodech. Když dáš nový modifikovaný, tak je problém vyřešen. Pak v zakarbonovanejch poddimenzovanejch pístních kroužkách a karbonujícím se ventilům. Tam pomůže zkrátit intervaly výměny oleje (10 až 15 tis namísto nesmyslných 30 tis) Zároveň je dobrý používat závodní olej 10W-60 a přidávat do paliva VIF. No a potom nedusit motor v nízkých otáčkách, ale občas mu dát pořádně nažrat. Když jsem viděl svůj motor jak vypadá v 250 tis, tak krom tý zakarbonovaný hlavy, která se holt zgenerálkovala tomu motoru v podstatě nic není a klidně těch 400 tis teď najede. Turbo je chlazený vodou, takže mu i v těch kilometrech nic nebylo a žádný jiný konstrukční nedostatky ten motor nemá a má příjemnou charakteristiku. ;-)
11. 11. 2019 08:16
Octavia 1.3MPI
"Zajímavost představovala instalace starého škodováckého motoru OHV 1,3 l s 50 kW (68 k) do série speciálně upravených vozů pro litevskou policii"

Tohle je pravda? To by mohl byt zajimavy clanek sam o sobe, nedokazu si predstavit tenhle motor rozhybavajici skoro 1,5t masu.
Avatar - twistedTSD
11. 11. 2019 01:10
Re: No, a s faceliftem prisel i dosud nejvetsi pru-ser
Největší průsšvih byla asi 1.8, která přišla před FL a byla velmi vychvalovaná.
Avatar - honzaHK
10. 11. 2019 19:33
Re: V článku chybí
To je irelevantní komentář - ať počítají či nepočítají, na faktu, který jsem napsal, to nic nemění.
10. 11. 2019 18:09
Re: No, a s faceliftem prisel i dosud nejvetsi pru-ser
Dvojková Oktávka měla s motory problém hned od začátku. Bylo to dáno tím, že přišla v době pádu koncernu VW na dno kvality. To samé trápilo Passat B6 a další modely té doby.
10. 11. 2019 18:04
Re: No, a s faceliftem prisel i dosud nejvetsi pru-ser
DSG bylo, je a bude vždy kompromis, tak jako všechny robotizované manuální převodovky. Problém je v tom, že koncern VW se to dlouhodobě snaží prosadit jako univerzální řešení.
10. 11. 2019 17:56
Re: Zase recyklat o ničem
Nesouhlasím.
Už je to pár let, co jsem v obchodě s autodíly kupoval vzduchový filtr na svoji dvoulitrovou Fabii. Byl tam mladý prodejce a nastal problém. Asi deset minut mi tvrdil, že Fabie takový motor nikdy neměly a že ani po dvojnásobném restartování objednávacího systému se mu tam dvoulitr neobjevil: "Žádný dieselový dvoulitr tady prostě fakt není, ten se dával jen do Oktávek". "Ale já jsem neříkal, že je to diesel". "Eeee ... počkejte ... eeee ... jo je tady ... já jsem se celou dobu díval do dieselů".
Trocha opáčka neuškodí ani u těch nejčastějších aut na našich silnicích. Nevěděl jsem například, že dvojková Oktávka měla CNG verzi, jelikož u nás se neprodávala.
Avatar - pradeda777
10. 11. 2019 15:48
Re: V článku chybí
Bojím se, že potenciální (soukromí) kupci Octavie s inflací nepočítají.... ;-\
Avatar - honzaHK
10. 11. 2019 12:00
Re: V článku chybí
Pokud jsi to myslel tak, že potencionálním kupcům vyrazí dech, jak je O4 levná v porovnání s O2, pak jsi to odhadl správně...

Tak jenom v rychlosti:

O2 základní výbava Classic motor 1,9 TDI 77 kW 5MT: cena v roce 2004 509900 Kč

O3 základní výbava Active 1,6 TDI 85 kW 5MT: cena v roce 2019 512900 Kč

Inflace proměnila 509900 Kč z roku 2004 na cca 675000 v roce 2019.
O3 je tedy o značný kus levnější, v případě dražších výbav to platí také.
Cenová politika O4 nebude radikálně odlišná.
Avatar - pradeda777
10. 11. 2019 10:48
V článku chybí
zmínka o tehdejších cenách....to asi proto, aby to nevyrazilo potenciálním kupcům O4 dech..... ;-)
Avatar - Hammunasakra
10. 11. 2019 10:15
Re: No, a s faceliftem prisel i dosud nejvetsi pru-ser
Fakt Dost Spatnej Gearbox je až neuvěřitelná věc = čtu to dodnes v testech novejch vozů = a je docela šokující, že fandové koncernu to dodnes naprosto tvrdě odmítaj. Případně argumentujou = že to sou výjímky že JEJICH kus byl a je dokonalej

No fakt asi nejhorší převodovka vyráběná v takovym masovym měřítku = dneska už kritizovaná i za rychlost řazení = běžně dostupnej 8st. HDM automat přeřadí o víc rychlostí RYCHLEJŠ atd.

Pro mě vlastně snad i HLAVNÍ důvod proč něco koncernoVWýho ne = aspoň že ve vyšších třídách u Audi se vrátili ke klasickýmu HDM automatu
Avatar - Ja Prvni 123
10. 11. 2019 08:04
No, a s faceliftem prisel i dosud nejvetsi pru-ser
Nove motory TSI i sedmistupnove dsg prevodovky byly, a dodnes jsou, naprosto neuveritelne spatne.
Plati pro cely koncern, ale hodi se to pripomenout u clanku o oktavce.
Jak se mi, v te puvodni verzi, jeste libila.

Timto faceliftem prisla doba omezene zivotnosti, poruchovosti a vysokych servisnich nakladu.
Avatar - Ronault.
10. 11. 2019 00:06
Zase recyklat o ničem
Psát na motoristickém webu v ČR jo Oktavii je jako psát o pytlikovem čaji na webu o vaření. To není novinařina, to je bulvár :no:
Avatar - beibej
10. 11. 2019 00:02
Prague student a 120 letý kulturista......
Máte v galerii interiér z jedničkový oktávky. 8-s
Avatar - CICERO
9. 11. 2019 22:56
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.
Avatar - CICERO
9. 11. 2019 22:30
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.
9. 11. 2019 22:19
Nepřekonaný.
Dosud nepřekonaný nadčasový funkční design.
9. 11. 2019 21:45
Pravda o vzniku O II ,exterieru , autor interieru byl pan Mi
Octavia II začala vznikat za Dirka Van Braeckela tedy o 1 rok dříve než přišel pan Ingenlath . Jako celek design se ničím neinspiroval a od Hondy už vůbec ne . Nadčasovost designu se projevila délkou produkce a prodejností . Pan Wouda se prací na exterieru vůbec nezůčastnil . Příště by si měla redakce sehnat pravé pravdivé matériály o vzniku tohoto typu a nemást tak veřejnost .
9. 11. 2019 21:37
Re: nova octavia
Všechny Škodovky budou s tímto volantem. Dnes mají také jenom jeden...
Avatar - Warrual
9. 11. 2019 21:25
Re: nova octavia
Nevíš jestli O4 bude opravdu s tím hnusným dvourameným volantem?
9. 11. 2019 21:14
nova octavia
Tesim se na novou. Delam si z roho srandu ze je tady porad unik fotek. Jenze volic prevodovky automatu jako v panameře, displej tablet velkej jak v merglu a vzhled by uz nemusel bejt taky takova konzerva. No, snad ta cena za solidni motor bude aspon porad za stejny chechtaky jako doposud. Pak pockat chvilku a sup sem skladovku
9. 11. 2019 21:00
evergreen
Jojo to je evergreen a legenda. I když by to šlo sepsat i o malinko lépe. :yes: