Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: TEST Mazda CX-30 Skyactiv-X – Pryč se zavedenými pořádky!

Mazda se vyžívá v dělání věcí po svém. A není pádnějšího důkazu než testovaný crossover CX-30 s inovativním motorem Sky-X.
Zpět na článek
9. 7. 2020 14:44
Re: Kdo by čekal revoluci, bude zklamaný...
Ta srovnání z odkazů prostě neodpovídají realitě. Přešel jsem z M3 G122 na CX-30 Skyactiv-X a nový motor je výrazně živější přes vyšší hmotnost CX-30 a s menší průměrnou spotřebou. V mém případě 6,9 vs 7,4 na M3 G122 a to mám najeto teprve 5k. Od začátku spotřeba neustále klesá. Jezdím svižně a to hlavně město a dálnici, auto kupované na konci listopadu na Michelinech Crossclimate. Takže ani to rozhodně ideální spotřebě při zajíždění nepřidalo.
S G122 jsem měl často pocit nedostatku výkonu, to se mi s X ještě nestalo. Je třeba umět řadit a přechod z oturbených motorů je cítit (většinu svých km mám s firemními Superby), ale neměnil bych ani náhodou. Ne všechno lze vyčíst z tabulkových srovnání.
15. 4. 2020 07:38
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.
22. 3. 2020 18:40
Dotaz na CX 30
Takže blbové, co ji mají v měřítku 1:48
22. 3. 2020 17:54
Dotaz na CX 30
Ahoj, diskutující. Jenom dotaz. Vy tomu rozumíte prakticky z pozice závodníků / automechaniků / fandů, nebo jen tak plácáte na netu? Mám tři roky CX-3, bezva auto pro člověka, který už má odstěhované děti, teď kupuji CX 30, protože je krásná a řešit spotřebu +- 1 litr nebo zrychlení +- 1sekunda je vážně zbytečné. Pěkné auto za mírně větší peníz, interiér s nádechem prémie. Děkuji za názor.
Avatar - PepaJ
19. 2. 2020 06:48
Re: Revolučný motor
no usuzovat spotrebu noveho nazajeteho vozu po 5km , to uz je fakt diagnoza.

Lidi , kteri si nejsou schopni vuz zapujcit na nekolik hodin ci pulden den, aby se opravdu normalne projeli ve vsech jizdnich situacich a ujeli par set km, tak ty zde vubec nemeli psat. Nadruhou stranu je to , ze Xko nema o nic lepsi spotrebu nez mela 88kw bez vypinani vlacu v predesly modelu mazdy 3, ktery nema problem jezdit do sesti litru pri dodrzovani predpisu a lehkem predvidani provozu pres sebou. Bohuzel mi prijde,ze vuz zabil emisni ekoterosmus EU, neb motor se zacal vyvijet uz od 2012 a to nikdo netusil co tyhle exoti v EU parlamentu schvali
Avatar - PepaJ
19. 2. 2020 06:39
Re: Kdo by čekal revoluci, bude zklamaný...
Sestivalec je prakticky hotov, ladi se vykon a spolehlivost. Pokud si dohledate patenty, ktere jsou pro nej potreba a jsou dostupne, tak tomu uz ani nemuze byt jinak. Nyni se zda, ze ho dostane nove mazda 6 ihned od uvedeni na trh otazkou je zdali i v EU.
Avatar - PepaJ
15. 1. 2020 13:58
Re: Kdo by čekal revoluci, bude zklamaný...
ta 6st AT s HDM funguje skoro bezchybne at v manualnim, tak mamualnim rezimu..s padly dokonce o nekolik stupnu nahoru i dolu najednou. Zatim jsem ji nenachytal.

Drivejsi 5 st AT HDMko v GG Sport ..ale melo plynulejsi chod hlavne v rychlostech do 10km v hodine. Klasicke razeni rychlosti uz vyse ma plynulejsi nove 6st HDMko..ale lidi to nepoznaji neb "denne" nejezdi obema vozy..viz osobni zkusenost
Avatar - PepaJ
15. 1. 2020 13:53
Re: Kdo by čekal revoluci, bude zklamaný...
Webpaja..mate pravdu ...ale X1 ve stejne (cti plne vybave Mazdy )o 300tisic vice, takze zalezi jak se na to divate.
Kazdopadne je jiste lepsi zakladni 2.0i at uz 88,92,110kw ..bez vypinani 2valcu idealne ..kord kdyz se da bez problemu odladit na vykon cca 180k a 225Nm jen nastavenim map ..stoji to par korun (do 15tis Kc i s cestou do DISI tune) a funguje to zcela bezproblemove...
Avatar - lamal
13. 1. 2020 09:13
Re: Revolučný motor
hej to suhlasim, pisal som vyssie, ze vykon ani spotreba nie su revolucne, ale konkurencie schopne snad áno, to asi musi posudit kazdy sam... ten hybrid so 180k potrebuje tak isto otacky ako skyX, tych 180k aj na tom hybride ucitis (aj počuješ) az nad 4500ot... v tomto sa ani jeden turbu nevyrovna v pruznosti... je to chyba ? pre mna nie, ja mam otacky rad...
Avatar - lamal
13. 1. 2020 07:22
Re: Kdo by čekal revoluci, bude zklamaný...
Xko je ale vykonnejsie o 40k a co na tom, ze nie ich nema pod 4000 ot ? ma ich hore, ked budu potreba su tam... keby si siel v Arone 1.0tsi, mohol si ist za 5,5l na ´´svojej´´ trase.... je to to iste nie ? 85kW, 103kW, 132kW ... ziaden rozdiel, len spotreba ina :D

teraz napis, ze ty nepotrebujes viac, lebo to tahne vocpoda... skyX sa dostal do situacie v akej boli nekonecne zrovnavania turbodieslov a benzinakov o par dekad do zadu... 1.9tdi 74kW tahne vocpoda za 6l dehtu, 2.0 benal so 120kW mu da na karhák hocikedy len nie vocpoda ale nad 4000ot a zozerie o 1,5l - 2l viac... ma lepsi zvuk, je tichsi, zabavnejsi a lepsi... toto sa riesilo dookola, tahne vocpoda za 6 bola vzdy vyhra nad vsetkym... tieto prispevky detto
Avatar - lamal
13. 1. 2020 07:04
Re: Test netest
zhruba to som mal na mysli a este to, ze testy motoristickeho novinara su do velkej miery jeho subjektivne pocity, z casti ak vobec podlozene meraniami...
Avatar - lamal
13. 1. 2020 07:00
Re: Revolučný motor
vykonnejsie varianty pouzivaju zosilnene loziska, vacsie turba a vstrekovace s vacsimi kapacitami, ine cerpadla niekedy, vsetky tieto vykonne fičury maju trocha problem a pri nizkej zatazi nie su tak efektivne, casto to u vykonnejsich variant s vyssim spickovym vykonom vo vysokych otackach zhorsuje este kratsia prevodovka, podladene varianty maju plochejsiu krivku krutiaku, hladsiu a mavaju dlhsie prevody... nie je to zavazne pravidlo, ale velmi vysoke % vykonnejsich verzii toho isteho motoru ma vyssiu spotrebu aj pri zhodnej jazde, preco si to neoveris ? mas tu tisice prikladov tak hladaj... a zistis, ze to tak je...

je lahke sa len pytat, prečo ... a nerozumiet tomu

pozri si 1.6 HDi 66kW VS 81kW, alebo 1.5dCi 51-65kW vs 81kW, alebo 2.0dCi, 2.0 TDi... more prikladov
Avatar - lamal
13. 1. 2020 06:53
Re: Kdo by čekal revoluci, bude zklamaný...
Ale no tak... princip je popisany kade tade dostatocne, ak nevidis rozdiel medzi normalnym benzinom a X, tak co dodat, nechces ho najst... skor by som suhlasil s tym, ze zatial spotreba ani vykon nie je revolucia, na benzin dobre, ale holt este to potrebuje cas... moj nazor.
12. 1. 2020 19:44
Re: super Mazda
Zvláštne , na autobazáre som našiel kusy s vyššiou cenou ( od 12000€) až na nejaké výnimuky
12. 1. 2020 19:22
Re: CX-30
1,5tsi je párovaný so souchou dsg, ale možno sa už zmenilo...
12. 1. 2020 12:20
Re: Kdo by čekal revoluci, bude zklamaný...
Ale no tak. Primera 96kW i 110kW měla dle SM 8,4, Accord 108kW jezdil za 9,2, Mazda 6 104 kW za 8,6. Vectra 2.0 100kW měla 8,2, Renault Laguna 2.0 83kW 8,4, atd...

Dnešní Mazda 6 107kW jezdí za 6,6, 121kW za 7,2, dokonce i ta 2.5 se 141-143kW s automatem jezdí za 8,2, což je méně než dvoulitry před 20 lety. Nemluvě o SUV CX-5, které jej těžké, aerodynamika nic moc ve srovnání s těmi sedany a jezdí pod 7,5.
11. 1. 2020 21:45
Konnichi wa
Já tahle malá SUV nemusím, ale kdybych už musel, byla by CX-30 žhavý kandidát. Baví mě. Má bezvadný design, opravdu skvělý interiér (ne, fakt, v tom se prostě člověk cítí skvěle, baví ho v tom jen sedět), unikátní techniku a samozřejmě nezaměnitelný Mazdí sportovní šmrnc.

Takže u mě v garáži by to bylo buď tohle, nebo Subaru XV... Ale musel bych fakt muset, protože z praktického hlediska jsou tyhle auta nesmysl.
11. 1. 2020 21:31
Re: Test netest
Z mého pohledu je to super, že si některé automobilky dělají věci tvrdě po sv a hlavně jinak, než všichni ostatní. Když sednu do Mazdy, vím, že mám převodovku Mazda, která má svoji unikátní konstrukci s HDM i spojkou, motor Mazda s unikátním kompresním poměrem, případně i schopný jet ve vznětovém režimu, do toho typické odladění podvozku, podle kterého Mazdu poznám i poslepu, atd. Podobně to umí třeba ještě Subaru (boxery, sawd, eyesight, cvt), svým způsobem některá BMW (R6, pohon na zadek) a pár dalších značek.

Když sednu do Oplu, mám převodovku Aisin, motor GM nebo Peugeot, atd atd, je to stavebnice z cizích dílů bez vlastní osobnosti, podobně jako bohužel většina současných značek.
11. 1. 2020 20:11
Re: super Mazda
Mazda dělá špičkové benzínové motory, proč kupovat diesel?
11. 1. 2020 20:10
Re: Revolučný motor
Mám taky 6tku 2.5 Sky-G s automatem a potvrzuji, že rozdíl mezi dlouhodobou spotřebou v zimě a v létě je cca 1,5 l/100km. :-)
11. 1. 2020 20:05
Re: Kdo by čekal revoluci, bude zklamaný...
Tak to každopádně.
11. 1. 2020 19:59
Re: Kdo by čekal revoluci, bude zklamaný...
To jsou ty tabulkové hodnoty. :-)
Avatar - twistedTSD
11. 1. 2020 19:44
Re: jo presne to
Děkujeme za názor, tady máte klíčenku.
11. 1. 2020 13:29
Re: Kdo by čekal revoluci, bude zklamaný...
To je přesně můj dojem. Zpočátku budili zájem prohlášeními o snížení spotřeby o 20-30%, ve finále jde o normální evoluční mezigenerační vývoj se zanedbatelným zlepšením s bídou o jednotky deci.

Od začátku se mluví o dieselu na benzín, ale zážeh není vznětový, ale pořád svíčkou, jen jde o chudou směs, což není nic nového. Vrstvené spalování už tady bylo ...

K tomu to má kompresor, ale motor přeplňovaný není :D , protože se přeplňuje za úplně jiným účelem.

Osobně jsem čekal reálné zlepšení spotřeby okolo 0,7 litru, tzn. okolo 10%, ale jak zatím ukazují výsledky na Spritmonitoru, jde s bídou o dvě věci. A to pomocí nové generace motoru, se dvěma systémy zážehu, kompresorem, mild hybridem. Ať si to každý přebere sám, za mne jednoznačně zklamaní. A možná na základě nevýrazných výsledků Sky X se v ceníku všech derivátů M3 nenápadně objevila silnější verze atmo dvoulitru se 110kW. Proti minulé generaci podladěná, aby ale zase moc nekanibalizovala Sky X.
11. 1. 2020 12:04
Re: CX-30
A ty si ako cicero. Tiez pises ale vypovedna hodnota ziadna.
Avatar - Verny_2013
11. 1. 2020 11:45
Re: Kdo by čekal revoluci, bude zklamaný...
Jel jsem s tím předváděčku asi jen 15 Km, studený motor lehce kopcovitý terén mimo město a těch výsledných 7,5 mě moc nepřesvědčilo a to jsem to rozhodně nehonil. Navíc mi přišlo že tak do 4000 ot to jede stejně jako ten podladěný 2,0 základ. Včera jsem si přivezl zapůjčeného Xceeda a za prvních 20 Km tam při podobné trase svítilo 6,8. Benzín 1,4 turbo v automatu. tak se mi zdá že Mazda dělá ohledně skyactive x velký mediální humbuk, ale skutek nějak utek.
Avatar - _Karel_
10. 1. 2020 22:22
Re: CX-30
Seš jak Hamuna, ten se taky kroutí jak had, než by uznal svou chybu. No, bylo naivní to čekat od tebe. Tak nazdar.
10. 1. 2020 22:14
Re: CX-30
Ubozak, troubo atd atd. To je jedine naco sa ty zmozes. Je mi ta luto.

Inak videl si ty moje meno medzi 20 najcastejsimi diskutujucimi? Lebo ja tvoje ano.
Avatar - _Karel_
10. 1. 2020 21:56
Re: CX-30
"Taham tu ja skodovku alebo inu znacku?"
"vidiet kde je mazda a kde je VW s ich plastovym,lacnym interierom".

Stačilo říct sorry, a pokud na to nemáš koule, tak aspoň držet hubu.
A psát, že nekomentuješ značky, co tě nezajímají, to už je zrovna u tebe vrchol drzosti.
Seš ubožák.
10. 1. 2020 21:43
Re: CX-30
Karel je vidiet ze do urcitych ludi mas potrebu si opakovane rypnut. Nemas nic k veci len prazdne reci. Ja Huginovy napisem svoj nazor(k veci) a ty sem trepes Teslu. Ja pisem k tiguanu a jeho dsgcke a ty odpises ze ateca 2.0TSi ma mokre. Napisal si 6 viet z toho 1-2 maju aky taky zmysel. Takze ako som napisal predtym, zamysli sa nad sebou lebo poslednu dobu z tvojich komentov nic zmysluplne nevychadza. A ked ta Tesla nezaujima tak jednoducho nekomentuj. Mna Renault nezaujima a preto na clanky ohladom neho se.riem a nekomentujem.
Avatar - _Karel_
10. 1. 2020 21:30
Re: CX-30
"Taham tu ja skodovku alebo inu znacku?"
Ne, netaháš, nikdy, ani pod jiné články.
Naposledy v této diskuzi : "vidiet kde je mazda a kde je VW s ich plastovym,lacnym interierom".

Ještě nějaký dotaz? Nebo se nad sebou zamyslíš ty?
10. 1. 2020 21:19
Re: CX-30
Karle zamysli sa nad sebou prosimta. Taham tu ja skodovku alebo inu znacku? Tak prosimta k veci. Tiguan je samozrejme v triede CX5 ale ten som ja do diskusie nepchal. To len Higino ako VW lover to musel sem šupnut. To ze ma 2.0TSi mokre dsg samozrejme viem, a som si na 90% isty ze 1.5TSi ma suche dsg(kludne ma oprav).
10. 1. 2020 21:16
jo presne to
Si myslim ze vsichni kdo jezdi v skoda a vw jsou jelita co vyplaznou 400-800 v prumeru aby jezdili v šedý krabici bez motoru a se škrabkou chytře umístěnou
Avatar - _Karel_
10. 1. 2020 21:10
Re: Kdo by čekal revoluci, bude zklamaný...
Mám za to, že princip spalování "revoluční" měl být, ale není, neboli pořád zapaluje svíčka, ne?
Avatar - _Karel_
10. 1. 2020 21:06
Re: CX-30
Najednou tu házíš interiérama. Doufám, že až dojde na Teslu, nezapomeneš na to.
Tiguan je každopádně o dost větší auto. Seš si jistej, že má suchou DSG ? Ateca s 2,0TSI určitě ne.
Ale Tiguan bych cenově s CX-30 nesrovnával.
10. 1. 2020 21:03
Re: super Mazda
Já nevím, ale co tak sleduji tak ceny japonských ojetin tedy moc nízké nejsou. Obzvláště v benzínu
Avatar - Verny_2013
10. 1. 2020 20:18
Re: Délka sedáků a výška nad nimi
Toto mě taky zarazilo při převáděčce. Kraťoučké sedáky ve předu i vzadu. Vzadu vyloženě málo místa - na úrovni Octy 1 gen. Pak jsem přesedl na salonu do CX 5 a 3 a je to skoro stejné. Pěkné auto co si hraje na prémii ale sedačky na úrovni Dácie.
10. 1. 2020 19:52
Re: super Mazda
Proc myslis, ze vsichni jezdi ve Skodovkach a Volkswagenech? Protoze jsou vsichni blbci? Jak vidis, mozna precejen az tak blbi nejsou.
Proste ceny japonskych ojetin jsou hrozne, ape tak to bylo vzdy, to sis sam takhle vybral, zadne velke prekvapeni.

Naopak turbo nebo prevodovka menit pred 200tis km rozhodne neni nic normalniho. Pokud jsi tedy kuppval nove a tudiz jsi si temi km jisty, jinak nema cenu se o tom bavit.
Avatar - lamal
10. 1. 2020 19:04
Re: Kdo by čekal revoluci, bude zklamaný...
:D ...nie díky
10. 1. 2020 18:51
Re: Test netest
Nezlob se, ale - co to meles? Svym zpusobem si to kazda automobilka dela “po svem”, ale hodnotit neco jako plus bez hodnoceni samotne podstaty nedava moc smysl. Ano, diverzita je fajn obecne, za ni by se nemely udavat plusove body-diverzita muze byt i spatna ;)

A pocity...kdyby napsal kvalitni materialy atd, beru, ale do hodnoceni a plusu ve stylu “uvnitr navodi pocit premie” - to snad nemyslis vazne. Stavis to tady ad absurdum, nezajimaji me samozrejme uhly a odrazivost svetla (co to ma mimochodem co delat s premii?). Ale treba proste hodnoceni “pouziti kvalitnich materialu, ktere si nezadaji s premii” uz je celkem cajk. Navozuje pocity premie je ale zcela zabarvene nicnerikajici vyjadreni.
10. 1. 2020 18:44
Re: Revolučný motor
1.8 hybrid nemá 180 koní. Ale sám si jazdil Hybridnou Corollou čo ich má 180. Tá ma tiež lepšiu spotrebu a aj dynamiku http://www.zeperfs.com/…uel8107-7902.htm
A je to aj za podobné peniaze. Pri Scy-X je otázka kam sa tá technológia dá dostať, lebo zatiaľ to oproti konkurencii nie je žiadne terno.
10. 1. 2020 18:41
Re: CX-30
Interierovo ani jedno tebou spominane na mazdu nema, ta 1.5TSi v aute velkosti Tiguan tiez nic moc, suche dsgcko k tomu tiez nic moc. Mazda predrazena? No co ja viem. Skusme dorovnat golf k tomu co ma mazda3 v zaklade a uvidime.
10. 1. 2020 18:37
Re: Kdo by čekal revoluci, bude zklamaný...
Hybrid to samozřejmě je, jakého typu není podstatné. A když už chceš být přesný, tak sama Mazda mu říká mild hybrid nikoliv micro.

A když máš problém se srovnání pružného zrychlení tak se na něj nekoukej, v době automatických převodovek stejně nemá valný smysl a dívej se jenom na pevný kilometr nebo třeba 0-180, prostě na absolutní dynamiku.
10. 1. 2020 18:06
Bravo, Mazdo!
Mazda CX-30 má dle mého názoru moc pěkný vnější i vnitřní design a dle testu i velmi uspokojivé jízdní vlastnosti. Tak toto se Mazdě vážné povedlo. Jen kdyby ty ceny byly nižší... ;-\
10. 1. 2020 17:59
super Mazda
Nevím, kolik nebo co platí Mazda české novinářské obci za jejích PR články o Mazdách ale já po své zkušenosti mohu pouze konstatovat poté, co jsem měl ve firmě 5 kusů Mazda 6 ( všechny diesel 2,2) že tedy žádná revoluce to není.
Jedna mi stojí na dvoře a zaboha na ní není možné najít kupce ani za 180 000 Kč a to je z roku 2013.
Kdyby to byla Octavie, tak už mi ruce utrhli kupci.

Sere se to stejně jako jiná auta, ve 160 000 km nové turbo, nová převodovka a tak. Takže go Mazda, go!!
Avatar - xxc
10. 1. 2020 17:37
Re: Revolučný motor
na obchvate vyuzival rovnaky, maly vykon
Avatar - Ozzman
10. 1. 2020 17:37
Re: Kdo by čekal revoluci, bude zklamaný...
Já to dělám na Mondeu taky tak, dokonce jsem slyšel na Ford klubu, že když i u toho 1.6EB měníš olej po deseti, tak se ti to taky nestane... no my měnili kazdy rok a snad jeste min nez deset tisíc... :D myslím, že se tim majitelé té jednašestky spíš utěšují .D
10. 1. 2020 17:36
Re: Revolučný motor
Automaty v mazde majú v zime problém, že je tam 8 litrov hustého oleja, ktorému trvá aj 15-20 km, kým sa zohreje na prevádzkovú teplotu, takže spotreba v zime na krátkych trasách je príšerná. Ja na mazde 6 2.5 A/T mám v zime mestskú spotrebu 12-13l. V lete je to v pohode 8-10.
Avatar - lamal
10. 1. 2020 17:23
Re: Test netest
prehnanim tvojej interpretacie ´´Samotne delani si veci po svem neni ani pozitivni, ani negativni - zalezi na vysledku, ktery zde nijak nepresvedcil. ´´ je platforma MQB v celom koncerne a vsetky aj +- rovnako jazdia... keby to nikto iny nerobil inac, tak by to bola fakt ´´paráda´´... takze ano je to + rozhodne, diverzita, moznost vyberu ...

to ostatne ohladom pocitov, ty nemas pocity ? asi mal zmerat tvrdost materialu a odrazavost svetla pri roznych uhloch aby ta uspokojil meratelnymi hodnotami z interieru... porovnal to potom s premiou, ci su jeho pocity opodstatnene
Avatar - lamal
10. 1. 2020 16:56
Re: Revolučný motor
lebo medved, to su otazky dieťatka prečo prečo ? golf GTi ma rovnaku spotrebu ako R ? prečo prečo ? nie je to len v 4x4, prečo ma podladene TDi nizsiu spotrebu ako BiTURBO TDi ? prečo prečo ? ... useless
Avatar - xxc
10. 1. 2020 16:38
Re: Revolučný motor
preco by nemohol mat silnejsi motor rovnaku spotrebu ako slabsi, ked vyuziva rovnaku energiu na rovnaku jazdu?
10. 1. 2020 16:30
Test netest
Malokdy resim hodnoceni novinaru, je to celkem nevdecna cinnost a kazdy vidi beztak veci ze sveho pohledu.

Ale tohle je opevna pisen na Mazdu, neodpovidajici realite - rekl bych, ze vyrazne mene objektivnejsi nez zminovana Skoda.
A 4,5 hvezdy?! V pozitivech "Neboji se delat veci po svem" nebo "Uvnitr navodi pocit premie"? Tak to je tezka novinarina tedy. Samotne delani si veci po svem neni ani pozitivni, ani negativni - zalezi na vysledku, ktery zde nijak nepresvedcil. A hodnotit nejake "pocity premie" a davat je do plusu? tak to fakt nevim. No a na pomery benzinovych SUV a automatu "slusna" spotreba je take plus....
Stejne tak jeden minus o tom, kdo cekal revoluci, je naprosto nic nerikajici vec, ktera patri do textu, ale ne uz do hodnoceni.

Test jeste docela dobry, hodnoceni a argumentace ovsem neni prilis OK.
Avatar - xxc
10. 1. 2020 16:24
Re: Tak to se Kolmanovi povedlo,
Nevidno hrdzu pod plastami :-) Aj na Oltcite som to tak mal kedysi, plasty a pod plastami diera.
Avatar - hugino
10. 1. 2020 15:59
CX-30
Mne sa velmi páči ale za 37 000 Eur máš Tiguan 1.5 tsi R-line alebo Atecu 2.0 tsi Fr a to už je iná káva.Ale Mazda podla mna robí najkrajšie japonské autá ale sú teda dosť predražené a to ešte nehovorím o servise ktorý /aspoň u nás/ je velmi drahý.
Avatar - lamal
10. 1. 2020 14:15
Re: Revolučný motor
tiez mi pride v pohode ta 1.8 v toyote... mam odskusane onedlho budem na jednej jazdit casto :-)
10. 1. 2020 14:11
Re: Revolučný motor
Áno, mne sa tá corolla s 1,8hybidom páčila. Oproti mojej 1,6atmo tomu odspodu pekne pomôže elektromotor, automat sa postará o radenie, ako a za koľko to jazdí po dialnici mi je to jedno keďže na ňu idem 2x ročne po 300km. 70% trás mám po meste, zvyšok okresky. Vyššia stavba CX30 je ale fajn na nastupovanie a vystupovanie a na parkovanie cez obrubníky, to určite.
Avatar - lamal
10. 1. 2020 14:07
Re: Kdo by čekal revoluci, bude zklamaný...
ja som tiez kamosa donutil vymenit olej po prvych 5000 km tusim okolo 7tis vymenil a potom nastavit interval na 15tis km/rok max... nepodtacat a nie klada na studeno + dochladit... take bezne veci aby vedel ako ho nezošrotovat a slape velmi pekne...
Avatar - lamal
10. 1. 2020 14:05
Re: Revolučný motor
O tom to je, kupit si nieco co ti vyhovuje + aj dava zmysel v real hodnotach... iba som konstatoval, ze ked ma sky-x 180k nad 4000ot tak ich v meste moc neocenis a mozno ani celkovo nie a naopak by ti sedelo nieco co ide od spodu bez nutnosti to tocit,,,
Avatar - speedfred
10. 1. 2020 14:01
Re: Kdo by čekal revoluci, bude zklamaný...
Ja robievam ale ešte medzivýmenu oleja, takže ho mám každých 10t nový. Motor sa veľa krát aj pozrie do červeného aby nezlenivel a tú búdu som dal trocha do pohybu. ;-)
10. 1. 2020 13:58
Dik za peknou recenzi
Diky za peknou recenzi.

A taky pekne auto.

Technicky zajimave, ale podle me je vazne velka skoda, ze to za ty prachy moc nejede. Predstavte si moznst priplatit a dostat dvoulitr s turbem. To by byla jina. Ale to uz by asi byl problem se zadni napravou atd. ale kdo vi, podvozky Mazdy jsou obecne super.

Samozrejme design Mazdy patri k tomu nej nej.
Interier je uplna parada.

Mimochodem blinkry dole je teda blbost a pulsovani mi prijde k nicemu. Na LED blinkrech je prave to nejlepsi, ze se rozsveci tak ostre, a tak jsou velice vyrazne a dobre videt. Tohle je podle me krok zpet. Ale nic hrozneho, co by pripadneho zajemce odradilo, proste jen divna vec.
10. 1. 2020 13:57
Re: Revolučný motor
No, v zásade viem o čom vravíš. Mám 1,6 atmobenzín. Ale nad 5000ot idem fakt výnimočne, ja som kľuďas. Nerobím prácu za motoristických novinárov ktorí pri teste auta s ním skúšajú jazdiť tak aby otestovali všetky možné jazdné štýly. Ja jazdím ako ja. Ako sa chová auto pri jazde iným štýlom ma vôbec nezaujíma. Netrápi ma či auto dokáže ísť maximálkou 200 alebo 230 keďže nikdy nejazdím viac ako 160. Je mi jedno aké má auto jazdné vlastnosti pri krížení náprav v teréne - ja do terénu autom nejazdím. A podobne. Preto to, že má CX30 o 44 koní viac či možnosť štvorkolky je pre mňa menej zaujímavé ako to že má výrazne vyššiu spotrebu a cenu.
Avatar - Ozzman
10. 1. 2020 13:53
Re: Kdo by čekal revoluci, bude zklamaný...
Zatím všude klid, nikde se o ničem nepíše... takže doufám, že tvá zkušenost bude následovat i nás :D Na 90 tisíc se chystám s Mondeem letos :D
Avatar - speedfred
10. 1. 2020 13:52
Re: Kdo by čekal revoluci, bude zklamaný...
Tak ja som už prekonal s mojím EB 1.5 90t km (ťuk,ťuk). Budúci týžden ale idem na nejakú zvolávačku.
Avatar - lamal
10. 1. 2020 13:44
Re: Kdo by čekal revoluci, bude zklamaný...
napisal si, ze je to hybrid tak som ta opravil, ze nie je... to je cele k tomu

u mazdy je revolucny princip spalovania a princip ako taky celkovy, to je pre niekoho ona pridana hodnota, este raz pisem, ze vykon revolucny nie je a zrovnanie 1.8tsi 180k a 2.0tdi 180k v pruznosti tiez benzin vzdy prehral... zas porovnavanie benzinu, nafty to su presne tie nekonecne zrovnavania nezrovnatelneho, kazdy ten motor je iny, ma svoje vyhody aj nevyhody...
10. 1. 2020 13:36
Re: Kdo by čekal revoluci, bude zklamaný...
Jak neporovnatelného? Je to vrcholná benzínová motorizace, za tučné peníze, která slibuje 180 koní, takže každý ji bude srovnávat s podobně výkonnými benzíny nebo i diesely a nevidím jediný důvod proč to nesrovnávat.
Nikde nesrovnávám hybrid Mazdy a Toyoty, takže nevím proč mě nabádáš k rozlišování. Pouze jsem konstatoval, že je to složitý motor, který má, mimo jiné, také hybridní technologii.
Avatar - lamal
10. 1. 2020 13:36
Re: Kdo by čekal revoluci, bude zklamaný...
´´Nevidím nic ke zvláštnímu ocenění.´´ myslim, ze tu si napisal vsetko, viem s tym zit, kazdy ma ine potreby ;-)

myslel som skyactiv G122 vs 180k... 180-122= 58k ... (cca 60k)
Avatar - lamal
10. 1. 2020 13:34
Re: Kdo by čekal revoluci, bude zklamaný...
u mna sa to ozivilo lebo som mal pred mesiacom zvezenie s DSG v octavii a bol to fakt hnus... nechapem, ze niekto moze toto opomenut a tvarit sa spokojne... aj kolega co jazdi na 1.6tdi (zvyknuty fakt na kde co) konstatoval, ze to je velmi divny motor... holt nehadzte sviniam perly, zožerú ich
Avatar - lamal
10. 1. 2020 13:30
Re: Mám
Na 180k v nie lahkej 3ke to je velmi pekna spotreba... 180k TDi so 400nm bude mat iste silnejsi zatah, tu tazko vysvetlis taketo veci niektorym, to TDi zase ide tak po 3500ot, dole je to blato na plyn, takze realne pasmo kedy sa s motorom da pracovat je 1000ot tj 2500-3500ot s automatom OK (v koncerne vsak nie, lebo tie DSG su retardovane a vecne posielaju motor tam kde trpi tj bud moc nizko alebo moc vysoko) ... niekto honí tabulky, niekto zase reál vlastnosti co uz :-)
Avatar - Ozzman
10. 1. 2020 13:30
Re: Kdo by čekal revoluci, bude zklamaný...
No tak my máme asi 3 tisíce km, takže to ještě moc nejede, nebo né tak, jak by asi mělo (ale pořád je to charakterem podobné té 1.6), hlavně mě tam štve, že musím dávat víc plynu, stejně jako u všech nových aut po 2018 :/

O jednapětce TSI jsme si už pokecali víckrát, ta mne taky nezaujala :)
Avatar - lamal
10. 1. 2020 13:27
Re: Revolučný motor
nazor je v pohode, odskusal si si to je dobre... takze zrovnavas Crossover s Hatchbagom, to nie je uplne fer aj ked tvoje hladisko chapem, treba to rozlisovat. U kazdeho tociveho motora zazijes pocit ze to moc nejde, pretoze to zacne ist az nad 4000ot kde sa v meste nedostanes pokial nie si sialenec... sedel si niekedy v atmosfere co zacala poriadne slapat az pri 5000ot ? tam fakt pokial nie su otacky tak po presadnuti z turba to proste nepojde... az hore ;-)
Avatar - lamal
10. 1. 2020 13:23
Re: Kdo by čekal revoluci, bude zklamaný...
1.5 je v klude... na vianoce som si dal na nej ako darcek asi 60km na podlahe... pobavilo, mal po vymene sviecok, oleja filtrov, isiel pekne :-) ... tocivy... to sa s 1.5tsi v octavii neda porovnat ani v najhorsom sne, to TSi neskutocna šunta pocitovo... jasne ked uz raz zaberie tak svoj vykon predá a spotreba nie je spatna, ale to fakt nie je len o tychto 2 veciach, pocitovo je to strasna herka... v novom Golfe 8 je prej konecne vyladena...
Avatar - _Karel_
10. 1. 2020 13:19
Re: Kdo by čekal revoluci, bude zklamaný...
Žádných 60k. Má o 60k víc, než podladěný dvoulitr. Jinak měl dvoullitr v r.2013 165k. Já trojku měl, kdyby žena nebyla...... tak ji kupuji tuhle CX-30, ale nějak nevím, jaké souvislosti bych měl ocenit. Je to nevyzkoušený, trochu sázka do loterie, spotřeba normál, výkon taky. Nevidím nic ke zvláštnímu ocenění. :-)
Avatar - lamal
10. 1. 2020 13:18
Re: Kdo by čekal revoluci, bude zklamaný...
Nechytam, mne je to jedno, iba som sa snazil trochu okresat tie nekonecne zrovnavania neporovnatelneho... vykonovo to nie je ziadna revolucia a ani nemala byt. Konvecne turbomotory prifuknes viac a na vyssie vykony, u dieslov krutiaky.. Realne benefity nevidis, lebo riesis len dynamiku a ta revolucna nie je.
Spotreba ktoru popisuje majitel M3 skyx dolu, je na 180k tocivy benzin motor v aute s 1400-1500kg je (trochu) revolucna... tie kone su hore, musi sa tocit - pre mna velmi príjemné, ze to najlepsie ponuka hore a nie v strede s vadnutim hore.

Hybrid nemozes mat s manualom... myslim napr tie bezne od toyoty, ktore maju spotrebu este lepsiu, maju viac baterii... a je to microHY a nie klasicky HY, to rozlisuj.
Avatar - donPedro
10. 1. 2020 13:18
Tak ako?
Tož trochen toho hledání na YouTube, 2x po slovensky:
o motoru od 6:30: https://www.youtube.com/watch?…
a od 9:45: https://www.youtube.com/watch?…
dá-li se pánům testérum věřit, tak spotřeba a dynamika na daný objem a výkon se jeví býti OK.
Co jsem si z oněch videí vzal? Záleží tedy evidentně na stylu jízdy, respektive jak často pracuje motor v onom "skyactive-x" módu, kde šetří spotřebu a nakolik pracuje jako standartní benzínový spalovák. Holt se s tím musí asi člověk trochu víc sžít. BTW je to s moderními motory hodně o přemýšlání, kdy, jak, čím a proč - viz např. Superb 1.4PHEV v testu R. Chvály ...... ;-)
Avatar - _beta
10. 1. 2020 13:14
Re: Kdo by čekal revoluci, bude zklamaný...
Dobrá pamäť. Je to litrová Fabča.
10. 1. 2020 13:12
Re: Revolučný motor
Mne sa len zdala tá spotreba proste vysoká. Nie som vôbec autíčkár, len sa rád povozím. A s tou mazdou som šiel podobným štýlom ako s corollami. To preto lebo by som ich v zásade používal rovnako. Ale už keď sme pri tom výkone a krútiacom momente mazdy, ktorý je papierovo výrazne vyšší - no ja by som to určite podľa správania sa auta nepovedal. Nevravím že výkon nebol dostatočný ale asi by som musel viac prešliapať pedál aby som ho z mazdy vydoloval. Tie čísla som nepoznal, prekvapujú ma, proste by som nepovedal že je toho výkonu v CX30 o toľko viac.
Hej, ešte jedna vec. Asi som rozmaznaný CVT a e-CVT prevodovkami pretože mi vadilo šklbkanie mazďackeho automatu pri preradzovaní. A myslím si že mazda trochu zle hospodári s vnútorným priestorom auta. Pocitovo mám v nej akosi málo miesta.
Vo výsledku ak by som chcel silou mocou mazdu tak by som bral mazdu 3 so štandardným 2l benzínom a automatom v sedane radšej ako CX30. Myslím že by mohla mať nižšiu spotrebu a lepšiu stabilitu v krízových situáciách vďaka tvaru kasne a nižšej hmotnosti.A cenu by mohla mať tiež prijatelnejšiu.
Môj názor, nikomu ho nevnucujem.
Avatar - pradeda777
10. 1. 2020 13:09
Čalounění sedaček....
....škoda, v popisu sedaček mě toto info dost chybělo......ale jinak.... :yes:
10. 1. 2020 12:42
Re: Mám
Přímé srovnání s jiným obdobě výkonným motorem nemám. Jezdil jsem vždycky s atmo benzíny nebo služebně TDI s vyšším výkonem. Ve zkratce můžu potvrdit to, co psal pan Kolman v testu. Motor jde moc pěkně do otáček, není to žádný trhač, který zarazí člověka do sedačky, ale táhne pěkně lineárně až do vysokých otáček. Spotřeba se mi drží kolem 6,5L a teď jezdím hlavně krátké tratě a hodně po městě. Na dálnici při reálné 130km rychlosti je to 5, 5L, okresky kolem 5 L. Pokud má někdo potřebu si na křižovatce honit triko a být na příští červené první, pro něj tohle není. Na normální svižné ježdění ale naprosto vyhovuje.
10. 1. 2020 12:39
Re: Kdo by čekal revoluci, bude zklamaný...
Chytáš se okrajových záležitostí, diesely jsem tam dal jenom jako jedno z mnoha srovnání. Prostě vrcholný motor v 3 nebo v CX-30, který má na papíře 180 koní v reálné dynamice pojezdí střed výkonové nabídky konkurence. Takže pokud jde čistě o reálné dynamické parametry (a o ničem jiném tady od začátku nemluvím), tak Sky-X je zklamání, které bych celkem chápal, kdyby jezdil za spotřebu skutečných dieselů, ale to nejezdí. Třeba v dalších generacích to bude bomba jak spotřebou, tak dynamikou, ale zatím je to jenom velmi složitý motor (přímý vstřik, přeplňování, hybrid) a reálné benefity nevidím.
Avatar - wakantanka
10. 1. 2020 12:36
Re: Kdo by čekal revoluci, bude zklamaný...
pokiaľ si dobre pamätám z inej diskusie, tak má 1,0 TSI v skladovke Fabii Combi. :) Takže áno Ford to asi nebude. :D
Avatar - Ozzman
10. 1. 2020 12:25
Re: Kdo by čekal revoluci, bude zklamaný...
Poruchovy 1.6EB už nemáme, už máme nevímjestlibudeporuchový 1.5EB :D

Windiesel mne ale mezi milovníky nafty nebere, protože jsem se párkrát po pravdě zastal hybridu :D
Avatar - lamal
10. 1. 2020 12:23
Re: Revolučný motor
ok radsej - na zdravie, to ostatne nema zmysel :-)
Avatar - lamal
10. 1. 2020 12:21
Re: Kdo by čekal revoluci, bude zklamaný...
:-) mal by si si osetrit portfolio, okrem milovnika ´´dotovanej´´ nafty, poruchoveho 1.6EB klesas uz na litrove trojvalce... kam az to pustis ? :D (joke)
Avatar - lamal
10. 1. 2020 12:17
Re: Kdo by čekal revoluci, bude zklamaný...
pisal som prispevok v case 11:42, povazujem to ako odpoved aj na toto
Avatar - lamal
10. 1. 2020 12:16
Re: Kdo by čekal revoluci, bude zklamaný...
to je presne ono, zrovnania s dieslami co maju 350-400nm ... maj nazor aky chces, pisal som prispevok v case 11:42, povazujem to ako odpoved aj na tieto ´´zeperfs´´ porovnavacky...
Avatar - Ozzman
10. 1. 2020 12:15
Re: Kdo by čekal revoluci, bude zklamaný...
Kde můžu, pomůžu :D
Avatar - _beta
10. 1. 2020 12:09
Re: Revolučný motor
Viem, že je piatok, ale obaja reagujeme vo vlakne kde bolo na začiatku toto:

Pridám skúsenosť.
Skúsil som predvádzaciu jazdu s 2l automatom. Bola vrámci Košíc ...
Avatar - _beta
10. 1. 2020 12:07
Takže zhrnutie:
Vyzerá to super, zvonku aj zvnútra.
Je to podpriemerné čo sa týka priestoru.
A motor s prevodovkou, taký priemer.
Avatar - lamal
10. 1. 2020 12:07
Re: Tak to se Kolmanovi povedlo,
jasne hniju.. par po FL sa este da najst peknych otazka je zmysel, ST bude mat ceny moc vysoko a ako mukla nosit niekde z DE nehnilu 1.6 nema moc vyznam... kolega ma zdraveho kombajna akurat elektronika motora blbne, ale zlumpoval ho... klada na studeno, ziadna starostlivost... proste dríč :-(
10. 1. 2020 12:04
Re: Tak to se Kolmanovi povedlo,
Ja ještě jezdil s viceprvkem. Perfektní svezení. Ještě civic jezdil výborně
Avatar - lamal
10. 1. 2020 12:03
Re: Revolučný motor
lol 1.8 hybrid 136k ma podobnu dynamiku ako skyx 180k ?? nechapem co tu placas... nehaj tak asi to mas trochu inak celkovo ...
Avatar - lamal
10. 1. 2020 12:01
Re: Kdo by čekal revoluci, bude zklamaný...
ano vidim velké vzrušenie :D
10. 1. 2020 11:59
Délka sedáků a výška nad nimi
Jsou tu krátké sedáky vzadu (450 mm) a výška nade všemi 900 mm je na hranici (a přitom je výška vozu přes 1500 mm - 1540 mm).
Avatar - _beta
10. 1. 2020 11:59
Re: Revolučný motor
Tie motory majú podobný objem a podobnú dynamiku.
A oba sú na benzín a s automatom.
Pán len poznamenal, že kôli spotrebe by ho nekupoval. Tak čo sa paprčíš.
Avatar - speedfred
10. 1. 2020 11:56
Re: Kdo by čekal revoluci, bude zklamaný...
No už len ty si tu chýbal s Fordom :-[] :-[] :-[]
Avatar - _beta
10. 1. 2020 11:56
Re: Kdo by čekal revoluci, bude zklamaný...
No a kde vidíš ospevovanie?
Len som opísal hodnoty z tabuľky.
Vidíš tam nejaké vzrušenie?
Avatar - Ozzman
10. 1. 2020 11:52
Re: Kdo by čekal revoluci, bude zklamaný...
Ecoboost R3 1.0 neni k zahození... ale ten asi nemá co? :D
10. 1. 2020 11:50
Re: Kdo by čekal revoluci, bude zklamaný...
Proč bych posuzoval subjektivně dynamiku, existuje už dlouhá řádka měření různými redakcemi pomocí racelogiců či jiných pomůcek a výsledky jsou plus mínus stejné, Sky X jede někde na úrovni 140hp motorů.
Třeba zde je detailní proměření až do 180km/h
https://www.auto-motor-und-sport.de/…echnische-daten/
Avatar - lamal
10. 1. 2020 11:48
Re: Kdo by čekal revoluci, bude zklamaný...
´´_beta Dnes 10:56
Jazdím na litri, stovka za 9 a niečo, maximálna 200.´´
Avatar - lamal
10. 1. 2020 11:46
Re: Mám
tak napis, ci ten vykon neodpoveda 180k a ake mas spotreby... pripadne ine vyhody motora mimo papierove udaje... reakcia na plyn, gradacia vykonu, pocity...
Avatar - _beta
10. 1. 2020 11:46
Re: Kdo by čekal revoluci, bude zklamaný...
Netrep.
To som nikdy netvrdil.
Len neospevujem nové Mazdy. Od čias mojej Primery sa motory síce posunuli, ale dvojliter stále jazdí za osem.
Avatar - Ozzman
10. 1. 2020 11:46
Re: Tak to se Kolmanovi povedlo,
Tou jedničkou jsem jel, ale dnes už většinou hezkých sežrala rez :D
Avatar - lamal
10. 1. 2020 11:45
Re: Kdo by čekal revoluci, bude zklamaný...
ma o cca 60k viac ako sky-g ... najdes ich vo vysokych otackach.. z casti suhlasim, pre niekoho kto pozera hlavne na cenu, dynamiku, spotrebu mu je lepsie kupit nieco konvencne, mazda jednoducho potrebuje niekoho, kto chape a oceni aj ine spojitosti a je ochotny to brat ako kompenzaciu a protivahu
10. 1. 2020 11:43
Mám
Já mám M3 Sky-x najeto 4000 km. Naprostá spokojenost :yes:
10. 1. 2020 11:43
Mám
Já mám M3 Sky-x najeto 4000 km. Naprostá spokojenost :yes:
Avatar - lamal
10. 1. 2020 11:42
Re: Kdo by čekal revoluci, bude zklamaný...
tak ma 224nm VS 250 oproti 1.5 TSi... turbo vzdy viac prifuknes, ide tu skor o tu kombinaciu technologii, nizkych emisii bez DPF, mocoviny, Turba atd... nie je to pre kazdeho to celkovo japonci nie su, bud niekto vie ocenit ich vytribenost alebo mu staci dupat na plyn v cukajucej 1.5tsi s fakt biednymi odozvami na plyn... mazda proste nedava len na tie hrube cisla, je to o pocitoch, gradacii vykonu, reakcii na plyn a sofistikovanosti to je presne to co nejaka 1.5tsi neponuka... tak si vyber, kazdemu nieco ine je treba

nezabudaj, ze u mazdy je to investicia do buducnosti, tuto technologiu ako aj vysoku kompresiu moze ladit s lepsimi vysledkami ako konvecne turba, ano dnes su jej motory este v plienkach, ale pohlad na sialene emisie im je viac nakloneny, aby to nakoniec nebolo este vdaka mazde, ze sa zachovaju benzinove motory o dalsich 10-20r
Avatar - Ozzman
10. 1. 2020 11:41
Re: Tak to se Kolmanovi povedlo,
Taky jsem to četl, myslím, že to co jsem zkoušel, mělo mít torzku, ale vůbec jsem to nepoznal.... na rozdíl od Oktávky :D
Avatar - lamal
10. 1. 2020 11:37
Re: Kdo by čekal revoluci, bude zklamaný...
mohol by si to tu uz prestat trollovat, len kvoli tomu ze ty mas litrovy trojvalec s turbom, co je pre teba najlepsi motor na svete...
10. 1. 2020 11:36
Re: Tak to se Kolmanovi povedlo,
Akorát jsem uz zaregistroval že prý 5dver ztratil viceprvek. To by byla škoda
10. 1. 2020 11:35
Re: Tak to se Kolmanovi povedlo,
Ja 5 dver. St line 110kw. Do 120km/h to jede stejně jako 120 t-jet. Díky krátkém zprevodovani
Avatar - lamal
10. 1. 2020 11:34
Re: Revolučný motor
snazil som sa napisat, ze sa zrovnavaju aj vykony, nemozes cakat od motora co ma o 44k viac, ze bude mat rovnaku spotrebu a nenapisal v akom aute, ak porovnava HB s crossoverom tak je to tiez od veci
10. 1. 2020 11:31
mičuda jen to fikne
Pekny auto, benzin motor, vykon dobry, interier good. Jen mi furt neštimuje ta cena 1 milionek.
Avatar - lamal
10. 1. 2020 11:29
Re: Tak to se Kolmanovi povedlo,
pocasie nedovolilo ho poriadne prevetrat, takze len take dojmy, ale aspon nieco... oba po facelifte, 1.6 yamaha zetec 74kW je v kombiku brutal zdechly, s 2 osobami to islo do 3500ot akceptovatelne, nad 4000ot len hluk a dost brutalny inak nič... hore len hluk a spotreba, davno som nesiel s tak frustrujucim pocitom... v 1cke je to raketa, pruzna ticha, tociva ...
Avatar - Ozzman
10. 1. 2020 11:28
Re: Tak to se Kolmanovi povedlo,
Já ještě jezdil kombíkem STline s AT a 1.5EB a to jelo taky moc hezky a výkonově to bylo ještě jinde. Nicméně mezi těmi dvěma bych vzal přecijen Fokus, trochu víc se mi v ST line líbí :D Ale už to bude prašť jako uhoď.
10. 1. 2020 11:27
Re: S CO2 jim to tedy moc nepomohlo
Jasne a preto má diesel v CX30 cca také isté emisie CO2 ako ten 122 k benzín. To si teda s tým dieslom pomohli :D
10. 1. 2020 11:26
Re: Tak to se Kolmanovi povedlo,
Hele přesně mezi st linem a giu jsem se rozhodoval. Nakonec giu byla o chlup zábavnější. Méně zasahuje ESC do řízení atp.Více vtáhne do děje. Nicméně focus je komplexnější auto.
10. 1. 2020 11:23
Re: Kdo by čekal revoluci, bude zklamaný...
Když si použil příklad TSI, tak v mých očích má 1.0 TSi podprůměrnou dynamiku, 1.5 TSI je někde na průměru a lepší než průměr je 2.0 TSI.
Čísla mluví jasnou řečí, jako 180hp motor Sky-X nejede ani omylem a je vcelku šumák jestli je v 3 nebo v CX-30.
http://www.zeperfs.com/…uel8152-8255.htm
http://www.zeperfs.com/…uel8255-7049.htm
http://www.zeperfs.com/…uel8255-7275.htm
http://www.zeperfs.com/…uel8107-6772.htm
http://www.zeperfs.com/…uel8107-7916.htm
http://www.zeperfs.com/…uel8107-4549.htm
No a má problém i s dynamikou aut se 140-150hp, které jinak než průměr nazvat neumím
http://www.zeperfs.com/…uel8107-7929.htm
http://www.zeperfs.com/…uel8107-7251.htm
http://www.zeperfs.com/…uel8107-4469.htm
http://www.zeperfs.com/…uel8107-6615.htm
10. 1. 2020 11:22
Re: Kdo by čekal revoluci, bude zklamaný...
Souhlas, že údaj 0-100 neříká, jak auto reálně jezdí. Zbytek je spekulace.

Co jsem dohledal 0-140 km/h na youtube:

Scala 1.0 TSI manual - ca 18s
Mazda 3 Sky-X manual - ca 16s

Ten motor Mazdy jednodušše není žádný dravec a reálná dynamika odpovídá přinejlepším 1.5 TSI 110 kW či jiným srovnatelným motorům konkurence.
Avatar - _beta
10. 1. 2020 11:16
Re: Revolučný motor
Ale no. Dvojliter a jednaosem sú si dosť podobné. A automat vs automat.
Nerob sa že nerozumieš pointe
Avatar - _beta
10. 1. 2020 11:15
Re: Kdo by čekal revoluci, bude zklamaný...
Aká je výhoda mať 6 stupňový automat, to fakt neviem.
A tento motor je obávam sa, väčší zázrak na papieri než v reálnom živote.
Avatar - 3_diamanty
10. 1. 2020 11:13
Re: Tak to se Kolmanovi povedlo,
mne sa nepaci ten masivny C stlpik na novej 3ke a popravde ani jej predne svetla .... ale samozrejme auto je to super... predosla trojka sa mi pacila ale podstatne viac

trosku nerozumiem tomu masivnemu oplastovaniu... vyzera to na takejto bachratej zaoblenej kasni proste hrozne a za mna uz aj slusne gycovo .. nieco taketo sa dnes uz nenosi a to ani na serioznom offroade nie to este takejto stylovke
Avatar - _Karel_
10. 1. 2020 11:12
Re: Kdo by čekal revoluci, bude zklamaný...
Ještě jsem nečetl test, kde by nepsali, že dynamika neodpovídá koním. Když motor vyvíjel, slibovali velký rozdíl proti skyactive. Já ho tedy nevidím.
10. 1. 2020 11:12
Re: Revoluční
Jasne len v tomto nemas turbo, DPF, mocovinu co moze niekto brat ako vyhodu.
10. 1. 2020 11:06
Re: Kdo by čekal revoluci, bude zklamaný...
Bez mocoviny ;-)
Avatar - Ozzman
10. 1. 2020 11:06
Re: Tak to se Kolmanovi povedlo,
Sorry, chyba, trojk,a nestačil jsem to opravit, jezdili jsme trojkou jen :D

Jo Mondeo je těžké, to nepopírám :D Hele, ale Fokus 2 jsem nikdy neřídil... závist, ten prý byl lepší, než Fokus 3... ale to tak říkali i o Fokusu 1, když vyšla dvojka :D
10. 1. 2020 11:05
Re: Kdo by čekal revoluci, bude zklamaný...
Radsej 6st HDM ako 7st DSG.
Avatar - lamal
10. 1. 2020 11:05
Re: Revolučný motor
LEN spotreba sa neporovnava, porovnaval by si LEN spotrebu 1.8hybridu s 1400kg s mondeom st220 s 3.0 V6 benzinom a 1400kg ? len tak kvoli vahe nie ? :D ... tvl
Avatar - lamal
10. 1. 2020 11:04
Re: Tak to se Kolmanovi povedlo,
chapem, 6ka je na pomery triedy stale lahka, zrovnaj reál ;-) váhy mondea a sme doma... inak som novy fikus nesiel este, po dlhej dobe sa mi podarilo 2x focus 2gen 1.6ka... potesilo skusit, 1cku a 3ku som mal celkom ocekovanu 2ka chybala
Avatar - _beta
10. 1. 2020 11:04
Re: Revolučný motor
Myslím že kolega len porovnal zhruba rovnako ťažké autá benzín + automat v mestskej prevádzke.
Teda, ich spotrebu.
Avatar - Ozzman
10. 1. 2020 11:03
Re: Tak to se Kolmanovi povedlo,
Mne se ta trojka naživo líbí, třeba interiéry Mazdy jsou fakt super, posaz, vzhled, materiály. CH-R je auto k ničemu, malé, takové to SUV pro přítelkyni, s hybridem to ale jede dobře, po městě... brzy snad projedeme inovované CHR s dvoulitrem, to by mohlo být lepší.
Avatar - lamal
10. 1. 2020 11:02
Re: Kdo by čekal revoluci, bude zklamaný...
vravim, niekto to nepochopi, nebudem ta presviedcat ako nazor respektujem... pokial nevidis principialne fungovanie (princip spalovania benzinu) a vyhody (bez nafty, bez DPF, bez turba) tak to je zbytocne vysvetlovat
Avatar - Ozzman
10. 1. 2020 11:02
Re: Tak to se Kolmanovi povedlo,
No u mne je v zábavnosti C segmentu na vrcholu Fokus a pak tvá Giulietta s lehkým turbem :) Ta mne taky bavila, ale Arese mi vysvětlil, že TIPO je lepší :D
Avatar - wakantanka
10. 1. 2020 11:01
Re: 2 Připomínky
k bodu 2. : "Hvězdný nebe nade mnou ... a ďábel ve mně! " :D
Avatar - Ozzman
10. 1. 2020 11:01
Re: Tak to se Kolmanovi povedlo,
Já jsem ale nechtěl říct, že to auto má špatný podvozek, to chraň bůh! Ale spíš i ta šestka, námi testovaná nabušená příplatky, už nebylo to lehké mrštné autíčko C segmentu, docela by mne zajímala váha.

Kdežto ten Fíkus s "blbým" litrovým lehkým ecoboostem působilo tak, jak píšu :)
Avatar - _beta
10. 1. 2020 10:59
Re: Kdo by čekal revoluci, bude zklamaný...
Obávam sa, že je to inakšie.
Na najlepších motorovo nemajú, ale vedia to pekne obkecať.
Už len tá 6st automatická v dnešnej dobe o niečom svedčí.
Avatar - lamal
10. 1. 2020 10:59
Re: Kdo by čekal revoluci, bude zklamaný...
najdi zrychlenie nad 100kmh, tam sa prejavi vykon najviac, v nizkych rychlostiach je to mensi rozdiel... okrem ineho na rozdiel od koncernu mazda udava realne hodnoty zrychlenia, bez merania alebo priameho zrovnania nezrovnavaj tabulky pls, lebo v tych je koncern vzdy najlepsi :D

_beta aj tebe tento text patri..
Avatar - JirkaVejrazka
10. 1. 2020 10:58
Re: Revoluční
Plugin-hybridy vypinaji casto motor i za mestem. Snad s vyjimkou dalnice, tam se to stava vyjimecne.
Avatar - lamal
10. 1. 2020 10:56
Re: Revolučný motor
1.8hybrid v corolle ma 180 koni a 224 nm ? v akom aute ?? si nejak zabudol uviest ...
Avatar - _beta
10. 1. 2020 10:56
Re: Kdo by čekal revoluci, bude zklamaný...
Jazdím na litri, stovka za 9 a niečo, maximálna 200.
Mrknem na údaje Mazdy a vidím zhruba to samé.
Takže tým pádom je táto Mazda v kolónke priemerná dynamika?
10. 1. 2020 10:54
Revolučný motor
Pridám skúsenosť.
Skúsil som predvádzaciu jazdu s 2l automatom. Bola vrámci Košíc, viacmenej po obchvate. Výsledná spotreba cca 5km trasy 8,4l/100km. Dealer tvrdil, že to preto lebo je motor studený. No neviem, predo mnou boli traja ďalší testeri - jeden vysadol a nasadol druhý. Extra studený byť nemohol keďže mi sem tam vypínalo pár valcov, si myslím. Sadol som potom do svojej corolly a tú istú trasu som si prešiel s ňou so spotrebou 6,2l/100km. Mňa tá spotreba mazdy veľmi sklamala. Ja viem, bolo to 5 km a s autom sa treba zžiť atď. Ale aj tak... S testovanou corollou 1,8hybrid som mal na tejto trase spotrebu 4,4l/100km...
Ja by som sa na tento motorvyslovene kvôli spotrebe presvedčiť nenechal.
Inak ale podvozok parádny, odhlučnenie tiež aj interiér a to vrátane infotainmentu. Pružnosť motora celkom ok vrámci možností.
10. 1. 2020 10:54
Re: Revoluční
diesel mluví velmi dobře kazašsky, v tom je jeho velká výhoda:)
https://www.youtube.com/watch?…
Avatar - WinDiesel
10. 1. 2020 10:53
S CO2 jim to tedy moc nepomohlo
:-|
a i proto návrat k naftě a elektro, benzíny je na 95 g neposunou
Avatar - lamal
10. 1. 2020 10:53
Re: Revoluční
hmotnost ... casom sky pojde isto do nejakeho hybridu len to musia trochu odskusat este
Avatar - WinDiesel
10. 1. 2020 10:52
Re: Revoluční
já měl na mysli mild hybrid, ten je dobrý a vhodný pro diesel
10. 1. 2020 10:51
Re: Kdo by čekal revoluci, bude zklamaný...
ono to 1.0 TSI 115k není výkony tak vzdálené...

0-100 km/h
Kamiq 9,9s
CX-30 9,2s

vMax
Kamiq 194 km/h
CX-30 204 km/h
Avatar - lamal
10. 1. 2020 10:51
Re: Tak to se Kolmanovi povedlo,
focus je trochu ina liga... ford si opat dal zalezat na jeho povesti, mazda investovala viac do motorov ako do podvozku, na celom jej portfoliu je to vidiet, aj ked to samo dobre odladili ine nezostavalo...
Avatar - WinDiesel
10. 1. 2020 10:51
Re: Revoluční
jasně wole chytrolíne
i bufíky dodatečně montované do elektromobolů jedou na naftu
Avatar - lamal
10. 1. 2020 10:48
Re: Kdo by čekal revoluci, bude zklamaný...
sam si posudil, ze realna dynamika neodpoveda 180k, alebo odkial to mas ?
Avatar - lamal
10. 1. 2020 10:47
Re: Kdo by čekal revoluci, bude zklamaný...
co je prumerna dynamika ? uz si sa v tom vozil ? prumernu dynamiku ma 1.0tsi so 115k ...
Avatar - KANKUNEN
10. 1. 2020 10:45
Re: Revoluční
Hybridní nafta jedině jako plug in , odjedeš to svoje na baterky a za městem to startne a pojede.
10. 1. 2020 10:45
Re: Tak to se Kolmanovi povedlo,
Moje dojmy z těchto dvou aut jsou naprosto stejné jako tvoje
Avatar - lamal
10. 1. 2020 10:45
Re: Kdo by čekal revoluci, bude zklamaný...
ked ti nic nehovori technicka ´´revolucia´´ tak to tazko pochopis... dlhymi rokmi vyladenu techniku to nepreští v kazdom smere hned na zaciatku, uspech je to ze vobec dokaze konkurovat v seriovej podobe...
10. 1. 2020 10:37
Re: Revoluční
Ok, ak počítaš ako pomocnú barličku v SkyX kompresor, ktorý slúži len na dodržanie pomeru vzduchu a paliva, tak si v tom "mazdím dieslu, který toto strčí do kapsy" zabudol spomenúť veľkú barlu a.k.a. turbo. Pretože diesel bez turba by bol úplne chromý ;-)
Avatar - 3_diamanty
10. 1. 2020 10:31
Re: Tak to se Kolmanovi povedlo,
ani mne sa ich SUVecka priznavam moc nepacia... aj to ich masivne oplastovanie... neberiem mazde technicku vyspelost ani kvalitu a je to z mojho pohladu asi najsikovnejsia automobila sucasnosti ... ale jak sa mi pacila predosla 3ka tak uz jej nove kusky ( a obzvlast SUVecka ) sa mi vobec exterierovo nepacia... to sa mi este viac paci nejake to HR-Vecko alebo dokonca aj to C-HRko

auto urcite peckove .. ale tento benzinak s principom naftaka by som tam tiez urcite nechcel ....

podla mna C-HR v hybride je lepsia volba ako tato CX-30.. ked uz teda chceme setrit a zaroven byt aj maximalne "cool" a stylovi :yes:
Avatar - Ozzman
10. 1. 2020 10:21
Re: Revoluční
No jako zastánce naftových motorů si myslím, že diesel hybrid je blbost, protože bude pořád dokola startovat motor a v případě nafty, která se zahřívá o dost pomaleji a po městě by stačil vychladnout, to nebude to nejlepší na spolehlivost. Teoreticky je to samozřejmě ideální, ve městě elektrika, všude jinde nafta, ale to by chytré hlavy museli vymyslet, aby naf´ták zůstal zahřátý :D
10. 1. 2020 10:21
Re: Kdo by čekal revoluci, bude zklamaný...
To sice ano, ale máš tam i Ma3 apod. CX30 je na 7,58 ;-) Za to jezdí manželky X1 20i v pohodě taky.
10. 1. 2020 10:19
Re: Kdo by čekal revoluci, bude zklamaný...
Psychologicky možná, prakticky dnes není spotřeba 7 litrů u benzínu s průměrnou dynamikou v nižší střední žádný zázrak.
10. 1. 2020 10:13
Re: Kdo by čekal revoluci, bude zklamaný...
Pokud opět srovnám spritmonitor, tak je X1 20d o více než litr úspornější a dynamičtější. Pokud vezmu X1 20i, pak je spotřeba téměř shodná a dynamika mnohem lepší.
10. 1. 2020 10:13
Re: Revoluční
a ten elektromotor pojede na benzín? tedy na naftu?
10. 1. 2020 10:12
Re: Kdo by čekal revoluci, bude zklamaný...
tak to je trošku škoda:(
počkáme si na řadový šestiválec, nemá někdo info jak jsou s tím daleko?
Avatar - WinDiesel
10. 1. 2020 10:08
Revoluční
… je cena
ta je opravdu vysoká
spotřeba je slušná, vzhledem k výkonu ale nijak omračující
vlastní mazdí diesel tuto spotřebu strčí do kapsy bez pomocných berliček (mild hybrid, kompresor)
kdyby dali k dieselu elektromotor, cenu by to moc nezvýšilo a spotřebu by to dostalo o hodně níž
10. 1. 2020 09:56
Pekny test
Musim suhlasit s autorom. Mazda robi nadherne auta. Ako exterierom tak interierom. Nenapada ma konkurent ktory by robil interier na podobnej,premiovej,urovni. Vidiet ze aj s manualnymi ovladacmi klimatizacie dokaze interier vyzerat velmi dobre(pozdrav do audi, peugeotu atd). Aj podla zvukovej sustavy vidiet kde je mazda a kde je VW s ich plastovym,lacnym interierom. Ovladanie infotainmentu ovladacom je to najlepsie a najbezpecnejsie riesenie. Neviem preco sa na toto nezamera EURO NCAP. Len nerozumiem jednej veci. Preco tak mazda setri na kvalite laku? Pri takmer dokonalom aute je to dost skoda.
Avatar - iudex
10. 1. 2020 09:55
Re: Kdo by čekal revoluci, bude zklamaný...
Len drobná oprava: priemer toho Skyactivu X je 6,94 litra. Aspoň psychologicky to pôsobí lepšie, že spotreba začína šestkou. https://www.spritmonitor.de/…Mazda/250-3.html?…
Avatar - Ozzman
10. 1. 2020 09:24
Re: Tak to se Kolmanovi povedlo,
Já jsem zase opojen diskuzní chválou na Mazdu čekal asi více, zkoušel jsem aktuální faceliftovanou trojku a i když to auto bylo velmi dobré, asi bych si ho ve třídě nevybral.

Motor točivý dvoulitr (základní verze - ten mne překvapil mile, né však základní cenou :D ), podvozek přijemný, ale nemohu si pomoct, Fokus STline mi přišel přesnější a v něm jsem měl daleko větší chuť zatáčet. Obě auta projížděna na okresce.

I tak Mazdu beru jako to lepší z mainstreamu, bohužel jejich SUV se mi vůbec nelíbí.
Avatar - donPedro
10. 1. 2020 09:20
2 vs 4
Tož doce by mne zajímalo, jaký bude rozdíl v jízdním projevu AWD vs FWD, rovněž tak spotřeba (bude li to onem pověstný 1/2 litřík či více). Je každopádně fajn, že Mazda nabízí (u SKY-X) všechny kombinace pohonů a převodovek, a tedy dostatečný prostor k bádání jak kupujících, tak i testérů, BTW fčíl s cenovým jemnocitem -40tisíc ;-) Tož tak.
10. 1. 2020 09:10
Re: Kdo by čekal revoluci, bude zklamaný...
Spotřeba není ani revoluční ani skvělá, je v podstatě stejná jako u starých motorů, desetina dolů to je s bídou evoluce.
https://www.spritmonitor.de/…Mazda/250-3.html?…
https://www.spritmonitor.de/…Mazda/250-3.html?…
A navíc reálná dynamika toho motoru vůbec neodpovídá 180hp.
http://www.zeperfs.com/…uel4845-8107.htm
http://www.zeperfs.com/…uel8152-8255.htm
10. 1. 2020 08:47
Re: 2 Připomínky
Jo, po zažehu ano. Asi jsem to špatně pochopil.
Avatar - KANKUNEN
10. 1. 2020 08:46
Tak to se Kolmanovi povedlo,
text má šťávu a je dokonce bez chyb. Tak nějak je z textu cítit, že se mu s tím autem dobře jezdilo a mohu potvrdit, že to auto fakt dobře jezdí. Teď pochválím svoji garáž, po přesednutí z jiných aut mě udiví, jak se ta 7 let stará šestka nese po cestě a jak při tom umí zatáčet.
10. 1. 2020 08:43
Kdo by čekal revoluci, bude zklamaný...
Pro zajímavost jsem srovnal s BMW X1 2.0D, podobná hmotnost, spotřeba stejná či dokonce nižší. Nepřijde mi to špatné na benzín. Otázkou je, co je revoluce:)
Avatar - KANKUNEN
10. 1. 2020 08:37
Re: 2 Připomínky
poblíž zapalovací svíčky, která ho zažehne. Tím dojde k žádoucímu nárůstu teploty
10. 1. 2020 08:25
2 Připomínky
2 Připomínky:

1. Jak se může zvednout teplota ve válci vstříknutím paliva (a jeho nezapálením)? Čekal bych spíše opak.
2. Jak se jde v noci kochat okolní krajinou? :-)