Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Alfa Romeo slaví 110 let. Připomeňte si její dlouhou a komplikovanou historii

Alfa Romeo patří mezi nejstarší dosud fungující automobilky na světě. Připomeňte si její historii, která byla orámována slavnými modely jako 8C, Spider, 156 nebo Giulia.
Zpět na článek
19. 2. 2020 13:39
Re: Není.
Radeji padnout s Giulii na skvele platfome, nez prezit jako preznackovana A4.... :yes:
19. 2. 2020 11:18
Re: Re: LEGENDA
To by mě zajímalo čím může DS Alfině lézt do zelí
Avatar - sorpersa
19. 2. 2020 10:46
Re: LEGENDA
No práve na to som zvedavý, pretože DS a AR si trochu lezú do kapusty /sub premia/ aj keď jeden hranami a druhý oblinami a taktiež 508 s Giuliou je aj cenovo podobne, aj keď engines Júlie sú predsa len niekde inde...
Avatar - Avanti
19. 2. 2020 09:33
Re: LEGENDA
Ja ťa prosím len o jedno, už netrep.
Avatar - Avanti
19. 2. 2020 09:29
Není.
"A tak si říkáme, zda vlastně není škoda, že Alfa Romeo se nestala součástí koncernu Volkswagen Group, který o ni měl léta zájem."

Není.
19. 2. 2020 09:22
Re: LEGENDA
Uvidime.... precejen uz do toho bude asi kecat i PSA a to mi pripada ze nikdy netrpelo nejakou schizou ze muze prodavat auta za cenu D3.... i pokus s DS je myslim vylecil.... no tezko rict.... hlavne aby to auto konecne prislo....
Avatar - sorpersa
19. 2. 2020 08:19
Re: LEGENDA
So všetkým plne súhlasím. Tonale bude žiaľ prepadák taktiež, pretože ho nacenia nad X3, ako to u Alfy býva a bude vymaľované.
Avatar - 3_diamanty
18. 2. 2020 22:52
Re: Tak Alfa už nikoho nezajímá
alfa velmi nenapadne ale zaroven sikovne pracuje na tom ako zmiznut z autosveta ale zaroven to spravit tak aby jej fandovia nezinfarktovali ( a to sa ceni tento ludsky pristup od alfy ) ... cize idu na to postupne pomaly.. nenapadne ... mi sikovnejsi sme jej taktiku uz hned odhalili :-[] :-(

ok srandy bokom....

alfe chybaju proste modely ktore robia predaje... s jednym sedanom a jednym drahsim vacsim SUV fakt nejde prezit... ale snad si to uvedomia kym este je cas... a hoc uz vcera bolo neskoro... alfa za mna stale na to ma prezit a zacat konecne vyrabat nieco co sa bude aj predavat a nieco co znacke prinavarati strateny kredit....
18. 2. 2020 22:49
Re: Tak Alfa už nikoho nezajímá
Letos už bude mít Tesla víc modelů v nabídce než Alfa :-)
Avatar - 3_diamanty
18. 2. 2020 22:48
Re: LEGENDA
alfa je dozaista jedna z najvacsich legiend.. akurat dnesna doba a smer kam autosvet smeruje uz nie je moc o minulosti... a na to doplacaju uz viaceri nielen alfa....

za mna alfe dnes chybaju modely ktore by jej robili predaje... proste nejaky sikovny hatch v triede golfa... nejake sikovne male auto v triede ibizy clia... a aj nejaky ten kombik alebo najlepsie rovno dva... aj v C aj v D segmente .. rovnako stelvio.. je sice krasne ( teda aspon mne sa paci daleko viac ako giulia a na nom mi ten dizajn aj sedi ) .... ale mat dnes len jedno vacsie SUV nestaci uz... a nakoniec tie najvacsie predaje SUV su dnes v triede tigiho/tucsonu/sportagu ... ale hadam nove mensie SUV Tonale uz alfe konecne pomoze..... vela som cakal od stelvia a uprimne poviem sklamalo ma ako slabo sa predava ... ale na druhej strane je to uz vacsie drahsie SUV a tazko tu teda asi cakat prredaje na urovni nejakeho mensieho a masovejsieho karoqu to je jasne... kazdopadne alfa ma na to byt uplne inde ako tam kde je dnes... len to chce skutocne vyrabat to co frci a nenahanat casy na ringu a podobne vtakoviny... auto svet uz je proste kusok inde ( lebo mne pride ze alfa stale zije kdesi v 90 rokoch ) takze je na case sa preorientovat ( aj autami aj myslenim ) .. a dnes ponuknut uz aj nejake sikovne hybridy... vsetko sa da len treba chciet.... ked dokaze kia mat stinger 4kolku tak preco by alfa nemohla mat napriklad nejake male sportovo ladene a zaroven aj prakticke auto

alfa 156 bola pekna... na svoju dobu fakt vynimocna aj s tymi zadnymi dverami "bez kluciek" kde miestami vyzerala ako take kupato ... mne sa pacila aj 159 ... ta je vlastne podla mna dodnes asi naj alfa a ( pre mna ) daleko aj krajsia ako sucasna giulia... velmi sikovna bola kedysi aj alfa 147 ( tusim tiez vyhrala sutaz auto roku.. podobne ako aj 156tka ) .. proste alfa vtedy vyrabala co frcalo a aj uspech tym padom mala...

PS: Tonale bude urcite peckove... ale po tom ako slabo sa predava stelvio ozaj uz nechcem jasat ani tvrdit ze aj tento model bude spasou... lebo clovek tu fakt pri alfe nemoze si byt nicim isty.. este ani tym SUVeckom ze mu bude slapat :-( .. . ostava proste uz len verit ze skutocne sa preberu a zacnu vyrabat viac modelov a aj takych co sa budu aj predavat nielen kruzit po ringu :yes:
18. 2. 2020 21:08
LEGENDA
.... ať je to jak je, ať má Giulia malé rozlišení parkovací kamery, ať jsi zadřel 156 nebo ti zrezla 33, ALFA ROMEO je prostě legendární značka....

První seriál mistrovství v Grand Prix (předchůdce F1) vyhrála Alfa (1924). První monopost do Grand Prix nasadila Alfa (Tipo B, 1931 nebo kolik). První ročník formule 1 vyhrála Alfa (1949 nebo kolik, Tipo 158). Dělala úžasné cesťáky před válkou, ostatně Enzo Ferrari se u ní vyučil, bez Alfy by Ferrariho automobilky bezesporu nebylo.... Po válce Alfa založila kategorii sportovních sedanů (model 1900, 1952). Pak ukázala světu že i pásové výroba automobilů může produkovat skvosty, viz Giulietta Sprint a mnoho dalších.... a že malé lehké auto s DOHC hliníkovým motorem a pořádnými karburátory může být lepší sporťák než něco s velkým motorem.... (opět Giulietta, později Giulia).
A první pořádný hatchback neposlal na trh taky nikdo jiný než Alfa (Alfasud.... začátek 70.tých let).
Další velký zářez byla Alfa 156, která tak nějak zatřásla světem designu a od té doby i ostatní značky myslí u designu aut na krásu (vzpomeňte na dobovou konkurenci 156, oproti ní to byly všechny hnusné škatule).

Takže ano, legenda to je.... pravda, těch nesmyslů co ta automobilka mezitím stihla udělat je snad ještě víc než těch věcí, co se povedly, ale na to se*e pes, průměráků je plný trh a nikoho nezajímají, i když generují zisk.... :-!

Takže stále platí, nejsi petrolhead, pokud jsi aspoň jednou nevlastnil Alfu.... ;-)
Avatar - KANKUNEN
18. 2. 2020 16:57
Tak Alfa už nikoho nezajímá
Tady už to fakt frčí na Muskovi. Tam akcie, tam les, tam zisk 500 korun.