Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Český trh v únoru 2020: Propad se zrychluje, bodovaly Hyundai a Toyota

Jestliže v lednu registrace nových aut meziročně klesly o 0,8 %, v únoru se trh propadl o bezmála osm procent.
Zpět na článek
9. 3. 2020 07:43
Re: TOYOTA - TPCA
jestli to stojí na zaměstnaneckém parkovišti, jsou to auta na operák ze zaměstnaneckého programu, tak si je koupila leasingová společnost, která je do toho programu dá, takže je to prodej firmě...
8. 3. 2020 12:04
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.
7. 3. 2020 10:50
Re: TOYOTA - TPCA
Predaje firmám rastú v ČR. Nedávnu tu bol o tom článok na ACZ, že u súkromných mali mierny pokles, ale firmy výrazne rastú. Podľa mňa je to hlavne podivnou cenovou politikou. U nás sú ceny pre súkromných kupcov plošne na všetky verzie Corolli o 4000 EUR nižšie, ale na firmu už moc nevyhádaš. V ČR dostaneš na firmu aj 20%, ale z vysokého základu.
Predpokladám, že auta pri TCPA sú registrované na zamestnancov a nie Toyotu. Je možné, že súkromné predaje by boli ešte nižšie.
7. 3. 2020 08:45
Re: TOYOTA - TPCA
Ach jo... nahoře jsem to psal, ten benefit, tu výhodu pro zaměstnance. Jeden příklad. Zcela reálně... jestli ještě před koncem roku stálo na hlavní parkovišti před fabrikou cca čtvrtina TOYOT, tak teď je to rozhodně více jak polovina.

Krásně nablýskané Corolly SDN a kombíky + sem tam v hybridu

Upřímně, jestli TOYCE rostou prodeje firmám, tak spíš tam u vás, než v ČR.

Teď je to podle mě stejné, jako před lety, když dala TOYKA možnost zaměstnancům TPCA pořídit Avensisy za 5500Kč bodů z benefitů (na které dosáhne kdejaký pepík, který vydržel na lince těch 15 let, co to tu běží) a parkoviště bylo Avensisy přeplněné, nebo následně RAVky (minulé) bratru za 6500 bodů...

To potom statistikami hýbe.

Kaýdopádně zájem o Corolly asi bude větší, protože konečně ta auta vypadají k světu, jinak to byl v minulosti designový zmar... bohužel.
7. 3. 2020 05:31
Re: TOYOTA - TPCA
Neviem aké zvýhodnenia má Toyota pre svojich zamestnancov, ale rastú im hlavne predaje pre firmy.
6. 3. 2020 21:00
Re: TOYOTA - TPCA
Zaměstnaneckém parkovišti...
Avatar - palix
6. 3. 2020 16:45
Re: Ameriky 2/2020
Aspoň na to pravdepodobne mal. Horšie bude, ak si človek kúpi elektro-auto na leasing. Nakoniec bude nespokojný a auto ani dobre nepredá.
Pritom mohol mať auto za 1/2 cenu (nižšia stredná trieda), alebo strednú triedu za rovnaké peniaze. Alebo si už mohol kúpiť Prius a nejako by sa s ním naučil žiť, keďže je to pomerne normálne auto.
Ibaže politikom je to úplne jedno, že niekto niečo stratí - z cudzieho krv netečie, hlavne budme EKO za každú cenu.
6. 3. 2020 13:03
Re: Ameriky 2/2020
Jako s trochou nadsázky je to tak :D
6. 3. 2020 13:02
Re: Ameriky 2/2020
Ten známý prodával cca 1 rok. Nakonec prodal o 500t méně než plánoval. Ceny v inzerci jsou za Tesly šíleně nadsazené a proto si běžný "bychař" myslí, že si drží cenu. Nedrží.
6. 3. 2020 13:02
Re: Ameriky 2/2020
Je to tak. Podlehl nadšení, zkusil to, vystřízlivěl a už neblbne :)
6. 3. 2020 12:02
Re: TOYOTA - TPCA
Dobre, ale delaji se statistiky na nova, ojeta, export a import. Kdyz se jako nove neeviduje, tak kde se pak objevi? To se znicehonic zaregistruje "nove" ojete auto, aniz by se predtim dovezlo nebo prodalo jako nove? Nemas pravdu, statistiky dela SDA a cisla mu reportuji samy znacky. Kdyby se nepocitali operaky, je skodovka asi tak na tretine cisel co tam ma ted, Ono i fleet jde pres leasingovku, skofin, ald, arval, leaseplan a podobne.. a ty vsechny by se dle tebe nezapocitavali, tj hloupost. Proste vsechny operativni leasingy jsou prodana auta, a jsou ve statistikách.
Avatar - palix
6. 3. 2020 12:01
Re: toyota
Nie sú info o zlepšení protikoróznej ochrany? Sú všade na nete ;). Nové Mazdy nehrdzavejú. Moja čo som pozeral bola zo spodku po 2,5 roku dokonalá. Na parkoviskách vídavam rôzne autá, v rôznom stave. Medzi napr 10 a viac ročnými autami nie je rozdiel medzi Mazdou, Škodou, VW... Ide skôr o to, ako sa majiteľ stará a kde auto jazdí.
Prípadne by sa tu mohli vyjadriť majitelia, ktorí vlastnia Mazdu, ako je to s ich autami... Samozrejme vynecháme Mazdu 6 prvej generácie ;).
Avatar - speedfred
6. 3. 2020 11:54
Re: toyota
Skúšal som aj Camry, a furt to isté.
6. 3. 2020 10:47
Re: TOYOTA - TPCA
Kdyz si auto odkoupis, tak se prepise na tebe, tedy od showroomu na tebe nebo na firmu a to se pak da do te statistiky. Je to dane pravidly, co se tam a jak pocita :)
Avatar - .StenLi.
6. 3. 2020 10:46
Re: toyota
CVT, ta tvorena planetovou prevodovkou v Toyotye, nie pasova z Audi atd.. je najlepsie prevodovkove riesenie aj ked na to zatlacis pretoze motor je v idealnych otackach a neplrechadza viac a menej optimalnymi otackami ako u DSG, takze jedine co ti moze vadit je to ze si zvyknuty na zvukovy prejav kolisania otacok. Reakcie su vyrazne rychlejsie ked nemusis cakat na preradovanie ktore je aj pri DSG pomale extra pri H/K kde sa podradzuje o 2 prevodove stupne a tam vyhoda dvoch spojok zanika pretoze na druhej spojke je vzdy len jeden prevodovy stupen aj to obacs ten vyssi.
skus Corollu hybrid 2.0 ci ti nestaci 180k.
6. 3. 2020 10:46
Re: TOYOTA - TPCA
Primo od pana, co ty statistiky zpracovava :)
6. 3. 2020 10:44
Re: TOYOTA - TPCA
To samozrejme ano. Ale parkovisko pri TCPA je hub pre cely region. Nie len CR. A tie auta sa do predajov v CR nezapocitavaju.
6. 3. 2020 09:45
Re: toyota
Ceny Mázd išli brutálne hore - a to im išlo od nového roka dole dovozné clo!
A stále nie sú info o ich zlepšení proti kórozii? :-(
Avatar - palix
6. 3. 2020 09:00
Re: Ameriky 2/2020
ASX je auto, ktoré zamotá hlavu mnohým zákazníkom. Po Facelifte vyzerá zaujímavo, má "klasický" motor... Aj s kolegom, ktorý chce vyššie auto (ako náhradu Dacie Sandero), sme skončili u ASX. Síce sa ešte definitívne nerozhodol, ale sympatie tam sú.
Kolega je človek, ktorý dáva prednosť jednoduchšej technike za priateľnú cenu.
Avatar - Ozzman
6. 3. 2020 08:56
Re: toyota
Ta jednaosma má lepší přechod mezi el a spalovákem, po městě rozhodně příjemější, ale nájezd na dálnici pozná, kdo je tu králem a tam dvoulitr umí zatáhnout hodně dobře, viz naše dynamické měření a i dálniční sprinty 100-omezovač :D
Avatar - palix
6. 3. 2020 08:55
Re: Ameriky 2/2020
Človek zistil, aká je Tesla naozaj nepraktická, tak si kúpil moderný diesel (z nízkymi emisiami). Teraz jazdí bez stresu, má oveľa kvalitnejšie auto...
Ináč to môže byť celkom bežná vec - človek s peniazmi sa rozhodne vyskúšať všade chválenú Teslu. Po čase zistí, že s tým nedokáže žiť, tak si kúpi niečo priateľnejšie - auto podobné tým, ktoré mal skôr a bol s nimi absolútne spokojný.
Avatar - palix
6. 3. 2020 08:48
Re: toyota
Toyota boduje Corollou.
Čo sa Mazdy týka... Cena 3-ky išla nezmyselne cenovo hore. Ak by som kupoval auto dnes, tak namiesto Mazdy 3 radšej kúpim Toyotu Corollu hybrid. Ak by som chcel niečo lecnejšie, tak Hyundai. Ináč auto nie je len motor a ak ste neskúšal Eclipse a Mazdu 3, mohol by ste byť prekvapený, že tá "slabá" Mazda možno ide podstatne lepšie ako celok. Novú Mazdu 3 som skúšal, ale Mitsubishi nie - neviem porovnať. Vlastne v SUV, v ktorých som sa viezol som sa necítil celkom príjemne. Dôvodom je zrejme to, že rád sedím čo najnižšie pri zemi.
Takže u mňa by napriek motoru len so 122 PS bola Mazda víťazom (z dvojice Eclipse / Mazda 3).
6. 3. 2020 08:20
Re: TOYOTA - TPCA
A na to si přišel jak? Samozřejmě, že se auta na operák započítavají, Počítá se registrace, tedy postavení auta na papíry (u některých značek dokonce rozjetí záruky). I auta na showroomech se počítají, nebo poté co by si to vyřazené demo někdo koupil tak tím vznikne co? prodej nového auta? nebo ojetého? a kde se to ojeté vzalo když není dovezené?
6. 3. 2020 07:50
Re: TOYOTA - TPCA
Do statistik se pocitaji pouze vozy, ktere jsou na fyzickou osobu pripadne firmu, ktera nema prodejni ani vyrobni charakter, tedy kdyz si vezmu auto na operak nebo ma showroom prihlaseno vozidlo na sebe, tak se nepocita :)
6. 3. 2020 06:15
TOYOTA - TPCA
Vnímám to tak, že nárůst TOYOTY, zejména Corolly, je vč. aut, která poskytuje náš zaměstnavatel všem kmenovým zaměstnancům v rámci benefitů.
Corolla v sedanu s CVT při 20000/rok, za bratru 3800 bodů je neskutečně dobrá nabídka.

Všichni kvitujeme, že TOYOTA nás konečně obdařila výbornými pobídkami k pořízení jejich produkce, dosud hrálo prim PSA... které za nedlouho zmizí.

Každopádně z toho prodejního čísla, jich minimálně 3/4 stojí na parkovišti TPCA. Toto je však správný způsob, jak upozornit... Auta musí být vidět (chce to ale i jinde než na několika středočeských okresech :-P )

Jedním dechem však dodávám, že pro českého koncáka je prostě TOYOTA stále hodně drahá...
6. 3. 2020 06:10
Re: toyota
2L žere viac minimálne o pol litra. A rozdiel sa zvyšuje s tým ako často chceš od auta výkon. Dvojliter ti ten výkon vie poskytnúť ale tam už motor nejde v atkinsonovom cykle a jeho účinnosť klesá.
6. 3. 2020 06:07
Re: toyota
Tak u mňa je to podobne. Mne ani manželke C-HR nič nehovorí, ale mojim rodičia ju kupujú, lebo ich oslovila v vzhľadom. A má vhodnú výšku, kde do auta nepadáš ani nešplháš.
CVT je iná. Jej prejav je iný. Ale v prípade eCVT od Toyoty je to asi najspoľahlivejší automat. A v spojení so silnejším dvojlitrovým hybridom si neužiješ toľko zavíjania, lebo to auto zrýchli rýchlo. A potom sa už môže motor prevaľovať v nízkych otáčkach.
6. 3. 2020 06:00
Re: toyota
Ak porovnávaš s najlacnejšími modelmi, tak na spotrebe sa ti to auto nevráti. Jedine, že by si okolo komína najazdil šialené kilometre.
Ak nechceš CVT a nechceš plug in, tak sa treba pozrieť ku Kórejcom na Niro a Ioniq.
Ale ak jazdíš hlavne mesto, tak eCVT je lepšia voľba. Hlavne pri poťahovaní a parkovaní sa s ňou pracuje lepšie ako so suchou dvojspojkou. A na vyblbnutie, máš iné auto.
Avatar - Barrichello
6. 3. 2020 00:59
Re: Ameriky 2/2020
Jojo, když jim píšu, že se tu prodá víc Dodge a RAMů, dřív to byla jedna značka než Tesel, tak elektrofanatici prskaj. A to tu má Dodge/RAM 3 ofiko dealery a zbytek šedý dovoz.

Tady je vidět kolik je reálných fandů. Nebo kolik elektrofanatiků má na to koupit si Tu Teslu novou.
Avatar - Barrichello
6. 3. 2020 00:57
Re: Ameriky 2/2020
Ne každej kdo to čte má potřebu to komentovat. I kdyby to zajímalo jen 5 lidí, tak to sem stejně budu dávat a pokud to tebe nezajímá, nečti to a nekomentuje. Jak prosté.
6. 3. 2020 00:24
Re: toyota
tak veru, mazda ma suverenne najvacsi prepad, tu ich pseudopremium - rozumej predrazene - filozofiu nech si nechaju, zákazníci im to asi zacinaju davat najavo. Prial by som im, aby ten prepad vydrzal a prehodnotili svoju novu uzasnu premiovu strategiu, jedine, ze chcu skoncit ako Nissan, ze ich auta nikto nekupuje...
Avatar - speedfred
6. 3. 2020 00:06
Re: toyota
2L je ale údajne žravejší ako 1.8L. Jazdil som 2L a pre mňa to bolo niečo ako "horšia dobrá".
6. 3. 2020 00:01
Re: toyota
CH-R dobré na jízdu po městě a příměstský provoz. Dálnice nic moc. 1.8 hybrid na dálnici max 143km/h, jede to i víc, ale řve to a po 20 min je to na ibalgin. Nevím jak jede a jaký projev má ten 2 litr, slyšel jsem, že diametrálně lepší. Spotřeba po Praze cca 4,5L.
Avatar - 3_diamanty
5. 3. 2020 23:32
Re: toyota
nenarazam na tvoj vek... pisal som obecne....

nemam moznost jazdit s cvt ale verim ze by som si zvykol.... to je uz najmenej....

ked sa ti paci tak si ho este raz vyskusaj a rozhodnes sa....

este k tomu eclipsu som zabudol dodat ze to bude "P" HEV-ecko takze aj preto bude drahsie ako nejaky bezny hybrid ( C-HR ) bez moznosti jazdy ciste na elektrinu...

C-HR je stylove kvalitne moderne... mne sa nepaci ale to je len moj pohlad a moj nazor kedze ja mam zase ine priority ako ty ... ak sa ti paci tak nie je o com... a toyoty maju hybridy ktore aj realne funguju a davaju zmysel ...... ale aj niro to vie v priemere za 5 litrov ( dizel kazdopadne dnes by som uz nechcel .. jedine v L200 ) .. ja mat 20 litrov a chciet hybrid tak volim niro :yes:

treba skusit tu novu modru na eclipse uz pre rocnik 2020 .. ta si ta podmani https://www.youtube.com/watch?… :*) :-[] ... ok ok to bol vtip
Avatar - speedfred
5. 3. 2020 23:26
Re: toyota
tak ja mám už bližšie ku dôchodku ako ku puberte ale fakt sa mi to CH-R páči. Skús sa previezť s cvt a potom podiskutujme. Nie je to úplne zlé ale je to iné a asi pre mňa moc nie.
Mitsu fakt nieeee, na tie autá sa nedá pozerať ani v tej peknej červenej metle.
Avatar - 3_diamanty
5. 3. 2020 23:20
Re: toyota
vzdy je to nieco za nieco... idealna volba "na vsetko" asi nebude... cvt by mi nevadilo ... tiez to chce kusok zvyk ale japonci toto vedia

C-HR sa mi nepaci... vobec.. jej uspechu chapem ale tie zadne dvere a celkovo to ako je priestorovo na tom slabo vzhladom k rozmerom tak totoo nie... k tomu s tym ropuchoidnym prednym a nizkym megaprevisom to ani do ziadneho terenu nebude vhodne.. to vedla toho aj fabia je vacsi "terenak" .. ale ako je to stylove moderne auto... mladi na taketo ficury a divne dizajny letia .. je napadne... je ine ako vacsina inych aut.... a ludia to zeru... chapem ( za mna ale urcite niro alebo pockat na hybridny eclipse cross .. aj ked ten s technikou aj baterkou z outlanderu uz asi bude drahy jak svina .. tam to tipujem aj na 30 tisic eur ) :yes:
Avatar - speedfred
5. 3. 2020 23:11
Re: toyota
Skušal som CH-R bo sa mi páči aj je to zaujímavé ale to CVT ja neviem...možno by som si zvykol časom alebo iba jazdiť tak na 60%.
To Niro je tiež taká vyššia krabica. ;-\
Avatar - 3_diamanty
5. 3. 2020 23:09
Re: toyota
mne sa paci ten novy jazz ale je fakt drahy... hybridny yaris asi bude lacnejsi ale je fakt ze aj v kabine aj kufrom od jazza mensi... samozrejme momentalne nic neriesim nie je na to ziadny dovod ... ale v buducnosti vidim tiez hybrid ako velmi realneho kandidata uz miesto klasickeho spalovaka :yes:

niro je fajn... doslova taky az crossover a kombik zaroven .. velmi sikovne to spravili... k tomu velky razvor.... a pritom nalej moc kompaktne auto... ved aj ceed je dnes uz vacsi od nora ale na niro priestorom zdaleka nema :yes:
Avatar - speedfred
5. 3. 2020 23:05
Re: toyota
Skúsim teda ku Kii ošahať tlačítka.
CVT je faj pokial na to človek nezatlačí, potom už eeee.
Avatar - 3_diamanty
5. 3. 2020 22:54
Re: Ameriky 2/2020
cislo mesiaca je kazdopadne : 133 :-[] :yes:

podla ocakavania ten 2.0 liter ( pripadne aj v kombinacii s 4x4 ) uz zacina zaberat na zakaznikov .. ASX :yes:
Avatar - 3_diamanty
5. 3. 2020 22:50
Re: toyota
co tak niro? ta ma dvojspojku tusim 6st automat ( nieco ako to 7st. DSG u vw ) .... ;-) a stoji zaklad okolo 20 litrov ... za mna stale jeden z naj hybridov na trhu a pritom uz vie byt na dlzke 4,3m aj ako plnohodnotny rodinny voz ( razvor 2700mm ) .. k tomu aj vyssia svetlost sa vzdy zide.. proste supa auto :yes:

ja som zvedavy aj na novy hybridny yaris....
Avatar - Ozzman
5. 3. 2020 22:12
Re: Ameriky 2/2020
Když bude tu akceleraci na stovku opakovat tak 5x, tak pak bude rychlejší na stovku i Fabie :D
Avatar - speedfred
5. 3. 2020 21:24
Re: toyota
Na NSX nemám a SUV nechcem, takže ostáva iba Jazz?
Avatar - Ozzman
5. 3. 2020 21:24
Re: toyota
To má i archaický interiér, taková vzpomínka na korejské vozy let devadesátých :D
Avatar - speedfred
5. 3. 2020 20:27
Re: toyota
Uvažujem nad hybridom, a čuduj sa svete dôvod je nizka/žiadna spotreba v meste a okolí.Takže som kolenovrt a mám aj tých 25t €.
Ktorá značka má nejaký hybrid bez cvt? To mi celkom vadilo.
5. 3. 2020 19:30
Re: toyota
Bravo Toyota :yes: :yes: :yes: Jsem rád, že lidé dostávají rozum a začínají oceňovat Toyotu :-!
5. 3. 2020 18:44
Re: Ameriky 2/2020
No tak nakonec ji asi koupí, předpokládám že ji nepošlou ze skály. A otázka samozřejmě je, jestli se to prodá za tu zobrazenou cenu. Pokud ano, tak je prodej problematický, ale hodnota od oka podle mě vyšší. Na druhou stranu, kdo chce čekat rok než se kára prodá? Já teda ne.

Jinak jsem si teprve dnes všiml, že xko má některé ovládací součástky z mercedesu.
Avatar - twistedTSD
5. 3. 2020 18:40
Re: Ameriky 2/2020
Jestli ji za tu cenu nikdo nekupuje, tak si asi vyšší hodnotu nedrží. :-)
5. 3. 2020 18:23
Re: Ameriky 2/2020
Ta ztráta asi bude +- stejná jako u každého jiného auta stejné cenové kategorie. Spíš mě překvapuje, že se ty ojetiny moc netočí. Chodím kolem bazaru kde mají průběžně Tesel několik a stojí to tam až rok. Podle ceny bych spíše řekl, že si Tesla vlastně drží spíš vyšší hodnotu než spalovák a díky tomu asi i ta dlouhá doba než to někdo koupí.

https://www.autapooperaku.cz/…mautopilot-6mist
https://www.autapooperaku.cz/…s-70dual-navipdc

U toho Xka si všimněte těch dojebanejch předních sedaček. Na 77tis km mi to přijde drsný.
Avatar - _Karel_
5. 3. 2020 18:21
Re: Ameriky 2/2020
Až neuvěřitelně málo - 2ks.
Místo Tesly naftové kombi - to je hodně ode zdi ke zdi :-)
5. 3. 2020 18:05
Re: Ameriky 2/2020
Souhlas. Jinak ta Tesla mi přijde zajímavá. Na to že otevřeli ofic. zastoupení solidní slabota.

Zleva zprava slyším od lidí nadšení jak je to super, spamujou soc. sítě jak předobjednávají a nevím co všechno. Ale je vidět, že to je jen pozérství lidí, kteří na to většinou ani nemají. Znám jednoho co měl S. Po 2 letech prodal s obří ztrátou a jezdí teď dieselovým kombíkem za cca poloviční cenu - 5er - podle mě ve všem, kromě instantní akcelerace do 100 km/h, lepší :D
Avatar - _Karel_
5. 3. 2020 17:08
Re: Ameriky 2/2020
Já si to rád přečtu.
Tobě to vadí, když si někdo dá práci?
5. 3. 2020 16:58
Re: Ameriky 2/2020
Že tohle nikoho nezajímá jsi se mohl přesvědčit ve tvém boku. Aby tam byl alespoň jeden komentář (příspěvek) musel jsi si ho tam dopsat. :-!
5. 3. 2020 16:51
Toyota a firemní prodeje
Za loňský rok byl počet registrovaných osobních vozů + lehkých užitkových značky Toyota 10 827, z toho 6 470 bylo prodej firmám, tj. necelých 60 %. Podle SDA byl podíl osobních aut registrovaných na IČ necelých 57 %.
Avatar - Barrichello
5. 3. 2020 16:15
Ruské stroje 2/2020
UAZ - 6
Lada - 5
GAZ -1
Belarus - 1
Avatar - Barrichello
5. 3. 2020 16:14
Ameriky 2/2020
Dodge - 4 ks
GMC - 1 ks
Mustang - 26 ks
RAM - 5 ks
Tesla - 2 ks
Renegade - 35 ks (18x benzín)
Compass - 40 ks (23x benzín)
Cherokee - 6 ks (1x benzín)
Wrangler - 19 ks (14 x benzín)
GrandCherokee - 15
5. 3. 2020 15:56
Re: Toyota a firmy
Toyota mala este nedavno nad polovicu predajov sukromne. Teraz maju vyrazny rast vo fleete a nie az tak vyrazny prepad sukromnych predajov. A moze za to hlavne cenotvorba v CR, kde ceny pre sukromnych su o niekolko tisic EUR vyssie ako v SR.
5. 3. 2020 15:50
Re: toyota
Kolenovrt si nekupy hybrid za 25 tisic EUR.
5. 3. 2020 15:00
Toyota a firmy
Tak nedávno tady bylo, že téměř všechny Toyoty kupují firmy.

Lidé si Toyoty nekupují.
Avatar - Ozzman
5. 3. 2020 14:38
Re: toyota
Ale ASX odolává a pořád nabídne archaickou atmosféru ! :D
Avatar - Ozzman
5. 3. 2020 14:37
Re: toyota
Nebreč... třeba takovej Landcruiser žere za 2 ....
Avatar - speedfred
5. 3. 2020 14:35
Re: toyota
V čase Pola bol veľký fanúšik H/K a nič lepšie ako atmosferický motor nebol. A hľa čo teraz?
5. 3. 2020 14:35
Re: toyota
Já mám jinou zkušenost. Ti, z tvého popisu, nejsou vyděšení.
5. 3. 2020 14:25
Re: toyota
Kolenovrti kupuju vyhrkane diesle, zasadne s manualom.
5. 3. 2020 13:50
Re: toyota
Trochu mimo mísu, ale fakt by mě zajímalo, opravdu moc, proč sis coby velký fanoušek H/K pořizoval Polo, abys poté začal absolutně bezmezně adorovat Mitsu, které, pokud to dobře chápu, vlastní nějaký Tvůj příbuzný...

Nic proti těm automobilkám, ale je to ... zvláštní. BTW - co Polo, jak jezdí?
5. 3. 2020 13:44
Re: toyota
Bravo Toyota. Vyděšení kolenovrti mají čím jezdit.
Avatar - 3_diamanty
5. 3. 2020 13:06
toyota
ma sikovne kusky takze jej uspech neprekvapi... ma to skvele naslapnute nielen u nas ci v cz.. ale v celej europe.. tento rok bude jej :yes:

PS: potesilo ma aj mitsu.. zda sa ze faceliftovane ASX sa uz "rozbieha" ... konecne :yes:

mazda sklamanie... ale ked vidim ze nova zakladna 3ka s priemernou atmosferou stoji uz tolko co SUV eclipse so 120kw turbom tak sa ani nedivim ze kuzlo ( vykonovo priemernych atmosferickych ale cenou uz premiu nahanajucich ) mazd pomaly ale isto uz v nasich koncinach vyprchava a ludia uz chcu v danej cene predsa len nieco ine ...

toyota :yes: