Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Suzuki pokračuje v elektrifikaci nabídky. Hybridem se nově stává i Swift Sport

Pod kapotou vrcholné varianty Suzuki Swift nadále bude pracovat přeplňovaný čtyřválec 1.4 BoosterJet. Nově ho však doplní 48V elektrický systém.
Zpět na článek
21. 3. 2020 07:22
smutné
SSS bylo v úzkém hledáčku pro koupi nového auta, ale bohužel z něj vypadlo 😒 a upřímně jsem čekal na novou verzi s hybridem , protože se mi líbí spojení obou světů.
20. 3. 2020 06:44
Re: Manuál super
To nejsou jenom Japonci. I evropské automobilky ořezávají nabídku.
BTW Moje Fabia s dvoulitrem měla v TP emise CO2 187 g/km. Dnes by za to automobilce hrozila pokuta 300 tisíc včetně DPH. Já jsem to auto jako ojeté tehdy kupoval za 100 tisíc včetně DPH. Svět je prostě pokroucený.
Avatar - woody-alien
19. 3. 2020 22:01
Re: Swift Sport?
No takhle. Klasik, neklasik....na to kašlu (obrazně, jinak zatím OK ;-) ). Ale popravdě, je to hodně smutný vývoj. A za těchto okolností nemám v sobě ani špetku nostalgie, abych to jakkoliv obhajoval. Byť mě trochu dráždí moudra místního mitsu-kia-vworlda, který si tak od stolu bez jediné zkušenosti určuje, co je a co není zábavné.
Avatar - twistedTSD
19. 3. 2020 19:34
Re: Manuál super
Mně přijde, že Sport pomalu přestává dávat smysl. Pořád je to docela rychlý hatch s manuálem, což je dnes z nějakého důvodu rarita, ale jestli stojí za ty peníze, co chtějí, tím si nejsem jistý.

Přitom to vše kvůli posratým 8 g co2. Začíná to být smutný pohled zejména na Japonce. Honda nacpala 1.5 do nejvyšší výbavy, aby ho nikdo nekupoval, Subaru = auto bez motoru, Suzuki zařízlo litr...
Avatar - xxc
19. 3. 2020 18:36
Re: Manuál super
Len treba rozlisovat, co je to za manual, lebo riadil som S Cross s tym motorom a manualom a tak zle radiaci manual som uz dlho nevidel. Nieco sa zadrhavalo pocas preradovania a pod. :-)
Avatar - iudex
19. 3. 2020 16:27
Re: Manuál super
Nejde o to, či je to tragická cifra, ide najmä o to, že bez bateriek to bolo o celú sekundu lepšie. No a tiež že aktuálny topmodel Swiftu (hotheč alebo aspoň warmhatch) s 1,4 R4 sa teraz môže porovnávať akurát tak s bežnou Fiestou, ktorá má 1,0 l a tri valce (aj to len s tou 92 kW, silnejší 103 kW trojvalec je dynamicky ďalej). O odstupe od "pravých" hothečov ako je práve FieSTa ani nehovoriac.
Avatar - kari.laz
19. 3. 2020 16:23
Re: Manuál super
Taky ten manuál je jediná zajímavá a přínosná věc na tom autě.
Avatar - Emel
19. 3. 2020 15:44
Re: Manuál super
U větších aut je toho spousta. V subkompaktech... 92kW má Fiesta, 147kW FieSTa.

Corsa i 208 už mají u silnějších motorů jen AT, Polo myslím momentálně taky.

PS: Fiesta 1.0EB 92kW 0-100 za 9,4s... tak možná těch 9,1 není taková tragédie...
Avatar - Emel
19. 3. 2020 15:38
Re: Swift Sport?
To by totiž byl klasický scénář třeba z české vesnice. Tam by klidně mohl ještě dneska napsat, že trojková Octa RS se evidentně vůbec neprodává, protože u nich na vsi ji ještě neviděl, zato jedničkové tam jezdí hned tři... ;-)
Avatar - Emel
19. 3. 2020 15:37
Re: Swift Sport?
Dejme tomu. Myslím, že klasik bude spíš ta předchozí generace s atmo 1.6...
Avatar - xxc
19. 3. 2020 13:21
Re: Swift Sport?
A co ine je lepsie ako male lacne rychle auto do prace? Pokial clovek chce spalovacie.

Mozno Clio s 96kw motorom stoji podobne, naviac ma automat. Uz asi podla preferencii.
19. 3. 2020 13:11
Re: Manuál super
95 kW s manuálem? Z hlavy mě nikdo další nenapadá. Navíc jde o čtyřválec a objem 1,4 litru, to je taky výjimka.
Avatar - 3_diamanty
19. 3. 2020 12:09
Re: Swift Sport?
to uz by si chcel fakt vela vediet... ale fakt je ten ze novy swift sport este len "hladam" .... snad ho casom ale zbadam... ale inak stinger nam tu po ke minimalne jeden bezne jazdi... uz druhykrat som ho videl u nas v okoli umyvarky smerom na optimu .. neskutocne jak ten stinger vyzera... neskutocne maso ... nejake bezne bawo ci bananovy medved su razom neviditelni .... moc sa mi pacii .. ma to charizmu ... ale aj arteon v ciernej je famozny :yes:
Avatar - Emel
19. 3. 2020 11:29
Re: Swift Sport?
No spíš... kolik z těch 3 tam je od nova? Není to náhodou tak, že jsou všechny koupené jako ojetiny a dotažené třeba z Německa?
Avatar - Emel
19. 3. 2020 11:27
Re: Swift Sport?
Přiznávám se bez mučení, moc pozorně jsem to nečetl.
Co jsem chtěl říct - 9,1 je mizerná hodnota, až podezřele a i na 95kW. Normální Swift 1.0 má 10s.
Avatar - iudex
19. 3. 2020 11:09
Re: Swift Sport?
Presne. Človek už pomaly začína byť zmierený s tým, že v mnohých prípadoch sa výkonovo pôjde hore už len za pomoci elektriny, ale toto je opačný extrém: pridáme elektromotor a klesne nám výkon (dokonca pod úroveň predošlej generácie). Z môjho pohľadu tým Swift Sport zabili a nevidím aktuálne dôvod na jeho kúpu.
P.S. Aspoň medzi nami pribudol ďalší spokojný majiteľ staršieho modelu, ktorý sa môže vytešovať, ako dobre kúpil a šanovať si ho ako budúceho klasika. :-)
Avatar - 3_diamanty
19. 3. 2020 10:44
Re: Manuál super
ved ja mam so svojimi smiesnymi 66kw v uplne beznom 1035kg tazkom aute "len" o 1,7 s horsie zrychlenie ako tento swift sport s vykonom vyssim o 29kw .... pride mi ze vzhladom na vykon a objem ( 1,4L ) aj hmotnost samotneho auta je to docela "pomale" sportovanie ... aneb.. sportujeme po japonsky . hlavne pomaly a ( dnes uz aj ) nenapadne 8-s .. akoze nebyt tej zltej ziariacej kasne tak 90 percent ludi ani nespozna ze ide o sport ..

normalne uz vidim swift sport v dalsej generacii rocnik 2025.... ako plugin... spolocny vykon 88kw .. zrychl 10,9s... vaha 1,3 tony.. cena 0,9 mega .. mame sa na co tesit :-[] :yes:
Avatar - kari.laz
19. 3. 2020 10:34
Manuál super
díky bohu za něj, ale ten výkon s označením sport už moc nekoresponduje. 95KW má kdejaké běžné auto v této třídě. Respektive ne kdejaké, ale jsou taková a ani nemají označení sport. (například 1,2 THP 96KW)
Avatar - Dany
19. 3. 2020 10:24
Re: Swift Sport?
To dokážu len Japonci. Pridajú elektromotor a klesne výkon.
Pri 1,2 sa to ešte ako tak dá chápať, keď sa nenavýšili výkonové parametre. Mohlo to prispieť k príjemnejšiemu prejavu a mierne nižšej spotrebe v meste, kde je Swiftove teritórium.
To ich tých 8 g v okrajovej kategórii vytrhne z biedy?
Pripadá mi to ako keď v Lade spravili 16 ventilový motor. Výkon rovnaký ako 8 ventil a jediné čo sa zmenilo bola spotreba, smerom hore.
Avatar - 3_diamanty
19. 3. 2020 10:24
Re: Swift Sport?
suhlas... bude to citelny pokles ( SSS nikdy ani hothatch nebol.. ale skor warmhatch ) ... inak vacsia zabava uz dnes bude s obratnym malickym UP-om gti ( zrychl. 8,8s ) ako so swiftom sport ... :yes:
Avatar - 3_diamanty
19. 3. 2020 10:20
Re: Swift Sport?
pravda je taka ze ludia uz taketo kusky kupuju coraz menej aj inde nielen v ke... ale pobavil si :yes:
Avatar - iudex
19. 3. 2020 10:18
Re: Swift Sport?
No a všetci predsa vieme, že meradlom predajnosti je to, koľko kusov daného modelu vidí Topper v okolí svojho košického sídliska. ;-)
Avatar - 3_diamanty
19. 3. 2020 10:13
Re: Swift Sport?
inak v reale som ten novy sport este nevidel... pritom predosle swifty sport vidim hned asi 3 v okoli... ale je pravda ze novy swift sport sa predava este relativne kratko.. aj ked nerobim si iluzie zeby to mal byt nejaky "trhak" .... ludia dnes uz o taketo kusky stoja coraz menej... a za dane peniaze radsej kupia uz nieco ine... povedzme nejaky crossover 8-s

a ked pozeram na cenu tohto sportu tiez by som siel inam ... a to aj napriek tomu ze uz je to 5 dverak ....
Avatar - iudex
19. 3. 2020 10:03
Re: Swift Sport?
Myslíš, že pokles výkonu o 11 koní a horšia akcelerácia o celú sekundu nebude cítiť? Ja myslím, že to bude cítiť dosť. SSS je tak na hranici hothečov čo sa výkonu týka a to, že jeho parametre nie sú úplne hot kompenzuje agilitou a nízkou hmotnosťou. To nie je úroveň okolo 300 koní, kde plus mínus 10 koní nerobí rozdiel, v cifrách, kde sa pohybuje Svišť strata 11 koní bude citeľná.
Avatar - Emel
19. 3. 2020 09:01
Re: Swift Sport?
Těžko říct, možná to je změna víc na papíře než v reálu...
19. 3. 2020 08:47
Swift Sport?
Tak to už moc sport není, pokud neudělají nějakou trošku poladěnou variantu.......