Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Rekordně levný benzin: Levná ropa - zisk pro řidiče, či čerpadláře?

Koronavirus nám přinesl mnohá omezení, ale zároveň rekordně levné pohonné hmoty. Ceny 22,90 Kč za litr Naturalu 95 jsme na totemech čerpacích stanic viděli naposledy před jedenácti lety. Vydrží, či půjdou ještě dolů?
Zpět na článek
Avatar - Barrichello
20. 4. 2020 21:55
Ropa Texas WTI za 2 USD barel
:-) :-) :-) Tesla krachne, v tuhle chvíli si to může koupit opravdu jen elektrofanatik, ekonomicky to nedává vůbec žádný smysl a pocitově srdcem už vůbec ne :-)
20. 4. 2020 16:02
Re: ceny u nas
O něco podobného se pokusili ve Francii, když sháněli peníze na dotace elektroaut.
Avatar - Barrichello
19. 4. 2020 21:47
Re: jestli nekomu stoji za to
Tak jednak BMW sem měl, 650i, mělo předepsaný N98.

Druhak Camaro je přímovstřik, GM je dělá u V6 už od podzimu 2007.
K tomu poznámka, že u přímostřiku je hlavní měnit tam olej po 10 tis km, ne po 25 tis at je v manuálu výrobce co chce.

O občas to pořádně protáhnout
Avatar - curwasportiva
19. 4. 2020 17:51
Re: Jen pro predstavu
Tak sorry, byla to reakce na muj komentar, tak jsem to vzal osobne... Jo za 1.5 mega to bude sopka v mensim meste v horach, to jsem trosku prestrelil, ale bydlet se za to da.
Ja to mam momentalne do prace asi 2 minuty chuze a z toho vychazim i pri hledani domu ;) Dojizdenim do prace a do skol, jsem uz predtim v zivote promrhal casu dost.
19. 4. 2020 08:44
Re: jestli nekomu stoji za to
Atmosférické ameriky asi nepoznají rozdíl. Co jsem našel, tak turbo benzíny od BMW dosahují vyšší výkon, u M5ky to dělalo 13 hp. Já to tam dávám hlavně kvůli karbonizaci /kterou ty opět s nepřímovstřikovým motorem řešit nemusíš/.
19. 4. 2020 08:31
Re: Jen pro predstavu
To nebylo na tebe, jak sis myslel, ale na jednoho soudruha, co tady pořád poukazuje na ceny benzínu v USA. Jinak ti neberu, že jsou v Kanadě nepochybně vyšší příjmy, na mě je tam dost zima. Já budu na důchod nejspíš v Kostarice, i kdyby tam benzín stál co u nás:)
Dům za 1,5M je asi trochu chajda někde v lesích, ne? Nevím, jakou práci tam vykonáváš, ale já měl při hledání pozemku jasno, žádné dojíždění hodinu ráno a hodinu večer, do práce, s dětma do školy, na nákup. Čas jsou peníze. A zrovna tenhle je neuvěřitelně promrhaný.
Avatar - Barrichello
19. 4. 2020 00:25
Re: LPG za 10,90
U nás je za 9,50 :-) A N95 za 22,00 :-) :-)

To se to bublá :-)
Avatar - Barrichello
19. 4. 2020 00:21
Re: jestli nekomu stoji za to
Já znam pumpu co je ještě levnější jak ONO a fronty tam nejsou. Takže tak. LPG 9,50 a N95 za 22,00.
Nejsem magor abych dával 7 kč na litru Benzině, MOL a dalším zlodějům.

V100 je placebo efekt a 60% mototů to vůbec nevyužije a adetiva? Si tam naliju flaštičku od Sonaxu či STP a mam to na 1500-5000 km za 110 kč :-) :-)
Avatar - Barrichello
19. 4. 2020 00:17
Re: N98 na ONO
ONO má paliva v pohodě, taky jsou tam časté kontroly a prochází OK. Konkurence je ráda nemá pančování si nmohou dovolit. To by byla rychlá smrt, jedou n výtoč a tak jim stačí nizká marže 1 kč na litru.
18. 4. 2020 22:44
Re: Jen pro predstavu
A to se najdou i taci odbornici ktery v tom nekolikanasobnym zdaneni dokazou naopak videt dotaci :D multimiliardovou :D
Avatar - curwasportiva
18. 4. 2020 21:48
Re: Jen pro predstavu
Takovy co mi tu pisou, ze jsem “prosty clovek co ma temno pred ocima” a sami s nevidi na spicku nosu...
Ja nikde nepsal, ze je tu raj. Jen jsem se podelil o informaci, ktera mi prisla zajimava vzhledem k tomu, ze jsem v zivote tak levny benzin netankoval...
Avatar - CICERO
18. 4. 2020 21:03
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.
Avatar - CICERO
18. 4. 2020 21:01
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.
Avatar - _Karel_
18. 4. 2020 20:26
Re: Jen pro predstavu
Kde tu vidíš kremloboty ze sputniku? Nejsi nemocnej?
Avatar - curwasportiva
18. 4. 2020 20:00
Re: Jen pro predstavu
Rikam, zalezi na lokalite. Ve Vancouveru to bude klidne milion a vic, ale dolaru... Rozdily jsou obrovske. Nejlevnejsi bydleni jsem nasel za $50k coz byl trailer home s pozemkem.

Ano psal jsem o lokalitach v mensich mestech a v horach, zivot ve ve velkych mestech me nelaka.

EDIT: uznavam s tim 1.5 mio kc, jsem to trochu prehnal, trosku jsem si neuvedomil kurz (neco se za to koupit da, ale nebude to zadna hitparada). Neco trochu decentniho bude tak 2-2.5mio korun a vic.
18. 4. 2020 19:52
Re: Jen pro predstavu
Solidni dum s pozemkem nestoji v Kanade bezne 1.5 milionu. Mozna nekde na odlehlem venkove. V trochu normalnich lokalitach je to v prepoctu tak 5 milionu. Furt v pohode vzhledem k platum.
18. 4. 2020 19:19
Re: Ono v tom bude i něco jiného ...
Tak vzhledem k tomu, že podle různých zdrojů je momentálně převis těžby 25-35 mil. b denně, při těžbě 100 mil. b, tak nemůžou ...
18. 4. 2020 18:51
Re: Jen pro predstavu
Ano, clovek, ktory pracuje, si zasluzi normalny zivot. Aj kef v tej Kanade musus kupit dom na uver, aspon predpokladam, tak mas na to, aby di ho splatil a este ti ostane na slusny zivot.
Avatar - curwasportiva
18. 4. 2020 18:10
Re: Jen pro predstavu
HAHA me zase bavi kremlboti, kteri maji vse nastudovane ze Sputniku...

Zivotni naklady: Kdyz z vyplaty zaplatim najem, jidlo a auto. Tak me zbydou cca 2/3 z vyplaty. Zdravotni pece je tu z vetsiny hrazena. Plati se u zubare (na toho pripojisteni mam, par dolaru mesicne) a plati se za leky.
Nemovitosti samozrejme stoji v zavislosti na lokalite. My s zenou jsme ve fazi, kdyz zaciname premyslet o koupi domu. Ceny za solidni dum s pozemkem startuji nekdo od 1.5mil korun. Coz na nas kompbinovany prijem se zahrnutim ostatnich nakladu vychazi rozhodne prijatelneji nez v CR.

Jo a jeste jsem si vloni koupil fungl novy full size pickup s V8 za cenu Octavie 4x4 s 1.6 tdi... Ano rocni pojisteni s plnym krytim stoji $3500, takze tu mesicne platim to co v CR za rok, to je asi tak nejvetsi rozdil oproti Cr.

Bonus: Kanadska vlada plati kazdemu $2000 po dobu 3 mesicu, kdo kvuli Covid-19 prisel o praci... Nebudu se radsi ptat co dostavaji lidi v CR, nebo nedej boze v Rusku.
Avatar - pradeda777
18. 4. 2020 17:00
Re: ceny u nas
...ti 2 komouši ti nedají pokoj..... ;-)
Avatar - pradeda777
18. 4. 2020 16:58
Re: ceny u nas
...no a co? Rostliny potřebují CO2 k životu.....takže na Slovensku letos v marci okradli přírodu o polovinu živobytí... :-!
Avatar - pradeda777
18. 4. 2020 16:52
Re: Jen pro predstavu
...to jsou ti samí komouši.... ;-)
Avatar - pradeda777
18. 4. 2020 16:47
Re: jestli nekomu stoji za to
...nějakých komoušů se to dotklo..... ;-)
18. 4. 2020 14:01
Re: Jen pro predstavu
https://prirucka.ujc.cas.cz/?…

Zevrubně jsem si to přečetl a zjistil jsem, ze to nikdy nepochopím.
Avatar - Papír1
18. 4. 2020 13:56
Re: N98 na ONO
1 soukromé a 2 služební. A benzín beru ještě do vybrační desky, řezačky, pěchu atd.
18. 4. 2020 13:50
Re: ceny u nas
urcena je jen dolni hranice, horni ne.
18. 4. 2020 13:46
Re: jestli nekomu stoji za to
ja uz nekolik let kupuju u reznika maso, je takovej muj ritual a ten reznik je muj znamej .
posledni dobou tam stojim ve fronte na ulici, protoze dovnitr muzou jen 3 lidi, tak se citim asi podobne, jako kdyz mama stavala za komousu frontu na hajzlpapir nebo na vlozky.
kazdopadne tem duchodcu co tam se mnou stoji mozna v ty fronte ukapne slza, kdyz zavzpominaj ...
jenze driv to bylo normalni, dnes to je spis takova rarita
ale ze bych to vyhledaval pri tankovani benzinu, to ne
Avatar - Dzakobo
18. 4. 2020 13:40
Re: ceny u nas
Myslím, že spotřební daně minimálně co týká pohonných hmot se musí pohybovat v určitém rozmezí, které určuje EU nebo ev. komise.
18. 4. 2020 13:39
Re: Jen pro predstavu
zapad vs. Zapad
to je rozdil ;-)
jo, v cesku se mame dobre, to souhlas, kazdopadne jsme v bohaty prvni miliarde lidi
18. 4. 2020 13:36
Re: N98 na ONO
bud to lejes do vany, nebo mas nadstandardni najezd, alespon v dnesni dobe ...

ja uz tak 5 let leju do aut jen V100 (krome zahranici).
predloni jsem koupil jednu starsi ctyrkolku abych se dostal do lesa a na to, ze to melo mit 150koni, tak to byla lemra lina. pote, co jsem do toho zacal lit V100 se to behem par mesicu docela ozivilo, ne ze by to byl trhac asfaltu, ale testovaci kopec co jsem s tim ze zacatku jezdil 120 jsem nedavno dal 140, ale vzhledem k tomu, ze to je atmosfera, tak do toho vstupujou i jine vlivy, ale zivejsi to je kazdopadne.
s normalnim autem ten kopec dam 170...
Avatar - Dzakobo
18. 4. 2020 13:36
Re: ceny u nas
Můžeš koupit robotickou sekačku a být 100% EKO :-)
18. 4. 2020 13:28
Re: Jen pro predstavu
čistě teoreticky tak 3/4 Ruska leží východně od UAE, takže ti tvoji "rusáci", jedouc do UAE, táhnou na západ.
nicméně já jsem netvrdil nic o tom, že UAE je na západ...
myslím, že co kde kolik stojí dobře charakterizuje ten zmiňovaný index, ale ne, není to pro mě impuls pro přestěhování se. v Česku se máme docela dobře, myslím.
18. 4. 2020 13:27
Re: N98 na ONO
Vysokoktanové benzíny většinou nemají biolíh jako takový, ale zvyšovač oktanového čísla ETBE, pro jehož výrobu se využil biolíh.
18. 4. 2020 13:27
Re: Jen pro predstavu
a myslis snad, ze kdyz se zrusi superhruba, tak stat z tebe na pojistenich a danich vytriska min?
kdyz vezmes slevu na dani 24840 rocne, ktera se uz pres 10 let nevalorizovala, tak v realu dnes z prumerny mzdy platis na dani 14% ze superhruby.
v 2013 to bylo 11.8%, tedy ted to je o 2.2 procentni body, resp. o 18.6%, vic .
uz je lip ???

na druhou stranu pamatuju doby, kdy jsem nad nejakych 350tis platil dan 32% a to danovy zatizeni bylo podstatne vetsi nez kdyz pak prisel topol se superhrubou a danovy zatizeni vyrazne snizil
18. 4. 2020 13:25
Re: jestli nekomu stoji za to
kolega mi poslal účtenku, navnadil mě, když jsem jel kolem říkám, no pro jednou bych mohl, jen pro ten pocit - a pak jsem si vzpomněl jak nás rodiče posílali do fronty na tropické ovoce a už jsem upaloval...
Prim je trochu dražší a natankuješ tam i bez fronty. potíž je, že víceoktanové benzíny nemá...
18. 4. 2020 13:21
Re: Jen pro predstavu
Aby toho nebylo málo, tak stále platí tzv. supehrubá mzda, čili faktické zdanění povinných odvodů sociálního a zdravotního pojištění. Všichni mluví o tom, jak by to zrušili, ale nikdo to neudělá.
18. 4. 2020 13:19
Re: Jen pro predstavu
uae neni Zapad, mel by sis osvezit zemepis
to i v rusku je benzin cca na pulce toho co u nas, a ze by to tam nekoho krome komousu, fodyny a emana tahlo se mi moc nezda ...
18. 4. 2020 13:16
Re: Ono v tom bude i něco jiného ...
No ale není tam napsáno, že nafta se mimo Evropu běžně používá k topení. Co se teď neprodá tady, můžou spálit na jižní polokouli, kde začně topná sezóna.
18. 4. 2020 13:13
Re: Jen pro predstavu
v UAE je benzín ještě levnější. nepřestěhuješ se? klima příjemné, ceny mírné...
ještě se nabízí Big Mac index. ;-)
18. 4. 2020 13:05
Re: Jen pro predstavu
porad ale rusaci tahnou na Zapad, a ne ti ze Zapadu do ruska ...
18. 4. 2020 12:59
Re: Jen pro predstavu
stačí se podívat na ceny pozemků, nemovitostí, základních potravin, zdravotní pojištění.
Ale pokud prostý člověk vidí benzín za desetikačku pak se mu logicky zatmí před očima a má jasno: v Kanadě je ráj :yes:
18. 4. 2020 12:58
Re: Ono v tom bude i něco jiného ...
Což je v článku napsané.
18. 4. 2020 12:52
Re: N98 na ONO
a kolik jsi toho natankoval za poslednich 14 dni, co je cena benzinu tahle dole ??? ;-)
Avatar - Papír1
18. 4. 2020 12:51
Re: jestli nekomu stoji za to
Ač mám ONO 200m od práce, tak tam nejsem ochotný čekat. Fronta tam je od 7:00 do 20:00. Stojí se tam cca 15 minut, ve špičce 25minut. Fronta je až na silnici, kde se zpomalí provoz. Já tam taknuji pozde večer, kde je to bez fronty. Rozdíl v cenách oproti pumpám v okolí je mín. 5,- Takže na jedno tankování to je cca 250,- A to je 10L :-) Do oturbených aut tankuji 98, kerá stojí 25,5. Při placení prohodím pár slov s obsluhou, neb tam jsem tam s ruznými auty tak 4x do týdne. Ti mi řekli, že tu hysterii nechápou, že tam jede pán s Fábii, vystojí si 20 minut frontu, aby pak natankoval za 150,- :-O
18. 4. 2020 12:49
Re: ceny u nas
jen aby babis neprisel s tim, ze pred 15 lety sis za prumernou vejplatu koupil jen polovinu litru co dnes a tak zvedne spotrebni dan, aby to aspon trochu dorovnal.
podobnou uvahu pouzil nedavno kdyz zdrazoval cigara a chlast.
a kazdy zvednuti spotrebni dane o korunu znamena do statni kasy dalsich 7mld rocne navrch + DPH od neplatcu, to je docela lakavy ...
18. 4. 2020 12:45
Re: Jen pro predstavu
na jasne, nejlip se ma rusak v zemljance, jeho zivotni naklady se blizej nule a za benzin neutrati za celej zivot ani rubl
Avatar - Papír1
18. 4. 2020 12:43
Re: N98 na ONO
Od té doby co na ONO stojí 98 25,5 beru jen to. Ale rozdíl oproti 95 jsem nezaznamenal. Takuji do 1,4 T. ale i tak přidávám aditiva.
18. 4. 2020 12:29
Re: Jen pro predstavu
a co ostatní životní náklady? hahahahahaha vždycky mě fascinuje tohle srovnávání :yes:
Avatar - lordlord
18. 4. 2020 12:26
Re: N98 na ONO
N98 a víc je vždy bez lihu, Kdysi Ono dělalo každých 14 dní výběrové řízení na paliva. Viděl jsem cisternu která na Onu stáčela o potom stáčela na Agipu.
Avatar - xxc
18. 4. 2020 12:00
Re: ceny u nas
Co2 nie, skor NOX boli nizsie. Ale nevidel som porovnanie s dalsimi rokmi. Dnes som bol tankovat, samozrejme elektromobilom, ale zobral som 5l benzinu do sekacky :-) Nejakych 6€, minuly rok som platil 8,5€. Niektore veci asi nemaju zmysel elektricke, aj ked mi nie je prijemne otravovat susedov motorovou sekackou na travu.
Avatar - _Karel_
18. 4. 2020 11:58
Re: Jen pro predstavu
Nejhorší je spíš to, že platíš i daň ze spotřební daně. Neuvěřitelný.
Avatar - pradeda777
18. 4. 2020 11:31
Re: Jen pro predstavu
Daň na daň....to je hotová zlodějna... :-[] Nemluvě o tom, že peníze, kterými za benzin/naftu platíš, byly už jednou zdaněny......už je to skoro jak v té pohádce....ševče, máš zaplaceny daně za příští rok? Nemáš? Půjdeš s námi..... :-[]
Avatar - 3_diamanty
18. 4. 2020 11:26
ceny u nas
su co porovnavam asi take ako pred 15 rokmi ... sila.... ale nic netrva vecne... a ani taketo "vyhodne jazdenie" .... som zvedavy nakolko tento sucasny celoeuropsky stav "vyhodnejsieho jazdenia" zamava v druhej dekade roka 2020 aj s predajmi elektromobilov .. ale nedivil by som sa keby ich predaje prudko klesli ... ono nakoniec ta korona nemusi byt vo vsetkom len negativna a zla ... 8-s ;-)

napriklad obsah CO2 v ovdusi bol nad slovenskom v marci r 2020 o 50 percent!!! nizsi ako v marci 2019 .... a to kvoli tej korone 8-s ... priroda si vo svete teraz neskutocne vydychne ... v brazilii sa na plazach opat rodia korytnacky ktore tam kvoli ludom nikdy nemali "sukromie" ... v mori pri marseille sa zrazu vynaraju velryby... to su neuveritelne pozitivne zmeny v prirode .... aj teraz sa ukazalo ze staci len nenasytneho cloveka ( nikoho ineho... ani na mars netreba utekat ) pribrzdit v jeho neustalom "trapeni" planety ... a zivot si zrazu opat nachadza cestu a prekvita ... :yes:
Avatar - curwasportiva
18. 4. 2020 10:47
Re: Jen pro predstavu
To by i celkem odpovidalo, tady je “spotrebni” dan 10% + 5% dan prodejni.
18. 4. 2020 10:27
Re: Jen pro predstavu
spotrebni dan na benzin je v CR 12.84kc/litr, s DPH to je 15.50.
jestli tedy nekdo prodava litr benzinu za 23, bez spotrebni dane by to bylo 7.50 ...
Avatar - curwasportiva
18. 4. 2020 10:07
Jen pro predstavu
V Kanadske Alberte ted stoji benzin v prepoctu cca 9kc/l...
18. 4. 2020 09:55
jestli nekomu stoji za to
stat ve smradu nastartovanych naftaku na tak ono 1/4 hodiny ve fronte, je to jeho volba, ale chudaci treba jeho deti, co ty smrady taky musej dejchat.
ja beru V100 na benzine par km od tank-ono jen o cca 2kc draz nez stoji horsi B98 na tank ono.
v cistote, bez fronty, bez smradu...
jediny prinos tank-ono vidim v tom, ze v jejim okoli maji i ostatni benzinky nizsi ceny.
ale abych kvuli usetreny stovce stal 1/4 hodiny ve smradu, po tom fakt netouzim.
uvadeny az petikilo na nadrzi u normalniho auta je teoretickej extrem pro uplny ignoranty
Avatar - WinDiesel
18. 4. 2020 09:28
Ono v tom bude i něco jiného ...
O naftu je vcelku stálý zájem. Pokles zájmu tam je ale pokles zájmu o benzín je mnohem větší.
Proto cena benzínu osciluje mnohem víc než nafty.
18. 4. 2020 09:06
N98 na ONO
Zdarec všichni, někde jsem četl (zdroj už přesně nevím) že N98 na ONO je z Rakouska. Je údajně bez biosložky. Má někdo nějaké info, nebo je to jedna paní povídala. Osobně jsem s kvalitou benzínu na ONO problém nikdy neměl. Asi 5 let zpátky (Slovnaft Valašská Polanka) autu se vůbec nechtělo jet, této čerpačce se vyhýbám.
Avatar - cascadia2
18. 4. 2020 09:03
aspoň že kape
Aspoň člověk může projet všechny svoje stroje a otevřít sezónu naplno :-! Ono nic nebude trvat věčně, zejména ne to dobré. Zodpovědní na které děláme si to stejně vyberou jindy.
18. 4. 2020 09:02
Hlavne pozor...
... jestli z vas tam pri tom neco nevypadlo. Treba vyplasenka. :-[] Z rymy :-[] Rukavice nejsou potreba, pres kuzi se ryma neprenasi jak znamo. Staci si umejt ruce, ale to cistotny clovek dela i tak ;-)