Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Alfa Romeo Giulia GTA už má cenu. Za podobné peníze můžete mít Lamborghini

Alfa Romeo konečně prozradila evropské ceny svého supersedanu. A nízké tedy opravdu nejsou.
Zpět na článek
2. 5. 2020 09:52
Re: Zmizí jako pára nad hrncem....
instalace samosvoru do GTA je poměrně častá věc, na netu je o tom dost informací i v Češtině.... zvládneš to za cca 1500 EUR, takže relativně žádná věda.... a rozdíl je prý docela zásadní..... ale co si budem povídat, největší radost je stejně ten otáčkový šestiválec s tím zvukem.... to je prostě úžasná záležitost :yes:
1. 5. 2020 21:51
Re: Zmizí jako pára nad hrncem....
Tak to mi je jasne,ze urcite este zhltne par tisic,ale zaklad je,ze kompletne zrestaurovana predna naprava aj ked ratam,ze bude pekne tahat za volant,kedze pokial si dobre pamatam,tak to bolo casto vycitane v testoch.Mozno by nebolo od veci pozriet ci sa neda vlozit predny samosvor..
Mam uz svoj vek,takze nepotrebujem si uz nic dokazovat na cestach..nato som mal (mam) Colta s ktorym som za mlada skolil cestnych zavodnikov,ale ked clovek dozrie,tak pochopi,ze to bola stupidita najvacsieho zrna nahanat sa po verejnych komunikaciach.
Mam proste chut sa vratit k Alfe a uzit si jeho zvuk a cuore sportivo co mu bije v "tele"
1. 5. 2020 21:38
Re: Zmizí jako pára nad hrncem....
Bila 147GTA je uzasna.... jestli neni svarena z dvou kusu, mechanika neni pred rozpadem atd. tak proc ne.....pocitej ze ponakupni servis neco stat bude, ale dily se sehnat daji a to je vlasnte dulezitejsi.... provozne bych si dal pozor na praseni na spatnych cestach, to podvozek dlouho nevydrzi (a ani tam to auto moc nefunguje) a pak na vyjezdy ze zatacek s hrabajicim vnitrnim kolem.... to diferak a prevodovka taky vydrzi jen chvili.... jinak cajk charakterni kara.... jasne, dnesni dvoulitry s 250ps ti to nandaji, ale zazitek s tocivou v6 bude na tve strane ;-)
1. 5. 2020 21:00
Re: Zmizí jako pára nad hrncem....
Ludia sa vzdy bali Alfy kvoli ich poruchovosti.

Ja som na svoju 2.5 156 nemohol dat dopustit a isla z domu so 100t na tachaci bez vacsieho servisneho zasahu,ale je pravda,ze o 2.0 sa to uz nedalo povedat a 156 s tymto motorom boli casto v servise kvoli motoru.

Preto ma tak laka ta 3.2 v 147.Je mi jasne,ze to budu poriadne vylietane auta,ale momentalne sa mi ponuka jedna so servisom za 8000 euro v tej naj farbe Bianco Nuvola so 105t na tachaci a komplet pomenenou prednou napravou..

Za pekne kusy uz v Nemecku pytaju 15-20 000 euro,takze ratam,ze pod tu 8 to uz asi tazko pojde.
1. 5. 2020 20:31
Re: Zmizí jako pára nad hrncem....
cenové dno GTA bylo tak před pěti lety, to nechtěl ta auta fakt nikdo.... byl problém se zbavit krásného auta s 50tkm a jasnou historií za blbých 250 tisíc.... ale dnešní problém GTA asi nebudou ani tak ceny, ale to, že 19 z 20 aut jsou prostě vylítané, zničené pekáče.....
1. 5. 2020 19:19
Re: V Taliansku..
Tak nějak, pořad je to jen Alfa. Sice má 540k, ale 176k Eur je úlet... ;-\
1. 5. 2020 19:16
Re: Zmizí jako pára nad hrncem....
Popravde tiez ma to prekvapilo,ze 8C nestuplo na cene kvoli vynimocnosti konstrukcie.
8C by si to zasluzilo a mozno ako pises casom bude cena uz len stupat.

A co hovoris na 147 GTA?
Momentalne rozmyslam nad jeho kupov,kedze sa mi zda,ze tento model dosiahol svoje cenove dno a uz bude do buducna len stupat...
Avatar - curwasportiva
1. 5. 2020 17:45
Re: Zmizí jako pára nad hrncem....
Tak nenuzes hodnotit sberatelskou hodnotu po 10 letech. A pokud si i tak drzi cenu nebo uz ted roste, tak je jasne za na hodnote uz stracet nebude...
1. 5. 2020 12:20
Re: Zmizí jako pára nad hrncem....
tak pokud si 8C aspoň jakžtakž udrželo nominální hodnotu nebo je do konce o něco dražší, lze to považovat za úspěch.... většina testerů se ve své době shodla že 8C kromě zvuku, vzhledu a prostě toho že to je V8 Alfa, nenabízelo nic extra.... Naproti tomu Giulia QV je úžasná, GTA je ještě jinde a navíc je zde i obrovská výhoda jednoduchého budoucího servisu, protože to auto vychází z masově vyráběného modelu....
1. 5. 2020 07:49
Re: V Taliansku..
souhlasím. najít na celém světě 500 magorů není zase takový kumšt.
1. 5. 2020 00:06
Re: Zmizí jako pára nad hrncem....
Tak to je nic moc co sa tyka zberatelskej hodnoty,kedze nove 8c stalo 200000 euro bez DPH a v USA dokonca zakladna verzia stala 300000 dolarov.

The production version was unveiled at the 2008 Geneva Motor Show.[25] Production of the 8C Spider began in 2009, in Modena, with Maserati in charge of manufacturing the cars as with the coupé. As previously announced, 500 cars were built, each priced at €199,000 (£174,000) excluding taxes. 35 of 500 Spiders were destined for the United States.[26] In the United States the 8C Spider had a base price of US$299,000.

Alfa proste nie je Porsche.
30. 4. 2020 23:44
Re: Zmizí jako pára nad hrncem....
Nepamata si niekto, za kolko sa predavalo 8c? Teraz je to v priemere 250/300k €
Avatar - skopikk
30. 4. 2020 22:42
Re: Zmizí jako pára nad hrncem....
QV snad potřebuje tuning? Néé! Němce ve své třídě posnídá! :-)
Avatar - skopikk
30. 4. 2020 22:40
Re: V Taliansku..
:-O Těch 500 kousků se ztratí jako pára nad hrncem.
30. 4. 2020 22:12
Zmizí jako pára nad hrncem....
.... GTA/GTAm od AR jsou legendy motorsportu.... Giulia QV sama o sobě je skvělá, pokud ji ještě vylepší, dají tomu ten historický odkaz a ještě punc limitky, není důvod aby se těch pár set bláznů nenašlo.... ;-) Kdo chce to auto odjezdit kdesi na silničkách v Beskydech tak si asi koupí běžné QV a třeba ho ještě potuní ( ;-) ) ale koupit tuhle limitku a decentně si s ní pojezdit je i slušný investiční záměr, protože tohle na ceně ztrácet nebude.... Pravda, růst hodnoty asi vykompenzuje pojištění, pneumatiky a beznín, ale tohle auto v origo stavu bude za 10-20 let hodně ceněné....
Avatar - 3_diamanty
30. 4. 2020 21:43
Re: V Taliansku..
predaju to ako zberatelsky kus ... 500 zberatelov aut ( milionarov ) sa vo svete asi najde.... to nebude problem... kazdopadne alfa potrebuje hlavne vyrabat auta pre beznych ludi a nevybijat sa na takychto nezmyselnych limitkach pre zberatelov to si povedzme rovno .... takze uvidime co nove tonale ( inak kde do pekla stale trci? alebo mi nieco uslo? ) ... snad aspon tam sa im uz s predajom konecne zadari a alfa vstane z popola :yes:
Avatar - CICERO
30. 4. 2020 21:36
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.
30. 4. 2020 21:14
V Taliansku..
..vo Fiate sa museli zblaznit.
500 kusov?Nepreda sa ani 50 kusov.