Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: TEST Start dlouhodobého testu: Mazda 3 Skyactiv-X180 (132 kW) AWD GT Plus

Je to tedy spíš takový mírně dlouhodobější test, tři měsíce ale budou určitě stačit k tomu, aby se nám nová Mazda 3 dostala pod kůži. Minimálně u mě se jí to docela daří.
Zpět na článek
4. 2. 2023 21:25
Re: Spotreba/dynamika
až si raz možno vo sne dokážes zarobiť na poriadne auto, potom dávaj rozumy... dovtedy sa skús obmedziť maximálne na komentáre k podobným verglom aké vlastníš :-[]
13. 5. 2020 15:10
a co ta poznamka na Mazdu 6
uplne jsem nepochopil tu poznamku o Mazde 6 na zacatku, bylo by mozne to nejak prosim vysvetlit?
Avatar - Mikesus
13. 5. 2020 12:36
Re: On to ještě někdo kupuje?
Já se ho taky zastával v prvním příspěvku, ale to by musel chápat psaný text. No, možná proto nemůže sehnat ani toho advokáta :D
Avatar - Mikesus
13. 5. 2020 12:35
Re: On to ještě někdo kupuje?
Ještě napiš, že jsem to taky já a dáš tomu korunu :D
Avatar - Ozzman
13. 5. 2020 12:32
Re: On to ještě někdo kupuje?
Já jsem se tě nahoře napoprvé zastal, ale, to by si musel i číst, co ti tady lidi píšou :D
13. 5. 2020 10:16
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.
13. 5. 2020 10:15
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.
Avatar - Ozzman
12. 5. 2020 21:24
Re: On to ještě někdo kupuje?
Aha, takže "netykej mi", ale začneš, že je to ksindl... to jsou mi poměry...... aneb, pane, vy jste ču.r.ák :D
Avatar - Mikesus
12. 5. 2020 20:20
Re: On to ještě někdo kupuje?
Ty jsi fakt ubohý. Máš tu celkem 49 příspěvků, z toho všechno zde. Většina spamu. Absolutně nevíš s kým diskutuješ a jen si omýláš to své. Jdi si brečet jinam, tohle je diskuze o autech, ne o ubrečených jedincích. Narozdíl od tebe tu mám recenze, blog a dokonce se i setkávám s ostatními diskutéry. I s tebou bych se rád sešel, ale jen z duvodu, abych viděl jak vypadá hloupý člověk. Ale chápu, když umíš jen urážet a někoho označovat úplně za někoho jiného, koule bys na to neměl.
Na mazdaklan jsem nikdy nebyl, nemám důvod když mazdu jsem nikdy nechtěl a neměl. A obzvlášť když polovina je tam trollů a druhá polovina trotlů ( až na pár výjimek jak tvrdíš) tak se mi tam ani nechce.
Btw zkusím ještě jednou, o dieselu mazdy je známo, že jsou poruchové ( dle tebe vadné - pro mne je to stejné) a akorát tu bleješ své nesmysly.
12. 5. 2020 19:51
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.
Avatar - Mikesus
12. 5. 2020 12:52
Re: lenze tak to bolo v hre
když jsme u AWD, těch aut je na výběr pměrně dost. Mondeo, Octavia/Superb a jejich koncernoví sourozenci, Swift. Ano, už to není co bývalo, ale dají se najít stále.
Avatar - Mikesus
12. 5. 2020 11:10
Re: On to ještě někdo kupuje?
a proč jsem chodíš, když tu jsme trollové dle tebe?
Já bych si třeba Mazdu nikdy nekoupil, obzvlášť s dieselem, ale každý svého štěstí strůjce.
To samé bych mohl z vlastní zkušenosti psát o VW nebo Škodě. Ale nepotřebuju. Prostě jsem se spálil, něco to stálo a jsem jinde. Dnes o daných problémech ví každý, kdo se zajímá, stejně tak i o té dieslové mazdě.
12. 5. 2020 10:45
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.
Avatar - Mikesus
12. 5. 2020 09:24
Re: On to ještě někdo kupuje?
Stačí změnit chování a možná by ti věřilo víc lidí. Útočným arogantním jedincům nevěřím nikdy. Obzvlášť těm, kteří uráží ostatní, již s nimi úplně nesouhlasí.
A jestli hledáš právníka, není lepší advokátní komora než diskuze o autech?
BTW moji zákazníci jsou vždy na prvním místě, ale v automotive nedělám. To by mne ani asi nebavilo. Ale to bys věděl, kdybys nepřišel jen spamovat a trochu se zkusil zajímat o dění ve svém okolí.
11. 5. 2020 22:07
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.
11. 5. 2020 21:55
lenze tak to bolo v hre
nechcel som SUV a ak som chcel dostať AWD do garáže, ostávali v hre len Levorg a Giulia, bez ohľadu na to, či je to o triedu vyššie. Takze keď Mazda ohlásila M3 v AWD, vyriešilo nám to dilemu jednoznačne
Avatar - Mikesus
11. 5. 2020 20:17
Re: On to ještě někdo kupuje?
To má fakt být reakce a mne? Evidentně se vůbec neorientuješ.
S mazdou nemám nic společného, ale to bys musel zde v diskuzi být delší dobu a ne že to tu příjdeš spamovat. Ze začátku jsem ti i věřil, vím jak problémové jsou diesely mazdy. Ale tvé chování mne přesvědčilo, že jsi jen blbec a pokud se ti to opravdu stalo, zasloužil sis to a možná i sám způsobil.

Kolik mi zaplatíš, když budu opakovat tvé nesmysly?
Avatar - iudex
11. 5. 2020 16:03
Re: Vydarené auto, urýchlený motor
A v USA - ako som práve zistil - má 3ka aj 2,5 liter, ten, čo je v Ma6. Tak to už si viem predstaviť ako slušný warm-hatch.
Avatar - iudex
11. 5. 2020 10:20
Re: Vydarené auto, urýchlený motor
Titanium môže byť zvnútra o niečo krajší, ale žiaľ zvonku je to no-go, tam jedine ST-line.
Avatar - iudex
11. 5. 2020 10:15
Re: Když Mazdu 3, tak G150
Dík za info. Tak tá 110 kW verzia sa javí ako optimum, len má drobný problém, že jej kúpou človek neušetrí oproti SkyactivX. 150G začína na 25240, kdežto SkyactivX začína na 24540 €.
Avatar - iudex
11. 5. 2020 10:05
Re: správa majiteľa
Ma3 fajn. Len tá poznámka k Alfe je trošku mimo, je predsa logické, že prémiové, o triedu väčšie auto je výrazne drahšie ako mainstreamový kompakt.
Avatar - _Karel_
11. 5. 2020 09:43
Re: On to ještě někdo kupuje?
Ubrečenej, tupej a ještě všechny urážíš. Zalez brečet do díry, hňupe.
11. 5. 2020 08:49
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.
11. 5. 2020 01:19
Re: Vydarené auto, urýchlený motor
Podle mne jde o reakci na objektivní zklamání z praxe se Sky X.
11. 5. 2020 01:13
Re: Spotreba/dynamika
Podpořím kolegu, protože mám obdobnou zkušenost V minulém autě jsem měl upravených zhruba 300 PS/500Nm. A jezdil jsem s tím tak, abych je při akceleraci i předjíždění využíval. A za 3 roky a 60tkm jsem měl průměr dle tankování těsně pod 8,4, kdy ani dlouhé dálniční rychlopresuny na dovolenou s naloženým autem nesly nad 9.

Jednou jsem zkoušel na trase asi 2x 140 km, za kolik to může jet, když bych s tím jezdil slušně a tak rychle a dynamicky, jak se po cestách běžně jezdí. Takže jsem s tím jel, jako by to mělo 100 koní, ne 300. Výsledek byl 6,2. Litr pod papírovou spotřebu dle NEDC.

A obdobně to bude u toho typeR vs. Sky X. Když potřebuji jet s vyladěným Civicem tak, abych stihal průměrné jedoucí M3, která má dynamiku, která spíš než 180 PS odpovídá dle všeho 150, tak pojedu s prstem v nose stylem, kterým s takovým autem nikdo nejezdí. Tudíž se i spotřebou velmi výrazně nižší, než odpovídá normalnimu ježdění s 360 PS.
11. 5. 2020 00:41
Re: Moje zkušenosti
Průměr na Spritmonitoru je 6,92. A počet aut už začíná odpovídat statisticky reprezentativnímu vzorků. Takže za mne platí stále to, co jsem psal už několikrát

Snížení spotřeby zázračného Sky X odpovídá s bídou mezigeneracnimu vývoji (který není jen o motoru) a je hluboko za tím, čím nás Mazda asi po dva roky krmila. A to snížení, i pokud je za jinak nezměněných podmínek (což není) pouze přínosem motoru, tak nestojí za jeho komplikovanost (dva systémy zápalu, kompresor, mildhybrid).
10. 5. 2020 22:57
Re: Když Mazdu 3, tak G150
je tam, ale je o 4000 drahsi ako G122, lebo si k tomu musis dokupit xy s-r-aciek, mazda je v poslednej dobe katastrofa...
Avatar - Emel
10. 5. 2020 21:38
Re: Co se týče vnějšího designu
Jo. Akorát je to sedan. Škoda, že to nedělají jako lift...

Ono teda mně se sedan líbil víc i v minulé a předminulé generaci, jen v té minulé to nebylo o tolik, tam to bylo skoro fifty fifty.
10. 5. 2020 21:01
Re: Vydarené auto, urýchlený motor
Mel jsem pujcenou verzi Titanium a interier v pohode.
10. 5. 2020 18:05
Re: Reakce
Jo soudruzi. Některé věci měli zmakle... :-)
10. 5. 2020 18:02
Re: Reakce
Bohužel na některé nic jineho neplatí
Pokud jim nenaznačis, že je něco blbe jim známým způsobem, k ničemu to není.
Idealismus stranou...
10. 5. 2020 17:58
správa majiteľa
Mame najazdených 14t km vo vlastnej M3 AWD skyactive-X manuál. Od 2009 jazdime len atmosferické Mazdy, takze keď bola možnosť hatchbacku v štvorkolke, nebol dôvod uvažovať ďalej od slabuckom motore v Levorgu (po zrušení dovozu 1.6), a bohužiaľ ani o Giulia Veloce (famózny trhac asfaltu s katastrofálnym kufrom a cenou o 12t EUR naviac). Auto je mimoriadne komfortne, jazdné vlastnosti mimoriadne priateľské, hudba famózna (BOSE), do posledného detailu prepracovane detaily. Dynamika je sklamaním, ale keďže váha tejto charakteristiky bola pri rozhodovaní max 20%, vsetko je tak, ako ma byt... Alpy, Tatry, výkon je k dispozícii v čase tak, aby sme sa nemuseli vliezť 5 km za kamiónom. Dlhodobá spotreba 6,7l, auto je jazdené väčšinou v meste
Avatar - Mikesus
10. 5. 2020 15:29
Re: Reakce
Asi chce chápat psaný text. Je pravda, že tohle se někteří jedinci nenaučí celý svůj život, tedy je jedno kolik jim je let.
Rozlišovaní v diskuzi na tykání nebo vykání bych taky nějak neřešil, ale jak psal Karel, spojení tykání s příjmením mi přijde jako určitá úroveň hulvátství. Což koresponduje i s názorem:" někdo se chová jako hulvát, já můžu taky." Tímto si právě nevychovaní jedinci omlouvají své chování.
Avatar - _Karel_
10. 5. 2020 14:55
Re: Reakce
Že ty sis nevšiml... možná čteš jen testy Mazd.
"nejsem sice nadšeným fanouškem, ale dokážu s digitálem často i poměrně spokojeně žít. V případě octavie mi však infotainment v mnohém přišel nedotažený, případně překombinovaný a nepřehledný." Kritiky infotainmentu je pod oktávkou i golfem dost a dost, jen číst. Stačí i závěry, u obou aut v mínusech - složité ovládání infotainmentu. Možná bys to potřeboval v jiném jazyce?
K tomu vykání - je mi jedno jestli tykáš nebo vykáš, psal jsem, že mi přijde neslušná kombinace tykání+oslovování příjmením. Takhle se oslovovali soudruzi "Machalo ty".
10. 5. 2020 14:35
Reakce
Že by to kdokoliv kritizoval sem si nevsiml. Kdyz už tak je kritika ve stylu, ve kterém sem to zahlédl... Že ano, zeje to novinka, ale po pár dnech se s tím všichni úplně skvěle sžili a pomalu nic lepsiho neni.
V podstatě je to hlavni reklamní argument, digitalizace.

A k Machalovi.

No on toho neslušného napsal tolik..., Plus jeho vystupování ala machr v jeho videích mne nějakým způsobem nezavazuje tomuhle "novináři" jakkoliv netykat. A pokud vím, Machala je mladsi než já a taky mne zatím neprokázal, že by cokoliv uměl, tak nevidím důvod mu vykat.

A pokud občas vypotí něco překvapivého, rad a zdvořile to uznám. Občas se zadařilo...
Avatar - _Karel_
10. 5. 2020 13:49
Re: Tak nevím.
Úplně nerozumím, co se snažíš říct.
Blbou ergonomii aktuálních koncernů M.Machala kritizuje už v jízdních dojmech nové oktávky, S.Kolman u Golfa.
Takže jak myslíš to "mazání" a "vytí s vlky"?
Mmch, řekl bych, že oslovovat někoho příjmením a zároveň mu tykat je docela neslušné, ale třeba se pletu.
Avatar - xxc
10. 5. 2020 13:28
Re: Moje zkušenosti
Ale podla vsetkeho vyrobca produkoval chybne motory, v servise sa mohli aj roztrhat, vymenit motor a aj tak by mal taky isty, ktory by olej riedil naftou.

Nieco podobne som zazil v Renaulte. Ked je chybny produkt, tak servis s tym nic neurobi a vyrobca to prehlasi za vlastnost vyrobku.
10. 5. 2020 13:02
Re: Vydarené auto, urýchlený motor
No to sice jo, ale i tak je to o dost lepsi motor.
Avatar - Beefcake
10. 5. 2020 12:51
Re: Spotreba/dynamika
"Dokazem jazdit" znamena opakovane, pravidelne, cize kludne aj dlhodobo. Dokazem jazdit je iny vyznam ako "zajazdit" v zmysle - da sa to.
10. 5. 2020 12:45
Re: Vydarené auto, urýchlený motor
Ještě jsi zapomněl připomenout, že nový Focus 1,5 l je TŘÍválec! :-( :-( :-(
10. 5. 2020 12:42
Re: Re: Já to taky řídil
:D :D :D :D :yes:
10. 5. 2020 12:37
Re: A je to tu zase
:D :D :D :D :D Je toto vůbec možné?... :-)
10. 5. 2020 12:32
Re: Co se týče vnějšího designu
Tak to ani omylem, Alfa by kastli z takto hnusně nevyváženým zadkem ke zbytku auta v životě nepustila do výroby!!! :-)
10. 5. 2020 12:29
Re: Nejede...
Jaksi si zaspal vývoj - nejnovější generace dieselů s filtrem pevných částit a vstřikováním močoviny už taky nesmrdí a výfuk má čistý, nikoliv zaneřáděný od sazí. :-)
Avatar - lamal
10. 5. 2020 12:11
Re: Spotreba/dynamika
Presne. CTR je fajn, lubi sa mi aj farba a disky co tam dal, proti tomu nikto nenamietal... :-! Ten jeho uber pristup je vyfailovany.
10. 5. 2020 12:05
Re: Nejede...
Ádo, je fajn, že v dnešním šíleném automobilovém světě má člověk alespoň nějakou jistotu. :D :D :D
10. 5. 2020 12:03
Re: Moje zkušenosti
Moc nechápu, proč by ti měl nějaký fanda koncernu vymlouvat, že jsou tlačítka (nebo spíš kruhové ovladače) k nezaplacení. Samozřejmě, že jsou! :-)
10. 5. 2020 12:01
Re: Super
Už aby to bylo. Pokud se koncern co nejdříve vrátil ke svému geniálnímu řešení ovládacích prvků a k mechanické ručce, byla by to obrovská konkurenční výhoda! :-) :-) :-) :yes:
10. 5. 2020 11:43
Tak nevím.
Jestli to píše Machala a nebo ne.
To asi není zásadní.

Nicméně mne zaujala jedna věc.

Veskrze reálný popis digitálního prostředí stávajících koncernových vozu a pochvala na totéž u Mazdy.

Ano je to tak.

Co mne fakt ale mrzí je, že aby se mohlo napsat, že to co koncern v interiéru momentálně plodí je totální zrůdnost (nejsou v tom sami, stejný názor mám na Mercedes), zabalit to do potřeb milenianu (blbost), tak si člověk musí přečíst o jiném autě, které s tím nesouvisí a které to dělá docela dobře...

No co, vím že tohle není chyba Machaly, ale prostě někdo maže a když se chce jet, tak se musí vit podle vlků.

Tak si to Machalo raději přepis, ať nemáš problémy... V dnešní době budou nejspíš hodně agresivní a podobně chyby neodpustí...
:yes: :yes:

A tahle odvaha za to nestojí..., to nemáš po těch letech zapotřebí.
Avatar - Mikesus
10. 5. 2020 11:31
Re: Spotreba/dynamika
Ty komentáře tam jsou zajímavé. CTR je fajn, ale je to samé míchání hrušek a jablek.
Avatar - Ozzman
10. 5. 2020 11:18
Re: Spotreba/dynamika
Ano, díky za tip :D Mám dojem, že nic lepšího než CTR neexistuje a kdo ho neuznává, prostě neví :D
Avatar - lamal
10. 5. 2020 10:36
Re: Spotreba/dynamika
Ozz skoda, ze nam uz asi boyko neodpise... nezhadzuje sa v diskusii prej :-!

Po precitani jeho recky CTRka + komentov som celkom pochopil o aku ´´osvietenu´´ personu sa jedna.. nikto to nedokaze pochopit tam tvrdí :-)
Avatar - Ozzman
10. 5. 2020 08:07
Re: Spotreba/dynamika
Tyjo, chtěl jsem říct, že jsi nejlepší a fakt se ti klaním, máš Type R, to ti všichni jen můžeme závidět a taky jak jsi technicky zdatný... já bych to fakt neuměl, myslím to vážně....gratuluji, vyhrál si celý život...
10. 5. 2020 01:36
Re: Mazda 6
SKy-X v Mazdě 6 není, ideální motor tam je 2.5 Skyactive G. Pokud chceš mít jistotu, že to pojede, není nic jednoduššího, než si jí vyzkoušet. Já jsem to udělal a byl jsem velmi spokojen.
Avatar - lamal
10. 5. 2020 00:31
Re: Spotreba/dynamika
Yess, spominal som, ze ty ma bavíš, moje ego je v pohode ;-) Ty mi ho fakt nevykrmíš.

Kde som pisal, ze si to vytunil s´´úpravy na črevách , spojke a pod´´ ? Neopustaj sa tak rýchlo. Ja o motoroch nic neviem, som rad ze si tu vypisal ten svoj copy+paste, uzasny si odbornik :-!

´´P.P.S jo vocpoda až do 7000ot.. ty si fakt na smiech ´´ takze tvojich uvedenych 470nm mas do 7000ot ? to je tym padom 462k a nie 360 ako uvadzas.... dako nesedí, nadhera :D

No vidis ocividne si ty ten kto k veci nedokaze napisat nic, ´´nezmysly, blaboly´´, od spotreby sme sa dostali k črevám, svoj testovaci okruh si neupresnil ani si sa nepriznal, ze ti usiel text autorovho clanku, miesal si jablka s hruskami, to ti tu napisalo viac ludi, mame to tu cierne na bielom. Vsetko si dobre napisal, len ta nikto nepochopil :-(
9. 5. 2020 23:58
Re: Spotreba/dynamika
Ale to že ty netušiš čo vypúšťať do éteru, že si doteraz nebol schopný pochopiť pointu, je predsa len tvoj problém :-) a tie ostatné nezmysly a blaboly ktorými sa tu teraz len snažíš si udržať dotknuté ego, sú úplne na smiech a kazdy súdny človek vidí sám kto diskutuje vecne a kto je úplne mimo. P.S o CTR FK2 nevieš ani prd zjavne.. ten agregát sa bežne upravuje s výmenou IC , downpipe so športovým katom vyše 400ps, nepotrebuje žiadne iné úpravy na črevách , spojke a pod. Ten motor je kovaný už v sérii, spojka a prevodovka nemá problém dlhodobo prenášať 520-530Nm.. to sú overená odskúšané a známe fakty pre tých, ktorí sa tomu venujú a v danej oblasti pohybujú. Lenže to ty nevieš, pretože znalosti nemáš, ty si len taký kecalek, ktorý má potrebu sa ku všetkému vyjadriť. Vieš len tliachat nezmysly a svoje vlastné domnienky, reagovať úplne odveci a trošku sa tak strapnovat..ono je to tak, ak chce byť niekto silou mocou dôležitý. P.P.S jo vocpoda až do 7000ot.. ty si fakt na smiech :-) Viac na tvoje blaboly reagovať nebudem, resp. viac to už nebudem ani len čítať,.. strácať energiu a čas na takto bezvýznamnú osobu, ktorá nemá čím zmysluplným prispieť , viac nemienim.
Avatar - lamal
9. 5. 2020 23:33
Re: Spotreba/dynamika
Mikesus & Karel, treba dat do kontextu ten jeho potunený thajpár, pretoze tam ma na predku 470nm a 360k :D ´´že potenciál toho auta je taký, že ak máš dosť veľké gule, tak v tom aute zažiješ nirvánu´´ - chcelo by to radsej skusenosti, tu asi nepomozu, tu musis mat gule, to celkom chapem.. :D :D :D
Dobre to je vec ovladatelnosti, ale v kontexte aj jeho spotreby... ten svoj normovany usek za danej teploty jazdi s poriadne uhulenym chipom s ucinnostou skyX (podla jeho tvrdeni) ... mali by sa s nim mazdaci spojit a nieco sa naucit o ladeni efektivity :-)

Bavi ma na nom ta jeho ´´uroven´´, milé ... stale nepochopil, ze autor ma priemernu spotrebu s dodatkom ´´Za spíše vyšší průměr může taky převažující dálniční provoz´´
a k tomu este pise ´´Pointa bola to, že Mazda s týmto motorom má spotrebu 6,5-7 litra tiež pri kľudnej jazde a naviac nemá v zásobe žiadnu dynamiku ´´ .... autor testu ma 6,7l pri prevahe dialnicnej jazdy - v pripade testov ACZ to znamena 140kmh na dialnici... on tu svoju trasu ani nevie uviest na spravnu mieru, 35-45 km pri teplote xy, ale ci to je mesto, dialnica atd nenapise :D .. tvrdenia ´´naviac nemá v zásobe žiadnu dynamiku ´´ to v porovnaní s tym jeho tuning 470nm vocpoda, alebo oproti litrovej fábii bez turba ? funny... my to tu moc riesime, kto by neriesil :-!
Avatar - Mikesus
9. 5. 2020 23:25
Re: Spotreba/dynamika
Jo ten 2.0 165 je hodně dobrý, nikdo asi moc neočekával takové zklamání. Taky jsem byl hodně zvědav na Xko.
Avatar - Mikesus
9. 5. 2020 23:22
Re: Moje zkušenosti
Když jim vadný motor pošlou tak snad udělat to co se běžně dělá. Reklamovat u výrobce/dodavatele.
Mně třeba při reklamaci a řešení problému pomohl generální ředitel české toyoty velice ochotně. Jednalo se o řešení nefunkční wifi ( nikdo nevěděl kdy tam má být a kdy ne, až se zjistilo že mám chybný SW ) a zjištění důvodu občasných ran od přední nápravy ( způsobuje prednarazovy systém při aktivaci )
Avatar - xxc
9. 5. 2020 22:56
Re: Nejede...
vzduchova ma cez 250 000 otacok za minutu
Avatar - xxc
9. 5. 2020 22:52
Re: Moje zkušenosti
A co maju v Mazde robit, ked im taky chybny motor vyrobia a poslu? :-) Co s tym spravi konkretny clovek?
9. 5. 2020 22:50
Re: Spotreba/dynamika
Nevyskúšal si to.. objednal to ako mačku vo vreci. On dúfal (asi trochu naivne) že to bude podobné terno ako chválená a vydarená generácia 2.0 skyactive-g.. tento motor má jeho brat v M3 vo verzii 165.
9. 5. 2020 22:42
Re: Re: Já to taky řídil
Zrovna jsem se te chtel zeptat, jestli nevis, jaky typ pohonu je lepsi...
Avatar - Mikesus
9. 5. 2020 22:37
Re: Spotreba/dynamika
To věřím. Ten motor se zdá být hodně líný a osobně bych byl taky zklamaný. To si ho nevyzkoušel než to koupil?
9. 5. 2020 22:32
Re: Spotreba/dynamika
ja neviem, možno to kolega špatne zabehol, možno má horší kus, možno tankuje "špatný" benál.. tie možnosti tam sú. No z toho motora nadšený rozhodne nie je, tú spotrebu by aj bral, s tým problém vlastne ani nemá (kedže bol dlho zvyknutý na úžranú 2,8čku VR6..) no serie ho rozhodne mdlý, tupý prejav, nechuť do 3500ot. a to že aj ďalej to nie je "zurvalec" hodný 132kw
9. 5. 2020 22:26
Re: Spotreba/dynamika
jo to chápem.. no technická neznalosť asi ťažko.. na 2.0TSI som si menil sám komplet rozvody, prestavovač vačky, lamdba sondy, sacie parohy s klapkami.. nehovoriac o bežných mechanických úkonoch.. no napr. elektrika nie je moja stránka vôbec.
Trochu technických znalostí aj schopností v automobilizme si myslím, že mám.
Avatar - Mikesus
9. 5. 2020 22:21
Re: Spotreba/dynamika
To nemůžu vědět zda je to chyba nebo technická neznalost. Proto se raději zeptám , jestli náhodou se něco nezměnilo čeho bych si nevšiml.
Avatar - Mikesus
9. 5. 2020 22:19
Re: Spotreba/dynamika
Tohle uz je lepší. Pokud porovnas stejnou trasu, za stejných podmínek, stačilo to napsat na začátku. Pak by tu polovina diskuze byla zbytečná. Nicméně i těch 6-7 u mazdy při eco jízdě je divné. 7 by mělo byt právě při běžné jízdě nikoliv úsporné. U toho CTR právě vychází o cca 2 litry víc. 5 vs 7 při eco resp. 7 vs 9 při běžné.
9. 5. 2020 22:16
Re: Spotreba/dynamika
neviem o tom, že by som si dal v recenzii "zadný náhon" pre toto svoje auto.. ak to tam je uvedené, tak je to nič viac než chyba, ktorú som si asi pochopiteľne nevšimol.. asi ťažko by som si uviedol sám vedome takýto nezmysel... omg
Ale vďaka za upozornenie :yes:
Avatar - Mikesus
9. 5. 2020 22:12
Re: Spotreba/dynamika
Ptal jsem se na zadní nahon důvodu, že tu ostatní "urážíš", že tu nemají úroveň a sám máš na MACZ u své recenze napsáno, že máš nahon zadních kol. Takže se raději ptám, zda se to někdy změnilo.
9. 5. 2020 22:10
Re: Spotreba/dynamika
termín "bežná jazda" nevypovedá o časovom úseku jazdy zhola nič... ale len o spôsobe jazdy.
To naozaj toto tu mám vysvetľovať? ;-\

V oboch prípadoch porovnávam spotrebu po reálnej jazde cca 35-40km pri teplotách 15-20°C, na rovnakej trase.
9. 5. 2020 22:06
Re: Spotreba/dynamika
Mikesus.. odkdy má civic zadní náhon? .. a čo tým chcel akože básnik povedať?

Karel.. vysvetlenie tu už z mojej strany padlo.. pointa je tá, že kolega s týmto motorom v M3 jazdí za 6-7 litrov štýlom, že síce nie je klobúk ale ani pretekár.. Ja s CTR ak chcem tak len pri troche snahy (konkrétne som to už opísal) viem dosiahnúť podobnú / o chlp vyššiu spotrebu a nejakou brzdou premávky nebudem.
Avatar - Mikesus
9. 5. 2020 21:56
Re: Spotreba/dynamika
Bezna jízda je obecně nejblíže průměrné dlouhodobé spotřebě. Ano, někdy za víc někdy za míň.
Jestli někdo nechápe tvůj text, tak ho píšeš špatně.
Pokud tedy nemluvíš o své průměrné spotřebě, michal jablka a hrušky, když u mazdy je To dlouhodobý průměr
Avatar - _Karel_
9. 5. 2020 21:56
Re: Spotreba/dynamika
No dobře, a jakou má relevanci srovnávat tvoji mimomestskou spotřebu s dlouhodobou spotřebou Mazdy? Obě auta stejné třídy, obě auta dvoulitr, jeden vyhoneny s turbem, který po okreskach klidnou jízdou (kdy využívá zlomek výkonu) jezdí o něco dráž, než slabý dvoulitr. Nic zajímavého, žádná vypovídací hodnota. Chápal bych tvé teze, kdybys jezdil osmivalcem.
Avatar - Mikesus
9. 5. 2020 21:53
Re: Spotreba/dynamika
To říká ten pravej :-[] :-[] :-[]
Odkdy má civic zadní nahon?
9. 5. 2020 21:46
Re: Spotreba/dynamika
mal som za to, že to tu má vyššiu úroveň.. ale toto je tragédia čo tu predvádzate chlapci :-)
9. 5. 2020 21:45
Re: Spotreba/dynamika
ty rozumieš písanému textu v slovenčine? ešte raz ťa teda vyzývam aby si odcitoval vetu alebo text, kde píšem o "DLHODOBEJ" spotrebe.. ktorú si mi vložil do úst.
Takže co tam máš dál ty :D ;-)

P.S máš pravdu jazdiť za 7 s CTR je naozaj naprosté odříkaní.. ale nie preto, že ten motor to nedokáže (keďže ako som už napísal.. nejedná sa o žiadne podtáčanie, len predvídavá, plynulá, pokojnejšia jazda, medzi 2-3 tis. otáčkami, bez mesta), ale preto, že potenciál toho auta je taký, že ak máš dosť veľké gule, tak v tom aute zažiješ nirvánu.. takú úroveň gripu, stability, presnosti a aj toho výkonu k svojej váhe ponúka a chce to naozaj určitú dávku sebazaprenia s tým jazdiť kludne :-)
Avatar - Mikesus
9. 5. 2020 21:43
Re: Spotreba/dynamika
Tak tady mas citaci:
"Kolega má túto M3 s týmto motorom, je to tak trochu tragikomédia.. za spotrebu ktorú on dosahuje s vypätím všech síl (tzn. jazdí kľudne, moc nepredbieha, zhruba dodržiava limity, moc to nevytáča) dokážem úplne v pohode jazdiť aj ja s Type-R Fk2 a to bez toho aby som sa zvlášť snažil (a to mám aktuálne 360ps/470Nm po pár mini úpravách)."
V klidu se s touhle mazdou jezdí do 6 litrů. To ty nedáš ani tou super odrikanou jízdou , natož běžnou jízdou. Jestli tvůj kolega jezdí za 9 úspornou jízdou, buď je vadný motor nebo řidič.
Takže co tam máš dál?
9. 5. 2020 21:37
Re: Spotreba/dynamika
odcituj mi jedinú moju vetu, kde som spomenul termín "dlhodobý priemer".. Ale ušetrím ti robotu, keďže som nič také nenapísal, tak neodcituješ nič.. Prosím ťa buď aspoň vecný a férový keď už chceš reagovať a nevymýšľaj si vlastné domnienky.
Mal som za to, že sa tu dá aj normálne diskutovať, nie len reagovať na nezmysly.
Avatar - Mikesus
9. 5. 2020 21:30
Re: Spotreba/dynamika
To už trochu přeháníš. Věřím, že s CTR se s naprostým odříkáním dá jet za 7, ale dlouhodobý průměr to určitě nebude. Při běžné jízdě bude někde jinde. Za 7 pojedu i s 500koňovým 8válcem, když se budu hlídat.
Vidím průměr 9.9 na spritmonitoru. Když vezmu statistickou odchylku, sundáme to na 9, ale 7 tam prakticky není.
Tedy tvé srovnání je míchání hrušek a jablek a tím stylem co ty pojedeš, bude mít tyhle mazda spotřebu kolem 5.
9. 5. 2020 21:19
Re: Spotreba/dynamika
tak daj vedieť, až s tým skončíš ;-) ..nech sa páči, ďalej sa strápňuj.
Avatar - Mikesus
9. 5. 2020 21:19
Re: On to ještě někdo kupuje?
Akorát spamuješ. Troll a spammer jsi ty. Poruchový nebo vadný z výroby je jen věc pojmenování.
Přestaň si tu hrát na ukrivdeneho haranta, ano je to nemile a osobními útoky na fóru ničeho nedocílíš, což se právě takto nedospělí puberťáci snaží ventilovat.
Když chceš někoho označit trollem nebo neznalým, měl by sis nejdříve trochu zjistit, jaké by mohl mít informace.
Jen se ztrapnujes víc a víc a přestávám věřit tvému příběhu a přikláněl se na stranu Mazdy. Ze by to bylo opravdu tak, že se neumíš chovat k autu?
Avatar - lamal
9. 5. 2020 21:18
Re: Spotreba/dynamika
´´prosím vyplakať sa doma do vankúša´´ now !
Avatar - Beefcake
9. 5. 2020 21:16
Re: On to ještě někdo kupuje?
To som nikdy nepovedal. Cize dalsi trapny pokus na tuto temu.
9. 5. 2020 20:59
Re: Spotreba/dynamika
nechytaj sa slamky.. to vtipálkovia snáď nikto nevzal v zlom, mienené na odľahčenie.. z kontextu to je úplne jasné :-)
..ak si taký nad vecou a je ti to tu všetko sumafuk, tak predsa nereaguj.. veď ty svojimi činmi popieraš to, čo sa tu slovne snažíš prezentovať :D

Takže už buď chlap a dojdi svojim slovám.., svoj nesúhlas s mojim konštatovaním v prvom príspevku si už vyjadril, akceptujem to a vzal som to na vedomie.. no už sa začínaš v tých fabulaciach a nezmysloch opakovať a je to trápne.
9. 5. 2020 20:54
Re: Když Mazdu 3, tak G150
Jedna věc je teoretický (statický) kompresní poměr, druhá vec je skutečná komprese při daném nastavení časování ventilů.
Že jsou převody dnešních motorů velmi dlouhé, s tím naprosto souhlasím.
9. 5. 2020 20:42
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.
Avatar - lamal
9. 5. 2020 20:32
Re: Spotreba/dynamika
napisal si svoj nazor a napisali ho aj ini... nic viac v tom nevidim..

sam to horsie znasas svojimi tvrdeniami ´´ vtipálkovia´´ len preto, ze ti niekto nezožerie spotreby tvojho thajpáru, thats all :-!
9. 5. 2020 20:25
Re: Spotreba/dynamika
máš to pomýlene.. ja nikoho nepresviedčam. Môj príspevok bola čistá konštatácia a nezaujíma ma či tomu niekto verí alebo nie.
To mňa sa tu niekto snaží presvedčiť, že niečo je inak než mám odskúšané sám reálne na mojom vozidle (aké smiešne) :D keby to tak nebolo, keby to tu bolo každému tak "šumafuk" ako píšeš, tak na mňa nikto nereaguje a nikto by to neriešil.. no realita je opačná ;-)
Avatar - lamal
9. 5. 2020 20:15
Re: Spotreba/dynamika
Asi to bude tym, ze ani nikoho nepresvedcis, ci sa snazis, alebo nie. (to je tu kazdemu sumak)
Avatar - Mikesus
9. 5. 2020 20:11
Re: Spotreba/dynamika
Taky sky-x nijak neodsuzuji. Naopak si myslím, že jeho nevýhoda je v tom, že byla obrovská očekávání dle informací, které vyplouvaly na povrch v prubehu vývoje.
Spotřeba je naprosto srovnatelná se 180k motory. Jen ta dynamika není moc přesvědčivá, zatím.
9. 5. 2020 20:02
Re: Spotreba/dynamika
akým spôsobom nie je problém s ct-r fk2 jazdiť za 7litrov som napísal dosť podrobne a konkrétne.. :-) ..ďalej to tu rozoberať je naozaj bezpredmetné. Ak má niekto z "pochybovačov" s tým problém, prosím vyplakať sa doma do vankúša, ja potrebu niekoho o niečo presviedčať nemám vtipálkovia.
9. 5. 2020 20:01
Re: Když Mazdu 3, tak G150
Od FSI a prvých GDI sa to líši v spôsobe zapaľovania a dosť podstatne aj kompresným pomerom (FSI aj GDI mali okolo 12:1, Sky-X má 16,3:1). Ako som už písal niekde vyššie, mám pocit, že to Mazda hodila na trh predčasne a motor zrejme potrebuje ešte nejaký ten čas na vývoj. Pravdepodobne by mu nezaškodilo aj trochu skrátiť prevody, pretože vyzerajú byť dosť dlhé a tie ako vieme dokážu spoľahlivo zabiť nejednu súčasnú atmosféru. Som zvedavý na ďalšiu verziu Skyactiv-X a síce I6 3.0. Možno to tam bude už vyladenejšie. Ak to však aj tam bude také sklamanie, tak to možno naozaj bude slepá cesta. Uvidíme. Dovtedy bude lepšou voľbou G-150.
Avatar - lamal
9. 5. 2020 19:51
Re: Spotreba/dynamika
lol ze na fichtlu... :D

skyX je len mild benzinak, treba ho tak zrovnavat, navyse schopny mat manualnu prevodovku, subaru aj toyota pustí slzu... aby bolo jasne, vobec tomu skyX nejak nezdravo nenadrzam, skor neverim tym hodnoteniam, spotrebu ma dobru, nie hybridnu ale v porovnani s turbami so 180k podla mna lepsiu... dynamika je otazna, uplne presvedciva asi nebude na ten vykon

mam redaktora, ktory ma v testoch moju doveru a testoval tu: https://www.youtube.com/watch?… daj si rovno na 9:30 tam je to o motore

ma tam pekne zrovnanie CX30 4x4 spotreby s manualom a automatom, v manuale zerie na dialnici 6.9, mimo mesta 5,6 ...
Avatar - Mikesus
9. 5. 2020 19:49
Re: On to ještě někdo kupuje?
Nikdo tu nikoho nehájí. Jen se tu odsuzuje spam a trolení. A to tvé příspěvky splňují až na výjimku prakticky všechny.
Prostě sis koupil diesel a on byl poruchový. To se stává, stejně tak, že výrobce se snaží odpovědnost hodit na provozovatele.
Ale to pořád není důvod, abys tu brečel pořád dokola a utocil na lidi, kteří s tebou ne úplně souhlasí.
9. 5. 2020 19:40
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.
Avatar - Mikesus
9. 5. 2020 19:21
Re: Spotreba/dynamika
Ale ty to jedeš na fichtlu. Zmoklej, zmrzlej... :-!
Avatar - Mikesus
9. 5. 2020 19:18
Re: Nejede...
Klasiku N95. Velice zřídka tam dám 100, když není cenový rozdíl moc velký.
9. 5. 2020 18:42
Re: On to ještě někdo kupuje?
Byla jen otázka času, kdy se tady ty zoufalče ukážeš :-[] :-[] :-[]
9. 5. 2020 18:38
Re: Když Mazdu 3, tak G150
Daleko větší automobilky si na tom vylámaly zuby. A Mazda v podstatě taky. Výsledek je totiž dost kompromisní, moc se to neliší od motorů prvních verzí motorů GDI a FSI, které pracovaly s chudou směsí. A jak dobře víme, nakonec všichni přišli na homogenní směs.
9. 5. 2020 18:35
Re: Když Mazdu 3, tak G150
Mrkni do ceníku, už to tam je. 150k verze přišla až letos.
Avatar - lamal
9. 5. 2020 18:25
Re: Nejede...
spotreba je dobra, to mesto je horsie, ale v globale je to este celkom rozumne jazdiace auto, ktore v pripade potreby usetri na dlhsie trasy, to je podstatne pre mna... aj taketo vyletovky so zabavou do 10l je fajn

aky benal tankujes do hybridov ?
Avatar - Mikesus
9. 5. 2020 17:55
Re: Spotreba/dynamika
Jsem jednou projel celou Prahu za 1,7l, takže vlastně v porovnání se sky-x....však ty víš. :-[] :-[]
Avatar - Mikesus
9. 5. 2020 17:51
Re: Nejede...
Myslím, že při dálniční rychlosti bych se k té tvé hodně přiblížil :D
Tak od toho tvého auta se neočekává nějak nízká spotřeba a přesto si myslím, že do 10 je to úplně ok.
Avatar - lamal
9. 5. 2020 17:50
Re: Spotreba/dynamika
cislo obcianky nastastie nie je potrebne na to aby si clovek vymenil nazory

mne zas pride na pobavenie niekto, kto napise nieco nezmysluplne hned na zaciatku a potom ocakava zmysluplne reakcie ... (ano to, ze ty jazdis svizne so 470nm civicom za/do 7l na okreske, tak ako skyactivX v mazde3)
9. 5. 2020 16:53
Re: Spotreba/dynamika
mne ale ďakovať nemusíš.. mne sú nejaké nezmyselné výplody anonymného/mných prispievateľa/ľov na nete, maximálne tak na pobavenie :-)
.. a pokiaľ nemáš naozaj nič zmysluplné k veci, tak ukončíme túto konverzáciu.
Avatar - lamal
9. 5. 2020 16:28
Re: Mazda 6
nie je, v Mazde 6 mas G145, G165 a G194 tie prve su osvedcene 2.0 sky activ a posledny 2.5 sky activ, tento novy motor v teste SKYACTIV-X G este nie je v ponuke pre mazdu 6
Avatar - lamal
9. 5. 2020 16:20
Re: Nejede...
Tych 9,4 je po 500km s trochu ostrejsim stylom ako sme jazdili my (viac max akceleracii z obci a podobne)... s tym dokazem zit, hybridna spotreba nebude :-)

Keby to zajazdim na spotrebu som niekde na 7,5 zalezi od mnozstva mesta a studenych startov 7-8,5l.... dialky 80-110kmh vie aj za 6,8 ... samo mimo mesto + dialnica a striktne bez blbnutia, ale dá sa ak treba
Avatar - lamal
9. 5. 2020 15:10
Re: Spotreba/dynamika
diky, rad som posluzil :-!
9. 5. 2020 15:09
Re: Moje zkušenosti
70 je pro naftu tak leda záběh. V rodině je x TDI všech generací a výkonů, najeto 300-500 tisíc. Na motorech se nedělalo vyjma pár čidel po pár stovkách nic, jen se měnil olej. O motoru můžu prohlásit "není to ***" tak po 200 tisíc - pokud tuhle porci km nedá motor bez poruchy, tak je to srajda. Ale hodně štěstí s tou Mazdou, ať jezdí a dělá radost.
Avatar - puamík
9. 5. 2020 14:53
Mazda 6
Mazda 6 má ten stejný motor? Mám o Mazdu 6 zájem, ale to co si čtu o motoru Mazdy 3 mě celkem rozladilo. Děkuji
9. 5. 2020 14:07
Re: Vydarené auto, urýchlený motor
Mazda 3 má od března nový benzín G150 (110 kW), to jen pro úplnost ;-)
Avatar - Mikesus
9. 5. 2020 13:44
Re: Nejede...
Já to za tu chvilku stáhnul na 5.2 celodenní průměr.
9. 5. 2020 13:38
Re: Spotreba/dynamika
gratulujem ty si to celé rozlúskol.. si skrátka hlavička, veľký mysliteľ, možno učiteľ národov a ešte taký neuveriteľné vtipný :yes: :-)
Avatar - lamal
9. 5. 2020 13:13
Re: Re: A je to tu zase
stazujes si na detialy pri tvojom pripade, ja by som namietal v pripade skyX hodnoteni... porovnavas auto z roku 2020, ktore je na mile vybavenejsie, bezpecnejsie a emisne obmedzenejsie ako to co zrovnavas... ak ti toto pride adekvatne zrovnanie, tak debatime uplne zbytocne... aj ja som mal starsie auta co to s 2.0 robili este o 1,5s rychlejsie ako namerali skyX a tiez nepotrebovali kompressor... auta z roku 1993 az 1998 a nezrovnavam to ako jedno
9. 5. 2020 13:01
Re: Re: A je to tu zase
Lamal: v pohodě, hele vím co jsem měl a fakt nemám důvod kecat. ;-)
9. 5. 2020 12:59
Re: Re: A je to tu zase
:D

Tacho (dlouhodobě) ověřeno dle GPS, zrovna u minulého Meganu to moc nekecalo (při reálných 100 to ukazovalo 104). Zkoušeli jsme to několikrát.

BTW - při prodeji jsem po projetí auta technikem dostal navýšení 10t na prodejní cenu s tím, že tak svižnou 1.6 ještě nejel (myšleno konkrétně tu renaultí 1.6).

Ale jinak - gró mého příspěvku bylo o tom, že pokud motor o 180hp dává reálně 0-100 za 10, je něco fakt, fakt blbě.
Avatar - lamal
9. 5. 2020 12:58
Re: Spotreba/dynamika
1. tebe vytunili na tvojom thajpáre aj palubny pocitac, takze vocpoda tahne 470nm a jazdi za 6,5

2. dali ti tam diesel len si nevsimol, bo 470nm je mocnych velice
Avatar - lamal
9. 5. 2020 12:35
Re: Re: A je to tu zase
Lukas13 v pohode, ja ti prajem tie sekundy... iba objektivne to moc pravda nebude, lebo pochybujem ze ste to zmerali podla GPS ako v pripade toho ako sa riesi ten skyactivX ... OZZ ma predbehol...megane3 je celkom tazky, v case megane1 to ta 1.6 90k dokazala dat okolo 10,5s inak verim, ze to bolo docela svizne vozitko

Ano renaultie motory priam neznášam :D
Avatar - lamal
9. 5. 2020 12:29
Re: Nejede...
no tych cyklo tam bolo to som nezazil este... aspon, ze su tam znacky pozor cyklisti, to vitam... spotreba mi klesla z 9,5 na 9,4 :D
Avatar - lamal
9. 5. 2020 12:26
Re: Nejede...
a nesmrdí, nejdu z nej rakovinotvorne castice... na co je taky vyrobok
Avatar - lamal
9. 5. 2020 12:24
Re: Moje zkušenosti
Jasne netvrdim, ze si nastvany.

Nemoze sa vyburit na mazda fore, tak prudi tu... a o to mu ide aby to dostal zo seba von.
Navrhoval by som ho umiestnit na list a neriesit... bez komentarov.
Avatar - Mikesus
9. 5. 2020 12:19
Re: Moje zkušenosti
Já jsem úplně v klidu a aspoň se nový troll odkopal a všichni můžeme vidět co je zač.
Avatar - Mikesus
9. 5. 2020 12:19
Re: Moje zkušenosti
Lol tak tu máme dalšího trolla, když cituješ, co třeba vzít celou větu a ne jen kousek.
"Bohatě stačilo napsat treba: "pozor na diesely od Mazdy a jejich přístup k reklamaci"."

To slovo "třeba" znamená možnost, varianta, ne že to tak má být napsáno.

Ale chápu, potrefena husa se vždy ozve. Máš tam ještě něco na vyblití? Docela ti přestávám věřit tvému příspěvku. Jo takže o smejdech a trollech, to tedy píšeš sobě, když to není o Mazdě?
Avatar - lamal
9. 5. 2020 12:18
Re: Moje zkušenosti
Sa divim, ze si s takymi pripadmi kazite pekny den :-)
9. 5. 2020 12:11
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.
9. 5. 2020 12:01
Re: Spotreba/dynamika
Pointa bola to, že Mazda s týmto motorom má spotrebu 6,5-7 litra tiež pri kľudnej jazde a naviac nemá v zásobe žiadnu dynamiku,.. ten motor jednoducho nejde, je to ospalá lemra.. to je jednoducho už trochu fail a na to som poukazoval svojim príspevkom.. takže žiadne hrušky a jablká ;-) Pointa nebola rozoberať a riešiť konkrétne to, či moje CTR dokáže jazdiť za 6 alebo 7,2 litra/100km. Niekedy treba trochu viac pokoja a rozvahy pri reakciách na nikoho iného.. ale to už je taký folklór na diskusných fórach, "nečítať s porozumením" prípadne vytrhávať veci z kontextu a pod. ale ok, mne to nevadí, nemám problém diskutovať a vysvetľovať až do úplného vyjasnenia.

P.S no hlavne sa nezabudnúť navzájom "palčekovať", to dodáva silu a pravdu do chaotických unáhlených príspevkov :D
Avatar - Mikesus
9. 5. 2020 11:59
Re: Moje zkušenosti
To už ani nevíš co píšeš?
Cituji:"Pan bude evidentně troll..."

Takže ano, píšeš a úplně bezdůvodně.
Akorát ses teď dost shodil a nikdo tě moc vážně brát nebude. Stačí použít normální přístup a dost lidí by v pohodě pokračovalo v diskuzi daného problému.
Avatar - Mikesus
9. 5. 2020 11:53
Re: Moje zkušenosti
No super. A potřebuje tohle někdo vědět? Stačí napsat, co jsi napsal a není potreba to tu spamovat.
Prostě měl jsi problém s dieselem u mazdy a řeší se to soudně. Bohatě stačilo napsat treba: "pozor na diesely od Mazdy a jejich přístup k reklamaci".
Ovšem zde to naprostá většina lidí ví, co jsou diesely v Mazdě zač.
Avatar - Jopino
9. 5. 2020 11:52
Re: Vydarené auto, urýchlený motor
Kolega má v CR-V 4G slabší verzi 1.6 i-DTEC. Po šesti letech stále spokojenost a zatím nic nenasvěečuje tomu, že by jeho pocity nepokračovaly dál. Mě tenhle motor, ač diesely moc nemusím, naopak vůbec nevadí.
Avatar - Ozzman
9. 5. 2020 11:32
Re: Takto nejako by to mohlo vyzerat
Ne, nešlo o dynamiku a srovnával jsem to s HB 1.0 92kw STline, pak jsem jeste jezdil s 1.5EB s AT a kombi, ten je taky fajn, ale jinak :)
Avatar - Jopino
9. 5. 2020 11:26
Re: Když Mazdu 3, tak G150
Přesně, proto i píšu, kdo ví, jak by to tenkrát dopadlo :yes:
Přechodem z HR-V na jakýkoli jiný " C"hatch by totiž byla dynamika citelně lepší, tedy i s G150...
Přiznám se, že v některých odstínech se mi Mazda 3 libí docela dost, v těch světlých mi trochu vadí ta nabubřelá záď. O interiéru byly popsány stohy papíru, ale ten se fakt povedl a byl pro mě silným lákadlem, obvzlášť, když nepotřebujeme velké auto, takže prostor by dostačoval. Ale ty materiály, ty jsou prostě echt, moc pěkné.
Volba z rozumu nakonec rozhodla a je to jak píšeš, v té cenové relaci (cena/výkon) je Civic i pro mě tou lepší volbou. Není dokonalý, ale sakra dobře jezdí ;-)
Avatar - iudex
9. 5. 2020 11:18
Re: Takto nejako by to mohlo vyzerat
A nemôže to byť práve tým slabším motorom? Predsalen ak si jazdil povedzme 1,5EB so 110 kW, tak ten pocit musel byť iný ako pri 3ke s 90 kW.
Avatar - iudex
9. 5. 2020 11:08
Re: Když Mazdu 3, tak G150
Súhlas, vidím to podobne. SkyactivX neprinesie želateľnú dynamiku ani úsporu v palive, to je asi rozumnejšie voliť ten slabší dvojliter (a ušetriť). Aj keď u nás žiadna 150k verzia nie je, len 122k a potom 180k SkyactivX. A ten 90 kW dvojliter je fajn ako alternatíva k fúkaným trojvalcom konkurencie, ale len taký dostatočný (stovka za 10,4s) a keď chceš aj trochu dynamiky, tak asi úplne neuspokojí a tam je určite lepšou voľbou tvoj Civic 1,5T.
Avatar - iudex
9. 5. 2020 11:03
Re: Vydarené auto, urýchlený motor
Tak Fofo bez debaty. Ten naviac boduje aj tam, kde 3ka zaostáva, t.j. miesto vzadu, prijateľná cena a výkonnejšie motory. Ale zase ten interiér a palubovka je rozdiel triedy v neprospech Fordu.
Osobne by som si 3ku nekúpil, mne najviac pri nej chýbajú výkonné motory (veľká škoda absencie MPS!) a neprešla by sitom value for money, tá cena je pre normálny hatch privysoká. Ale je to kus kvalitného auta, z ktorého by si konkurencia mohla brať príklad. Komu ale stačí taký stredne výkonný motor, nepotrebuje kombi ani extra miesto vzadu a nepozerá na euro, na trojku by sa rozhodne mal pozrieť, a to aj tí, ktorí zvažujú základnú prémiu.
9. 5. 2020 11:00
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.
Avatar - _Karel_
9. 5. 2020 10:56
Re: Moje zkušenosti
Já melu o advokátovi? O advokátovi jsi tady začal mlít ty, trubko: "Uvítám pomoc advokáta, novináře." Proč tady pindáš, že hledáš pomoc advokáta, když "žaloba leží u soudu"?
Obviňuješ někoho, kdo si koupil Mazdu. že je troll, ale sám splňuješ jeho definici daleko víc. Je mi líto, žes měl takovej pech a přeju ti, abys to u soudu vyhrál, ale nemusíš se kvůli tomu chovat jako trotl a dokonce mi psát, že mi nepomůže vyhrožování?! Já ti vyhrožuju???
Avatar - iudex
9. 5. 2020 10:55
Re: Vydarené auto, urýchlený motor
No a práve o tom to je. Pri Japoncoch akosi nie sme zvyknutí, že daj na trh nedotiahnutý produkt, väčšinou ak sa k nám niečo z Japonska dostane, tak je to tried and tested a spoľahlivé. Betatestérov z vodičov prvých kusov robí skôr VW a spol., tu sa ale javí, že Mazda netredične vypustila takúto "betaverziu". Verím, že veci sa ešte zlepšia, ale toto dokáže narobiť zlú krv a reputačnú ujmu, ktorej sa potom ťažko zbavuje.
Avatar - Ozzman
9. 5. 2020 10:53
Re: Re: A je to tu zase
Lamal to říká jen ze závisti, že máš tak pružný motor .. navíc taky nesnáší Renault... :D

Nicméně já tomu taky moc nevěřím, navíc u kombi ;) Měřili jste to tachometrově ? Renaultí tacho dost kecají (přeměřeno GPS i Racelogicem). Takových hodnot dostahuje o dost silnější TCe 1.33
Avatar - iudex
9. 5. 2020 10:52
Re: Spotreba/dynamika
No to je to, o čom som písal: že porovnávaš svoju pohodovú okreskovú jazdu s celkovým priemerom, proste hrušky s jablkami. Aj ja ti môžem napísať, že som dokázal jazdiť za 5,9 l na sto s dvojlitrovým hothečom a bola by to pravda... sčasti. :-) Lebo to bolo cestou na Slovakiaring, kde som ten priemer zvýšil na 16. :D
Každopádne sa asi zhodneme, že tá spotreba SkyactivX nie je nijak zázračná a od takejto prevratnej technológie sa čakalo viac, oveľa viac.
P.S. Ja palce dole nedávam (a aj palec hore len výnimočne).
Avatar - iudex
9. 5. 2020 10:45
Re: Moje zkušenosti
Tak 2,5ku trochu poznám ;-) a žiadne výhrady k nej nemám, je to fajn motor, ostatne blíži sa dvom stovkám koní, tak by sa aj patrilo (v aktuálnom naladení má 194 koní a hlavne má aj vďaka objemu nejaký krútiak, konkrétne 258 Nm). Ale už atmo dvojlitre pre 6ku sú málo, resp. rozhodne nezodpovedajú ladeniu 6ky ako športovo strihnutého sedanu (kombi) a potenciál podvozka je násobne ďalej, ako potenciál toho dvojlitra.
9. 5. 2020 10:41
Re: Re: A je to tu zase
Oficiálně to měl za 10,9s. Kdysi jsme s kámošem blbli na letišti a měřili jsme to - já byl celkem překvapený, ale opravdu to to auto dalo těsně pod deset.
Předpokládám, že roli v tom hrálo štěstí na motor a také to, že já i manželka víme jak se k auto chovat.
Takže si klidně dělejte prču, vím co jsem měl ;-)
BTW - varianty byly dvě, 100hp a 110, ta silnější měla přesuvník - jediná věc, co na tom motoru byla problémová.
Jo a mimochodem - taky to mělo dost lehké převody.
Takže, lamale, fakt ne jen volným pádem. Opravdu to zvládlo i na rovině. ;-)
9. 5. 2020 10:34
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.
Avatar - Ozzman
9. 5. 2020 10:24
Re: Moje zkušenosti
Však říkám, že jeho rétorika je poněkud.. zvláštní :D
Avatar - Jopino
9. 5. 2020 10:23
Když Mazdu 3, tak G150
Trochu jsem po ni pokukoval, ale čekal jsem od X trochu víc, asi jako většina...
Kdyby byl na přelomu roku k dispozici G150, kdo ví, jak by to dopadlo. Mě osobně dává G150 rozhodně větši smysl ve smyslu cena/výkon/spolehlivost.
Avatar - Ozzman
9. 5. 2020 10:08
Re: On to ještě někdo kupuje?
A i přes všechny tyhle příjmy je tvé vysněné auto Subaru s CVT a dynamikou základní Fabie? :D
Avatar - _Karel_
9. 5. 2020 10:06
Re: Moje zkušenosti
Hele je naprosto v pořádku, ba je potřebný, na podobný věci upozornit, padni komu padni, ani milimetr se Mazdy nezastávám. Ale pindat tady o tom, že hledá advokáta, wtf? Plus tady jiné obviňuje, že jsou trollové.
Avatar - Beefcake
9. 5. 2020 10:03
Re: On to ještě někdo kupuje?
Bez ohladu na to, kto je v prave, banom sa absolutne necudujem. Uz len na zaklade 2-3 stranok, co som videl.
Kto si kupi japonsky dechtomet, si o toto koleduje.
Ano, som plateny Mazdou aj jastermi (najma tymi), co ovladaju svet. Sem tam nieco hodi aj Soros.
Avatar - pradeda777
9. 5. 2020 09:40
Re: A je to tu zase
...bohužel pouze důsledek WLTP.....sorry jako.... :-(
Avatar - Ozzman
9. 5. 2020 09:23
Re: On to ještě někdo kupuje?
Možná je jen v zoufalé situaci, když se ho někdo oje.bal....
Avatar - Ozzman
9. 5. 2020 09:11
Re: Moje zkušenosti
Teda, čekal jsem, že ho tady někdo natře, ale že zrovna ty....

Já ho docela chápu i když jeho způsob je už dost extrémní a otravný, sám jsem si podobnou zkušeností prošel a díky tomu, že jsem to párkrát někde napsal, hlavně na FB automobilky, respektive zastoupení ČR, tak se trochu něco pohnulo a ještě jsem dostal jako omluvu rozšíření záruky.
9. 5. 2020 09:02
Re: Re: Moje zkušenosti
V uk je cx5 minulej generacie 9tym nejnespolahlivejsim autom v kategorii do 10 rokov vdaka motorom
Avatar - Johny.Rico
9. 5. 2020 08:50
Re: On to ještě někdo kupuje?
Už Vám nestačí zasírat facebook Renocaru, že? Musíte to cpát všude, že? Asi nejste v pořádku, že?
Avatar - _Karel_
9. 5. 2020 08:26
Re: Moje zkušenosti
Jedinej troll seš tady ty. Pokud hledáš advokáta, použij třeba googl a telefon. Pokud to sám nedokážeš bez výzev na internetu, možná sis ani neměl kupovat auto.
Avatar - Ozzman
9. 5. 2020 08:02
Re: Nejede...
:D Tak, já ti někdy ukážu, kde ta PČR chytala,v tak prudké zatáčce by si nepřekročil rychlost ani v hybridním Aurisu s baterkama, co má přilnavost jako monopost F1 :D
Avatar - Mikesus
9. 5. 2020 07:58
Re: Super
Taky jsem hodně zvědav. Na osobní zkušenosti s tímto motorem zatím nedošlo a všude se píše o lenosti tohoto motoru. Design naopak způsobil, že toto auto pro mne cílovka není.
Avatar - Mikesus
9. 5. 2020 07:53
Re: Nejede...
takže vy jste piráti jo? my měli krásnou vyhlídkovou jízdu přírodou, přes Břve, samej cyklista v obou směrech, někteří i v dokonalých 4stupech vedle sebe.
Avatar - Mikesus
9. 5. 2020 07:51
Re: Nejede...
to víš, když to neduní a nevibruje, tak je to špatně.
9. 5. 2020 07:32
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.
9. 5. 2020 07:05
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.
9. 5. 2020 00:08
Vaha a kroutak
Proti starsi G165 to samozrejme tolik nepojede. Jen o 14nm vic na 200kg extra vahy se musi projevit. Zprevodovani navic vypada mirne delsi proti G165. Vsechny tri faktory hraji proti dynamice celeho auta v porovnani se starsi generaci. Na druhou stranu pohon 4x4 by auto mohl udrzovat jistejsi v zatackach.
8. 5. 2020 23:35
Re: Spotreba/dynamika
gratulujem :yes: speciálni chip viď. predošlý text.. prejdi si to ešte raz v kľude, s hnátami v lavore, možno pomôže :-[]
8. 5. 2020 23:32
Trojka z Hirošimy
Za tu cenu je to auto nesmysl, obecně nižší střední třída mi dává smysl tak do 600k.

Další nesmysl je u tohoto auta 4x4 - na co? Výrazně zhorší dynamiku, jízdním vlastnostem na suchu též spíš uškodí, přínos na mokru bude zanedbatelný (snad jen plný plyn v pomalé zatáčce) a ve sněhu řekněme hodně sezónní.

Motor je technicky zajímavý, nicméně pokud jsou informace z testu pravdivé, tak je to trochu inovace pro inovaci. Ale třeba potenciál sky-x technologie ještě není vyčerpán a do budoucna můžeme čekat zlepšení. Tady bych si ale nechal verdikt na osobní projížďku, třeba šestka 2.5 mě dynamikou příjemně překvapila, jede parádně.

Jinak je to krásné auto s opravdu skvělým interiérem - seděl jsem v ní a působí ze sedadla řidiče možná ještě lepším dojmem než šestka v nejvyšší výbavě. Naznačuje to, že u další šestky se bude nač těšit.

Smysl ke koupi by podle mě měla nějaká verze s předokolkou a cenovkou kolem těch 600k.

Jo a sedan je sice líbivější, ale hatchback se designem umí dostat pod kůži. :-)
8. 5. 2020 22:50
Re: Spotreba/dynamika
Já jsem TypeR protáhl párkrát a měl jsem vždy průměr kolem 16 na sto. :D Asi to chce ten tvůj speciální chip :-!
8. 5. 2020 22:42
Re: Super
Tak třeba se to koncern časem taky naučí :D
8. 5. 2020 22:38
Re: Nejede...
ta dáva bežne 15 tacov a viac :-[]
Avatar - Ozzman
8. 5. 2020 21:58
Re: Super
Mám doma jednoho, co přežil 20 let a je v lepším stavu, než tvůj Outlander a má čísla na tachometru vodorovně a ruční brzdu ! ... :D
Avatar - Ozzman
8. 5. 2020 21:48
Re: Nejede...
:D Tak hlavně, že to dobře dopadlo :D V obou případech :D Já si jich všiml až na poslední chvíli... kdy mi zrovna začal motor jít do otáček :D :D
Avatar - woody-alien
8. 5. 2020 21:35
Re: Nejede...
Ty jsem viděl včas....ale cestou domů jsem se nechal trochu unést plachetnicema na Labi a v protisměru na odpočívadle u Prackovic právě někoho měli. Akorát jsem předjížděl, tak se jeden z nich na mě tak ZLE podíval. :D

Nj, ani oni nemůžou dělat dvě věci najednou. ;-)
Avatar - Ada je zase tady
8. 5. 2020 21:33
Re: Nejede...
stačilo by, pokud by pod kapotu namontovali normální diesel
Avatar - Ada je zase tady
8. 5. 2020 21:26
Re: Vydarené auto, urýchlený motor
a navíc se pod kapotou vrátí diesel!
Avatar - Ada je zase tady
8. 5. 2020 21:23
Re: Re: Já to taky řídil
samozřejmě, diesel je vždy lepší!
Avatar - Ozzman
8. 5. 2020 20:49
Re: Vydarené auto, urýchlený motor
Mne příjde, že Mazda 3 tak nějak vyrostla, je to auto, s kterým bych jel klidně někam k moři a vím, že bych si nepřišel nijak nepatřičně, ten komfort tam připomíná trochu střední třídu, povedla se, ale Fokus je prostě Fokus :D
Avatar - Ozzman
8. 5. 2020 20:47
Re: Nejede...
:D Já kdysi jezdil ducatem, co bylo svařený ze dvou :D Pod kapotou JTD a jelo :D Mimochodem, nepříjde ti fotka? Jak tam byli zašití v zatáčce co? :D
Avatar - woody-alien
8. 5. 2020 20:22
Re: Nejede...
Už jenom půlku Ducata. Bohužel mu ten motor roztrhnul auto vejpůl. :-!
Avatar - CICERO
8. 5. 2020 20:09
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.
Avatar - Verny_2013
8. 5. 2020 19:55
Re: Vydarené auto, urýchlený motor
s FOFO 4 souhlas. To je jízdně nejlepší hatch nižší střední. ( ještě jsem nejel s Golfem 8 ). Sekunduje mu pouze Civic. Ta M3 přeci jen má agilitu nastavenou na úkor komfortu. Těch rázů pustí dovnitř víc než ti nejlepší dva.
8. 5. 2020 19:55
Re: Spotreba/dynamika
chápem tvoje zneistenie :-) ..no ja si skutočne nezvyknem vymýšľat nezmysly, nemám to zapotrebu a už vôbec nie na nejakom diskuznom fóre.
Tajpár pri bežnej jazde-ľahšia noha (podotýkam ale že žiadna brzda premávky..), zhruba dodržiavanie limitov, otáčky od 2000 do 3000 a nemá žiaden problém jazdiť reálne za/do 7litrov 100 oktanového benzínu.. samozrejme jazda mimo mesta.
Mám to niekoľkokrát odskúšané pre svoju zvedavosť, poväčšine ale jazdím o niečo svižnejšie samozrejme :*)

P.S ale no tak chlapci, vy sa skutočne domnievate, že palček dolu niečo zmení na faktoch ktoré som uviedol? :D :D
Avatar - Ozzman
8. 5. 2020 19:07
Re: Re: A je to tu zase
To jo, ale tak třeba ta 100k 1.6 rozhybe něco za 10s :D možná moje Clio :D A jen tak mimochodem, neměla ta 1.6 110k v meganu 3?
Avatar - lamal
8. 5. 2020 18:59
Re: Re: A je to tu zase
1.4 tce by ho rozhybala za 10s :-)
Avatar - Ozzman
8. 5. 2020 18:59
Re: Vydarené auto, urýchlený motor
Pro mne mimo ceny je tam největší nedostatek ten, že jsem po všech ódách na Mazdu 3 předchozí generace čekal ultimatni hatch, a kterým budu řezat zatáčky, ale to nová trojka není, je těžší, fajn komfortní auto na cestování, ale fokus4 je lepší :D Jízdně, interiér má trojka taky parádní..
Avatar - Ozzman
8. 5. 2020 18:56
Re: co citam
Ano... Stačí jen tři písmenka k dokonalosti... A.. S.... Vždyť to znáš :D
Avatar - Ozzman
8. 5. 2020 18:54
Re: Takto nejako by to mohlo vyzerat
Měl jsem pujcenou tuto Ma3 s 2.0 90kw a jede to moc hezky, ale je tam znát váha, když chceš auto, co tě pobaví v této C třídě, tak Fokus 4 je prostě trochu lepší. Mazda 3 je dle mne auto na takové denní jízdy, i klidně více km a bude to moc fajn společník, ale s Fokusem je trochu víc srandy v zatáčkách .
Avatar - lamal
8. 5. 2020 18:17
Re: Re: A je to tu zase
Megane 3 1,6 100hp za 10s ? Dole útesom jedine...

https://www.youtube.com/watch?… 12s
8. 5. 2020 16:49
Re: Vydarené auto, urýchlený motor
Motor ktory je v podstate uplne novy ani nemoze byt hned v prvej generacii "dotiahnuty". A nejde len o mazdu, podobne je to u kazdej automobilky (pamatame napriklad problemy s rozvodmi u prvej generacie 1.2TSI).

Mne osobne sa novinky pacia, ale nechcem byt taky akymsi "testerom", takze sky-x by som si teraz este nekupil. Ked vyjde druha generacia, potom by som nad nim uvazoval. To uz Mazda nazbiera solidne skusenosti z praxe, a bude mat cas poriesit dake tie problemy.
8. 5. 2020 16:42
Re: Moje zkušenosti
Zalezi na tom ako chces jazdit. Kolega vlani menil Mazdu6 staru za novu. Na tej starej spravil za 12 rokov nieco vyse ~300tisic km. Zospodu uz bola poriadne chytena hrdzou (bola to este prva generacia 6tky), ale za ten cas nemal ziadne problemy s turbom, dpf, ani riedenim oleja. Ibaze on jazdi asi 80% po dialniciach. Kto si kupi diesel a jazdi potom po meste, ten si tie problemy zasluzi!

A co sa tyka tych atmosfer: kto s tym jazdit nevie, mal by zobrat automat. Nedavno som mal tri dni na sluzobke novu 6tku s tym najsilnejsim benzinom (tusim 190 koni to ma ci kolko) a vobec som nemal dojem ze by to bolo dake lenive. Stacilo slapnut na plyn, aktivovat kick-dovn, a prevodovka si s tym uz vzdy dako poradila.
8. 5. 2020 16:39
Re: Já to taky řídil
Ano, koupil. Kufr mě nazajímá, nestěhuju se na chalupu každý víkend a na běžné věci je velký dostatečně. A protože furt něco nestěhuju, tak i nakládací hrana mě nezajímá, když se s tím nemusím potýkat nijak často.
Auto se mi zvnějšku líbí, uvnitř ještě víc. Jak jsem psal - za mě na to VW Group, Toyota, Hyundai nebo nějaký Ford nemajjí ani náhodou. Pozice za volantem v pořádku, imho se sedí výrazně níž než v M6, do který se už prakticky nevejdu na výšku (183 cm). Motor jel tak nějak normálně jak jsem zvyklý a u svýho si stěžuju jen občas - to když bych se chtěl rozmazlit, ale dlouhodobě uznávám, že to co mám na běžný provoz víc než stačí a aspoň to nežere při běžných jízdách.
Výhled šikmo vzad mě nezajímá taky, protože ani z Golfu nic vidět není a určitě jsem subjektivně neměl pocit, že by v tom nebylo místo, fakt ne. Asi subjektivní podle toho na co jsme každej zvyklej. On ten Golf taky není nic úžasně prostornýho, že ...
Avatar - iudex
8. 5. 2020 16:23
Re: Moje zkušenosti
Tak mne nezávisle dvaja predajcovia Mazdy povedali, že ten dízel si nekupujte, radšej benzín. To len keby mi nestačili vedomosti o zopár odpísaných Skyactiv-D. ;-)
A celkovo kupovať japonské auto v dízli, ktoré japonci robia tak s nechuťou, len ako ústupok európskym požiadavkám, to mi proste nesedí. Ak to nie je vyslovene veľké SUV či iné hedebo, tak do Japonca len benzín (alebo hybrid).
Avatar - Verny_2013
8. 5. 2020 16:18
Re: Vydarené auto, urýchlený motor
shrnul jsi to celkem výstižně. I já to přes sympatie ke značce vidím podobně. Na nejnovějších Mazdách M3, CX30, CX5 se mi osobně nelíbí ještě jedna věc - sedadla. Stará CX 5 je měla výborná, tuhá, dostatečně dlouhý sedák. Bohužel od toho odešli a současná sedadla jsou úzká, s krátkým sedákem a s mizerným bočním vedením - tak akorát pro malou útlou japonečku. Krom M6 je to napříč všemi modely.
Avatar - narona
8. 5. 2020 16:07
Re: Moje zkušenosti
Taky se mi ředí olej naftou rekuperacemi, protože jezdím krátký trasy poslední dobou často. Ale neměl jsem jinou možnost do Mitsubishi L200 benzín nedávaj, to bych si musel koupit UAZe ;-\
Avatar - hugino
8. 5. 2020 16:06
Re: Re: Já to taky řídil
Myslel som Golf VII,Octavia III a Leon III. Aj i30 alebo Ceed má za 20 000 Eur velmi slušnú výbavu a aj motor ale pri Mazde 3 si za tie peniaze ešte len v základe so 120 k motorom.Ale samozrejme každý si vybere to čo sa mu páči,čo mu vyhovuje a na čo má.
Avatar - fOE
8. 5. 2020 16:05
Re: Moje zkušenosti
Ja ji taky zvazoval v nafte. ;-)
Avatar - iudex
8. 5. 2020 16:02
Re: Spotreba/dynamika
Nechcem rozhodne spochybňovať kvality Civicu, ale nejak mi nesedí, že vytunený tajpár bude jazdiť za podobné čísla, ako "vznetový" benzín. Jedine teda že by si porovnával nejakú svoju sólo ecorallye s celkovým priemerom testéra (čo by si iste nerobil, že? ;-) )
Avatar - iudex
8. 5. 2020 15:58
Vydarené auto, urýchlený motor
Ako už písali viacerí kolegovia, Ma3 je podarené auto čo do dizajnu (interiéru bez debaty, exteriéru v prednej polovici, zadok je naozaj trochu prerastený), materiálov a vypracovania (v tom sa bez výhrad radí medzi prémiu, z môjho pohľadu lepší interiér v triede má dnes len A-Klasse) aj jazdných vlastností (to už osobne neviem potvrdiť, preberám len názory testérov, ale podľa 6ky tak nejak predpokladám podobné dojmy v rámci triedy). Okrem subjektívneho nedostatku (tlstého zadku, ale to je vec vkusu) sú tu len dva objektívne nedostatky: priestor vzadu (ten je skutočne malý, jeden z najmenších v triede) a cena (ako písal Machi, aj pri aktuálnom koncernovom zdražovaní je 3ka drahá).
No a ten motor. Potvrdzujú to testéri, potvrdzujú to majitelia: tento motor je zjavne nedotiahnutý, resp. daný na trh priskoro. Teória bola veľmi sľubná a ja som Mazde fakt fandil, že má gule robiť veci inak a neopakovať len obvyklý downsizing, ale skúšať skutočne inovatívne technológie. Už len za ten prístup palec hore. Ale z užívateľského hľadiska neposkytuje to, čo sľubuje na papieri. Dynamika subjektívne (viď pocity všetkých, čo jazdili), ale ani objektívne (viď merania značne zaostávajúce za papierom) nezodpovedá nadpriemerným 180 koňom (stále sme v malom hatchbacku nižšej strednej). Ale to by sa dalo odpustiť, ak by bol motor naozaj takým prelomovým čo do spotreby. Žiaľ nie je. Letmé porovnanie s konkurenciou na spritmonitore ukazuje, že priamy konkurent s downsizovaným turbom dokáže jazdiť za menej (Civic 1,5T: 6,53 l https://www.spritmonitor.de/…a/168-Civic.html?…
ako Skyactiv-X: https://www.spritmonitor.de/…Mazda/250-3.html?… A to má Civic s tým motorom o triedu lepšiu dynamiku. Takže napriek všetkým sympatiám k Mazde treba povedať, že toto sa hrubo nepodarilo. Možno sa ešte vývoj posunie ďalej, uvidíme, ale zatiaľ je to takto.
To samozrejme neznamená zlomenú palicu nad 3kou, je tu stále dvojliter 90 kW, ktorý je ešte úspornejší, ale kto by chcel do dynamicky strihnutého (a naladeného) auta viac, tak moc na výber nemá.
Avatar - iudex
8. 5. 2020 15:26
Re: Co se týče vnějšího designu
Máš v zásade pravdu, ten zadok je prerastený, ale naživo mi to neprišlo až také zlé, aby som to považoval za prekážku kúpy. Len to proste k tomu extrémne vydarenému a štíhlemu predku akosi nepasuje, sedan je elegantnejší a vyváženejši.
8. 5. 2020 15:03
Re: Re: A je to tu zase
Jako fakt? Mé bývalé auto - Megane minulé generace, kombík s 1.6 atmo, 100hp to dával taky za 10s, spotřeba +/- 7,0l, hlavně město a dálnice 130...
A cena (krize 2010) byla taková, že za cenu té Mazdy bych ty Megany koupil tři.

Kde asi udělali japonští soudruzi chybu?

M3 je krásné auto, ale těch "chybek" je nějak moc, Sky X se evidentně nepovedl a cena je, mírně řečeno, sebevědomá.
8. 5. 2020 14:41
Re: Re: Já to taky řídil
Tak velmi slysne vybaveny leon, golf, octa 4, focus je minimalne 24k + v benzine, dizel este pridaj
Avatar - hugino
8. 5. 2020 14:24
Re: Já to taky řídil
Aj napriek všetkým nedostatkom čo si opísal/kufor,priestor,priemerný výkon/by si to kúpil nebiť toho automatu ? Zaujimavé.Pri kúpe nového auta je pre mna prvoradý design/jednoducho musí sa mi páčiť/ a potom riešim dalšie veci motor,podvozok,priestor výbava atď.Môžem urobiť malé kompromisy ale toto auto má za danú cenu podla mna dosť kompromisov/napr.je dosť nízka takže nad hlavou aj vpredu a vzadu ani nehovorím je strašne málo miesta a ešte má totálne zlý výhlad smerom šikmo dozadu a aj vzad/ aj keď musím uznať že je pekná.Mazda robí podla mna najkrajšie japonské autá aj CX 30 je velmi pekná ale presne ako Mazda 3 má dosť negatív za dosť vysokú cenu.A preto sa aj Mazdy v Europe tak slabo predávajú pretože napr. u nás začína Mazda 3 od 19 900 Eur a za to máš velmi slušne vybavené autá ako Focus,Golf,Octavia III,Leon, i30 alebo Ceed.
Avatar - iudex
8. 5. 2020 14:07
Re: A je to tu zase
Tu nejde o turbo, ale o výkon, ak teda auto s o 30 kW nižším výkonom má porovnateľné zrýchlenie, tak je niečo zle.
Ale proste aby si to nebral ako útok na Japonsko (čo Ty obvykle robíš), tak si to porovnaj s Civicom 1,5T. V podstate identické výkonové parametre, aj na papieri obdobná dynamika, ale reálne nameraná Civicu 7,7s a Mazde 9,5s. To je rozdiel triedy. Kde je chyba?
Avatar - iudex
8. 5. 2020 14:00
Re: Moje zkušenosti
Kupovať Mazdu v dízli, tak to je odvaha, ospravedlniteľná jedine tým, že máš v nicku dízel a teda musíš. :D
8. 5. 2020 13:27
Já to taky řídil
jen v sedanu a s automatem. Interiér skvělý, opravdový důvod si to auto koupit. Motor 132 kW X jel podle mýto tak nějak stejně jako můj 1.4 TSI 90 kW v Golfu mk6. Neměl takový střední pásmo, ale měl trošku víc nahoře. On zase ten 1.4 TSI dole taky nejede tak, jak píšou tabulky, sbírá se hodně okolo 3 a táhne do 5, pak rychle vadne. Mně by ten motor nevadil, kdyby ... nebylo toho automatu: šestikvalt podřadil v táhlým kopci do 3k/min a držel otáčky. Nepříjemné, nekomfortní, hlučné, už to nechci zažít. Sice jsem ho pak zkrotil páčkama pod volantem (mimochodem hodně levnýma na omak), ale pachuť mizernýho automatu + zpřevodování + atmosféry zůstala.
Velikost zavazadelníku mě nezajímá, pokud se dá udělat rovná plocha. Nakládací hranu bych mu odpustil. Subjektivně mi spíš vadí jakýkoli systém háčků, sítovýho programu a 12V zásuvek v zavazadelníku.
Dotazu nesedám, je tam v M3 samozřejmě málo místa, ale nepamatuju se, kdy jsem naposledy vezl víc než jednoho člověka v autě. Nezájem.
Kdyby nebylo toho mizernýho automatu, tak to asi koupím, manuál ale rozhodně nechci. Nevýkonný motor bych mu klidně odpustil, nepraktický kufr by se přežil, bohatě mi to totiž vyváží úžasný interiér, o kterým si G8 a všechny ty moderní VW, Hyundai apod. interiéry můžou nechat jen zdát.
Avatar - twistedTSD
8. 5. 2020 13:26
Re: Co se týče vnějšího designu
Mně se hatch líbí, taková japonská Alfa.
8. 5. 2020 13:25
Re: Re: A je to tu zase
Pripada mi to, ze ten motor bol bud na trh uvedeny predcasne a este nie je 100% vyvojovo dotiahnuty alebo je neskutocne zabity prevodovkou. Este som nevidel test, kde by k motoru nemali vyhrady. Na Zeperfs je priemerna hodnota 0-100 z viacerych testov skoro 1,4 s za udajmi Mazdy. Nieco tu teda nebude uplne v poriadku. Bolo by to treba zobrat na meranie vykonu...
Avatar - Verny_2013
8. 5. 2020 13:22
Re: A je to tu zase
Mýlíš se, já jen reaguju na tvé výplody. Chápu že ve tvém vnímání je sky-x asi ten nejlepší motor na světě, ale realita je prostě jiná. Je to z větší části marketingový tah, jak prodat za podstatně vyšší peníz v podstatě průměrný motor. Na papíru je to vše ok, ale ten jak známo snese všechno. Jinak aktuální M3 je bez diskuzí dobré řidičské auto, které má své nedostatky. Ale smysl dává za ty peníze jen s motorem 90Kw.
Avatar - _Karel_
8. 5. 2020 13:15
Re: A je to tu zase
Já jsem se tu onehdá taky oháněl Autosalonem, tak bych měl šoupat nohama, ale...to snad ani není test. "Expert František" jen předříká, co vyčetl z papírů - že to má maximální výkon v 6t.ot.
Spotřeba dálnice 6,7l a město 7,5l taky není žádný zázrak. Mě tedy tento Machalův test přijde nadšenější, byť i (oprávněně) kritizuje a dozvěděl jsem se z něj určitě víc. :-)
8. 5. 2020 12:43
Re: Nejede...
u mňa sa síce zastaviť nemôže aj keby chcel, ale potvrdzujem, že sú turbobenzíny, ktoré ťahajú až k 6500-7000 :-!
Avatar - speedfred
8. 5. 2020 12:28
Re: co citam
SUV je to naj čo nám automotive ponúka?
Avatar - Ada je zase tady
8. 5. 2020 12:25
Re: A je to tu zase
Nechápu. Proč tam není normální diesel?
Avatar - Beefcake
8. 5. 2020 12:23
Re: A je to tu zase
Preco zase pleties do hodnotenia, ci je nieco adekvatnem, turbo ?!?
To je uz totalna neznalost alebo manipulacia.
Ti poviem presne, co je "spatne" - ze motas dokopy dve rozdielne veci.
Avatar - speedfred
8. 5. 2020 12:23
Re: Nejede...
Tak sa stav, ja ťa zveziem s turbom ktoré ťahá do 7000 rpm :*)
Avatar - Beefcake
8. 5. 2020 12:21
Re: A je to tu zase
Nie, nechcel. Len som upozornil na to, ze ako sa da nieco ovplyvnit vyberom inych slov. Nevravim, ze vzdy umyselne.
Pozri si test : https://www.autosalon.tv/reportaze/autosalon-8/test-mazdy-3-hatchback-skyactiv-x-180-awd-plus . Jazdili TO ISTE AUTO (rovnake EC). A vypocuj si, ako sa na temu motora, spotreby, zivosti vyjadril tam. TO ISTE AUTO. On to na rozdiel od MM pochopil.
Potom pochopis aj ty, co mi vadi.
A k tym Subaru - tie auta stale maju tolko "vodicskych" plusov, ze po serioznom pojazdeni by ich napriek CVT vela ludi hodnotilo inak. O tom som presvedceny. Takze ano, nech si idu ludia zajazdit, ale s cistou hlavou :)
8. 5. 2020 12:17
Re: A je to tu zase
8,5 s je teorie Mazdy, v praxi ji ještě nikdo nedosáhl.
https://www.youtube.com/watch?…
http://www.zeperfs.com/…v-x-m-hybrid.htm
Starý Sky-G je dynamičtější i při nižším výkonu.
http://www.zeperfs.com/…uel8107-4845.htm
Avatar - Beefcake
8. 5. 2020 12:16
Re: Nejede...
Aka realna ? Co som videl, tak vsade okolo 6.5.
Avatar - Verny_2013
8. 5. 2020 12:07
Re: Takto nejako by to mohlo vyzerat
Rasťo Chválu mám asi z novinářů nejraději. Ale testoval verze benzín 90Kw a diesel, nikoliv Sky-X. Myslím celkem objektivně. Když to shrnu - řidičské auto - podvozek + řízení, spotřeba o fous lepší než Ceed 1,4 T, dynamika o hodně horší. On taková auta má rád, takže co příliš nekritizoval je vnitřní prostor. Omezil to na poznámku že mu to při jeho výšce vyhovuje.
8. 5. 2020 12:05
Re: co citam
Ale ne každý chce mít přerostlou krávu typu SUV, ve které o moc víc místa stejně není a jen se vozí zbytečná hmota navíc
Avatar - 3_diamanty
8. 5. 2020 12:00
co citam
aj inde tak skyactive X zatial ziadna slava.... volil by som tu radsej nejaky "klasicky" motor.... navyse mazdy nejak hodne popdrazili v poslednej dobe ci si vsimam .... ved za dane prachy sa pritom uz da kupit seriozne rodinne SUV a rovnako uz v 4kolke ... ale proti gustu :yes:
Avatar - CICERO
8. 5. 2020 11:49
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.
Avatar - KANKUNEN
8. 5. 2020 11:48
Re: Moje zkušenosti
Tomu komu se řeší olej naftou nepatří diesel. Jsou to jen nedokončené rekuperace. Naopak já bych neužil skyactive x, šimrání plynu mě nebaví.
8. 5. 2020 11:37
Spotreba/dynamika
Kolega má túto M3 s týmto motorom, je to tak trochu tragikomédia.. za spotrebu ktorú on dosahuje s vypätím všech síl (tzn. jazdí kľudne, moc nepredbieha, zhruba dodržiava limity, moc to nevytáča) dokážem úplne v pohode jazdiť aj ja s Type-R Fk2 a to bez toho aby som sa zvlášť snažil (a to mám aktuálne 360ps/470Nm po pár mini úpravách).
A to aký je letargický tento "prelomový" motor, je úplne na smiech.. utlmený, prispatý.. bohužial. Ako mierne sklamanie to hodnotí aj kolega. (toto sú reálne skúsenosti s týmto autom a motorom, nie osobné domnienky v diskusiách :-) )
Avatar - hugino
8. 5. 2020 11:28
Mazda 3
Je vcelku pekná ale vo vnútri malá/ na túto triedu/,relatívne komplikovaný pohon zo slabým výkonom,dosť nepraktická ale hlavne drahá.Za 750 000 Kč su podla mna lepšie autá z lepšou užitkovou hodnotou a aj výkonom.Môj favorit v tejto kategorii je nový Leon.A to som ešte nespomenul aký majú drahý servis.
Avatar - Verny_2013
8. 5. 2020 11:17
Re: A je to tu zase
Jo ten DonkeyPower mě pobavil. :yes:
Avatar - Verny_2013
8. 5. 2020 11:14
Re: A je to tu zase
A to jako zrychlení 8,5 s/100 km/h se ti na 132 Kw zdá být adekvátní? Mě teda ne. Golf 1,4 TSi 92Kw za 9s, 110 Kw za 8s. Takže zrychlení odpovídá turbomotoru s o 30Kw nižším výkonem. Sorry ale tady je něco špatně. K čemu mi je 132 KW výkon, když je otupen dlouhými převody a než se k němu dopracuji tak uběhne několik světelných let?
Avatar - _Karel_
8. 5. 2020 11:08
Re: A je to tu zase
Přijde ti, že tenhle test chtěl auto zabít? Mě určitě ne.
Subaru pletu proto, že u něj zastánci na kritiku motorů nebo CVT často píšou "nejdřív se sám svez". Pokud jsi to ty nikdy nepsal, tak sorry.
Ergonomie v interiéru bohužel přestává být samozřejmostí, zejména u evropských aut. Je dobře, že to MM pravidelně zmiňuje. A je vidět, že ne vždy platí "je to špatně dokud s tím nepřijde koncern"
Avatar - Verny_2013
8. 5. 2020 11:02
Re: Nejede...
Jo máme octy 1,6 jako služebáky. rádce radí jezdit tak v 1500 ot. Ano je to podobný problém jako u Mazdy. Chtěl jsem poukázat na to že automobilka to má debilně nastavené ( stejně jako jiné ). Nicméně nějaké rozdíly tam jsou. ta turba jedou už od 1800 ot. Zatímco ten Sky-x až od 2500-3000 a ještě špatně.Takže radit přeřadit na vyšší při 1100 ot je totální faul. Zřejmě při tech otáčkách i dosáhnou té nízké spotřeby. Ale reálně se s tím motorem pod 2500 ot jezdit moc nedá. takže reálná spotřeba je o 1,5-2 litry vyšší.
8. 5. 2020 10:45
Re: A je to tu zase
Schválně jestli tomu těch 8.5 během dlouhodobého testu naměří. Neříkám že ze ten motor je špatnej, ale podívej se na pár porovnání třeba na ZePerfs. Tam vychází líp i leon s 96kw v 1.5tsi. Jestli se v mazde nespletli a nedali tam stádo oslíků místo koníků. :)
Avatar - Beefcake
8. 5. 2020 10:40
Re: A je to tu zase
Ked to niecim objektivnym podlozi na zaver testu, potom mozeme argumentovat.
Ja som dal aspon nejake cisla, na viac teraz nemam cas.
A videl som predtym aj ine testy a merania u inych. Uplne inak podane.
Jednoducho novinar dokaze subjektivne zabit (a vyzdvihnut) lubovolne auto.

Co sem motas Subaru neviem, nepamatam si, ze by som niekomu nieco odporucal. Aj ekd by to asi prospelo.
Ale ano, spomenul som si aj na Subaru, ked som tu cital ten udiv, ako je to v Mazde ergonomicke v kabine atd - niektori to maju ako samozrejmost a pride im divne, ze to niekto vobec spomina.
Avatar - Beefcake
8. 5. 2020 10:37
Takto nejako by to mohlo vyzerat
Sice FWD, ale vela to napovie.
https://www.youtube.com/watch?…
alebo
https://www.autosalon.tv/reportaze/autosalon-8/test-mazdy-3-hatchback-skyactiv-x-180-awd-plus
Tu ma najviac pobavilo, ked mal pocit, ze sadol vo velkeho auta. No tak si vyberte.
Avatar - _Karel_
8. 5. 2020 10:35
Re: A je to tu zase
Tobě z toho po přečtení něco vychází, ale MM s tím jezdí, a to, co píše on, tvrdí od samého začátku sky X většina těch, co s tím jeli. Takže udělej to, co doporučuješ jiným u Subaru - svez se a pak mudruj.
Avatar - pradeda777
8. 5. 2020 10:19
Re: Co se týče vnějšího designu
Přesně.....příliš mnoho plechu v zadní boční části....(1/4 panel)... ;-\
Avatar - Beefcake
8. 5. 2020 10:19
Re: Nejede...
- rádce radí držet auto ve velmi nízkých otáčkách, redaktor dělá to co radí automobilka
Co je toto za blbost a argument ?
Videl si, co napriklad radi Octavia s 1.6TDI ? Neverim, ze niekto tak jazdi. A z tohoto fora uz (snad) vobec nikto.
8. 5. 2020 10:18
Re: Co se týče vnějšího designu
Souhlas, HB je strašně těžkej na zadek, toho plechu je tam strašně moc, navíc tahle kombinace je hodně divoká, černý auto, černý kola, červenej interiér na mě hodně výstřední, naopak sedan je jedno z nehezčích aut dneška, zezadu v něm tak nějak pořád vidím Alfu 159.
Avatar - Beefcake
8. 5. 2020 10:17
Re: Nejede...
Co keby si to napisal presnejsie - a to, ze "Jel sem i atm. CX-5, ale pružnost s turbem je úplně někde jinde...." :)
Avatar - Beefcake
8. 5. 2020 10:15
A je to tu zase
3 mesiace su dost casu na to, aby sa dalo auto zobrat na brzdu. Potom sa tie novinarske subjektivne reci bud potrvdia, alebo vyvratia. Alebo aspon zatial ukazat vykonovu krivku motora, ktoru uz isto niekto niekde meral.
Ako sa ukazuje,dnes uz nastaci ani manual v aute ? Lebo je to atmosfera a treba radit ?!?

Alebo inak - pokial auto do 3000 (a vlastne ani potom "nejede"), kde sa berie tych 8.5s/100km/h ???
Zase raz naivne od novinara ocakavam trochu iny pristup a usudok.
Do 3000 nejde, takze aby to dalo vo vysledku na atmosferu velmi slusnych 8.5s, nad 3000 to musi byt pekelne rychle - alebo ze by to bolo cele inak ?

" Jakékoliv maličké stoupání si nutně žádá podřazování, jen trošičku ráznější odpich potřebuje minimálně tři tisíce otáček, i poté je však akcelerace nejlépe pozvolná."
- A co sprevodovanie ?

"Za spíše vyšší průměr může taky převažující dálniční provoz, meziměstské brouzdání sníží spotřebu k šesti litrům, o moc níž jsem se však zatím nedostal."
Co je na tom ? Je to naviac AWD. Na 2L atmosfere je 6L dobra potreba (SkyActiv nikdy nemal mat 50% spotreby bezneho benzinu). A 6.7l vratane dialnice je problem ???

Z tohoto celeho mi vychadza, ze MM nevie optimalne jazdit s manualom a netusi, co od toho auta cakat.
Avatar - Verny_2013
8. 5. 2020 10:13
Re: Moje zkušenosti
Psal jsem že tím ředěním oleje a následným zadíráním trpěly první ročníky. Třeba to už vyřešily. Ale fakt je že dieselových skyactivů jsou plné bazary a níkdo to moc nechce. benzíny jsou dražší, je jich výrazně mín.( CX5, 6 )
Avatar - pradeda777
8. 5. 2020 10:12
Re: Nejede...
Jel sem i atm. CX-5, ale pružnost s dieselem je úplně někde jinde....
Avatar - pradeda777
8. 5. 2020 10:08
Re: Moje zkušenosti
Tož stále trvají obavy z nafty v oleji....nějaké nové informace? Sám sem CX-5 diesely už v roce 2016 testoval a moc se mě líbily....
8. 5. 2020 09:52
Re: Moje zkušenosti
Mám cx5 v dieslu najeto 70000 a žádné problém s motorem nebyl, vlastně kromě nefunkční USB nebyl problém za celou dobu žádný. A vytáčí se a jede vážně moc hezky, jinak spotřeba celková 6,9.
8. 5. 2020 09:39
Re: Nejede...
Ano kompresor tam je ale aby vytvářel extrémně chudou směs, která se pak spaluje v SPCCI režimu.
Avatar - Verny_2013
8. 5. 2020 09:35
Re: Moje zkušenosti
Jo ten diesel jede pěkně, mohu potvrdit. Nicméně mě nahlodaly problémy s diesely prvních ročníků, které se ukázaly jako konstrukční chyby a tudíž těžko řešitelné. Já bych do mazdího dieselu teda nešel.
Avatar - Verny_2013
8. 5. 2020 09:30
Re: Nejede...
ta kritika je oprávněná a to z několika důvodů:
- je to sice atmosféra ale 2,0L, takže ano asi to nepojede jako 1,4 TSi ale pružnost by tam nějaká být měla. Mazdí 88/90Kw základní skyactive má pružnost mezi 2-3 tis na atmosféru slušnou.
- rádce radí držet auto ve velmi nízkých otáčkách, redaktor dělá to co radí automobilka
- něco výkonu a krouťáku sebere AWD, nevím proč nevzali na test FWD. Tohle si koupí naprosté minimum zákazníků
Na zkušebních jízdách jsem s sky-X prožíval to samé co redaktor - to auto nejde. Ty koně tam za mě nejsou. Základní Sky 90Kw jde v běžných otáčkách pružněji a lépe. To naladění Sky-X se jim prostě nepovedlo. Ale jako všichni ostatní jsem zvědavý na konečný verdikt.
Avatar - WinDiesel
8. 5. 2020 09:29
Re: Moje zkušenosti
Kupuji CX-5 v dieselu. Taky 180 koní a o 200 Nm vyšší krouťák.
Jede to a všechny Mazdí benzíny to strčí do kapsy.

Nicméně chápu charakter Mazdích benzínů. Jsou to atmosféry a většina lidí je právě proto kupuje. A jsou výrazně levnější (až na Sky-X), doufám že to lidi nekupují jen kvůli nižší ceně.

Ale nepopiratelným faktem je že se Sky-D také krásně vytáčí, byl jsem v šoku. :yes:
Avatar - WinDiesel
8. 5. 2020 09:24
Re: Nejede...
Má a ještě elektromotor, takže je to mildhybrid. Nevím jak moc kompresor, ale ten elektromotor je tam od toho aby zabral v nízkých otáčkách.
Avatar - WinDiesel
8. 5. 2020 09:23
Re: Nejede...
Špatně. Na to tam mají dokonce kompresor a elektromotor, aby to jelo v nízkých otáčkách. A přesto to nejede.
Avatar - wakantanka
8. 5. 2020 09:22
Re: Nejede...
Nemá náhodou Skyactiv x kompresor? Nemal by ten kompresor pomáhať viac? Čo čítam, tak ani vo vyšších otáčkach ten motor nejak neožíva a to určite nie je pozitívum.
Avatar - Ham.
8. 5. 2020 09:06
Co se týče vnějšího designu
tak mi přijde daleko hezčí sedan, u HB jsou zadní kola strašlivě utopená ve velké hmotě karoserie
https://www.auto.cz/…2-kw-awd-gt-plus?…
a to je tato fotka ještě hodně milosrdná, na živo a ve světlejších barvách nebo na menších kolech než jsou tyto 18" to na mě působí jako dětská kresba, kde děcko netrefilo velikost kol a udělalo je moc malá.
8. 5. 2020 08:55
Nejede...
Kritizovat atmosféru za zrychlení v nízkých otáčkách je jako kritizovat turbo za to, že nezrychluje nad 5 tisíc otáček. Vidím to tak na 3,5 hvězdy...
8. 5. 2020 08:54
Moje zkušenosti
Já mám M3 v sedanu od konce září. Najeto zatím cca 7600 km. Motor bude asi všechny "dráždit" nejvíc. Žádný trhač asfaltu to není, to je pravda, svižně ale jet dokáže. Vliv na to má i stav nabití akumulátoru M-hybrid systému. Pokud při akceleraci motor vybitou baterii zároveň dobíjí, je to poznat. Totéž platí i naopak, pokud generátor motoru pomáhá, na akceleraci je to poznat. Rozhodně nesouhlasím s tím, že i při malém kopci se musí podřazovat. To je pane redaktore totální BLBOST! Moje spotřeba se zatím drží nad šesti litry s nemalým podílem městských a krátkých tras. Běžná jízda v kombinaci dálnice, obce a okresky se dá s lehkým překračováním limitů udržet pod 5,5L/100.
Pochválit musím ergonomii, tlačítka pro ovládání klimatizace jsou k nezaplacení. To mi žádný fanda VW koncertu nevymluví! Výborný je i projekční head-up displej, kde se navigace zobrazuje také. Co mi naopak vadí, je hůř dostupné tlačítko (schované za věncem voantu) pro vypínání start-stop systému a chybějící indikace vypnutí systému. Předchozí M3 to měla.
Avatar - Alf1k
8. 5. 2020 08:37
Super
Aniž bych byl cílovka tak na tohle jsem zvědavej Mazda mi byla vždycky sympatická ze všech japonců nejvíc. :yes:
Vzniká prostor ověřit kvalitu interiéru po delší době, vyvrátit/potvrdit zmínky uživatelů jak je to s kvalitou sedaček po X desítkách tisíc kilometrů a tak dále a tak dále a tak dále... Ale po 3 měsících se toho asi moc zjistit nedá..