Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Porsche Cayman a Boxster prý žijí díky čtyřválcům

Tradičním fanouškům značky se sice čtyřválcová motorizace příliš nelíbí, díky jejím úspěchům na zahraničních trzích však může modelová řada nadále existovat.
Zpět na článek
3. 6. 2020 08:41
Re: Čína
V tych realnejsich disciplinach to dopadne rovnako, co by si ako citatel motoristickeho serveru mal vediet. Tebe nevadi auto ako take aj ked sa ho snazis degradovat pouzitim velmi chabych a nespravnych zdvovodneni. Tebe jednoducho vadi, ze si ho niekto kupi pre iny dovod ako sam uznavas.
3. 6. 2020 07:26
Re: Čína
Nebavím se ale přeci o disciplíně 0-100, to bude také trochu závislé na způsobu pohonu, ne? Dobrá, Cayman na semaforu hothatchům ujede, protože zadek / předek. Já myslel spíše takové ty reálnější disciplíny.
Ano, nelíbí se mi způsob myšlení koupím si Porsche, ať všichni vidí, že na to mám. Ale postavte mi to prosím na základech Fabie, ať to moc nestojí, stejně to nikdo nepozná. A nedokážu akceptovat, že to má nikdo jinak. To máš opravdu pravdu :-) Ale prostě na motoristickém serveru bych očekával takové podobnější smýšlení. Ale v pohodě, nemá cenu se dohadovat. :-)
3. 6. 2020 07:07
Re: Čína
Ano posobi a je to len prijemny bonus naviac. Mne ide o styl nie o nahananie sekund na okruhu, ale aj keby sme sa k tomu dostali, tak potrebujes TOP level HH na to aby si bol vobec porovnatelny so zakladnym caymanom. Speedfred este zmienil techniku viac. Az megane RS trophy ma porovnatelny vykon, ale stale je pomalsi o takmer sekundu. Golf GTI TCR je tiez pomalsi, A AMG 35 je porovnatelne len hrubym vykonom naviac uz je cenovy rozdiel je cca 15% nie 50. Coz z tvojho overeneho faktu robi slusne zavadzanie. Ani harley si nekupujes preto ze chces najrychlejsiu motorku a ani preto aby susedia zavideli (aspon teda to nemusi byt zamer). Poznamka o SUV znamena, ze nedokazes akceptovat iny pohlad na vec ako mas sam.
3. 6. 2020 00:11
Re: Čína
Vždyť jsi to tu tak napsal, že to auto na okolí působí lepším dojmem, než ten HH, a o to jde. To auto je reálně pomalejší než HH za polovinu, to není věc k diskuzi, to je ověřený fakt.
Mně jen prostě vadí, že lidi přemýšlí nejprve o tom, co si pomyslí okolí. Ale je pravda, že nebýt tohoto argumentu, SUV se neprodávají, takže je to asi běžné :-)
2. 6. 2020 23:38
Re: Čína
Smutne je, ze to posudzujes podla seba. A v kontexte technickych parametrov toho obycajneho zakladu spojenie "moc to nejede" skor ukazuje ako malo vies.
2. 6. 2020 21:21
Re: Čína
Uf, vážně si tu vybíráme podle toho, jak to působí na sousedy? Ono to sice moc nejede, ale mám Porsche, ať se Blažena od vedle z vesnice na diskotéce zblázní...to je smutné :'-(
Avatar - speedfred
2. 6. 2020 18:17
Re: Čína
Tak prémia to má zmaknuté ako s teba vytiahnuť ďalšie €€€€ naviac k dokonalosti.
Jazdil som s obyč 911 (ani neviem presné označenie ale mala cca 400PS) a fakt jazdíš a jazdíš. Auto je vcelku ľahké a vraj majú dobre zmáknuté chladenie bŕzd.
Môj názor je že pri tej “blbej” koncepcii hodne pomáhajú aj zadné brzdy a nie je fšetko iba na predku.
Avatar - iudex
2. 6. 2020 17:15
Re: Čína
Možno to tak naozaj bude, ale keď vidím v konfigurátore, že je upgrade na takmer všetko, od výfuku cez brzdy až po sedačky, tak akosi mám obavu, či ten základ nie je naozaj len... základ, na také to domáce jazdenie (ako je to u prémie zvykom) a keď chceš na okruh, tak si priplať za lepšie.
Avatar - speedfred
2. 6. 2020 16:45
Re: Čína
Myslím že už aj základný Cayman má fajn techniku na vypustenie pary kdesi na okruhu. Rozloženie ťaziska, nie moc vysoká váha a hlavne tie brzdy sú na Porsche k neuťahaniu. Tam kde s HH (a nielen s HH) musíš chladiť Porš jazdi ďalej.
2. 6. 2020 13:52
Re: Čína
Presne rovnako to vnimam aj ja :) Aktualne na to budget samozrejme nemam, ale za take 3-4 roky si to fakt predstavit viem. Ako sa poznam vykaslem sa aj na jedno aj druhe, ale paci sa mi ta realna moznost. Uvidime ci dovtedy taketo auta preziju v tejto podobe a aka bude osobna situacia.
Avatar - iudex
2. 6. 2020 12:53
Re: Čína
Jj, súhlasím. Cayman ako imagemaker plní úlohu dokonale, stačí základný bezpríplatkový žltý lak a je to eye-catcher ako vyšitý, tomu sa žiadny akokoľvek výkonný hatch či sedan nemôže rovnať, aj M3 v zásade zapadne v dave podobných 318d s M paketom, kdežto za kupé od Porsche sa otočí aj neznalý. Z tohto pohľadu je aj dvojlitrový Cayman imidžovka jak víno (druhý pohľad je od tej zainteresovanej minority, majitelia Porsche nikdy štvorvalcový Cayman neprijali a pozerajú naň cez prsty).
A obdobne je na tom ten Mustang, tiež vizuálne imidžovka a frajerina, síce Ford nemá image Porsche, ale zase to kompenzuje poriadnym motorom (predsalen osemvalec so 450k je iná liga ako štvorvalec s 300), naviac ten V8 stojí o 8000 eur menej, ako dvojlitrový Cayman (a za rovnakú cenu je už limitka Bullit).
Napriek tomu z tej dvojice by ma viac lákal Cayman, predsalen Porsche je Porsche a malý agilný športiak s motorom v strede znie (šoférsky) zaujímavejšie viac ako veľký muscle car (aj keď ten zvuk V8...).
2. 6. 2020 10:13
Re: Čína
Ja ti rozumiem co chces povedat, ale to je len o uhle pohladu a co chces docielit. Vykonu to ma na blbnutie dostatocne aj v zaklade. Akurat, ze dojem navonok robis aj v zakladnom caymane uplne iny ako s nejakym renault RS ci tuctovou 3er. Ja sa na to pozeram ciste ako na imagemaker a to plni ovela lepsie. Ako alternativu vidim napriklad aj 5.0 V8, ten by som si tiez predstavit vedel a tiez jedinym dovodom je cena - lebo je lacny. Pripadne Vette C8, ale ta je uz cenou inde - aj ked stale na urovni lepsieho caymana, akurat, ze ta uz je ako daily car nepouzitelna.
Avatar - iudex
2. 6. 2020 08:58
Re: Čína
Tak to je diskutabilné. To "nie drahé" auto začína na 55000 eur. V tej cene má motor 2,0 s výkonom 220 kW, teda ako hocijaký bežný hotheč typu Megane RS za 35t a hlavne nulovú výbavu. Ver mi, konfiguroval som Cayman veľakrát a aj keď som sa s príplatkami nijak nerozšupol, za veci, ktoré by som v takomto aute chcel mať (a ktoré tie hotheče často majú c základe), by to bolo ďalších 6 až 10t eur. Teda cca. 61 až 65t eur za maličké dvojmiestne kupé s výkonom a dynamikou hotheču za skoro polovičnú cenu. A za tú cenu už by človek chcel predsalen nejaký odstup od tých plebejských hatchbackov, tak by som pozeral aspoň model S s dvaapollitrom, ale ten je od 68t (a opäť bez výbavy). A stále to bude "len" štvorvalec s nijakým zvukom. Cayman podľa môjho gusta by bol šesťvalcový GTS, ale to sme už na 82t eur (plus nejaké príplatky by iste boli treba, aj keď GTS už má mnohé v sérii). A ako bonus fakt, že v Porsche so zľavami nepochodíš, oni sa cenovo podkladať nemusia a nechcú.
Takže asi späť návrat k základu za 55t, oželieť luxus či príplatky a užívať si puristické kupéčko.
Teda oslovuje ma to rovnako ako Teba, len za "vôbec nie drahé auto" by som to určite neoznačil. A ak dôjde k istému, že človek má také prachy, tak zváži, či ich dá za jednoúčelovú víkendovku (t.j. tretie auto v rodine), alebo zvolí niečo praktickejšie, vybavenejšie a výkonnejšie, pritom s lepšou dynamikou (aj keď menšou mierou zábavnosti), ako je napr. BMW M340i.
1. 6. 2020 23:34
Re: Čína
Zase ale budme uprimni, taky cayman nie je vobec drahe auto. Naviac je to porsche, ktore ma image sam o sebe, pod kapotu nikto nevidi a znalcov co vobec rozlisia 718 od 911 medzi znamymi spocitas na jednej ruke. Mna 718 z tohto dovodu tiez oslovuje - lebo je to vstup do sveta porsche za fakt rozumne prachy a vobec nie nedosiahnutelny ciel.
1. 6. 2020 19:04
Re: Čína
A ta zena ma postavu modelky, silikonove prsia, kacacie pery a priatela (niektore otca) v strednom a vyssom veku, ktory jazdi na 911ke :-)

A aby som nebol uplne neobjektivny, tak 1 z 30tich si na to auto zarobila aj sama, vlastnou hlavou...
Avatar - _Karel_
1. 6. 2020 18:04
Čína
Hm, země s levnou pracovní silou, a nejtypičtějším kupcem Porsche je žena okolo 30 let. Něco děláme špatně. :D