Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: TEST Seat Arona 1.0 TGI – Jaká je cena za levný provoz?

Stylový crossover Seat Arona nabízí kromě tradičních benzínových a naftových motorů i možnost jezdit na stlačený zemní plyn, tedy CNG. Jaká úskalí ale obnáší provoz nejhospodárnějšího a současně nejčistšího motoru v nabídce?
Zpět na článek
24. 6. 2020 09:50
Re: CNG lenochod do mesta...
Ta spotřeba mě taky zarazila. Nedávno testovali CNG Ibizu nebo Aronu v autosalonu na primě a tam uváděli spotřebu dokonce 6 kg. Když vezmu, že švára měl CNG Golf VII kombi a uváděl spotřebu 3,5 - 4 kg s motorem 1,4. Kromě emisí nevidím v této verzi smysl. Jel jsem s Aronou 1,0 TSI 85KW a spotřebu mi ukazovalo 5,2 na té trase cca 10 km.
Avatar - lamal
23. 6. 2020 13:17
Re: Koncernove styri...
nemusi byt z kazdej konfiguracie trhák, su aj menej popularne varianty, ktore trh ocení... moznost vyberu :-)
Avatar - SKAY
22. 6. 2020 18:32
Re: Gratuluji
Co jsem jezdil do itošky kdysi tak tam byl benal dost drahý.
22. 6. 2020 18:04
Re: Gratuluji
Úplně marginální není. V počtu registrací jsme na sedmém místě v EU a dříve jsme bývali pátí až šestí. Samozřejmě, s Itálií to srovnat nejde, tam se prodá více než polovina všech CNG aut.
22. 6. 2020 17:57
Re: Cena
Nikdo jeste nevi, jak to s tou spolehlivosti bude, ale v diskusich uz maji vsichni jasno :)

Nechces mi do PM napsat pristi tazeni Euromilionu?
22. 6. 2020 17:55
Re: Koncernove styri...
Ta cílovka je evidentněvelmi malá, když se leto v ČR registrovalo 530 Seatů Arona s benzínovým motorem a 8 s pohonem CNG.
Avatar - lamal
22. 6. 2020 15:09
Re: Gratuluji
asi by si nemusel generalizovat, podobne prispevky najdes vsade.... pohladom na vykon + dojazd tj. zobrat to co na papieri vyzera najhorsie a skritizovat to, lebo na viac nemá

v praxi je to pre cielovku slusna ponuka, musi sa ovsem pocitat s kludnym jazdenim v tomto pripade...
Avatar - abacus
22. 6. 2020 14:56
Re: Gratuluji
Nie že by som bol na CNG nejaký nabudený, ale čítať tieto prostoduché príspevky. Ja viem niektorí Česi poznajú cestu len do Chorvátska a nákupy do Drážďan.

Bol si už niekedy v Taliansku? Videl si to množstvo "čerpačiek" tam?
Ak som v IT stretol Seat tak mal väčšinou nápis TGI.
Česko a východná Európa je marginálny trh pre plyn. To neznamé, že inde to predajne nefunguje.
Avatar - poterienko
22. 6. 2020 14:26
Gratuluji
Gratuluji Seatu, vyrobil spalovací auto, které má stejný dojezd jako EV a mizernou dynamiku 😂 . Mít trochu vyšší cenu, tak je to úplný nesmysl. A vsadím se, že po běžné cestě po EU potkám více nabíječek, než stanic s CNG.
Avatar - lamal
22. 6. 2020 14:22
Re: Koncernove styri...
asi je nutny pohlad cielovky, kto hlada crossik ako arona na mesto a okolie a nepotrpi si na extra dynamiku (co je vacsina majiteliek) tak sa arona celkom oplati... s cenami benzinu, ktore postupne pojdu hore sa to oplati viac ako len cisty benzin s podobnym vykonom
22. 6. 2020 14:09
Koncernove styri...
Dost dlho som premyslal, ze za co toto auto dostalo 4 hviezdy, ale myslim ze som na to prisiel:

- jednu za maly kufor (280L)
- druhu za slaby motor (66kW na 1.3 tony?)
- tretiu za maly dojazd (400km?)
- a stvrtu za vysoku cenu (pol miliona Kc)
22. 6. 2020 14:05
CNG lenochod do mesta...
... ekologicky super, nejde prece jen o CO2 ale i o jine jedovate emise a tam je CNG zasadne lepsi nez klasika benzin.... jinak ale nevim no.... ten dojezd bych u primestskeho auticka neresil, kdo chce litat dlouhe trasy tas si snad neco takoveho nekoupi.... ale ten slaby vykon, pomerne vysoka spotreba (stare TGI 1.4 jezdilo v poho kolem 4kg), nemoznost parkovat v podzemnich garazich.... holt asi pro suchodce z mensiho mesta.... jinak nevim no....
Avatar - SKAY
22. 6. 2020 13:19
Cena
Majitel se připraví na výměnu nádrží ,ventilu a to se vyplatí. Kdo chce šetřit jezdi na LPG.
Arona s 70 kw stoji kolem 400 takze rozdil skoro 40 TKč a kolik ze to stoji 1,5....